RUSSEN HEBBEN MICROFOON ZO GROOT ALS EEN TOR Met een enkel woord Agenda MAANDAG SO MEI 1060 Haimie Lips getrouwd Enorme belangstelling (Speciale berichtgeving) De t.v.-omroepster van de KRO, Han- nie Lips is zaterdag te Rotterdam ge trouwd. Het was druk voor het stadhuis. Tientallen, o.a. Vara's omroepster Karin Kraaykamp, waren gekomen om Hannie te zien. En in het stadhuis lag heel even het werk stil, want ieder die in de buurt van de trouwzaal was, wilde even de bruid-van-de-dag zien. Voor Rotterdam was het trouwens op zichzelf een bijzonder huwelijk. Dat ver telde de ambtenaar van de Burgerlijke Stand, de heer C. J. van Oost. Vroeger, zei, htj, waren alle vrouwen die hier trouwden, zoals het heet „zonder be roep". Thans wordt de eerste t.v.-om roepster in het trouwregister ingeschre ven. De kerkelijke huwelijksinzegening geschiedde in de Lambertuskerk aan de Oostzeedtfk. Daar was het zo druk, dat er bijna geen plaatsje meer was te vin den. Toen het bruidspaar de kerk bin nenschreed, klommen de honderden be- Kroesjtsjef wil ook Aziatische landen laten deelnemen Nikita Kroesjtsjef heeft zaterdag in Moskou verklaard, dat aan de volgende topconferentie, die naar hij hoopte over zes tot acht maanden zou worden ge houden. ook China. India, Indonesië en mogelijk nog andere landen zouden moeten deelnemen. Hij achtte de tijd gekomen dat de Westelijke mogendheden beseffen dat de leiders van de grote Aziatische landen moeten worden uitgenodigd. Als overi gens over zes maanden de tijd nog niet rijp zou zijn voor een nieuwe conferen tie, zou de Sovjet-Unie kunnen wachten. Wij hebben geduld genoeg, zo verklaar de hij. Kroesjtsjef zei dit in een rede van ruim drie uur op de conferentie van de communistische arbeidersbeweging in het Kremlin. Hij herhaalde voorts dat de topconferentie in Parijs door Ame rikaans toedoen was mislukt. In Washington is dit denkbeeld van uitbreiding der toekomstige topconfe rentie kole ontvangen. Het Witte Huis en het ministerie van Buitenlandse Zaken wilden geen officiële comfnen- taar leveren. Functionarissen merkten op dat zft zich op dit ogenblik moeilijk topconferentie konden voorstellen waar op ook Peking vertegenwoordigd zou zijn. In Londen begint men zich nu af te vragen of Kroesjtsjefs halsstarrigheid in Parijs misschien het gevolg is geweest van een Chinese eis om aan het top- overleg deel te nemen. Frankrijk krijgt een aantal atoomgeheimen (Van onze Londense correspondent) Frankrijk zal zo goed als zeker bin nenkort Amerikaanse atoomgeheimen ontvangen op grond van een Frans-Brits uitwisselingsprogramma, maar de over eenkomst heeft geen betrekking op ge heimen inzake de waterstofbom en an dere thermonucleaire ontwikkelingen. De gegevens welke de Fransen van En geland en via dit land van de Verenigde Staten zullen ontvangen, zullen hen, naar verwacht wordt, in staat stellen hun eigen H-bom-onderzoek te versnel len. Harold Watkinson, de Britse minis ter van Defensie, die op het ogenblik in Washington is, zal de laatste bijzonder heden met Amerikaanse deskundigen be spreken. Amerikaanse toestemming is nodig om atoomgeheimen, welke Enge land sinds vorig jaar om dubbel werk te voorkomen met de Verenigde Staten deelt, door te geven aan NAVO-landen. Van Amerikaanse zijde is echter al te kennen gegeven, dat er geen bezwaar is om Frankrijk in de geheimen te laten delen. Zulk een overeenkomst zal Frankrijk verscheidene jaren onderzoek en vele miljoenen besparen. Het zal, zo geloven sommigen, ook een eerste stap zijn om Engeland dichter bij West-Europa te brengen. Dit zou de nieuwste lijn zijn, welke Macmillan na de mislukking van de top conferentie schijnt te volgen. Vervolg van pag. 1 Vier functies voor generaal Gursel Gursel, die thans president, premier, minister van Defensie en ook nog steeds opperbevelhebber is, onderstreepte weer de door hem voorgenomen handhaving van alle Turkse internationale verplich tingen, alsmede het bondgenootschap met het Westen. De generaal, wiens vriendelijkheid wordt gecompenseerd door zijn felle bruine ogen, presideerde vanmorgen reeds de eerste zitting van 't voorlopig zakenkabinet dat de toestand 6nel wenst te normaliseren. De eerste opgave voor de in het leger populaire nieuwe Turkse leider, die zevenentwin tig miljoen Turken een burgeroorlog be spaarde, is het leger weer uit de politiek te loodsen. Samenwerking met Ataturks opvolger Inönü, zelf ex-generaal, wordt daartoe onontbeerlijk geacht. Inönü, die met voorbeeldige tact buiten de staats greep bleef, houdt zich verre van de pers en op de achtergrond, maar is des ondanks de enige resterende kandidaat. Tekenend is in dit verband, dat hij een gestage stroom van militaire bezoekers ontvangt. Hoe Menderes' steunpunten, vierender tigduizend dorpen in het binnenland, op de staatsgreep reageren, is overigens nog onbekend, maar de steden zijn, evenals Ankara, verheugd. Men trapte de ramen van Democratische partijgebouwen in, smeet dossiers op, straat en trekt lange neuzen tegen de feehate, nu goeddeels van straat verdwenen, politie. Men schikt zich tenslotte gewillig in de scherpe controle van een waakzaam le ger en in d* avondklok en kijkt verza ligd naar de enorme portretten van Ke- mal Ataturk, wiens naam zozeer op ieders lippen is, dat een neo-Kemalis- tische periode waarschijnlijk lijkt. zoekers, jong en oud, zelfs boven op de kerkbanken om het allemaal goed te kunnen zien. De kerk leek een televisie studio met 6chelle spotlights en camera- lieden, waarachter de celebranten van de huwelijksmis bijna niet te zien wa ren. Mgr. Maas, geheim kamerheer van de paus, zegende het kerkelijk huwelijk in. Hij werd geassisteerd door t.v.-pater Leopold Verhagen en pater Van Waes- bergen, voorzitter van de KRO. De heer en mevrouw Scholten-Lips gingen na de receptie in het Rijnhotel, waar de gehele t.v.-wereld zijn geluk wensen kwam aanbieden, op huwelijks reis naar Zuid-Europa. Zij gaan in Hil versum wonen. Hannie blijft omroepster voor de KRO. Grote geestdrift te Londen voor het R.O. De Londense ochtendbladen zijn vol laaiende geestdrift over het optreden van het Residentie-Orkest, dat zich za terdagavond in de Royal Festival Hall liet horen. De „Times" brengt in een uitvoerige beschouwing hulde aan het orkest voor zijn uitstekende muzikanten schap. Op virtuositeit lag minder de na druk, zegt de criticus. Het blad prijst het orkest wegens de eenheid van het samenspel, wat het resultaat is van on afgebroken leiderschap. Het werd ge troffen door de warme toon van de strij kers, waarover een gouden herfstglans ligt. Zij bepalen het karakter van het orkest. De kopersectie vormde eveneens een grote krachtbron wegens de vaste en de rechtstreekse klankprojectie. De hout blazers waren gevoelig en delicaat, maar ietwat minder positief in karakter. De precisie van de accoorden en de fijnge- mengde toon van elke instrumentegroep doet vele uren afzonderlijke sectie-repe tities vermoeden. De „Daily Telegraph" spreekt over de glorie van het Haagse orkest en prijst eveneens de complete eenheid van de strijkers en hun zuivere toon en de pre cisie van het orkest, dat prachtige klankbeelden produceerde. De „Daily Mail" schrijft dat het pu bliek op de meest nadrukkelijke wijze kenbaar heeft gemaakt dat het Residen tie Orkest, dat Londen voor het eerst in 50 jaar heeft bezocht, zo spoedig moge lijk zal moeten terugkeren. Het speelde op een manier die wegens de grote con tinentale reputatie was verwacht. Het is inderdaad merkwaardig dat in deze da gen, waarin orkesten als het Residentie Orkest gewend zijn op reis te gaan, het Haagse gezelschap in Engeland nog vol komen onbekend was. De criticus roept dan ook uit: „Laat ons niet langer dit orkest ontberen". Grote belangstelling voor Blokker-festival Papa Bue's Viking Jazzband uit Ko penhagen welke zaterdagavond in het vierdaagse Blokker-festival voor het eerst in ons land optrad, is door de ruim 3500 meest jeugdige bezoekers zeer enthousiast ontvangen. Het orkest dat niet in de aangekondigde Viking-kos tuums. maar in smoking optrad (pech met de bagage was daar de oorzaak van) wisselde Dixielandmuziek af met Jazzbewerkingen van populaire melo dieën. Het optreden van dit orkest werd afgewisseld met spel van het Trio Roel Stalknecht. Na half twaalf bestegen de „Micro-solisten" het podium. Het Blokker-Festival is gisteravond besloten met het optreden van Helmut Zacharias, die werd geassisteerd door een orkest, dat voor deze gelegenheid uit Nederlandse musici was samenge steld en waarmee hij enkele dagen had gerepeteerd. Er waren ongeveer 750 be zoekers die al spoedig door zijn viool spel werden geïnspireerd tot veel ent housiasme. Voor en na het concert van Zacharias speelde het Zaanse Dixieland orkest de „Micro-Solisten". Het festi val, dat door ongeveer 8000 mensen werd bijgewoond was dit jaar voor het eerst commercieel opgezet. Voorheen was de netto opbrengst steeds bestemd voor de plaatselijke verenigingen. De organi sator, de heer B. J. Essing, achtte de financiële resultaten niet ongunstig. KLM vliegt weer Bij de KLM is bericht ontvangen, dat haar vliegtuigen weer gebruik kunnen maken van de vliegvelden bij Istanboel en bij Ankara. De diensten op Turkije waren tijdelijk onderbroken met het oog op de situatie. De enige restrictie die de KLM en an dere luchtvaartmaatschappijen opgelegd hebben gekregen, is dat voor het ogen blik geen Turkse luchtreizigers uit Tur kije mogen worden vervoerd. Het is wel toegestaan Turkse passagiers naar Tur kije te vervoeren. Amelia Earhart door De mens weef meer centraal Japanners gedood? Volgens een personeelslid van het zie kenhuis van San Mateo in Californië zou de Amerikaanse pilote, Amelia Ear hart, die in 1937 met haar navigator op een vlucht van vierduizend km tussen Nieuw Guinea en het eiland Howland (ten oosten van de Gilberteilanden) ver dween, door Japanners gefusilleerd zyn. Bedoeld personeelslid, Aiyama, die in 1937 elf jaar oud was, heeft aan een krant te San Mateo meegedeeld, dat zij destijds op het eiland Saipan van de toen onder Japans bestuur staande Ma- rianen-groep op het strand een vrouw in vliegenierspak en een man had gezien die door soldaten werden bewaakt. In de buurt bevond zich een vliegtuig. Het uiterlijk van de vrouw beantwoordde aan de persoonsbeschrijving van Amelia Ear hart. Enkele dagen later had een Ja panse soldaat aan kinderen, die vroegen wat er van die mensen geworden was, geantwoord dat zij gefusilleerd waren. De heer J. van Eibergen, voorzitter van de Ned. Chr. Bond van werkne mers in de hout- en bouwnijverheid heeft vandaag bij de viering van het 60-jarig bestaan van de bond, o.m. gezegd, dat het beleid van de bond er in de toekomst op gericht zal moeten zijn, dat de mens weer meer centraal wordt gesteld. De heer van Eibergen zeide, dat men thans leeft in een tijd van macro-eco nomie, waarin geen plaats meer is voor het denken in groepen, plaatsen of pro vincies. maar waarin nog slechts ge meenschappen tellen als de E.E.G. of „Europa van de zeven". De Bondsvoor zitter zei. dat deze ontwikkeling er niet toe mag leiden, dat men de mens als individu vergeet. De voorzitter gaf in de toespraak, waarmee hij de de vergadering te Haar lem opende een uitvoerig overzicht van de ontwikkeling van de bond. Vervolg van pag. 1 Bijna onmogelijk om geheime apparaten te ontdekken - Voortdurende controle nodig brengen in de kamers waar geheimen zullen worden besproken, welke van le vensbelang voor Engeland en het Wes ten zijn. Deze vrees is niet ongegrond. Het blad kan thans namelijk onthullen dat een buitenlandse mogendheid reeds getracht I heeft een elektronisch „oor" in White- te planten. Men ging hierbij op dezelfde manier te werk als in de Sovjet-Unie, namelijk door middel van een geschenk aan een hooggeplaatste ambtenaar, be- I stemd om op de schoorsteenmantel te worden gezet. Deze poging faalde, om- dat de veiligheidsdienst dit geschenk onderzocht en ondanks de vernuftige j manier waarop het verborgen was, het 'apparaatje vond!!! Geschenken met een kwalijke bedoeling Jarenlang heeft een Russisch luister apparaat in de Amerikaanse ambassade in Moskou gehangen, aldus onthulde de Amerikaan Cabot Lodge vorige week tij dens het debat in de Veiligheidsraad als verweer tegen Russische aanvallen op Amerikaanse spinonage vanuit de lucht. Dit is indertijd dank zij een radio telegrafist van de Britse ambassade in Moskou ontdekt. Op een goede dag in 1953 zat een telegrafist van de Britse ambassade in Moskou wat aan zijn ontvanger te draaien. Plotseling hoorde hij een be kende stem en riep na enig luisteren stomverbaasd zijn collega's toe: .Dat is Kennan" (de toenmalige Amerikaanse ambassadeur in Moskou). De Britten waarschuwden onmiddellijk de Ameri kanen, die de kamer van Kennan aan een nauwgezet onderzoek onderwierpen en tenslotte een luisterapparaat ontdek ten: in een houten afbeelding van het Amerikaanse wapen, dat de Russen in 1945 aan de Amerikaanse ambassadeur Harriman hadden geschonken. Het wa pen bevatte een complete miniatuur zender Wat de Russen dank zij deze spio- nagemethode allemaal te weten zijn ge komen, was toen niet meer te achter halen. In de kamer waar het apparaat hing, heeft tijdens de Moskouse minis terconferentie in 1947 de toenmalige Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, generaal George Marshall, ge logeerd. Toen Kennan in Moskou kwam als opvolger van Harriman, richtte hij de bewuste kamer in als zijn studeer kamer en zijn bureau stond vlak voor de wand waar het Russische geschenk hing In het State Department (Buiten landse Zaken) in Washington hebben Amerikaanse functionarissen zaterdag aan een groep journalisten een collec- j tie Russische spionage-apparaten laten I zien. Daaronder bevond zich een mi niatuur-televisiecamera van twaalf bjj acht centimeter, die door een opening ter grootte van een speldeknop beelden kan opnemen! Enige ongerustheid over 10 Downing Street Onze Londense correspondent telefo neerde ons hedenochtend: Zoals men weet zal premier Macmillan binnen twee maanden naar de Admira liteitsgebouwen verhuizen, omdat de nummers 10, 11 en 12 van het nauwe doodlopende Downing-straatje onder slopers hamers zullen komen! De Britse premier moest tot nu toe genoegen nemen met een bouwvallige, drie eeuwen oude ambtswoning, welke hoe langer hoe meer krot-verschijnselen ging vertonen. Vandaar dat alles, behalve de voorgevel van de drie panden, die men voor geen geld wil missen, tegen de grond gaat, waarna een geheel nieuwe interieur zal worden opgetrokken. Bovendien zal ook het ui'terüjk van nummer 10 een kleine midernisering ondergaan, zonder echter het karakter ervan aan te tasten. Naar aanleiding van de onthullingen in de Veiligheidsraad over de verborgen Russische microfoon in de Amerikaan se ambassade is Moskou zou er, vol gens de Sunday Dispatch, thans nogal ongerustheid heersen, dat de Russen of hun satellieten gedurende de verbou wingswerkzaamheden zullen proberen geheime luister-apparaten te laten aan- VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV18.00 Groot koor en harmonie- ork. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Harp- recltal. 19.30 Radiokrant. 19.50 Vocaal-ens. 20.10 Gram. 20.20 Ik wouik wil. hoorsp. 21.30 Bezoek H M. Koningin aan België. 21.55 Gram. 22.00 Pari. comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Muz. lezing. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.45 Olympla's Tour Neder land. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Pari. overzicht. 19.15 Regeringsuitz. Land in zicht! Waarop is onze koers ge richt? De Zilvervloot vervolgt zijn reis om de wereld. Een prijsvraag voor jon- Eeren, met aantrekkelijke prijzen. 19.30 lchte muz. 20.00 Nws. 20.05 Zlgeuner- ork. 20.35 De grote stap, gesprek. 21.00 Concertgebouw-ork. 22.30 Nws. 22.40 Is raël, lezing. 22.55 Gram. 23.15 Gram. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 10.55-11.30 Rep. bezoek H. M. de Koningin aan België. 15.35-16.35 Idem. VOOR DINSDAG 31 MEI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Licht baken, praatje. 10.25 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan vooruit, praatje. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Bezoek H.M. de Koningin aan België. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Nieuwe gram. 13.30 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Wij vrouwen van het Advertentie Gevaarlijk „oor' Men gaat er thans vanuit, dat de Russen waarschijnlijk een „oor" bezitten (niet groter dan een tor), dat overal in een kamer kan wor den geborgen. Het apparaat heeft noch draden noch batterijen welke zijn aanwezigheid kunnen verraden. Het zal bijna onmogelijk zijn het te vinden, tenzij men alle muren neerhaalt, het plafond en de vloer openbreekt en de meubels in kleine stukjes hakt. Het zou betekenen dat een Russische spion, die kalm in zijn auto aan de oever van de Theems zit, of in het gras van een park in de nabyheid, kan horen wat de premier met het kabinet be spreekt!!! De spion zou slechts een kleins onop vallende doos bij zich hebben, welke in feite het in de eiken betimmering van de kabinetszaal verborgen luister-appa raat activeert door er een geluidloze onzichtbare radiostraal op te richten. In Londen worden de leden van de veiligheidsdienst thans vertrouwd ge maakt met de laatste snufjes op het ge bied van buitenlandse spionage. Door middel van speciale lezingen door des kundigen op het gebied van de elek tronische wetenschap wordt uiteengezet hoe het thans mogelijk is radioberichten te ontvangen op 1 miljoen mijl afstand, om niet te spreken van enkele honder den meters! Luisterapparaten kan men in de voering van de zakken van een colbertjasje van staatslieden laten glij den en hun woorden door de luister posten in de nabijheid laten aftappen. Alles napluizen Aangezien de Britse veiligheidsdienst er zeker van zou zijn, dat de Russen zullen proberen hun Trojaanse paard binnen de Britse regeringsgebouwen te brengen zou iedereen, die bij de ver bouwing van de panden in Downing Street betrokken is, architecten, aan nemers, klerken, inspecteurs, voorman nen, elektriciens, timmerlieden, metse laars, loodgieters, stukadoors, vracht- a.utachauffeurs en ook de vrouwen, die in de kantine werken, aan een grondig politiek onderozek worden onderworpen. Elke hoeveelheid materiaal zal ettelijke keren worden onderzocht. Dag en nacht zullen speciale leden van de Britse tegen-spionage op het bouwwerk aan wezig zyn. Dit althans volgens de Sun day Dispatch. BINNENLAND Op 86-jarige leeftijd is op Hemel vaartsdag overleden de bekende potten bakker Bert Nienhuis. In het kurhaus te Scheveningen is zaterdag de eerste algemene ledenverga dering gehouden van het vorig Jaar op gerichte Ned. Instituut van register-inge- nieurs en afgestudeerden van hogere technische scholen (N.I.R.I.A.). De heer K. Hietink, economisch adviseur van de Vereniging van metaalindustrieën te Den Haag hield een uiteenzetting over de Eu ropese Integratie en het Nederlandse be drijfsleven. Van 22 tot 27 augustus zal in Velp het Jeugdfestlval worden gehouden. Het zal dan voor de tweede keer zijn, dat deze manifestatie daar plaats vindt. Het be lang ervan is ln het algemeen de bevor dering der integratie van de kunstzinnige vorming van de Jeugd in opvoeding en onderwijs en in het bijzonder ook de per soonlijke ontmoeting tussen de Jeugd en de kunstenaar en zijn kunst. Zaterdagmorgen is bij de Metaal - maatschappij van S. A. Vies en Zn aan de Piekstraat in Rotterdam-Zuid een 6-tons kraan omgevallen en in het water te rechtgekomen. Een kraanmachinist werd hierbij gewond en moest in een zieken huis worden opgenomen. Een schipper, een inwoner van Dordrecht, kwam bij dit ongeval om het leven. Om aan de bestaande behoefte tot recreatie ln sterker mate dan vorige Jaren tegemoet te komen hebben B. en W. van Rotterdam een plan opgesteld, dat de aan leg van verschillende objecten openbaar groen en volkstuinen omvat. Zij vragen de gemeenteraad hier/oor een bedrag van f 8.500.000 te voteren. Bij het plan is o.a. de aanleg van een rol6Chaatsbaan. De Utrechtse recherche heeft twee Jongens aangehouden, een 20-jarige los- werkman en een 19-1arige matroos, belden uit Utrecht. Ze werden ervan verdacht ln de zomer van het vorige Jaar bejaarde dames de tas ontfutseld te hebben, ter wijl zij op een bromfiets die dames pas seerden. De daders hebben bekend dit o.m. in Utrecht, Zeist en Bunnik gedaan te hebben. Het College van Rijksbemiddelaars heeft zo deelt de Algemene Bond Mer- curlus mede na langdurig beraad goed keuring gehecht aan de salarisverhoging met 5% voor het personeel van admini stratieve, technische, huishoudelijke en programmadiensten van de radio-omroep en televisie. De Bond van Christelijke Politie ambtenaren ln Nederland houdt op 16 en 17 juni ln Dordrecht zijn algemene ver gadering. BUITENLAND De Amerikaanse socialistische partij heeft zaterdag op een congres te Washing ton met 61 tegen 28 stemmen besloten bij de komende presidentsverkiezingen geen officiële kandidaat te stellen. De kandidaat van de partij bij de verkiezin gen in 1956 kreeg slechts in totaal 2.126 stemmen ln de vier staten waar de socia listische lijst officieel werd erkend. Veldmaarschalk Montgomery is za terdag van een verblijf ln China in Hong kong aangekomen. Hij heeft partij-voor zitter Mao Tse-toeng en premier Tsjou En-lai ontmoet. De veldmaarschalk wilde aan de pers geen verklaring afleggen. In het panopticum van mevr. Tus- saud ln Londen zal een wasfiguur van de onlangs terechtgestelde Caryl Chessman worden geplaatst. Hij zal worden getoond zittend op een stoel in de gaskamer van San Quitin, waar hi) terechtgesteld is. Van de Amerikaanse raketbasis Cape Canaveral In Florida Is vrijdag met goed gevolg een Titan-raket gelanceerd, die een afstand van 8.000 km heeft afgelegd. Het blad van de Sovjetrussische re gering „Izwestia" wordt met ingang van 1 Juni een avondblad. Hoofdredacteur is een schoonzoon van Kroesjtsjef, Adzoebei. die sedert zijn bezoek van vorig jaar aan de Ver. Staten de krant een enigszins ver anderd aanzien heeft gegeven. Het offi ciële partijblad, de „Prawda", zal een och tendblad blijven. De „Izwestia" heeft een oplage van anderhalf miljoen. In Dortmund (West-Duitsland) is zaterdag een culturele Benelux-week ge opend. Alle theaters en culturele Instel lingen brengen Nederlandse, Belgische en Luxemburgse programma's en tentoon stellingen. Achttien mensen hebben het leven verloren toen een langs de plaats Salgar, ln de Columblaanse provincie Antloquia, stromende rivier als gevolg van een aard verschuiving plotseling buiten haar oe vers trad. Tien huizen werden geheel door het water vernield, terwijl een vijftigtal andere werd beschadigd. De helft van het plaatsje Salgar ls vernield. Bijna driehon derd inwoners zijn dakloos geworden. Volgens Spaanse oppositiekringen zijn in het weekeinde negen politieke ge vangenen. o.w. de schrijver Luis Goytlso- lo en de beeldhouwer Joaquin Palazuelos, uit een Madrileense gevangenis vrijgela ten. Zaterdag is ten zuiden van de twee de piramide van Gizeh een nieuw graf ge vonden waarin zich een sarcofaag uit de tijd van de vierde dynastie bevond, aldus meldt Radio-Cairo. In een rede voor de Poolse Acade mie van Wetenschappen heeft de Poolse communistische partijleider Gomoelka verklaard, dat het algemene pell van de Poolse beoefenaren van de wetenschap onbevredigend is en dat de Jongeren een betere opleiding nodig hebben, aldus meldt het officiële Poolse persbureau P.A.P. Gomoelka noemde het technische niveau in vele takken van de Industrie „volkomen onbevredigend" en legde de nadruk op de noodzakelijkheid van nieuw speurwerk ln de toegepaste wetenschap. Geb. voor Chr. Soc. Belangen: Jaar vergadering Leidsche Chr. Besturenbond. 8 uur nam. Gulden Vlies: Leidse Assurantieclub. Spr. Jan Schreiner over de hengelsport. 8 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling Ned. Comedie. „Joseph in Dothan". 8 uur nam. Van der Werfpark: Concert Acc.verent- glng D.V.V. 8 uur nam. Coöp. Vooruit Kor e vaarstra at)Ned. Coöp. Vrouwenbond. Spr. mevr. E. Tas- Callo over: „Afbetaling, goed of verkeerd". 2.15 uur nam. Garenmarkt: K. en O.-excursie naar Leerdam en Gorkum. 8 uur voorm. Herengracht 82: Ledenverg. Pro Juven- tute Rijnland. 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling Ned. Comedie. „Joseph in Dothan". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Leerlingen uitvoering Balletschool Herry Hendrlchs. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Genootschap „Kennis Is Macht". Spr. dhr. H. Schuurman over ,De Handelsavondschool als centraal in stituut voor goed economisch onderwijs". 8 uur nam. Gulden Vlies: Jaarl. ledenverg. Ver. tot Bevordering van het Vreemelingenverkeer. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Ned. Ver. van Suiker zieken, afd. Leiden. Lezing dr. Terpstra (met film). 8 uur nam. Zomerzorg: Finale d'Oprechte Amateur. 8 uur nam. Voorburg (Saturnusstraat)K. en O.-excursie naar N.V. van der Heem. 1.55 uur nam. DONDERDAG Centrum B.B. (Middelstegracht 91): Be volkingsonderzoek op t.b.c. 9-12 u. voorm. en 24.30 uur nam. Centrum B.B. (Middelstegracht 91): Be volkingsonderzoek op t.b.c. 24.30 en 7 9.30 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventskerk: 10-11 u. voorm., bijbelstudie; 11 uur ds. K. C. van Oossanen. Stadszaal (grote zaal): Cabaretavond Personeelsver. „De Royalisten". 8 u. nam. TENTOONSTELLINGEN Van Rossum du Chattel en Driessen (Breestraat 95): Tentoonstelling moderne sieraden. 10-5 uur (t.e.m. 3 Juni). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie o d Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 -12 en 24 Zon en feestdagen 24 uur Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Huis en huisraad in de Griekse en Romeinse oudheid". (Tjn. 3 Juli). land. 14.45 Gevar. progr. 15.50 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Rege ringsuitz.: Nleuw-Gulnea-kronlek door mr. dr. H. J. Roethof. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.30 Klankb. over Friesland. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. (Om 20.05- 20.08 Toespr. n.a.v. 13e Algemene Volks telling). 20.30 Gram. 20.45 In het begin schiep God Hemel en aarde, lezing. 21.05 Altviool en plano. 21.35 In het begin schiep God Hemel en aarde, lezing. 21.55 Alt en orgel. 22.15 Bezoek HM. Koningin aan België. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gezin en huwelijk, lezing. 22.50 Ka- mermuz. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 V. d. Kleuters. 11.00 Orgelspel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Carillon- en draaiorgelmuz. 12.20 Regeringsuitz.: Ultz. voor de land bouw. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Uit het bedrijfsleven, vraaggesprek. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Gram. 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. m. comm. 14.40 Schoolradio. 15.00 Licht progr. 15.30 Van alle breedte graden, lezing. 15.45 Viool en cello. 16.15 Gram. 17.00 V .d. Jeugd. 17.30 Bezoek H.M. de Koningin aan België. 17.50 De dierenwereld en wij, lezing. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Amateursprogr. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Koorzang. 19.45 Journ. 20.00 Nws. 20.05 Toespr. n.a.v. de 13e Algemene Volkstelling. 20.08 Gevar. progr. 20.45 Pianorecital. 21.20 Sevilla op zondag. 21.35 Lichte muz. 21.55 Dansmuz. 22.30 Nws., beursber. en SOS-ber. 22.45 De toferstaf van het woord lezing. 23.00 Gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 12.25-13.00 Kon. bezoek aan Bel gië. NTS: 20.15 Journ., weeroverz. en ver slag bezoek H.M. de Koningin aan Bel- gie. 20.55-23.30 Veel leven om niets, to neelspel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Discussie. 13.55 Intermezzo. 14.00 Schoolradio. 15.00 Hoorsp. 15.30 Gevar. muz. 16.00 Klankb. 16.30 Pianorecital. 16.45 Praatje. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South- East. 19.00 Ork.conc. 20.30 Twintig vra gen. 21.00 Nws. 21.15 Lezingen. 21.45 Kamermuz. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Nws. en progr. v. d. arb. 13.00 Jazzmuz. 13.30 Nws. en cricketuitsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 V. d. klr.d. 14.00 V. d. vrouw. (Om 14.30 nws.) 15.00 Dansmuz. (Om 15.30 nws.) 15.45 Lichte muz. 16.10 Races. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Uitsl. races en verz.progr. 17.30 Nws. en gevar. progr. 18.20 Weerber., nws., act. en lichte muz. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Gevar. muz. 20.30 Nws. en gevar. muz. 21.30 Nws. en hoorsp. 22.00 Gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. (Om 23.30 nws.) 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutsclier Rundfunk, 309 m. 12.00 Ork.conc. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Ork.conc. 14.00 Filmmuz. 14.30 Gram. m. comm. 16.05 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.20 Pianorecital. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.20 Operette- muz. 21.45 Nws. en weerber. 23.30 Kamer muz. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Dans muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.35 Gram. 14.10 Kamermuz. 14.40 Gram. 17.00 Ka mermuz. 19.20 Knapenkoor. 20.05 Kamer muz. 21.50 Gram. 23.13 Gram. 23.53 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Progr. v .d. NCRV. 12.30 Weerber. 12.35 Dansmuz. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Ork.conc. 14 00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Duitse les. 16.21 Gram. 16.30 Ork.conc. 17.00 Nws. en weerber. 17 10 Gram. 17.20 Lichte muz. 17.40 Boekbespr. 17.50 Werelddag van de H. Kindsheid. 18.20 V .d. sold. 18.50 Sport- kron. 19.00 Nws. 19.40 Koorzang. 19.50 Lezing. 20.00 V .d. vrouw. 21.00 Ork.conc. 22 00 Nws. 22.15 Israëlitische ultz. 22.45 Gram. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.02 Lichte muz. 12.15 Piano spel. 13.00 Nws. 13.20 Lichte muz.14.45 Omr.ork. 15.30 Gitaarspel. 16.07 Dans muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 19.30 Nws. 20 00 Ork.conc. en solist. 22.00 Wereld- nws. 2.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. BIOSCOPEN Casino „Zij hielden van het leven". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. it Donderdagcyclus: „Het zout der aarde 1,1,1 o Zij waren nog geen twintig". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio „Wir Wunderkinder". Ai. Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Last train from Gunhlll". 18 jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15uur; zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon „Brandend Verlangen". 18 Jr. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 urn; zon dag: 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Kev „Wolgabootsman". 14 jaar. Werk dagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Astra-theater Wassenaar Vrijdag 8 uur. zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur Her cules en de Koningin van Lybia. 14 Jr. Maandag, dinsdag en woensdag: 8 uur Les Quatre Cents Coups (Zij kusten en zij sloegen hem) 18 Jaar Donder dag 2.30, 7 en 8.30 uur: de kleurenfilm van het huwelilk van Prinses Marga ret. elke leeftijd. Zondag en woensdag 2.20 uur: Jerry als babysit, elke leeftijd. Avond- en nachtdienst der apotheken Te Leiden is geopend Centraal ApotneeK Breestraat 74, tel. 20552. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a ln s Amsterdam zwaar bew. Den Helder regenbui Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven regenbui zwaar bew. zwaar bew zwaar bew. regenbui zwaar bew. Z.-Limburg zwaar bew, Helsinki onbewolkt Stockholm geh. bew. Oslo regen Kopenhagen onbewolkt Aberdeen mist Luxemburg geb. bew. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome AJacclo Madrid Mal lor ca Lissabon onbewolkt onbewolkt zwaar bew. half bew. geh. bew. regen zwaar bew geh. bew. zwaar bew. onbewolkt regen licht bew onbewolkt geh. bew. licht bew. onbewolkt licht bew. geh, bew. wnw 3 13 9 n 6 12 10 n 3 13 10 n 2 13 10 w.stil 12 8 nnw 2 12 8 w.stil 11 8 nnw 1 13 9 nno 2 13 7 O 2 24 11 ozo 3 13 9 n 1 20 12 nno 2 17 10 n 1 14 2 no 2 18 7 n 2 15 6 no 4 13 8 nno 4 16 6 no 1 24 9 w.stil 22 8 nno 2 22 15 o 3 21 11 nno 4 17 11 w.stil 10 10 n 2 15 11 ono 4 20 10 nnw 1 19 13 nw 6 20 11 w 12 9 w 7 24 16 w 2 25 15 ono 1 25 15 w^til 30 15 nnw 2 28 17 o. 8 23 15 «5 s* 0 0.1 0.1

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2