De Koningin en Prinses bijzonder hartelijk in Brussel ontvangen Saluutschoten ter begroeting Kerkelijk Leven Charmant welkom aan Koningin Weer aardbeving in Concepcion Muziekfestijn in Sassenlieim Veilig kopen! 538,- GARANTIE Opgericht 1 maart 1860 Maandag 30 mei 1960 Vijfde blad no. 30060 België heeft vanochtend op bijzonder hartelijke wijze Koningin Juliana en Prinses Beatrix ontvangen. Het was in Brussel nog niet overal bekend, dat Prins Bernhard wegens ziekte dit vierdaagse bezoek aan België niet kon meemaken en vervangen werd door zijn dochter. In verband hiermee zijn enkele bezoeken, die Prins Bernhard buiten het officiële programma om zou maken, zoals de bezichtiging van een luchtbasis, afgelast. Het aanvankelijke voornemen van het Koninklijk Paar om per trein naar Bel- eië te reizen werd enkele dagen geleden afgelast, waardoor een begroeting in Essen kwam te vervallen, zeer tot de pijt van de bevolking van deze Bel gische grensplaats, die zich reeds weken- ang op de aankomst van de Koninklijke erin had verheugd. De Belgische spoor- regen zouden de Belgische Koninklijke irein naar Utrecht sturen om de Ko- ïinklijke Nederlandse gasten af te halen, iesloten werd echter dat de Nederlandse koninklijke gasten met een regerings- )akota van Soesterberg af naar de Brus- ielse luchthaven zouden reizen. Daar ras het dan ook, waar vanochtend 51 saluutschoten ter begroeting weerklon- ;en. De militaire muziekkapel speelde iet Wilhelmus, toen de Koningin en 'rinses Beatrix uit het vliegtuig stapten, koning Boudewijn van België begroette ;jjn gasten, samen met zijn broer Prins tfbert. Prinses de Mérode Westerloo, die ge durende het bezoek van Koningin Ju liana aan haar gevolg is toegevoegd, bood de Vorstin en de Prinses roze orchideeën aan. H.M. de Koningin werd vergezeld door nevrouw G. J. Wickevoort Crommelin, jrootmeesteres van de Koningin, L. A. J. iaronesse De Smeth, dame du palais, rice-admiraal N. A. Rost van Tonningen, apper-ceremoniemeester van de Ko ningin, luitenant-generaal C. F. Pahud de Mortanges, chef van het militaire ïuis van de Koningin, de hofmaarschalk uitenant-kolonel R. J. E. M. van Zin- nicq Bergmann, haar particulier secreta ris mr. J. van der Hoeven en haar ad- udant, luitenant-kolonel J. J. L. baron ?an Lynden. Prinses Beatrix heeft geen jevolg. Bij het gezelschap hadden zich ook ge- roegd de minister van Buitenlandse Za ten, mr. J. M. A. H. Luns en de direc- NED. HERV. KERK Aangenomen naar Onstwedde J. van t Ende te Noordeloos aangenomen het seroep van de Provinciale Kerkvergade- Ing van Utrecht als predikant voor bui- iengewone werkzaamheden (geest. verz. )r(jz. Herv. Minderheidsgroep) te Amers- oort E. van Loenen, voorganger aldaar. GEREF. KERKEN Beroepen te Medembllk J. W. Broers- na, kand. te Groningen. Bedankt voor Srijpskerk I. Meyer te Westerlee. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te London (Ontario, Canada) Free Chr. Ref. Church) L. Floor Ir. te llmelo. Bedankt voor Artesla (Callrornië) Old Chr. Ref. Church) J. Tammlnga te ^oronto (Ontario, Canada) (Free Chr. Ref. ühurch) voor Ouderkerk a. d. Amstel S. J. Buys te Papendrecht. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Borssele C. Hegeman te Ge- lemulden te Waardenburg Chr. van Dam te Rotterdam-Zuid. ZENDINGSPLAN VOOR NIEUW-GUINEA Op volkomen onontgonnen terreinen De Raad voor de zending van de led. Herv. Kerk zal in samenwerking net de Evangelisch Christelijke Kerk yp Nieuw-Guinea en de Rijnse Zending Barmen (Duitsland) een groot plan laan uitvoeren. Het voornemen be- taat nl. om zending te gaan drijven ip volkomen onontgonnen terreinen. In Ie binnenlanden van Nieuiv-Guinea zijn erreinen, waar nog niet eerder men- \en van buiten zijn doorgedrongen, tien vindt er valleien, die alleen maar anuit de lucht kunnen worden bereikt waar naar schatting zeventigdui- end mensen wonen. Twee jonge Duitse zendingspredikan- en, waarvan er één al in Oegstgeest n opleiding is, zullen worden uitgezon- en, benevens de Nederlandse arts, dr. 1. Vriend, die tot voor kort op Timor terkzaam was, twee Papoease predi- anten, één timmerman en ongeveer ijftien dragers. Op Nieuw-Guinea vindt men een ge- neenschap van vliegers ten bate van e zending en de leden daarvan zul- en met kleine vliegtuigjes al deze ar- leiders twee aan twee naar het binnen- and vliegen. Op de plaats waar zij uilen worden afgezet zullen zij nog waalf dagen met de dragers moeten apen. Op de plaats van bestemming zal nen eerst een huis bouwen en de vlieg- uigjes zujlen op die plek .droppings" errichten. De dragers zullen een klein liegveld aanleggen en nadat mate iaal zal zijn aangevoerd zullen hui- en worden gebouwd voor de gezinnen, len oud-zendeling van de Rijnse Zen- ing uit China zal in Hollandia als ver- indingsman optreden. Men zal daar oor hem een huis bouwen van zoda- ige omvang, dat de zendelingen er ook unnen logeren. RESTAURATIE ST.-JACOBSKERK Hervormd Den Haag beijvert zich om e grote of St.-Jacobskerk weer ln oude lister te herstellen en na een grondige estauratie, die wellicht rond de ander half miljoen gulden zal vergen, te maken ot de hoofdkerk van de Haagse her- ormde gemeente, niet alleen een cen- rum van kerkelijk-geestelijk leven, maar ok een middelpunt op nationaal en cul- ureel gebied. In het kader van de restauratie, zal nen de kansel verplaatsen en het koor haar oecumenische traditie weer in ere erstellen. Er komt voorts een centraal eplaatste avondmaalstafel. In de kerk zullen behalve de gewone kerkdiensten ook apostolaatsdiensten ge houden worden. Daarnaast zullen er sa menkomsten plaats hebben op hoogtij dagen en bovendien ontvangsten van taatshoofden synodevergaderingen, con- ressen enz. Ook zullen er oratoria, pas- lionen, cantaten en lekenspelen kunnen 'orden gehouden. teur van het kabinet van de Koningin, jhr. W. F. Röell. INSPECTIE EREWACHT Een grote kring van autoriteiten werd vervolgens aan onze Vorstin en de Prin ses voorgesteld. Koning Boudewijn vroeg direct naar de gezondheid van Prins Bernhard. Koningin Juliana onderhield zich geruime tijd met hem en vertelde over het transport van de Prins naar Nederland. Prins Albert, die eveneens ter begroe ting aanwezig was koos onmiddellijk de zijde van onze Prinses die gekleed was in een lichtgrijze zomermantel met een blauw hoedje. Koningin Juliana droeg een turquoise zomerjas met een zwart hoedje. Koningin Juliana en Prinses Beatrix inspecteerden hierna samen met Koning Boudewijn en Prins Albert twee detache menten van het 64ste bataljon artillerie. Langs een erehaag van met Belgische en Nederlandse vlaggetjes zwaaiende kinde ren begaf het hoge gezelschap zich ver volgens naar een aparte trein waarmee men naar Brussel vertrok. Op de terrassen van het vliegveld toef den op het moment van aankomst vele honderden Belgen en Nederlanders, die de gasten enthousiast toezwaaiden. Stipt om elf uur reed de trein met de Koninklijke gasten het Brusselse Cen- traal-Station binnen, waar op het per ron de Belgische minister van Buiten landse Zaken, de heer P. Wigny, enkele Belgische autoriteiten aa nKoningin Ju liana en Prinses Beatrix voorstelde. Het perron was getooid met kleurrijke tapijten; een weelde van bloemen en planten was tegen de muren aangebracht. In de hal op de tussenverdieping van het moderne station volgde hierna de eerste ontmoeting tijdens het staatsbe zoek met leden van de Nederlandse ge meenschap in België. Met de haar aan geboden bloemen in de linkerhand liet de Vorstin hier de leden van de Neder landse ambassade door ambassadeur jhr. E. Teixeira de Mattos aan zich en Prin ses Beatrix voorstellen. GEJUICH VAN DUIZENDEN De eerste tonen van het Wilhelmus klonken op het moment, dat Hare Ma jesteit en de Prinses in gezelschap van Koning Boudewijn en Prins Albert het station waartegenover een ereboog met de wapenschilden van het Huis van Oranje is opgericht verlieten. Het geraas op het drukke stationsplein verstomde terwijl de militaire muziekkapel het volkslied speelde. Onder de bewolkte hemel, waar de zon nu en dan door heen wist te dringen, bewogen de natio nale Belgische en Nederlandse vlaggen zachtjes in de zwakke wind. Dit plechtige moment werd gevolgd door een inspectie van een eredetachement van leerling officieren van de Koninklijke Militaire School. Nauwelijks hadden de Koninklijke gas ten de inspectie beëindigd, of de stilte maakte plaats voor het gejuich van de duizenden toeschouwers. Schoolkinderen zwaaiden met hun rood-wit-blauwe en zwart-geel-rode vlaggetjes. Links en rechts groetend, Koning Boudewijn sa luerend, namen de vorstelijke personen plaats in de auto's om zich naar het pa leis van Brussel te begeven. Inmiddels had de batterij houwitzers in het Park van Brussel de eerste van de 51 schoten gelost, waarmee de Belgische hoofdstad de Koninklijke gasten uit Nederland be groette, de tweede daverende ontvangst in ruim een half uur tijd. Ovatie van landgenoten! Langzaam zette de uit negen auto's bestaande stoet zich in beweging. Ko ningin Juliana en Koning Boudewijn hadden in de eerste open hofauto plaats genomen, Prinses Beatrix zat aan de z(jde van Prins Albert in de tweede auto. Omringd door de 120 ruiters van het Ko- Nieuw gebouw Chr. filmactie De „Cefa", de Chx-istelijke Filmactie in Nederland, is door aankoop eigenaresse geworden van een kantoorpand te Hil versum. Het nieuwe Cefa-kantoor wordt gevestigd aan de Steynlaan 13, in het centrum van de nieuwe filmwyk van de radiostad, in de onmiddellijke nabijheid van de studio's van de Avro, Vara en Wereldomroep en van de terreinen waar o.m. de nieuwe televisie-studio's zullen worden gebouwd. Oecumenische Raad van Kerken Tijdens de te Utrecht gehouden ver gadering van de Oecumenische Raad van Kerken in Nederland heeft de secretaris, dr. W. F. Golterman, die benoemd is tot lector aan de theologische faculteit van Amsterdam, meegedeeld dat hij per 1 september ontheven wenst te worden van zijn functie van studie-secretaris van de Raad. De Oecumenische Raad heeft beslo ten in mei '61 een bijzondere conferentie te beleggen over het thema dat op de derde assemblee van de Wereldraad van Kerken te New Delhi (einde '61) behan deld wordt. In verband hiermee zullen de kerkeraden opgewekt worden hun aandacht te schenken aan het materiaal ter voorbereiding van deze vergadering, die de Raad van groot belang acht. Het hoofdthema van de algemene vergade ring te New Delhi is „Jezus Christus, het licht der wereld". De Oecumenische Raad besloot goed te keuren, dat vicaris H. van Andel, lei der van het AMVJ middelbare scholie ren-werk te Blaricum door de Oecume nische Jeugdraad benoemd wordt tot secretaris van deze Raad in de vacature ds. A. H. van den Heuvel. Ds. A. Dronkers uit Utrecht, heeft mededelingen gedaan over „Interfilm", een Europese organisatie die mede onder stimulans van de Nederlandse Oecume nische Stichting Filmcentrum in '55 werd geconstitueerd en sindsdien de filmbe moeienissen van de verschillende pro testantse en anglicaanse kerken over koepelt. ninklyk escorte, die met hun met gieren- veren getooide berenmutsen en lansen een kleurrijk tafereel boden, draaide de stoet van het stationsplein het Europa kruispunt op. Langs de hele route, afgezet door een bataljon van de landmacht en geflan keerd door de aan witte masten beves tigde nationale driekleur van beide lan den, werd de Koninklijke stoet door een grote menigte met gejuich begroet. De begroeting van de Nederlandse Vorstin en haar oudste dochter kreeg een bijzon der warm accent toen de Koninklijke gasten juist voor de ingang van het pa leis de tribune passeerden, die was ge reserveerd voor de Nederlandse gemeen schap in Brussel. Honderden landgenoten met hun kin deren hadden dit moment afgewacht om juist in deze omstandigheden de Ko ningin en de Prinses in het centrum van de Belgische hoofdstad hun aanhanke lijkheid te betuigen. Het gejuich nam hier de vorm aan van een ovatie, die door de Koningin met een glimlach en handgewuif in ontvangst werd genomen. Om kwart over elf kwamen de auto's voor het bordes van het paleis tot stil stand, terwijl een Marinekapel de eerste strofen van het Wilhelmus ten gehore bracht. Voor de hekken van het paleis stonden vier detachementen van de Bel gische zeemacht als erewacht opgesteld. Koning Boudewijn leidde zijn gasten zijn residentie binnen. Naast de Belgische werd de standaard van bet Oranjehuls gehesen: de Nederlandse Vorstin en Prinses Beatrix waren in Brussel! Een luguber beeld van de gevolgen van de grote aardbevingen in Chili. Een meters brede scheur in de aarde getuigt van de enorme na tuurkrachten, welke hier aan het werk zijn geweest. Lovende artikelen in tie Belgische pers (Van onze Brusselse correspondent) De Belgische pers begroet het staatsbezoek van Koningin Juliana met buitengewoon lovende of charmante artikelen. Ook de Franstalige kran ten van België spreken in hooggestemde artikelen hun vreugde uit over de uitstekende Belgisch-Nederlandse betrekkingen die zich sedert de ondertekening van het Beneluxverdrag van september 1944 steeds in stijgende lijn hebben ontwikkeld. De „Soir", hoofdletters op de voorpa gina over drie kolom: „Welkom Ko ningin Juliana" en getuigt van de Ko ningin dat zij op de troon is gezeten zo als een moeder aan de haard. Hugues Vehenne, een van de vooraanstaande Belgische journalisten herinnert eraan dat de Koningin eenvoudig als mej. Ju lia van Buuren aan de universiteit van Leiden ging studeren. Het bewind van Koningin Juliana is geïnspireerd door de goede wil en verstandhouding. „België heeft dezelfde lotsbestemming als Nederland", aldus gaat de Soir ver der, wij hebben dezelfde idealen en de zelfde reacties. Wij begroeten hartelijk de „première dame de Hollande" (wat men het best vertaalt door „Lands vrouwe"), niet alleen als vorstin van een bevriend land, maar ook begroeten wij het hart van de moeder die leed door stond. De „Nieuwe Gids" concludeert als volgt een uitvoerige beschouwing over de economische, maar ook meer en meer noodzakelijke politieke samenwerking De Chileense stad Concepcion, die de vorige week in het centrum lag van een serie vernietigende aardbevingen, is zondagnacht weer door een zware aardbeving getrof fen. De nieuwe aardbeving trof een gebied van 300 kilometer, tussen Chilian en Temuco. Vele huizen die door de vorige aardbevingen reeds beschadigd waren, stortten in. De telefoonverbindingen zijn weer ver broken. De reeds zwaar getroffen bevolking rende in paniek de straat op. Er is geen melding gemaakt van slachtoffers. Zondagochtend zijn in Santiago zes Amerikaanse „Globemasters" aangeko men die twaalf helikopters vervoerden. Deze zijn naar de zwaarst getroffen ge bieden gezonden. Een nieuwe aardschok had zaterdag de weinig huizen in Angol, die de voor afgaande aardbevingen hebben over leefd, verwoest. Angol ligt ongeveer 100 km. ten zuiden van Concepcion. De aard schok van zaterdag heeft ook de plaat sen Chiloe, Valdivia en Puerto Montt, het centrum van de schokken van een week geleden, getroffen. De Stichting „Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen" heeft uit Genève een telegram ontvangen met een dringend verzoek tot hulpverlening aan het zwaar geteisterde gebied in Chili, waar vijf en zestig procent van de bevol king door aardbevingen werd getroffen. In het telegram wordt gesproken van vierduizend doden en twee miljoen dak lozen. Genoemde stichting heeft terstond op deze noodkreet een bedrag van driedui zend dollar toegezegd voor de hulpver lening. (Giften worden ingewacht op gironummer 5261 ten name van de Stich ting „Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen" te Rotterdam. Het bestuur van het genootschap ..Spanje-Spaansch Amerika" te Amster dam heeft voor hen, die willen helpen bij het lenigen van de nood van de door aardbevingen zo zwaar getroffen inwo ners van Chili, de postrekening 22.63.76 van het genootschap opengesteld. Het ministerie van Buitenlandse Za ken deelt mede, dat te Santiago de Chile een steuncomité van Nederlanders is op gericht onder voorzitterschap van de Ne derlandse ambassadeur J. L. Voüte, dat werkzaam zal zijn ten behoeve van de slachtoffers van de aardbevingsramp. Het comité heeft reeds een vrachtauto met levensmiddelen en een radiozender gezonden naar Valdivia met welke stad de verbindingen nog steeds zijn ver broken. Voorts zou vandaag een door het co mité in Nederland aangekochte zending van 150 dekens per KLM naar Chili wor den overgebracht ter distributie onder de slachtoffers van de aardbevingsramp. der Beneluxlanden: „Met verbeelding en werkkracht kan de culturele Benelux een machtige stimulans worden voor de eco nomische en politieke samenwerking. In het Europa der zes immers, zal de poli tiek, op grond van en met algemeen stemrecht verkozen Europees Parlement, een steeds grotere rol spelen en het is logisch dat Benelux in dit politiek Euro pa als een eenheid optreedt. „Het ver heugt alle Belgen", aldus De Nieuwe Gids, dat het bezoek van Koningin Ju liana kan plaats vinden in een nooit be reikte sfeer van oprechte vriendschap, realistische samenwerking en groot ver trouwen in een betere Europese toe komst. De burgemeester van Brussel heeft een oproep gericht tot de bevolking opdat zij gedurende vier dagen de vlaggen van Nederland en België zal uithangen. Lintjesregen De lintjesregen begon zaterdag met de overhandiging van het kruis van Officier van de Orde van Oranje Nassau aan de heer Victor de Ruyter, directeur van de Kon. Vlaamsche Schouwburg van Brus sel, en organisator van de grote gala avond van morgen. De Vlaamse televisie organiseerde een Nederlandse week en reeds zaterdag avond verscheen een Nederlandse t.v.- omroepster op het scherm. Er is beslo ten tot een veel grotere uitwisseling van programma's tussen de Vlaamse t.v. en de NTS. Opstandelingen zijn nog steeds actief Het Indonesische leger maakt weinig voortgang met het uitroeien van op standelingenbenden op Sumatra, Cele bes en in Zuidelijk Borneo. Lt. kol. M. N. Soenarjo, hoofd van de Indonesische legervoorlichtingsdienst, heeft in een officiële verklaring gerzegd, dat dit ge brek aan succes te wijten is aan tekort aan geld en aan de omstandigheid dat de opstandelingen opereren in uitge strekte oerwoudgebieden. Soenarjo gaf in zijn verklaring een overzicht van de legercampagne tegen de opstandelingen die na de opstand van 1958 nog in actie bleven en zei: „Wij vrezen dat het tijd zal kosten voordat de orde in alle gebieden is hersteld". Soenarjo zei, dat opstandelingen nog steeds actief zijn in Noord-Sumatra, waar zij sabotage op kleine schaal be drijven en legervoorraden buitmaken. Legeracties tegen hen, aldus Soenarjo, lijden onder een voortdurend gebrek aan geld en dit houdt het leggen van goede verbindingen en de heropvoeding van de opstandelingen die zich hebben overgegeven, tegen. Soenarjo gaf ronduit toe, dat vooral op Celebes weinig successsen worden geboekt en dat in Zuid-Borneo. waar verbindingen het grootste probleem vormen, de toestand nog in het geheel niet in de hand was. Soenarjo schatte echter, dat. nu de militaire actie tegen de opstandelingen groepen in volle gang is, de binnen landse veiligheid over enige maanden zou zijn hersteld. Zaterdag is een begin gemaakt met het jaarlijks concours van de Bond van Christelijke Muziekverenigingen in Nederland. Voor de aanvang van deze muzikale wedstrijd ontving het gemeentebestuur in de raads zaal de leiders van dit muziekevenement. D eloco-burgemeester, wethou der A. Vogelaarverwelkomde de leden van het bondsbestuur, de jury leden, het concourscomité, alsmede de voorzitters en dirigenten van de deelnemende verenigingen. De heer Vogelaar wees erop, dat het voor de eerstee maal in Sassenheims historie is, dat een dergelijk toernooi hier gehouden wordt. Goede prestaties, vele prijzen Hij wenste de organisatoren en de deelnemers veel succes toe. De bonds voorzitter, burgemeester Duiker uit Katwijk, dankte het Sassenheims ge meentebestuur voor de gastvrije ont vangst. In zijn dankwoord betrok hij eveneens de directie van de N.V. Van Zonneveld en Philippo voor het be schikbaar stellen van de gebouwen. De heer Duiker was verrast over het feit, dat een bollenschuur tot een ideale con certzaal omgetoverd kon worden. Om half twee werd een aanvang ge maakt het concert-programma, dat tot 5 uur duurde. In de Gladiolenstraat werd daarna een mars- en tamboerwed strijd gehouden, 's Avonds om half acht werd de concertwedstrijd hervat. Oordeel jury Door de jury, bestaande uit de heren R. van Yperen, P. v. d. Hurk en P. Wes terhout, werd de volgende waardering vastgesteld: Afd. B Harmonie: Crescen do uit Hoorn, 2e prijs met 277% pnt.; Afd. D Fanfare: Soli Deo Gloria uit Wieringermeer, le prijs met 293% pnt.; Afd. D Harmonie: Oranje Harmonieka pel uit Wormer, le prijs met 299 pnt.; Afd. B Fanfare: Jeugdkorps Soli Deo Gloria uit Alblasserdam, le prijs met 300 pnt. (hoogste aantal punten, dat op deze dag werd toegekend).; Afd. D Har monie: Soli Deo Gloria uit Weesp, le prijs met 288% pnt.; Afd. B Fanfare: Vlijt en Volharding uit Berkel, le prijs met 296 pnt. Deze prijzen voor de deelnemers aan het middagprogramma werden uitgereikt door burgemeester Duiker. Bij de marswedstrijd won het jeugd korps Soli Deo Gloria uit Alblasserdam de eerste prijs met 96 punten en Cres- Advertentie bij de erkende vakhandel met de volledige garantie van De Technische Unie. Egyptische perskritiek op Nederland Het in Cairo verschijnende regerings blad „Algomhoerija" heeft zaterdag de Nederlandse regering en de Nederlandse pers gewaarschuwd „hun smerige anti- Arabische campagne in ruil voor Israë lische dollars" stop te zetten. Het blad (dat in een stijl schrijft die voor zichzelf spreektRed. L.D.) beschuldigde de Nederlandse pers ervan een lastercam pagne tegen de Verenigde Arabische Re publiek te hebben ontketend wegens het proces tegen de Nederlander Meewis Goudswaard, die op beschuldiging van spionage voor Israël terechtstaat. De Nederlandse regering had er volgens het blad beter aan gedaan bij Israël te pro testeren tegen het feit dat in Amster dam een hoofdkwartier voor spionage tegen de Verenigde Arabische Republiek was gevestigd. DE compresslekoclkast t vanaf met TECHNISCHE UNIE- Ruim honderd doden door overstromingen op de Philippijnen In Manilla, dc hoofdstad van de Philippijnen, zijn zaterdag 115 men sen om het leven gekomen door overstromingen, die het gevolg waren van ongekend zware regen val. Er worden nog 46 mensen vermist en men vreest, dat het aan tal slachtoffers nog hoger zal blij ken te zijn als de gestoorde verbin dingen met de omgeving van de stad hersteld zijn. Vijftienduizend mensen zijn dakloos. De meeste slachtoffers zijn kin deren van armen, die leven hutten aan de oever van de rivier de Pasig, die dwars door de stad stroomt. cendo uit Hoorn de tweede prijs met 90 punten. De tamboerwedstrijd werd ge wonnen door Crescendo uit Hoorn met 96 punten met op de tweede plaats het Jeugdkorps uit Alblasserdam met 84 pnt. In het avondprogramma werden de vol gende prijzen toegekend, welke werden uitgereikt door de tweede bondsvoorzit ter, de heer E. J. Verhoef. Afd. G Fanfare: Soli Deo Gloria uit Alblasserdam, 2e prijs met 262 pnt; Afd. G Harmonie: Sursum Corda uit VIaar dingen, 2e prijs met 270% pnt. Het muziekconcours, waaraan in to taal 32 verenigingen deelnemen, wordt op donderdag 2 en 9 Juni a.s. voortge zet. TAFELTENNIS Aardbeien-toernooi van Treffers Het jaarlijks terugkerend evenement, het door Treffers georganiseerde aard beien-tafeltennistoernooi, heeft ook dit keer weer een enorme belangstelling ge trokken. Niet alleen van de beoefenaren dezer sport, maar ook de belangstelling van publieke zijde was buitengewoon groot te noemen. Met autobussen, auto's, scooters, bromfietsen etc. stroomde men weer in grote getale naar de veilinghal len te Roelof arendsveen. Op 42 tafels namen hier des morgens de wedstrijden een aanvang. Met de 820 inschrijvingen beweegt dit toernooi zich niet alleen jaarlijks in opgaande lijn, maar men mag het tevens rekenen tot een van de grootste toernooien welke op het gebied van tafeltennis in Nederland verspeeld worden. Bij Treffers beschikt men echter over krachten die op het gebied van organi seren ervaring en reputatie genieten. Het kleurrijke, boeiende schouwspel dat een dergelijk toernooi biedt, met daar naast de vele sportieve genoegens ma ken, dat zowel de spelers als de toe schouwers volledig aan hun trek komen. Begrypelijk zou het ons te ver voeren, om op het verloop der gespeelde wed strijden uitvoerig in te gaan. Zoals was te verwachten wist ook de organiseren de vereniging „Treffers", welke gelukkig vooral bij de junioren over zeer goede spelers beschikt, enkele prijsjes in de wacht te slepen. Een verrassing in de ere-divisie was ongetwijfeld, dat de reeds gedoodverfde toernooiwinnaar J. Hoogendoorn het onderspit moest del ven tegen de sterk spelende Docosspeler G. Bakker. De eer van winnaar aard- beientoernooi 1960 ging dus naar Leiden. De uitslagen waren: Heren, ere-divisie: 1. G. Bakker (Docos)2. J. Hoogendoorn (Wibo). Hoofdklasse: 1. Reynders (AVGA); 2. F. van Veen (Docos). Overgangsklasse: l. A. Amersfoort; 2. W. v. d. Zwet (Treffers). Eerste klas: 1. P. Nuys (Germinal); 2. P. van Hagen (Wilhelmus). Tweede klas: 1. L. v. d. Brakel (On derduikers); 2. V. d. Helm (PIT). Derde klas: 1. V. d. Helm (PIT); 2. W. v. Dijk (Sch.sch.). Dubbel ere-, hoofd-, Ov.-klas: 1. Li (Salamanders)J. Leurs (Batsw.); 2. J. VreesKraayenga (AVGA). lste-2de klas: 1. K. Gijtenbeek en P. van Hagen (Wilhelmus)2. J. Loonstein en W. Meijer (DOS). 3de-4de klas: 1. Bogmans en J. van Brakel (Onderduikers)2. J. Mahler en G. de Boer (Tempo). Dames 1ste klas: 1. U. Artz (Wibo); 2. G. Leurs (Wibo). Tweede klas: 1. Jeanne Heemskerk (Treffers); 2. J. Schouten (DSB). Derde klas: 1. G. Klasen (Hema); 2. M. Schaap. Vierde klas: 1. R. Bakker (Docos); 2. N. Filius. Dubbel lste-2de klas: 1. U. ArtzA. Wijnants (Wibo-DVS); 2. C. Hogen- doornG. Leurs (Wibo). 3de-4de klas: 1. W. de Jonge-G. Swart; 2. H. KouwenhovenWitjes (Avanti Sparkler) Gemengd-dubbel: ere-, hfd.-, ov.-klas: 1. A. Wijnants-Schoonemeyer (DVS Smash); 2. G. LeursJ. Hoogendoorn (Wibo). lste-2de klas: 1. G. KlasenW. A. Chung Low (Hema en Salamander); 2. M. Versluis—W. Meyer (DOS). 3de-4de klas: 1. A. van Cassel en J. Westbroek (Docos)2. L. Vos en T. Ver molen (Batswingers) Junioren: eerste klas: 1. R. Boswerger (Smash); 2. Jac. van Ruiten (Treffers). Tweede klas: 1. John. van Ruiten (Treffers); 2. B. v. d. Helm (PIT '54). Derde klas: 1. M. du Prie (Scylla); 2. G. Tabbers (DSB). Dubbel: 1. Cligge-Reekers (Smash- A'dam); 2. Rutte-Boswerger (Smash- A'dam). Meisjesjunioren: eerste klas: 1. Wynia (21 up); 2. M. Kusters (Elan). 2de klas: 1. R. v. d. Meer (Treffers); 2. J. van Dijk (Sparkler). Dubbel: 1. Wynia-Kusters (21 up); 2. Lorsheyd-Lorsheyd (DVS)

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7