v.v.d. VUURDUIVEL VAN LÜNEBURG STAAT VOOR DE RECHTBANK Agenda Met een enkel woord Prof. Mr.J.M.van Bemmelen „Gulden Vlies" donderdag 16 juni WOENSDAG 15 JUNI 1960 Ordinaire gewoontemisdadiger poogt zich voor te doen als een ziekelijke pyromaan (Van onze correspondent te Bonn) „Ik heb altijd plezier in branden gehad, vooral als ze niet te klein waren." Met deze verklaring vestigde gisteren in de Lüneburgse rechtszaal de 20-jarige brandstichter en gewoontemisdadiger Herbert Rademacher opnieuw de aandacht op zich. Rademacher heeft in de periode van 13 mei 1959 tot 6 februari 1960 een somber hoofdstuk toegevoegd aan de duizendjarige geschiedenis van zijn geboortestad, de oude Noordduitse zoutstad Lüneburg. In deze korte periode pleegde hij 53 misdaden van zeer uiteenlopende soort. Hij schoot bijvoorbeeld een Duitse soldaat met een gaspistool neer en stal diens Navo-geweer. Hij pleegde 27 geslaagde inbraken en deed zeven keer een poging tot inbraak. Hij oefende een ware terreur uit op de gehele bevol king van Lüneburg met zijn brandstichterij. Zware straf in verschiet De vraag voor het openbaar ministerie in dit proces dat zes dagen zal duren, wordt thans of Rademacher kans zal zien zich voor te doen als een ziekelijke pyromaan, dan wel zyn „oude naam" als ordinaire gewoontemisdadiger zal behou den. In het eerste geval zou hy aan een zware tuchthuisstraf kunnen ontkomen. In het tweede geval is er voor hem geen redden aan en hangt hem een strenge en langdurige straf boven het hoofd. Nog temeer daar de branden talloze keren vele brandweerlieden in het grootst mogelijke gevaar hebben ge bracht. Dat schijnt Rademacher destijds niet gedeerd te hebben: na het aanste ken van een gebouw, dat in alle geval len vlak by zyn ouderiyk huis placht te liggen, ging hy rustig uit het raam van de woning de vlammen bekijken en zag hy lachend toe hoe de brandmeester, die vlak by hem woonde, in allerijl weer eens op pad ging „Ik houd van branden als ze niet te klein zijn", was zyn verweer gisteren; een zwakke' poging om zich in de ry der zielszieke pyromanen te scharen. De officier van Justitie houdt het er op dat Rademacher evenwel bij iedere brandstichting het oog had op nieuwe buit, daar de politie de handen dan vol heeft en de halve stad „onbeschermd" voor zijn schavuitenstreken openlag. Vele onvervangbare schatten vernietigd Herbert Rademacher die sedert zyn elfde jaar reeksen diefstallen heeft ge pleegd en herhaaldeiyk is veroordeeld, genoot tenslotte de twyfelachtige eer „de vuurduivel" te worden genoemd. Hij vernietigde volstrekt zinloos een reeks prachtige oude gebouwen in zyn vader stad: het eeuwenoude Alte Kaufhaus, een uit de middeleeuwen stammend hof je, 10.000 onvervangbare boeken uit de Stedelijke bibliotheek, een deel van het Lüneburger museum en een befaamd oud restaurant. Tijdens deze orgie van misdaden en dit schrikbewind van vuur en vlammen, dat maanden duurde, maakte Lüneburg de indruk van een belegerde stad. Hotelhouders namen studenten als brandwachten in dienst, rond restaurants en café's trok men kordons van vrijwilligers, in de stad zelf heerste iedere nacht angst dat er op nieuw brand zou uitbreken. Naast de drie miljoen schade, die Rademachers branden veroorzaakte aan oude gebou wen zyn tienduizenden marken verspild aan buitengewone kosten voor bewaking, bescherming en wat dies meer zij. Rademacher heeft alle hem tenlaste- gelegde 53 misdaden inclusief de bran den bekend. Zijn verweer tegen de 123 pagina's lange aanklacht is uiterst zwak. Zyn begrip voor de eeuwenoude ver nietigde cultuurschatten van de oude stad schijnt nihil en tegenover de 62 ge tuigen a charge weet zijn verdediger dan ook nauwelijks ontlastend materiaal op te bouwen. Kerkelijk L even CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Aalsmeer C. Langbroek te Nieuwe Pekela voor Wormerveer J. H. Carller te Zutphen. NED. HERV. KERK Beroepen te Oud-Beyerland J. van Root- selaar te Delft. Aangenomen naar Para maribo (Suriname) C. Groot te Brouwers haven. GEREF. KERK Beroepen te Hengelo (O.) C. Augustün te Schiplulden. Beroepen te Dordrecht (vac. C. M. van der Loo) H. M. Dercksen te Barneveld. Aangenomen naar Alkmaar (3de pred. pl.) G. van Loenen te Moer dijk, die bedankte voor Zoetermeer. Be dankt voor Hilversum (vac. J. Thomas) J. van Leeuwen te IJmulden voor Sld- deburen en voor Zuldland S. van der Veen te Arum (Fr.). MET N.H. KERK GESPREK VOORTZETTEN Tijdens de gisteren te Amsterdam gehouden generale kerkelijke verga dering, ter inleiding van de 155ste ver gadering van de Evangelisch-Lutherse Synode, heeft de president der synode, dr. C. Riemers, in zijn openingswoord erop gewezen, dat na de totstandko ming van de consensus met de Ned. Hen'. Kerk over de sacramenten, het gesprek moet worden voortgezet. Er Is enige samenwerking tussen de beide kerken inzake het open-deur- werk. Spreker wijdde enkele gedachten aan de mogelijkheid van meer samen werking op het terrein van het diako- naat, waarvan in de oecumenische stichting voor hulp aan kerken en vluchtelingen reeds jarenlang sprake is. Het resultaat van de kerkbouwactie voor de Lutherse kerk is zeer bevredi gend. Bijzondere aandacht zal moeten worden gewijd aan de gemeenschap in de gemeente en tussen de gemeenten onderling. Gewerkt zal moeten worden aan de innerlijke opbouw, opdat de kerk haar apostolaire taak kan vervul len. Spreker opperde het denkbeeld een soort adviesraad voor de kerk in te stel len, waarin ook vertegenwoordigers van de verschilende bonden en raden zitting hebben. Voor de eerste maal was een vertegenwoordiger van de hervormde synode op deze vergadering aanwezig. Als zodanig werd dr. E. Emmen verwel komd, die in een toespraak nader inging op de verschillende aspecten van de oecumenische toenadering. In het jaarverslag werd een kleine achteruitgang in ledental geconstateerd. Ds. Th. W. G. Gramberg, kort geleden teruggekeerd uit Ceylon, hield een in leiding over de vraag; „Wat hebben de jonge kerken aan de oude kerken te zeggen?" Spreker zeide. dat de kerk moet openstaan voor de nood van de wereld en er tegen waken, dat zij niet „tijdloos" gaat spreken. Er moet meer eenheid zyn, die het meest wordt be vorderd als men maar eerst in één kerk gaat samenleven. Ds. mr. D. G. Hoevers hield vervolgens een inleiding over het .werelddiakonaat'. De kleinburgerlijkheid van de kerk in diakonale zaken wordt steeds meer doorbroken. Het kan en mag niet lan ger gaan om hulp aan kerken en leden van de kerk alleen. Ook verdraagt de wereld het niet meer dat hulp wordt verleend met bijoogmerken, aldus spre ker. VAKANTIE-OORD VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTEN? De Bond van Vrije Evangelische Ge meenten. die op 26 en 27 juni op de Ernst Sillemhoeve te Lage-Vuurse in algemene vergadering byeenkomt, zal zich o.m. bezighouden met de vraag of men een eigen vakantie-oord zal gaan exploiteren. De commissie voor het vrouwenwerk, die zorgt voor de jaar- ïykse vakanties voor bejaarden, huis moeders en chronische zieken, heeft daartoe een voorstel ingediend. Jachtvliegers kunnen verband verlengen En krijgen extra-premies (Van onze Haagse redactie) De jachtvliegers van de Kon. Lucht macht zullen voortaan in de gelegen heid zijn hun dienstverband na de eer ste periode van zes jaar te verlengen met een kort aanvullend verband van twee jaar. Dit verband kan tweemaal worden verlengd. By verlenging zullen de vlie gers na afloop van elke twee jaariykse periode een extra premie krijgen. De Luchtmacht hoopt hiermee het korps jachtvliegers op voldoende sterkte te kunnen houden, vooral in verband met de op handen zijnde vervanging van de vliegtuigen, waarmee thans wordt gevlogen, door de Startfighter. Hiervoor moet de Luchtmacht de be schikking hebben over voldoende ge oefende vliegers. Op het ogenblik lopen de eerste ver bintenissen van zes jaar van vele vlie gers af. Het aantal vliegers is in de afgelopen maanden reeds aangebleven in afwach ting van de nieuwe verbintenisregeling. De mogelijkheid van het sluiten van korte premieconrtacten is thans afge kondigd en kan worden toegepast, zo dra de uitvoeringsbepalingen van kracht zyn geworden. Dit kan elke dag af komen. Het besluit verbintenissen lucht- varenden Luchtmacht is dienovereen komstig door de Luchtmachtstaf gewy- zigd. De thans geldende premies geven de officieren van de Luchtmacht na af loop van hun zesjarige verbintenis het bedrag van f 12.000,Onderofficieren krijgen f8.400, Na verlenging van de zesjarige periode krijgen de vliegers voor elke twee jaar, waarvoor zy het nieuwe premiecontract zijn aangegaan, een premie die het derde deel bedraagt van wat zy nu na zes jaar ontvangen. Deze premie komt boven hun normale salaris en boven de uitkeringen die zij aan extra vlieggeld verdienen. De Luchtmacht hoopt hiermee aantrek kelijke voorwaarden te hebben gescha pen om de vliegers langer in dienst te kunnen houden. TECHNISCH ADVISEUR .VERONICA' OVERSPANNEN In het Palels van Justitie te Amster dam is gistermiddag de verificatiever gadering gehouden van schuldeisers van de in april j.l. als radio- en t.v.-hande- laar in staat van faillissement verklaar de technische adviseur van de „Vero nica". De curator heeft meegedeeld dat het totaal bedrag van de schuldvorde ringen ruim f. 250.000 bedraagt. Hij ver wacht dat de uitkeringen aan de cre diteuren slechts enkele procenten zul len gaan bedragen. De betreffende kon niet op deze vergadering aanwezig zyn, aldus zyn raadsman, omdat hy geheel overspannen is en in een rusthuis moet worden opgenomen. EIND 1960 800.000 T.V.-TOESTELLEN In een jaar kwamen er 200.000 bij Op 1 ^Juni jl. bedroeg het aantal aan gegeven televisietoestellen 678.787 tegen 660.921 op 1 mei van dit jaar, aldus heeft de PTT meegedeeld. Op 1 juni 1959 waren er 477.966 gere gistreerd, wat dus wil zeggen, dat er in een tijdvak van één jaar meer dan 200.000 t.v.-ontvangers bijgekomen zyn. Dit is nog niet eerder voorgekomen. Inmiddels heeft op 14 juni de re gistratie van de 100.000-ste t.v.-aanmel- ding van dit jaar plaatsgevonden, waar mee het totaal op 684.766 kwam. Ver wacht wordt, dat eind 1960 bijna 800.000 t.v.-ontvangers by de dienst luister- en kykgelden zullen staan ingeschreven. In de loop van mei steeg het aantal geregistreerde radio-ontvangtoestellen van 2.636.814 tot 2.638.756. Voorts waren er op 1 juni jl. 485.262 aansluitingen op het draadomroepnet tegen 486.315 op 1 mei. Demonstraties met kleuren-t.v. Naar wij vernemen zal op 26 septem ber a.s. in Hilversum voor een gezel schap van 750 medici in hotel „Gooi land" een demonstratie worden gegeven van closed-circuit-kleurentelevisie met een directe uitzending van een klinisch programma uit het ziekenhuis de RKZ in Hilversum. Voorts zal op 30 september in samen werking met de AKU een uitzending over plastics en kleurenstoffen voor de industrie worden gegeven. Deze uitermate kostbare demonstra tie er is een bedrag van 4 a 5 ton mee gemoeid bedoelen de mogelylk- heden van dit soort closed-circuit-kleu- rentelevisie voor medische en indu striële doeleinden aan te tonen. Amerikaans vliegtuig neergestort: 14 doden Een Constellation van de Pacific Northern Airlines, met negen passagiers en vijf bemanningsleden aan boord, is gisteren neergestort op de berg Gannett in Alaska. Alle inzittenden kwamen om het leven. De wrakstukken liggen over een groot gebied verspreid. Het toestel was op weg van het visserycentrum Cor dova naar Anchorage. OVEREENSTEMMING NIEUWE C.A.O KAPPERSBEDRIJF (Van onze Haagse redactie) De werknemers en werkgevers in het kappersbedrftf hebben overeen stemming bereikt over de voorwaar den voor de nieuwe CAO, het fooien- stelsel, dat voor de kappersbedienden een van de zwaarst wegende knel punten was in hun arbeidsrelatie tot de werkgevers, zal met het nieuwe toonstelsel kunnen vervallen. De voor waarden waarover thans tussen werk nemers en werkgevers overeenstem ming Is bereikt, zullen door een dele gatie van de kappersbonden nog moeten worden besproken met de mi nister van Economische Zaken. Dit overleg kan vooral van belang worden geacht omdat de werkgevers met de nieuwe voorwaarden akkoord zyn gegaan, mits zij de nieuwe loonre geling mogen verwerken in de tarieven. Mocht minister De Pous hieraan zyn flat onthouden, dan zou de overeen komst weer geheel op losse schroeven komen te staan. Volgens de nieuwe loonregeling zal 'n kappersbediende in een eerste klas ge meente een loon krygen van f. 80,80 per week, als hij werkzaam is in een heren- kapperszaak. Daarbij komt nog 10% van zijn eigen omzet. Totnutoe ont vangt een kappersbediende van deze categorie een weekloon van f. 67.10, waarin de huurbyslagen zijn begrepen en waarboven hij ook de fooi mag in casseren. Bedienden zonder kappersdi ploma gaan volgens het nieuwe stelsel een weekloon verdienen van f. 62,50, vermeerderd met 10% van hun eigen omzet. Totnutoe ontvangen deze bedien den f. 51,10 per week plus de fooi. De nieuwe CAO voorziet ook in vrije dagen. Het aantal vakantiedagen in het bedrijf is van 14 op 15 dagen gebracht. Voor de vakantiedagen krijgen de kap persbedienden een toeslag van 2% van hun inkomen, waaronder wordt ver staan het loon plus het percentage van de eigen omzet. Met betrekking tot de halve vrije dagen die voor officiële feestdagen worden ge geven is in principe overeengekomen twee hele vrije dagen te geven als com pensatie, wanneer de halve vrije dagen niet zouden kunnen worden toegekend. De werkgevers worden vrij gelaten dit laatste zelf met hun werknemers te re gelen. WOENSDAG Lustrum L.S.O.: Luxor Theater, pre mière studentenfllm Eén hagedis te veel. 5 uur nam. Lustrum L.S.C.: Stadsgehoorzaal, aca demieconcert Lyra Academica. 8.30 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 u. nam. DONDERDAG Den Burcht: Feestelijke bijeenkomst docenten en wetenschappeiyke 6taf. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Openb. verg. V.V.D. Spr. prof. mr. J. M. van Bemmelen over: „De ter beschikking van de regering ge stelde delinquenten - een probleem?". 8 uur nam. Lakenhal: K. en O.-rondleldlng Jan van Goyententoonstelllng. 8 uur nam. Lakenhal: Opening Lustrum-tekenten- toon6telllng. 2 uur nam. Ontvangst Lus trumcommissie te 2.30 uur nam. Luxor-theaterLustrum L.S.C.: Film „Zes Jaren". 11 uur voorm. SchouwburgStudentencabaret „Knip me maar". 8 uur nam. Woonwijk Boerhaave: Officiële opening universitaire woonwijk. 4.30 uur nam. Leiderdorp Irene: Bejaarden middag met o.a. vertoning van dia's. 3 u. nam. VRIJDAG Boerhaavezalen (Vrouwenkerksteeg) Opening tentoonstelling Leids Kunstcen trum. 8 uur nam. Gew. Arbeidsbureau (Doezastraat 2a) Voorlichting over Nleuw-Zeeland. 8 uur nam. Sociëteit Minierva: Collation van L.S.C.- leden. 7 uur nam. Scheveningen (Kurhaus)Reunlstenbal L.S.C. 11 uur nam. St.-AnthonlusclubhulsLeerlingenult- voerlng Lelds Muzieklyceum. 6.30 uur nam. LEWENSTEIN, Maarsmanssteeg 8, Leiden, tel. 20685 BINNENLAND In het ziekenhuis te Heerlen ls overleden de 22-jarige ongehuwde houwer, A. van der Laar, aan de gevolgen van een ongeluk dat hem ondergronds overkomen was. De verongelukte houwer wilde op 13 Juni ln de schacht een met stenen ge vulde wagen laten passeren. Door nog niet opgehelderde oorzaak raakte hij met zijn hoofd bekneld tussen deze en een an dere wagen. Te Valkenburg worden morgen de wedstrijden voor de Nederlandse dam kampioenschappen voor professionals 1960 gehouden. In Wenum, een wijk in het noorden van Apeldoorn, ls gistermiddag onder gro te belangstelling, het stoffelijk overschot van de 12-Jarlge André Klumpert, een der drie slachtoffers van de zandverschulvlng ln Nijverdal, ter aarde besteld.. De twee andere slachtoffers zijn vandaag begraven. - Op de Afsluitdijk tussen Kornwer- derzand en Breezanddljk ls 's nachts het stoffelijk overschot aangetroffen van de 61-Jarlge heer D. Stoop, kruidenier ln Bant ln de Noordoost-polder. Het slacht offer werd aangetroffen naast de auto. waarmee hy zyn echtgenote had wegge bracht naar een ziek familielid in Noord- Holland. Deze auto bleek vernield. Om trent de oorzaak van het ongeval ls niets bekend. In de Staatscourant is het besluit van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid gepubliceerd, waarin uit breiding wordt gegeven aan de toepas sing van het veiligheidsbesluit Ioniseren de stralen. Dit besluit geeft voorschriften ter beveiliging van arbeiders tegen de In werking van Ioniserende stralen. Wederom zal een groep van enkele honderden Indische Nederlanders die on der de Pastore-Walter wet naar de V.S. mogen emigreren, ln de komende maan den uit ons land vertrekken. De Inter gouvernementele migratiecommissie te Genève (I.C.E.M.), een organisatie waar- In 27 landen samenwerken, die als voor naamste taak heeft vluchtelingen naar een ander land te transporteren, heeft ditmaal het vervoer toegewezen aan de Pan Ame rican Airways. De Kon. Ned. Zuivelbond F.N.Z. houdt op donderdag 23 Juni ln Utrecht een algemene vergadering van huishoude lijke aard. De 84-jarige W. van Marion is op de trap ln zyn woning aan de Eerste Ca- landstraat te Den Haag vermoedelijk dui zelig geworden en gevallen. Zonder by het bewustzyn te zijn gekomen is hy ln het ziekenhuis Zuidwal overleden. In het Tropenmuseum te Amsterdam heeft de gouverneur van de Ned. Antillen, de heer A. B. Speekenbrink, gistermiddag de Jubileumtentoonstelling Nederland en de Tropen geopend, die ln de llchthal van het museum ls Ingericht ln het kader van het 50-Jarig bestaan der Vereniging Ko ninklijk Instituut voor de Tropen (het vroegere Koloniaal Instituut), dat op 1 september a.s. zal worden herdacht. Deze tot 15 oktober a.s. durende expositie wil ln kort bestek een overzicht geven van de merkwaardige wisselingen, die zich in de loop der tijden hebben voorgedaan ln de betrekkingen tussen Nederland en de tropische landen. In het natuurpark „Berg en Bos" te Apeldoorn, heeft de waarnemend direc teur-generaal van de Landbouw, lr. R. A. van de Wall-Bake, gistermorgen de bos- en houtdagen 1960. die worden georgani seerd onder auspiciën van het bosschap de algemene vereniging inlands hout en de stichting Bos-Bouwpraktljkonderwijs, geopend. BUITENLAND Het Amerikaanse leger heeft gisteren de aanleg van een nieuw verblndlngsnet tussen de V.S. en het gebied van de Stil le Oceaan bekendgemaakt. Door dit nieu we net, dat 6.500 myi omvat, worden de verbindingen, die tot dusver veel van at mosferische storingen te lijden hadden, aanzienlijk beter. Koning Saoed van Saoedi-Arablë heeft zijn broer. Emir Chaled Iboe Abd Azlz be noemd tot vlce-premler. zulks ln verband met het aanstaand vertrek van de pre mier en kroonprins Emir Felsal naar Eu ropa, voor het ondergaan van een nieuwe chirurgische behandeling. Volgens hardnekkige geruchten die te Moskou de ronde doen. zal volgende week het proces beginnen tegen de Ame rikaanse piloot Powers, die op 1 mei by een splonagevlucht boven de Sovjet-Unie werd neergeschoten. Eisenhower zal president Tsjang Kal-sjek van nationallstlsch-Chlna waar- schynlyk de raad geven de Chinezen op Formosa meer democratische vry heden te verlenen, zo menen waarnemers ln Talpeh. De Amerikaanse president zal hierbij vooral de nadruk leggen op de Jongste gebeurtenissen in Turkije en Zuid-Korea. Zoals bekend zullen beide staatslieden op 18 Juni besprekingen voeren ln Talpeh. Bij de verkiezingen, die zondag J.l. voor de Tsjechoslowaakse Nationale Ver gadering zijn gehouden, ls 99.86 procent van de stemmen uitgebracht op kandi daten van het door de communisten gelel de nationale front. Een Cubaans tribunaal ln Santiago heeft gisteren drie leden van een groep opstandelingen, die enkele dagen geleden werd gevangen genomen, tot de dood door de kogel veroordeeld. Onder de terdood- veroordeelden bevindt zich een kapitein van het leger, die lndertyd met Castro heeft gestreden. De groep had zich ver scheidene maanden in de bergen verbor gen gehouden. De legerkapltein ontkende dat hy had aangezet tot opstand tegen Castro. Hü zei bezig te zyn geweest met het organiseren van een expeditionaire groep tegen de Dominicaanse republiek. In de steenkoolmyn te Coalbrook in Zuid-Afrlka, waar eerder dit Jaar ruim 400 arbeiders omkwamen als gevolg van een grondverschuiving, ls het werk op be perkte schaal hervat door de Inheemse mijnwerkers. Thans zyn er weer 2.300 In heemse delvers aan het werk, vergeleken met ongeveer 4.000 voor de ramp. Op muren en hulzen in de bulten- wyken van Buenos Aires zyn hakenkrui sen en anti-Joodse slagzinnen zoals „Wij willen Eichmann" en „dood aan de Joden" gekalkt. Het Argentynse blad „La Razon", dat het eerst melding maakte van de ont voering van Eichmann schreef gisteren dat Israël over „commando's" beschikt ln de V.S.. Frankrijk. Egypte. Italië, Oosten rijk en Zwitserland, óver de hele wereld werkt voorts een geheime organisatie „ter verdediging van net Joodse ras", die de vijanden van de Joden en „afvallige" Jo den in de gaten houdt, aldus „La Razon". Het Westduitse hooggerechtshof heeft gisteren de voormalige penningmeester van de conservatieve Beierse partij, de 49- Jarige dr. Eduard Maler, veroordeeld tot twee Jaar gevangenisstraf wegens lands- verraderlUke betrekkingen met de Oost- dultse genelme dienst. Hij zou karakter schetsen van Westduitse politici aan de Oostduitsers hebben geleverd. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Gram. 18.15 Boekbespr. 18.30 RVU: De betekenis der begaafdheid voor school, beroep en maatschappeiyke opklimming, door dr. Ph. M. v. d. Heyden. Eerste lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Koper-ork. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Interkerkelijk Jeugdappèl. 21.00 Gram. 21.10 Promenade-ork. 22.00 Koor zang. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Zaal- sportuitsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Rep. 40-Jarlg bestaan v .d. Vereniging Nederland-Engeland .23.10 Platennleuws 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. er comm. 18.20 Gram. 18.30 Promenade-ork. en solist. 19.05 V. d. kind. 19.15 Gram. 19.35 Lichte muz. 20.00 Nws. 20.05 Metropole-ork. 20.40 Bal let der bedriegers hoorsp. 21.30 Rlp. ope ra. 22.20 Act. 22.30 Nws. 22.40 Dubbel- kwartet. 23.00 Tussen mens en nevel- "3.15 Muz. 3.55-24.00 TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 Intern. JeugdJourn. KRO: 17.10-17.40 V. d. kind. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverz. VARA: 20.20 Act. 20.30 Kunstrubr. 21.00 Gevar. muz. 21.35 Forum. VOOR DONDERDAG 16 JUNI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Plechtige hoog- „De ter beschikking vcm de Regering gestelde delin quenten - een probleem?" Hierover spreekt: Breestraat, Ook niet-leden zijn welkom. 8 uur n.m. Stadszaal (foyer): Jaarverg. Alg. Ned. Bond van Gepensioneerden, afd. Leiden. 2.30 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht: Feestterrein L.S.C. 12 uur 's nachts 4 uur voorm. Doopsgez. Kerk: Adventkerk: 10-11 uur voorm. Bybelstudle; 11 uur ds. B. Slond van Den Haag. Garenmarkt: Vertrek excursie „Oud- Lelden" naar Brlelle. 8.30 uur voorm. Geref. Kerk (Oude Vest): Orgelconcert Felke Asma. 8 uur nam. Pieterskerk: Opening lustrumviering L.S.C. 3.30 uur nam. Schouwburg: Lustrum L.S.C., „Knip me maar". 8 uur nam. Station N.S.: Excursie Ned. Chr. Reis- ver. door Kennemerdulnen. 1.50 uur nam. Stationsplein: Intocht reünisten L.S.C. 2 uur nam. ZONDAG De Kleine Burcht: Volle Evang. Kerk. Spr. Br. Robert. 2.30 uur nam. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. zyistra. 10.15 uur voorm. SchouwburgReunistenvoorstellingen „Knip me maar". 7.30 en 10.30 uur nam. MAANDAG Gerecht: Opvoering „Doctor Faustus". 9 uur nam. Haarlemmerstraat 20: Receptie gouden Jubileum J. A. Voortman en Zn. 2-5 uur nam. In den Vergulden Turk: Aandeelhou dersvergadering Motor- en Lager Service N.V. 3 uur nam. Schouwburg: Gala-voorstelling „Knip me maar". 9 uur nam. Tearoom v. d. Heyden (Breestraat 83): Famllle-avond Chr. Hlst. Unie. Sprekers D. van der Kwaak en mr. dr. K. de Vries. uur nam. Waaggebouw: Holland Festival. Concert van moderne muziek. Residentie-orkest o.l.v. Elic Poslawsky. 8.15 uur nam. R y s w y k (Clubhuis te Werve) English Garden Party. Lustrumviering 12 uur 's middags. DINSDAG Garenmarkt: K. en O.-excursle naar de Rotterdamse Byenkorf en Wilton Feyen- oord. 9 uur voorm. Den Burcht: Feestterrein Lustrum L.S.C. 12-6 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Sempre Crescen do. Concert en rond o.l.v. E. Poslavsky. 2.30 en 4.30 uur nam. NoordwlJk aan Zee (Huis ter Duin: Galabal Leidsch Studentencorps. 12- uur 's nachts. DAGELIJKS Rapenburg (even zyde)Kunstmarkt lustrum L.S.C. 29.30 uur nam. (zon dags gesloten) (tot 19 Juni). TENTOONSTELLINGEN Academie: Lustrumtentoonstelling werk van Nederlandse schilders. (Tot 10 Juli). Hortus Botanicus: Tentoonstelling he dendaagse Nederlandse beeldhouwkunst. Lakenhal: Jan van Goyententoonstel llng. (tot 27 Juli). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 - 12 en 24 Zon- en feestdagen 2 4 uur Rijksmuseum van Oudheden Tentoon stelling „Huis en huisraad in de Griekse en Romeinse oudheid". (Tan. 3 Juli). mis. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. NCRV: 10.00 Gram. 10.03 Veld dienst v. h. Leger des Heils. 10.48 Gram. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewyde muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tulnbaneded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Pianospel. 13.35 Lichte muz. NCRV: 14.00 Blaasork. 14.30 Gram. 15.30 Kamermuz. 16.00 By- beloverdenklng. 16.20 Hobo en plano. 1-6.40 Gram. 17.00 V .d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Streekuitz. NCRV: 18.00 Licht progr. 18.15 Sport- rubriek. 18.30 Meisjeskoor 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nws. en weer ber. 19.10 Vocaal ens. 19.30 Radiokrant. 1950 Pol. lezing. 20.00 50-Jarlg Jubileum Bond v. Chr. Oranjeverenigingen. 21.00 Metropole-ork. 21.30 Lichte muz. 22.00 Periodiekenparade. 22.10 Gram. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Zaalsportultsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Órgelconc. 23.40 Platennleuws. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen- wydlng. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. vrouw. 11.15 Gram. 11.45 De gehandicapte mens in de gemeenschap van vroeger en nu, lezing. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beurs ber. 14.00 Cello en plano. 14.30 Licht progr. 15.00 Sopr. en plano. 15.30 V. d. vrouw. 15.55 Gram. 16.30 Voordracht. 16.45 Gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.50 Regerlngsultz.Serie: Plaats en functie van het Konlnkiyk Instituut voor de tropen. F. A. Wagner, hoofd afdeling onderwijs, spreekt over: De primitieve kunst der Tropen. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.45 Journ. 19.00 Gram. en lezing over AVRO's Nationale Foto Competitie. 19.45 Gesproken brief. 19.50 Sportpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Holland Festival 1960. (I d. pauze: pl.m. 20.30-20.55 lezing). 22.15 Gram. 22.30 Nws., beursber. en SOS-ber. 22.45 Sportact. 22.55 Lichte - en Jazzmuz. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Gesprekken. 20.50 Romeo en Julia ln Berlijn, t.v.-spel. NTS: plm. 22.20- 23.15 Eurovisie: Napolitaans Songfestival. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 830 m. 12.00 Cricketrep. 12.15 Ork.conc. 12.50 Le zing. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Quizprogr. 13.40 Voordr. 14.00 Schoolra dio. 15.00 Lichte muz. 15.45 Kritieken. 16.30 Gram. 16.45 Cricketrep. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Ork.conc. 20.00 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Gesprekken 21.45 Cabaretprogr. 22.15 Klankb. 22.45 Onbe kend. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Nws. en progr. v. d. arb. 13.00 Gevar. muz. 13.30 Nws. en crlcketuitsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. (Om 14.30 nws.) 15.00 Lichte muz. (Om 15.30 nws.) 15.40 Royal Ascot. 15.55 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Ultsl. races en gevar. muz. 17.30 Nws. en plano- muz. 18.00 Gevar. muz. 18.29 Weerber., nws. en act. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hersengymn. 20.00 Where are you now? 20.30 Nws. en brievenbeantw. 21.00 Forum. 21.30 Nws. en gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Jazzmuz. 23.30 Nws. en lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Ork., koor en sol. 13.00 Nws. 13.10 Lichte muz. 14.40 Amusmuz. 15.15 Zang recital en planomuz. 16.45 Dansmuz. 18.00 Symf.ork., koor en sol. 19.00 Nws. 19.30 Ork.conc. 19.55 Himmelblaue Trëume, operette. 21.45 Nws. 22.10 Dansmuz. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. Daarna: Gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Operamuz. 14.05 Kamer muz. 17.15 Orgelrecltal. 18.30 Gram. 20.05 Ork.conc. 22.30 Gram. 23.10 Gram. 23.52- 24 00 Weerber. en nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 lil. 12.00 Amus. muz. 12.30 Weer ber. 12.35 Gram. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Klass. gram. 14.00 Operettemuz. 14.25 Russische muz. 15.05 Amus. muz. 16.00 Koersen. 16.06 Franse les. 16.21 Joegosla vische muz. 17.00 Nws. 17.15 Voor de kind. 18.20 Voor de sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Wedstrijd schoolkoor. 20.00 Hoorsp. 21.18 Gram. 21.30 Omr. ork. 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22.55-23.00 Nws. 484 m. 12.02 Lichte muz. 12.30 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.03 Belgische muz. 15.15 Koorzang. 15.30 Gram. 16.07 Gram. 16 45 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Vloolrecltal. 17.35 Gram. 18.55 Gram. 19.30 Nws. 22.55 Nws. BIOSCOPEN Trianon „Babette op het oorlogspad". 14 Jaar. Werkdagen: 5.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex „Vuurgevecht in Dodge City". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 u. Rex: Donderdagcyclus „De ongenaak- baren". 18 Jaar. Casino „Ik was Monty's dubbelgan ger". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „De kinderrechter". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio „Wir Wunderklnder". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.80, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „La dolce vita". 18 Jaar. Dageiyks 2.30 en 8 uur. Astra-theater Wassenaar Vrydag 8 uur, zaterdag 7 en 9.15 uur, zondag 2.30, 7 en 9.15 uur „The Big Circus". AI. Rest van de week wegens vakantie ge sloten. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden ls geopend Apotheek Van Drlesum, Mare 110, tel. 20406. Bij geen gehoor b(j üw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 3 3* P E S S"S> s SS Amsterdam zwaax bew. ZZW 2 18 10 2 Den Helder licht bew z 2 10 12 0 Ypenburg zwaar bew zw 2 17 10 I Vlisslngen onbewolkt zw 6 16 10 6 Eelde mist zw 1 19 6 5 De Bilt zwaar bew zzw 2 17 7 6 Twenthe licht bew wzw 2 17 7 1 Eindhoven onbewolkt wzw 4 18 7 3 Z -Limburg onbewolkt z 4 16 8 2 Helsinki geh. bew wzw 2 20 14 8 Stockholm onbewolkt zw 4 20 10 0 Oslo licht bew zo 1 17 9 2 Kopenhagen zwaar bew. wzw 5 18 9 0 Aberdeen half bew. w.stil 14 9 0.1 Londen half bew. w^tll 17 8 7 Brussel zwaar bew. zw 2 17 9 3 Luxemburg onbewolkt wnw 2 16 6 0.1 Parys onbewolkt w.stil 19 7 0 Bordeaux licht bew w.stil 20 9 0 Grenoble half bew. w.stil 21 9 0 Nice half bew n 4 23 16 0 Beriyn zwaar bew wnw 3 20 12 4 Frankfurt half bew. w.stil 19 6 0 München regen zzw 2 14 10 3 Zllrlcb licht bew. nw 2 16 11 0 Genève half bew. w.stil 19 7 0 Locarno zwaar bew. o 3 22 15 13 Wenen geh. bew. nw 6 20 14 6 Innsbruck regen v.and. 17 10 11 Belgrado half bew. wzw 3 29 12 0 Athene onbewolkt w 30 Rome onbewolkt w.stil 29 16 0 AJacclo half bew. ono 2 17 15 0 Madrid onbewolkt wstil 28 15 0 Mallorca zwaar bew ono 4 22 17 0 Lissabon onbewolkt z 1 14 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2