VLIEGENDE SCHOTEL GELAND RIJWIELEN Café-Rest. „Zomerzorg" Met een enkel woord Agenda 1 VRIJDAG S JUNI 1960 Toneel (Van onze t.v.-medewerker) Met de verschuldigde ernst en toewy- ding legden Koningin en Prinses haar bloemenhulde gisteren aan de voet van het Belgische verzetsmonument. Het moet in de drukte van dit bezoek een moment zijn geweest, waarop de ge dachten even stil stonden of teruggingen naar de boze tijd van weleer. Maar in het gevolg waren een paar lieden, die hiervan niets verstonden en hinderlijk stonden te grinneken. Daar door ontstaat het gevaar, dat zulk een manifestatie een routine-toneelvoor- stelling wordt en daarvoor dient het verzet en alles wat daarom heen moet worden gedacht, ons te dierbaar zijn. Peter van Campen had wat op de le ver en maakte daarvan geen geheim. Hij waarschuwde met overtuigde ernst voor de wanprodukten, die de filmindustrie de laatste jaren aflevert, steeds driester en abnormaler, teneinde de groeiende concurrentie het hoofd te kunnen bie den. Hij zei het naar aanleiding van het geen Cannes opleverde, maar zou met de Paus ook kunnen waarschuwen tegen de geraffineerde manier, waarop aan de gevels der bioscopen reclame voor de produkten wordt gemaakt. Hij introdu ceerde daarop twee films, één van een scheepsramp, waarvan het toneel bij zonder natuurgetrouw leek te zijn getrof fen, en één over de apartheid, waarbij haast geen toneel te pas kwam, omdat het alledagsleven natuurgetrouw ter plaatse was vastgelegd. Het heeft met de waarde der films niet van doen, maar we vonden Van Campen in zijn keuze van de Afrikaanse fragmenten niet zeer gelukkig. „Wat iedere vrouw wel weet", het to neelstuk van Barrie, dat de leeftijd van een halve eeuw reeds heeft overschre den, heeft één onzer bekende toneelspe lers de kreet ontlokt, dat stellig niet voor de NCRV gezegd mag worden, wat elke vrouw weet. Niettemin heeft men het aangedurfd en wel in een soms krampachtige, maar dan weer vlotte dialoog in de vertaling van regisseur Henk Rigters. Het spel was naar deze zelfde verhou ding. Nu eens star en dan weer (vooral naarmate de avond vorderde) met meer vaart en fleur, maar vooral met meer realiteit. Het was uit NCRV-oogpunt bepaald immoreel van aanloop en op zet, maar de deugd werd uitdrukkelijk beloond en zegevierde dan ook op alle fronten. We hebben speciale waardering voor de wijze, waarop Nell Koppen de hoofdfiguur aannemelijk gestalte wist te geven en ook haar gedurige tegen speler Wim van den Heuvel was in de met zichzelf ingenomen hark, die de schrijver van hem maakte, zeer natuur getrouw. Het geheel moet worden be schouwd als te zijn „geheel uit de tijd" (uit onze Nederlandse tijd wel te ver staan). Dat in Engeland het geval weer eens van de plank werd gehaald, is be- A. DE WIT's Handelshuis OUDE VEST 111, LEIDEN, TEL. 25328 Engelse toenadering tot de K.S.G. In het parlement van de West Europese Unie (W.E.U.) waarin Kamerleden van de zeven aange sloten landen Engeland, Frank rijk, Italië, West-Duitsland en de Benelux verenigd zijn, heeft de Engelse ministers van staat voor Buitenlandse Zaken John Profumo in Parijs bijzonder verzoeningsge zinde woorden gesproken inzake de tegenstellingen tussen de Zes en de Zeven, die vooral op econo misch gebied tot dusver nog altijd niet konden worden over brugd. Uit naam van zijn regering zei de bewindsman te mogen ver klaren, dat Engeland bereid was opnieuw ernstig de mogelijkheid te onderzoeken van een toetreden tot de Kolen- en Staalgemeenschap en de Europese Atoomgemeenschap. Deze mededeling van de Engelse minister werd gedaan op de derde dag van de nieuwe Parijse zittingsperiode van de WH.U.-assemblee en als direct antwoord op een Frans voorstel dat tot doel had de economische strijdbijl tus sen de Zes en de Zeven te begraven. De minister liet voorts uitkomen, dat Engeland de verschillende verreikende consequenties van de beslissende stap in de richting van de Zes van de Euro- markt nog wel nader met zijn partners van de Zeven der Europese vrijhandels zone (E.VA.) moet bespreken. In diplomatieke kringen te Parijs be schouwt men Profumo's woorden, die zeker verder gaan dan tot dusver een Engelse bewindsman zich ooit gewaagd heeft, als lokaas voor de regeringsver tegenwoordigers der zes landen, die over een week opnieuw met de Zeven zullen overleggen hoe een economische split sing van Europa vermeden kan worden. De uitlatingen van de Engelse staats minister worden anderzijds ook nog in verband gebracht met de jongste rede van generaal Charles De Gaulle, waarin hij een nauwelijks bedekte oproep lanceerde voor de oprich ting van een Europees blok tussen Amerika en de Sovjet-Unie. In ieder geval vormen deze verklaringen van officiële Franse en Engelse zijde een bemoedigend voorspel op de discussies, die binnenkort over de meningsverschil len tussen de Zes en de Zeven heropend zullen worden. En tevens een eerste voorlopige bevestiging voor het optimis me, waarvan de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, die deze gedachtenwisselingen presideert, onlangs in Parijs getuigenis heeft afge legd. grypelijk, want moet gezien worden als een hulde aan de auteur, die juist 100 jaar geleden geboren werd. Men kon er daar echt geen kwaad mee, want het is ver over de 500 maal gespeeld. Maar hier was er toch wel wat moed voor nodig om het aan te durven. Het is dui delijk, dat'de uitzendende omroep moei te doet om eigen kring in dramatisch een iets genuanceerder inzicht te geven in hetgeen er op het wereldpodium te koop is en dat lijkt ons een loffelijk streven. De dagsluiting werd weer eens ver zorgd door ds. C. M. de Vries, die door eigen beleven verdiept leek en niet zon der zelfspot erin slaagde op een spitse manier verre uitzichten te bieden. Een waardig slot van een zeer draaglijke avond. Advertentie. TELEFOON 21444 PINKSTER MENU'S f3.50 - f4.50 - f5.50 MENU f4.50 Kippesoep Verse sleepasperges Warme ham - Gesmolten boter Gekookte aardappelen of Kalfsbiefstuk Roomsaus - Champignons Verse groenten Gebakken aardappelen Aardbeien met slagroom Voor kinderen hebben wij een speciaal menu f 3.—. Muziek zaterdag - zondag - maandag van 1624 uur. Loemoemba dreigt... en buren vrezen stroom van vluchtelingen!! Loemoemba, de leider der Kongo lese Nationale Beweging, heeft gisteren te kennen gegeven presi dent en ook minister-president van de toekomstige republiek Kongo te willen worden. Tijdens een in zijn woning in Leopoldstad gehouden persconferentie waarschuwde hij dat zich moeilijkheden zullen voor doen, als de Belgische regering in gebreke blijft zijn eisen op dit punt in te willigen. Op de vraag wat hij zal doen, als hij niet wordt uitgenodigd een regering te vormen, antwoordde hij: „Als ik als lei der van de oppositie zou optreden, zou de regering geen twee maanden duren." In zijn persconferentie somde Loe moemba vijf eisen op: in de eerste plaats de onmiddellijke terugtrekking van alle Belgische troepen uit Kongo; vervol gens het onmiddellijk vertrek van de Belgisch minister voor Algemene Afri kaanse Zaken, Ganshoff van der Meersch, die naar Kongo was gezon den ter behandeling van eventuele moeilijkheden bij de soevereiniteitsover dracht op 30 juni; ten derde eist Loe moemba de verkiezing van een staats hoofd door rechtstreekse verkiezingen en niet door de beide Kamers van het toe komstige parlement, zoals op het ogen blik is voorgeschreven: in de vierde plaats verlangt hij intrekking van het ontwefp voor de nationale vlag voor Kongo, bestaande uit een gouden ster op een blauwe achtergrond met zes ster ren aan één kant van de vlag, als sym bolen van de zes provincies der nieuwe republiek: de partij van Loemoemba ziet in dit ontwerp een koloniaal tintje; tenslotte verlangt hij dat de regerings leider zal worden benoemd uit de partij, die bij de verkiezingen de grootste eenvoudige meerderheid behaalt. Een speciale politie-eenheid van vijf tig man, die zijn getraind in het onder drukken van ongeregeldheden, is giste ren naar Kasese, in het westen van Oeganda, overgeplaatst, waar zij een strategische positie zal innemen aan de grens van Belgisch Kongo. In de noor delijke en oostelijke grensgebieden zijn andere mobiele politietroepen geplaatst. De regering van Oeganda vreest een grote toestroming van vluchtelingen uit Kongo, als dit gebied op 30 juni on afhankelijk zal worden. Er wordt hard gewerkt aan een wetsontwerp tot op richting van vluchtelingenkampen Nel Koppen en Wim v. d. Heuvet l wel weet", dat gisteravond door de in het t.v.-spet „Wat iedere vrouw NCRV werd gebracht. Rosenkavalier toch op Oostenrijkse t.v. (Van onze Weense correspondent) De voortreffelijke maar zelfbewuste dirigent Von Kara jan is gezwicht voor de zachte druk van boven en voor de protesten, niet alleen uit Oostenrijk, maar ook uit het buitenland. Nadat hy oorspronkelijk geweigerd had de opvoering van de Rosenkavalier bij de opening van de nieuwe Festivals schouwburg in Salzburg voor de tele visie vrij te geven, heeft hij zich nu akkoord verklaard met een compromis. Volgens dit bemiddelingsvoorstel zal niet alleen de openingsplechtigheid in de morgenuren van de 27 juli worden uit gezonden, maar zullen ook 's avonds de televisiekijkers in de gelegenheid worden gesteld om het interieur van de nieuwe VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Harmonle-ork. 18.20 Gevar. f>rogT. 18.50 Regeringsuitz.: Sociale actua- Iteiten, d. J. C. Visser, Hoofd Afd. voor lichting v. h. Ministerie van Sociale Za ken en Volkszondheid. 19.00 Nws. en weer- ber. 19.10 Huismuz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Fra Diavolo, komische opera. (I. d. pauze: kunstrubriek). 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Kunstrubriek. 23.20 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1, le zing. 19.00 Voor de kind. 19.10 Lichte muz. VPRO: 19.30 De stad nu. gesprek. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Filmrubr. 20.20 Finse volkszang. 20.35 Ontmoeting met het Oosten, klank beeld, 20.50 Regeringsuitz.: De Verenigde Naties ln de afgelopen weken, door mr. C. W. A. Schürmann, Nederlands permanent vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties. VARA: 21.00 Veertiendaags vrijdagavond retour. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, ge sprek. VARA: 23.00 Soc. nws. In Esperan*- to. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekoverz. VARA: 20.30 Act. 20.45 Interview. 21.25 Liedjes progr. VOOR ZATERDAG 4 JUNI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgen gebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram schouwburg, de foyers en de grote zaal te zien met het grote aantal promi nente gasten. Bovendien zullen enkele van de meest geschikte tonelen van deze opera op de televisieschermen te zien zijn. Het is nu zaak van de nationale tele visieverenigingen om toestemming te verkrijgen voor aansluiting op het Eurovisienet. Deze plechtigheid met de opvoering van de Rosenkavalier en te vens met de uitzending per Eurovisie belooft een culturele gebeurtenis te worden van de eerste rang. Er zijn 8000 aanvragen voor entreekaarten binnen gekomen, doch de grote zaal telt ten hoogste 2600 plaatsen. Advertentie APELDOORN3 juni Gisteravond te plus minus 11 uur naderde uit oostelijke richting met grote snelheid, een lichtflits, die Oer in de omtrek werd waarge nomen. Plotseling verminderde de lichtflits snelheid en stond praktisch stil boven Apeldoorn. Een zacht gezoem bewees, dat de lichtflits afkom stig moest zijn van een zich in de lucht bevindend voorwerp. Naderhand zou blijken, dat het voorwerp een vliegende schotel was. De schotel bewoog zich in de richting Teriet en deze was nu met het blote oog waar neembaar. Hangend boven de bossen tussen de Arnhemse en de Loe- nenseweg, boven het bekende Klein Paradijs in Beekbergenkoerste het voorwerp, dat zich nu nog slechts enkele tientallen meters boven de grond voortbewoog, naar de gemeente Loenen. Na even boven het centrum van de ge meente Loenen te hebben stilgestaan, werd het gevaarte (diameter naar schat ting 15 m.) nabij het gemeentehuis aan de grond gezet. De klok van de kerk toren bleef stilstaan. Het elektrische licht in de gemeente ging uit, motoren van auto's, scooters en bromfietsen sloegen af en het vee werd onrustig. In de koepel van de toren werd een klein schuifje ver schoven. Daaruit slopen twee fluoresce rende maanmensen en zij begaven zich naar de Brood- en Banketbakkerij van de heer A. F. Jeths, Eerbeekseweg 13-a. Groot was de verbazing van omwonen den toen één van de twee wezens op de deur van de heer Jeths bonsde en in zui ver Nederlands verzocht: „Laat ons alstublieft binnen". De heer Jeths in nachtgewaad, opende de deur. Nadat de heer Jeths van de schrik bekomen was, vroegen beide wezens weer in de Neder landse taal: „Zyn er reeds „Bijstand"- loten verkrijgbaar?" Eén van de twee maanmensen vertelde de heer Jeths, dat ook op de maan wo ningnood heerste en dat men vernomen had, dat er wéér vijf woonhuizen met 5000 andere prijzen in de „Bijstand 3"- actie waren opgenomen. De heer Jeths, die, evenals alle andere verkopers van loten, juist bevoorraad was met Bijstand- loten, verkocht aan ieder van hen vijf loten. Daarna ging de schotel, nadat beide wezens waren ingestapt, de hoogte in, om met grote snelheid in westelijke richting weg te vliegen. Bijstand-loten zijn in 5 series van 460.000 stuks k f 1. per stuk verkrijgbaar op tienduizenden adressen, kenbaar aan het raambiljet. Voor deze actie werd door de minister van Justitie dato 26.2.60 nr. L.O. 570/ 141/430 vergunning verleend aan het Kon. Juliana Fonds en het Pr. Bernhard Fonds. Bekendmaking hoofdprijzen 16 Juli 1960 via radio en televisie. Inlichtin gen: Heemraadssingel 303, Rotterdam. BINNENLAND Van 7 tot 9 Juni zal het Braziliaanse Marlnetransportscnlp Barroso Pereira (7300 ton) een niet officieel bezoek bren gen aan Rotterdam. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms. Zaanland (6/6), ss Al- gherat (9/6), Australië: ms. Melbourne" tar (5/6); ms. Oostkerk (7/6): Brazilië: ss. Alpherat (9/6); Canada: ss Nieuw Am sterdam (5/6); ss LuksefJell (7/6), ms. Leabeth (9/16), Chill: via New York (5/6) Indonesië: ts Darmstadt (6/6), Ned. An tillen: ms. Helicon (8/6), Suriname: ms. Memnon (9/6), Unie van Z.-Afrika: ms. Edinburgh Castle (5/6), en Z.W. Afrika: ss. Klipbok (6/6), -ms. Zuiderkerk (7/6); Brits Oost Afrika: ms. Europa (11/6). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Gistermiddag is de 12-Jarige Arle van Veen, gewoond hebbend aan het Juliana- 4ein in Barneveld, bij een stuw ln de larneveldse Beek te Barneveld verdron ken. De minister van Binnenlandse Za ken, mr. dr. C. J. M. A. van Rooy, heeft gisteren een oriënterend bezoek aan Zee land gebracht. De minister stelde zich op de hoogte van het Sloeplan, de ontwik keling van de recreatiemogelijkheden rond de Zandkreek en de problemen in Yerse- ke, zulks in verband met een mogelijke uitvoering ln D.A.C.W.-verband (dienst aanvullende cultuurtechnische werken). Tot voorzitter van de Christelijke Militaire Bond voor Oost en Westindie, die de Prot. Chr. Militaire Tehuizen op Nw- Guinea financiert, is benoemd de heer M. Ruppert, lid van de Raad van State. De heer Ruppert volgt als zodanig dr. A. A. L. Rutgers, oud-vlce-president van de Raad van State op. Dr. Rutgers Is voor drie maanden naar Zuld-Afrika vertrok ken. De heer U. F. M. Dellaert, directeur der N.V. Luchthaven Schiphol, heeft gisteravond in het gebouw van Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart in Den Haag gehouden bijeenkomst van de nog Jonge Nederlandse Vereniging van lucht- vaartpubllcisten het erelidmaatschap de zer nog Jonge vereniging in ontvangst genomen. Dit geschiedde nadat de heer Dellaert een causerie had gehouden over de toekomst van de luchthaven Schiphol, Van 10 Juni tot 16 Juni zal een Ne derlandse economische goodwillmlssie, onder leiding van de staatssecretaris van Economische Zaken, dr. G. M. J. Veld kamp, een bezoek brengen aan Thailand. Het doel van de missie ls de versteviging van de economische betrekkingen tussen Nederland en Thailand. Na drie weken bewusteloos te z(jn geweest ls in het St.-Jansziekenhuis te Hoorn de 76-Jarige mejuffrouw G. Vee ken uit Hoorn overleden. In de nacht van 9 op 10 mei was zij in het bejaardente huis St.-Pletershof bedwelmd geraakt door gas, dat via een defecte gasaanslul- ting in haar kamer was ontsnapt. Met het Jaarfeest-1960 ln Arnhem op 11 en 12 Jvnl a.s. viert de Kon. Ned. Toonkunstenaarsvereniging haar 85ste ver- Jaardag. Op 10 en 11 Juni a.s. zal te Hilver sum het jaarlijkse ledencongres van de Ned. Mij tot Bevordering der Tandheel kunde worden gehouden. BUITENLAND De regering van Nicaragua heeft ba verzocht, zijn diplomatieke missie on verwijld terug te trekken. Volgens presi dent Somoza hebben de Cubanen zich herhaaldelijk ln de binnenlandse aangele genheden van Nicaragua gemengd, o.a. door communistische propagandamateriaal te verspreiden. Ook hadden zij samenge werkt met revolutionaire groepen, die van Honduras en andere landen uit Nicara gua waren binnengetrokken. In Tilbury nabij Londen, aan de monding van de Theems gelegen, zijn don derdag ongeveer 1.700 havenarbeiders ln staking gegaan wegens een geschil over het lossen van poppen en ander, hoofd zakelijk uit China en Japan afkomstig speelgoed. De bootwerkers voerden aan dat deze lading zo licht is, dat zij hun normale loon, dat gebaseerd is op het ;ewlcht van de door hen verwerkte goe- Jeren, niet konden verdienen. Door de staking kan op dertien ln de haven van Tilbury liggende schepen niet worden gewerkt. De politie van Algiers heeft donder dag alle aldaar ontvangen exemplaren van het Parijse avondblad „Le Monde" van woensdagavond in beslag genomen, naar men meent omdat daarin een artikel was ipgenomen, waarin werd gezegd dat een Algerijns meisle, dat 17 dezer zal terecht staan wegens naar aandeel in een in sep tember 1959 te Algiers gepleegde bomaan slag, door leden der valschermtroepen zou zijn gefolterd. Edgar Eisenhower, een oudere broer van de Amerikaanse president, ls woens dag J.l. voor een reis van zeven weken met de Queen Mary naar Europa vertrok ken, waar hij o.m. ln Juli een internatl naai advocatencongres te Salzburg bijwonen. Edgar Eisenhower zal zich voor de terugreis naar de Verenigde Staten ln Nederland Inschepen, In Stockholm ls, ln het kader van het vluchtellngenjaar, een Internationale tentoonstelling geopend, getiteld: „Hier om zijn wij gevlucht". Aparte afdelingen zijn aan Estland, Letland, Hongarije en Polen gewijd. De Finse regering heeft toestemming gegeven voor de stichting van een Rus sische hogeschool in Helsinki die drie middelbare en drie hogere klassen voor Jongens en meisjes zal bevatten. Twee Jongens die een troep buffels weidden, hebben het leven gered van ne gen opvarenden van een boot die ln een rivier ten westen van Saigon (Zuld-Vlet- nam) omsloeg. De twee Jongelieden had den de tegenwoordigheid van geest het ver de rivier in te drijven waardoor de schip breukelingen zich aan de dieren konden vastklampen en behouden de wal bereik ten. In Berchtesgaden ls woensdag Pau la Wolf, een zuster van Hitler, op 64-Ja- rlge leeftijd overleden. Zij leefde ln be hoeftige omstandigheden. Mevr. Wolf, die een vage gelijkenis vertoonde met haar broer, heeft vaak gezegd, dat zij gedwon gen was haar achternaam te veranderen, „omdat Adolf waarschijnlijk vond dat lk beneden zijn stand was". Een gehalveerde postzegel van twee cent, ln 1861 op Sardinië uitgegeven, heeft op een Londense veiling ruim 20.000 gul den opgebracht. De zegel ls gehalveerd om als een-centszegel dienst te doen. Een vol ledige twee-centszegel heeft een catalo- guswaarde van nog geen vier gulden. De Israëlische premier, Davld Ben- Goerlon, heeft gisteren in een brief aan Nahum Goldmann, president van de In ternationale Zionistische Organisatie, diens voorstel voor berechtiglng van Adolf Eichmann door een Internationaal tribunaal te Jeruzalem van de hand ge wezen. Hij zegt verbaasd te z(]n over het voorstel. Alleen een Israëlisch tribunaal kan en zal Eichmann berechten, aldus de premier. Goldmann heeft intussen te Jeruzalem verklaard dat Israël ln elk ge val buitenlandse waarnemers moet uit nodigen voor het proces. BIJ een brand, die in het Egyptische dorp Kafr Tlnah. in het gebied van Man soera, heeft gewoed, zijn vijftien personen om het leven gekomen en veertig ge wond. 285 hulzen werden door het vuur vernield. - Premier Verwoerd van Zuid-Afrika heeft gisteren bekendgemaakt om, ter be vordering van de apartheidspolitiek, die industrie te decentraliseren en over te brengen naar de grenzen van de inheem se reservaten. Volgens een verklaring van de eerste-minister maken „de complica ties tengevolge van de ophoping in de steden van een snel toenemende blanke, en in het bijzonder van een niet-blanke bevolking, een politiek van decentralisatie bijzonder urgent". Volgens waarnemers hebben de plannen ten doel, de toevloed van negerarbelders naar de steden een halt toe te roepen. Oost-Duitsland heeft te Bonn ge protesteerd tegen „een toenemend aan tal" provocaties aan de grens tussen Oost en West-Duitsland. Er werd herhaaldelijk ;eschoten op Oostduitse grenswachten. Jnstallaties voor grensbeveiliging werden beschadigd. Volgens de nota zijn er vaak leden van de Westdultse grenspolitie bij de incidenten betrokken. Ondanks vroe- ;ere waarschuwingen waren de provoca- lea niet gestaakt. Advertenitie Jf ^ERlO^ /n&tic(eAól4r<rt DONKER STEEG TEL 25982 LEIDEN Oji t cymveten kiuit U waüitesi f Centrum B.B. (Middelstegracht 91): Be volkingsonderzoek op t.b.c. 24.30 en 7 9.30 uur nam. ZATERDAG BeestenmarktOpenluchtsamenkomst Leger des Hells. 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventskerk: 10-11 u. voorm., bijbelstudie; 11 uur ds. K. C. van Oossanen. Stadszaal (grote zaal)Cabaretavond Personeelsver. „De Royalisten". 8 u. nam. ZONDAG Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Zijlstra. 10.15 uur voorm. Station N.S.: Ned. Reis Ver. Bezoek aan Deltawerken. Vertrek 7.40 uur voorm. MAANDAG Pieterskerk: 10 uur voorm. Opening hervormde kerkdag. Spr. ds. P. J. Mackaay. Station: Excursie Ned. Chr. Relsver. naar Veluwe en Betuwe, met tocht over het IJs8elmeer. Vertrek 7 uur voorm. DINSDAG Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Maas.bach. 8 uur nam. Stadhuisplein: Excursie Ned. Reis Ver. naar de Floriade. Vertrek 8.30 uur voorm. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Hortus Botanicus (Ingang Rapenburg): Excursie „De Natuurvriend". 7.30 uur nam. Leldse Universiteit Pro Juventute: „Rijnland". Vertoning van de film „Het gerucht". 8 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. Snouck Hurgronjehuis: Ned. Prot. Bond Voordrachtsavond „Het Engeland van 1400". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Van Rossum du Chattel en Driessen (Breestraat 95)Tentoonstelling moderne sieraden. 10-5 uur (t,e.m. 3 Juni). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Huls en huisraad ln de Griekse "•n Romeinse oudheid". (Tm. 8 juli). 8.50 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Chansons. 10.30 Ben Je zes tig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.02 Pro- menade-ork. en sol. (12.30-12.33 Land- en tulnb.meded.) 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Nieuwe gram. 13.30 Lichte muz. 13.50 Voor de Jeugd. KRO: 14.00 Dameskoor. 14.20 Kunst- kron. 14.50 Amateursprogr. 15.15 Franse les. 15.30 Voor de Jeugd. 16.00 Gregoriaan se zang. 16.30 Instrum. octet. 16.50 Sport- praatje. 17.00 Voor de Jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Ned. lichte muz. 18.45 Van klanten en wanten weten, vragenbeantw. 19.C0 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Omr. ork. en soliste. 20.20 Lichtbaken, lezing. 20.30 Ca- baretprogr. 21.00 Pol. lezing. 21.10 Het. Hoofdkwartier van Zijne Majesteit, hoorsp. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Jong - oud - eeuwig, gesprekken. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en Uw gezin, praatje voor de vrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Fragm. uit gevar. programma's. 11.35 Kamermuz. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- 13.15 Voor de teenagers, en tulnb.meded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws VARA: 14.15 Voor de Jeugd. 14.50 Koor zang. 15.00 Het socialisme in deze tijd, le zing. 15.15 Kamerork. en solist. 16.00 Boekbespr. 16.20 Voor de toeristen. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Kunstact. VPRO: 19.30 Passepartout, lezing. 19.40 Christus, zijn leerlingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week. le zing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Oostenrijkse muz. 21.25 Soc. comm. 21.40 Lichte muz. 22.05 Actueel sportnws. 22.30 Nws. 22.40 Zang met Interviews. 23.10 Gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.20 Ontmoeting met het Oosten, documentaire. 20.50 Mo deshow. 21.10 Oude filmfragm. 21.40 Lled- Jesprogr. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Automobllistenkron. 12.30 Gevar. muz. 12.55 Weerber. 13.00 Nwa. 13.10 Hflpr- spel. 13.40 Gram. 14.10 Hoospelen. M-10 Boekbespr. 15.45 Gevar. progr. 16.45 Voor de kleuters. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sport. 18.45 Ge var. muz. 19.15 Pari. overz. 19.30 Inter views. 20.00 Gevar. progr. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.45 Litanie. 23.00 Nws. en weer ber. 23.06-23.36 Planorecital. Ene en 24' 12.00 Hersengym. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.16 Progr. overz. 13.20 Cricket. 13.35 Sportultsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 Golf. 13.50 Gevar. muz. 14.80 Sportultsl. 14.35 Tennlsrep. 14.46 Gevar. muz. 15.20 Athletiek. 15.30 Sportultsl. 15.35 Tennls rep. 15.40 Gevar. muz. 16.30 Sportultsl. 16.35 Cricket. 16.50 Tennlsrep. 17.00 Ge var. muz. 17.25 Golf. 17.30 Sportultsl. 17.40 Athletiekrep. 17.55 Gevar. muz. 18.10 Cricket. 18.25 Jazzmuz. 18.55 Sportultsl. 19.00 Journ. 19.30 Nws. en gevar. muz. 20.15 Gevar. muz. (Om 20.30 nws.). 21.00 Gevar. muz. 22.00 Gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. (Om 23.30 Nws.). 23.55- 24.00 Nws. Norddeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. en weer ber. 14.00 Lichte muz. 15.30 Oude madri galen. 16.30 Lichte muz. v. d. Jeugd. 17.30 Pop. muz. 19.00 Nws. en weerber. 20.00 Kinderkoren. 20.30 Musical. 21.45 Nws. en weerber. 22.10 Ork. conc. 22.25 Gevar. muz. 24.00 Nws. en weerber. 0.05 Dansmuz. 1.00 Gevar. muz. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.00 Gevar. muz. 14.30 Kamermuz. 17.48 Ork. conc. 20.40 en 22.30 Gram. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Lichte muz. 12.30 Weer ber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Muzikale ka- leidoscoop. 14.30 Journ. 15.00 Accordeon- spel. 15.15 Lichte muz. 15.45 Accordlon- spel (verv.). 16.00 Ork. conc. 16.30 Gram. 17.00 Nws. en weerber. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Lit. gezangen. 17.30 Gram. 17.45 Engelse les. 18.00 Orgelreci tal. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Progr. v. d. AVRO. 20.45 Amus. muz. 21.25 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23.00 Nws. 23.05-24.00 Lichte muz. 484 m. 12.17 Lichte muz. 12.52 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Bel Canto. 14.03 Vrije tijd. 16.02 Disco-club. 17.00 Nws. 18.02 Lichte muz. 18.30 Gram. 18.63 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Nieuwe gram. 21.00 Ge var. muz. 22.00 Wereldnws. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Kamermuz. 23.55 Nws. BIOSCOPEN Luxor: „De kinderrechter". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; Pink steren: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Wlr Wunderklnder". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; Pinksterent 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lhlo: „Pijn en gein in de kazerne". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; Pink steren: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „De geluksvogel". A.l. Werkda gen: 2.30, 7 en 9.15 uur; Pinksteren: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „S.O.S.-Pacific". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; Pinksterent 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Tarzan's verborgen schat". 14 Jr. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; Pinksteren: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra-tlieater Wassenaar: vrtydag 8 uur; zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur „Tar- zan de aapmens", 14 Jaar; maandag 6.45 en 9.15 uur; dinsdag- woensdag donderdag 8 uur „De man die verdwij nen moest". 14 Jaar. Zondag t.m. woensdag: 2.30 uur „Bon nie Scotland". A.l. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a a to Ba B 3 *58 1 s! a £3 r 12 f ss Amsterdam onbewolkt no 4 23 14 0 Den Helder onbewolkt ono 8 16 14 0 Ypenburg onbewolkt no 3 22 13 0 Vlissingen onbewolkt no 4 19 13 0 Eelde onbewolkt no 2 22 10 0 De Bilt onbewolkt ono 2 23 12 0 Twenthe onbewolkt o 2 23 12 0 Eindhoven onbewolkt ono 2 24 12 0 Z.-Limburg onbewolkt ono 5 24 11 0 Helsinki half bew. wnw 7 21 9 0 Stockholm onbewolkt wnw 3 23 Oslo zwaar bew. w.stil 22 10 0 Kopenhagen onbewolkt n 2 18 11 0 Aberdeen mist wstll 23 9 0.1 Londen geh. bew. nno 3 25 11 0 Brussel onbewolkt nno 1 24 11 0 Luxemburg onbewolkt no 4 24 13 21 Parijs onbewolkt no 2 25 13 0 Bordeaux onbewolkt v/stil 28 13 0 Grenoble licht bew. wstll 27 10 0.5 Nice half bew. n 5 23 16 0 Berlijn Frankfurt onbewolkt no 2 23 12 0 onbewolkt no 4 25 11 0 München onbewolkt wstil 22 11 0 Zürioh licht bew. nnw 4 23 10 0 Genève licht bew. w.stil 24 9 0 Locarno zwaar be^. o 1 26 14 1 Wenen regen mist n 1 26 14 1 Innsbruck wzw 2 26 10 3 Belgrado onbewolkt w.stil 25 14 0 Athene onbewolkt w.stil 16 0 Rome half bew. W-Stil 27 15 0 AJacclo Madrid onbewolkt ono 1 26 13 0 zwaar bew. wstll 26 15 0.6 Mal lor ca geh. bew. o 3 28 18 03 Lissabon geh. bew. zo 4 26 18 4

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2