TM Chalet Nieuwe liefdadiglieidstoto Rolot SCHRIJVER-DIPLOMAAT MET BUITENKANS VAN MILJOENEN Agenda Met een enkel woord Hedenavond 8.40 uur DONDERDAG JUNI 1960 Zwart - Wit (Van onze t.v.-medewerker) In het „Sportpanorama" van de AVRO werd gisteren uitvoerig aandacht besteed aan de levensgang van onze Bkiffeur Lex Redelée, een aardige jon gen, die wel wat in zyn mars en zijn 6pieren heeft. Wij waren getroffen door de uitspraak van de rector van het Utrechts Lyceum, dat hem onder de leerlingen telt: ,,Je hebt begaafdheid voor sport en studie. Nu is het de tijd van sport, de studie loop Je straks wel in. Ga dus nu roeien en voel je vrij van schoolse banden." Het resultaat is ge weest een intensieve training én gewoon opgaan voor het eindexamen, omdat ook het gevoel van verantwoordelijkheid daarvoor groeide naarmate de training vorderde. Moderne opvoedkunde (waar schijnlijk niet voor ieder geldend) met succes bekroond! Daarop kwam het mo ment, dat er geen woord Nederlands meer door de beeldbuis kwam, want de tijd voor het visserslatijn was aangebro ken. Het was nl. gisteren een zwarte dag voor onze rivierbewoners, daartegenover een vreugdevolle voor de hengelaars. De opening van het seizoen was ge vierd met een wedstrijd door de AVRO. waaruit als eerste in de hoofdklasse naar voren trad onze stadgenoot De Roode, die zoals onze lezers in onze editie van gisteren hebben kunnen lezen en zien in de Koppoel by Rypwetering een edelkarper van 80 centimeter aan de haak sloeg en daarmee een vangst van 21 pond kon binnen halen, alsmede een werphengel en verdere visserij-arti kelen als prijzen. Tot zover „sport-in-beeld. Daarna kwam het leger weer aan de beurt. Ditmaal bespeelden de schyn- werpers de landmacht, een beetje rom melige affaire (niet die landmacht, maar het programma), waarin toch wel aardige momenten waren, al groeven ze niet diep. Over de noodzaak van dit al les werd niet anders gesproken dan in de bekende gemeenplaatsen. Er werden zeer moderne strydmiddelen vertoond naast de traditionele, die daarmede ge nerlei verband leken te houden. Gaat men uit van de noodzaak van een leger, dan zal men toch de Jongens en de kij kers moeten duidelyk maken, dat er iets van weerbaarheid en slagvaardigheid van te verwachten is. De uitgever van de pennevruchten van Havank had de auteur in zyn vaderland laten terugkomen ter gelegenheid van het feit, dat 25 jaar geleden het eerste van zyn 30 boeken het licht zag. De heer Hans van Kallen (het idee van de aan- eengevoegde initialen als pseudo bleek van prof. (van Duinkerken) Asselbergs te stammen en was geïnspireerd op Ivans' voorbeeld), welnu Havank maak te een laconieke en bescheiden indruk en was alleen maar wat ondersteboven van de totaal-oplaag van zyn werken, die de 10 miljoen overschrijden. Daarna kwam het sluitstuk, het wie gelied voor grote mensen. Het bleek ech ter hoofdzakelijk op het niveau van pu bers te zijn ingesteld. Een kinderachtige aangelegenheid, een zwarte bladzy in 't televisie-amusement. De enigen, die er van tyd tot tyd iets van wisten te ma ken waren Joop Doderer en Greetje Kauffeld, zelfs met een fletse tekst. Maar Doderer moest het toch gedeelte lijk weer hebben van chargeren. De enige pluim verdient Letty Kosterman. Als ook haar tekst afkomstig was van de Pi Vèriss, dan vinden we dat deze man zich schamen moet voor de rest, omdat het wel duidehjk werd, dat hij tot een prachtprestatie in staat is. maar het overige veel te goedkoop had weg geven. Klaas Vaak bleek in zyn volle kracht, want al was uit hem op te maken, dat hy vroeger meer succes had geboekt dan tegenwoordig, vele kykers zullen door de slaap zijn overmand by het kyken naar dit overwegend zouteloze gedoe. We hopen, dat Doderer, die een ge voelige komiek is, binnenkort kans krygt revanche te nemen. Chinese consuls geen diplomatieke rechten Een woordvoerder van het Indonesi sche departement van Buitenlandse Za ken heeft gisteren bekend gemaakt, dat de Indonesische regering de diploma tieke rechten heeft ingetrokken van de consuls van communistisch China te Medan en Bandjermasin. De Indone sische regering had aan de regering te Peking om ontheffing van deze beide functionarissen van hun posten ver zocht, omdat zij geen gehoor hadden ge geven aan de wens van de Indonesische autoriteiten, zich niet te mengen in de repatriëring van Chinezen uit Indonesië. De regering te Peking had aan het Indo nesische verzoek om ontheffing echter geen gevolg gegeven. Zwitserse kaas Op reis, bij de picnic, op bridgeavondjes, bij sport, op gezel- lige partijtjes is CHALET-kaas een trouwe metgezel. Zorg dat U altijd dit doosje in huis hebt! Imp. J. C. N. Boering - Amsterdam Jaarlijkse netto-opbrengst 25 miljoen? Koop by een „Rolot" agent een „kant-en-klaar kaart". Daarop vindt U enkele vierkanten verdeeld in vijf maal vyf vierkantjes met in elk een letter van het alfabet. Kruis in zo'n vierkant zes letters aan, plak op de adreszijde een frankeer- en enkele extra zegels, werp de kaart in de brievenbus en U neemt deel aan een voor ons land geheel nieuw kansspel, dat van 7 juni a.s. af vooreerst gedurende 20 weken gespeeld mag worden. Minstens 60% van de bruto opbrengst komt ten goede aan de Nederlandse Vereniging voor Maatschappelyk Werk Humanitas. Rolot is nauwelijks te onderscheiden van het Duitse getallenlotto. Het is aan gepast aan het Nederlandse publiek. De winstkansen zyn namelyk vergroot, zo dat wekelyks aan een groter aantal goede oplossers een evenredig lagere prijs (in waardebonnen, doch belasting vrij t worden uitgekeerd. De hoogste prys wordt naar schatting circa f. 25.000. Ter- vergelyking: de kans op de hoofdprijs in de voetbaltoto is een op 131!- miljoen, by Rolot is die kans een op 170.000. Een geheel nieuw controlesysteem wordt toegepast. Dinsdagsavonds na sluiting der inzending worden alle kaar ten genummerd en op microfilm vast gelegd. 's Woensdagsochtends wordt ten overstaan van notaris mr. F. A. de Gel der te Amsterdam de trekking gehouden. De kaarten worden tweemaal op goede oplossing gecontroleerd, daarna wordt vastgesteld of zij op de microfilm voor komen. De goede oplossers behoeven zich niet aan te melden. De ontwerper van het spel, de heer Daane, schat de mogelijke jaarlykse netto-opbrengst voor vereniging en voor maatschappelijk werk, volksgezondheid of cultuur op omstreeks 25 miljoen gul den. Hij vertrouwt dat de praktyk de levensvatbaarheid van dit systeem zal bewijzen en dat de minister van Justitie na afloop dezer eerste periode op een nieuwe aanvrage wederom zyn vergun ning zal verlenen. Salaris over veertien jaren waarin hij onrechtmatig was ontslagen Bidauli1 was voorbarig (Van onze Paryse correspondent) De rechtbank voor administratieve conflicten in het departement van de Seine heeft gisteren te Parijs beslist dat de bekende schryver Roger Peyre- fitte in 1946 onwettig uit de diploma tieke dienst ontslagen is. Peyrefitte krygt van zyn eis van tien miljoen oude franken schadeloosstelling omdat hy door dit ontslag in zyn goede naam en eer zou zyn aangetast, slechts een sym bolische frank toegewezen. Aangezien echter het ministerie verplicht zal wor den de achterstallige salarissen van de voormalige diplomaat over 14 jaren uit te keren staan Peyrefitte nu niettemin tentallen miljoenen te wachten. Peyrefitte werd in 1946 toen hij zich 41 niet meer in actieve dienst bevond door de toenmalige minister van Bui tenlandse Zaken Georges Bidault van de personeelslijst van de Quay d'Orsay ge schrapt omdat hy in een roman de vWuw van de excellentie (die nu nog altijd op het ministerie werkt) onder het pseudoniem Crapotte allerlei aan vechtbaars in de schoenen had ge schoven. De strydlustige minister sprong met een communiqué waarin hy weer vele onoirbare dingen over de schryver-di- plomaat aan de grote klok meende te moeten hangen, terstond voor zijn echt genote in de bres, een reactie die echter achteraf meer galant dan doordacht mag heten. Subsidie voor bijzondere universiteiten (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gistermiddag ronder hoofdelijke stemming besloten aan de byzondere universiteiten en hogescholen achteraf alsnog een exrta subsidie te verlenen van in totaal f. 1.434.00 over 1957 f. 1.732.000 over 1958 en f. 2.124.000 over 1959, omdat zy met het oog op de te verwachten toeneming van het aantal studenten niet hebben geaarzeld de uitbouw van hun instellin gen met kracht ter hand te nemen, in weerwil van hun beperkte financiële mogehjkheden. Voor de Gemeenteiyke Universiteit van Amsterdam komt daar yoor 1959 nog f. 131.000 by. Alles byeengenomen zal het Ryk f. 5.421.000 meer by dragen in de kosten van de byzondere universiteiten en hoge scholen. In de toekomst wordt het sub sidie-percentage verhoogd tot 95%. Ten eerste certificeerde de heer Bi dault aldus het portret of de karikatuur die Peyrefitte van zijn echtgenote Su zanne getekend had. Ten tweede zorgde hy met deze gratis reclame dat het boek in kwestie. „Les ambassades" ge heten, onmiddellijk een bestseller werd, waarop zelfs nog een vervolg moest worden geschreven. En ten derde deed hij deze auteur die in zyn romans vele roddels pleegt te lozen een boek over het Vaticaan veroorzaakte later een groot schandaal in Rome een dank baar en onverwacht motief aan de hand om by het ambtenarengerecht het her stel in zijn vroegere functies te eisen. Een eis. die, als gezegd, nu dus ook is ingewilligd. Peyrefitte die ruimschoots van zyn ro mans kan leven en momenteel werkt aan een manuscript waarin hy een boekje over de internationale vrijmet selarij open doet, denkt er niet aan op nieuw in actieve dienst te treden. Niet temin heeft hij onmiddellijk na de uit spraak een boeket prachtige rozen naar mevrouw Suzanne Bidault gestuurd, begeleid door een briefje om haar zijn vreugde te uiten over het feit dat ze nu weer officieel collega's waren geworden. BINNENLAND Op de provinciale weg tussen IJssel- stein en Benschop is gistermiddag een tweejarig Jongetje uit Benschop, door een Eersonenauto aangereden en gedood. Het ind stak plotseling de weg over en de bestuurder van de auto, een chirurg uit IJsselsteln, kon het niet meer ontwijken. Gistermiddag is op de Burgemeester Crezeelaan in De Lier de tachtigjarige heer A. Herbert verongelukt. BIJ het over steken werd hij aangereden door een mi litaire auto. In verband met een te verwachten stroom van Duitse, Belgische en Franse kampeerders in ons land tijdens het ko mende plnksterweekeinde. zal de ANWB, in samenwerking met de ANVV, een kam- eer-informatiedienst in het leven roepen, eze dienst zal van vrijdagmiddag af tot en met tweede pinksterdaginformaties verstrekken over de beschikbare plaats ruimte op een groot aantal kampeerter reinen in Noord-Brabant, Zuid-Holland, Zeeland en Utrecht. De Protestants-Christeiyke Onder wijzersvereniging houdt op dinsdag 7 en woensdag 8 luni in het A M.V.J.-gebouw te Hieraan vooraf gaande wordt op maan dag 6 Juni een wijdingsdienst gehouden in de St.-Laurenskerk. Aan byna 800 liefdadigheidsvereni gingen in het land zyn brieven verzonden met het verzoek aan dit systeem adhesie te willen betuigen. In de komende week wordt in het gehele land huis aan huis een. krant be zorgd waarin de techniek etc. van Rolot wordt uiteengezet. Van de circa 9.000 aangeschreven sigarenwinkeliers hebben zich reeds byna 1000, over het gehele land verspreid, als gegadigden voor een agentschap aangemeld. JUBILEUM-BONDSDAG VAN CHRISTENVROUWEN Onderscheiding voor mevrouw Albronda Naar schatting ruim 10.000 vrouwen uit alle defen van het land zyn gisteren in het RAI-gebouw te Amsterdam bt)- en geweest op de jubileumbondsdag van de Ned. Chr. Vrouwenbond, die thans 40 jaar bestaat. De minister van maatschappelijk werk, dr. M. A. M. Klompé, sprak over de opdracht van de christenvrouw in de wereld van vandaag, zy deelde mee, dat H. M. de Koningin de bondspresidente, dr. M. H. Albronda-Van der Nagel, die tien jaar deze functie vervult, heeft benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Onder landdurig hand geklap der duizenden dames speldde de minister haar de versierselen van deze onderscheiding op de borst. Mevr. Albronda zal volgend jaar haar functie als bondspresidente neerleggen. Zij wordt opgevolgd door de vice-presi- dente mevr. S. H. Engelkes-Wyngaar- den. Op de jubileum-bondsdag sprak de presidente over het onderwerp „Onze roeping" en prof. mr. L. W. G. Schol ten, hoogleraar aan de Vrye Universi teit en de Rijksuniversiteit, over ,Der tijden roeping". Aan de Bondsdag werkten mee de Kon. Mil. Kapel o.l.v. majoor R. van Yperen. In de middagvergadering werd het jubileumspel „In dit teken" opge voerd, geschreven door Aart Romyn en geregisseerd door Johan Bodegraven. Namens de leden werd een bedrag van ruim f. 13 000 aangeboden aan het be stuur van het „dr. Albronda-Van der Nagelfonds", waaruit leden met byzon dere noden, gesteund worden. VOETBALTOTO EN SPORTNOTA BINNENKORT IN TWEEDE KAMER (Van onze parlementaire redacteur) De voorzitter van de Tweede Kamer heeft gisteravond bij het sluiten van de vergadering meegedeeld dat het in zijn voornemen ligt tussen 21 juni en 7 juli o.a. aan de orde te stellen het wetsont werp inzake de voetbaltoto, de sport- nota, de nieuwe wet op de dierenbe scherming. de nieuwe boswet, de goed keuring van de internationale suiker overeenkomst, de wijziging van de gren zen van Dordrecht en Dubbeldam, de gemeentelyke herindeling van het eiland Schouwen, terwijl verder kan worden verwacht dat ook een beslissing over de Lauwerszee aan het oordeel van de Ka mer zal worden onderworpen. Op 21 juni wordt allereerst de defensie-nota be handeld. De dagen van 4 en 5 juli zyn gereserveerd voor een speciaal Europees debat. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Lichte muz. 18.15 Sport- rubrlek. 18.30 Koorzang en soliste. 18.60 Sociaal perspectief, praatje. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Omr. koor. 19.30 Radio- krant. 19.50 Pol. praatje. 20.00 Phllharm. ork. en sopr. 21.00 Toeristische overpein zingen. 21.30 Lichte muz. 22.00 Periodie ken parade. 22.10 Gram. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Zaalsportultsl. 22.45 Avond- overdenking 23.00 Orgelconc. 23.35 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws.. 18.16 Orgel en zang. 18.45 Journ. 19.00 Lichte muz. 19.45 Ge sproken brief. 19.50 Sportpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Planoconc. 21.15 Na eb volgt vloed hoorsp. 22.30 Nws., beursber. en SOS-ber. 22.45 Vioolduo. 23.00 Sport- act. 23.10 Lichte muz. 23.40 Gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Filmbespreking. 20.40 Wat iedere vrouw wel weet, TV-spel. 22.10 Dagslui ting. VOOR VRIJDAG 8 JUNI Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterstanden. AVRO nam interne maatregelen tegen medewerker Prior Geen mededelingen De AVRO heeft interne maatregelen genomen tegen haar hoofd van de ge varieerde muziek. Karei Prior, de pro ducer, die de opdracht tot het maken van het 5 mei-programma (met de wei gerende artiesten) moest teruggeven. Hoewel de AVRO in andere gevallen grif met mededelingen is als een of an der in een bepaalde functie is aange trokken (zoals Prior destijds, toen hij overkwam van de VARA) doet men het thans af met de volgende mededeling: „Als wij interne maatregelen nemen te gen een onzer medewerkers is het goed gebruik hiervan geen mededeling aan de pers te doen, ook niet op haar verzoek. Er is overigens geen enkele vacature. Als men denkt dat wij handelen onder druk van de VARA of een andere om roep, hebben wy slechts een antwoord: w|j doppen onze boontjes altijd zelf". Karei Prior zelf heeft nog steeds een spreekverbod. Advertentie Wat iedere vrouw wel weet Houd het eerste teugje even langer in Uw mond. U bemerkt het direct. Die voortreffelijke ZEER OUDE WT GENEVER van Wynand Fockink is beter. Fris en zacht van Robuust van karakter Rijp en vol van geur f 8.35 PER HELE LITER In de handige kneeplles GE 1ST EVER, wf 1 de geheide gebeide van Wynand Fockink - Anno 1679 Gistermiddag is ln de Willemstraat te Eindhoven de 19-Jarlge wielrijdster E. Kemps uit Eindhoven aangereden door een vrachtauto. Het meisje was op slag dood. Prof. P. Lleftlnck is gisteravond te Belgrado aangekomen. Hij zal ongeveer twee weken in Zuld-Slavlë biyven en de gast zijn van de onderstaatssecretaris van Financien van dat land. Prof. Lieftinck zal besprekingen voeren met Zuidslavlsche economische deskundigen over samenwer king met het Internationale Monetaire Fonds en de Wereldbank. BUITENLAND De Oostenrijkse regering heeft be paald, dat er op de wegen gedurende het plnksterweekeinde niet harder dan 80 km mag worden gereden. Alleen voor de z.g. „Autobahnen" geldt een maximum-snel heid van 100 km. Een Japanse expeditie heeft de top van de 7.845 meter hoge Imalcoei ln de Hlmalaja bereikt. President De Gaulle zal op 14 luni een radiotoespraak over Algerie en de bin nenlandse politiek houden. In de universiteit van Chigaco is. na acht Jaren van ontwerpen en proeven een elektronenkanon voor de kankerbe strijding in gebruik genomen, dat de hoogste mate van controle op bestraling voor medische doeleinden biedt die tot dusver werd bereikt. Een honderdtal leden van alle par tijen in het Britse parlement heeft zich ten doel gesteld de bouw van een tunnel onder het Kanaal te bespoedigen. De saldi aan goud en buitenlandse valuta van de Unie van Zuid-Afrika zijn in de afgelopen week gedaald met bijna 10.000.000 gulden, waardoor de totale da ling sinds de ongeregeldheden in Sharp- ville op 21 maart van dit Jaar 350 miljoen gulden bedraagt. Mevrouw Mamie Eisenhower is na een acute aanval van astmatische bron chitis ln het militaire ziekenhuis Walter Reed te Washington opgenomen. DONDERDAG Prediker: Spreker ds. Smink van Haag. 8 uur nam. VRIJDAG Centrum B.B. (Middelstegracht 91): Be volkingsonderzoek op t.b.c. 24.30 en 7 Den 9.30 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventskerk: 10-11 u. voorm., bijbelstudie; 11 uur ds. K. C. van Oossanen. Stadszaal (grote zaal): Cabaretavond Personeelsver. „De Royalisten". 8 u. nam. ZONDAG Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Zijlstra. 10.15 uur voorm. MAANDAG Pieterskerk: 10 uur voorm. Opening hervormde kerkdag. Spr. ds. P. J. Mackaay. Station: Excursie Ned. Chr. Reisver. naar Veluwe en Betuwe, met tocht over het IJsselmeer. Vertrek 7 uur voorm. DINSDAG Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Maasbach. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Hortus Botanicus (ingang Rapenburg): Excursie „De Natuurvriend". 7.30 uur nam. Leidse Universiteit Pro Juventute: „Rijnland". Vertoning van de film „Het gerucht". 8 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. Snouck Hurgronjehuis: Ned. Prot. Bond Voordrachtsavond „Het Engeland van 1400". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Van Rossum du Chattel en Drlessen (Breestraat 95): Tentoonstelling moderne sieraden. 10-5 uur (t.e.m. 3 Juni). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Huis en huisraad in de Griekse en Romeinse oudheid" (T.m. 3 juli). BIOSCOPEN 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Het zout der aarde". Lido „Zy waren nog geen twintig". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Wir Wunderkinder". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Last train from Gunhlll". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon „Brandend Verlangen". 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Wolgabootsman". 14 Jaar. Werk dagen; 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Astra-theater Wassenaar Vrijdag 8 uur, zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur Her cules en de Koningin van Lybla. 14 Jr. Maandag, dinsdag en woensdag: 8 uur Les Quatre Cents Coups (Zy kusten en zij sloegen hem) 18 Jaar. Donder dag 2.30, 7 en 8.30 uur: de kleurenfilm van het huwelijk van Prinses Marga ret, elke leeftyd. Zondag en woensdag 2.20 uur: Jerry als babysit, elke leeftyd. Avond- en nachtdienst der apotheken Te Leiden ls geopend Centraal Apotheek Breestraat 74, tel. 20552. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. 9.40 Voor de hulsvrouw. 10.15 Gram. 1020 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Voor ou dere luisteraars. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land- en tulnbrneded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Ka- merork. en omr. koor. 15.05 Gram. 15.16 Voordr. 15.35 Lichte muz. 16.00 Vocaal- ens. 16.20 Gram. 16.35 Planorecital. 17.00 Voordr. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Jazzmuz. NCRV: 18.00 Harmonle-ork. 18.20 Gevar. progr. 18.50 Regerlngsuitz.Sociale actua liteiten, d. J. C. Visser, Hoofd Aid. voor lichting v. h. Ministerie van Sociale Za ken en Volkszondheld. 19.00 Nws. en weer ber. 19.10 Huismuz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Fra Dlavolo, komische Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 V. a. kleuters. 11.15 Fagot en plano. 11.42 Or gelspel. AVRO: 12.00 Dansmuz. 12.20 Re gerlngsuitz.: Ultz. v. d. landbouw. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Dansmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Planorecital. 14.25 Boek bespreking. 14.45 Saxofoonmuz. 15.05 Ge- var, progr. VARA: 16.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muzikale lezing. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Jazzmuz. 17.25 Voor de toeristen. 17.50 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18 25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1, le zing. 19.00 Voor de kind. 19.10 Lichte muz. VPRO: 19.30 De stad nu. gesprek. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Filmrubr. 20.20 Finse volkszang. 20.35 Ontmoeting met het Oosten, klank beeld, 20.50 Regerlngsuitz.: De Verenigde Naties ln de afgelopen weken, door mr. C. W. A. Schürmann, Nederlands permanent vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties. VARA: 21.00 Veertiendaags vrijdagavond retour. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. ge sprek. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Esperan to. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP. (Over de 4e l(Jn van 18-20 uur) I. Carl Maria von Weber. ..Der Frel- schütz" (le en 2e bedrijf) Romantische opera ln drie bedrijven op tekst van Frledrlch Kind. Plaats en tyd van han deling: Bohemen, kort na het einde van de Dertigjarige Oorlog. Uitvoerenden: Ottokar, hertog van Bohemen, Hermann Prey, bariton; Kuno, houtvester van de hertog, Ernst Wiemann. bas; Agathe, zyn dochter, Elisabeth Grümmer, sopraan; Annchen, een Jong familielid, Lisa Otto, sopraan; Kasper, Jager, Karl Kohn, bas; Max, Jager, Rudolf Schock, tenor; Een heremiet, Gottlob Frlck, bas; Klllan, een rijke boer, Wilhelm Walter Dicks, bariton. Verder: Bruidsmeisjes, Jagers met ge volg, Landlieden en Muzikanten, Ver schijningen. Het Koor van de Stedelijke Opera te Berhjn (olv. Hermann Lud- decke). Het Philharmonlsch Orkest van Beriyn, dirigent: Joseph Keilberth. EL Albert Lortzlng uit „Undlne" Ouver ture. Balletmuziek. Symphonic Orkest van Bamberg olv. Victor Relnshagen. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekoverz. VARA: 20.30 Act. 20.45 Interview. 21.25 Liedjes progr. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 830 m. 12.00 Rep. cricket. 12.15 Gevar. muz. 1245 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13 10 Hoogtepunten van de progr. v. d.af- gelopen week. 14.00 Schoolradio. 15.00 Brievenbeantw. 15.30 Geluidskron. 16.00 Ork. conc. 16.45 Rep. cricket. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gevar. muz. 19.30 The Travellers. 20.00 Onbekend. 21.00 Nws. 21.15 Lezingen. 21.45 Gevar. progr. 22.15 Cello en plano. 22.45 Pari. overz. 22.55 Wetensch. nws. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz, Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 ni. 12.00 Lichte muz. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.00 Gevar. muz. 13.30 Nws. en crlc- ketuitsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 Voor de kind. 14.00 Voor de vrouw. (Om 14.30 nws.). 15.00 Lichte muz. 15.10 Races. 15.30 Nws. en gevar. muz. 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en mrs. Dale's dagb. 16.45 Uit slagen races en gevar. progr. 17.30 Nws. en f;evar. progr. 18.29 Weerber., nws., act. en ichte muz. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en gevar. progr. 20.00 Samenzang. 20.30 Nws. en discussie. 21.15 Gevar. muz. (Om 21.30 nws.). 22.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. 23.30 Nws. en or gelspel. 23.55-24.00 Nws. Norddeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Pianorecital. 13.00 Nws. en weer ber. 13.15 Lichte muz. 14.00 Amus. muz. 16.05 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.20 Moder ne amurs. muz. 19.45 Iphigenle auf Tau- rls, opera. 21.45 Nws. en weerber. 23.15 Hedendaagse kamermuz. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. FrankrUk 8, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 18.30 Nwe gram. 19.16 Kamermuz. 20.05 Gevar. mua. 21.20 Gevar. muz. (verv.). 23.53-2400 Nws Brussel, 324 en 484 m. 324 ni 12.00 Amus. muz. 12.30 Weer ber. 12.35 Lezing. 12.45 Gram. 12.52 Koer sen. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Orgel- muz. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.06 Ork. conc. 17.00 Nws. en weerber. 17.10 Gram. 17.20 Lichte muz. 17.45 Duit se les. 18 00 Vlaamse liederen. 18.10 Voor dracht. 18.20 Voor de sold. 18.50 Sport- kron. 19.00 Nws. 19.45 Kron. v. d. Bond der Grote Gezinnen. 20.00 Ork. conc. en kunstkaleidoscoop. 21.30 Kamermuz. 22.00 Nws. 22.15 Pianorecital. 22.45 Gram. 22.55 —23.00 Nws. 484 m. 12.02 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Omr. ork. 15.00 Gram. 10.07 Dans muz. 17.00 Nws. 17.10 Le souhait. opera. 18.38 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. en solist. 22.00 Wereldnws. 22.10 Lichte muz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 3 si s Ö0 s fi IS a SS Amsterdam zwaar bew. nno 4 16 9 0 Den Helder zwaar bew. ono 5 14 11 0 Ypenburg mist no 3 18 10 0 Vlisslngen licht bew. nno 4 18 11 0 Eelde mist ono 2 15 7 0 De Bilt onbewolkt nno 2 18 8 0 Twenthe mist ono 2 19 9 0 Eindhoven onbewolkt no 2 21 11 0 Z.-Limburg mist w.stil 21 9 0 Helsinki onbewolkt zw 3 25 10 0 Stockholm onbewolkt wnw 8 21 11 0 Oslo licht bew. wstll 19 10 2 Kopenhagen onbewolkt w 6 17 9 0 Aberdeen regen zw 2 21 9 0.1 Londen onbewolkt W-Stll 23 10 0 Brussel mist w.stil 21 9 0 Luxemburg geh. bew. no 6 22 13 0 Par ij 6 onbewolkt n 3 23 11 0 Bordeaux onbewolkt n 2 26 12 0 Grenoble onbewolkt watil 24 12 1 Nice zwaar bew. o 6 24 19 0 Berlijn onbewolkt nno 2 20 11 0 Frankfurt onbewolkt no 5 24 12 0 München licht bew. watil 20 10 0 Zürich zwaar bew. wstll 21 13 0 Genève onbewolkt w.stll 22 9 0 Locarno regen o 2 25 13 Wenen onbewolkt nnw 2 24 12 Innsbruck zwaar bew. w.stll 29 12 1 Belgrado onbewolkt w stil 25 13 2 Athene onbewolkt n 2 19 0 Rome zwaar bew. w.stil 27 17 0 AJaccio licht bew. o 2 25 15 0 Madrid zwaar bew. w.stil 26 14 0 Mal lor ca zwaar bew W.stll 29 16 0 Lissabon onweer o 8 23 17 1

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2