RANG is alleen RANG als er RANG op staat Zon in je leven Smeekens niet in beste vorm, Jan Nolten zes kilo te zwaar De Zijl haalde (tegen DWT) de eerste competitiepunten binnen DINSDAG 14 JUNI 1980 Opgewekt en blij r\ Als het in m'n vacant ie maar regent en giet, steeds maar regent en giet, neb, dat hindert me niet. Als ik thuis soms een keer op de kinderen pas, staat de melk op het gas, gaat de bal door het glas. Want ik lach om xo'n bui, hens die maakt me niet bant. Zelfs een stortvloed van tranen die maakt me niet bang, j. r :i o jkt/- Soms Is 't werk op de zaak zo ver-ve-lend en naar,wel een beet-je te zwaar, 't moet van - a-vond nog klaar. 'k Zoek de zon op, die vind ik in RANG. Refrein: 'k Hou van boksen, al knok ik ook tegen een reus, 'k zoek de zon op, die vind ik in RANG. Refrein: Want in RANG proef je zonschijn en sappige vrucht, p Maar ik ben voor zo'n zond-vloed van brie-venniet bangTc Zoek de zon op. die vind ik in RANG! Ja. RANG en al-leen RANG is al-leen RANG als er RANG op staat, waar-om lang ge-praat, als er RANG be-staat. Dan is'tal-leen RANG die met-een 'tzon-ne-tje schij-nen laat, RANG is zon in - der - daad! krijg ik rang op m'n neus, en weer rang op m'n neus. rijp en sappige vrucht, zon en zomerse lucht. Maar al regent het slagen, toch word ik niet bang, 'k zoek de zon op, die vind ik in RANG. 'Refrein: Neem zoveel als je lust, ga gerust dan je gang, wat brengt zon in je leven? 't ls RANG! Refrein: jNv Revanche voor gewichtheffers De revanche kampioenschappen van Nederland gewichtheffen te Den Haag, een wedstrijd georga niseerd met het doel de „mogelij ken" voor Rome, namelijk Jan Nolten, Jan Smeekens en Arie van der Toorn, een laatste kans te geven hun kunnen te tonen, is op een teleurstelling uitgelopen. Van een revanchewedstrijd was geen sprake, aangezien een zevental ge wichtheffers door werkzaamheden of blessures niet van de partij konden zijn. Organisatorisch heeft het alleen maar geld gekost, aan gezien het handjevol toeschouwers onmogelijk het reisgeld van de atleten heeft kunnen bijeenbrengen. De Haagse middengewicht Arle van der Toorn mag zich praktisch uitge schakeld noemen voor de Olympische ploeg, omdat hij zonder bericht weg bleef. Jan Nolten en Jan Smeekens kwamen zonder tegenstand niet tot de limieten van respectievelijk 310 kg in het vedergewicht en 340 kg in het mid dengewicht. Jan Smeekens kwam met 335 kg nog tot een draaglijk resultaat ondanks vijf keer falen bij het drukken, trekken en stoten, maar de Bredase chauffeur, die 's nachts voor een zuidelijke krant langs de weg zit en hard en lang moet werken heeft bij lange niet zijn vorm van een jaar geleden. Een bijkomstigheid is dat Jan Nolten op het ogenblik zes kg te zwaar is en met zijn 307,5 kg in de lichtgewicht klasse internationaal geen enkele kans maakt op een behoorlijke klassering. Het laatste woord is aan het Nederlands Olympisch Comité dat binnenkort nog met het bestuur van de krachtsport-bond bijeenkomt om te praten over de „defi nitieven" voor Rome. Mocht het NOC besluiten Jan Nolten af te vaardigen dan zal de Hagenaar het overtollige ge wicht moeten zien kwijt te raken, want zijn enige kans op een goede internatio nale verrichting ls die ln de vederge- wichtklasse. Eerste transferlijst (Van onze Haagse redactie) De „Sportkroniek" van gisteren her bergt de eerste officiële transferlyst van dit voetbalseizoen. Het is een lijst met 88 spelersnamen, waarvan er 54 door hun club te koop worden aangeboden en 34 op eigen verzoek voor een trans fer in aanmerking willen komen. De be kendste spelers, die er op voorkomen, zijn: Bleyenberg, M. van Overbeek (BW), De Kubber (DWS), Roehrig en Trevor Ford (PSV), Wim v. d. Gijp (Sparta) en Vonhoff (DWSA). Verder elf spelers van „Eindhoven", zes spelers van Sparta, SHS en De Graafschap. De volledige lijst ziet er als volgt uit: Op verzoek van de vereniging: Ajax: B. Haarms, H. M. Koning W. Bleyenberg. BW: W. v. d. Gaag, M. Melaet, P. V. Overbeek, A. Westbroek. DWS/A: W. C. Wertwijn, L. J. Co- bran, A. Goedhart, A. Visser. J. J. de Kubber. Eindhoven: M. Sobers, P. van Rooy; D. Snoek; J. S. Lindhout; A. Feyen; J. van Thoor; J. Verspeek; W. van Gemert en M. Rutjens. SHS: E. Boot, P. Dekker, J. Huntink, E. Moreels, J. v. d. Zwan, A. Zwarts. Sittardia: J, W. Adang, Th. van Rooy, A. Derks. Go Ahead: D. Faber, P. Jager. De Graafschap: B. de Ridder. J. de Knegt. G. Kluin, G. Selderhuis. E. Jan sen. K. Weijand. HVC: J. D. Planken. Leeuwarden: J. Engelman, M. J. Os- terholt, W. v. d. Waal. PSV: Fr. Roehrig, Tr. Ford. E. Ren- sen. A. Verplanke. J. H. Beckers. W. R. Harte. Sparta: J. J. Allart, W. G. v. d. Gijp. S. Hofstee, A. van Leeuwen. A. A. Lugt- hart. J. G. van Yperen. Op verzoek van de speler: ADO: H. Scherpenlsse. AGOVV: S. de Vries. BVV: M. van Beurden. DWS/A: Th. Vonhof. Eindhoven: Ph. Gerberink. GVAV: E. Bakker. Hermes DVS: J. W. Rijke; P. de Groot. Hilversum: A. Langhorst. HVC: B. Marcus. KFC: M. G. Koeman, H. Paauwe. De uitslagen luiden: Vedergewicht: 1. K. Devilee (LKV- Leiden) 230 kg, 67,5, 72,5. 90; 2. J Hep- pener (Simson-Den Haag) 225 kg, 70, 65, 90. Lichtgewicht: 1 J. Nolten (Hercules- Den Haag) 307.5 kg. 90, 97,5, 120; 2. Koppen (Sparta-Leiden) 260 kg, 85 80. 95. Middengewicht: 1. J, Smeekens (BGV- Breda) 335 kg. 97,5, 107.5, 130; 2. A. Veraar (Hercules-Den Haag) 302,5 kg, 90, 92.5, 120 Zwaarmiddengewicht: 1. F Teeuwen (Hercules-Eindhoven) 320 kg, 90. 100. 130; 2. J. de Romijn (LKV-Leiden) 267.5 kg. 75, 82,5. 110. Lichtzwaargewicht: 1 J. de Waard (Olympia-Rotterdam) 322,5 kg, 82,5. 100 130; 2. L. van der Heuvel (BGV-Breda) 277,5, kg, 85. 82,5, 110. Zwaargewicht: 1. A. Maas (Hercules- Den Haag) 327.5 kg, 102,5, 100, 125. Damkampioenschap De uitslagen van de vierde ronde van het toernooi om het persoonlijk dam kampioenschap van Leiden luiden: Hoofdklasse, groep A: A. SladekW. Nijenhuis afgebr.; J. PasschierP. Oli vier 02; J. Passchier—W. Nijenhuis 2—0. Groep B: Th. Uittenbogaard-H. Brou wer 2—0; M. BrinksJ. de Vink 11. Finale lste-klasse: D. LigtvoetJ. Sjardijn 02; S. MandiC. J. Haken- mulder 20; B. P. M. LammensP. Zee- gers 02. G. Noteboom heeft nu de lei ding met 5 punten uit 3 partijen, ge volgd door J. Sjardijn en S. Mandi met 5 punten uit 4 partijen. De achtste etappe van de Ronde van Groot-Brittannië voor amateurs is een triomf geworden voor de Schotse renners. Winnaar werd de 27-jarige Ro nald Park uit Glasgow, die de 190 km van Southsea naar Weston reed 5.00.16 en finishte voor Harry Mcguire (5.02.53) en Kenneth Laidlaw (5.04.07), beiden eveneens Schotten. In het algemeen klassement behield de Engelsman Bradley de eerste plaats met een voorsprong van 12 seconden op Bill Holes (Engeland). WIELRENNEN Franse Tourploeg bijna compleet Marcel Bidot, de leider van de Franse nationale ploeg in de Ronde van Frankrijk, heeft gisteren de namen bekend gemaakt van de zeven renners, die de ploeg zullen completeren. Het zijn: Robert Cazaia, Raymond Mastrotto, Claude Coletto, Louis Ros- tollan, Jean Dotto, Jean Stablinski en Francois Mahé. Reeds eerder had Bidot in zijn Tour- ploeg opgenomen Henry Anglade, André Darrigade, Pierre Everart, Jean Grac- zyk, René Privat, Roger Riviere en Jacques Anguetil, van wie laatstgenoem de zich echter na zijn overwinning in de Ronde van Italië heeft teruggetrok ken. Voor de enige nog vacante plaats zal Bidot na de zondag a.s. te houden wedstrijd „Le circuit des Boucles de la Seine" de 14e renner aanwijzen. HENGELSPORT Viscollege „De Ruisvoorn" hield zijn openingswedstrijd in Noord-Holland. De vangst was matig. In totaal werd 20 pond vis aan de schaal gebracht. Uitslag: 1. J. Oudshoorn 1489 gr.; 2. Th. Voskuil 1327 gr.; 3. G. Kijk in de Vegte 1166 gr.: 4. J. Hollebeek 746 gr.; 5. P. Oudshoorn 720 gr-; 6. A v. Dijk 586 gr.; 7. Chr. Groenendijk 580 gr.; 8. W. F. Mulder sr. 574 gr.; 9. A. v. d. Woerd 447 gr.; 10. W. v. Tongeren 388 gr. ■■■■■■■■MM aak a .1 mMÈ* J Sikkens blijft in de running Door de zeer krappe overwinning van 109, welke het eerste honkbalteam van Sikkens zondag in Schiedam op SVV 2 behaalde, is de spanning aan de kop van de derdeklasse KNHB toegenomen. Temeer daar de wedstrijd tussen USC en ADO 2 werd afgelast wegens het niet opkomen van een door de honkbalbond aangewezen scheidsrechter. De bond heeft hiervoor echter voor zorgsmaatregelen getroffen door te be palen dat bij het wegblijven van de bondsscheidsrechter, de thuisclub, in dit geval, USC, voor een bevoegde club- scheidsrechter moet zorgdragen. USC bleef in gebreke, doch ADO 2 be schikte wel over een arbiter. USC wei gerde echter onder deze omstandigheden te spelen, zodat de zaak aan de arbitra gecommissie van de KNHB voorgelegd wordt. In ieder geval moet de wedstrijd als nog gespeeld worden, doch bovendien bestaat de mogelijkheid dat USC 2 extra strafpunten moet incasseren, hetgeen de Rotterdammers zich in verband met hun positie beslist niet kunnen veroorloven. De ontmoeting tussen SVV 2 en Sik kens moest uitmaken welke van beide clubs met USC en ADO 2 voorlopig de kopgroep zou gaan vormen. Er werd een ware titanenstrijd gele verd, waarin beide teams door het alles zins grillige scoreverloop het evenement Leeuwarden: G. Tardy, J. Ruiter. ONA: J. P. Nijman, J. A. Kortlever. J. C. Christ. PSV: C. Smulders. Rheden: F. Aalders, A. Bosveld, T. J. Bremer. H. W. Brouwer, Th. van Essen, W. Liet, A. Th. Theunissen, H. C. M. Westdorp, P. Wijnolts, H. Zinnemers. Spel. Enschede: D. Reekers. J. H. Schouwink. De Volewfjckers: G. Clement, J. M van Wijk. Zeist: R. Rademakers, L. G. Rade makers. van spanning naar hartelust konden be leven. Jan Sint, die ln deze wedstrijd voor Sikkens totaa 4 punten op zijn naam bracht, hielp de Sassenheimers in de eerste inning aan een voorsprong van 10. SVV 2 gaf in de 2e en 3e inning hierop het juiste antwoord. De Lange zorgde voor de gelijkmaker: 11. Toen Bras door honkslagen van L. van Gerven en A. Goet Geluk de thuisplaat bereikte en eveneens de beide hitters „binnen" kwamen, luidde de stand 41 in het voordeel van SVV 2. In de vierde inning verkleinde Sint na honkslagen van Groen en Kloos de achterstand tot 4—2. doch de Sassenhei mers moesten lijdelijk toezien hoe in de volgende innings SVV door Bras en Goet Geluk uitliep naar een voorsprong van 6—2. Eerst in de zevende inning liet Sik kens de teugels vieren. Het slagfeno meen Richardson zorgde voor een drie- honkslag. Wilson bereikte hierdoor de thuisplaat, hetgeen ook Richardson ge lukte na de honkslag van Sint, die op zijn beurt weer door een honkslag van de Amerikaan Marvin Berkowitz over de thuisplaat werd gejaagd. Inmiddels was de stand 66. SVV 2 kwam in dezelfde slagbeurt niet eenmaal tot scoren. Hierdoor was de strijd in de laatste inning weer geheel open. Nadat Sikkens in deze slagbeurt op nieuw 4 punten aan zijn totaal had toe gevoegd, was de eer aan SVV 2. In kor te tijd was de achterstand tot 109 ver kleind Met één man uit, het tweede en derde honk bezet zag pitcher Groen zich voor een zeer zware taak geplaatst, doch met vaste hand gooide de Sikkens pit cher kort na elkaar ztfn 2x3 slag, zodat de cijfers verder onveranderd bleven en Sikkens 2 kostbare punten mee naar huis nam. Stand: USC 4 gesp. 8 pnt., Sikkens 5—7; ADO 2 5—7, SVV 2 5—6, VUC 54, Sparta 4 52, Laakkwartier 2 50. Van 5 t/m 16 september a.s. zullen in Buenos Aires de wedstrijden worden gehouden voor het toernooi om het we reldkampioenschap-driebanden. Neder land zal op die toernooi mogelijk wor den vertegenwoordigd door Henny de Ruyter. Gisteren vertrok van Schiphol de eerste DC-8 naar Montreal in Ca nada. De KLM had een wedstrijd uitgeschreven voor echtparen, die kinderen in Canada hebben, en de vijf winnende paren mochten giste ren met deze bijzondere vlucht mee naar de Nieuwe Wereld, waar zij hun kinderen kunnen opzoeken. De gelukkigen voor het toestel. MOTORSPORT Tl1-races op Man De Italiaanse wereldkampioen, Carlo Ubbiali, heeft op een MV Agusta de ope ningsrace van de TT op het eiland Man, de race in de 125 cc-klasse, gewonnen. Het was de eerste race in deze klasse voor het wereldkampioenschap 1960 voor renners en merken. De uitslag luidt: 1. Ubbiali (It.) op MV Agusta, 165.7 km (drie ronden) in 1 uur 19 min. 21.2 sec. (gem. 137.7 km per u.); 2. Gary Hocking (Z.-Rhodesia) op MV Agusta, 1.19.41 (gem. 137.1 km. per uur); 3. Luigi Taveri (Zwits.) op MV Agusta. 1.21.07.6 (gem. 134.7 km per uur). De race in de zljspanklasse, die over dezelfde afstand ging als die in de 125 cc-klasse. eindigde in een overwinning voor de Westduitser Fath met BMW, die ook reeds de eerste wedstrijd voor het wereldkampioenschap, namelijk de Gro te Prijs van Frankrijk te Clermont-Fer rand, had gewonnen. De uitslag van de zijspanklasse luidt: 1. Fath (Did) op BMW. 165,7 km in 1 uur 20 min. 45,8 sec. nieuwe recordtijd) (gem. 135.3 km per uur); 2. Harris (G.-B.) op BMW, 1.22.10,2 (gem. 133 km per uur)3. Freeman (G.-B.) op Nor ton 1.28.07.2 (gem. 124 km per uur). In de 250 cc-klasse nam Gary Hocking revanche voor zijn nederlaag tegen Carlo Ubbiali in de 125 cc-race. De uit slag was: 1. Gary Hocking (Rhodesia) op MV Agusta, 303.68 km in 2 uur 53 sechetgeen een recordgemiddeld bete kent van 1 ^0 o98 km per uur; 2. Carlo Ubbiali (It.) op MV Agusta 2.01.33.4 Vlaams-N ederlandse toiieelsameiiwerking (Van onze Brusselse correspondent) De samenwerking tussen de grote Ne derlandse toneelgezelschappen en de Koninklijke Vlaamse Schouwburg te Brussel zal over het aanstaande speel seizoen sterk worden verruimd, aldus verklaarde gisteravond de directeur van de K.V.S. (Koninklijke Vlaamse Schouw- bttrg) te Brussel, de heer Victor de Ruyter. De volgende grote Nederlandse toneelgezelschappen zullen in Brussel in het aanstaande speelseizoen, in het raam van het gewoon abonnement van het Brussels theater, voorstellingen geven: de Haagsche Comedie, de Nederlandse Comedie, het Rotterdams Toneel, Thea ter (Arnhem), terwijl de groep Ensem ble twee voorstellingen in de Belgische hoofdstad komt geven. Het gezelschap Hoofdstadoperette uit Amsterdam zal voorts op 18 en 19 Januari 1961 voorstel lingen geven van „Wienerblut" de ope rette van Johann Strauss. Deze Nederlands-Vlaamse toneel-in tegratie is mede het gevolg van de be sprekingen die naar aanleiding van het staatsbezoek van Koningin Juliana en Prinses Beatrix aan België tussen de heer De Ruyter en de Nederlandse to neeldirecties plaatsvonden. Het is ech ter ook een gevolg van de groeiende be langstelling van de talrijke Nederlandse kolonie in Brussel voor de inspannin gen welke de K.V.S. doet om in Brussel een hoogstaand Nederlands toneelleven te ontwikkelen. Voor het eerst ook wordt de koude oorlog" tussen Brussel en Antwerpen beëindigd. De Koninklijke Nederlandse Schouwburg van Antwer- pen-Nationaal Toneel zal namelijk in Brussel zes voorstellingen geven. Viscollege „De Ruine" hield zijn eerste wedstrijd in het Aarkanaal. De vangst was redelijk. Uitslag: 1. Ch. de Wit; 2. J. Slera; 3. H. Landwaart; 4. A. Land- waart; 5. P. Verstraaten; 6. H. Labor- dus; 7. A. Pijnnaken; 8. F. Pijnnaken. De prijs voor de grootste blei (430 gr.) ging naar A. Landwaart. De Nederlander Piet van Eijsden behaalde in de eerste ronde herenenkel spel van de open kampioenschappen van Londen op „Queens Club" het laatste grote toernooi voor Wimbledon een overwinning op de Zuidslaaf Jovanovich. De cijfers waren 86 61. Gratie gevraagd voor Meewis Goudswaard De twee verdedigers van de Neder lander, Meewis Goudswaard, die voor de staatsveiligheidsraad in Cairo terecht staat wegens spionage voor Israël en tegen wie de doodstraf is geëist, hebben gisteren voor Goudswaard gratie ge vraagd of een mildere straf op grond van het feit dat hij als kroongetuige if opgetreden en de autoriteiten heeft ge holpen door hun een volledige lijst van agenten te geven, welke heeft geleid tot de arrestatie van de Italiaan Di Pietro. Als andere argumenten voerden de verdedigers aan de hoge leeftijd van Goudswaard, zijn armoedige omstandig heden en het feit dat hij heeft bekend voor Israel te hebben gewerkt. De door hem aan Israël verstrekte inlichtingen hadden generlei militaire betekenis, al dus de verdedigers, die nog opmerkten, dat Goudswaard Israël heeft bedrogen door veel geld aan te nemen en daar voor niets terug te doen. De zaak wordt dinsdag voortgezet. Bloei in de woestijn De moeite die professor Evan-Arl van de Hebreeuwse universiteit van Jeruza lem zich heeft getroost om het bewijs te leveren van zijn theorie, dat de mo derne landbouwer nog van de voorva deren uit de grijze oudheid kan leren hoe men in de woestijn kan oogsten, is beloond geworden. De professor was een plek in het droge zuiden van Israël, waar reeds 26 eeuwen geleden een boer derij werd gedreven, opnieuw aan be werken, ondanks de droogte en gebrek aan moderne bevloeiingsmiddelen. Dezer dagen heeft hij van twee hectare woes- tijngrond een kleine tweehonderd kilo haver geoogst. En dit terwijl op de grote moderne boerderijen in die streek dit jaar in het geheel geen graan geoogst werd. De professor had, met zijn vrouw, vorig jaar zijn tenten op het stukje woestijnland opgeslagen en er de origi nele drainerings- en bevloeiingssyste- men van zovele eeuwen geleden in ere hersteld. Hij zaaide zijn haver bij het begin van het regenseizoen en de haver kwam op en gedijde. De moderne des kundigen, die zich een uiteindelijk oor deel over de methoden van professor Even-Ari nog voorbehouden, zijn diens werkwijze nu toch met grote belang stelling gaan bestuderen. Waterpolocompetitie De Zijl heeft gisteravond in een felle, sportieve kamp de eerste twee punten in de competitie binnenge haald. Het was een wedstrijd, waarin het spel snel heen en weer golfde, waarin Hennie Hensing de grote man was en waarin tenslotte een scheidsrechter de leiding had, die zijn vak verstond. Wim Bergman haalde de bal. maar de eerste twee aanvallen waren voor DWT. De Kooibewoners konden ln het begin niet goed op gang komen. Er werd wel hard gezwommen en ijverig ge speeld, maar door slecht plaatsen ging veel verloren. Tot Hennie Hensing goed opzwemt, de bal afgeeft, terug ontvangt en... tegen de paal schiet. Bij een ver schot van een DWT'er op het Zijl-doel slaat Tonnie Roman de bal corner. Tij dens het innemen van de posities maakt een Haarlemmer een overtreding. Dat kan niet bij dood spel en dus beschikt De Zijl over een numerieke meerder heid. Maar het schot dat Hensing, op- gezwommen. afgeeft is slordig en de keeper kan de bal uit zijn doel slaan- Maar direct hierop is het raak. Hennie Hensing schiet weer in, weer niet zo best. maar een Haarlemse achterspeler verandert de bai van richting en het is een doelpunt (10). Even daarna ontstaat bij een DWT-aanval een ver warde situatie, waarbij aller spelers blijven liggen, behalve Hennie Hensing die zijn hersens gebruikt en er op tijd tussen uit gaat. Dat wordt het match- winner-balletje, want, opgezwommen, brengt hij Loek Leune in volkomen vrije schietkans, die op zijn beurt geen fout maakt. De Zijl is nu net voor rust wat sterker en zelfverzekerder gewor den. Dat is ook hard nodig, want na rust maakt Fons Rozenkrans van een aarzelen in De Zijl achterhoede men dacht dat de scheidsrechter wel voor overtreding zou fluiten gebruik om de score te reduceren (21). Het wordt bepaald benauwd als. het spel is iets harder geworden, er enkele spelers uit het water gezonden worden, o.w. De Zijl-spelers Tonnie Roman en Leo Stok- hulzen. en Tonnie Plezier een schot wel te pakken krijgt, maar de bal uit zijn handen laat glippen. (Overigens de (gem. 149.878 km per uur); 3. Provini (It.) op Morini 2.01.44.6 (gem. 149.636 km per uur). enige fout deze avond van de uitstekend keepende Plezier). (22). Maar een volgende Zijl-aanval brengt lucht, want Loek van Kampen maakt aan alle geworstel voor het DWT-doel een eind door met een keurige boogbal het derde doelpunt aan te tekenen (3-2). Daarna gebeuren er dramatische dingen. Eerst moet na een eindeloze worsteling voor het doel een DWT-speler een strafworp nemen Als iedereen al rekent op toch nog een gelijk spel. schiet de Haarlemmer, op van de zenuwen, de bal ver naast. Dan loopt De Zijl nog uit doordat bij de volgende aanval Leo Stokhuizen de bal goed aan de vrij ge speelde Loek van Kampen afgeeft, die een „drijvertje" geeft dat echter doel treft en dus telt (4—2). En tenslotte is het bij de laatste aanval van DWT nog raak met een ver schot van de zijlijn (4—3). IN DE WEER... De Zijl is de laatste dagen wel in de weer geweest want het tweede zevental speelde een wedstrijd tegen het sterke DW 2 en verloor daarvan, na piet rust al met 20 te hebben achtergestaan, met 4l. Het enige doelpunt kwam van de hand van Hans van der Moolen. Het vierde speelde in de Zijl tegen HZPC 3 en dit zevental met enkele ge- routineerden (de ex-Ned. zevental spe ler Stam!) was geen partij voor de broekjes uit de Kooi. De Zijl verloor met 90. Beter brachten de dames het eraf, die in een vinnige wedstrijd de Rotterdamse SHELL ploeg wisten te be dwingen (2—2). De doelpunten werden gemaakt door Berta van der Waals (een aardig speelstertje) en Wil Teljn. De adspiranten van De Zijl speelden tegen de LZC adspiranten en wonnen met 32. Tenslotte nog een „knok"-wedstrijd. De Leidse Watervrienden zijn eind vorige week de .polder" in geweest om een wedstrijd tegen BZC (Bergam bacht) te spelen. Het werd in het water een complete veldslag die na afloop op de kant bijna voortgezet werd. De re gionale scheidsrechter trad er onvol doende tegen op en zo werd voor de zo veelste maai een sportwedstijd bedor ven. Dat de Watervrienden deze wed strijd verloren is van belang voor de stand. Met rust stonden de Leidenaren met 43 achter, na rust waren onze stadgenoten onmachtig en liepen de Bergambachtenaren uit tot 9—3. Plet Dool met twee gloeiende schoten van de de middenlijn en Cor van der Wilk wa ren de makers van de Leidse doelpun ten.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 11