Laakte nieuws yolkstuin: nuttige vorm van vrije tijdsbesteding Gehandicapte padvinders hebben eigen onderdak in Voorschoten MAANDAC Zd I.IEI i:33 Leidse Bond van Volkstuinders 20 jaar Twintig jaar volkstuinwezen in Leiden. Dit houdt in twintig jaar recreatief bezig zijn, zich nuttig maken voor het gezin. Bovenal echter betekent het en vooral in de laatste jaren een belangrijk onderdeel uitmaken van de ontspan ningsmogelijkheden in deze tijd van geweldige woningbouw. Het waren in het bijzonder deze drie punten, waarop de verschillende sprekers tijdens de receptie ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van de Leidse Bond van Volkstuindersverenigingen de nadruk legden. Velen hebben zaterdag gehoor gegeven aan de uitnodiging van het bestuur van de jubilerende Bond om tijdens deze bijeenkomst in „Den Burcht" aanwezig te willen zijn. Namens het gemeentebe stuur gaf de wethouder van Onderwijs, de heer J. C. van Schaik, blijk van zijn belangstelling, evenals enkele fractie voorzitters. Voorts kwamen vertegen woordigers van zusterafdelingen en van de Algemene Bond hun felicitaties aan bieden. Schriftelijke gelukwensen waren ont vangen van de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, de wethou ders A. J. Jongeleen en mr. J. Drijber, de commissaris van politie, de comman dant van de brandweer, de directeur van de markt- en havendienst. Namens de Leidse Bond heette de heer P. Harmsen alle aanwezigen van harte welkom. Als eerste gaf hij het woord aan de wethouder van Onderwijs, J. C. van Schaik Deze was het vak van volkstuin der niet vreemd. „Ook ik heb actief deel genomen aan het volkstuinen", zo ver klaarde hij. De heer Van Schaik sprak voorts over de grote verwantschap tussen de speel tuinverenigingen en de volkstuinders- bond. Beiden zijn een nuttige vorm van vrijetijdsbesteding en houden zij verband met een bijzondere mate van spelopvat ting. De wethouder zette uiteen hoe het volkstuinen begonnen was in 1940 om het bestaan van het gezin wat prettiger te maken. Thans is de bond uitgegroeid tot een organisatie, die de eenheid bevordert De heer Van Schaik besloot zijn korte toespraak met een woord van felicitatie, waaraan hij de wens verbond, dat in de komende vijf jaren, die de bond van het zilveren jubileum scheiden, een lang ge koesterde wens: de totstandkoming van Benoemingen Leidse Universiteit Bij onderscheidene beschikkingen van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn benoemd: aan de Leidse Universiteit: als nog, gerekend van 1 januari 1960, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar voor de natuurkunde ir. J. Snijder, thans wetenschappelijk hoofdambtenaar voor de organische scheikunde, de heer K. E. Th. Kerling en dr. A. L. Koevoet, beiden thans we tenschappelijk ambtenaar 1ste klasse. Excursie naar crematorium te Dieren SINDS 1957 REEDS 3700 CREMATIES De directie van het crematorium te Dieren, gelegen aan de weg naar Laag- Soeren in een stuk ongerepte natuur ter grootte van 8% ha., heeft gisteren een flinke groep belangstellenden uit Leiden en omgeving op hoffelijke wijze ontvan gen en rondgeleid. De helft van het aantal deelnemers bestond uit niet-leden, zodat verwacht mag worden, dat de nadere kennisma king met het werk der Vereniging voor facultatieve Crematie velen zal nopen deze vereniging in haar streven te steu nen. Haar doel is immers van de wet gevers te verkrijgen, dat crematie niet langer achtergesteld zal worden bij een begrafenis, zodat voor de eerstgenoemde wijze van dodenbezorging niet langer een clausule in een testament of een wilsbeschikking nodig is. De directeur, de heer Krosse, heeft op sympathieke en eenvoudige wijze ver teld. hoe een plechtigheid in het crema torium verloopt, waarbij de organist zorgde voor een passende muzikale om lijsting. Ook hij becritiseerde de houding der regering en wel inzake de bouw van een derde crematorium in Groningen. De plannen liggen al geruime tijd klaar, maar de toestemming om tot de uitvoe ring over te mogen gaan laat nog steeds op zich wachten. Hij vertelde verder, dat er twee ovens zijn opgesteld, welke met elektrische stroom worden verhit en welke sinds april 1954 afwisselend in gebruik zijn. Tot nu toe hebben er reeds bijna 3700 crematies plaatsgevonden. Spreker ver klaarde met genoegen dat hij over het afgelopen jaar zijn exploitatie rekening met een batig saldo kon afsluiten. In ruim 70% van het aantal gevallen gaat men ertoe over, de asresten te laten verstrooien op een voor dit doel gereser veerd terrein. Daarna werden er twee groepen ge vormd. die elk onder deskundige leiding de gehele inrichting in ogenschouw kon nemen. Verscheidene vragen getuigden van grote belangstelling en een ieder werd zonder enige terughouding van antwoord gediend. Men ontmoette elkaar weer in de ont vangstzaal, waar koffie werd aangebo den en waar het bestuur, zowel als de directeur, menig woord van dank in ont vangst had te nemen. Wegens verhindering van de voorzit ter der afdeling Leiden, dr. K. Simon Thomas, traden als vertegenwoordigers van het bestuur op. de heren Roelofs en Gerverdinck. Laatstgenoemde had een woord van begroeting gesproken, voor dat de directeur met zijn inleiding be gon. Ondanks het achterwege blijven van de door het KNMI toegezegde opklarin gen waren de deelnemers zeer voldaan over de mooie tocht en over de kennis making met het Crematorium Dieren. Zowel op de heen- als op de terugreis, welke nog juist voor 6 uur eindigde, werd een half uur gepauzeerd voor het kopje koffie en thee of wat daarvoor doorgaat. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN. 30 mei. Groenteveiling: bloemkool Al (per 100 st.) 48,tot 64,Idem A2 (per 100 st.) 15. tot 31,bloemkool B2 (per 100 st.) 25,— tot 34.sla 1 (per 100 stuks) 10.90 —17.40, sla-ulen 25.—, selderie (per 100 bos) 11,Aanvoer sla: 9800 stuks. ROTTERDAM. 30 mei. Veemarkt. Aanvoer ln totaal 2505; vette koelen en ossen 1450: varkens 1055. Prijs ln cents per kg: vette koelen le kw, 295-330. 2e kw. 270-295. 3e kw. 250- 265; varkens (lev. gew.) 154 150 145. RIJNSBURG. 28 mei. Bloemenveiling Plora. Margrieten 100-180. Pyrethrum Ro binson 220-280. Korenbloemen 120-180. Campanula wit 350-400, Papavers (groot) 800-900, idem (middel) 280-360. Colvtllle wit 900-1100. Nymph 11 - tot 12.—. Peach Blossem 780-900. GladlO-jiiPlerson 17, alles per 100. Duizendschoon 70-85, La thyrus: gemengd 30-38 per bos. een nieuw, vast complex volkstuinen in Leiden Zuid-West in vervulling zou mogen gaan. Voorzitter A. Zaalberg dankte de heer Van Schaik voor de vriendelijke woor den tot het bestuur gericht en legde tevens in zijn dankwoord nog eens de nadruk op het grote belang van het volkstuin wezen in deze tijd. In een korte inleiding schetste de heer Zaalberg de ontwikkeling in de afgelo pen twintig jaar van de Leidse bond. Hij bracht de oorlogsjaren in herinnering en de moeilijkheden na 1945 om te komen tot een vast complex volkstuinen in Leiden-Noord. Eerst in 1956 kwam dit complex tot stand. De voorzitter dankte het gemeentebestuur voor de medewer king en hoopte, dat het algemeen stre ven tot uitbreiding van het aantal vaste volkstuincomplexen binnen niet al te lange tyd zou mogen worden verwezen lijkt. Namens de Leidse volkstuindersver enigingen boden de kinderen Maartje (11), Anneke (10) en Meindert van der Zwart (7) een vlag aan. De overhandi ging van dit jubileumgeschenk vond plaats na enkele hartelijke woorden van mevrouw Van der Zwart, namens het damescomité. VASTE VOLKSTUINCOMPLEXEN Voorzitter Visser van de Algemene Bond van Volkstuinders voerde hierna het woord. Hij wees op de good-will, die in de loop der jaren door de Bond-is ge kweekt. Spreker betreurde het echter, dat een vlot werkende inter-gemeente- lijke samenwerking op het gebied van de recreatie ontbrak. „De woningvoorziening is primair, doch hoe meer woningen er gebouwd worden des te meer vraag is er naar recreatiegebied. Van een doelbewust recreatiebeleid van de regering is geen sprake. Zolang maatregelen achterwege blijven, moeten wy blijven vechten om in de behoefte aan volkstuinen te kun nen voorzien", zei hy. De heer Visser hoopte dan ook, dat op het aanstaande congres van de Algemene Bond, meer gegevens over de volkstuincomplexen in Leiden zouden kunnen worden verstrekt. Tenslotte boden afgevaardigden uit Amsterdam, Rotterdam en Den Haag hun gelukwensen aan. In de avonduren vond in de Stadsge hoorzaal een jubileum-feestavond plaats. Het Theaterbureau „Zwanooij" uit Am sterdam presenteerde een cabaret-revue onder de titel „Het klinkt als een klok", onder leiding van W. Zwaan. Wel het klonk als een klok. Van het beschaafde en op een goed peil staande programma werd genoten. Het muzikale gedeelte van de avond werd verzorgd door de dans en showband: „The Rythme Meakers", onder leiding van W. Mark. Sophia Loren werd in Engeland van haar juwelen beroofd Sophia Lorende Italiaanse film actriceis zaterdagnacht, in haar tijde lijke verblijfplaats te Elstree beroofd van een collectie juwelen, waarvan de waarde op 180.000 pond één miljoen 800.000 gulden) wordt geschat, welke maar gedeeltelijk verzekerd ivas. Sophia Loren arriveerde een week geleden in Engeland, waar zij twee maanden zal blijven voor het opnemen van de film „The Millionairess" De diefstal werd door een vakman uitgevoerd, die precies wist waar de juwelen te vinden waren. Sophia Loren, die groot verdnet had over deze roof, verklaarde dat deze juwelen zoveel voor haar betekenden, omdat zij haar jeugd in de krotten van Napels heeft doorgebracht en altijd heel erg arm is geweest. Technische hulp der V.N. voor Suriname De bestuursraad van het speciale fonds van de VN heeft zijn goedkeuring gehecht aan een begroting van bijna 23 miljoen dollar waaruit 30 economische projecten in 24 landen zullen worden gefinancierd. Onder deze projecten is er een voor mü'nbouwkundige exploratie in Surina me, waarin het speciale fonds een bij drage geeft van 770.000 dollar, tegenover een bijdrage van de Surinaamse rege ring voor hetzelfde doel van 692.000 dollar. Het speciale fonds draagt de kosten van de materiaal-aanvoer door de lucht en zal geofysische instrumenten, diamantboren e.d. leveren De Suri naamse regering zal o.a. zorgen voor de verzorging, voeding e.d. van het perso neel van het luchttransport en perso neel leveren voor het geologische en geofysische gedeelte der werkzaamheden ter plaatse, inclusief vervoer per hef- schroefvliegtuig, alsmede de nodige la boratorium-inrichting. HOEK VAN HOLLAND- MOSKOU IN 50 UUR Gisteren werd een rechtstreekse spoor wegverbinding tussen Moskou enerzijds en Parijs en Hoek van Holland ander zijds geopend. Op het station van Hoek van Holland trok de gloednieuwe, in Oost-Duitsland gebouwde Russische eerste-klas slaapwagen veel bekijks. De wagen rijdt mee in de Noord-West express. In de Duitse plaats Löhne komt ook de Russische wagon uit Parijs in de trein. Bij het bereiken van de Russische grensplaats Brest worden de Russische wagons met hulp van een kraan op het (veel bredere) Russische onderstel ge plaatst. Dit karwei duurt 20 minuten per wagon. De rechtstreekse reis Hoek van Holland-Moskou (viermaal per week) duurt ca. 50 uur. De prijs is f.315 voor een plaats in de slaapwagen. Voor de eerste reis vertrokken gisteravond om 19.14 uur van Hoek van Holland een elf tal Engelse journalisten en een tweetal „gewone" passagiers. t 1 Mr. Klaasesz opende gezellig troephuis Voor de padvinders van de M'Hala Panzigroep, postgroep West, Zuid-Hol land, vxls liet zaterdag een bijzonder feestelijke dag. Zij konden nl. op deze dag hun eigen tehuis in gebruik ne men en er het eerste iceekeinde in doorbrengen. Mr. J. Klaasesz, Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Hol land, verrichtte de opening. Een grote groep padvinders wachtte de auto van de Commissaris in het dorp op en be geleidde de wagen naar het nieuwe troephuis van de gehandicapte pad vinders. Daar werd mr. Klaasesz met echtgenote en zoon ontvangen door bur gemeester L. de Kool en echtgenote. Leden van de M'Hala Panzigroep bo den de dames Klaasesz en De Kool bloemen aan. Feestdag Namens het stichtingsbestuur sprak de voorzitter een welkomstwoord, waarin hij deze grote feestdag het einde noemde van een periode van moeilijkheid. Het was nl. nooit mogelijk geweest een bij eenkomst te houden zonder de mede werking van anderen, die hun eigen clubhuis moesten afstaan voor een gast vrij onderdak aan deze postgroep. Spr. uitte zyn dankbaarheid voor die onder vonden gastvrijheid. De ziel van de groep is Oubaas Stui ver uit Wassenaar, die in september van het vorig jaar met voorstellen kwam voor de stichting van een eigen club huis. De gemeente Voorschoten heeft op bijzonder enthousiaste wijze zoveel me dewerking gegeven door het gratis be schikbaar stellen van een terrein en het verstrekken van een lening. Verheugd Burgemeester De Kool was verheugd, dat het gemeentebestuur op bescheiden wijze een bijdrage had mogen leveren. De padvinders leven in en bij ons in dit sobere, maar van binnen zeer aantrek kelijke gebouw. Spreker dankte Ged. Staten voor de vlotte goedkeuring van de besluiten van de gemeenteraad. Verontschuldigingen Oubaas Beekes uit Leiden bracht de verontschuldigingen over, dat de Hoofd commissaris in verband met een verga dering van het leidersconvent in Utrecht niet aanwezig kon zijn. Het bestuur van de NPV is zeer verheugd, dat in Voor schoten een onderkomen gevonden is voor deze postgroep. In uniform Mr. Klaasesz, die zelf in padvinders uniform gestoken was, had zich afge vraagd of hij als Commissaris van de Koningin of als padvinder was uitgeno digd de officiële opening te verrichten. Hij was echter blij, dit als padvinder te mogen doen, omdat er dan een onge dwongen, broederlijke sfeer kon heersen, die minder officieel was. Mr. Klaasesz heeft met zijn echtgenote in Haren (Gr.) gedurende 12 jaar zelf een BE-groep ge leid, en begreep dus. hoe belangrijk deze dag voor deze groep is. Spreker zag in deze opening geen ambtsplicht maar een feest. De gemeen te Voorschoten is actief. Spreker herin nerde aan zijn bezoek aan de Kim hoeve bij zijn werkbezoek in 1958. Nu dankte hy het gemeentebestuur voor de Op het vliegveld Zaven- them bij Brussel werd Koningin Juliana verwel komd door Koning Bou- dewijn van België. Ge heel rechts Prins Albert van België. Nieuwe vereniging meisjes studenten in Utrecht In verband met het steeds toenemend aantal studenten en gezien het feit, dat met ingang van 1 september 1960 geen M.O.-studerenden tot de Utrechtsche Vrouwelijke Studenten Vereeniging meer zullen worden toegelaten, heeft het bestuur der UVSV in overleg met en gesteund doqor het college van cura toren de academische senaat en de rec tor magnificus, prof. dr. J. F. Nuboer, besloten tot het oprichten van een ge heel nieuwe vereniging voor meisjes studenten in Utrecht. Deze vereniging staat open voor alle meisjes studenten aan de Rijksuniver siteit te Utrecht en voor haar die een MO. opleiding volgen en voor minstens vier uur per week als toehoorster aan de universiteit zijn ingeschreven. Het voor lopig bestuur van de nieuwe, vereniging is gevestigd in het clubgebouw van de UVSV, Drift 19. Utrecht. LEIDERDORP Bezoek hulpprediker Vandaag zou de hulpprediker v. d. Hoek met zijn echtgenote naar Leider dorp komen om 's avonds van 810 uur in het Gebouw, gelegenheid te geven aan de kerkeraadsleden en notabelen kennis met hen te maken. Het is niet de bedoe ling er een officiële samenkomst van te maken, maar het geheel meer in gezel lige sfeer van een soort instuif te laten verlopen. WARMOND Zaterdagmiddag werd de brandweer gewaarschuwd voor een schoorsteen brand by de fam. Mulder in de War- mundastraat. De brandweer, die spoedig ter plaatse was kon verder onheil voor komen door de schoorsteen flink te ra gen met de ketting. Met ingang van 1 oktober a.s. is tot onderwijzeres aan de School met de Bijbel benoemd mej. J. W. Lutgendorff te Katwijk. WASSENAAR De Combinatie hield oriënteringsrif De Haags-Wassen aarse Motor- en Autoclub „De Combinatie" heeft zon dagmiddag voor auto- en motorrijdende leden een oriënteringsrit over ongeveer 75 kilometer gehoudén, die in Wasse naar begon en eindigde. De tocht bracht de deelnemers via Lelden, Zoeterwoude, Zoetermeer. Nootdorp, Delft Rijswijk en Voorschoten terug naar het uit gangspunt: café Willem Bakker aan de Devl. De auto's en zijspancombinaties waren gezamenlijk in een klasse onder gebracht; de motorrijders in een aparte klasse. De uitslag in de auto-klasse was: 1. R. Groen (Leiden) 7 strafpunten; 2J. Nota (Den Haag, 7 strafpunten: 3. A. Hem pel (Voorschoten) 24 strafpunten; i 4. V. Post (Nootdorp) 66 strafpunten: I 5. A. v. d Lee /Delft) 69 strafpunten. In de klasse motoren was de uitslag: 1. K. Voorham (Wassenaar) 2 straf punten,; 2. P. Zwanenburg (Wassenaar) 28 strafpunten. De uitslag werd bekend gemaakt door voorzitter P. Voorham, die met de heer Q. v. d. Berg deze rit had uitgezet. BEURSOVERZICHT Nieuwste staatslening en internationals vast Amsterdam, 30 mei Er bestond vandaag ln de Staatsfond- senhoek zeer goede belangstelling voor de nieuwste 4%% staatslening. De vraag kwam hoofdzakelijk van beleggerszijde en hieraan kon alleen tegen een hogere prijs worden voldaan. Deze lening bereikte met een notering van 99V4% voor het eerst de emissieprijs. Gedurende het ver dere beursverloop werd tussen 99 Vs en 99% gehandeld. De slotprijs van vrijdag was circa 99V8. De tendentie voor de overige staatsleningen was wat verdeeld. Op de aandelenmarkt was de handel door elkaar genomen kalm in verband met het feit, dat Wall Street vandaag, wegens Memorial Day, gesloten blijft. De meeste beursbezoekers gaven er de voor keur aan de kat even uit de boom te kij ken. Het buitenland, met name speciaal Zwitserland, dacht er anders over en kwam met kooporders af. Hierdoor zette het Damrak vandaag de vaste tendentie voor de Nederlandse hoofdfondsen van de vorige week verder voort. Kon. Olies die vrijdag jl. in Wall Street een halve dollar hoger sloten, lagen vast op f 144,20 tegen een voorgaande slotkoers van f. 142,50. Aku's liepen op van 477% tot 481 en haalden hierdoor het grootste ge deelte van het slotdivldend ln. De vorige slotkoers was 473*4 ex 12% slotdividend. De Philipsaandelen fluctueerden van 1040 tot 1039*4, waarna de koers weer een paar punten steeg. Vrijdag jl. sloten de elektro-aandelen op 10343/4. Voor Het Leidseli Dagblad Als van ouds de MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken. PRINS VOLGT BEZOEK OP TELEVISIE In de ziekenkamer van Prins Bern- hard in het Stads- en Academisch Zie kenhuis te Utrecht is vanmorgen een televisietoestel neergezet, zodat de Prins het Staatsbezoek van zijn echtgenote en dochter aan België vanuit zijn bed kan volgen. Talloze bloemen en telegrammen met wensen voor een spoedig herstel van Prins Bernhard werden vanochtend al in het ziekenhuis bezorgd. Prinses Irene bezocht haar vader Prinses Irene is vanmiddag om twintig minuten over een by het Stads- en Academisch Ziekenhuis in Utrecht aan gekomen voor een bezoek aan haar vader. Unilevers bestond goede belangstelling waardoor de margarine-aandelen oplie pen van 862% tot 868, tegen een vorige slotkoers van 852 V4. Hoogovens waren vrij actief en op 686 circa 6 punten ho ger. In de scheepvaarhoek verliep de han del zeer rustig. Aandelen Van Nievelt wederom vast als nawerking van het jaarverslag. In de overige scheepvaart aandelen kwamen geen veranderingen van enige betekenis voor. Cultures zeer. rustig en vrijwel onveranderd. Aandelen Kon. Ned. Gist werden geadviseerd op 340 tot 350 (331) op aanhoudende vraag evenals aandelen Zwanenberg-Organon die op 700 werden geadviseerd tegen een laatstgedane prijs van 625. Prolongatie 3%%. WISSELKOERSEN Amsterdam, 30 mei. Londen 10.56%—10.57, New York 3.76%— 3.77%. Montreal 3.81 A—3.81H. ParUs 76.90%—76.95%. Brussel 7.55%— 7.56%, Frankfort 90.38—90.43, Stock holm 72.94%—72.99%, Zürich 87.34— 87.39, Milaan 60.71%—60.76%, Kopenha gen 54.55—54.60, Oslo 52.84—52.89. We nen 14.4814.49, Lissabon 13.16% 13.18%. ruimte, die aan deze padvinders gegeven was. De eigenlijke opening geschiedde op zeer originele wijze. Nadat een lid van de M'Hala Panzigroep aan mr. Klaasesz een fluit overhandigd had, seinde deze daarop de letters van het woord „open" dat boven het troephuis verscheen. Mr. Klaasesz besloot zyn geestige toe spraak met op te merken, dat hy nu zijn goede padvindersdaad van die dag ver richt had en bracht daarom zijn penning van de linker- naar de rechterbroekzak over. Bezichtiging Na het hijsen van de vlaggen gingen de vele genodigden het troephuis be zichtigen. Onder die genodigden zagen wy nog de wethouders, gemeentesecretaris en raadsleden van de gemeente Voorscho ten, wethouder J. C. van Schaik uit Leiden, afgevaardigden van padvinders- en padvindstersorganisaties uit de omge ving, vele leden van de Rotary-clubs uit Zuid-Holland en velen, die hun mede werking aan het tot stand komen van dit troephuis hebben gegeven. Het troephuis is een directiekeet uit de Noord-Oostpolder. Rechts van de hoofdingang is een aantrekkelijk stam- lokaal, links een grote vergaderzaal, terwijl er verder een leiderskamer en een keuken is, naast de overige noodzake lijke kleine ruimten. In de loop van de middag gaven de le den van de M'Hala Panzigroep demon straties. De medewerking van de harmoniever eniging Benvenuto met haar drumband gaf aan de opening van dit nieuwe troephuis een extra feestelijk tintje. Beurs van Amsterdam Maandag 30 mei ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 99*8 99ft Ned. '59 4% 99*8 99% Ned. '59 4% 97% 97%GB Ned. '60 II 4% 99 ft 99 ft Ned. '53 3% 93% 93% Grootboek obl. 3% 78% Ned. *47 3% (3) 9192A Ned. '51 3% 95*4 Ned. '53 (3%) 93'iB 93A Ned. '56 3% 93% 93 A Ned. '48 3% 86% 86% Ned. '54 3% 86% 87 Ned. '55 I 3% 88ft 88% Ned. -55 n 3% 90% 90% GB Ned. '37 3 90*4 90% Dollarlng '47 3 92% 92 Investeringscert. 3 97GB 97 GB Ned. 62-64 3 97fè 97%GL Indië '37 A 3 92% 92% Grootboek '46 3 89% Ned. W.B. 6% 109 109ft ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 33% 34% Nat. Handelsbank 160 i6i Ned. Handelmy264% 267% Amst. Rubber 109 109 H.VA.156% 156% Senembah 545 545 A.K.U474exd. 48i% Berkel's Patent (v.) 290GB 290 L Calvé Delft cert. 871GB 373 GB Deli Mij.en (Ver.) 174.30 174 Kon. Pap. v. Gelder 267'IGB 269% Hoogovens eert682% 688 Müller en Co. ND. 410% 415 GB Ned. Kabelfabr484 iGB 489 B Philips 1034% 1040% Philips pref290GB 299 Unilever 852 871 y4 Wilton Feyenoord 188 187 Biliton 2de r354% 355 Dordtse Olie gew. 640% 653 Kon. Olie (f20.—) 144 145.50 idem (50 k f 20.—) 142.50 144.10 Holl. Amer. lijn 138% 136% Java China Paket 144% 145% KJL.M109 104.50exd. Kon. Ned. Stmv M(j. 173 173 Kon. Paket Mij134% 138% Stoomvaart Mij. Ned 153% 155 Nievelt Goudr. eert 143% 145% v. Ommeren eert. 274 263 exd. Kon. Rott. Lloyd 145 146 Ned. Scheepv. Unie 147% 148% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 93% 93% idem '48 (3%) 93% 93', R'dam '52-1 (4%) 97% id. id. *37 I-n (3%) 93% 93% Z.-Holland -56 (4%) 96H Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 103% 103% id. N.WB. '52 (4%) 95% 96 Industr. Obligaties Philips DoUarlng '51 95 96% Premieleningen 100B 100% A'dam '51 I 2% 84% A'dam '56 I 2% 97 79% A'dam '56 n 2% 94% 94% A'dam '56III 2% 94% 94% Eindhoven '54 2% 79 81% Enschede '54 2% 79% Den Haag '52 I 2% 86% 86% Idem n 2% 88% R'dam '52 I 2% 88% 88 L Idem II 2% 89 Idem '57 2% 99% 100% Utrecht '52 2% 90L 90 L Z.-HoU. 1957 2% 93 92% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinsteliingen Robeco 221.50 Amst. Bank 339% HJB.U. eert225 Rott. Bank 288 Twentsche Bank 264 Industrie Ondernemingen Albert Heyn419% Borsumij56 K. N. Edjnet. A-AA 93 Idem pref. wd 107% Electrolasmy 312 Kon. Ned. Grofsm 155 Holl. Constructie 490 Ing. bur. v. Bouwnyv 263 Internatio 149% Int. Kunststof!. Ind 63 Leidse Wolspinnerij 387% Rott. Droogdok Mij 575 Sikkens Groep 647 Ver. Touwfabrieken 309 Walvisvaart 110 Wernink's Betonm. 137 Van Wijk en Heringa 111% Zaalberg 117L 336% 226 290 270 420 45% 93 308 exd. 156 265 149 64 394% 579 650 314 110% 140 112 116 L Spoorwegen Dell Spoorweg Mij. 5% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 24H Intern Nickel 109fï Anaconda 50% Bethlehem Steel 45 Cities Service 41% General Motors 44% Kennecott79% Republic Steel 60 Shell OU 64% Union Pacific 25% Un. States Steel 80% 5% 25 109% 50% 44% 41% 44% 79 59% 64 25% 78%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9