Het A.N.P. gaat 1 juli jubileren TIJDELIJK Minder tandbederf door toevoegen van flnor-zonten aan drinkwater Directeur van de Pol speelde grote rol in vijfentwintig jaar 2 tuben van voor u» Preventie van grootste belang Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 9 juni 1960 Derde blad no. 30068 Nieuwe transmissiemiddelen zijn opkomst (Van onze Haagse redactie) Slechts 25 jaar heeft het Algemeen Nederlands Persbureau er voor nodig gehad om voor het vaderlandse krantenlezend publiek en de radioluisteraars tot een begrip te worden. Want bijzonder snel zijn de letters „A.N.P." ingeburgerd, zo snel zelfs, dat er nog maar heel weinigen zijn voor wie de namen Vaz Dias, Neder lands Telegraaf Agentschap en Aneta-Holland nog iets betekenen. Is de groei van het A.N.P. voorspoedig gegaan? Wie kennis neemt van de voorbereidingen, welke in de oprichting van een eigen nationaal persbureau resulteerden, moet wel tot de conclusie komen, dat er zich ook in de kraamkamer niet zulke problemen hebben voorgedaan, dat zij veel tijd zouden vergen. Want toen in de vergadering van mei 1934 van de Vereeniging van Dagblad directeuren, de heer H. H. J. van de Pol, die toen directeur-hoofdredacteur van de Delftsche Courant was, de suggestie deed om een nationaal persbureau te stichten (een voorstel, waarmede een ieder instemde) kon op 11 december in hetzelfde jaar een daartoe ingestelde commissie al rapport uitbrengen. Dat ge beurde in een buitengewone algemene ledenvergadering, die in het gebouw van de „Haagsche Courant" werd gehouden. Het moet deze commisie, waarvan wij len de heer R. W. P. Peereboom, direc teur van het „Haarlems Dagblad", voor zitter was en als leden fungeerden de heren F. H. J. Holdert, directeur van „De Telegraaf", F. H. Herold, directeur van de combinatie „Neerlandia" (allen ver scheiden) en L. Evers, destijds directeur van het „Rotterdamsch Nieuwsblad", tot grote voldoening hebben gestemd, dat hun bijzonder uitvoerig rapport, met een schets van de opzet en financierihg, unaniem werd aanvaard. Met een prijzenswaardige voortvarend heid is men toen aan het werk gegaan. Wijlen dr. Ph. B. Libourel, notaris in Delft, ontwierp de statuten van de Stich ting en deed dat zo kundig, dat zij on gewijzigd werden aanvaard. Ook de on derhandelingen met de bestaande pers bureaus hadden ean vlot verloop, zodat op 1 juli 1935 het algemeen Nederlands Persbureau officieel zijn werkzaamheden kon beginnen. Snelle vlucht De man. die zoveel voor het eigen na tionale persbureau had gedaan, werd be last met de leiding. Onder de leiding van de heer Van de Pol, die straks met het A.N.P. jubileert, heeft het zich tech nisch en redactioneel, met zijn natio nale en internationale verbindingen, in snelle vlucht gunstig kunnen ontwikke len. Dank zij de medewerking van de Ne derlandse P.T.T. verkreeg het A.N.P. al spoedig de beschikking over enige telex- netten, waarmede het als eerste grote in stelling in Nederland verbonden werd met de landelijk verschijnende en de provinciale en stedelijke kranten. Het werd internationaal erkend door toelating tot de z.g. Agences Alliées, een organisatie van 26 nieuwsagentschappen. Het verlies van de onafhankelijkheid van het A.N.P., kort na de bezetting, was een zware, onoverkomelijke slag. Het vrije nieuws moest voortaan komen uit de zenders van de bondgenoten van Ne derland in den vreemde. In augustus 1940 ving een samenwerking aan tussen wijlen J. C. E. baron van Lynden, des tijds reeds contactman van hen, die la ter het college van vertrouwensmannen zouden vormen, en de heer Van de Pol (reeds langer met elkander bekend) over de technische voorbereiding van de her leving van het nationale persbureau, on middellijk na de bevrijding. Daartoe werd overleg gepleegd met de toenmalige di recteur-generaal van de P.T.T., dr. M. H. Damme, die enige vertrouwelingen aan wees voor deelneming in de technische voorbereiding, door de heren Van Lyn den en Van de Pol beoogd. Achter het hoofdkantoor van het A.N.P., in de win ter van 1940-41 naar Den Haag overge plaatst, werd in de Amaliastraat, in een gebouw van de P.T.T., achter de telex- netten van het A.N.P. een installatie ge bouwd, te bedienen met een codenummer van zes cijfers, door welke installatie de diensten van het «in handen van de Duit sers zijnde A.N.P. in het land in enige seconden konden worden uitgeschakeld en de telex-lijnen konden worden geleid naar een tijdelijk kantoor van een her rezen vrij A.N.P., gereed gemaakt in een ander gebouw van de P.T.T. aan de over kant van de straat, waar radiotoestellen waren ondergebracht, overnachtingsge legenheid was geschapen, een telexka mer was ingericht, een telefoonaanslui ting gereed stond, die gelegenheid gaf op het eigen toen al bestaand geheime telefoonnet van de P.T.T. met het hele land te telefoneren. In de eerste dagen van februari 1941 waren deze geheime technische installaties en het kantoor voor P.T.T -A.N.P. gereed, wachtende op de bevrijding. Duitse bemoeienis Intussen begonnen de vertrouwelingen van de Duitse bezetters in het A.N.P. zich steeds anti-Nederlandser te be moeien met de redactie. Betrouwbare Nederlandse krachten werden stuk voor stuk weggewerkt. Beledigende berichten over het Oranjehuis slipten door. De heer Van de Pol heeft nog een dienstorder ontworpen, waarin ver boden werd enig bericht in de dienst over het Huis van Oranje op te nemen noch in gunstige noch in ongunstige zin, maar de afkondiging ervan werd door Duitse invloed verboden. De heer Van de Pol schreef in verband met dit alles enige openhartige brieven aan het Rijkscommissariaat en in mei 1941 noop te dit de raad van beheer van de Stich ting A.N.P. hem zjjn ontslag te verlenen, dat in september inging. Sindsdien hield de heer Van de Pol zich bezig met de voorbereiding van de wederoprichting van het onafhankelijk bedrijf. De heer H. J. VAN DE POL bedrijf, dat thans algemeen bekend is als A.N.P.-foto, en tevens een clichéfa briek (A.N.P.-cliché). Bijkantoren van het A.N.P. werden ingesteld in de ove rige Rijksdelen, gevestigd in Willemstad <Ned. Antillen) en Paramaribo (Suri name) welke per draadloze telex worden bediend met Nederlands en wereld nieuws, dat weer op een binnenlands te- lexnet aan de bladen en de radio in de Antillen en Suriname wordt doorgegeven (en op stencils aan particulieren). Ofschoon leek op technisch gebied, heeft de heer Van de Pol geijverd voor de invoering van de modernste machines op het gebied van de verstrekking van nieuws, geschreven en in beeld. Zo is door zijn toedoen, met medewerking van de raad van beheer, in Nederland het eerst in groten getale in gebruik geno men een machine, waarmede mechanisch automatisch een cliché voor krantendruk kan worden gemaakt, een vinding van de geniale uitvinder dr. Rudolf Hell uit Kiel, die het A.N.P. ook heeft voorzien van een draadloos of per draad te be dienen machine, waarmede foto's in korte tjjd kunnen worden overgebracht. Het A.N.P. beschikt sedert jaren over een telefoonnet, waarop dagelijks vele foto's aan tientallen bladen per draad worden overgebracht. Vernieuwingen De Raad van Beheer en de directie van het A.N.P. hebben thans in studie een ontwerp van nieuwe transmissiemid delen. voor de overbrenging van het ge schreven en het fotonieuws (afzonder lijk) die op één telefoonnetwerk (alter nerend" zullen kunnen werken, door een versnelde facsimile-zender, die de nieuwsstof vijf maal zo snel zal over brengen naar de kranten als de (voor de krantenwereld verouderde) telex, en door een fotonieuwsontvangst die volle dig automatisch per draad zal werken, zodat een gedroogde en afgeglansde foto aan de ontvangstzijde uit de machine komt, zonder dat een menselijke hand zich ermede heeft beziggehouden, een foto die geheel gereed is om te worden geclicheerd. Deze technische vernieuwingen (waar over het overleg nog gaande is) zullen erop neerkomen, dat geschreven nieuws, een half uur nadat het A.N.P. het heeft geseind op het versnelde net, een half uur of eerder, al naar de lengte van het bericht, gezet en wel op de zetterij van een krant in de vorm staat, en dat een foto, die per draad wordt overgebracht, een half uur daarna als cliché in de vorm op de zetterij is beland, met on derschrift en al Ambassadeur De Beus in Nederland De scheidende Nederlandse ambassa deur in Moskou, dr. J. G. de Beus, is gistermorgen per KLM vanuit de Russi sche hoofdstad naar ons land terugge keerd. Zijn dochter, die gedurende het laatste jaar bjj hem heeft gewoond, maakt de reis per trein van Moskou naar Hoek van Holland. Sinds begin 1958 is dr. De Beus Ne derlands ambassadeur in Moskou ge weest. Daarvoor bekleedde hij om. di plomatieke posten in Londen, Washing ton, Brussel, Kopenhagen, New York, Djakarta en Karachi. Gisteren is - gelijk gemeld - zijn be noeming tot Nederlands ambassadeur in Australië afgekomen. N.Z.H. vroeg 20 chau ffeurs Immigratie Italiaanse arbeiders in Nederland nog niet zeker Verwezenlijking E.E.G.-verdrag (Van onze Haagse redactie) Zowel van Nederlandse als van Ita liaanse zijde wordt op het ogenblik de grootste terughoudendheid betracht over de voorbereiding van de immigratie van Italiaanse arbeiders in Nederland. Er bestaat over dat plan, hoewel het in principe door de Italiaanse regering wordt toegejuicht, nog geen volkomen overeenstemming tussen beide landen, met name niet over de duur van de con tracten. waaronder de Italiaanse arbei ders zullen worden geworven. Morgen heeft een bespreking plaats tussen vertegenwoordigers van het mi nisterie van Sociale Zaken en van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond. Een vergadering met de drie vakcentra- len staat eveneens voor de deur. De vak- centralen staan niet afwijzend tegen over de voorgenomen immigratie, die mede wordt beschouwd als een verwe zenlijking van een der punten van het EEG-verdrag, namelijk de vrije vesti ging binnen de Europese Gemeenschap. Met name het NW staat op het stand punt, dat de voor een jaar gecontrac teerde arbeiders na het verstrijken van die termijn de gelegenheid moet worden geboden zich blijvend in Nederland te vestigen. De werving en immigratie zal centraal geschieden door het Rijksarbeidsbureau, dat waarschijnlijk in Italié een verza melpunt zal vestigen en in Nederland een opvangcentrum. Het zouden vooral arbeiders uit de metaalsector zijn, die voor immigratie in aanmerking komen, maar ook de vervoerbedrijven hebben Amerikaanse onderscheiding voor vice-admiraal Brouwer De Amerikaanse onderminister van Marino, William B. Franke heeft de be velhebber van de Nederlandse zeestrijd krachten, vice-admiraal L. Brouwer, onderscheiden met het ..Legion of Merit". Vice-admiraal Brouwer, die als gast van het hoofd van de Amerikaanse Naval operations", admiraal Arleigh A. Burke. een bezoek brengt aan Ameri kaanse Marine-installaties, werd door de onderminister van Marine geprezen voor zijn vakmanschap en voor zijn diep gaand begrip van de huidige interna tionale problemen. Landelijke Finale „D'Oprechte Amcfeus" Op zaterdag 11 juni wordt in gebouw „Odeon" te Rotterdam de Landelijke Finale in het lichte genre gehouden van de Stichting „D'Oprechte Amateur Aan deze wedstrijd op het Nederlands kam pioenschap wordt o.a. deelgenomen door „The Electro Boys" (Leiden), acrobaten, van de afdeling Leiden. Voorafgaande aan deze finale wordt in het Groot Handelsgebouw te Rotterdam, de officiële lustrumreceptie van de Stichting „D'Oprechte Amateur" gehou den. De Landelijke Finale in het klassieke genre wordt op zaterdag 18 juni in de AVRO-studio te Hilversum gehouden. Wederoprichting Een tijdperk van een volledige weder oprichting en van uitbreiding brak na de bevrijding aan. Er was veel te doen, op organisatorisch, financieel en technisch gebied. De communicatiemid delen (met de kranten binnenslands en de nieuwsagentschappen buitenslands) waren gelijk elders hopeloos ver stoord. maar met de medewerking van de P.T.T. kwam alles geleidelijk weer in orde. Opgericht werd een eigen foto- RAAD VOOR DE VOLKSGEZONDHEID IN ZUID-HOLLAND (Van onze Haagse redactie) Tot directeur van het bureau van de Provinciale Raad voor de Volksgezond heid in Zuid-Holland is benoemd de heer P. Staverman uit Arnhem, thans arts in algemene dienst van de Provin ciale Gelderse Vereniging „Het Groene Kruis". reeds belangstelling getoond. Zo heeft de Noord-Zuid-Hollandsche Vervoer maatschappij N V. te Haarlem een eer ste verzoek ingediend voor de toewijzing van twintig Italiaanse chauffeurs. De NZH is een van de busbedrijven in het Westen des lands, welke zich veel moeite en kosten moet getroosten om zijn personeel op peil te houden. De wo ningnood vormt daarbij de grootste hin derpaal. De vervanging van de tramlijnen in Zuid-Holland door buslijnen, waarmee in oktober een begin wordt gemaakt, dwingt ook al tot een spoedige oplossing van het chauffeursprobleem. UITBREIDING ROTTERDAMS GRAANHAVEN Kosten 20 miljoen (Speciale berichtgeving) Nog dit jaar zal in Rotterdam, de grootste graanhaven ter wereld, een be gin worden gemaakt met een aanzien lijke uitbreiding van de overslag- en op slagcapaciteit van granen. De Graan Si lo Maatschappij en de Graan Elevator Maatschappij zullen samen in het Bot- lekgebied een nieuw bedrijf stichten, dat medio 1962 gereed komt en een investe ring vergt van rond 20 miljoen gulden. Rotterdam beschikt thans over 28 drij vende elevators, met een theoretische loscapaciteit van 8.300 ton per uur. Na het gereedkomen van de nieuwe instal latie bedraagt deze capaciteit 10.700 ton per uur. De totale opslagcapaciteit, van 94.000 op het ogenblik, wordt met de nieuwe installatie gebracht op ongeveer 200.000 ton. De beide maatschappijen hebben in de Botlek genoeg grond be schikbaar om de installaties tot een ver mogen van 500.000 ton uit te breiden. De nieuwbouw omvat een groot siloge bouw, vijf kleinere pieren voor het los sen en laden van lichters en kustvaar ders en een grote pier van 450 meter lengte voor het laden en lossen van zee schepen. Voor parelwitte tanden Bestrijdt tandbederf Spionage ronduit door Ulbricht toegegeven Volgens de in Hamburg verschijnende „Die Welt" zou de leider der Oostduitse communistische partij, Walter Ulbricht, hebben beweerd dat Oost-Duitsland in het bezit is van plannen van de aan het Russische hoofdkwartier in Oost-Duits land toegevoegde Amerikaanse militaire missie. Ulbricht zou dit hebben verklaard, tegenover een delegatie uit Hamburg van een jeugdvereniging van tegenstan ders van atoomwapens, die hiervan in het verenigingsblad mededeling had ge daan. Volgens dit blaadje zou Ulbricht heb ben gezegd dat de Amerikaanse militaire missie niet in Oost-Duitsland is, omdat zij zo bijzonder geinteresseerd is in de uitvoe- Britse politie op zoek naar Sophia's gestolen juwelen De Britse politie tracht op het spoor te komen van een jonge blonde vrouw, de vriendin van een bekende juwelen- dief. die naar zij meent tijdens de pink- sterdrukte met de juwelen ter waarde van bijna twee miljoen gulden, welke tien dagen geleden van de Italiaanse filmactrice Sophia Loren werden gesto len, naar Nederland is gevlogen. Behalve deze vrouw volgt de Engelse recherche ook nog een ander spoor, na melijk dat van een vriend van een der „ingezetenen" van de Pentonville-gevan- genis. Deze gevangene, wiens naam niet is bekendgemaakt om mogelijke repre sailles van mede-gevangenen te voor komen, had verklaard te weten wie de dief is en waar de juwelen in Rotterdam zouden zijn verkocht. Hijzelf en een vriend hadden plannen gemaakt voor een aantal inbraken in de omgeving van de Elstree-filmstudio's nabij Londen. In de buurt hiervan is ook het huis gelegen, waar de diefstal van de juwelen der Ita liaanse filmspeelster heeft plaatsgehad. De gevangene vertelde, dat er reeds een regeling was gemaakt om de even tuele buit per vliegtuig naar een heler in Rotterdam over te brengen. Hij zelf werd gearresteerd, voordat de beraamde in braakplannen konden worden uitgevoerd, doch hij gelooft nu dat zijn vriend ze heeft doorgezet. Dinsdag heeft de douane een onder zoek naar de juwelen ingesteld aan boord van alle schepen in de haven van Lon den, terwijl ook de pakhuizen werden doorzocht en havenarbeiders werden on dervraagd. ring van de overeenkomst van Potsdam, doch „om een oorlog voor te bereiden". „Wij zijn zo vrij geweest om de door hen uitgewerkte plannen weg te nemen, met inbegrip van bases en al. Zij zijn in ons bezit en wij hebben onze dank aan de missie overgebracht". Een woordvoerder van het Amerikaan se legerhoofdkwartier in Heidelberg was niet bereid commentaar op dit bericht te leveren. In een de vorige maand door hem ge houden rede had Ulbricht gezegd dat de Oostduitse staatsveiligheidsdienst in het bezit was gekomen van kaarten van Oost-Duitsland, waarop doelen voor het uitwerpen van uitrusting door vliegtui gen waren aangegeven, alsmede geschikte plaatsen voor het inrichten van geca moufleerde posten en het verbergen van wapens en agenten. Felle vuurzee te Amsterdam (Van onze Amsterdamse correspondent) Een laaiende vuurzee heeft gister middag in Amsterdam-noord een complex houten verenigingsgebou wen in de as gelegd, en daarmee 16 verenigingen en clubs van hun ontmoetingsplaats beroofd. Uren achtereen ging een groot deel van het noordelijk stadsdeel schuil achter een verstikkende rook. De brandweer streed een hopeloze strijd, ondanks de twintig stralen die met slangen en kanonnen op het knetterende hout werden ge richt. Amsterdam-Noord heeft een nijpend gebrek aan verenigingsgebouwen. Het houten complex, dat zich over een leng te van ruim 100 meter aan het Ha ge- doornplein en langs de Laanweg uit strekte bestond uit een oude en scheef gezakte verzameling barakken die dank baar werden benut door het Leger des Heils, padvindersgroepen, de katholieke jeugdbeweging, bejaardensociëteit, ac cordeonclubs, en wandel-, worstel- en boksclubs. Omstreeks kwart voor één zagen en kele werklieden van de afdeling beplan tingen rook en vuur in een der zaaltjes van het Leger des Heils. Zij drongen naar binnen, maar de dichte rook weer hield hen ervan de inventaris te redden. De ijlings gealarmeerde brandweer kon weinig uitrichten. Het vuur vrat snel door de zaaltjes heen, scheurde daken open en verteerde de houten wanden. De vlammen joegen meters ver boven de daken en in een kwartier tijds stond de oever van het Noord-Hollandskanaal volgepakt met duizenden noordelingen, die hun trefpunt in as zagen verdwijnen. Van de inventaris der zaaltjes en an dere bezittingen van de verenigingen kon vrijwel niets worden gered. Slechts de K.A.J. slaagde erin de kostbare in strumenten van de drumband in veilig heid te brengen. Het Leger des Heils heeft drie orgels in de brand verloren. De schade aan verenigingseigendom men, die nog niet kon worden vastge steld, zal in de tienduizenden guldens lopen. Het gebouwencomplex was eigen dom van de gemeente die sedert lang overweegt een nieuw gebouwencomplex te plaatsen in het centrum van noord. Rapport van de Gezondheidsraad Kosten zijn 30 cent per inwoner per jaar (Van onze Haagse redactie) De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft het hem door de Gezondheidsraad uitgebrachte rapport over „cariespreventie met fluoride" thans voor publikatie vrijgegeven, opdat de opinievorming over dit vraagstuk in breder kring op gang kan komen gestalte zal kunnen krijgen. Op grond van de gegevens die in dit rapport zijn neergelegd, is de commissie van deskundigen uit die raad tot de volgende conclusies gekomen: 1. de toevoeging van fluoride aan het drinkwater in een concentratie van 1,012 mg per liter zal een zeer belangrijke daling van de cariesfrekwentie tot gevolg hebben; 2. een fluoridetoevoeging aan het water in de genoemde concentratie is als niet schadelijk voor de gezondheid te beschouwen; 3. de fluoridetoevoeging aan het Nederlandse drinkwater is aan te bevelen in een concentratie van 1,01,2 mg per liter; 4. de kosten van de waterfluoridering zijn gering te achten, in vergelijking tot de kosten van de tandheelkundige behandeling; 5. indien men tot fluoridering overgaat zal het van belang zijn een nauw overleg tussen de verantwoordelijke instanties te scheppen; 6. er dienen voldoende waarborgen aanwezig te zijn, dat de fluoridering zo exact mogelijk wordt uitgevoerd. De telexkamee van het A.NP. Fluoride een novum De commissie is er zich van bewust, dat de toevoeging van fluoride aan het drinkwater een novum is. Niet echter in absolute zin daar praktisch alle water fluoride bevat, in grotere of kleinere con centratie. Anderzijds is het haar over tuiging, dat op dit moment geen enkele andere methode van fluoride-verstrek king i- aan te bevelen. In bovengenoemde conclusies heeft zij haar oordeel neergelegd omtrent de medische en tandheelkundige aspecten van de fluoridering. Het besluit of men tot fluoridering wil overgaan acht zij evenwel een beslissing, die door elke ge meente afzonderlijk genomen dient te worden. Maar in elk geval stelt zij zich op het standpunt dat daar 99% van de bevolking met caries (tandbederf) te kampen heeft preventie van het grootste belang is. De kosten hiervan zouden ongeveer drie miljoen gulden per jaar bedragen of wel een gulden per jaar per water aansluiting, een gering bedrag, wanneer men bedenkt, dat jaarlijks alleen al door ziekenfondsen en schooltandartsdiensten naar schatting 60 miljoen gulden wordt uitgegeven, waarbij nog tenminste 15 miljoen gulden komt voor particuliere behandelingen 40 a 60 minder caries In 1945 is in Amerika en Canada aan het drinkwater van drie gemeenten fluo ride toegevoegd tot een concentratie van 1 mg. per liter. Deze studies hebben het bewijs geleverd, dat het effect van kunst matig gefluorideerd water gelijk is aan bet reeds bekende effect van het natuur lijk voorkomen van fluoride in het wa ter. Hoewel men principieel van geen enkele stof ook niet van algemeen gebruikte voedingsmiddelen de on schadelijkheid kan bewijzen, leveren de door het onderzoek verschafte gegevens een bundel argumenten op die er stuk voor stuk op wijzen dat waterfluoride ring (ongeveer 1 mg fluoride per liter) geen enkel gevaar oplevert. Voor geen andere totnutoe ingevoerde maatregel van de volksgezondheid bestonden er ten tijde van de invoering zovele gegevens omtrent de onschadelijkheid als voor de waterfluoridering nu reeds het geval zou zijn. Teneinde het bewijs te leveren dat fluoridering in ons land doeltreffend zou zijn, is de gezondheidsorganisatie TNO. in 1952 begonnen met een onderzoek in Tiel en Culemborg. In maart 1953 is het water in Tiel gefluorideerd (1 mg fluo ride per liter), terwijl het water van Cu lemborg fluoride-vrij bleef. Ofschoon men 15 jaar nodig heeft om te bewijzen dat groepen kinderen van de eerste dagen af door gefluorideerd water betere tanden krijgen dan door niet-ge- fluorideerd water, is thans reeds komen vast te staan dat de resultaten zoals in Amerika gunstig zijn en dat indien kit> deren van him geboorte af gefluorideerd water gebruikt hebben zij gemiddeld 40 a 60% minder caries zullen vertonen. De uitvoering van de fluoridering van leidingwater brengt geen bijzondere moeilijkheden met zich mee. Geëist zal moeten worden dat de fluorideconcen tratie m het water slechts tussen nauwe grenzen mag varieren (b.v. tussen 1,0 en 12 mg per liter). Aan de daarvoor be nodigde technische apparatuur zullen hoge eisen moeten worden gesteld Het fluoridegehalte van het water zal regel matig moeten wore en gecontroleerd. De kosten van de fluoridering zijn af hankelijk van de grootte en de inrich ting van het bedrüf, de te gebruiken ap paratuur en het te kiezen fluorzout. Gé- midde'd zullen de kosten van de fluo ridering per inwoner per jaar 30 cent bedragen.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9