HARINGRACE IS TEN EINDE; PRIJSWINNAARS NU BEKEND Netelige kwesties opgelost ITwee topprijzen voor één gezin j meesten rekenden op vrijdag Geheimzinnige dubbele moord in bos bij Aken thans opgehelderd Mariene Dietrich veroverde dit weekeind Amsterdam en Den Haag Opgericht 1 maart 1860 Maandag 30 mei 1960 Derde blad no. 3006L De heer C. den Duik Azn., die met de KW 73 mee is geweest, loonde zich verheugd over het feit, dat zijn rederij dit jaar de plaquette van het Leidscli Dagblad had gewonnen. Op de foto feliciteert hij zijn schip per met het behaalde succes. Zijn echtgenote kijkt lachend toe. (Foto L.D./Holvast) De 94 kantjes worden zo snel mo gelijk gelost en overgebracht in een vrachtwagen, die de eerste Kat- wijkse nieuwe zo snel mogelijk naar de afslag in Katwijk zal brengen. Zoals men ziet wordt er nog even hard aangepakt. Want ook al heb je de Katwijkse haringrace gewon nen, het werk gaat door. (Foto L.D./Holvast) PREMIER VAN MALAKKA TEVREDEN OVER ZIJN VERBLIJF De door de KW 73 aangevoerde haring is in Katwijk gearriveerd. De 94 kantjes brachten f 41.000 op. Dat is gemiddeld f 450 per kantje. Op de foto wordt de Hollandse Nieuwe van Katwijks bodem" des kundig bekeken. (Foto L.D./Jaap van Duyn, Katwljk-Z.) DE MISDAAD LOONT NIET. Dader (vader van seven kinderen) doodde een jong echtpaar met een viertal schoten (Van onze correspondent in Bonn) In de vlak bij de Limburgse grens gelegen Westduitse stad Aken heeft de 36-jarige bouwvakarbeider Wilhelm Besselers zaterdag bekend op 18 september van het vorig jaar het echtpaar Kroll te hebben dood geschoten. Daarmee is een einde gekomen aan de onzekerheid over een misdaad, die acht maanden lang de bevolking in en rond Aken in grote beroering heeft gehouden. Een student, die in het grote bos nabij Aken wandelde, vond op 19 september van het vorig jaar de 33-jarige aannemer Hans Joachim Kroll en zijn 38-jarige vrouw Catarina. Zij waren beiden met bloed overdekt. De vrouw had twee schoten in het achterhoofd en de man een schot in de onderkaak en een in de slaap. Politie speurde acht maanden lang De heer L. van Schie en mejuffrouw Rie van Schie, wonende Koningin Wilhelmina- straat te Katwijk aan Zee, hebben, zoals wij zaterdag in alle edities reeds meldden, de eerste en tweede prijs van onze haringprijs vraag gewonnen. Zij waren de enigen, die rekening hadden gehouden met het feit, dat de Katwijkse loggers de eerste nacht wel eens niets zouden kunnen vangen. De andere inzenders en er waren er heel wat hadden allen voorspeld, dat de eerste Kat wijkse jager vrijdag in IJmuiden zou afmeren. De meesten waren bovendien van mening, dat het eerste Katwijkse schip vrijdagmor gen de IJmuidense pieren binnen zou lopen. Zij zijn dus wel erg bedrogen uitgekomen. De heer en mejuffrouw Van Schie waren hierdoor vrijdag al zeker van de eerste twee prijzen. De meeste inzenders verkeerden in de ver onderstelling,dat de KW 74 wel als eerste Katwijker zou afmeren. En wij moeten het eerlijk toegeven wij waren hiervan even eens heilig overtuigd. Waarmee maar weer eens bewezen is, dat de haringrace altijd vol onzekere factoren is. De KW 95 was ook al sterk favoriet. Ook deze schipper heeft zijn „volgelingen" dus wel erg teleur gesteld. Op de winnaar van vorig jaar, de KW 40 ,,Everhard Christina" werden eveneens heel wat „stemmen" uitgebracht. Dit schip is er echter hele maal niet aan te pas gekomen. De rederij N.V. Visserijmaatschappij „Kennemer- land" zal de wisselbeker dus niet definitief mogen behouden, maar het kleinood af moeten staan aan de rederij van de winnende „Maria Jacoba", de N.V. voorheen A. den Duik, rederij en haringhandel. De schipper van het winnende Katwijkse schip, Jacob van Beelen zal binnenkort het verkleinde model van de Leidsch Dagblad-plaquette krijgen. Voorts krijgt hij te zijner tijd van ons blad f200, dat hij naar eigen inzicht onder de bemanning mag verdelen. Niet eens Opvallend was ook dit jaar weer, dat hele fa milies, voornamelijk uit de beide Katwijken, maar ook uit Leiden, Noordwijk en andere zich in ons verschijningsgebied bevindende steden en dorpen, zich met ons prijsvraag hebben bezig gehouden. En vader was het lang niet altyd met moeder, zoons en dochters eens. Om over opa en oma maar niet te spreken. Dat zij het geen van allen bij het rechte eind zouden hebben, konden zij toen nog niet ver moeden. En dat de Scheveningers dit jaar zo bij de pinken zouden zijn, konden zij eveneens niet bevroe den. Voor degenen, die dit jaar geen prijs behaalden, hopen wij, dat zij het volgend jaar meer succes zul len hebben. Gedachtig aan de Engelse zegswijze „it's all in the game" (het zit in 't spel) zullen zij zich er nu wel bij neerleggen. Daarvan zijn wij overtuigd. Wij weten, dat de Katwijkers goede verliezers zijn. Degenen, die niet het goede schip hebben gera den zijn automatisch afgevallen. Zij. die erop hadden gerekend, dat de KW 73 vrijdagmiddag zou binnen lopen (en dat waren er ook al niet veel) zijn door het een en ander voor het merendeel in de prijzen gevallen. Dat wij heel wat uurtjes hebben moeten opofferen om de inzendingen van de prijsvraag minutieus met elkaar te vergelijken behoeft eigenlijk geen betoog. Hieronder volgen de uitslagen van de prijsvraag, waarover geen correspondentie kan worden gevoerd. De prijzen Eerste prijs (f 50.voor Rie van Schie, Koningin Wilhelminastraat 16 te Katwijk aan Zee. Tweede prijs (f25.—) voor de heer L. van Schie, Koningin Wilhelminastraat 16 te Katwijk aan Zee. Derde prijs f 20.voor A. van der Plas, Rijn mond 30 te Katwijk aan Zee. Vijf prijzen van f 10.voor W. v. d. Plas, Haven straat 32A te Katwijk aan Zee; M. Plokker-Van Rijn, J. v. Brakelstraat 44 te Katwijk aan Zee; J. Schaap, Merelstraat 16 te Katwijk aan Zee; A. G. van Rijn, Ruiterstraat 52 te Noordwijk aan Zee en J. v. d. Plas, Varkevisserstraat 120 te Katwijk aan Zee. Tien prijzen van f 5.voor Rina Herbert, Bos- laan 253, Katwijk aan Zee; mevrouw Brouwer, Bern- hardstraat 77 te Leiden; J. C. Marijt, Zoutman- straat 22 te Noordwijk aan Zee; C .v. Duyn, Varke visserstraat 285 te Katwijk aan Zee; C. Kuyt, W. Taatstraat 18 te Katwijk aan Zee; J .v. d. Bent-De Jong, Jan van Galenstraat 29 te Katwijk aan Zee; J. Berkhejj, Tademastraat 16A te Katwijk aan Zee; J. Guyt-v. d. Plas, Hessenstraat 29 te Katwijk aan Zee; G. v. d. Mey, Burchtstraat 1 te Rijnsburg en S. K. 't Wout, Margrietstraat 8 te Katwijk aan Zee. De prijswinnaars zullen zo gauw mogelijk een post- wisseltje ontvangen, waarna zij hun prijs eventueel in nieuwe haring kunnen omzetten. Uitgeleide gedaan door o.a. minister president prof. dr. J. E. de Quay is de premier van Malakka, Toenkoe Abdoel Rahman, gisterochtend met zijn gezel schap per Boeing 707 straalvliegtuig van de PAA van Schiphol naar Londen ver trokken. De premier van Malakka toonde zich over zijn vierdaags verblijf in ons land zeer tevreden. Hij zei zeker te verwach ten. dat de handelsbetrekkingen tussen Nederland en zjjn land zullen worden uitgebreid. Hjj heeft een aantal Neder landse bedrjjven bezichtigd, o.m. Fokker en Philips. Naar zijn mening zijn de besprekin gen met de Nederlandse regering tot volle tevredenheid verlopen. ..Het mis verstand omtrent de kwestie Nederland - Indonesië is uit de weg geruimd". Ook is besproken de weigering van de regering van Malakka om landingsrechten te verlenen aan twee Nederlandse „Da- kota"-transportvliegtuigen van de Ma rine Luchtvaartdienst die van Neder land onderweg waren naar Ned. Nieuw- Guinea. De premier van Malakka ver klaarde, dat ook deze kwestie opgelost is. In het raam van de hulpverlening door de VN aan in ontwikkeling achter gebleven gebieden is reeds een Neder landse deskundige op het terrein van ir- rigatiewerken naar Malakka vertrokken. De premier van Malakka zal na een korte periode van rust in Londen een bezoek brengen aan Frankrijk. Op 7 juni reist hij naar Engeland terug waar hem een eredoctoraat van de Universiteit van Cambridge zal worden aangeboden. Vervolgens zal hij via Rome en Cairo naar zyn land terugkeren. In Italië zal hij de voorbereidingen voor de Olympi sche Spelen in ogenschouw nemen. Advertentie Zonder trappen fietst u weg op de fiets die vanzelf gaat - De politie achtte het eerst aanneme lijk, dat Kroll zijn vrouw had vermoord en daarna zelfmoord had gepleegd, maar drie feiten overtuigden de politie er al gauw van, dat van moord en zelfmoord door Kroll geen sprake kon zijn. Ten eerste leidde het echtpaar Kroll een zeer gelukkig huwelijksleven. Ten tweede zou Kroll, nadat hij zich een kogel door zijn kaak had gejaagd, on mogelijk meer de kracht kunnen hebben gehad om zich daarop in zijn slaap te schieten en ten derde vond de politie ongeveer 100 meter van de slachtoffers de met bloed besmeurde overjas van Kroll, waarin zich zijn papieren en autosleutel bevonden. De auto zelf stond met gesloten deuren in de nabijheid van een houtopslagplaats. De twijfel week geheel toen Besselers in handen van de Akener recherche viel. De man, die een gezin met zeven kinde ren heeft, was al dertien maal veroor deeld, voornamelijk voor diefstallen uit auto's van wandelaars, die nabij Aken of in de Eiffel verpozing in de bossen zochten. Besselers wilde op 18 september ook uit de auto van de aannemer Kroll het een en ander stelen, de auto was evenwel gesloten. Daarna besloot hij in koelen bloede de autobezitter en zijn vrouw dood te schieten. Hij beroofde de dode Kroll dan ook van zijn overjas maar werd gestoord, toen hij vlak bij de auto van de aannemer gekomen net autosleuteltje uit de overjas van de ver moorde wilde halen. De moordenaar gooide daarop de jas op de grond en nam de vlucht. Na acht maanden viel hij tenslotte zaterdag door de mand, in het nauw gedreven door minutieus werkende Akense politie. Zaterdagmorgen heeft de minister van Verkeer en Waterstaat, de heer H. A. Korthals, vergezeld van mr. A. H. C. Gle- ben, secretaris-generaal van het ministe rie, en lr. A. G. Marls, directeur-generaal van de Waterstaat, een werkbezoek aan Europoort gebracht. Ondanks ernstige blessure Boeiende show duurde anderhalf uur De daken van twee Nederlandse thea ters hebben dit weekeinde op instorten gestaan. Het Amsterdamse Tuschinsky- theater en het Haagse Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, herberg den Mariene Dietrich en geen applaus was te hard, voetgestamp hard ge noeg of gejuich te luid voor het Neder landse publiek om de daar optredende actrice te huldigen. Mariene, omgeven door een groot orkest van strijkers en blazers alsmede een jazzballetje, hield het publiek, dat onmiddellijk haar pu bliek was, in de ban van haar zang en voordracht. De S0 jaren sinds „De Blauwe Engel" zonken in vergetelheid. Duidelijk bleek hoe groot het aantal oude en jonge bewonderaars van deze Berlijns-Amerikaanse actrice is. Haar grote gamma van stem en voor dracht manifesteerde zich opnieuw en thans voor het eerst in realiteit, in Ne derland. Het tedere ..Mein blondes baby", de beroemde oude liedjes .Pe ter", .Johnny" en „Lola" naast de nieuwere ..Las Vegas", .Making Whoopy" „You are the cream in my coffee". „The Lazies gal in town" weerklonken, telkenmale onderbroken door een donderend, ovationeel en nim mer aflatend applaus en geroep om meer. En dat meer kwam met „La vie en rose", „Frag nicht warum'" ,.Oké, you win", „Allein in einer grosstad" en tot slot het wereldberoemde „Ich B(j K.b. is benoemd tot buitenge woon hoogleraar in de afdeling der elek trotechniek aan de Technische Hogeschool te Delft om onderwijs te geven in de ka- bel- en straaltransmissle dr. ir. J. L. Bor- dewyk, hoofdingenieur bij het Staatsbe dryf der PTT. bin von Kopf bis Fuss auf Liebe ein- gestelt' Grote inspanning Deze voorstellingen moeten Mariene Dietrich grote inspanning gekost heb ben. Zij liet echter niets van pijn mer ken, hoewel zij bij de liedjes, die zij in avondtoilet en een witte bontcape zong, de linkerarm tegen het lichaam gebonden droeg. Haar linkerschouder is ernstig gekwetst. Later optredend in rok en hoge hoed, kon zij haar hand in haar broekzak houden. Maar ondanks pijn en inspanning werkte Mariene haar programma af. Tenslotte danste ze ook nog in de rij van danseresjes de ouderwetse hoge revuepassen mee. Zeer vele artiesten hebben in Am sterdam en Den Haag de zes kwartier durende boeiende show van Mariene Dietrich meegemaakt en hun oordeel was, zoals dat van alle bezoekers eens luidend: enorm I PRIJZEN: WINNER 1960 De Kon. Ned. Kennelclub „Cynophi- lia" heeft gisteren in het RAI-gebouw te Amsterdam haar 72ste internationale hondententoonstelling, „Winner 1960", gehouden, waarvoor ruim 1250 honden verdeeld over 119 rassen, uit: Duitsland, België, Frankrijk, Zwitserland, Dene marken, Zweden. Columbia en ons land, waren ingezonden. De voornaamste uitslagen waren: De beste hond der tentoonstelling „Winner 1960" (medaille van H.M. de Koningin) werd de Old English Sheep dog „Reeuwijk's Idol" (reu), eigenaresse mevr. Y. M. L. Mewis-Derijck (Deurne/ Antwerp). Tweede: de schipperskees ..Kampioene Daphne de Royghem" tteef was „winner 1957") eigenaar J. H. de Groot (Zutphen) - medaille van Prins Bernhard. Derde en tevens beste zelfgefokte hond der tentoonstelling de Schotse Terrier „kampioen Dumbarton Doricus (reu - was junior-winner 1957 en winner 1959), eigenaar Fr. Magen dans (Beekbergen) - medaille gemeen te Amsterdam; 4e de Afghaanse wind hond „Wladimir van de Oranje Ma nege" (reu), eigenaresse mej. E. Paup- tit (Epe) - medaille v.V.V., Amsterdam; haar groep van vijf windhonden was tevens de beste zelfgefokte groep der expositie: 5de de dwergschnauzer „Har dy van de havenstad" (reu), eigenaar C. de Zwarte Meulenaer (Schoten/Ant werpen) 6e de Pekingees „Gaggle of Alderbourne" (reu), eigenaresse mej. Y. de Nobele (St.-Niklaas/ Aas-Belg.): 7e de ruwharige dashond ..Use-solo vom Heerlener Rosenhaus" (reu), eigenares se mej. H. Honigmann (Klimmen-Limb.) en 8e de Newfoundlander „Père Noble van Thamen" (reu - was juniorwinner 1959), eigenaar A. J. K. van Gasteren (Uithoorn). De beste jachthond in de Fieldtrailklas werd de pointer „Ch. Beauté Girouette de Valcour" (teef) eigenaar A. de Busnel (Parijs).

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 11