Laatste nieuws Drumbandconcours van Irene in Wassenaar weergaloos succes Bormami zou nog in leven zijn Ook Menderes in arrest gesteld VRIJDAG 27 MEI I960 Dank zij het gunstige weer en dank ztf de grote belangstelling is het drum bandconcours, dat de Chr. Gymnas tiekvereniging „Irene" donderdagmid dag op het Blauw Zwart-terrein aan de Dr. Mansveltkade organiseerde, een feest geworden. De tien deelnemende korpsen marcheerden met korte tus senpozen van de Chr. School aan de Heerenweg door het dorp naar het con coursterrein en dat bracht een feeste lijke bedrijvigheid in de kom van het dorp, vooral in de Langstraat, waar het bestuur van de jubilerende ver eniging zich had opgesteld en waar ook de jury aanwezig was om uit te maken welke korpsen de beste resultaten be reikten bij het defileren. De jury be stond uit drie beroepsmusici, de heren J. H. Jansen, J. v. d. Biezen en W. C. A. Gerrits, leden van het jachthoorn korps van het Garderegiment Jagers. Op het terrein maakten de korpsen een voor een een rondgang. En toen alle korpsen stonden aangetreden, sprak, precies op tijd, de voorzitter van Irene, de heer J. Valkenburg, een woord van welkom. En daarna begon het eigenlijke concours. Om beurten LEIDERDORP Raadsstukken UITBREIDING BEGRAAFPLAATS Voor de grondwerken ten behoeve van de uitbreiding der algemene begraaf plaats, hebben B. en W. op grond van vroegere ervaringen, prijsopgaaf ge vraagd van het aannemingsbedrijf J. Mens te Lisse. Deze opgave is dermate aannemelijk, dat het college de raad voorstelt dit werk aan voornoemde fir ma op te dragen voor f. 38.000. Het to tale beschikbaar gestelde krediet be draagt f. 70.000. Gezien het voorstel van 12 december 1959 lag de prijsopgaaf voor de uitvoering der beton- en metselwer ken f.4000 boven de begroting. B. en W. vragen de raad een aanvullend krediet beschikbaar te stellen van f. 7500, waar in ook begrepen is de inrichting van de aula. Hiervoor blijkt de aanschaffing van een geluidsinstallatie noodzakelijk en B. en W. zouden gaarne overgaan tot aan schaffing van een gasverwarming, om dat hieraan vooral in de wintermaanden behoefte ls gebleken. MEUBILAIR LAGERE SCHOOL Het aantal leerlingen van de lagere school is aan het begin van het jaar sterk gestegen: op 16 januari was het aantal 203, eind maart reeds 218. Nu ls het nodig gebleken het zesde lokaal van de school in gebruik te nemen en daar toe dienen te worden aangeschaft 40 ta fels en stoelen en 1 wandbord. B. cn W. vragen voor deze aanschaffing van de raad een krediet van f. 2585. TAFELS VOOR IIET DORPSHUIS BU de verhuur van het Dorpshuis is het de laatste tijd enkele malen voorge komen, dat het aantal beschikbare tafels ontoereikend was. De ervaring heeft ge leerd dat met de aanschaffing van 10 ta fels kan worden volstaan, waarmee f. 565 gemoeid is. B. en W. stellen voor dit be drag beschikbaar te stellen. WATERPOLO Overwinning van DKD Woensdagmiddag speelde het heren zevental van DKD I zijn eerste wed- stiijd van de zomercompetitie tegen GZC 6 in het Spaardersbad te Gouda. Reeds in de eerste minuut kreeg Peter Heykoop een goede scoringskans welke hij resoluut in een 10 voor sprong voor DKD wist om te zetten. De Leiderdorpers bleven in de eerste helft van deze wedstrijd de druk op het GZC doel voortzetten doch konden niet verhinderen dat midvoor De Bruin van GZC met twee harde achterwaartse schoten de stand voor de rust op 21 in het voordeel van de Gouwenaars bracht. De tweede helft begonnen beide par tijen met een speler minder, die wegens overtredingen het veld waren uitge zonden doch weer was het Peter Hey koop die de stand gelijk en zodoende de ploegen weer compleet maakte. Het overwicht van DKD was vooral na de rust duidelijk merkbaar. Doelman Colpa had weinig te doen en nog tweemaal deed Peter Heykoop een goed voorge plaatste bal van Hans Diehl en Van der Kwaak met een kogelhard schot in het GZC-doel belanden, zodat DKD met 'n verdiende 42 overwinning naar huis kon terug keren. echtg. echtg. 70 Jr. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 27 mei Veemarkt: Aanvoer: 15 stieren, 95 melkkoeien, 280 vette koeien, 57 varekoeien, 15 pinken, 70 vette kalveren, 191 nuchtere kalveren, 345 vette schapen, 2100 Texelse lammeren, 229 zuig- en weldelammeren, 42 varkens (Z3ugen), 219 schrammen, 12 biggen, 7 geiten. Totaal 5577 stuks. Notering: melkkoeien f 800-1125. vette koeien per knr. schoon gewicht f 2.80-3.30, varekoeien 1525-985, pinken f 300-525, vette kalveren per kjlevend gewicht f 1.80-2.50, nuch tere kalveren per kg. lev. gew. f 1.20-1.50, nuchtere kalveren per stuk f 35-65, vette schapen f751110, Texelse lammeren f50- 75, zuiglammeren f 70-90, weldelammeren f 50-65-70, drachtige zeugen f 250-350, schrammen f 75-95, biggen f 40-44-50. Handel: voor melkkoeien luid, duur; vette koeien vlot, afloop minder; varekoeien willig, duur; pinken tamelijk; vette kal veren stroef; nuchtere kalveren redelijk; vette schapen goed; zuiglammeren vlug; Texelse en weldelammeren goed; zeugen, schrammen en biggen kalm. LEIDEN. 27 mei Kaasmarkt: Aan gevoerd 15 partijen Goudse kaas. Note ring: Goudse le kwal. f 1.83-2.01. Handel lui. AALSMEER. 25 mei C.V. Centrale Aalsmeerse Veiling G.A.: Snijbloemen: Gerbera 15-33, Amaryllis 10-20, Lelies 20- 40. Violieren 8-17, Calla 20-38, Clematis 40-65, Pioenen 11-18, Eremurus 30-65, Bouvardia 30-50, per stuk. Iris 45-80, Fresia 55-95, Lathyrus 50-130, Pyrethrum 65-120, Asp. Plumosus 100-185, Colvillei 85-175, Ornithogalum 90-165, Gladiolen 100-160, Papaver 95-130 per bos. Anjers: rood 25-38, roze 20-30, wit 10-22, Orchid Beauty 30-46, per stuk. POTPLANTEN: grote pot. kleine pot: Adiantum 80-85, Autliurium 300-1600, 180-240, Apehlandra 200-350, 100-120, As- plenium 150-200, 35-50, Aralea 100-145. 20-35, Begonia Semp. 80-135, 25-45, Blad begonia 100-150, 30-38, Cactussen en vet- planten 80-150, 10-38, Clnneraria 100-150, 60-110, Croton 300-750, 80-165, Cyclamen 100-150, Calceolaria 40-65, Euphor bia Splendens 180-220, 40-65, Ficus 300- 400, Gemengde planten 80-100, Hedera bont 180-250, idem Pittsburg 150-180, Campanula Isophylla 200- 250. Marantha 40-53, Nephrolepis 300-650. 40-50, Primula Obconica 150-185. 30-65, St.-Paulla 40-80. Philodendron - -- - --- - Scandens 60-95. Piatycerium 250-600. 1 metjes werd gezet. De burgemeester, jhr 100-165, Sansevieria 300-750, 80-185, Sein- i mr. L. M. E. von Fisenne verheugde het dapsus groen 70-85, idem bont 70- 120, Tradescantia 75-80, 15-30, Varens ge mengd 30-50, Hortensia wit 300-400, idem roze 300-380, idem blauw 300-380, Geranium Odler 85-120,, Phyl- locactus 200-250. traden de korpsen aan om eerst staan de een nummer ten gehore te brengen en daarna marcherend een tweede nummer,. Het duurde ongeveer 2uur voordat de tien korpsen hun beurt had den gehad en daarna kon de heer Val kenburg de resultaten van de kritische beoordeling bekend maken. In de 2e afdeling, waarvoor één korps had ingeschreven, n.l. de drum band EMM te Heerjansdam, werd een 2e prijs met 238% pt. toegekend. In de drukstbezette afdeling, name lijk de eerste afdeling, werden twee eerste prijzen toegekend: aan de tam boers en klaroenblazers van de PTT- Harmonie met 255 p. en aan de drum band van Concordia uit Rotterdam met 242% p. De overige vier korpsen in deze afdeling behaalden een tweede prijs; Irene, dat buiten mededinging deelnam, bracht het van deze tweede prijswinnaars tot het hoogste aantal punten, n.l. 238%. Het enige korps in de afdeling uitmuntendheid, n.l. St.- Laurentius, uit Voorschoten, kreeg een eerste prijs met 259% p.; in de ere- afdeling werd een eerste prijs toege kend aan de Districtsband van de Ned. Padvinders uit Den Haag met 255% p. en een tweede prijs aan de drumband van Albert Heyn's Muziek korps uit Zaandam. De eerste prijs voor het defileren werd toegewezen aan Albert Heyn. Bij de beoordeling van de tamboer-maitres kwam de Districtsband van de padvin ders met het hoogste aantal punten voor zijn maitre voor de dag. De organiserende vereniging Irene mag terugzien op een voortreffelijk ge slaagd en uitstekend georganiseerd concours. OEGSTGEEST BURGERLIJKE STAND Geboren: Anne, dr. van G. Star en W. Mol: Nlcoline, dr. van H. Rij en W. Hoog straten; Jan. T., zn. van G. P. van Rees en A. O. Doude van Troostwijk; Bert J., zn. van H. Tijsterman en J. J de Ruijter; Robertus A. G.. zn. van G. C. van Vel- zen en M. J. van Schle; Marcus A. C., zn. van G. J. M. Banen en H. M. Baauw; Christlaan C.. zn. van A. C. van der Schee en M .C. Tjerkstra: Bartholomeus M., zn. van R. J. J. C. van der Voort en C. M. L. van der Post; Anna M.. dr. van J. C. de Knegt en M. C. Kamerllngh On nes; Cornelia H.. dr. van W. M. den Boer en H. A. J. van der Voort. OndertrouwdM. J. van Heuven. 26 Jr. en A. van Nieuwkoop. 24 Jr. Getrouwd: C. Houwaart, 39 Ir. en A. de Geus. 32 Jr.; C. H. Arkama, 35 Jr. en J M. de Neef, 23 Ir.; C. A. Mossel. 32 Jr. en G. van der Horst. 25 Jr.; A. P. van Kempen, 28 Jr. en C. J. de Goederen, 28 Jr.; W. P. van der Wel, 26 Jr. en E. Hoogeboom, 21 Jr. Overleden: H. W. Dekking, wed. van P. van der Helden; A. Koppler, e. van J. Neervoort. VOORSCHOTEN Sportwedstrijden op Hemelvaartsdag In het Burgemeester Van der Hoeven Park werden op Hemelvaartsdag allerlei sportdemonstraties gegeven. Dit sport evenement werd georganiseerd door de Voorschotense Sportraad. Begunstigd door bijzonder mooi weer is deze dag, een succes geworden. De Harmonievereniging „Benvenuto" begeleidde de wandelsportverenigingen „De Zwervers" en SVLV naar het sport park, waar burgemeester L. de Kool de officiële opening verrichtte. Spreker noemde de sport een mooie gelegenheid tot verbroedering van de gemeenschap. Hij hoopte op een sportieve strijd en verheugde zich over het enthousiasme. Nadat de Duivensportvereniging „De Zwaluw" 200 duiven gelost had, begon nen verschillende demonstraties en wed strijden, waarvoor vier velden ingescha keld waren. De beste wedstrijd was ongetwijfeld de voetbalwedstrijd tussen een Rouwkoop/ SVLV-combinatie en een combinatie uit de le en 2e elftallen van de eerste klas- ser CVV uit Rotterdam. De mooie spor tieve strijd eindigde in een 11 gelijk spel. De Voorschotense keeper, Wassenaar van het eerste zaterdag-elftal van Rouwkoop was echter zo onfortuinlijk een hersenschudding op te lopen, waar door hij naar huis moest worden ver voerd. Gymnastiekdemonstraties werden ge geven door SVLV. geassisteerd door „Blijdorp" uit Rotterdam. Een op goed peil staande handbalwed strijd (dames) tussen SVLV en Wilhel mus (Voorburg) werd door SVLV met 5—4 gewonnen, de heren van Wilhelmus bleken echter sterker dan de Voorscho tenaren. Zij wonnen met 128. Een basketballwedstrijd Argus (Den Haag)Ooievaar (Den Haag) eindigde in een 63—52 overwinning voor Argus. Vitesse (Voorschoten) kon het in de korfbalwedstrijd tegen Danaïden (Lei den) niet bolwerken. De Leidenaars wonnen met 84. Onder de bezoekers zagen wij, behalve burgemeester de Kool, wethouder G. Schrama en een aantal gemeenteraads leden. De voorzitter van Wilhelmus uit Voor burg bood voor de handbalwedstrijden SVLV bloemen aan in verband met het 12%-jarig bestaan van de handbalaf deling van SVLV. BURGERLIJKE STAND Geboren: Catharlna A. M., dr. van L. M. H. van Cleef en G. E. Th. Zandvliet; Martijn C.. zn. van G. P. Kamermans en M. van Geest; René, zn. van J. Veloo en J. L. Buitelaar; Yvonne J., dr. van M. L. Ramakers en W. van Drlel; Martin, zn. van J. M. de Beer en Ch. Keukenmeester. Ondertrouwd: M. Pauw en C. J. van der Spek; A. D. J. Verburg en C. M. Niersman. Overleden: A. G. Koers, 70 Jr. van C. In 't Veld; A. Schep, 67 Jr. van J. Schep. A. J. Roodenburg, echtg. van C. van Veen. WARMOND Hartelijke huldiging jubilaris H. van Dam Ter gelegenheid van zijn veertig jarig dienstjubileum bij de firma P. van Rei- sen en Zoon is de heer H. van Dam op hartelijke wijze gehuldigd in hotel „De Stad Rome". De jubilaris die verge zeld was van zijn echtgenote en kinde ren werd allereerst toegesproken door de heer A. C. van Reisen. Deze prees de heer Van Dam voor zijn grote ijver en toewijding. Nooit was iets teveel voor hem. Spreker bood een enveloppe met inhoud aan benevens een glasservies, terwijl mevrouw Van Dam in de bloe- bijzonder te kunnen mededelen, dat het H M. de Koningin behaagd had de ju bilaris mede wegens zijn grote ver dienste in het sociale leven der gemeen te de eremedaille in zilver verbonden jerfondscollecte. De Israëlische geheime dienst, die Adolf Eichmann heeft aangehouden, zou ook Martin Bormann, die de plaatsver vanger van Hitler was, op het spoor zijn Tuvia Friedmann, de voormalige Poolse inlichtingenofficier, zei: „Ik weet dat Bormann in leven is. Hij verbergt zich onder een andere naam evenals Eich mann deed." De correspondent van de „Daily Mail" in München schrijft van een van de agenten van de Israëlische geheime dienst te hebben vernomen, „dat het net rond Bormann zich sluit". Bormann zou naar Brazilië gevlucht zyn waar hy in Bahia onder de naam José Possea woon de. In 1952 zou men hem op het spoor zijn gekomen en zou hij steeds onder een an dere naam van woonplaats veranderd zijn. De correspondent van de „Daily Mail" in Tel Aviv meldde te hebben vernomen, dat Eichmann onthuld had, dat Bormann zich in het buitenland schuil houdt. Het „Comité voor nationale eenheid", dat in Turkije de macht heeft overgenomen, staat onder lei ding van generaal Cemal Gursel, die enige weken geleden uit protest tegen de politiek van de regering- Menderes als chef van de generale staf van het leger was afgetreden. Volgens berichten van de Turkse radio hebben de strijdkrachten be loofd, de macht te zullen overdra gen aan de winnaar van de komende vrije verkiezingen. Intus sen wordt een zakenkabinet ge vormd. De radio meldde, dat de belang rijkste diensten worden gehand haafd. De leden van de regering bevinden zich vrijwel allen in het hoofdkwartier van de generale staf. Zij die niet waren aangehou den, begaven zich na een oproep via de radio daarheen. Ook premier Adman Menderes is door het leger aangehouden, zo heeft Radio-Ankara bekendge maakt. Hij bevond zich met zijn minister van Financiën, Hasan Polatkan op een rondreis door Anatolië. De twee mannen zijn naar Ankara overgebracht. Piloten van Griekse vliegtuigen, die van Istanboel en Ankara in Athene aankwamen, vertelden, dat de toestand in deze Turkse steden zeer rustig scheen. Eenheden van het leger en de cavalerie, alsmede pantserwagens patrouilleerden door de straten. De bevolking had zich ingenomen met de actie van de militai ren getoond. Het enige incident, dat zich by de machtsoverneming voordeed, ge beurde toen legereenheden het hoofd kwartier van de politie bezetten. Er zyn echter slechts enkele lichtgewonden i Sinds zeven uur vanochtend vliegen herhaaldelijk jachtvliegtuigen boven Ankara. Het „Comité van nationale eenheid" heeft bepaald, dat niemand het land mag verlaten. Alle politieke mani- festaties zyn verboden. STADSNIEUWS UITBREIDING HOTEL, CAFÊ-REST. 'T KARREWIEL Met het toeristenseizoen voor de deur heeft Leiden er woensdag een in Oud hollandse styl ingericht restaurant by- gekregen. Het is de heer A. P. G. Timp Jr., eigenaar van hotel- café-rest. ,,'t Karrewiel" aan de Steenstraat, die hier toe het initiatief nam en daardoor uit breiding aan zyn reeds vele Jaren be staande zaak heeft gegeven. Bovendien heeft de heer Timp deze gelegenheid aangegrepen om zyn hotelaccommodatie te moderniseren en uit te»breiden tot 22 bedden. De directeur van WV, de heer G. van Weelden, die de opening by- woonde, was met name verheugd over de uitbreiding van deze logies-accommoda- tie, waardoor het aantal hotelbedden thans circa 100 bedraagt. Gelukkig be schikt de heer Van Weelden in de top dagen van het toeristenverkeer over een groot aantal particuliere adressen en zijn er nog talrijke beroepspensions en eventueel logementen, waar nog gasten kunnen worden ondergebracht. Maar dit is dan ook wel nodig indien men de directeur van WV hoort vertellen, dat hy dit jaar tydens de paasdagen ruim 900 gasten moest onderbrengen! HAAGSE JONGEN AANGEHOUDEN Vanmorgen werd de 16-jarige jongen uit de Wildenborghstraat te Den Haag, die op Hemelvaartsdag in de ouderlijke woning zijn beide ouders met een dolk mes verwondde men zie elders door de politie aangehouden. Een patrouille rende agent van politie zag om ongeveer half zes in de duinen ten noorden van Scheveningen een onbeheerde fiets staan. By onderzoek in de omgeving werd de knaap slapende in de duinen aangetroffen en overgebracht naar het politiebureau. Miniatuur-Euromast op Madurodam onthuld (Van onze Haagse redactie) Vanochtend is onder grote belangstel ling het lustrumgeschenk van de Katho lieke Studenten Vereniging „Sanctus Laurentius" uit Rotterdam, aan de mi niatuurstad Madurodam, te Den Haag, onthuld. Het was een natuurgetrouwe kopie in schoal 1 op 25 van de grote Euromast te Rotterdam. Het model, dat thans als nieuwe attractie in Madurodam staat is ruim 4 meter hoog. Dit miniatuur-ge vaarte werd in drie weken gemaakt door een Haagse modellenbouwfirma en weegt in totaal drie ton. aan de Orde van Oranje Nassau toe te kennen. Deze mededeling werd met warm applaus door de vele belangstel lenden begroet. Namens het personeel van de firma Van Reisen werd het woord gevoerd door de baasknecht, de heer J. Hilderd, die gewaagde van het respect en de sympathie, welke een ieder koestert voor de jubilerende collega. Spreker bood een armbandhorloge met inscriptie aan. Voorts werd nog het woord gevoerd door de heren S. P. van Ryn namens de K.A.B., de heer Elferink, hoofdbestuurs lid van de Ned. Kath. Landarbeiders- bond „St.-Deus Dedit" en de heer J. Dees namens de afdeling Warmond van „St.-Deus Dedit", die allen de door hen gesproken waarderende woorden aan het adres van hun medebestuurslid verge zeld lieten gaan van geschenken, waarby mevrouw Van Dam niet werd vergeten. Zij werd letterlyk onder de bloemen be dolven. De heer Van Dam, volkomen verrast door deze grootscheepse huldiging, dank te daarna voor de ondervonden waar dering, de harteiyke woorden en de fraaie geschenken. Na dit officiële gedeelte maakten ve len gebruik van de gelegenheid om de jubilaris persoonlyk de hand te druk ken. Door de directie werd hem en zyn familieleden daarna een diner aangebo den. waaraan ook het overige personeel aanzat. WASSENAAR Leids studentencabaret voor Anjerfonds De dames van het Anjerdagcomité in Wassenaar, die al verscheidene jaren de premie van het Anjerfonds hebben ver diend door hun geslaagde Anjeracties, hebben ook dit jaar weer de hoogge stemde verwachtingen niet beschaamd, maar ervoor gezorgd dat een stampvolle zaal in Kasteel Oud Wassenaar heeft kunnen genieten van het optreden van het Leids Studentencabaret. Aan de reeks successen, die dit cabaretgezel schapje overal in den lande heeft ge oogst, is er woensdagavond een toege voegd. Op een eenvoudig podium vrijwel zon der rekwisieten hebben Liselore Gerrit sen, Floor Kist, Paul van Vliet en pia nist Kai van Oven hun programma „Laat je zoon studeren" met veel vaart en verve tot een dankbaar publiek ge bracht. De geestige conférences, de lied jes en vooral de schetsjes „Time must have a stop" en „Dramateurisme" oogst ten enthousiaste byval van een publiek dat beslist niet alleen uit jongelui be stond. En omdat er voor deze kleinkunst- avond een behoorlyke entreeprys werd gevraagd heeft deze Anjerfondsavond al een behoorlyk bodempje opgeleverd voor de comité-kas, die straks verder zal wor den aangevuld met de traditionele An- 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. BEURSOVERZICHT Philipsaandelen op record-hoogte De Philips-aandelen vestigden van middag bij een notering op 1036 procent een nieuw hoogte-record ter beurze in de geschiedenis van dit wereldconcern. In 1920 werd als hoogste prijs 1025 voor de stukken betaald. Er ging wel het een en ander om in deze hoek, maar de handel was toch niet in overeenstem ming met de forse koerswinst. De elek- tro-aandelen stegen circa vyf en dertig punten, vergeleken by de vorige slot- koers van 1002 procent. Door de aan houdende buitenlandse (speciaal Ameri kaanse) vraag van de laatste dagen voor Philipsaandelen. werd nog eens extra de aandacht op dit wereldconcern geves tigd. Ook vanmiddag kwam de vraag voor de Philipswaarden hoofdzakeiyk uit het buitenland. Het Damrak vindt nog steeds steun van de vaste tendentie in Londen en op de Westduitse beurzen, terwyl Wall Street aan de gunstige stemming op de Europese beurzen totaal geen steun verleent en byna iedere beursdag min of meer met onveranderde slotkoersen te voorschyn komt. Het spreekt byna vanzelf dat de vraag naar de elektrowaarden vanmiddag een gun stige invloed had op het koersverloop van de overige internationals. Unilevers ontmoetten buitenlandse kooporders en Eerste logger in haven van Scheveningen De eerste logger met nieuwe haring die naar Scheveningen is opgestoomd, is omstreeks half twee de haven van Sche veningen binnengelopen. Het is de SCH. 45 Bastiaan van de redery J. J. van der Toorn. Schipper is Evert de Graaf. De logger besomde met 26 kantjes f26.000. Voor de kleine haring was de prys f 1300 per kantje, voor de grote f600,— tot f 800,—. De ,*Arie van der Zwan" bracht vandaag de .eerste Hollandse nieuwe" in het land. stegen van 848 tot 854, tegen een vorige slotprys van 839. AKU's, die weer in de belangstelling lagen van Westduitse zyde. liepen op van 470 tot 475 en no teerden ex twaalf procent slotdividend. De slotkoers van woensdag jl. was 475% cum dividend. Kon. Olies deden aan de hausse tendentie niet mee en waren on veranderd op f. 141.80. Hoogovens, we derom actief, zetten de willige tendentie van woensdag jl. verder voort en stegen van 684 tot 688, by een vorige slotkoers van 672. In de Scheepvaarthoek was het van daag drukker dan de laatste weken het geval is geweest. Aandelen Van Nievelt lagen in de belangstelling op het hogere exploitatiesaldo en noteerden een paar punten hoger op 144%. Overigens wa ren de scheepvaartaandelen door elkaar een tot twee punten boven de vorige slotpryzen. In de Cultuursector bleef het zeer kalm en de koersverschillen waren van weinig betekenis. Staatsfondsen praktisch onveranderd met geringe om zetten. Het naderende weekeinde werkte in het algemeen remmend op de omvang van de handel in de internationale waarden. De tendentie van vandaag zou in het begin van de beursweek zeer ze ker een grotere drukte in de hoeken van de hoofdfondsen te zien hebben gegeven, aldus de beurs. Claims Hollandsche Bank-Unie wer den geadviseerd op f. 36.-. WISSELKOERSEN Londen 10.56%—10.57%, New York 3.76%—3.77%%, Montreal 3.81 A—3 81H. Parys 76.90%—76.95%, Brussel 7.56— 7.56%, Frankfort 90.38%—90.43%, Stock holm 72.92—72.97, Zürich 87.36%— 87.41%, Milaan 60.71%—60.76%, Kopen hagen 54.55%—54.60%, Oslo 52.8J-52.88. Wenen 14.47%—14.48%, Lissabon 13.17y4 —13.18%. 30500 30500 30500 I Zonetoernoei te Boedapest Door uit zyn twee afgebroken partyen anderhalf punt te behalen heeft de Ne derlander Van Scheltinga zyn positie in het zoneschaaktoernooi te Boedapest aanzienlijk verbeterd. In zyn afgebroken party van de dertiende ronde tegen Barcza bereikte de Amsterdammer re mise. De party tegen de Fin Raeisae leverde een overwinning voor Van Schel tinga op. Na de veertiende en voor-laatste ron de luidt de 'stand: 1. Barcza (Hong.) 10% pnt; 2. Bertok (Zd.Sl.), Bilek (Hong.), Kozma (Tsj.Sl.) Matanovic (Zd.Sl.) en Van Scheltinga (Nederland) allen 9 pnt, 7. Mititelu (R.) 8% pnt, 8. Prameshuber (Oost.) 8 pnt, 9. Clarke (GB) en Ujtelky (Tsj.Sl.) 6% pnt. Barcza is reeds zeker van de overwin ning in dit toernooi. Voor de tweede en derde plaats, die ook recht geven op deelneming aan het interzone-toernooi, hebben nog zeven spelers waarby de Nederlander Van Scheltinga een kans. De stand na de zesde ronde in het zonetoernooi te Madrid luidt: 1. Donner (Ned.) 5 pnt, 2. Portisch 4% pnt; 3/4. Pomar, Penrose. Lehmann, Gligoric en Neikirch 3% pnt; 10/11 OKelly en Pietzsch 3 pnt. VOETBAL Humphrey Mijnals gewond De spil van Elinkwyk, Humphrey Mynals, is gistermiddag, na afloop van de wedstrijd in het Feijenoord Stadion tegen Blauw Wit, op zyn weg naar de kleedkamer, toen het elftal door een drom toeschouwers was omringd, door een scherp voorwerp aan het linker- dubeen geraakt, waardoor een wond van 3 4 centimeter ontstond. Het viel niet uit te maken, door wie dit is ge schied, en ook niet of de verwonding al dan niet opzettelijk is toegebracht. Mynals zelf dacht aan opzet. Daar dit echter niet vast stond is er, naar de secretaris van Elinkwyk, de heer Nieuwenhuyze ons meedeelde, geen klacht by de politie ingediend. Kraay traint hockeyploeg (Speciale berichtgeving) Hans Kraay, spil van DOS en voetbal international, is door de elftal-commis sie van de KNVB belast met de condi tie-training van de Nederlandse hockey ploeg, die zich in de komende maanden verder zal voorbereiden op de deelne ming aan de Olympische Spelen te Rome. De training zal half juni worden hervat. Beurs van Amsterdam Vrydag 27 mei ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 99% 99% Ned. '59 4% 99A 99% Ned. '59 4% 97% 97% Ned. '60II 4% 99 99A Ned. '53 3% 93% 93% Grootboek obi. 3% 78% Ned. '47 3% (3) 91HGB 91fJ Ned. '51 3% 95% Ned. '53 (3%) 93% 93%B Ned. '56 3% 93A 93% Ned. '48 3% 86% 86% Ned. '54 3% 86% 86% Ned. '55 I 3% 88% 88A Ned. '55 II ZVa 90% 90% Ned. '37 3 90A 90% Dollarlng '47 3 92%GB 92% Investeringscert. 3 97GB Ned. 62-64 3 97fJ Indië '37 A 3 92% 92% Grootboek '46 3 89% Ned. W.B. 6% 109GB 109 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. enlnd.B. 33% 33% Nat. Handelsbank 156 160 Ned. Handelmy258% 264% Amst. Rubber 108 %GB 109 H.VA156% 156% Senembah 545 545 AK.U475GB 474exd. Berkels Patent (v.) 284%GB 290GB Calvé Delft cert. 854 871GB Deli My en (Ver.) 173GB 174.30 Kon. Pap. v. Gelder 263%GB 267%GB Hoogovens cert672 682% Mliller en Co. N.B. 423 410% Ned. Kabelfabr480GB 484%GB Philips 1002 1034% Philips pref284GB 290GB Unilever 839 852 Wilton Feyenoord 188% 188 Biliton 2de r354 354% Dordtse Olie gew. 650GB 640% Kon. Olie (f20.—143.— 144 idem (50 f20.—) 141.70 142.50 Holl. Amer. iyn 136% 138% Java China Paket 145 144% K.L.M108.50 109 Kon. Ned. Stmv My. 171 173 Kon. Paket My133% 134% Stoomvaart My. Ned. 153 153% Nievelt Goudr. eert. 141 143% v. Ommeren eert. 270 274 Kon. Rott. Lloyd 144 145 Ned. Scheepv. Unie 145% 147% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 93% 93% idem '48 (3%) 93% R'dam '52-1 (4%) 97% id. id. '37 I-II (3%) 93% Z.-HoUand '56 (4%) 98B 96H Bank N. G. *58 (5%) id. N.WB. '52 (4%) Industr. Obligaties Philips Doüarlng '51 103% 95% 94% 103% 95 Premieleningen A'dam 7>3 3 100B 100B A'dam '51 I 2% 85 84% A'dam '56 I 2%79 97 A'dam'56 n 2% 94 94% A'dam '56III 2% 94 94% Eindhoven '54 2% 79 79 Enschede '54 2% 80% 79% Den Haag '52 I 2% 85% 86% Idem II 2% 88% 88% R'dam '52 I 2% 87% 88% Idem II 2% 88% 89 Idem '57 2% 99% Utrecht '52 2% 88 90L Z.-Holl. 1957 2% 94%L 93 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 220 221.50 Amst. Bank 338 339 V* H.B.U. eert227% ex. 225 Rott. Bank 285 288 Twentsche Bank 264 264 Industrie Ondernemingen Albert Heyn419% 419% Borsumij56% 56 K. N. Ed.met. A-AA 93 Idem pref. wd107% 107% Electrolasmy309 312 Kon. Ned. Grofsm. 155 155 Holl. Constructie 490 490 Ing. bur. v. Bouwnyv. 263 Interna tio 150 149% Int. Kunststoff. Ind. 63 Leidse Wolspinner y 382 387% Rott. Droogdok My. 571 575 Sikkens Groep 649% 647 Ver. Touwf abrieken 307 309 Walvisvaart 110 110 Wernink's Betonm. 142 137 Van Wyk en Heringa 110 111% Zaalberg 117L Spoorwegen Deü Spoorweg My. 5% 5% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 25A 24fJ Intern. Nickel 107% 109fl Anaconda 51A 50% Bethlehem Steel 45% 45 Cities Service 41 41% General Motors 45 44% Kennecott80% 79% Republic Steel 62% 60 Shell Oil 65 64% Union Pacific 26% 25% Un. States Steel 80%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7