Daadwerkelijke steun BNMO voor oorlogsslachtoffers onontbeerlijk Derde lustrum in Leiden gevierd Aandeelhouders H.C.W. en N.E.M. prezen bedrijfsresultaten over '59 Loop der bevolking te Leiden Prof. C. H. van Sclioonevekl verlaat Leiden definitief Opgericht 1 maart 1860 Maandag 30 mei 1960 Tweede blad no. 30060 Mede in verband met het feit, dat het 15-jarig bestaan van de Bond van Ned. Mil. Oorlogsslachtoffers, tevens de afd. Zuid-Holland-Noord van deze Bond haar derde lustrum mocht herdenken, droeg de viering van dit lustrum zaterdag in de recreatiezaal van de Doelenkazerne wel een zeer bijzonder karakter. Met een volledig dagprogramma, dat uiteenviel in drie gedeelten t.w. de jaarvergade ring 's morgens, een receptie 's middags en een feestelijke avondbijeenkomst de tussentijden gevuld met een gezamenlijke koffiemaaltijd en diner hebben de leden met hun echtgenoten en genodigden beide lustra op grootse wijze gevierd. De afdelingsvoorzitter, de heer H. de Jager, opende de jaarvergadering met een hartelijk welkomstwoord, waarbij hij de nadruk legde op het bijzondere ka rakter van deze dagviering. Een woord van dank richtte spreker tot het perso neel van de Koksschool, dat o.l.v. luit.- kol. H. Th. Wessels eigen vrije tijd had willen opofferen om de bereiding van de maaltijden èn de verzorging van de hele dag t.a.v. de bediening der feestgangers op zich te nemen. Het jaarverslag van de secretaris, dc heer J. Tieman, gaf uiting van een actief afgelopen jaar, met als bijzondere feiten de sportdagen voor minder-validen, de vakantie, van een aantal leden op kosten van de kas en het St.-Nicolaasfeest. Het jaarverslag van de penningmeester, de heer A. F. Laue gaf met een voordelig saldo van f. 501 reden tot vreugde evenals het voordelige saldo van f. 978, in de kas van de sportcommissie-penningmeester, de heer N. Wassenaar. Bij de bestuursverkiezing werd de jaarlijks aftredende voorzitter, de heer H. de Jager voor de 13de maal herko zen evenals de periodiek aftredende he ren H. Booy, J. Tieleman, A. Eding en D. Tegelaar. Als plaatselijk adviseuze voor de landelijke weduwe-commissie werd bij acclamatie mevr. H. M. Rijs- bergen-Van Amsterdam gekozen. Ver meld werd nog, dat ook dit jaar 35 zwaar invaliden met hun echtgenoten een bui tenlandse vakantiereis zullen maken, die grotendeels door de BNMO wordt bekos tigd en dit jaar naar Tirol gaat. Na een zeer geanimeerde rondvraag, sloot de voorzitter deze vergadering. Receptie Na de koffiemaaltijd hield het bestuur een receptie. Onder de enkele honder den, die hun gevoelens voor de BNMO en de afdeling Zuid-Holland met een handdruk, vaak vergezeld van vele woor den van grote waardering en stoffelijke blijken van medeleven, nadrukkelijk kwamen accentueren, bevonden zich o.m. dr. L. Gutmann, directeur-geneesheer van het Engelse revalidatiecentrum, het Stoke Mandeville Hospitaal te Aylesbu- rey, de algemeen secretaris, mr. dr. W. K. J. J. van Ommes Kloeke, mr. P. J. de Ruyter de Wildt, namens het Alg. Mil. Fonds en de 3 Octobervereeniging, hoofdinspecteur J. Verzijden, namens de commissaris van Politie, alsmede afge vaardigden van „Pro Patria", de onder scheidene militaire organisaties, vele sportverenigingen, het Leidsch Studen ten Corps, de VVSL, de Ver. „Expogé", het Mobilisatie-Kruis, de Ver. „Ere schuld en Dankbaarheid", de KNVB en tal van organisaties, welke de NBMO re gelmatig daadwerkelijk steunen. In zijn begroetingsrede, memoreerde de voorzitter met een enkel woord de grote betekenis van de BNMO in het bestaan van de militaire oorlogsslachtof fers, die bij de wil om zich te revalide ren daadwerkelijk worden gesteund door hun Bond in opdracht van H. M. de Ko ningin en de beschermheer ZKH Prins Bernhard. In dit kader wees spreker nog op het revalidatiecentrum te Doorn, dat 5 jaar geleden nog als plan, doch thans met o.m. de steun van de Appèlacties, als een realiteit geboekt staat, alsmede de totstandkoming van een pensioenverle- ning, de sportbeoefening, de vakantie reizen, de weduwezorg e.d. Herinnering Daar naast dit al, de gedachten nog steeds uitgaan naar hen, die vielen, volgde hierna een zeer ontroerend mo ment toen de voorzitter een deputatie uit de aanwezigen verzocht, de krans, die tot heden aan het vaandel was ge hecht, te willen overbrengen naar het Leidse bevrijdingsmonument aan de Rijnsburgersingel. Nadat allen zich van hun zitplaats hadden verheven, volgde het uitdragen van de krans en het zin gen van het eerste couplet van het Wil helmus. De voorzitter vervolgde hierna zijn rede met de medededing, dat aan me vrouw E. J. Sandberg van Boelen geb. baronesse Van Itersum, echtgenote van de burgemeester van Sassenheim als blijk van grote dank voor het vele werk, dat zij voor de minder-validen heeft verricht, het erelidmaatschap van de Bond is verleend. Daar zij helaas door ziekte was verhinderd werd het erete ken met bijbehorende oorkonde door haar zoon in ontvangst genomen, die hiervoor, namens zijn moeder, dank bracht. Zich in het Engels wendend tot dr. Gutmann, dankte de voorzitter deze voor zijn onvermoeibaar streven ten be hoeve van de patiënten, zijn initiatief tot de internationale sportfeesten voor minder-validen en zijn grote belangstel ling voor het wel en wee van de NBMO. Als blijk van grote waardering schonk de BNMO dr. Gutmann 5000 bloembollen voor de tuinen rondom het Mandeville Hospitaal, die spreker symbolisch over handigde in de vorm van een kleurenfo to van een Hollands tulpenveld-in-bloei met een molen als achtergrond. Alvorens dr. Gutmann hiervoor zijn dank uit sprak, brak het moment aan waarop de krans bij het monument werd gelegd; terwijl een trompetter „The Last Post" inzette, verhief men zich van de zit plaats en werden twee minuten stilte in BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Theresia Petronella, dr van J. W. Kou- wenhoven en J. H. Pieters, Esther Karina, dr. van J. B. Hugenholtz en A. M. van Riesen, Carolin, dr van N. W. Philippo en A. M. Cambridge, Paulus Augustinus Theodorus Maria, zn van G. Prinsen en C. T. M. Reiring, Jacqueline Susanne, dr van P. G. Baljet en A. C. Tombé, Johan nes Theodorus, dr van F. van Egmond en L. H. van den Ende. GETROUWD R. Stöcker en C. M. van den Ouweelen, F. H. Koens en O. H. Joosten. OVERLEDEN C. Dorsman, 83 Jr, man, N. Schuitema ker, 80 Ir, echtgenote van D. van der Valk P. L. Katuin, 57 jr, echtgenote van H. Witteveen. acht genomen. Na deze plechtigheid sprak dr. Gutmann zijn dankwoord, ge volgd door een toespraak van de alge meen secretaris, mr. dr. Van Ommes Kloeke, die tot slot allen een tot weer ziens toeriep op het landelijk congres, dat in de Houtrusthallen te Den Haag zal plaats vinden. In zijn dankwoord tot allen, die tot het welslagen van het geheel hadden bijge dragen, betrok de voorzitter met nadruk het personeel van de Koksschool en reikte hij aan luit-kol. Wessels, als blijk van grote waardering het NBMO-vaan- tje uit. Feest Na het alleszins voortreffelijk „Koks- school-diner" trof men elkaar weer in de tot de laatste plaats bezette recreatie zaal ter bijwoning van de feestelijke bij eenkomst, die werd verzorgd door het gezelschap van Lou Geels en Jac. Bij- levelt met het blijspel „Pukkel en Puk kel". In zijn openingswoord richtte de voorzitter zich in het bijzonder tot de heer Meindert Hartog, die zich voor deze avond zeer verdienstelijk heeft gemaakt en hiervoor als blijk van waardering de BNMO-oorkonde en een kist sigaren in ontvangst mocht nemen. Hierna heeft men zich kostelijk geamuseerd met de tal van komische verwikkelingen, waar in de gebroeders Pukkel, twee verstokte vrijgezellen en vrouwenhaters verzeild raken, nadat zij verliefd zijn geworden op het nieuwe winkelmeisje in hun ga ren- en bandzaakje. Het was een vrolijk slot van een alles zins geslaagde feestdag, die na een bloemenhulde aan de dames van het ge zelschap om half twaalf door de voor zitter met een enkel woord werd geslo ten. Het Dierenpark Wassenaar kreeg gistermiddag hoog bezoek: Mariene Dietrich. De tweejarige chimpan see Kees, die haar bloemen aan bood, mocht van de charmantste grootmoeder ter wereld een vaasje leegdrinken, dat bij deze ongebrui kelijke aanbieding was gesneuveld. Resp. 23 en 15 procent dividend vastgesteld Zaterdagochtend werd de aandeel houdersvergadering gehouden van de N. V. Hollandsche Constructiewerk plaatsen ten kantore van de vennoot schap aan de Zoeterwoudse weg. De ver gadering. die onder voorzitterschap stond van mr. H. L. M. Loeff, werd be zocht door 16 houders van 30840 aan delen. Van aandeelhouderszijde werden naar aanleiding van het jaarverslag enige vragen gesteld. Uit de antwoorden bleek, dat vermelden van exacte gege vens omtrent de omzet en het export percentage uit concurrentieoverwegin- gen niet aanbevelenswaardig werd ge acht. De grondstofprijzen zijn niet noe menswaardig gestegen, ondanks een uit lange leveringstijden blijkende krappe materiaalpositie. Het, ziet er naar uit dat de baten uit de deelneming in an dere ondernemingen (waaronder de NEM) niet minder zullen worden dan thans het geval is. De investeringen voor het lopende jaar zullen beperkt blijven tot onder- houdsvoorzieningen en kleinere aanvul lingen. Tot nieuwbouw \ran kantoren (o.a. voor uitbreiding tekenkamers) zal dit jaar nog niet worden overgegaan. Voor deze nieuwbouw, waarvan de kosten thans geraamd worden op drie miljoen gulden, is na aanvaarding van de jaar stukken thans tweeeneenhalfmiljoen gereserveerd. De orderportefeuille is thans beslist niet groter dan vorig jaar. Orders op lange termijn worden vrijwel niet meer verkregen, aldus de directie, maar het bedrijf is steeds met kortlopende orders volkomen bezet geweest. De prijzen der opgeleverde produkten zijn nog steeds onder invloed van de recessie aan de lage kant, terwijl de winstmarge onder invloed van de nieuwe CAO en neven overeenkomsten een neiging tot daling heeft. De concessies van de werkgevers bij afsluiting van de nieuwe CAO zijn wel iets overtrokken geweest, want de daar- uitvoortvloeiende kostenstijging be draagt waarschijnlijk meer dan de pro- duktiviteitsverhoging. Ook de komende invoering van de werkclassificatie stelt problemen, vooral in de overgangsjaren wanneer lonen op basis van deze classificatie niet kunnen worden verlaagd maar wel moeten worden verhoogd. Zoveel mogelijk zal door interne reorganisatie (en ook in voering van meer economische routes van 't produkt in het bedrijf) getracht worden de gevolgen van deze overigens op zichzelf zeer nuttige werkclassificatie op te vangen Gewezen werd nog op de zeer grote stille reserves van de NV onder meer als gevolg van de opname van aandelen naar nominale waarde in de balans. Van aandeelhouderszijde werd grote Rijwieltocht Ver. Oud-Leiden Zaterdag hebben ongeveer dertig leden van „Oud-Leiden" een rijwieltocht ge maakt door de omstreken van Leiden. Mede door het goede weer werd deze tocht, die langs voor een aantal der deelnemers onbekende wegen tenslotte naar Zoeterwoude voerde, een heerlijke belevenis. Via de kleine boerengemeenschap van de Weipoort kwam men bij de Noorder A, waar de fietsen werden achtergela ten en een korte wandeling naar de Gelderswoudse plas volgde. Van deze door veel geboomte omzoomde plas werd slechts een glimp opgevangen, welke echter voldoende was om een indruk te geven van de rust van het, ver van alle verkeer liggende, kleine meer. Na bij een landelijk cafeetje een ver frissende of juist verwarmende dronk te hebben genoten, koerste men Zoeter- woudewaarts. Hier werd de, in 1957 glanzend uit de restauratie te voorschijn gekomen hervormde kerk bezichtigd. De enthousiaste en deskundige toelichtin gen van ds. van Em-bden en de heer van der Vliet maakten deze bezichtiging tot een waardig besluit van deze in alle opzichten geslaagde rijwieltocht. Mr. A. W. J. van Vrijberghe de Coningh overleden Op 72-jarige leeftijd is in Den Haag overleden de oud-vice-president van het Gerechtshof in Den Haag, mr. A. W. J. van Vrijberghe de Coningh. Mr. Van Vrijberghe de Coningh was ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw en in de twintiger jaren advocaat en procu reur te dezer stede. Anton Wilhelm Johan van Vrijberghe de Coningh werd 9 januari 1888 te Ba tavia geboren. Hij bezocht het gymna sium te Nijmegen, studeerde aldaar voor het notariaat en werd in 1909 predikant. Van 1909 tot 1919 studeerde hij rechts wetenschappen aan de Leidse Universi teit, terwijl hij tevens opleidde voor het notariaat en privaatrecht repeteerde. Na in 1919 doctoraal examen te hebben af gelegd was hij een tiental jaren advo caat en procureur in onze stad. Van 1929'33 was hij rechter in Haarlem en van 1933—'42 in Den Haag. In 1942 werd hij benoemd tot raadsheer van het Ge rechtshof in Den Haag en in 1954 tot vice-president van dit Hof. Enkele jaren geleden trad hij als zodanig af. Boven dien was hij gedurende vele jaren voor zitter van de Raad van Beroep voor de Directe Belastingen te 's-Gravensage en lid van de Stadscommissie tot herzie ning van het Burgerlijk recht. Van zijn hand verschenen vele publikaties, o.a. een nieuwe bewerking van Schers ont werpen voor notariële akten en Subro gatie. Het stoffelijk overschot van mr. Vrij berghe de Coningh wordt woensdag a.s. gecremeerd op Westerveld, na aankomst van de trein van 3.31 uur. EINDEXAMEN CHR. KWEEKSCHOOL Voor het eindexamen van de Chr. Kweekschool zijn geslaagd mej. G. Haasnoot te Wassenaar, de heren A. L. en K. v. d. Meulen te Noordwijk en mej. D. A. Streefkerk te Leiden. In de week van 19 tot 25 mei 1960 GEVESTIGD J. Zitman en fam., aannemer, Hoge Rijndijk 210, H. E. Lancel geb. Looy en fam, Calandstraat 61, F. Verdonk, kan toorbediende, Koningstraat 14, A. Poste- ma, cha iffeur, Hogewoerd 154, K. Kort- mulder. Joh. de Wittstraat 13, P. J. C. van der Straaten, Piet Paaltjenspad 7, W. T Huijsinga, Piet Paaltjenspad 7. S. Wer ner. verpl., Rijnsburgerweg 10. R. van Cre- veld, verpl., Korevaarstr. 6, E. J. van der Horst, Tesselschadestr. 9. C. Cuny, Heren- steeg 25, A. A. H. Beulink, Rijn- en Schie- kade 45, C. J. Verhaegh, mil J.P. Coen- hof 54, J. Geskus, mil.. Clarensteeg 11, W. Flanderhijn, centrifugist, Irenestraat 3. M. J. Zonneveld, tankwerker, Rijndijkstraat 44, A. Metselaar, autobuschauffeur. Knep- pelhoutstraat 25. A. H. Bosman, mensen- diecklerares, Houtstraat 4, J. S. van den Broek geb. Nieuwenhuis. verpleegster, Joh. de Wittstraat 2, G. W. Kantebeen, Boisot- kade 2, H. Miedema, 11. ass. huish. Witte Singel 27. C. A. van der Kraan geb. Dis seldorp. Oude Vest 231, C. H. Hagedoorn. Jan van Goijenkade 12, J. Memelink. Co- betstraat 6G, H. Pluim, 11. verpl., Rijns burgerweg 10. J. A. Wolt, adj. inspect, bel. Boerhaavelaan 21, A. C. Amesz geb Uyt- tenbroek, secretaresse, Boerhaavelaan 276, M. G 24, A. M geveld, verpleegster, Rijnsburgerweg 10, A. S. W. de Kam, 11. verpleegster, Rijnsbur gerweg 10, H. Stevens, voedingsadviseuse. Lijsterstraat 28, J. G. Eernisse, arts, Boer haavelaan 282. VERTROKKEN C. R(jn en fam. Hoge Rijndijk 137, nr Reeuwijk. van Goghstr. 53, M. H. Tunnes- sen en fam, St.-Jacobsgracht 2b, nr Nij megen, Fahrenheitstr. 49, G. P. van der Poel en fam,. Medusastraat 9a. nr Rotter dam, Lemkensstr. 11. D. Lijnzaad en fam. Boerhaavelaan 28. nr Rotterdam, Plein 1953 No. 166, A. Roobol geb van der Staaij en fam., de Sitterlaan 99. nr Nige ria, J. van den Burg en fam.. Lammen schansweg 106, nr Canada, F. A. Selier geb. Spieker en fam., Duyvendakstr. 13, nr Heemskerk, van Ingen Houszstr, 30. N. C. van der Voort en fam., Morsweg 103, nr Voorschoten, Prof. van 't Hofflaan 11. A. Schouten en fam. Sumatrastraat 80, nr Noordwijk, Hoofdstraat 70. J. Brons geest en fam., Lammenschansweg 86. nr Australië, M. C. de Willigen geb. Burer, Burggravenlaan 216. nr Liberia; L. C W. van der Voort, Lusthof laan 13. nr Hille- gom, Graaf Janlaan 56, C. Naber geb. Sommeling. Driftstraat 7a, nr Delft, Koornmarkt 52, G. Hakkert geb. Janssen, Lage Rijndijk 77, nr Zoeterwoude. Hoge Rijndijk 7, H. Meijering, Haarlemmerstr. 255, nr Groningen, Stationsstr. 8. A. Beek man, Mezenstraat 2. nr Zwolle. Tessel- schadestraat 2. C. P. M. T. Diepstraten, Homborg geb. Roest. Driftstraat Joh. de Wittstraat 48. nr Schiedam, Dr. Derksen, 11. verpl.. Mezenstr. 2. Noletstraat 1, K. Verplakke. Lammen- G. Sloos geb. van den Berg. Utrecht se Jaagpad 97, T. F. Schut, informatrice N.S., Wassenaarseweg 54, G. H. Ostermann opticien, Geregracht 16, C. Vermeer^ geb. schansweg 34, nr Groot-Brittannië, J. Siebert, Falckstratat 1. nr 's-Gravenhage, Schevenlngseweg 104, L. de Romijn, Hooi gracht 63a, nr" Rockanje. Schapengorse- van Dijk. rijksambtenaar. Maresingel 41, J. dijk 13, M. Redel, Merelstraat 52, naar S. Dienske. Morsweg 38, G. Lette, verpl.. 1110 T Rijnsburgerweg 10, E. Verbaan, 11. verpl., Rijnsburgerweg 10, T. A. M. Fraza, ver pleegster, Rijnsburgerweg 10, J. J. M. Goes, onderwijzeres, Aloëlaan 16, A. M. Oudshoorn geb. Ruijgrok. Muldersstraat 38. P. R. Feith, Piet Paaltjenspad 7. F. W. Kokke, Burggravenlaan 216, M. C. C. Lan- Van gast tot gewoon hoogleraar in Amerika Prof. dr. C. H. van Schooneveld, hoogleraar in de Balto-Slavische talen aan de Leidse Universiteit sinds 1952, heeft een benoeming tot hoogleraar in de Slavische talen aan de Stanford University in Californië (USA) aanvaard. Hij vertoeft reeds een jaar in Amerika, waar hij een gasthoogleraarschap bekleedde. Dit gasthoogleraarschap is thans in een permanente leerstoel omgezet. waardering uitgesproken voor de resul taten van het bedrijf en voor de wijze, waarop de situatie tijdens de vergade ring door directie en commissarissen werd toegelicht. Besloten werd van het winstsaldo een miljoen te reserveren voor nieuwbouw, f. 200.000 voor de reserve bijzondere doeleinden en voorts 23 proeent divi dend uit te keren aan de aandeelhou ders naast de statutaire uitkeringen ten bedrage van f. 370.235. De heer Th. J. Trip werd als commis saris herkozen Na deze vergadering werd de aan deelhoudersvergadering van de grootste dochter van de HCW. de NV Neder- landsche Electrolasoh Maatschappij ge houden, eveneens onder voorzitterschap van mr. Loeff, welke vergadering door 7 houders van 2709 aandelen werd bij gewoond. Ook ten aanzien van de resultaten van dit bedrijf werd van aandeelhou derszijde waardering voor de resultaten van het afgelopen boekjaar tot uitdruk king gebracht. Medegedeeld werd, dat de orderportefeuille thans groter is dan voorgaand jaar en dat iets betere prij zen voor het produkt verwacht kunnen worden. De bezetting van de fabriek kon door de moeilijke positie op de arbeidsmarkt niet uitgebreid worden. Verbetering verwacht men van uitbreiding van de activiteiten in het zuiden van het land. De bestedingsbeperking heeft geen merkbare invloed gehad op het aantal opdrachten. Besloten werd een dividend uit te keren van 15 procent naa^t de statu taire uitkeringen van f. 191.183 en na toevoeging van f, 100.000 aan de reserve voor bijzondere doeleinden. Ook in deze NV werd de heer Trip als commissaris herkozen ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. klassieke taai en letterkunde mevr. H. L. C. Beek- Grootenboer (Hillegom) en mej. J. G. C Hoevers (Den Helder); kand. ex. klas sieke taal- en letterkunde de heer J. P Gumbert te Utrecht (cum laude)kand. ex. Duitse taal- en letterkunde de heren J. A. van Luyk (Voorburg) en N. Th. J. Voorwinden (Rotterdam); kand. ex. Franse taal- en letterkunde mej. I. Spiele (Laag-Soeren) en de heer A. P. D. Bakker (Leiden); kand. ex. Ned. recht mej. H. J. Vreede (Voorburg); semi-artsex de heren P. R. Francois (Diemen), B W A. Lucas (Leiden) en J. C. M. N v. d. Meulen (Eindhoven); artsex. de heren M. van Doorninck (Leiden); H. Ponssen (Den Haag) en A. D. J. Verburg (Leiden); doet. ex. gen. II de heren Lim Soei Hoat (Oegstgeest), R. la Rivière (Leiden) en J. J. Velt- kamp (Driehuis). Prof. Schooneveld werd op 19 januari 1921 in Leiden geboren, waar hij het Ste delijk Gymnasium doorliep. In 1938 werd hij ingeschreven als student in de Sla- v'schp falen en letterkunde Daartoe in staat gesteld door een beurs van de Rockefeller Foundation studeer de hij van 1946 tot 1949 onder leiding van prof. Jacobson aan de Columbia University. In 1949 promoveerde hij aan deze universiteit op een proefschrift ge titeld „Semantic analysis of the post predicates in Old-Russian". Van 1949 tot 1951 was hij docent in het Duits en het Russisch aan de Universiteit van Okla- ïoma. Daarna volgde in de herfst van 951 zijn benoeming tot docent in het Russisch aan de Harvard University. Op 8 juli 1952 werd hij bij K.b. be noemd tot gewoon Leids hoogleraar in de Balto-Slavische talen, welk ambt hij aanvaardde op 14 mei 1953 met een ora tie over de woordsoorten in het moderne Russisch. deed hij in 1941 cum-laude zijn kandi daatsexamen, waarop in 1946 het docto raal examen volgde. In de jaren 1945- 1946, vóór de benoeming van prof. dr. R. v. d. Meulen, was hij tijdelijk belast om jeugdige studenten onderwijs te geven. Groot succes voor Leids Politie Muziekgezelschap Zaterdag heeft het Leidsch Politie Muziek Gezelschap groot succes behaald, tijdens een te Zwijndrecht gehouden zaalconcours. Dit concours was uitgeschreven dooi de Harmonie-vereniging „Verenigde Oliefabrieken Zwijndrecht", bij gelegen heid van haar 40-jarig bestaan en stond onder auspiciën van de Kon. Neder landse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen. Onder de bekwame leiding van de di rigent. de heer D. Anderson, werd als verplicht werk uitgevoerd, „Ballade" van M. Boekei en als keuze werk „The Harp of Wales" suite from Songs of Wales, van G. H. Boedijn. Hiervoor ontving het LPMG voor het eerste nummer 52 punten en voor het tweede nummer 53 punten, samen 105 punten (eerste prijs). Wanneer het Gezelschap in het ko mende jaar wederom een eerste prijs mag behalen, dan is de hoogste top be reikt, nl. de vaandelafdeling Woensdag geeft het LPMG een ge meenteconcert in het Van der Werfpark. Het programma is als volgt samenge steld: 1. Punjaub; 2. Ballade; 3. Direc tor; 4. Night fall in Camp; 5. Eurovisie mars; 6. The Harp of Wales; 7. Finale. Bevolkingsonderzoek t.b.c. ONDERDAG EN VRIJDAG LAATSTE GELEGENHEID. Alle Leidse ingezetenen van 15 jaai en ouder zijn reeds tussen 2 maart en 18 mei jl. opgeroepen geweest om zich aan een onderzoek te onderwerpen, waarvan door zeer velen gebruik is ge maakt. Vanzelfsprekend zijn er ook een aan- lal personen, die om verschillende re den, nog niet voor onderzoek zijn ver schenen. zoals door ziekte, tijdelijke af wezigheid of vergeetachtigheid. Het Comité is er in geslaagd om het onderzoek-apparaat en bedienend per soneel nog twee dagen voor de Leidse bevolking ter beschikking te krijgen, en wel op 2 en 3 juni. De apparatuur zal dan worden op gesteld in het Centrum Bescherming Bevolking. Middelstegraoht 91. Laat ieder, die dit tot heden ver zuimd heeft, deze laatste mogelijkheid aangrijpen om zich te laten onderzoe ken. Men kan daarvoor terecht op de vol gende tijden: donderdag 2 juni van 9.00 —12 00 uur en van 14.0016.30 uur; vrij dag 3 juni van 14.0016.30 uur en van 19.00—21.30 uur. Wanneer men nog in het bezit is van de destijds ontvangen oproepkaart, wordt men verzocht deze mee te bren gen Maar ook zij. die geen oproepkaart hebben, zullen dan geholpen worden. Gravenhage, de la Reyweg 519. G. J. Koppe, Rijnsburgerweg 10, nr Rotterdam Beukelsdijk 120, C. J. Lemcke, Zoeterw. Singel 18, nr Bloemendaal, Bos en Duin laan 2a. J. Kluivers, Pr. Frederlkstraat 42, nr Alphen aan den Rijn, Rembrandtlaan 52, C. G. Smit, Marnixstraat 101, nr Am sterdam, Sarpthatistr. 154, A. C. Collé, Bankastraat 7, nr Wassenaar. Wavopark 33, A. J. Heijmans. Parkstraat 3, nr 's-Gra- venhage, Fisherstr. 183, D. Been. Heems kerkstraat 61, nr Amsterdam, Sarphatistr. 154, W. A. van Deurzen. ab ws. Morssin gel. nr Dordrecht. Soembastr. 36. M. C. van der Plas, van Slingelandtlaan 5, naar Oegstgeest, Endegeesterstraatweg 6, J. H. Ket. Lammenschansweg 106. nr Canada, P. C. G. Blom, Tlb. Siegenbeekstr. 6. nr Tiel, St.-Walbrug 9. F. van der Bijl, Was- straat 39, nr Leiderdorp, Groenendijkstr. 8, R. N. Wildeman, Zoeterwoudse Singel 103, nr Amsterdam, Baas Gansendonck- straat 31, A. T. Sibma, Lijsterstraat 14. nr Eist. Dorpsstraat 23, D. J. Vlasveld, Doe- zastraat 22a, nr Breda. W. van Oranjeln 8. H. M. Taets van Amerongen van Rens- woude (baron). Rapenburg 12. nr Noord wijk. Gooweg 21, D. Hus. Rapenburg 79, nr Katwijk, E. A. Borgerstr. 8, L. S. Yu, Breestraat 177, nr Amsterdam. Overtoom 165hs, J. C. J. Doll, A. van Saksenstr. 10b nr Noordwijk, Langevelderln 1, R. Quispel Duyvendakstr. 10. nr Laren N-H, v. Wul fenlaan 25. M. H. Roozen, Hooigracht 11- 29. nr Heemstede, Kerklaan 24, R. R. Bergh, Oude Rijn 23, nr Voorburg. Park Leeuwensteijn 61, P. Zandvliet, Piet Hein- straat 5, nr Haarlem. Duinoordstr. 78. L. Ruttert. Joh. de Wittstraat 55. nr Duits land. M. Buitenhuls. Rijnsburgerweg 10, nr Arnhem, van Beuningenstr. 21. J. Boer- tjens, Rijnsburgerweg 10. nr Doniawerstal Langweer 131, L. W. Demarteau, Vondel laan 40, nr Oldebroek. C 37III, C. M. H. Terluin, Witte Singel 37, nr 's-Gravenha ge. Sportln 295, D. J. Buter, Herenstraat 62, nr Wormer. Zaandammerstr. 84. G. A. van den Wildenberg. Kapteynstraat 29. nr Rotterdam. 3e Carnissestr. 10a. G. J. Klein Brandelerkade 3, nr Schiedam. Wa rande 201, J. J. van der Meulen, Zoeterw. Singel 81, nr Voorburg, Schellingln 26. P. F van Overbeeke, Noordelnde 2a, nr Vlis- singen, P. Potterln 15. Juwelen van Braziliaanse dame gestolen (f 17.000) Een Braziliaanse dame is in een Sche- venings hotel beroofd van sieraden ter waarde van f. 17.000. Bij haar thuiskomst ontdekte zij dat uit haar juwelenkistje een vierstrengs parelcollier, ter waarde van f. 8.000, een tweestrengs parelcollier, ter waarde van f. 3.000, een paar gouden oorclips met parels, ter waarde van f1.000 en een gouden ring met parels en diamanten, ter waarde van f 5.000, waren verdwenen. De kamer bleek niet te zijn opengebroken, zodat de dief zich vermoedelijk met een valse sleutel toe gang heeft verschaft tot het vertrek. Er is nog geen spoor van de dief gevonden. DRANKGEBRUIK NEEMT ONRUSTBAREND TOE In Leeuwarden is zaterdag en gisteren de 121ste algemene vergadering gehou den van de Nederlandse vereniging van afschaffing van alcoholhoudende dran ken. Met algemene stemmen is op deze vergadering besloten medewerking te verlenen aan de vorming van een com missie uit de vier algemene drankbe- strijdingsorganisaties in Nederland, die tot taak krijgen uiterlijk 1 maart 1961 een rapport in te dienen over de moge lijkheden tot een fusie tussen de vier organisaties. Het betreft hier de Neder landse vereniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken met 13.000 leden en de Algemene Nederlandse Ge heelonthouder sbond, de Internationale Orde van Goede Tempelieren en de Snelverkeeronthoudersvereniging teza men met 7.000 leden. De heer K. Leyenaar te Amsterdam, voorzitter van de Nederlandse vereni ging, wees erop dat het drankgebruik in Nederland onrustbarend toeneemt en thans liet peil heeft bereikt van 1920. Verwacht wordt dat het drankgebruik nog groter zal worden. De ongerustheid daarover neemt echter ook toe. Het is de taak van de drankbestrijdingsorgani- saties deze ongerustheid te kanaliseren. Het congres werd toegesproken door mr. A. A. M. van der Meulen, de burge meester van Leeuwarden, die de aan wezigen opriep alle krachten te mobi liseren in de strijd tegen het drank misbruik, dat hij een groot gevaar voor de volksgezondheid achtte. Corry Brokken zal spoedig hersteld zijn Na een specialistisch onderzoek is ge- gebleken, dat de keelaandoening bij Corry Brokken niet zo ernstig is, als deze zich aanvankelijk liet aanzien Op dokter's voorschrift moet zij nog een week rust houden, waarna zij zioh weer volkomen aan haar werk kan wijden.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3