AGENT-BEZORGER Laatste nieuws .WASSENAAR IN BEROEP BIJ KROON OVER KOMPLAN Besluit raad met 15 tegen 5 stemmen Na een vrij merkwaardige discussie heeft de Wassenaarse gemeen teraad gisteravond met 15 tegen 5 stemmen besloten (een van de leden mr. A. van Vuure was afwezig) in beroep te gaan bij de Kroon over het komplan. Zoals bekend hebben Gedeputeerde Staten het gedeelte van het komplan, dat betrekking heeft op het Plein, niet goedgekeurd. Mr. R. T. M. van der Lugt (KVP), mr. G. C. van Dijk (VVD) en mr. C. A. van Gorcum (PvdA) verklaarden verbaasd te zijn over de uiterst summiere wijze, waarop G.S. hun beslissing toelichtten. Het maandenlange zorgvuldige werk van B. en W., de stedebouwkundig- adviseur, de gemeenteraad en de commissie uitbreidingsplan wordt door G.S. terzijde geschoven, aldus mr. Van der Lugt. De beide andere leden betuigden hun instemming met deze woorden. Daarna kwamen vijf raadsleden aan het woord, die verklaarden de beslissing van G.S. juist te vinden en die er niet voor voelden in beroep te gaan. G.S. hebben in de geest van de meerderheid van de raad gehandeld, aldus enkele van deze sprekers, die liever het Plein-plan nog eens opnieuw onder de loep zouden nemen. Het waren de heren A. C. Duyvestijn (KVP), H. L. J. van Dillen (KVP), C. E. van den Berg (KVP), F. M. van der Stap (Gemeentebelang) en L. G. Oosterling (Prot. Chr.). STADSNIEUWS Na val van trap overleden De 47-jarige heer H. J. Boelee. die in de nacht van zondag op maandag in zjjn woning aan de Lammenschansweg van de trap is gevallen, is gisteren in het Acad. Ziekenhuis aan zijn opgelopen verwondingen overleden. Jeugdig Leidenaar in België verongelukt Tijdens een vakantietocht is bij een verkeersongeval in Huy (België) om het leven gekomen de 15-jarige Roland van Mastrigt uit het Anna van Burenhof. De jongen, die te voet een tocht maakte, werd door een passerende auto gegrepen, ernstig gewond en is kort daarop over leden. JONGERENGROEP P. v. d. A. IN OPRICHTING Morgen wordt in Ons Centrum aan de Hooigracht een bijeenkomst gehou den met het doel in Leiden een jonge rengroep op te richten van de Partij van de Arbeid. Tijdens deze avond spreekt prof. dr. J. G. Bomhoff over ..Beweging en partij voor jongeren". Tevens zal een bestuur worden gekozen. Na afloop is er gelegenheid tot dansen. Zij werden min of meer tot de orde geroepen door wethouder mr. dr. J. Ha zenberg en door mr. dr. W. F. van Gun- steren (Prot. Chr.) Wethouder Hazen berg bracht in herinnering dat de raad een bepaald plan heeft vastgesteld en dat nu verwacht mag worden dat de raad consequent in beroep gaat bij de Kroon, nu Ged. Staten het plan niet hebben goedgekeurd. „Er ontstaat toch wel een heel gekke, figuur", aldus de wethouder, „als sommige raadsleden nu opnieuw het raadsbesluit zelf in dis cussie gaan brengen". Trouw zijn Mr. dr. W. F. van Gunsteren consta teerde, dat na moeizame onderhande lingen een compromis gevonden is. Daar aan moet men trouw zijn. Het is zeker verkeerd achteraf de indertijd genomen beslissing nog eens te gaan analyseren. Dit lijkt op een voetbalwedstrijd, aldus spreker, waarin enkele spelers een mi nuut of tien met de tegenpartij gaan meespelen. De vijf raadsleden waren echter niet te overtuigen en stemden tegen. Twee oude punten Het voorstel tot het sluiten van een collectieve ongevallenverzekering voor het gemeentepersoneel, dat in een vorige vergadering werd aangehouden, werd nu aanvaard, na een nadere toelichting door burgemeester en wethouders. Ook ten aanzien van een ander „oud" punt viel nu een beslissing. Bij de herziening van de bouwverordening staakten vorige keer de stemmen over een voorstel van de heer H. L. J. van Dillen (KVP) over een bepaling betreffende gekleurd glas in bouwwerken. B. en W. hadden voor gesteld voortaan ook de kleur van het glas te betrekken in de beoordeling van bouwplannen, maar de helft van de raad voelde daar niet voor. Omdat ook bü deze herstemming de stemmen staakten (10 tegen 10) werd het voorstel-Van Dillen, dat beoogde de bewuste bepaling uit de verordening te schrappen - als verworpen beschouwd. Ook de amateurs Het voorstel tot het verlagen van de, vermakelijkheidsbelasting voor Dieren park Wassenaar gaf aanleiding tot en kele beschouwingen over de functie van dit park als recreatie-oord. Enkele spre kers meenden dat het meer op de weg van de provincie ligt het park financieel tegemoet te komen. Gepleit werd ook voor een gelijke behandeling van de Wassenaarse amateurverenigingen. Wet houder E. M. Schade wees erop. dat het Dierenpark Wassenaar dat tot nu toe 15 Co vermakelijkheidsbelasting betaal de, vergeleken met vrijwel alle andere dierenparken in den lande zwaar belast is. Voorgesteld wordt nu het tarief te verlagen tot 10 Het is slechts een be scheiden tegemoetkoming aan het park, aldus de wethouder, maar Wassenaar kan. gezien haar eigen financiële positie thans niet verder gaan. Het voorstel werd goedgekeurd. Afgevoerd Tot onderwijzer aan de openbare la gere school, de Wethouder Huibregtse- school, werd benoemd de heer G. A. Roe- I les te Amsterdam. Er werden enkele on- I derwijs besluiten genomen en o.m. gel- j den beschikbaar gesteld voor voorzie- j ningen aan gymnastieklokalen bij de openbare scholen in de Van Zuylen van j Nijeveltstraat en de Bloemcamplaan. Het voorstel tot het verkopen van grond voor de bouw van een nieuwe St.- Josephkerk werd om niet nader gemelde redenen van de agenda afgevoerd en zal vermoedelijk een volgende keer opnieuw ter tafel komen. gevraagd voor ons agentschap WARMOND. Boven 18 iaar. Aanmelden bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1 Leiden. de stichting van een gemaal in deze pol der aan de orde. De 70 jaar oude molen vertoont vele gebreken. Zo moest deze winter een as vernieuwd worden: kosten f.3000. Op de begroting voor 1960 staat f2500 voor on kosten. De raming bedroeg f. 1500 en f. 1000 schilderwerk. In twee jaar tijd kostte de molen dus f.5500 aan onder houdswerken. Op het ogenblik is de toe stand zo. dat de molen niet kan draaien, en ook verzakt blijkt te zijn. De raming voor een buitengemaal bedraagt f. 30.000. Wordt subsidie aangevraagd, dan zijn G.S. bereid 15% te geven, terwijl even tueel het Rijk ook 15% zal toekennen. Voorwaarde is echter, dat het polderbe stuur ervoor zorgt, dat de molen tot 1975 geheel bedrijfsklaar blijft en goed wordt onderhouden. De vergadering besloot geen subsidie aan te vragen. Met 45'stemmen voor en 17 stemmen tegen werd besloten over te gaan tot stichting van een gemaal. Het bebstuur ontvangt, gezien de spoed die betracht zal moeten worden, vrij man daat, terwijl voor de aan te gane geld lening, een nieuwe vergadering zal wor den uitgeschreven. De heer S. Goedhart bracht namens de kascommissie een gunstig verslag uit. Het batig saldo bedroeg f898,50, maar de f. 3000 onkosten door breking der as, waren in dit verslag nog niet opgeno men. Uit de begroting voor 1960 bleek, dat de omslag per ha. op f. 20 zal komen, te gen vorig jaar f. 15. In de kascommissie voor 1960 werden benoemd de heren A. Roest en J. van Zwieten en plaatsver vangend de heren S. Goedhart en J. Demmendaal. Het nieuwe gemaal zal ge plaatst worden met dieselmotor. OEGSTGEEST BURGERLIJKE STAND Geboren: Peter, zn. van P. Langhout en T. C. Bod; Johanna J.. dr. van D. Zijlstra en M. van Egmond; Saskia J., dr. van R. van den Berg en Ch. M. Reyers; Esther K., dr. van J. B. Hugenholtz en A. M. Riesen; Paulus A. Th. M., zn. van G. Prinsen en C. Th. M. Relring; Johan nes Th., zn. van F. van Egmond en L. H. van den Ende. WARMOND Toto ook voor „Warmunda" goede bron van inkomsten JAARVERGADERING „WARMUNDA" De Voetbalvereniging „Warmunda" hield in hotel „De Stad Rome" haar algemene ledenvergadering onder leiding van voorzitter C. de Vroomen. In het bij zonder heette de heer Vroomen welkom 5 9 JIT,T K.N.V.B. loio (Van onze Haagse redactie) De heer J. Holst uit Smilde, die zich zondagavond als enige deelnemer met 15 punten in de KNVB-toto meldde, heeft geen concurrentie gekregen. Ook vanmiddag, toen de controle sloot, was hij nog de enige met het maximum aantal punten. Hij verdient hierdoor f. 69.760. Voor de tweede prijs van f. 34.880 meldden zich 29 deelnemers met 14 pun ten. Voor de derde prijs even groot als de tweede 430 deelnemers met 13 punten. Twee van hen behaalden dit aantal punten in twee kolommen. Indonesisch verzoek aan de Philippijnen Indonesië heeft de Philippijnen ver zocht niet toe te staan, dat Nederlandse schepen en vliegtuigen op weg naar Westelijk Nieuw-Guinea in Manilla brandstof innemen, zo heeft de Indone sische zaakgelastigde in Manilla, Hardojo meegedeeld. Functionarissen van het ministerie zeiden te verwachten, dat de Philippij nen hun neutraliteit in het geschil over Westelijk Nieuw-Guinea zullen hand haven. HET PROTESTANTISME IN SPANJE De Evangelische Maatschappij heeft in de Amersfoortse Bergkerk haar alge mene jaarvergadering gehouden. Ds. H. B. Meyboom, predikant-direc teur van het Ned. Prot. Convent heeft er gesproken over recente indrukken van het protestantisme in Spanje, en te kennen gegeven, dat van vervolgingen in de eigenlijke zin van het woord niet meer gesproken kan worden. Wel zijn er de moeilijkheden en hinderlijkheden, die men af en toe toepast. Niettemin wint het protestantisme terrein, al moet men niet denken, zo betoogde hij, dat, indien er volledige godsdienstvrijheid zou zijn het aantal protestanten met honderden of duizenden tegelijk zou toenemen. Soekamo installeer? izzs maand nieuwe pcfienenl President Soekamo heeft vandaag verklaard dat hij het nieuwe benoemde parlement deze maand zal installeren, zo meldt „Antara". Soekarno zei dit tegen verslaggevers na besprekingen met premier Djoeanda, de minister van Defensie, generaal Nasoe- tion, en de vice-voorzitter van de Hoog ste Adviesraad, Abdoelgani. De president had in maart het gekozen Parlement ontbonden en 261 leden van het nieuwe parlement, die politieke, mi litaire, godsdienstige en burgerkringen vertegenwoordigen, benoemd. GEVONDEN VOORWERPEN In de maand mei zijn de volgende voorwerpen gevonden: tas inh. kleding, portefeuille, portemonnee, legertas, lap stof, wandelwagentje, kwitantiezegels, muntbiljet, bankbiljet, winterjas, 1 pr. voetbalschoenen, sleutels, duivenkorf, pet dameshandschoenen, herenhandschoenen japon, colbertjasje, autostep, jongens trui, herenpolshorloge, kinderdriewieler, parasol, vulpen, overall, kinderjasje, boek kinderjack, aktetas inh. boeken, regen jas. regenbroek, damespolshorloge, mo- torbril, gordijnstof, wasgoed, damesregen de geestelijk-adviseur kapelaan Wijn- kinderwagenplaid, zegelring, passer. i tt'. rinac la Lr o tv e rl a m ncnnnDrcrnprl Irinnpr. nands. Hij herdacht met één minuut stilte wijlen de heer H. v. Hulst, een der oprichters van de vereniging. Spreker had veel waardering voor de successen welke in het afgelopen seizoen werden behaald. De heer V. Stijn werd dank ge bracht voor het vele werk, dat hij voor de voetbaltoto heeft verricht. Ook wer den dankwoorden gericht tot de leden, die geheel belangeloos het sportveld heb ben onderhouden. Over het bezoek aan de training was spreker niet tevreden. De secretaris, de heer J. v. Winsen, kreeg hierna de gelegenheid de notulen voor te lezen. De penningmeester, de heer Stol, kon dankzij de toto een flink saldo boeken. De kascommissie had de boeken en bescheiden in orde bevonden. De nieuwe kascommissie bestaat thans uit de heren J. v. Winsen, J. v. Noort Lz, en L. v. d. Drift. Nadat de geestelyk- adviseur, kapelaan Wijnnands, een aan moedigingswoord had gesproken tot de leden, vond de bestuursverkiezing plaats wegens aftreden van de heren V. Elburg, Duinhoven en Harteveld, die wegens drukke werkzaamheden en ziekte niet meer herkiesbaar waren, werden geko- Ondertrouwd: H. Schipper. 29 Jr. en C. A. Hlldering. 28 Jr. Getrouwd: M. J. van Heuven, 20 Jr. en A. van Nieuwkoop, 24 Jr.; M. P. J. van Hoeken, 28 Jr. en P. M. J. Klinkenberg, 24 Jr.; J. P. P. Webbers. 32 Jr. en A. M. H. Vellekoop, 28 Jr.; E. W. Smith, 25 Jr. en H. M. A. L. van Dijk, 21 Jr. Overleden*: A. M. Schols, e. v. W. A. Gouw; C. J. van Klaveren; M. Meijers, w. v. D. Spijker. LEIDERDORP „De Vrijheid" nam deel aan j ubileum-sch ierweds tri jde n Een drietal ploegen van de Leider- dorpse schietvereniging „De Vrijheid" heeft gisteravond deelgenomen aan de jubileumschietwedstrijden van de Haagse Politie Sportvereniging. Ingeschreven werd voor de korpswedstrijd, klasse B en C. In klasse B kon de ploeg uit Leider dorp het maximum aantal punten van 205 niet behalen; het werd een totaal van 198. De ploegen in klasse C deden het beter; beiden behaalden meer dan 190 punten. De beste drie schutters van elke ploeg mochten daarna uitkomen in de ere-korpswedstrijd, waarin maximaal 150 punten gehaald konden worden. De resultaten hiervan waren als volgt: Groep C: 1. Dompeling-Loth-Vring totaal 122 punten. Groep C: 2. Cock-v. Leeuwen-v. Straa- ten totaal 102 punten. Aangezien de wedstrijden over 11 dagen waren verdeeld zal de einduitslag nog wel enige tijd op zich laten wachten. In ieder geval heeft onze plaatselijke vereniging in dit sterk bezette veld een uitstekende prestatie geleverd, waarop alle leden en in het bijzonder de be trokken deelnemers terecht trots kun nen zijn. Nieuw gemaal in de polder Aclithoven Gisteravond vergaderden in het Dorps huis de stemgerechtigde ingelanden van de polder Achthoven onder voorzitter schap van de heer Jac. de Graaf. Tij dens dezeb elangrijke vergadering kwam doos, lakens, damesondergoed, kinder pakje, étui inh. schrijfbenodigdheden, deux-piece, diplomatentas, mapje inh. foto's, kinderringetje, étui inh. geldsbe drag, meetlint, damesshort, bril, dames handtasje, herenvest, tas inh. gereed schap, schakelarmband, badhanddoek, zwembroekje, 1 pak dekens, vierkleuren potlood, slagplank, armbandje, autowiel compleet, joppertje. Terug te halen en inlichtingen te ver krijgen aan het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, ingang poort, op woensdag- en zaterdagmiddag tussen 2 en 4 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. Dezer dagen is te Helsinki een groot monument ter ere van maar schalk Mannerheim onthuld. Tal loze belangstellenden woonden deze plechtige herdenking van de natio nale Finse held bij. zen de heren J. Rijnbeek en J. v. Stijn. De heren V. d. Zalm, prof. Stieger en C. de Vroomen werden weer herkozen in de commissie van beroep. In de straf- commissie hebben zitting de heren Th. Weyers, F. Walraven en C. de Vroomen. De heren J. v. Bladel, A. v. Hulst en V. Noort vormen de elftalcommissie. WARMOND Viswedstrijd voor de ouden van dagen De door de hengelvereniging „De Lee- de", in Warmond gehouden viswedstrijd waarvan de baten geheel ten goede ko- me aan het comité dat zich belast met de jaarlijkse uitgangsdag voor de Ouden van Dagen, is een groot succes geworden. Niet minder dan 200 deelnemers hadden voor deze wedstrijd ingeschreven en praktisch allen waren ook opgekomen. De eerste prijs viel ten deel aan de heer L. van Bohemen uit Leiden, die negen vissen wist te verschalken. Dit le verde hem een prachtige tafelaansteker op die beschikbaar was gesteld door het comité voor de Ouden van Dagen, ter wijl zijn echtgenote een prachtig boeket rozen werd aangeboden. De heer Van Bohemen had hierdoor een belangrijk aandeel in de overwinning in de strijd om de wisselbeker die door zijn vereni ging „De Forel" werd gewonnen. Om deze beker moest echter geloot worden daar ook de vereniging „De Hengelsport" een gelijk aantal vissen had gevangen. De tweede prijs ging naar de heer J. Wijnstra terwijl de derde prijs werd toe gekend aan de heer J. Mazurel. De jongste deelnemer, F. van Schie uit Noordwijk wist de vierde prijs in de wacht te slepen, waardoor hij in het be zit kwam van een prachtige hengel. In totaal werden er 188 maatvissen gevan gen, die echter na afloop van de wed strijd weer in vrijheid werden gesteld. Het ging hier immers alleen om de sport. De controleursprijzen werden toege kend aan de heren Veldhuizen, Van Eg mond, Van der Heijden en Hogenboom. De heer F. Overdijk ving de grootste brasem (43 s cm) waardoor hij in het bezit kwam van een extra prijs die door de burgemeester ter beschikking was ge steld. De vereniging kon een bedrag van ruim f 500.afdragen aan het comité. Alle deelnemers waren vol lof over de organisatie. Gaarne zou men het volgen de jaar weer van de partij zijn. ZOET ER W OUDE Succes voor „Zwieten" in Gelderland Begunstigd door stralend zomerweer heeft de WSV „Zwieten" uit Zoeter- woude op tweede pinksterdag met drie bussen de lange tocht naar Huissen aan de Nederrijn ondernomen om deel te nemen aan de „Zwanentocht", die werd georganiseerd door de Huissense WSV „Nooit te Ver". Niet minder dan 90 „Zwieten"-leden, verdeeld over 4 groe pen, hebben zonder uitvallers de af standen van 10, 15 en 20 kilometer gelo pen en ontvingen voor hun prestaties een fraaie herinnerings-medaille. Dat de terugtocht tevens een triomftocht werd, moge blijken uit het feit, dat „Zwieten" naast een speciale groepsprijs tevens een eerste-, een tweede- en een prijs voor de grootste- en verstkomende groep mee naar Zoeterwoude kon voeren. „Zwie ten" verdient zeker een extra woord van lof voor deze sportieve prestaties. De al gehele leiding van de reis was bij de heer J. F. Hoogervorst weer in alleszins bekwame handen. VARIA Automobilisten (Van onze correspondent in Bonn) Op de Westduitse automobielmark t bestaat de laatste tijd een uitgesproken voorkeur voor witte auto's. Waarom? Mevrouw zal wel een belangrijke rol spelen, zeggen de Westduitse autover kopers. Men overweegt in West-Duitsland automobilisten, die abstinent zijn d.w.z. pertinent geen alcoholische dran ken drinken uit principiële overwegin gen in aanmerking te laten komen voor lagere verzekeringspremies dan gelden voor „normale" autorijders. In Zweden bestaat een dergelijke regeling reeds lang; zij geeft niet-alcoholdrinkers een korting van 20 tot 25 pet. op hun premies voor autoverzekeringen. Een op de zeven Westduitse automo bilisten heeft slechte ogen en moet eigenlijk een bril dragen. Ze willen even wel geen bril dragen omdat ze öf den ken, dat het nog net zonder gaat, óf menen, dat een bril zo lelijk staat, óf te lui zijn om een bril te kopen, öf geen geld voor een bril willen uitgeven, öf geloven, dat een bril alleen gedragen moet worden door iemand „met een in tellectueel beroep. Ingewikkeld telefoonboek (Van onze correspondent te Bonn) De hoop, dat de Westduitse minister voor PTT, Stücklen, zijn plannen voor nieuwe telefoonboeken met een reeks ingewikkelde afkortingen, niet zou door zetten, is ij del gebleken. De Süddeutsche Zeitung meldde dezer dagen, dat zjj het „Af eb" (Amtliches Fernsprechbuch) heeft gekregen en dat er een woestijn van ellende in te lezen valt. Het is nog veel erger, schrijft het blad, dan men zich had voorgesteld. In het Münchense telefoonboek komt bijv. 112 maal JMül- ler H." zonder voornaam maar alleen met een afgekort beroep voor. En die afkortingen zijn in een apart boek werkje na te zoeken. Zo betekent de afkorting „mal kra" „Maler (schilder) wonende in de voorstad Krailling", waarbij mal voorkomt, op pagina 3 en kra op pagina 104 van de lijst van af kortingen! Een compleet raadsel is voor het blad de aankondiging „Mertens I, elmed ger ainmiller-34". De Süddeutsche Zeitung vindt dit alles ergerlijk, nog te meer daar de post ook in Duitsland een monopoliebedrijf is en doen en laten kan wat zjj wil. Tenslotte schrijft het blad, dat .het Afeb zijn makers om de Oh (van Ohren) moet worden geslagen, dat hen hö (van hören) en se (van sehen) vergaat Bonkaarten (Van onze correspondent in Bonn) Eind mei meldden de dagbladen in het communistische deel van Berlijn: „Naar aanleiding van de grote invoer van nieuwe aardappelen uit Egypte kun nen op de distributiebonnen 21 en 22 van de aardappelkaart 1959/60 naar keuze drie kilo nieuwe of vijf kilo oude aard appelen gekocht worden". Anno 1960, vijftien jaar na de oorlog, heerst er in het volgens vele plannen werkende communistische Oost-Duits- land blijkbaar nog een opgewekt distri butiebonnen-systeem Raadselachtig geval Hoe kreeg „Jan Onbekend" alcohol in zijn bloed? Een wachtmeester te Vaassen zag op 13 maart ji. een bromfietser door het dorp laveren. Hij zag echter geen kans met zijn fiets de onvaste brommer in te halen. Dat was ook niet nodig. Even la ter kwam een voorbijganger vertellen dat wat verderop een dronken bromfiet ser tegen een boom was gebotst. De po litieman haastte zich naar de aange wezen plaats. Daar ontspon zich onge veer het volgende gesprek: „Uw naam", informeerde de verbali sant. „Jan Onbekend," zei de bromfietser leutig. „Waar komt u vandaan?" „Ik kom nergens vandaan. Ik ben een marionet of hoe noem je dat. Ik ben een kerel van niks, een zot van een zoon. Ik ben niet gevallen. Ik weet van niks en ik ben een kerel van niks." Na deze ontboezeming achtte de waoht- meester het raadzaam een dokter te waarschuwen. Deze ontdekte dat het bloed van de bromfietser 1.60 promille alcohol bevat te. De Apeldoorner verklaarde echter voor de politierecher dat hij geen al cohol had gehad, dat hij nooit sterke drank gebruikte en dat hij ook niet van zins was dat ooit te doen. De rechter vond het raadselachtig. Hij besloot de stukken in handen te stellen van de rechter-commissaris. opdat een dokter kan onderzoeken hoe iemand die geen drank gebruikt toch alcoholische geu ren kan verspreiden en bovendien een hoge alcohol-promille in zijn bloed kan hebben. BEURSOVERZICHT Krachtig herstel Amsterdam, 9 juni. De internationale waarden gaven vanmiddag bij de opening een zeer krachtig herstel te zien speciaal voor aandelen Philips. Ook Aku's waren zeer vast evenals Hoogovens. Unilevers 10 punten hoger op 983. Wallstreet was gis teren tegen het slot hoger ook voor de Nederlandse fondsen Philips en Uni lever. De handel was rustig. Philips gaf een zeer krachtig herstel te zien en haalde op 1150 het gehele verlies van 30 punten van gisteren in. Unilevers vast op 983, doch daalde daarna tengevolge van middenkoersaanbod tot 974, om op circa 976 de markt te verlaten. De slot- koers van gisteren was 9731L-Aku's zeer vast tot willig bij een prijs van 503, tegen gisteren als slotprijs 488%Ook in dit fonds waren buitenlandse kooporders aanwezig. Kon. Olies zetten de vaste tendentie verder voort op f. 149,30, plus f. 1,Hoogovens „willig" bij een ope ning op 744, tegen gisteren als slotprijs 711. Gedurende de verdere beursduur daalde dit fonds tot 738. Scheepvaarten kalm met koerswinsten van 1 tot 3 punten. Voor de leidende cultures bestond vandaag meer belang stelling. Er was wat speculatieve vraag op onbevestigde geruchten over poli tieke onzekerheden in Indonesië. Am sterdam Rubbers noteerden op 121 circa 7 punten hoger. Certificaten Deli fluc tueerden van f. 186 tot f. 181 en ver lieten de markt op f. 183, tegen een vorig slotpeil van f. 180,10. HVA's drie punten hoger op 160. In de Staatsfond senafdeling noteerde de nieuwste lening voor de eerste maal de parikoers. Door- elkaar was de tendentie in deze sector goed prijshoudend tot vast. De omzet ten bleven beperkt. WISSELKOERSEN Amsterdam, 9 juni. Londen 10.55 10.56%. New York 3.76^-3.77^- Montreal 3.83A—3.83H. Parijs 76.91—76.96, Brussel 7.55%— 7 56%, Frankfort 90.38%—90.43%. Stock holm 72.97—73.02. Zürich 87.36%— 87.41%, Milaan 60.72%—60.77% Kopen hagen 54.57%—54.62%. Oslo 52.77%— 52.82%. Wenen 14.49' 1—14.50y*. Lissa bon 13.15%—13.17%. Beurs van Amsterdam Donderdag 9 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 101% 100ft Ned. '59 4% 100 100A Ned. '59 4% 97%GB 98% Ned. '60II 4% 100 99H Ned. 7>3 3% 93% Grootboek obl. 3% 78GB Ned. '47 3% (3) 92% 92% Ned. '51 3% 95% Ned. '53 (3%) 93 A 93% Ned. '56 3% 93% 93% Ned. '48 3% 86% 86H Ned. '54 3% 86% 86H Ned. '55 I 3% 88% 88' i Ned. *55 n 3V« 90% 90',i Ned. '37 3 91B 91 Dollarlng '47 3 91% 91% Investeringscert. 3.. 9511 96}? Ned. 62-64 3 9711 97j|GB Indië *37 A 3 93% 93%GB Grootboek '46 3 89% Ned. WB. 6% 109% 109A ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 35 36 Nat. Handelsbank 163 164 Ned. Handelmij. 272 272% Amst. Rubber 113% 118% H.V.A156% 160% Senembah 545 545 AK.U487y* 504% Berkel's Patent (v.) 292% 292GB Calvé Delft cert. 942 938 Dell Mjj.en (Ver.) 180.30 182% Kon. Pap. v. Gelder 275% 280GB Hoogovens eert711 745% Mtiller en Co. NB 420 422 Ned. Kabelfabr519 528GB Philips 1122 1149% Philips pref305 305GL Unilever 973% 976% Wilton Feyenoord 207 204 Biliton 2de r 365 366 Dordtse Olie gew. 710 714% Kon Olie (f20.—).. 150 151.— idem <50 f20.— 148.30 149.70 Holl Amer iyn 138% 138% Java China Paket 155 156 KIjtM 108 108.50 Kon Ned Stmv Mij 184% 184% Kon Paket MU 138% 138 Stoomvaart Mij Ned 167 168GB Nievelt Goudr eert 144% exd. 146% v. Ommeren eert. 275% 276% Kon Rott. Lloyd 149 151% Ned. Scheepv Unie 149% 150 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam *47 (3%) 3 94 93% Idem '48 (3%) 93% 93% R'dam '52-1 (4%) 97% 97% ld. ld. -37 I-n (3%) 93% 93% Z.-Holland '56 (4%) 99% 993» Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) id. N.WB. '52 (4%) Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 10311 96A 95 103H 95% Premieleningen A'dam "53 3 101% 101 A'dam '51 I 2% 84% 84% A'dam '56 I 2%79% 79 A'dam '56 II 2% 95 95% A'dam '56 Hl 2% 94% 94% Eindhoven '54 2% 81% 80L Enschede'54 2% 79 78% Den Haag '52 12% 86% 86% Idem II 2% 88 V» R'dam "52 I 2% 88% 87% Idem H 2% 90% 88% Idem '57 2% 96 97% Utrecht *52 2% 90L Z.-Holl. 1957 2% 95% 95% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 231.50 Amst. Bank 339 HB.U. eert224 Rott. Bank 294 Twentsche Bank 270 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 475 Borsumy56% K N Edmet A-AA 93 Idem pref wd 106% Electrolasmy 317 Kon Ned Grofsm 160 L Holl Constructie 503 lng. bur v Bouwnijv 264% Interna tio 151 Int. Kunststof! Ind 66 Leidse Wolspinnerij 399 Rott. Droogdok Mil 593 Sikkens Groep 660 Ver Touwfabrleker 309 Walvisvaart 116% Wernink's Betonm 139 Van wyk en Heringa 107% Zaalberg 112 Spoorwegen Dell Spoorweg Mil 5%B Amerik. fondsen Canadian Pacific R 25% Intern Nlckei 110 Anaconda 53% Bethlehem Steel48% Cities Service 43% General Motors 46 Kennecott 80% Republic Stee) 64 Shell OU 71% Union Pacific 26 Un. States Steel 85% 233 338 223 294 268% 457 59 93 107 155% 515B 263 152 65 405 595 670 310 116% 139 105 111 25% 110 53% 48% 43% 46% 81V4 65 71% 26% 85%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7