Klassieker Amsterdam-Tiel v.v. werd een volkomen chaos op ieders Hp! Van der Klooster won tenslotte De Zijl kon het bij De Gouwe ditmaal niet bolwerken DONDERDAG 9 JUNI 1960 (Advertentie) Chief Whip Iedereen was de weg „Zijn we nog ver voor?" Deze vraag van de Amsterdammer Koolhof aan de inzittenden van een volgerswagen bleef onbeantwoord. Want geen van de inzittenden durfde Koolhof en zijn metgezel Rinus van der Klooster uit Amsterdam de waarheid te vertellen. Het zou op dat moment, toen dit tweetal juist de uitgeputte Weserhof uit het Over ijsselse Dedemsvaart had moeten achterlaten, funest zijn geweest hun te vertellen, dat zij al bijna 50 kilometer buiten hun schuld een ver keerd parkoers reden. Dat er iets niet in orde kon zijn, hadden Van der Klooster en Koolhof wellicht al vermoed. Want 130 kilometer na de start op de Amsterdamse Nassaukade waren zij noq altijd niet bij de eerste ravitailleringspost aangekomen. Maar helemaal zeker, dat er iets mis was gegaan, waren de twee kop lopers toch ook niet. Want toen vanuit diezelfde volgwagen werd aangeboden om de bidons te «-uilen, luidde Kool- hofs antwoord: n, dat mag niet". Waarschijnlijk zo. de Amsterdammer er wel anders over gedacht hebben, als hij had geweten, dat er in deze klassieker" voor hen helemaal geen ravitaillering zou komen. Koolhof en Van der Klooster wisten dat echter niet en gingen onversaagd door, kilometer na kilometer met een vaartje van veer tig kilometer per uur wegtrappend. Het was een trieste optocht op de grote Rijksweg AmersfoortZwolle. Voorop een motorrijder van de Rijkspolitie, dan twee zwoegende renners, vervol gens een jury-wagen en tenslotte een auto met journalisten. Rechtsomkeert Het jurylid had tussen Garderen en Apeldoorn besloten de twee renners, die voor hem de „kopgroep" vormden, langs een kortere weg naar de tweede ravitailleringspost in de Laan 1914 in Amersfoort te brengen in de hoop daar het peloton nog voor te blijven. En die opzet slaagde. Weliswaar kwamen Koolhof en Van der Klooster de scha duwrijke laan van de verkeerde kant binnenrijden, maar bovenop de bult in het midden van de laan werden zij rechtsomkeert gecommandeerd en ver volgden hun weg terug naar de hoofd stad maar nu over het parkoers. Intussen hadden zich op de Veluwe de vreemdste situaties afgespeeld. Ter wijl de koplopers bij het keerpunt in de route in de buurt van de Harskamp (zij hadden een voorsprong van bijna anderhalve minuut) verkeerd waren in gestuurd, had het achtervolgende pelo ton aanvankelijk wel de juiste weg ge kozen. Later bleek ook de hoofdmacht van het juiste pad te zijn geraakt om van de achterblijvers maar niet te spreken. Op een zeker ogenblik werd een zestal vluchtelingen uit het pelo ton aangeraden te blijven wachten om dat ook zij niet op het parkoers zou den rijden. Men zou het peloton wel even ophalen. Maar dat was niet meer te vinden en het zestal wachtte tever geefs. Chaos Overal zwierven renners rond in de bosrijke streek tussen de Harskamp en Amersfoort. Twee onfortuinlijke kna pen die bij een valpartij hun fietsen PAARDESPORT De Grote Prijs der Lage Landen Totaal 26 inschrijvingen Voor de Grote Prijs der Lage Lan den, die op zondag 26 juni a.s. voor de zevende maal op de renbaan Duin- digt wordt gehouden, zijn niet minder dan 26 harddravers uit totaal zes lan den ingeschreven Het grootste deel hiervan levert Frankrijk, dat acht paarden voor deze 2600 meter- lange draverij aanmeldde. Hieronder zijn Honoré II en Kaid D, die drie weken geleden in Stockholm de Nederlands Franse crack Hairos II een verras sende nederlaag toebrachten. Zweden is o.a. vertegenwoordigd met hun snel ste draver Adept en de zeer sterke stayer Pompe Trickson. Italië schreef in Icare IV, die in 1958 op Duindigt won en vorig jaar achter Hairos II en Jamin op de derde plaats eindigde. Uit ons land werden zes paarden voor deze draverij, die is opgenomen in het circuit om het Kampioenschap van Europa aangemeld, w.o. vanzelfspre kend de leider in het puntenklasse ment Hairos II; voorts de in de afge lopen weken in grootse vorm lopende Quicksilver S, Peterhof (winnaar 1957) en de jeugdige crack Way Jewell. De volledige inschrijvingen luiden als volgt: Duitsland: Dorfprinz, Iol- cos, Jussieu; Frankrijk: La Coulonces, Jeannot, Honoré II, Inspecteur II, Ma gellan II, Kaid D, Liban, Kléber des Duriers; Italië: Icare IV; Zweden: Adept, Pompe Trickson, Juba II, Zi- pora; België: Jaboune, Lando, Her- nani II, Haon; Nederland: Quicksil ver S, Typhoon, Way Jewell, Taran tella, Peterhof en Hairos II. Het totaal uitgeloofde bedrag aan prijzen in de Grote Prijs der Lage Landen bereikt dit jaar de record hoogte van f. 35.000.waarvan de win naar f. 20.000.kan toucheren. hadden beschadigd stonden zonder suc ces op de bezemwagen te wachten. Lif tend probeerden zij weer naar Amster dam te komen Het was een chaos, die de warboel van twee jaar geleden, toen midden op de Veluwe op een kruispunt van vier kanten renners na derden, nog overtrof. Want toen had men de gehele meute kunnen verza melen en was opnieuw gestart. Dit was nu niet mogelijk. Op de brede Witteburgergracht op de Amsterdamse eilanden nam de jury, die ook de dupe was geworden van deze onmogelijke organisatie, het be sluit om de volgorde van aankomst te handhaven. Hetgeen betekende, dat Rinus van der Klooster winnaar werd voor Koolhof, die tezamen de kleine voorsprong na Amersfoort hadden we ten te handhaven. De protesten van de renners, die na hen binnenkwamen, werden terecht van de hand gewezen. Want wie immers kon met de hand op het hart verklaren wèl het juiste par koers gereden te hebben Bij aankomst in Amsterdam maakte de jury de volgende uitslag op: 1. Van der Klooster (Rotterdam) 200 km. in 5 uur 8 min.; 2. Koolhof (Amsterdam) op 8 sec.; 3. Lute (Castricum) op 2 min. 1 sec.; 4. Van Amsterdam «Breda) zelfde tijd; 5. Groeneweg (Numans- dorp) zelfde tijd; 6. Brinkman (Rotter dam) op 2 min. 38 sec.; 7. Visser (Santpoort) zelfde tijd; 8. Stevens (Dussen) zelfde tijd; 9. Stam (Rotter dam) zelfde tijd: 10. Van 't Hof (Rot terdam) zelfde tijd. II aterpolocompetitie (Van onze waterpolomedewerker) De eerste dagen van de week hebben een aantal doelpuntrijke wedstrijden opgeleverd. De belang» rijkste wedstrijd uit het rijtje was de ontmoeting van „de Zijl" in Waddinxveen tegen „De Gouwe". Het is zoals altijd een moeilijke wedstrijd voor de Leidse club ge worden, waarin zij het deze keer niet heeft kunnen bolwerken, nadat dit de afgelopen winter wel gelukt was. In deze wedstrijd was De Gouwe van het begin af sterker, hetgeen de Wad- dlnxveners uitdrukten in een 20 voor sprong, die nog voor de rust door de Kooibewoners teruggebracht werd tot 2—1. Maar na rust ging het weer mis. Waren voor rust een strafworp en een veldmeerderheid van De Gouwe de oor zaak van de doelpunten geweest, ook na de hervatting ontstond door het uit het water zenden van een Zijlspeler een doelpunt waaraan de Waddinxveners tenslotte nog een gewoon speldoelpunt toevoegden: 41. Kort voor het einde kwamen de Leidenaars nog op 42, maar de punten benaderen konden zy niet meer. Aldus een tweede nederlaag voor De Zyl in deze moeilijke competi tie. Voordat wij aan de doelpuntenweelde toekomen eerst nog een zeer gematigde uitslag. In het zwembad De Does te Leiderdorp speelde gisteravond het eer ste zevental van „DKD" tegen de BZPC- reserves. Het werd een wedstrijd met sterk wisselende kansen, waarin de Bodegravers het van hun veteraan-mid- voor moesten hebben, de Leiderdorpers van hun vleugelspelers. Van dezen was Wim Heykoop de gevaarlijkste en het was deze speler dan ook die nadat de BZPC een 10 voorsprong had weten te nemen, de stand gelijk trok. Ondanks het feit, dat in de laatste fase van de meerderheid hadden, konden zij dit niet in een doelpunt omzetten, hoewel zij daar enige malen dicht bij waren. Het derde zevental van de LZC ver loor in Alphen van de AZC-reserves met 3—2. De twee oudsten uit de ploeg, M. Brak en B. Rooyakkers, zorgden voor de doelpunten. De LZC B-adspiranten verloren in een tumultueuze wedstrijd van de AZC- adspiranten met 41. Tenslotte de meis jes van de LZC versloegen haar leef tijdgenoten van de AZC met 80, terwijl de DKD-dames tegen de LZC-dames met een 90 nederlaag naar huis ge stuurd werden. De doelpunten waren goedkoop. Of zij dit in de komende wedstrijd ook zullen zUn, staat te bezien. Wèl waarschijnlijk in de wedstrijd, die de Sleutelstad vanavond in De Zijl tegen de vereniging ZIJV uit Den Bosch speelt. De Bosschenaren hadden vorig jaar een aardige ploeg, die echter voornamelijk opgebouwd was rond een speler van het Nederlands jeugdzevental. Deze speler nu heeft overschrijving gevraagd naar de Philips-pioeg in Eindhoven en zal dus niet voor de Bossche ploeg kunnen uitkomen. De verwachting mag dus zijn een ruime overwinning voor de Leide- naren. Voorts worden in De Zijl gespeeld de wedstrijden van de A adsp. van de Sleu telstad tegen de OZV adsp., alsmede een wedstrijd van het derde zevental van de Leidenaren tegen OZV 3. Op vrijdag is het druk voor de Leidse verenigingen. De LZC en de Leidse Wa tervrienden spelen uit tegen resp. HPC uit Heemstede en BZC uit Bergambacht. Dat konden voor deze Leidse clubs wel eens te zware wedstrijden worden, voor al voor de eerstgenoemde. De Zijl-re- serves en De Zijl 3 spelen thuis resp. tegen DAW 2 en LZC 2, waarvan de laatste wedstrijd voor de Kooibewoners is. Het vierde zevental van De Zijl speelt uit tegen de Vitesse-reserves, tegen wel ke vereniging ook de dames in het water gaan. De LZC-meisJes en jongens A ten slotte spelen thuis tegen hun leeftijdge- strijd de Leiderdorpers een numerieke nootjes van de GZC. Leitien versloeg Rijnstreek: 2—1 (Van onze correspondent) Een beter spelend Leids KNVB-elftal heeft gisteravond te Alphen volkomen verdiend van het Rijnstreek-elftal ge wonnen: 21. Bij de Leidenaren viel het betere combineren en het hogere tempo op. Het Rijnstreek-elftal speelde uitge sproken zwak. Vooral de voorhoede bracht er weinig van terecht terwijl er voorts bijzonder slecht geplaatst werd. Een zeer matige eerste helft, waarin de Sleutelstadbewoners vrijwel voortdu rend in de aanval waren, werd afgeslo ten met een 10-voorsprong voor de gasten, dank zij een doelpunt van H. Sira, tien minuten voor de pauze ge scoord. Daarvoor was doelman Van Hor zen reeds enkele keren in actie geweest, terwijl ook doelman Keereweer aan de andere kant een enkele maal schoten van Leeuwenhoek en Zevenhoven moest stoppen. Na de thee drukte het Leidse elftal stevig door. kennelijk om een beslissing te forceren. De achterhoede van de Rijnstreekbewoners hield echter goed stand. Bij een uitval van de gastheren kreeg Koenekoop het leer goed vrij en met een strak schot suisde de bal ach ter Keereweer in het net: 1—1. Kort daarop miste Leeuwenhoek de kans van zijn leven door voor open doel over de Hilversiun-bestiiur ook afgetreden Nadat vorige week het bestuur van 't Gooi er het bijltje bij had neergelegd, is gisteravond ook het bestuur van „Hilversum" afgetreden. Het conflict is ontstaan over de appreciatie van de trai ner. De secretaris en de penningmeester hadden te dien aanzien hun vertrouwen in het beleid van voorzitter Kabboord opgezegd en hielden vast aan hun stand punt: wij gaan heen indien hij blijft! Feyenoord gelijk tegen PSV3—3 Voor de nacompetitie in de eredivisie is gisteren te Eindhoven gespeeld de wedstrijd PSV—Feyenoord. De ontmoe ting eindigde in een gelijkspel: 3—3. De stand in de nacompetitie luidt: Feijenoord 3 2 1 0 5 16— 5 PSV 3 1113 6—10 Ajax 2 0 0 2 0 1—8 bal te maaien. Nauwelijks enkele minu ten later wist Henk Heymans zijn ploeg opnieuw de leiding te geven: 2—1. De resterende tijd is Leiden steeds in de aanval geweest, maar tot vergroting van de voorsprong liet de Rijnstreek het niet komen. Amsterdamse atletiekkampioenschappen Tacticus Steylen zegevierde opnieuw op 800 meter (Van onze atletiekmedewerker) De Open Amsterdamse Kam pioenschappen, waarvan gister avond op de sintelbaan aan het Olympiaplein het eerste deel werd afgewerkt, hebben niet die presta ties geleverd, waar de atletiek- officials op gehoopt hadden. De 800 m. heren was wéér het interessantste nummer. De strijdlustige Rotterdammer Leen Suiker (DOS) nam na de start enkele meters voorsprong op een opvallend rus tig veld van sterke 800 meter-lopers. De eerste 400 meter ging in 58,9 onder de spikes door, te langzaam voor een enigs zins aanvaardbare tijd, Wim Essayas AAC) trachtte op 350 meter zich' van zijn concurrenten te ontdoen, doch slaagde daarin niet helemaal, want Blankenstein (Trekvogels) reageerde on middellijk. Bfj het nemen van de laatste bocht voegde zich ook Aad Steylen (Shell) bij de twee nu voluit sprintende koplopers. Essayas nog steeds de leiding, maar nauwelijks waren de atleten op het rechte stuk voor de finish of tacticus Steylen sprintte er vandoor om in 1.54.2 te finishen. Essayas klopte Blankenstein op streep. Voor beiden werd echter 1.55.1 genoteerd, twee/tiende seconde sneller dan Suiker van DOS. 100 METER Ook de tijden op de 100 meter be antwoordden niet aan de verwachtin gen. Hans Smit (V en L) kwam tot 10.9, drie lopers brachten 11 seconden op de stopwatches, t.w. Bruin (Olympia), Dirks (Unitas) en Westphal (AAC). Tienkamper Eef Kamerbeek kwam niet door zijn serie heen.. Hij werd vierde in 11,3 achter Bruin (11,), Otten (AAC) en de Leidenaar Kees Smit (Holland), die met 11,2 niet in de finale kwam al hoewel de nummers twee van de beide andere series met 11,3 wèl geplaatst wer den. Kamerbeek (PSV) won wel het num mer 110 meter horden. Hij had een slech te start en had driekwart van de race nodig om Peter Nederhand (ALO) en Marius Bos (V en L) van zich af te schudden. Tijden resp. 14.8 15.1 15,4. EDDIE WESTERHOUT TWEEDE De 1500 meter heren B, een bijnum mer, werd een overwinning voor Hes (Atletika» in 4.07.3. We zijn er echter van overtuigd, wat Eddie Westerhout (AV Holland) hetzelfde gepresteerd zou hebben, ware het niet, dat hij voor de zoveelste maal weer te lang in het pelo ton bleef hangen. Op de laatste 300 me ter passeerde de prima lopende Leide- DUIVENSPORT P.V. „De Rünkllevers" hield een wed vlucht met oude duiven vanaf Orleans, afstand 508 km. In concours stonden 211 duiven, welke om 6.15 uur met zuidoos ten wind in vrijheid werden gesteld. De eerste duif werd geconstateerd om 12 uur 44.16 met een snelheid van 1302,57 meter per minuut. A. v. Hemert, een jong liefhebber, maakte de beste uitslag, nl. 1,3 en 7, M. A. v. d. Wilk 2. A. Dubbelaar 4 en 8. A. Rooda 5, A. v. d. Dop 6 en 10, A. Singe- ling 9. P.V. „De Reisduif" hield een wed vlucht met 154 oude duiven vanaf Or leans. Gelost om 6.15 uur met kalme zuidoosten wind. De eerste duif bereikte zijn hok om 12.44.44 uur, de laatste of 39e prijswinster was er om 14.27.46 uur. De uitslag luidt: 1-2-3-4 A. v. d. Hulst, 5 J. den Dunne. 6. A. J. Pracht. 7-8 W. Siera, 9-10 D. Bey. Op het houten dek van het Ame rikaanse vliegdekschip .Saginaw Bay", eens de trots van de Ameri kaanse vloot, heeft het geloei van de vliegtuigmotoren plaats gemaakt voor het geritsel van gras. lat tussen de naden van het vlieg- dek groeit. Het schip ligt in Rot terdam te wachten op de slopers hamers. naar niet minder dan zes concurrenten. Nu wezen de chronometers 4.09.7 aan. Uitslagen: 100 meter meisjes: 1. Ria Overweg (Sagittal 13.-; 2. B. Biljardt (ADA) 13.3. 80 meter horden dames: 1. Lia Hinten (K en K) 11,8; 2. Toos Muller (Mem phis) 11.8. 200 meter dames: 1. Ine ter Laak (RKEAV) 25.3; 2. H. Tamerus (Zaan land) 27. 1500 meter jongens A: 1. Keizer (Atle tika) 4.14.6; 2. Joop van Leeuwen (AV Holland) 4.17.1. Discus heren: 1. Joop Fikkert (Sisu) 44.44 (Twents record)2. Ben van Aarst (Hellas) 42.03. Kogel heren: 1. Cees van Wees (AAC) 14.28; 2. Van Aarst (Hellas) 13.76. Polshoog heren: 1. Chris Gelens 3.78 m; 2. Bagi (Trekv.)3.58; 3. Servee Wysen (Kimbria) 3.58. Hoog dames: 1. Dini Hobers (GAC) 1.55 m; 2. Nel Zwier (HBS—Flevo) 1.55. WIELRENNEN Rende van Italië Charly Gaul won de bergetappe De Luxemburger Charly Gaul heeft de 22ste etappe van de Ronde van Italië van Trente naar Bormio over 229 km gewonnen. De Fransman Jacques An- quetil, die weliswaar 3 min. 36 sec. na Gaul als zevende over de eindstreep ging en eveneens op Nencini tfjd verloor, be hield de eerste plaats in het algemeen klassement. De uitslag luidt: 1. Charly Gaul (Lux.) 229 km in 7 uur 20 min. 54 sec. (gem. 31.163 km per uur); 2. Masslgnan (It.) op 14 sec.; 3. Nencini (It.) op 1 min. 7 sec.; 4. Pambianco (It.) op 3.32; 5. Car- lesi (It.) op 3.36; 6. Coletto (It.) z.t.; 7. Anquetil (Fr.) z.t.; 8. Hoevenaers (Belg.) op 5.20; 9. Junkermann (Did.) op 5.40; 10. Brugnami (It.)) op 6 min.; 11. Van Looy (Belg.) op 6.55; 12. Ronchini (It.) op 7.20; 13. Defilippis (It.) op 7.44; 14. Rostollan (FY.) z.t.; 15. Delberghe (Fr.) z.t.; 39. Stolker (Ned.) op 22.09; 63 Wim van Est (Ned.) op 29.55. Het algemeen klassement na de 22ste en voor-laatste etappe: 1. Anquetil (Fr.) 88 uur 15 min. 16 sec.; 2. Nencini (It.) op 26 sec.; 3. Gaul (Lux.) op 3 min. 45 sec.; 4. Massignan (It.) op 4.06; 5. Hoe venaers (Belg.) op 5.43; 6. Carlesi (It.) op 8.28; 7. Pambianco (It.) op 8.32; 8. Ronchini (It.) op 9 28; 9. Delberghe (Fr.) op 12.29; 10. Coletto rit.) op 13.10; 11. Van Looy (Belg.) op 14.55; 12. Adriaens- sens (Belg.) op 18.38; 13. Zamboni (It.) op 28.15; 14. Junkermann (Did.) op 30.01 15. Brugnami (It.) op 30.22; 33. Wim van Est (Ned.) op 1 uur 1 min. 36 sec 42. Baldini (It.) op 1.14.50; 53. Stolker (Ned.) op 1.31.44. Het eindklassement voor de grote bergprfjs luidt: 1. Van Looy (Belg.) 250 punten; 2. Passignan (It.) 210; 3. Nen cini (It.) 190: 4. Gismondi (It.) 180; 5. Gaul (Lux.) 160 Ronde van Engeland Pas drie van de in totaal dertien rit ten in de Ronde van Groot Brittannië zijn gereden en reeds nu is geen sprake meer van een zelfstandige Nederlandse ploeg. In deze etappewedstryd (nadat Jan Janssen in de tweede etappe de strfjd staakte), kwamen gisteren Leon Sebregts en Lex van Kreuningen te laat binnen, hetgeen hen op diskwalifi catie kwam te staan. Daardoor ls de vaderlandse vertegenwoordiging gedeci meerd tot twee man en komt Nederland niet meer voor in het ploegenklasse- ment. Jammer voor Lex van Kreuningen, maar nog meer jammer voor René Lotz, die tot nog toe een uitstekend figuur slaat. De Limburger werd gisteren zesde met een achterstand van 15 seconden op Bill Bradley, die zijn tweede achtereen volgende etappezege behaalde, en hy staat vierde in de algemene rangschik king. De uitslag van de derde etappe, een rit over 174 km. van Whitely Bay naar Scarborough, was: 1. Bill Bradley (GB) 4.09.58; 2. Van Denson (GB) 4.10.10; 3. Dennis Tarr (GB) 4.10.11; 6. René Lota (Ned.) 4.10.13. SS-er Krumey wilde Poleu „kerbevolken" De Poolse pers heeft bijzonderheden gepubliceerd over het optreden van de enkele dagen geleden gearresteerde vroe gere kolonel van de SS Hermann Kru mey. Krumey was tijdens de oorlog chef van het bureau voor „Herbevolking" in West- Polen. In de jaren 1942-1943 werden ca. 110.000 Polen uit hun woonsteden ver dreven om plaats te maken voor Duitse boeren. Het plan de streek nieuwe inwo ners van het „Herrenvolk" te geven ging niet door, maar van de 110.000 Po len keerden slechts weinigen uit dwang arbeid of de concentratiekampen terug. Het weekblad „Kulisy" illustreerde het artikel met foto's. Krumey zag er persoonlijk op toe, dat 96 kinderen uit Lidice, wier ouders wa ren vermoord of gevangen genomen, naar het concentratiekamp Auschwitz werden gezonden. De kinderen verbleven als vluchtelingen in de Poolse stad Lodz, in Krumey's ambtsgebied. Zoals bekend werd het Tsjechoslowaakse dorp Lidice als represaille voor de aanslag op Himmlers plaatsvervanger Heydrich met de grond gelijk gemaakt. Het Poolse persagentschap PAP her innerde eraan, dat Krumey op de oude jaarsavond van 1939 ca. 4000 inwoners van Lodz zonder enige voorbereiding uit hun huis liet zetten. Zij moesten hun woningen enkele minuten na de aanzeg»- ging verlaten. Tot hen behoord® de verpleegster Makowska, die de rest van de oorlog doorbracht in een doorgangskamp. Dit kamp werd ingericht op last van Kru mey. Van de ca. 300.000 personen, die kortere of langere tijd in dit kamp heb ben gezeten, zijn duizenden ten gevolge van mishandeling, honger en koude om het leven gekomen. Algemeen is de Poolse pers van oor deel dat de Westduitse autoriteiten geen ernst maken met de opsporing en be rechting van oorlogsmisdadigers. Kru mey zou pas zijn gearresteerd vanwege de publiciteit, die de arrestatie van Eichmann heeft gekregen. De Poolse Commissie voor het Onder zoek van Oorlogsmisdaden heeft officieel verklaard, dat de Westduitse autoriteiten hebben geweigerd gebruik te maken van bewijsmateriaal tegen oorlogsmisdadi gers, dat Polen hun had aangeboden. RATIFICATIE VAN HET BENELUX-VERDRAG Nog deze zomer (Van onze Haagse redactie) Er wordt door het departement van Buitenlandse Zaken naar gestreefd om streeks de volgende week de memorie van Antwoord op het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot goedkeuring van het Benelux-ver- drag te kunnen indienen. Op maandag 20 juni zou dan de be handeling in de Eerste Kamer kunnen volgen. Nadat de Koningin de wet met haar handtekening zal hebben bekrach tigd, zullen de protocollen in Brussel worden gedeponeerd. Het Groothertog dom Luxemburg heeft de overeenkomst reeds geratificeerd. In België is de Bene- lux-Unie bij de senaat in behandeling. Algemeen klassement na de derde etappe: 1. Bradley (GB) 14.08.42 2. B1U Hol mes (GB) 14.19.20; 3. Jimmy Hinds (GB) 14.20.19; 4. Lotz (Ned.) 14.20.20; 5. Alan Ramsbottom (GB) 14.26.02. Belgische Tourploeg De Belgische ploeg voor de Ronde van Frankrijk is thans compleet. Na het de finitieve besluit van Rik van Looy om niet in de Tour de France te starten, heeft de keuzecommissie van de Ko ninklijke Belgische Wielerbond voor de vier plaatsen, die nog open waren, aan gewezen André Messelis, Louis Proo6t, Julien Schepens en Frans Schoubben. De Belgische ploeg ziet er nu als volgt uit: Jean Adriaenssens. Jean Brankart, Armand Desmet, Joseph Planckaert, Jos Hoevenaers, Marcel Janssens, André Messelis, Eddy Pauwels, Louis Proost, Yvo Molenaers, Frans Schoubben, Ju lien Schepens. Michel van Aerde en Martin van Geneugden. Ploegleider is Georges Ronsse. De renners zullen nog aan een medi sche keuring worden onderworpen, wel ke vooral Brankart, Van Aerde en Mole naers, die de laatste weken in niet al te goede fysieke conditie waren, onge twijfeld zwaar zal zijn. MOTORSPORT Mislukte comeback De come-back van de wereldkampioen in de zijspanklasse in de Jaren 1949, 1950, 1951 en 1953, de Brit Oliver, is mis lukt. Na een periode van vijf Jaar wilde de Engelsman tijdens de TT van het eiland Man proberen zijn plaats tussen de beste rijders ter wereld weer in te nemen. Bij de training raakte Oliver echter met zijn zijspanpassagier Dibben van de weg en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Hij bleek by de val een gebroken rugwervel te hebben op gelopen. Hoewel het zicht zeer slecht was, - soms minder dan 30 meter - draaiden de renners by de training nog een vry hoog gemiddelde. Het snelst was de Zwitserse combinatie Camathlas-Fiston met een gemiddelde snelheid van 123.710 km. per uur. SCHERMEN Zó vader zó zoon Op 48-jarige leeftyd heeft Pal Ko- vacks, oud-wereld- en Olympisch kam pioen, voor de zevende maal het Hon gaarse sabelkampioenschap gewonnen uit 44 kandidaten. Een van zyn grootste concurrenten was zyn zoon, de 20-jarige Attila, die op de vierde plaats eindigde. Een historische gebeurtenis in de schermsport: vader en zoon in een fi nale en beiden in het voorste gelid. En dat in zo'n sterk bezet toernooi, waarin de wereldkampioen 1959, Rudolf Kar- pati, niet verder kon reiken dan de achtste plaats.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 13