Urenlange nachtelijke sitting over brief G.S. over grenswijzigingen Baddebat vergt ook veel tijd Raad heeft geen commentaar op grenswijzigingsvoorstellen G.S. ZATERDAG Naar de agenda voor de gemeenteraadsvergadering van gisteravond te oordelen zou het een korte vergadering kunnen zijn. Het was echter kwart voor een toen de voorzitter voor de laatste maal de hamer liet vallen, nadat de raad van Voorschoten van half elf af in geheime zitting was geweest. Die besloten zitting werd gehouden op voorstel van burgemeester L. de Kool, nadat de heer Pels gevraagd had of de raad een afschrift kreeg van het raadsbesluit en de begeleidende brief, die aan G.S. gezonden waren inzake de grenswijzigingsplannen. Burgemeester De Kool deelde mee, dat natuurlijk afschriften toege zonden zouden worden, maar dat in de nabespreking gebleken was, dat de gemeente Voorschoten het er niet bij moest laten. Het stand punt van B. en W. was zo duidelijk, weldoordacht en afgebakend, dat een langdurige discussie wel niet nodig zou zijn. Die geheime discussie duurde echter meer dan twee uur. Toen de zitting heropend werd nam de raad een besluit, dat officieel en schriftelijk aan de pers gezonden zal worden, zodat wij daar helaas later op terug moeten komen. Lange vergadering raad Voorschoten Voordat burgemeester De Kool de raadsvergadering opende, waarin de heer De Graaff wegens huiselijke om standigheden ontbrak, leidde hij plech tig het nieuwe raadslid, mevrouw A. Stoker, binnen. Na het ambtsgebed en de beëdiging van mevrouw Stoker heette de burgemeester haar welkom in de raad. Hij sprak de hoop uit, dat zij op gelijke wijze als haar voorganger en in dezelfde prettige samenwerking haar taak zou vervullen. Spreker noemde het een voorrecht het 2e vrouwelijk lid te mogen verwelkomen. Voor een juiste afspiegeling van de bevolking is het goed, dat ook dames in de raad zitting hebben. In het bestuur kunnen typisch vrouwelijke inzichten waardevolle bij dragen leveren tot besluitvorming. Mevrouw Stoker dankte voor deze wel komstwoorden en beloofde alles in het werk te zullen stellen en haar beste krachten te zullen geven voor de sa menwerking in het belang en voor het welzijn van deze gemeente. Nadat de voorzitter, de heer Rombouts gelukgewenst had met zijn eervolle promotie en zijn benoeming tot direc teur van het ÏBB werd begonnen aan de afwerking van de agenda. Knuppel De kwestie van de badtarieven bracht nogal wat roering teweeg. De heer Rom bouts gooide de knuppel in het hoen derhok, nadat het voorstel bijna zonder slag of stoot was aangenomen, door al lereerst kritiek te leveren op de aller minst voortvarende houding van het gemeentebestuur inzake de plannen tot stichting van een instruetiebad en an nex daaraan een badinrichting. Gezien de toestand waarin het huidige badhuis verkeert, meende spr. het onjuist de tarieven te handhaven, die gebaseerd zijn op een besluit uit 1954. Een verhoging van de prijzen met 20 zou, gezien de waardevermindering van de gulden, niet teveel zijn. De voorzitter merkte daarna echter op, dat pas zeer kort geleden GS in beginsel 'n uitspraak haden gedaan voor de stich- j ting van een instruetiebad, waardoor B. en W. totnutoe niets hadden kunnen doen. Nu pas is er een basis waarop J verder gebouwd kan worden. De heer Rombouts meende echter, dat niet in de eerste plaats de tarieven maatgevend zullen zijn voor het ge bruik. Spr. wilde graag de mening van de raad horen over een kleine tariefs verhoging. De heer Tideman steunde echter, met de heren Dirksen en Pels het college van B. en W.. zodat de tarieven onge wijzigd blijven. De verkoop van diverse percelen grond in Adegeest lokte geen discussie uit en werd zonder hoofdelijke stemming dooi de raad bekrachtigd. Burgemeester De Kool deelde bij het voorstel betreffende de bouw van de woningen voor ambtenaren van Sociale Zaken, enz. mee, dat van de 49 aanvra gen voor deze woningen er 38 afkomstig waren uit de Haagse agglomeratie en wel: 32 uit Den Haag zelf, 3 uit Voor burg, 2 uit "Rijswijk en 1 uit Wassenaar. Bovendien waren er 6 Voorschotenaren, die een aanvrage hadden ingediend, ter wijl er uit Leiden slechts 3 waren. Het nu aangevraagde grotere contingent geeft aan nog 6 Voorschotenaren ge legenheid een aanvrage in te dienen. De heer Pels begreep niet, dat het secretariaat van de Huuradviescommis sie in het ressort Leiden geen opgave had kunnen verstrekken hoeveel aan vragen uit Voorschoten sedert 1 april 1960 bij deze commissie zijn ingediend Spr. verzocht alsnog contact op te nemen, hoewel B. en W. eerst telefo nisch en later schriftelijk deze inlichting hadden gevraagd. Druk opvoeren By de rondvraag vroeg mevrouw De Waal MalefijtSpruyt wat er gedaan werd om bij droogte de waterdruk op peil te houden. Er blijken plannen in voorbereiding te zijn om de druk op te voeren en verder zullen B. en W. zich beraden hoe juist in de vooravond de druk, die door tuinsproeien zo sterk ver mindert, dat op bovenverdiepingen en in flats geen water is, kan worden opge voerd. Op verzoek van de heer Pels werd in deze vergadering mevrouw Stoker nog benoemd tot lid of plaatsvervangend lid van die commissie waarin haar voorgan ger, de heer Mol, zitting had. Verheugd De heer De Groot was verheugd over het klaarkomen van de prachtige speel- gelegenheid aan Vlietzicht, maar vroeg of toezicht mogelijk was. De speeltuigen voor kleine kinderen worden door 18- jarigen gebruikt. Ook het nieuwe speel terrein bij de Vlietschool is al weer ge ruïneerd. Spr. vroeg te overwegen of de instelling van een jeugdwacht kon baten. Door diverse raadsleden werden ver keerssituaties besproken, die alle bin nenkort onderzocht zullen worden. De heer Rombouts vond het zeer be zwaarlijk, dat door feestdagen enkele wijken niet op tijd hun huisvuil zagen opgehaald. Spr. vroeg een reserve-auto in te schakelen. Er blijkt echter te wei nig materieel te zijn, zodat zelfs bin nenkort een voorstel tot aanschaffing van nieuw materieel zal kunnen worden verwacht. Teruggang Spr. wees op de sterke teruggang van het aantal baden. In 1959 waren dat er 33.500 tegen ongeveer 40.000 in het voor gaande jaar Spr. vreesde, dat de inkom sten bij hoger tarief nog sterken zouden dalen door verminderd gebruik. Daar om zal er een betere oplossing gezocht moeten worden. PATROUILLEWEDSTRIJDEN „DE NEDERLANDSE PADVINDERS" Het district Rijnland van de NPV or ganiseert op het Springveld te Oegst- geest patrouillewedstrijden. Zestien patrouilles, ieder bestaande uit 6 7 verkenners hebben gestreden om de eer, de beste te zijn van het gehele district. De proeven voor de padvinders waren zwaar. Dat de wedstrijden desondanks op een hoog peil stonden bleek wel bij de uitslag. De winnaars behaalden ho ge punten. De Vossen-patrouille van de Shawa no's uit Oegstgeest o.l.v. p.l. Cris Rozier wisten beslag te leggen op de eerste prijs. Zij mogen nu het district vertegen woordigen op de nationale wedstrijden, die in Ommen zullen worden gehouden. Tweede werden de Houtduiven van de Prinses Irenegroep uit Leiden en derde de Houtduiven van de Bonte Kraaien uit Alphen aan den Rijn. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Michel, zn. van A. A. Janssen en A. J. de Wolff; Cornelia Marjoleyn, dr. van F. Beaufort en M. de Ruiter; Robert, zn. van H. van As en C. A. Vaessen; Jacoba Maria, dr. van A. van Iperen en T. Braam; Relno Jacobus Gerardus, zn. van W. C. J. Montanus en J. M. C. Bekkering; Wilhel- mina Agatha Theodora, dr. van D. Leu- gering en W. A. Mol; Jouke, zn. van J. Baaima en A. Zonne; Maria Johanna, dr. van D. Wolting en M. Muilwijk; Ernest Johannes Maria, zn. van J. Groenendijk en J. M. T. Plelanen; Maria Alelda Pau lina, dr. van J. C. Burg van Haasteren; Adriana Bekker en J. van der Plas; Cornelia, dr. van B. Pijnakker en C. van der Hoogt; Tino Francis, zn. van J. F. de Mooij en G. Baars; Carla Patricia, dr. van P. P. de Boer en J. W. Groenendijk; Johnny, zn. van J. Guldemeester en L. Daranowa; Fats Maria Jacques, zn. van J. J. Schumans en G. M. Granneman. ONDERTROUWD P. J. van Apeldoorn en C. M. Hofman; L. J. van Dijk en H. Hendrichs; J. M. G. Schouten en A. Spierings; A. H. G. M. Houben en M. J. Feldbrugge; J. van Weer- lee en M. M. Reijken; A. de Jong en E. van den Berg; C. J. Vermeer en M. Baart; W. Hofman en A. M. C. van Spronsen; A. Jansen en A. van der Keur; M. Klein- Jan en M. C. Biegstraaten; D. Maassen van den Brink en L. Benning: D. de Geus en K. T. Nilsson; A. Keereweer en E. E. Cacalowski; S. Looije en A. Schilt; J. van den Burg en E. Arnoldus. OVERLEDEN H. A. van den Berg, 87 Jr.. echtgenote van P. Molet; J. Jongman, 74 Jr., man; N. Nijenhuis, 63 jr., man; W. J. M. Uit- tenhout. 64 jr., man; M. van Ulden. 89 Jr.. echtgenote van J. E. W. Mulder; J. Verhoeven. 69 Jr., man; E. P. S. Stok, 79 Jr., echtgenote van W. H. van der Linde, Jaarvergadering „Kunstkring voor Allen" Gisteravond vond in „Het Gulden Vlies" de geanimeerde ledenvergadering plaats van de Leidsche Kunstkring „Voor Allen". De jaarverslagen van secretaris en penningmeester nadelig saldo dit jaar ongeveer 1000 gulden werden goedgekeurd. De aftredende bestuursle den, de heren A. J. Sormanie, L. Gerver- dinck en A. van Kapel werden herkozen. Voor het a.s. seizoen zijn de navolgende solisten geëngageerd: Kurt Bauer-Heidi Bung, pianoduo, Bernard Kruysen, zang, Herman Krebbers, viool, Robert Alexan der Bohnke, piano en het Quintette Ma rie Claire Jamet. DRIEJARIG KIND ONDER AANHANGWAGEN De 3-jarige Maria Westerhoven, wo nende aan de Vestestraat, is gis termiddag omstreeks vijf uur door een achter een personenauto hangende aan hangwagen beladen met gereedschap en ijzeren buizen, totaal gewicht circa 4000 kg, overreden. Het kindje liep met de auto-aanhangwagen-combinatie mee en kwam daarbij zo ongelukkig te vallen, dat het met het hoofdje onder het ach terwiel terecht kwam. Met een zware hersenschudding en een schedelbasis- fractuur werd het meisje door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis over gebracht. Volkstelling in Leiden Zoals wij reeds uitvoerig hebben be sproken vindt de volgende week in ons land een volkstelling plaats. Het is de dertiende in de 6erie volks tellingen, welke in Nederland sinds 1829 ingevolge wettelijke voorschriften tel kens met een tussenruimte van ongeveer tien jaar plaats vinden. Over de volkstelling in Leiden ont vingen wij enkele gegevens. De telling is verdeeld in drie onderdelen: De be volking in woningen en woonarken, in gestichten en instellingen, op varende schepen en in woonwagens. Onze stad is verdeeld in 360 telgebieden, hetgeen inhoudt dat er 360 tellers zijn, hoofd zakelijk ambtenaren van rijk en ge meente. die elk 70 woningen voor hun rekening nemen. Zij zullen maandag 30 en dinsdag 31 mei de formulieren uitreiken, tenvijl woensdag 1 en don derdag 2 juni de inlevering moet plaats vinden. De medewerking van de inwoners wordt zeer op prijs gesteld, opdat voor een vlotte afwerking kan worden ge zorgd. Mr. M. Teekens alhier is benoemd tot bijzonder lid van het college van be roep voor het bedrijfsleven. FRAAIE EXPOSITIE GOUDSMEEDKUNST Prinses Zu Erbach-Sehönberg exposeert Het is nu ongeveer een jaar geleden, dat wij voor het eerst kennis Ronden nemen van het fraaie goud- en zilver smeedwerk van Edda Marie Dierkes, prinses zu Erbach-Schönberg, een verre nicht van Koningin Juliana. Sindsdien zijn weer vele werkstukken aan haar collectie toegevoegd. Met ingang van vandaag is deze collectie ondergebracht in de expositieruimte van de Leidse Goud- en zilverhandel van Van Rossum du Chattel en Driessen aan de Bree- straat. De prinses, die met haar echtge noot, de beeldhouwer Dierkes, op een flat in Darmstadt woont en daar ook haar „salon met smeedvoorwerpen" heeft, ontving haar opleiding aan de Academie voor goudsmeden te Hanau. Zij werkte hier onder leiding van prof. Leven. Toen zij enkele jaren geleden voor het eerst bij het gezelschap voor de goudsmeedkunst in Hamburg expo seerde, trok haar werk grote belangstel ling. Het werd daarna geëxposeerd in Florence, Toronto en Stockholm. Dank zij de bemoeiingen van de heer Fürstner maakt haar werk thans deel uit van zijn bekende Martinshof-collectie. Edda Maria Dierkes het treedt 'duidelijk op deze expositie aan de dag gaat uit van de plastische vorm van een gouden ring, armband of collier. De edelstenen, welke zij toevoegt, komen als versiering pas in de tweede plaats. De vormen van deze sieraden zijn streng en klassiek, veelal massief zonder echter grof of lomp te worden. Bij voorkeur maakt Edda Marie rin gen. Enkele ringen wijken geheel af van de tot dusverre gebruikelijke vorm. Er is een ring, waarin de siersteen een functie heeft gekregen. Zeer opvallend is ook het paar oorversieringen, waar van hetzelfde motief bij de ene han gend, bij de ander staand wordt toege past. Tevens zijn geëxposeerd de nieuwste werkstukken van de Amsterdamse edelsmeden Chris Steenbergen en Ar chibald Dumbar. Chris Steenbergen is de ambachtkunstenaar, die in de ge denktafel voor de gevallenen in het ge bouw van de Tweede Kamer de gouden voering heeft aangebracht. De vormen die hij aan zijn werkstukken geeft, zijn ingewikkelder dan die van Edda Marie. De sieraden van Dumbar hebben een „wildere" vorm. Dikwijls doen zij den ken aan kristallen. Bij hem springt vooral het grote vakmanschap naar voren. Hoewel in hun vormgeving verschil lend van opvatting, getuigt het werk van Edda Marie. Chris Steenbergen en Archibald Dumbar van waarachtige edelsmeedkunst, voornaam van allure en technische volmaaktheid. Medische dienst Warmond Dokter Bots, Voorhout. Zuster Minderman, Herenweg 57, tel. 01711 - 879. Oegstgeest Doktoren Hugenholtz sr. en jr., tel. 20390. Voorschoten Dokter F. H. W. Swen, Veurseweg 20, tel. 2356. Wijkver pleegster: Gezondheidscentrum, telef. no. 2177. Leiderdorp Dokter P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, Leiderdorp, tel. 30070. De geschiedenis van de sieepvaart De internationale sleepdienst van L. Smit en Co uit Rotterdam verzorgde gis teren in de bovenzaal van „De Harmo nie" een filmavond voor het district Lei den van de Nederlandse Vereniging van Ex-politieke gevangenen uit de bezet tingstijd. De heer J. de Rooy, vertegen woordiger bij het zeesleepvaartbedrijf, hield een korte inleiding en verzorgde het commentaar bij een serie dia's, j Verder werd een tweetal films ver toond. I De heer De Roojj besprak eerst de ge schiedenis van de sieepvaart. Reeds vroeg namen schepen elkaar op sleep- touw in geval van averij. Doch het sleepwezen, zoals wij het thans kennen, kwam met de uitvinding van de stoom machine tot ontwikkeling. De eerste Ne derlander, die een sleepdienst begon tus sen Hellevoetsluis en Rotterdam was Fop Smit, die de stoomsleepboot „Kin derdijk" in de vaart bracht. Dit bedrijf groeide in tamelijk korte tijd uit tot een firma van wereldfaam. De heer De Rooij noemde enkele hoogtepunten uit de ge schiedenis van zijn bedrijf. Zo werd in 1928 een enorm droogdok voor de Engel se Marine naar Singapore gesleept. Dit dok was zo groot, dat het in tweeën moest worden vervoerd. In 1954 werd ditzelfde droogdok in zijn geheel weer naar Engeland teruggebracht. Dit toont dus wel aan, dat de sleepboten in 25 jaar zeer zijn verbeterd. Dia's gaven de talrijke aanwezigen een beeld van de bergingswerkzaamhe den en het verslepen van grote bagger molens, drijvende bokken en boortorens Ook was er een doorsnede van een zee- sleper, zodat men een indruk kreeg van de bouw van dit kleine „trekpaard". De I hoge voorsteven en het lage achterdek I overspand door stalen bogen, waarover de sleepkabel loopt. De film „Schoon schip in het Suez- kanaal" gaf een overzicht van de oprui mingswerkzaamheden in deze zo belang rijke vaarroute. Nadat Nasser in 1956 een 44 vaartuigen in dit kanaal tot zin ken had gebracht, kreeg de firma L. Smit en Co de zeer vererende opdracht tezamen met een Deense bergingsmaat schappij het Suezkanaal weer bevaar baar te maken. En de Nederlanders de- den hun naam in de internationale j sleepvaartwereld eer aan. In slechts drie I maanden was dit karwei voltooid. Verder I werd vertoond „Recht zo die gaat". OPDRACHT VAN RUIM EEN MILJOEN De N.V. Leidsche Apparatenfabriek ontving opdracht tot levering van een installatie voor een pharmaceutische in dustrie in de U.S.S.R. Het bedrag van de opdracht bedraagt meer dan f 1.000.000. Zilveren jubileum H. Roodenburg Gisteren was de heer H. Roodenburg, kleurfotograaf, 25 jaar in dienst van de N.V. Nederlandsche Rotogravure Mij alhier. Dit feit werd in de kantine van het bedrijf feestelijk herdacht in aanwezig heid van directie, bedrijfsleiding, col lega's en vrienden. Een der directeuren, de heer J. C. Stafleu roemde in zijn toespraak de ju bilaris als iemand, die een groot vak manschap bezit en een grote dosis accu ratesse en interesse voor zijn werk aan de dag legt. Spreker zeide dat de directie er nimmer spijt van heeft gehad, dat 25 jaar geleden het dienstverband werd aangegaan. De heer Stafleu sprak de hoop uit, dat het de heer Roodenburg gegeven zou zijn nog vele jaren zijn beste krachten aan de Rotogravure te wijden. Een hartelijke felicitatie en een enve lop met inhoud bezegelden de dank van de directie voor hetgeen de jubilaris heeft gepresteerd. De heer W. Streefland had zijn toe spraak in dichtvorm gegoten. Vele leuke momenten passeerden de revue. Namens het personeel bood spreker een polshor loge aan. De heer J. W. Smit sprak namens de fotografische afdelingen en getuigde van de goede kameraadschap tussen deze ju bilaris en zijn collega's. Een belichtings meter was het geschenk dat de heer Smit aanbood. Tot slot dankte de heer Roodenburg voor de vriendelijke woorden en voor de fraaie geschenken. Een gezellig onderonsje besloot deze huldiging. DIPLOMA-ZWEMMEN L.Z.C. In de „Overdekte" hebben weer vele jongens en meisjes, leden van de Leidse zwemclub, voor hun diploma gezwom men. Het diploma A werd uitgereikt aan Ria Admiraal, Marianne Bomhof; Emmy Grubé, Marjan Immink; Johanna Joze- mans, Nelly Kerpershoek, Anneke La- bordus, Lia Mulder, Ineke den Outer, Jaap van Alphen, Guido Bakema, Aad Blansjaar, Roy Fabel, Simon v. Iterson, Adri Kerpershoek, Jan de Lange, Leo van Leeuwen, Jan Meyer, Henk Montanus, Bram Mulder, Eddy v. d. Pluym, Peter Uiterwijk, Ed Westerinck en Henk v. d. Zeeuw. Voor het diploma B slaagden: Mar jolein Franke Eleonara Koomen, Jo hanna Koomen, Irene Kragt, Edith Noordijk, Maria de Roode, Riny van Rooy; Jeanette Smits, Jeanette v. d. Star, Corrie Timmerman, Marja v. d. Zeeuw, Herman Gijsman, Wim Hendrik- sen, George Julien, Harry Moraal en Piet v. d. Heide. Gisteravond kwam de raad van Leiderdorp in openbare vergadering bijeen en behandelde een niet bijzonder belangrijke agenda in drie kwartier af. Alle al aangekondigde en in dit blad behandelde agendapunten werden z.h.s. aangenomen. Het laatste agendapunt was een verzoek om subsidie over 1958 aan de Dr. Van Voorthuysenstichting te Leiden. Korte vergadering in Leiderdorp Op 16 maart 1956 besloot de raad aan deze stichting een subsidie van f. 60,te verlenen, voor 3 hier ter plaatse woon achtige oud-leerlingen. Bij brief van 16 juni 1958 verzocht de stichting de sub sidie over 1956 tot een bedrag van f. 80,uit te betalen, derhalve in tegen spraak met het oorspronkelijke subsidie verzoek. Ondanks herhaald verzoek om de subsidie te herzien, werd dit pas op 11 maart 1960 ontvangen. Gezien de tijd die verstreken is menen B. en W. de raad te moeten adviseren dit verzoek over 1959 af te wijzen. Over 1957 is wel een verzoek om uitbetaling ontvangen, maar nimmer een subsidieverzoek. De stichting verzocht tot tweemaal toe de nimmer aangevraagde en toegekende subsidie uit te betalen. Aan dit verzoek kan niet worden voldaan. Bij brief van 10 maart 1960 verzoekt de stichting over 1958 een subsidie groot f. 75,— zijnde f. 25,per oud-leerling voor 3 oud-leer lingen. Gezien het goede werk van de Stichting zou de heer Andrik alsnog de subsidie over 1957 te willen toekennen. De voorzitter antwoordt, dat dit moeilijk zal gaan. Dan vraagt de heer Andrik de stichting schriftelijk te berichten de subsidie vóór een bepaalde datum aan te vragen. Voorzitter zegt dit toe en over 1958 zal de stichting dus f. 75,subsidie ontvangen. Bij de rondvraag vraagt de heer Boot of het college al enig ant woord kan geven op de berichten in de verschillende bladen over de voorstellen van G.S. Belangstelling Burgemeester Van Diepeningen zegt dat geen schrijven van G.S. is ontvan gen, omdat Leiderdorp buiten de an nexatieplannen valt. Wel zal het college alles belangstellend blijven gadeslaan, en te zijner tijd zal er gelegenheid zijn de mening van de raad te horen. Examens Chr. Kweekschool Geslaagd voor het eindexamen Chr. Kweekschool te Leiden: de dames I. L. Huurman. K. J. Keij, C. A. van Muiden, N. Nanning, B. Tijmstra, A. J. van Dal- sen, A. van Gaaien, allen uit Leiden, I. Dorrepaal uit Zoeterwoude en de heer P. Guijt uit Katwijk. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris N. W. Holt- kamp te Leiden. 2 woonhuizen met afzonderlijke boven woning te Leiden Langegracht 179/179a en Houtmarkt 8/8a in bod: f9.300.ko per: J. Foekking te Apeldoorn, q.q. voor: f 10.100.—. Woonhuizen te Zoeterwoude Rijne- gommerstraat 13 en 15 na afmijning tezamen in bod: f9.758.koper: O. Th. J. Bik te Leiden, q.q. voor: f 11.058. AANBESTEDING. Door het architectenbureau Kraan en Van Nieuwkoop te Oegstgeest werd na mens de Geref. Schoolver. onderhands aanbesteed het bouwen van een ULO- school aan de Diepenbrockstraat. Er werd als volgt ingeschreven: Bik en Breedeveld. Leiden f256.000; Aann.-be drijf v.h. fa. L. Zitman. Leiden f254.000 J. van Rhijn en Zn.. Katwijk aan Zee. f253 000. A. C. v. d. Oever. Leiden f247.650: Aann.-bedr. D. Versloot N.V.. Nieuwerbrug aan de Rijn f245500: J. Slootweg en Zn., Hoofdstraat 74, Val kenburg (Z.-H.) f244.709. VOORDRACHTSAVOND „Het Engeland van 1400" Woensdag 8 juni zal in het Snouck Hurgronjehuis een voordrachtsavond gehouden worden, die gewijd is aan het Engeland van de kenteringstijd van rond 1400. Het eerste deel van de be roemde Canterbury Tales van Chaucer (de proloog) zal, in vertaling van prof. Barnouw, worden gedeclameerd door mevrouw G. W. J. Braat-Bertel. Een inleiding over Chaucer en zijn tijd door mevrouw C. C. M. van Buuren-Veenen- bos zal daaraan voorafgaan. Het ligt in de bedoeling, dat het geheel omsloten zal worden door de uitvoering van en kele muzikale fragmenten uit die tijd. De avond wordt gegeven onder auspi ciën van de Ned. Prot. Bond alhier. Rumoer om Sobotka, Feijenoords trainer Drie weken geleden kreeg de trainer van Feijenoord Georges Sobotka schriftelijk zijn ontslag, met ingang van 31 juni. In verband met de kansen op het kampioenschap hield de heer So botka het ontslag geheim voor het elftal, maar wie zal zeggen, dat de spelers het toch niet wisten, zo goed als dat het nieuws elders in den lande was uitgelekt. Maar.na de wedstrijd tegen Ajax barstte de bom. Sobotka kon nu zelf niet langer meer zwijgen en het nieuws ging van mond tot mond. Gisteravond is het op een ledenvergadering van Feijenoord voor een ander doel bijeengeroepen het onderwerp van discussie geweest. De leden waren het met het beleid van het bestuur niet eens. Ofde heer Sobotka zou nog een jaar blijven werken, of hem zou nog een jaar salaris worden uit betaald. Het is erg moeilijk de juiste reden te vernemen waarom Sobotka bij de hoog ste Feyenoordmensen in ongenade is gevallen. Men zegt omdat de terrein knecht Jaap Barendregt vindt, dat hij geen goede trainer is, doch dit kunnen we moeilijk au serieux nemen. We heb ben het de heer Kieboom gevraagd. Hij zegt dat Sobotka geen orde onder de spelers kan houden. Sobotka heeft zelf niet de kans gekregen van Kieboom de reden van zijn ontslag te vernemen. Elke poging om met hem in contact te komen is op niets uitgelopen. Ons inziens heeft Sobotka niet zo'n slecht resultaat geboekt voor Feijenoord. Tweede op de ranglijst het kon sleclv ter. En wat de orde onder de spelers be treft: wanneer het Feijenoordbestuur tot op heden nog niet het „probleem-Rijvers" uit de wereld heeft geholpen wanneer het bestuur een demissionaire trainer de ploeg zulke belangrijke wedstrijden laat spelen, als we nu achter de rug hebben en nog voor de boeg staan, dan is het een wonder dat de spelers niet uit solidariteit met hun trainer in sit down staking gaan. In Feijenoordkringen heeft het nieuws van het ontslag groot mis noegen verwekt. Temeer omdat de heer Sobotka zij het ook mondeling is beloofd, dat hij twee jaar zou blijven. Schriftelijk schijnt voor een buiten landse trainer slechts een eenjarig con tract te gelden. De actrice Caro van Eyck heeft gisteren bij een Amsterdamse no taris een document gedeponeerd, waarin zij een voorlopige bestem ming geeft aan de Bouwmeester- ring. Caro van Eyck bergt de ver zegelde enveloppe in de kluis. LEIDERDORP ARJOS besloot seizoen met jaarvergadering In een van de lokalen achter de Geref. Kerk hield gisteravond de ARJOS haar jaarvergadering, die zeer geanimeerd was. Van de 18 leden waren er 16 aan wezig. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Verhoogt herkozen en gekozen werden mej. S. van Ingen Schenau en de heer C. Anker. De penningmeester kon een klein batig saldo melden, iets dat de ARJOS niet dikwijls overkomt. De hersengymnastiek, samengesteld door de heren G. Dompeling en J. v. Driel, verliep vlot. De heren J. Meerburg en J. Verhoogt oogstten veel bijval met hun spraakwaterval, waarbij hun onderwerp Kroesjtsjef" was. BURGERLIJKE STAND Geboren: Petrus J.. zn. van W. A. Beek man en M. van Rieke; Elisabeth H., dr. van W. F. Vermond en E. Hoogeboom. Getrouwd: J. L. Heemskerk. 29 Jr. en C. M. Smit, 26 Jr. OEGSTGEEST Samenzang N.C.R.V. Voor de uitzending door de N.C.R.V. op maandag 6 juni a.s. zal op maandag avond 30 mei een samenzang worden uitgevoerd voor de rubriek „Kom Heil'ge Geest, vervul mij gans" 'pinksterpro gramma) in de Groene of Willibrord- kerk. Medewerking verlenen; kinderen van de Hofdück- en de Koningin Juliana- school, het Ned. Herv. Kinderkoor, een zanggroep o.l.v. Kees Deenik. Hans Boe- lée bespeelt het orgel. De leiding van de samenzang is in handen van Kees Deenik. Ieder, die graag zingt, is wel kom. ZOETERWOUDE AANBESTEDING. Burgemeester en Wethouders hebben gisteren in het openbaar aanbesteed de vernieuwing van de Bakkersbrug met bijkomende werken. Er werd als volgt ingeschreven: C. A. Langeveld te Al phen a/d. Rijn f 101.000; N.V. Haagse Bouw- en Bronneringsbedrijf te Den Haag f99.500; fa. Splinter te Voorscho ten f99.000: Gebr. Overdevest Voor schoten f94.500: A. van Halem te Den Hoorn f93.700; fa. Bokhoven te Gouda f93.400; fa. Stam te Voorschoten f92.450 fa. H. en B. Beljon te Voorburg f 89.300 en L. P. van der Geer te Leiden f 88.888 De gunning is aangehouden. „KAREL DOORMAN" VERTREKT DINSDAG A.S Smaldeel V, bestaande uit Hr. Ms. vliegkampschip .Karei Doorman' en Hr. Ms. jagers „Limburg" en „Groningen", zal dinsdag uit ons land vertrekken voor zjjn reis van vlagvertoon naar lan den in het Verre Oosten. Het vlieg kampschip zal uit Rotterdam, de beide jagers zullen uit Den Helder vertrekken. Op deze reis zal het smaldeel verge zeld worden door de tanker .Mijdrecht' gecharterd van Phs van Ommeren NV te Rotterdam. Gedu/ende de reis zullen niet-officiële bezoeken worden gebracht aan Las Palmas (Canarische eilanden), en Fremantle (Australië). De reis van Fremantle naar Hollandia zal worden gemaakt bezuiden en beoosten Australië om. Begin augustus wordt het smaldeel in Hollandia verwacht Het smaldeel staat onder commando van commandeur A. P Ferwerda. De schepen staan onder commando van: kapitein ter zee A. J Marcus 'Comman dant Hr. Ms. „Karei Doorman"), kapi tein luitenant ter zee V R. IJ. Winkel man (Commandant Hr. Ms „Limburg") en kapitein luitenant ter zee r E Wol- derling (Commandant Hr Ms. .Gro ningen"). Medio december keert het smaldeel in Nederland terug. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 mei Leidse Coöp. Groen te- en Fruitveiling: per 100 kg.: Aard beien 57-74, andijvie 18-22, peulen 3, snijbonen 310-320. postelein 19-21. raber- ber 15-25, spinazie 14-23. komkommers 52-60, tomaten A 90-91. idem B 70-75. Per 100 stuks: bloemkool A 53-63. Idem B 26-44, Idem C 15-25. sla 4.90-1070. Per 100 bos: bospeen 35-44, peterselie 7.70-7.90. radijs 7.10-7.20. AALSMEER. 27 mei - C.V. Centrale Aalsmeerse Velling G.A.: Snijbloemen: Gerbera 15-32. Lelies 10-26, Violieren 10- 17. Calla 20-38, Clematis 25-45, Pioenen 15-29, Eremurus 35-59. Bouvardla 30-51, per stuk. Iris 60-95, Fresia 55-85, Lathy rus 65-110, Pvrethrum 80-135, Colvlllel 110-175, Ornlthogalum 90-140, Gladiolen 140-240, Papaver 75-130, per bos.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9