STADSNIEUWS Laatste nieuws De Westduitse woningmarkt komt tegen liet eind van 1965 geheel vrij Na 45 jaar komt er een eind aan bestaan van huisvestingsbureaus VrJID-C 2 JUNI 1960 Doorgereden na aanrijding „Hebt U zo weinig overzicht over uw eigen voertuig, dat U niet weet of U iemand passeert of raakt?" Dit vroeg de Haagse politierechter aan een 42-jarige chauffeur-loswerkman uit Ouder Am- stel. De verdachte moest voor de rechter verschijnen omdat hij op 30 december 's morgens op plm. 10 uur met zijn vee auto in Leiden tegen een langs de Rijns- burgerweg geparkeerde auto was gere den. Zonder dat zijn identiteit bekend was, was hij doorgereden. Op die dag reed er een tram voor de veeauto. Toen de verdachte de tram voorbij wilde rij den reed hij enkele sierstrippen en lijs ten van een personenauto af. Een ga ragehouder uit Oegstgeest had dit ge zien en had al rijdend naast de veeauto de chauffeur gewaarschuwd door naar achteren te wijzen. De verdachte was toen gestopt en had zijn auto bekeken doch kon daarop niets bespeuren en hij was toen doorgereden. Thans ver weerde de chauffeur zich, dat hij zich van geen schuld bewust was geweest. Als getuige was de 54-jarige garagehouder verschenen. De officier van Justitie vond het moei lijk om te bewijzen, dat een chauffeur van een vrachtauto een aanrijding had bemerkt. Deze verdachte is echter ge waarschuwd. Gezien de reeds eerdere veroordelingen van de chauffeur eiste hij f. 100,boete of 20 dagen gevangenis straf. Omdat dit de tweede maal is van een dergelijk geval eiste hij bovendien ontzegging van het rijbewijs voor 1 Jaar. De rechter veroordeelde J. F. v. d. Lee tot f. 75,— boete of 15 dagen gevange nisstraf en intrekking van het rijbewijs voor 6 maanden. Jubileum J. A. v. d. Berg VIJF-EN-TWINTIG JAAR BIJ DE N.V. LIMONADEFABRIEK RIEDEL Vanmorgen herdacht de heer J. A. v. d. Berg zijn 25-jarig jubileum bij de N.V. Limonadefabriek Riedel. In intieme kring werd de jubilaris in de directie kamer gehuldigd. De directeur van de N.V., de heer J. A. Riedel Jr., opende de rij van sprekers. Hij noemde 25 jaar een hele tijd, waarin er veel is gebeurd, zo wel in de fabriek als in het leven van de heer Van Den Berg. De directeur haalde enkele historische feiten op, waaruit bleek, dat de Jubilaris in het bedrijf begonnen was als vuiler. Begin 1950 werd dit vak verwisseld voor dat van monteur en als zodanig is de heer Van den Berg sterk in het bedrijf in gegroeid. Namens de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel overhandigde de heer Riedel het diploma en speldde hij de bijbehorende draagmedaille op de borst van de jubilaris. Als blijk van erkentelijkheid overhandigde hij voorts namens de directie een geschenk onder couvert. De heer B. Lambregts, bedrijfsleider, prees het vakmanschap van de jubile rende monteur en de grote ijver en plichtsbetrachting, waarmee hy zich aan zijn werk had gewijd. Spreker hoopte, dat de heer Van den Berg zich met deze zelfde goede eigenschappen in de komen de 25 jaar verdienstelijk zou maken voor het bedrijf. De heer J. Ph. Riedel, Inspecteur, deelde de woorden van de bedrijfsleider ten volle en hoopte, dat ook in het particuliere leven van de jubilaris veel geluk aanwezig zou mogen zijn. Werkmeester A. Benning bood verge zeld van enkele hartelijke woorden namens het gehele personeel een pols horloge aan, terwijl mevrouw Van den Berg een bloemenhulde in ontvangst mocht nemen. Nadat de schoonvader van de jubila ris, de heer P. C. van de Walle, eveneens werkzaam aan de fabriek, een gedicht had voorgelezen, dankte de jubilaris voor de gulle gaven en goede woorden tot hem gericht. Het personeel kreeg daarna gelegen heid de jubilaris de hand te drukken. COLLECTRICE STAATSLOTERIJ Met ingang van de 548ste Staatsloterij ls onze stadgenote, mevrouw M. E. Ab- benhuis, benoemd tot collectrice. VOORSCHOTEN L. N. de Brabander administrateur van schouwburg Tilburg De heer L. N. de Brabander is met in gang van 1 september a.s. benoemd tot administrateur van de Stadsschouwburg van Tilburg. Thans is hij werkzaam by het kabinet van de burgemeester van Den Haag als administrateur-organisa tor van de Stichting Algemeen Haags Comité en de Stichting Haagse Vakan tie-Comité. In Voorschoten bekleedt de heer De Brabander verschillende functies in het verenigingsleven. Zo is hij o.m. voorzit ter van de afdeling Voorschoten van de KVP, secretaris van de Katholieke Bond van Overheidspersoneel en voorzitter van de Commissie voor de viering van het 65-jarig bestaan van de KAB. Geslaagden EHBO Burgemeester L. de Kool heeft aan 13 geslaagden van de cursus van de Kon. Ned. Vereniging voor EHBO het een heidsdiploma uitgereikt. De gelukkigen waren G. Stolk-Turkenburg, C. E. Heer van Voss-Loeb, K. Begeer-Baatrup, E. H. den Hollander, G. Noorlander, H. Olsthoorn, G. Donkersloot, T. M. Ra- vensbergen, T .C. Pieterse en de heren H. L. Balfoorte H. Stapper, B. de Vries en L. van Vliet. In het bijzonder dankte spreker dok ter v. Schaik, mevr. Van Ooyen-Oijen en d heer Van Egmond voor het opleiden van deze cursisten. De voorzitter van de vereniging, de heer De Water, overhan digde de instructeurs een geschenk. Na mens de cursisten dankte mevrouw Heerma van Voss, die de instructeurs eveneens een geschenk aanbood. Tenslotte vertoonde dokter v. d. Stoel een aantal dia's van Arabië en Frank rijk. In september begint weer een nieuwe cursus. „DE ZWALUW" De Postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht met oude duiven vanaf St.-Chrislain-Hornu. Afstand 192,5 km. Gelost om 10 uur met z.w.-wind. Aankomst eerste prijsduif 13.23.18, snel heid 946,12 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 13.44.55, snelheid 855.90 meter per minuut. Uitslagen: J. P. v. d. Assem 1; H. Schoo 2, 9; P. N. v. Wissen 3, 6; J. Schrijvers 4, 7; P. Aertsen 5; H v. d. Wal 8; P. d'Haens 10. Aan de Rijkskweekschool in Den Haag is geslaagd mejuffrouw I. M. Boote te Voorschoten. EINDEXAMEN EENHEIDSDIPLOMA E.H.B.O. De cursus tot opleiding voor het Een heidsdiploma E.H.B.O., welke werd ge geven onder auspiciën van de Ver. ,.E.H.B.O.-Dienst"-Leiden en onder lei ding stond van dokter J. Meel, is voor het seizoen 1959/1960 wederom geëin digd. Voor het examen, dat werd af genomen door dokter J. G. Bazuin, slaagden de navolgende kandidaten: mej. M. M. Beunders, mej. M. Wolber- sen en de heren L. v. Brero, C. G. Bode, C. Favier, P. Krassenburg, M. H. Kui- venhoven, D. Montanus, I. Veilbrief, J. P. Verbiest, H. A. C. Visser, H. J. Wan- ninkhof, E Wesselink, C. Z. Zandvliet en J. H. Staphorst. Twee kandidaten werden afgewezen. Gistermiddag omstreeks half twaalf uur is op de hoek Da CostastraatTen Katestraat de 6-jarige Angelina van Kempen uit de Ten Katestraat bij het oversteken van de straat tegen een fiets aangelopen met het gevolg, dat zy viel en het linkeronderbeen brak. De EHD heeft het meisje naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Walter Funk (70) overleden Walter Funk, minister van Eco nomische Zaken en president van de Reichsbank tijdens het bewind van Hitler, is naar in Düsseldorf wordt vernomen, in de ouderdom van 70 jaar na een hartaanval overleden. Funk werd drie jaar ge leden vervroegd uit gevangenschap te Spandau ontslagen in verband met zijn wankele gezondheidstoe stand. In Parijs groot aantal arrestaties In de loop van de nacht zijn in Parijs en omgeving by politie-operaties 528 Noordafrikanen aangehouden. De laatste dagen zyn in Parijs ettelij ke moordaanslagen gepleegd door Alge rijnen. De laatste dagen zijn in Parijs ette lijke moordaanslagen gepleegd door Al gerijnen. INDONESIË WAAKZAAM JEGENS NIEUW-GUINEA Het commando van de Indonesische luchtmacht heeft heden bekendgemaakt, dat het een permanente staat van waakzaamheid heeft bevolen, en dat de luchtmacht zal worden versterkt. Als reden wordt opgegeven „de stijgende spanning, veroorzaakt door de Neder landse militaire bewapening van Weste lijk Nieuw-Guinea" aldus meldt Antara". Het commando deelde tevens mee, dat Indonesische straaljagers „gedurende enige tyd" hebben gepatrouilleerd boven de zeeën tussen de Molukken en Weste lijk NieuwGuinea. GARNIZOEMSCCMMANDO WEIGERT WARME MAALTIJD (Van onze Haagse redactie) In de nieuwe Alexander-Kazerne te Den Haag, hebben gisteravond de drie compagnieën van het garnizoenscom mando. ruim 300 militairen, de warme maaltijd geweigerd. Zy begaven zich naar de binnenstad om daar op eigen kosten de inwendige mens te verster ken. De ingrediënten voor het kazerne eten, aldus de militairen, zijn uitstekend van kwaliteit, maar de wijze waarop het voedsel wordt berei J is beneden alle kri tiek. Dit zijn geen klachten van van daag of gisteren. Gisteravond kwam het tot een uitbarsting, toen alle militairen eensgezind weigerden om het slecht- klaargemaakte voedsel tot zich te ne men. Overigens zag het menu er zo op het oog niet slecht uit. Het vermeldde: macaronisoep, aardappelen, spitskool, runderlappen en twee bananen. Maar, zoals een der militairen bitter opmerk te, met de bananen klopte het wel. De rest was weer op de ons bekende slechte manier klaargemaakt, zo zeide hij. Als op commando besloten alle mi litairen het eten te laten voor wat het was en bleef de kok met het geweigerde voedsel zitten. De Legervoorlichtingsdienst merkt op dat er gisteravond inderdaad door mi litairen voedsel is geweigerd. Vreemd is het echter, aldus de zegsman van de LVD, dat er tot op heden geen klach ten zijn ingekomen bij de voedselcom- missie. Deze commissie bestaat uit een vertegenwoordiging van officieren, on derofficieren en soldaten. De taak der commissie is, zodra er klachten zijn, deze aan de verplegingsofficier te mel den. Dit nu is nog niet gebeurd. Daar- LEIDERDORP Veldprediker De classis van de Gereformeerde Kerken uit Leiden moeten een veldpre diker leveren. Ds. J. Banga, uit Lei derdorp heeft van de kerkeraad toe stemming gekregen voor een jaar als legerpredikant te gaan werken. Begin september zou hij in dienst gaan. OEGSTGEEST Aan de Rijkskweekschool in Den Haag is geslaagd de heer F. Merkelljn te Oegstgeest. WARMOND BURGERLIJKE STAND Geboren: Alida J., dr van D. Zwaan en J. G. Driessen. WASSENAAR Gevangenisstraf voor winkelier, die onder drankinvloed reed Vier weken gevangenisstraf en drie Jaar ontzegging van de rijbevoegdheid eiste de officier van Justitie bij de Haagse politierechter tegen een 37- jarige winkelier uit Wassenaar. Hem was ten laste gelegd dat hy op 7 maart 1960 om plm. 5.30 uur 's avonds onder invloed van sterke drank met zijn auto te Wassenaar door de Van der Duijn van Maasdamstraat had gereden, waar door hij tegen de 2-jarige Jan de Korte, die in die straat woont, was opgereden. Een promillage van 1,85 was in zijn bloed geconstateerd. De verdachte vertelde dat hij die mid dag na een voetbalwedstrijd een van zijn vrienden thuis wilde brengen. In de Van der Duijn van Maasdamstraat waar een 20-tal kinderen speelde, was hij links van de weg gaan rijden om vriend C. Boers uit te laten. Hier was het kind tegen het linker voorspatbord van de auto gelopen. Tevoren was de verdachte door agent Th. Jolink echter een rij verbod opgelegd. Jolink had zelfs de broer van verdachte gewaarschuwd de auto te komen halen. Na afloop van de wedstrijd had de winkelier nl. plm. 5 flesjes bier gedronken. Verdachte ver klaarde thans dat hij goed in staat was j.Ie auto te besturen, ondanks dat hij bij de Van Limburg Stirumstraat al tegen een stoeprand was opgereden. Het kind zou hij in het geheel niet gezien hebben want hij had op de uitroep van vriend Boers geremd. Deze verklaringen klop ten echter niet geheel met die in het politierapport. Als getuigen décharge waren opgeroepen de 30-jarige C. Boers, banketbakker te Wassenaar en verba lisant Th. Jolink. Ondanks de verklaringen vond de officier van Justitie deze zaak zo dui delijk als het kan: 1,85 pro mille, verbod te rijden, toch doen, tegen de stoep en tegen een kind. Mr. B. H. M. Gransjean uit Den Haag, raadsman van verdachte was van me ning dat wanneer men het gedrag van zijn cliënt in ogenschouw neemt, deze beslist in staat was te rijden. Hij kan slechts adviseren tot vrijspraak. Niette min vond de rechter het rijden onder drankinvloed bewezen. Hij veroordeelde de verdachte tot 1 week gevangenisstraf en één jaar intrekking van het rijbewijs met aftrek. om staan de militairen in hun actie ook zeer zwak. Uiteraard wordt nu een on derzoek ingesteld, maar in principe is daardoor de gang van zaken omgekeerd, vooral daar de voejdselcommissie spe ciaal tot taak heeft, de kwaliteit van het voedsel te keuren. Bovendien wor den de leden van deze commissie door de troep zelf afgevaardigd. Ambassadeur in Ethiopië De heer M. J. Schreven, tot dusver buitengewoon gezant, is benoemd tot buitengewoon en gevolmachtigd ambas sadeur aan het Ethiopische hof. Deze benoeming volgt op een besluit het ge zantschap in Addis Abeba te verheffen tot ambassade. (Van onze correspondent in Bonn) Op grond van een wet, welke omstreeks eind augustus a.s. in werking zal treden nadat de Bondsdag in Bonn haar dezer dagen goedkeurde, zal in West-Duitsland een einde komen aan de dirigistische woningmarkt. Daarmee zullen reeds onmid dellijk de officiële huisvestingbureaus der gemeente kunnen verdwijnen. In stee daarvan zullen binnenkort voor de gehele Westduitse woningmarkt alleen nog makelaars en woningbouwverenigingen de huurders als bemiddelaars ter beschik king staan. In de Bondsdag is over dit plan van de minister van Woningbouw Lücke een stevig gevecht geleverd, maar de socialisten konden ondanks alle bezwaren, die zjj tegen het wetsontwerp van de regering hadden, niet ontkennen, dat zij in de grond van de zaak toch ook een vrye woningmarkt wensten. Er werd nu eens een datuni genoemd Niet ten onrechte wezen zij er overi gens op dat het plan-Lücke, de huis eigenaren van oude woningen toch \frel aanzienlijk meer begunstigt dan de huurders ervan. Reeds dreigde dan ook het grote algemene (socialistisch gekleurde) vakverbond, de D.G.B., met looneisen als het plan zou wor den aanvaard. Het plan Lücke beoogt ook de laat ste economische sectoren in de Bonds republiek, die nog dirigistische tenden- zen vertonen bouwgrond en woning bouw in de zogenaamde vrije-markt- economie met een sociaal huurrecht onder te brengen. Sedert 15 december 1914 kent men in Duitsland de gere glementeerde Woningmarkt, die na 1945 een uiterst gecompliceerd karakter kreeg. De huren worden berekend naar vierkante meters. Er bestaan onregel matigheden met enorm hoge sleutel- gelden. Er zijn zogenaamde vrye markten met ongehoord hoge huren, en dergelijke. Vijf miljoen „slachtoffers" Aan dit alles wil Lücke een eind ma ken. De bouwgrondmarkt wordt binnen kort geheel vrij, de huren van wonin gen, vóór 1945 gebouwd (waarin 5 mil joen gezinnen wonen), zullen nog dit jaar in twee etappes, van resp. 15 en pl.m. 20 pet. en met maximaal 38 pet. in totaal worden verhoogd. In vijf jaar tijd, uiterlijk per 31 december 1965 zal het gehele woningbouwdirigisme wor den afgebroken. Op dat moment zal er waarschijnlijk nog een chronisch tekort zijn van een paar pet. Het was hier om dat de socialisten voorstelden om de vrije markt pas in te voeren als vraag en aanbod volkomen in even wicht zouden zijn. Daarvan wilde Lücke 30500 30500 30500 „PROFESSOR" POOTJES HEEFT GEWETENSBEZWAREN (Speciale berichtgeving) „Professor" J. W. Pootjes, voorman van de cultusvrye Christusbeleiders, heeft geweigerd verschillende vragen op zyn formulier voor de volkstelling in te vullen. Er zal nu proces-verbaal tegen hem worden opgemaakt. Hy heeft gewe tensbezwaren tegen het verstrekken van inlichtingen, die naar zyn mening bui ten het kader van een eigenlijke volks telling vallen. „Ik heb niets tegen een volkstelling. Ik begrijp heel goed, dat een overheid de beschikking wil hebben over bepaalde statistische gegevens. Ik heb wel in ge-' weten bezwaar tegen alles wat daaraan vast gekoppeld wordt. Dat men aan deze volkstelling' een strafsanctie verbindt, acht ik volkomen fout. Ik heb joden bij me gehad, die mij gevraagd hebben of ze moesten opgeven, dat zij jood zyn. Ik heb ze geadviseerd dit niet te doen. Straks hebben we weer een of andere dwaas aan het bewind, die een joden vervolging begint. Hij behoeft de gege vens van zyn slachtoffers dan maar uit een kluis te halen", aldus de heer Pootjes, die van mening is, dat deze vragery ongrondwettig is en bovendien strijdig is met de godsdienstvrijheid. 8 JAAR GEËIST WEGENS MOORD OP „BLONDE MARIE" (Van onze Haagse redactie) De procureur-generaal by het Haagse Gerechtshof heeft een gevangenisstraf van 8 jaar en ter beschikkingstelling van de regering geëist tegen een 28-jarige huisschilder, die in de avond van 30 de cember 1958 de alleenwonende vrouw „Blonde Marie" In haar kamertje aan de Nieuwe Haven te Den Haag door wor ging om het leven heeft gebracht. De rechtbank had verdachte een straf van zes jaar en ter beschikkingstelling op gelegd, van welk vonnis hij in hoger be roep was gegaan. Ook de officier van Justitie by de rechtbank had appèl aan getekend. HU had een gevangenisstraf PU 12 jaat geëtst. Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad\ alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. WISSELKOERSEN Amsterdam, 3 juni. Londen 10.55*4—10.5614, New York 3.76%3.77%, Montreal 3.84%3.84%, Parijs 76.91%—76.96%, Brussel 7.56%— 7.56%, Frankfort 90.38%—90.43%Stock holm 72.88%—72.93%, Zürich 87.35%— 87.40%, Milaan 60.73%—60.78%, Kopen hagen 54.56—54.61, Oslo 52.81—52.86, Wenen 14.48—14.49, Lissabon 13.15%— 30500 30500 30500 Oppositie in Nieuw-Zeeland tegen zelfbestuur N.-Guinea De leider van de oppositie in het par lement van Nieuw Zeeland, Keith Ho- lyoake, heeft in een verklaring scherpe kritiek uitgeoefend op de Nieuwzee- landse premier Walter Nash, wegens diens suggestie, dat Ned. Nieuw-Guinea en het Australische deel van het eiland onafhankelijk zullen moeten worden. Volgens de heer Holyoake zal er on herstelbare schade worden aangericht als aan genoemde gebieden overhaast zelfbestuur wordt toegekend. Australië voert in Nieuw-Guinea een verlichte po litiek en heeft vrijwillig een ingewikkeld programma aanvaard van voortgezette uitgaven en verantwoordelijkheid voor het gebied. Waar" „aldus Holyoake, „Nieuw Zeeland ten nauwste is betrok ken bij de verdediging van Australië, kan het zich niet veroorloven afzijdig te blijven ten aanzien van overhaaste ver andering :n de statu'' v^bi Nieuw-Gui nea. niets weten. Bij een jaarlijks met 500 duizend tot 550 duizend woningen groeiende woningmarkt en een tekort van goed 1,3 miljoen woningen moet het zijns inziens mogelijk zijn vóór 1966 een echte vrije markt te verwe zenlijken. Stelt men niet nu een datum vast, dan komt men zijns inziens nooit af van het nu al 45 jaar durende wo- ningmarktdirigisme. Beweging genoeg Het gevolg van de bijna revolutio naire toestand, die binnenkort op de Westduitse woningmarkt zal ontstaan, zal zijn, dat vele oude woningen een voudigweg afgebroken zullen moeten worden, omdat ze niet genoeg zullen kunnen opbrengen. Aan de andere kant voorziet men hogere winsten voor bepaalde eigenaren van oude huizen en moeilijkheden voor bepaalde huur ders, van wie overigens een deel (wier huur 18 pet. of 'meer van het inkomen uitmaakt) met staatsgelden geholpen zal worden: via het zogenaamde huur recht. Beweging zal er dus op korte termijn genoeg zijn, daarvan verwacht men een snelle regulering en het ont staan van een vrije markt. In samenwerking met de ANVV heeft de ANWB een kampeer-in- formatiedienst in het leven geroe pen, waar inlichtingen omtrent kampeerterreinen in ons land ge geven worden, zodat vergeefse tochten naar volle terreinen over- bodig worden. Tot deze dienst behoort o.m. deze mobiele post, die voorlopig is geplaatst langs de Rijksweg bij Ede, de hoofdroute van het uit Duitsland komende verkeer. BEURSOVERZICHT Sterke vraag voor Philips en Unilever AMSTERDAM, 3 Juni Bij behoorlijke omzetten gooiden de Phihpsaandelen en de Unileverpapiere» vanmiddag de remmen na een verdere hausse en record-koersen los en gaven de opwaartse tendentie voor de beide papieren de vrye loop. De grote vraag kwam opnieuw uit het buitenland, voor al Amerika waar genoemde fondsen gisteren „willig" in de markt .lagen. Dit was natuurlijk een stevige ruggesteun voor de Europese beurzen van vandaag. De gisteren en reeds eerder ter beurze circulerende geruchten, dat de Philips- aandelen op de Newyorkse beurs bin nenkort zouden worden geïntroduceerd, werden desgevraagd door de directie va n het Phiiipsconcern tegengesproken. Een en ander was niet van invloed op de koers van de elektro-aandelen die op 1125, circa vijftig punten boven de vorige slotkoers uitkwamen. Voor de preferen te Philips bestond zeer goede belang stelling waardoor een ruime koerswinst kon worden geboekt. Unilevers werden op recordhoogte verhandeld op 929 tegen gisteren als slotprUs 907. De stukken verlieten de markt op circa 923. Aku's waren op 482 prijshoudend zon der meer. Ditzelfde gold voor Kon. Olie. Hoogovens openden op 686 een drietal punten boven de vorige slotprys, doch daalden gedurende de verdere beursduur tot 677. Voor de Scheepvaartwaarden werden nog wel koerswinsten geregistreerd, doch deze waren van weinig betekenis. In de cultuurafdeling ondergingen aandelen Amsterdam Rubber een koersreactie van circa 2 punten op de vaste stemming van de vorige dagen. Deli en HVA rond het vorige 6lotpeil. Staatsfondsen zeer kalm en praktisch onveranderd. Beurs van Amsterdam Vrijdag 3 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 99H 99H Ned. '59 4% 99% 99 Ned. '59 4% 97 A 97A Ned. '60II 4% 99AGB 99^ Ned. '53 3% 93% 93% Grootboek obi. 3% 77% Ned. '47 3% (3) 92 A 92A Ned. '51 3% 96B 95% Ned. '53 (3%) 93% 93% Ned. '56 3% 93,», 93 A Ned. '48 3% 87% 86% Ned. '54 3% 86% 86% Ned. '55 I 3% 88% 88% Ned. '55 II 3% 90% 90 Ned. '37 3 90%B 90%B Dollarlng '47 3 91%GB 91% Investeringscert. 3.. 96M 96% Ned. 62-64 3 97j 2 97% Indië '37 A 3 92 j| 921 g Grootboek '46 3 89% Ned. WB. 6% 109%GB 109A ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 34% 36 Nat. Handelsbank 162 163 Ned. Handelmij269 %GB 269% Amst. Rubber 119GB 116%GB H.VA155% 195% Senembah 546 546 A.K.U482 479GB Berkel's Patent (v.) 290GB 289 Calvé Delft cert. 899 917 Dell My en (Ver.) 177.30 176 Kon. Pap. v. Gelder 275%-GB 274 Hoogovens cert683 673 Müller en Co. NB. 422% 423 Ned. Kabelfabr500GB 506GB Philips 1075 1120GB Philips pref303 309% Unilever 907% 922% Wilton Feyenoord 205GB 204 Biliton 2de r 425 354 Dordtse Olie gew. 665 671 Kon. Olie (f20.—) 141.50 142.50 idem (50 A f20.—) 140.10 140.10 Holl. Amer. lijn 139% 138GB Java China Paket 152 154 KLM 105 104.50 Kon Ned. Stmv Mij. 181 181GB Kon Paket Mij 137GL 137% Stoomvaart Mij. Ned. 163GB 164% Nievelt Goudr eert 145% 145% v. Ommeren eert. 276% 274 Kon. Rott. Lloyd 147 149% Ned. Scheepv Unie 147% 148% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 93% 94% Idem '48 (3%) 93% R'dam '52-1 (4%) 97% 97% id. ld. *37 I-n (3%) 93% Z.-Holland '56 (4%) 98% B - 94% 103% 85 85 79% 79% 95% 95% 94% 94% 80% 81% 79% 79 86% 86% 88% 88% 88% 88% 89B 90% 100% B 90L 90L 93% 94% Bankwezen Bank N. O. *58 (5%) 103% 103» id. N.WB. '52 (4%) 96% 97% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 Premleleningen A'dam '53 3 A'dam '51 I 2% A'dam '56 I 2% A'dam '56 II 2% A'dam '56 Hl 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag *52 12% Idem II 2% R'dam '52 I 2% Idem II 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 223.50 227 Amst. Bank 340 340 H.B.U. eert222 223 Rott. Bank 294% 294 Twentsche Bank 251 269% Industrie Ondernemingen Albert Heyn475B 474% BorsumiJ57 57 K. N. Edmet. A-AA 93 Idem pref wd 108 107% Electrolasmf) 315 318 Kon. Ned. Grofsm 163 163 Holl. Constructie ..496 499 Ing. bur. v. Bouwnljv 267% 264% Internatio 149 148 Int. Kunststof! Ind 68 66 Leidse Wolspinnerij 399 397% Rott. Droogdok Mij 590 595 Sikkens Groep 648 649 Ver. Touwfabrleken 302 305 Walvisvaart 113 114 Wernink's Betonm. 137 143 Van Wyk en Heringa 106 108 Zaalberg 116 L 114L Spoorwegen Dell Spoorweg Mi). 5%B Amerik. fondsen Canadian Pacific R. Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell OU Union Pacific Un. States Steel 24 H 25 108% 109% 49A 50% 44% 46 40% 40 A 44% 45% 78% 68 60% 63% 61 60 25% 25% 79 81%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9