Thans weer Amerikaans „proelalarnv gaande Wie Amstel drinkt... doet zó Grote belangstelling voor de begrafenis van Evert Vermeer Waardevolle onthullingen over Russische voorbereidingen door luchtfotografie Concours Chr. Muziekverenigingen in Sassenheim voortgezet VRIJDAG 3 JUNI 1960 Hij spaarde zich nooit Zijn droom gekocht met prijs van zijn leven In het Concertgebouw te Amsterdam is vanochtend een herdenkingsbijeenkomst gehouden naar aanleiding van het overlijden van de voorzitter van de P. v. d. A., de heer Evert Vermeer. Tijdens deze bijeenkomst, die behalve door de familieleden, talrijke functionarissen van de P. v. d. A. en het N.V.V. en een groot aantal leden van het parlement, o.m. werd bijgewoond door deputaties van alle socialistische organisaties en P. v. d. A.-afdelingen uit het land, werd het woord gevoerd door de vice-voorzitter van de P. v. d. A., ir. H. Vos, de secretaris van de socialistische internationale, de Engelsman Albert Carthy, en de voorzitter van de Tweede Kamer-fractie van de P. v. d. A., mr. J. A. W. Burger. De baar, die gedekt was met de vlag van de P. v. d. A. stond omringd door tientallen bloemstukken op het toneel. „Hij heeft zichzelve nooit gespaard", zo zei ir. Vos in zijn toespraak, die was ingeleid met orgelspel door Meindert Boekei en zang door „De stem des volks" afdeling Amsterdam. „Deze ka raktertrek is een van de meest duide lijke voor wie tracht zo kort na de dood dit leven te meten". De heer Vos schetste vervolgens het levenspad van de heer Vermeer, waarop hij hem ruim 25 jaar had kunnen vol gen. „Onvermoeid was Evert Vermeer, onvermoeibaar", zo zei hij. „Naast zijn activiteit stond de trouw een tweede karaktertrek van zijn wezen. Hij diende de democratie op trouwe wijze, in de donkere uren van de oorlogsbeproevin gen. maar ook in de Jaren van machts ontplooiing na de bevrijding", aldus de heer Vos. Evert Vermeer is volgens de heer Vos van plaats tot plaats, van functie tot functie gegroeid. Eerst in de SDAP en daarna in de P.v.dA.. „Zijn bijdragen in de strijd tegen fascisme en commu nisme, zijn bijdrage in de probleemstel lingen rond de doorbraak, zijn bijdrage in het denken over militaire vraagstuk ken waren van bijzondere betekenis", aldus de heer Vos. Nadat de heer Vos een beeld had ge geven van de wijze waarop de overleden partijvoorzitter zijn werk in de socialis tische beweging naar eigen aard heeft verricht, vestigde hij er de aandacht op, dat het voorzitterschap van de P-v.d.A. voor de heer Vermeer „het tot werke lijkheid komen van een verre droom" was. De tragiek van dit heengaan is volgens de heer Vos. dat ook ditmaal het in vervulling gaan van het zo gron dig doorleefde verlangen, het tot wer kelijkheid komen van een droom, ge kocht werd met de prijs van zijn leven. Vervolgens sjprak de heer Albert Carthy, secretaris van de socialistische internationale, waarin de heer Vermeer na het overlijden van Koos Vorrink bijzonder actief is geweest. „Evert Ver meer heeft het socialistische woord uit- ?edragen met kunde, met toewijding en rouw", aldus schetste de laatste spre ker, mr. J. A. W. Burger, voorzitter van de Tweede Kamer-fractie van de PvdA de figuur van de overleden partijvoor zitter. „Altijd waren er in de socialis tische rijen figuren boven het rationele, boven het vak-economische, boven de strikte staatkunde uit. warmte wisten te wekken en te appelleren aan de gaafste menselijke gevoelens voor de publieke zaak, de samenleving", zo zei de heer Burger. „Ook Evert Vermeer bezat de geheimzinnige kracht om zijn beste gevoelens uit te dragen, zodat zij voor ontelbaren levende werkelijkheid werden. Daar hebben wij hem om be wonderd, daarvoor wist hij zichzelf te geven. Ja te offeren in een te snel tem po, een te kort tijdsbestek", aldus de heer Burger. „Het laatste waarvoor wij hem dank baar mogen zijn, is, dat zijn houding ons generlei onzekerheid heeft gelaten omtrent wat ons te doen staat", zo vervolgde de heer Burger. Na de ongun stige verkiezingen van 1958 heeft Ver meer zich volgens spreker afgevraagd of hij, de jonge voorzitter, soms tekort geschoten was. „Wij weten hoe overbo dig dl® vraag was, maar hij verdubbelde zijn Inspanning", aldus spreker. „Het is evenzeer waar dat Evert het zwaar heeft genomen, toen het de socia listen ook in Nederland verhinderd werd aan 's lands bestuur deel te nemen, maar hij versaagde niet. En zo is het, dat meer en meer het besef doordringt, dat het een misverstand is te menen, dat de socialistische beweging zonder schade kan worden uitgeschakeld, dat opnieuw de zekerheid groeit hoezeer een grote taak ook in dit land voor ons is weggelegd", aldus de heer Burger. „Dit verlies heeft onze vastberadenheid ver sterkt. Een uit de keten is weggenomen, de overbl9venden sluiten zich nauwer aaneen", zo besloot hij. Na de herdenkingsbijeenkomst, waar aan medewerking werd verleend door „De stem des volks" uit Amsterdam on der leiding van Anton Krelage, de de- clamatrice Wanda Reumer en de orga nist Meindert Boekei, werd ^omstreeks twaalf uur In de Van Baerlestraat de rouwstoet geformeerd. Voorafgegaan door vlaggendragers, trok de stoet waar bij zich enkele honderden mannen en vrouwen hadden aangesloten, vervol gens door Amsterdam. Als slippendra- gers fungeerden mr. J. A. W. Burger, G. Ruygers (vice-voorzitter P.v.dA.), K. Voskuil (hoofdredacteur „Het Vrije Volk"), H. van Kuilenburg (directeur N.V. de Arbeiderspers), E. Meester (se cretaris-penningmeester P.v.dA.), mej. dr. R. de Bruyn Ouboter (secretaresse Vrouwenbond P.v.dA.), D. Roemers (voorzitter van het NVV), prof. dr. ir. W. Schermerhorn (tweede voorzitter Eerste Kamer-fractie P.v.dA.), prof. dr. J. P. Kruyt (redacteur maandblad „Socialisme en democratie"), J. Boetje (secretaris Federatie Amsterdam PvdA), dr. E. Nordlohne (Humanistisch Thuis front) D. de Boer (gemeenteraadslid P.v.dA. Naarden), J. B. Broeksz (om- roepsecretarls VARA) en drs. J. M. den Uyl (directeur van do dr. Wiardi Beek man Stichting). Vertraging treinverkeer OP DE LIJN LEIDEN—UTRECHT Gistermiddag is het treinverkeer op de UJn Leiden—Utrecht v.v. twee uur ge stremd geweest. Deze vertraging is te wijten aan het feit, dat omstreeks vier uur een schip in aanvaring kwam met de geopende brug over het Galgewater, waardoor de brug niet meer gesloten kon worden. Na twee uur was het defect hersteld en kon het treinverkeer in beide richtingen worden hervat. Gedurende deze tijd waren op het traject Leiden— Alphen a. d. Rijn v.v. bussen ingelegd. Bij het partijsecretariaat in de Tes- selschadestraat werd een ogenblik halt gehouden om medewerkers van de PvdA gelegenheid te geven een laatste bloe- mengroet te brengen. Tussen de Pot gieterstraat en de De Clercqstraat 'olgde tenslotte een laatste afscheid van Amsterdam alvorens de stoet zich naar Westerveld begaf. Tijdens de crematieplechtigheid op Westerveld werd in de aula het woord gevoerd door de heren D. Roemers, voorzitter van het NW, N. J. C. Cramer, burgemeester van Naarden, H. C. Cidor, ambassadeur van Israël, dr. W. Drees, minister van Staat, en ds. L. H. Rui tenberg, lid van het partijbestuur van de PvdA. Het orgel werd bespeeld door Johan Jong. Westduits disconto met vol procent verhoogd Nieuwe rem op liet Wirtschaftswunder (Van onze correspondent in Bonn) De Centrale Bankraad te Frankfort heeft - in aanwezigheid van de West- duitse minister van Economische Zaken Erhard en van die van Financiën Etzel - het disconto met een vol procent ver hoogd, teneinde op de hoogconjunctuur in het land een rem te zetten. Het dis conto bedraagt thans 5 een stand die in geen vier jaar is bereikt. Deze maatregel is gisteren ingegaan. Juist woensdag was het laatstgenomen besluit tot restrictie van het krediet in de Bondsrepubliek van kracht geworden; het betrof hier de laatste etappe van de vier weken geleden geëiste verhoging van de minimumreserves der banken waardoor nog eens 1.2 miljard mark door de particuliere banken renteloos bij de Centrale Bank, de Bundesbank, te Frankfort moest worden gedeponeerd. De beurzen reageerden woensdagmid dag direct na het bekend worden van de zitting van de Centrale Bankraad met koersdalingen - elf waar het de ver wachting van het aandraaien van de kredietschroef betreft met recht! In de Bondserepubliek schijnt het voor de Bundesbank en haar actieve presi dent Blessing niet weggelegd te zijn om met de kredietpolitieke remmen de liqui diteit en daarmee de gevaren voor de munt binnen de perken te houden. Aan de ene kant stromen ware rivieren vol geld in de vorm van deviezen tengevolge van de grote Westduitse export het land De Amerikaanse strijdkrachten houden op het ogenblik „verbin- dingsalarm-oefeningen", gelijk aan die waartoe aan de vooravond van de mislukte top-conferentie in Parijs opdracht werd gegeven, aldus deelde de Amerikaanse minister van Defensie gisteren mede, toen hij getuigenis aflegde voor de Senaatscommissie voor de buitenlandse betrekkingen, die een onderzoek instelt naar het incident met de „U-2". De minister zei vanuit Parijs opdracht voor het eerste alarm te hebben gegeven, nadat hij vernomen had, dat de Russische premier Kroesjtsjef voornemens was de top-conferentie te torpederen. Hij zei, dat het huidige alarm woensdagavond is begonnen en „enkele dagen" zal duren. „Het brengt een iets grotere mate van paraatheid mee", aldus minister Gates. Onderzoek was vruchtbaar, verklaarde senator Verder verklaarde de minister voor de commissie het te betwijfelen of Rus land een algemene oorlog zal riskeren door het afvuren van raketten op lucht- bases, waarvan naar het vermoedt spio- nagevliegtuigen Zijn opgestegen. „Ik meen, dat de Russen absoluut we ten dat zij zelfmoord begaan op het mo ment waarop zij dit trachten te doen, omdat ik geloof dat zij op alle mogelijke manieren volkomen op de hoogte zijn van de juiste stand van zaken der Ame rikaanse defensie". Minister Gates legde zijn getuigenis af achter gesloten deuren, doch een deel werd later voor publlkatie vrijgegeven Hij zei het ten tijde van de topconfe rentie gegeven alarm „absoluut nood zakelijk" te achten. Desgevraagd antwoordde minister Gates niet te geloven, dat de Russen hun voornaamste raketbases zullen ver plaatsen als gevolg van de onthullin gen over de luchtfotoeraftie vanuit de ..U-2's". „De constructie, die bij stra tegische bases is betrokken, wordt niet zo gemakkelijk of snel opgebouwd, en de Russen weten niet precies hoeveel ge gevens wij erover hebben". Zij zouden kunnen proberen ze in de toekomst meer te verspreiden, zo voegde 4e mi nister hieraan toe. Na afloop verklaarde Senator Ful- bright, die het onderzoek heeft geleid, van mening te zijn, dat de verhoren „vruchtbaar" zijn geweest. Het was soms onvaderlandslievender ,.om onze ogen te sluiten voor fouten, als er fou ten zijn begaan, dan om te onderzoeken wat is gebeurd, te begrijpen wat heeft plaats gehad en fouten te corrigeren", aldus de senator. binnen, aan de andere kant blijkt er ook in het binnenland een bron te zijn die het geld maar laat stromen. Prijsstijgingen Voorjaar in de lucht en Amstel Bier in het glas. Pinksterbloemen in de zon en Amstel Gold in de „warme" belangstelling. Voor ieder die het voorjaar met volle teugen wil genieten, is er dat tinte lende, dat feestelijke kwaliteitsbier: Amstel Bier (in sixpacks om mee te nemen* Volgens de Bundesbank is de con juncturele spanning de laatste weken weer verscherpt. Er is een enorme vraag naar goederen merkbaar in de investe ringssector. De orders van de belang rijkste investeringsgoederenindustrieën overtreffen verre de leveringsmogelijk heden. Ook in de bouwnijverheid doen zich spanningen voor die ernstiger zijn dan een jaar geleden. Daarbij is de ar beidsmarkt byna leeg: het aantal werk lozen is nauwelijks 160.000, dat is ver on der normaal. Er worden dan ook vele zwarte lonen betaald welke volgens de Bundesbank zullen leiden tot verhoging der prijzen. In de machine-industrie, in de staalfabrieken, de ijzer-, metaal- en blikfabrieken is een dergelijke opwaart se prijstendens al geruime tijd merk baar. Ned. sclirootkartel thans verboden Officieel wordt meegedeeld, dat de Hoge Autoriteit van de E.G. K.S. het Nederlandse schrootkartel dat nagenoeg 80% van de schroot- verkopen in Nederland controleert en zelfs 91.5% voor wat betreft de categorieën welke vallen onder de kartelovereenkomst, heeft ver boden. Het bestaan van dit kartel wordt in strijd geacht met het gemeenschaps verdrag. Aan dit Nederlandse schroot kartel wordt deelgenomen door y groothandelaren in schroot, die zich hebben verenigd in de Vereniging van t abrieksleveranciers van geslagen schroot (in oprichting) te Amsterdam. Krach tens gesloten overeenkomsten verdelen deze negen groothandelaren onderling de aan- en verkoop van schroot, stellen de prijzen vast, verdelen de verkopen eh verdelen de winsten volgens gezamen- °vereen&ekomen quota's. Aanvanke lijk had dit kartel toen het nog zeven leden telde, zelfs een uitsluitend contract met de Kon. Ned. Hoogovens en Staal fabrieken. De Hoge Autoriteit was op de hoogte van het bestaan van dit kartel sedert 1954, toen belanghebbenden zelf aan de Hoge Autoriteit toestemming hadden gevraagd voor het functioneren van het kartel. De Hoge Autoriteit is inmiddels over gegaan tot het instellen van een onder zoek, waarbjj de gehele schrootmarkt in de gemeenschap werd nagegaan, voordat zÜ thans haar besluit tot het verbod van het kartel heeft genomen. Deze vertra ging in het besluit van de Hoge Autori teit had reeds enige malen geleid tot vragen van de zijde van leden van het Nederlandse parlement. o AMSTEL PILS AMSTEL GOLD AMSTEL OUD BRUIN Kort na haar terugkeer uit België begaf Koningin Juliana zich giste ren naar het ziekenhuis in Utrecht om Prins Bernhard op te zoeken De Koningin verlaat het ziekenhuis op weg naar Soestdijk. „VERONICA" VOERT NIEUWE VLAG Het radioschip „Veronica" voert thans niet meer de Panamese vlag, doch die van „een ander land", zo heeft de heer H. Oswald medegedeeld. „Wij hebben een nieuwe registratie". Van welk land deze vlag is wilde hij niet bekend maken „om niet opnieuw moeilijkheden te ver oorzaken". Enige dagen geleden liet de heer Os wald echter weten dat zij aanbiedingen voor een vlag van verschillende Zuid- amerikaanse landen hadden voor het ge val de Panamese vlag niet meer zou mogen worden gevoerd. Zoals bekend is het schip vorige week uit het Panamese koopvaardijregister ge schrapt en mag derhalve de vlag van dit land niet meer voeren. Per aangete kende brief is de heer Oswald door de Panamese consul-generaal te Rotterdam inmiddels nu ook officieel van dit be sluit van de Panamese regering op de hoogte gesteld. „Volgens het Panamese zeerecht", al dus de heer Oswald, kan men van deze beslissing by de rechter in beroep gaan. Zo lang het schip geen haven aandoet, (waar de vlagpapieren moeten worden ingeleverd bij de Panamese vertegen woordiger) kunnen wij, volgens onze Panamese advocaat, ons gerechtigd be schouwen tot het voeren van de Pana mese vlag. De „Prinses Irene" in aanlegfuik gevaren (Van onze Zeeuwse correspondent) De „Prinses Irene", het vorige week gereedgekomen zusterschip van de Bea trix, die thans samen de veerdienst tus sen Vlissingen en Breskens onderhouden, is woensdagavond met grote snelheid in de aanlegfuik gevaren waardoor het remmingswerk van de fuik werd be schadigd. Het schip zelf heeft geen schade opge lopen. Het ongeval ontstond, doordat een motortje van het elektrische bedienings mechanisme weigerde. Hierdoor kon het schip niet „achteruitslaan". De kapitein heeft toen, om erger te voorkomen, zijn schip maar tegen de met stalen platen gevoerde houten zywand van de fuik la ten varen. Inderdaad is het schip hierop zo sterk afgeremd dat het met sterk af genomen kracht tegen de brug liep. Aan boord bevond zich een technicus van de fabriek die de motor heeft geleverd, zo dat het euvel in de loop van de nacht verholpen kon worden. Vandaag is de veerboot voor het eerst officieel op het dienstrooster gaan varen. Minister Luns naar Parijs Minister Luns zal 9 en 10 juni te Parijs vertoeven ter bijwoning van de handelsgroep 20 landen-conferentie. Hoogste beoordeling voor Crescendo de ontvangende Harmonie In Sassenheim werd gisteren het 50e Bondsconcours van de Chr. Muziekvereni gingen in Nederland voortgezet onder presidium van Katwyks eerste burger de heer Duiker. Concoursen hebben hun waarde. Vooral in de onderlinge confrontatie van het wederzijdse kunnen en van de verruiming van het zelfkritisch besef. Voor de winnaars bovendien in het scheppend handhaven van hun verworven standaard Evenwel, om triomferen gaat het uiteindeiyk niet. Voor iedere deelnemer is er ruimte tot zelfvoldoening. Een merkwaardig iets is het eigenlijk, telkens weer te zien hoe honderden en duizenden amateurs hun gehele persooniykheid inzetten voor een taak, die zij zich voornemen levenslang trouw en met tucht te dienen in de uren van hun vry zyn, met terzijdestelling van egoïsmes van velerlei aard De publieke belangstelling was groot. Elk publiek verlangt in het geheim naar spanning, verlangt om te mogen bewon deren. Dit stille verlangen is beloond en wy noemen dit concours dan ook ge slaagd. Het woord „geslaagd" houdt niet in, dat we ja en amen zouden zeggen op al wat een jury fhier Rocus van Yperen voorzitter, Piet v. d. Hurk en P. Wester hout) beslist. Dat byv. een „Harpe Davids" uit Schiedam onder A. L. Glotzbach huis waarts gezonden wordt met een zwakke 2de prijs kunnen wij moeiiyk verwerken, gelet op haar orkestrale eenheid, op de hantering van de dynamische overgan gen, met name het feilloos overschake len van een forte op licht zwevende pia nissimo's, de opbouw in het spel van uitkomende en secundaire stemmen, de cantabiliteit in alle nuances, het onder ling contrasteren van deze nuances, de steeds gave ïynen. Dat in deze orde van zaken een hoogst enkele solotrek in waarde achterstond, deed nauweiyks afbreuk aan de totaalindruk. Het hoogst beoordeeld werd „Crescen do" van Sassenheim zelf, de ontvan gende Harmonie die in de voormiddag aan de beurt was, nl. met 318 punten, en daarna De Residentie Harmonie van Den Haag en wel met 308 punten, bel den onder leiding van Piet van Bruggen. „Crescendo hebben we niet gehoord, de Residentie Harmonie wel. Maar ook deze eerste prys, niet „met lof" toegekend vinden we karig. We maken een verge- lyking met een Parade van Diocesane Muziekbonden in de Leidse Stadsgehoor zaal. waar veel Limburgse korpsen te genwoordig waren. Daar kregen de beste gezelschappen 17/18 van het hoogste puntenaantal toegewezen Wy menen intussen dat Peet van Bruggen even superieur concerteerde, programmatisch voornamer met Orff's „Carmlna Burana" en onbetwist in grote stijl in het dramatisch voorspel „Koning Oedipus" van Karei de Schrijver (een VJaming?), dat een waardige plaats mag innemen naast byv. Diepenbrock's Elek tra Van Bruggen heeft er ons voorgoed van overtuigd, op zyn gebied talenten te bezitten, gezien zyn kunde om zijn mannen naar een beroepspeil op te stu wen, r-ezien zyn sfeertekening, zyn sug- gestiviteiten, zijn klankboetsering, het groeperen van de muzikale partyen, de rustige brede zegging, de artistieke visie Alles was edel en meer dan vakman heeft Van Bruggen zich ontwikkeld tot vakbeJ- eerser. Nieuw wapen voor onderzeebootbestrijding BI y kens een mededeling van de Man-o zal binnenkort begonnen worden met een beproovingsprogramma van een nieuw wapen voor de onderzeeboot bestrijding. Jagers van de Marine zullen uitgerust worden met een torpedobewa pening. Het gebruik van torpedo's tegen duik boten is een nieuwe toepassing van dit wapen, dat totnogtoe slechts gebruikt kon worden tegen boven-water schepen. De jager „Utrecht' Is de eerste die Is uitgerust met deze voorzieningen. Vacature wijlen Evert Vermeer in Tweede Kamer De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft benoemd verklaard tot 114 der Tweede Kamer in de vacature wy- len Evert Vermeer (P.v.dA.) de heer A. J. Schouwenaar te Bllthoven* Congres beroepsverveer te Arnhem geopend De minister van Verkeer en Water staat de heer H. A. Korthals heeft gis termorgen in „Musis Sacrum" te Arnhem het dertiende beroepsvervoerscongres van de NOB-wegvervoer geopend. De minister wees erop, dat de eigen activiteit van de organisatie z.i. de acti viteit van de overheid kan beperken. De overheid moet zich niet meer met het vervoer bemoeien, dan strikt nodig is. Het staat de regering niet voor ogen de gelederen der beroepsvervoerders uit te dunnen om tot concurrentievrye be drijven te geraken. Toch zal hier en daar in vrijwilligheid samenwerking zeer nut tig en nodig zyn, aldus de minister. Door verbetering van het ondernemers- peil zal via opvoering van de vakbe kwaamheid een steeds gezondere be drijfstak ontstaan, die waar nodig, tot samenwerking, wellicht samensmelting zal leiden. WEEKBLAD T.V. BLIJFT VERSCHIJNEN Naar wjj vernemen wordt een andere drukker gezocht voor het weekblad TV. De uitgeverij Misset in Doetinchem heeft ,zo deelt zij meq, de drukorder voor het blad. dat wordt uitgegeven door NV Explicator, moeten teruggeven wegens overbelasting. De eigen uitga ven van Misset, zo wordt meegedeeld, dreigen door het drukken van het blad TV in de verdrukking te komen, temeer ohdat de outillage van Misset meer is gericht op ander drukwerk dan dat van het weekblad TV. Men is nu bezig een andere drukker voor deze moeiltyke order te vinden, aldus Misset. Het week blad TV blijft in Ieder geval verschij nen. R.P.S. had overschot van 28 miljoen Mei is voor de Rijkspostspaarbank een gunstige maand geweest. By de Rijkspostspaarbank werd in mei 1960 ingelegd f. 86,9 miljoen en terugbe taald f. 59,2 miljoen., hetgeen een po sitief spaarverschil opleverde van f. 27,7 miljoen (v.m. f. 4,2 miljoen en in mei vorig jaar f.4.2 miljoen). In 1960 is tot dusver by de RPS ge spaard f. 92 miljoen tegen f. 88,6 miljoen in hetzelfde tijdvak in 1959. Het saldo tegoed ultimo mei 1960 bedraagt f. 2461 miljoen (vun. f. 2433,3 miljoen en ulti mo mei vorig jaar f. 2231,1 miljoen). ZESTIG JAAR NATIONAAL CHR. OFFICIERENVERENIGING De Nationaal Christelyke Officieren- vereniging heeft gisteren te Den Haag haar 60-jarig bestaan gevierd. De her denking begon om elf uur met een wij- dingsdienst in de Kloosterkerk. Daarin ging voor de hoofdlegerpredikant, ds. A. T. W. de Kluis, die sprak over handelin gen 11, vers 26. De bijeenkomst werd op geluisterd door zang van de Kon. Mare chaussee. De verdere viering van het jubileum vond plaats in de Witte Sociëteit. De herdenkingsvergadering werd gehouden onder presidium van de voorzitter van de vereniging, kolonel der infanterie, J. C. Zuidema van 's-Hertogenbosch. Tot deze dubbele greep uit het ge hoorde zullen we ons beperken. De heer Duiker nam aan het einde afscheid van het concours, daar hy verhinderd is om de derde concoursdag te leiden. Buiten gewone waardering had hy voor de orga nisatie van „Crescendo" als gastheer. Al had deze vereniging dit nooit eerder ge daan, „daar kon geen excelsior meer in zitten". Al was het 25 keer eerder ge beurd, dan had het niet nog beter ge kund. Allicht dat de dank speciaal uit ging naar Crescendo's voorzitter C. van der Heiden. Voor de 2e voorzitter P. J. Verhoef van Borkel had de heer Duiker een ver rassing in petto: de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranjc-Nassau, als blyk van waardering voor zyn vele werk ten voordele van het amateurisme. V.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 12