Buitenlandse treiler te water Kerkelijk Leven Voor parelwitte tanden Nu verrassend zuiver en koeler roken Nederland verhoogt de bijdrage aan het tienjarenplan-Suriname Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 27 mei 1960 Derde blad no. 30058 Woensdagmiddag is vanaf de scheepsbouw werf ..Vooruitgang" van D. en Joh. Boot met. goed ge volg de motortreiler ..Nancy J. Fletcher" te water gelaten. Dit schip is de eerste van een serie van drie. welke op deze werf voor bui- I Als hulpmotor voor de hydraulische tenlandse rekening wordt gebouwd, treilwinch-aandrijving wordt een Het schip is 40.54 meter lang. 7.50 motor met een vermogen van 225 pk meter breed en heeft een holte van 3.80 meter. Het schip heeft een mo tor met een vermogen van 630 pk. geplaatst. De bouw vindt plaats onder toezicht van de Engelse Lloyd. NED. HERV. KERK Beroepen té Oudshoorn (vac. J. Joris- sen) A. Breure te Oud-Vossemeer; te Bruinlsse J. C. van Nieukerken te Hat- tem. Aangenomen naar Emmen (3de pred.pl.) J. L. Koppert te Houwaart (N.- H). Benoemd tot vicaris te Gouda (wijk- gemeente 3) B. Cséinskv, kand. te Am sterdam. GEREF. KERKEN Beroepen te Alkmaar (3de pred.pl.) G. van Loenen te Moerdijk; te Hilversum (vac. J. Thomas) J. van Leeuwen te IJmuiden; te Oude en Nieuwe Bildtziil W. de Vries. kand. te Apeldoorn; te Nieuw-Loosdrecht W. Kats te Tiel. Aan genomen naar Emmeloord (N.O.P.(vac. L. Strijker) J. C. Schouten te Tuindorp- Oostzaan. Bedankt voor Muiden J D Pereboom te Pesse (Dr.). CIIR. GEREF. KERKEN Tweetal te Bussum B. Bijlevcld te Noordeloos en W. M. Nieuwénhuize te Amsterdam-west. OUD-GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND. Beroepen te Capelle a. d. IJssel M. A. Mieras te Krimpen a. d. IJssel. Bondsdag hervormde jongens en meisjes Vele honderden Jongens en meisjes uit alle delen van het land hebben gisteren in Utrecht de bondsdag bijgewoond die de bonden van Ned. Herv. Meisjes- en Jongelingsverenigingen op Geref. grond slag in de Utrechtse jaarbeurshallen or ganiseerden. De hemelvaartmeditatie werd gehou den door ds. W. Vroegindewey, waarna ds. E. F. Vergunst uit Ede refereerde over „Gods leiding met de wereld Hij zei o.a., dat de oud-christelijke kerk de diepe betekenis van Christus' hemelvaart voor de wereld verstaan heeft. Daarom heeft zij geleefd in een heilig geloofsimperialisme, dat haar sinaasappel citroen vruchtenlimonade kracht was midden in een ondergaande en stervende cultuur. Ds. J. van 't Ende uit Noordeloos sprak over „Gods leiding niet de Kerk". Hij legde er de nadruk op, dat God het ambt aller gelovigen, waarin hij de leiding met de kerk wil uitoefenen, niet beperkt tot een bepaalde kaste maar dat het Zijn wens is dat zelfs jongeren wezenlijke opdrachten zullen vervullen. Daarom dienen de jongeren acht te geven op hun zaak. Ds. W. Tukkeru it Katwijk aan Zee behandelde de leiding van God met de mens. Hij wekte de jeugd op meer op God te letten en zich door Zijn hand te laten leiden. Daarbij behoeft men vol gens ds. Tukker geen nonnetjesachtige gezichten te hebben om met een stil ge moed de ogen opwaarts te houden om op God te letten. De ogen kunnen er net zo goed zijn in de wildebras van een meisje en bij een jongen wiens hart van levenslust bruist. God wil, zo zei ds. Tukker dat wij op Hem zelf letten, dat wij naar hem vragen en dat wij Hem zoeken en leren zien. Deze bondsdag werd omlijst met muziek, zang en decla matie. De Nederlandse organist, de heer F. J. van Dooren, heeft in Wenen de derde prijs gekregen op een internationaal con cours voor orgelimprovisaties, dat Jaar lijks in Wenen gehouden wordt De jury kende de tweede prijs toe aan de Oosten rijker Wilfried Graseman. Er was geen eersteprijs winnaar. Advertentie Bestrijdt tandbederf Chr. Jongerenverbond hield lentefeest Het Chr. Jongerenverbond heeft gis teren in Arnhem het lentefeest 1960 ge houden. Naar schatting 3000 jongeren waren in het park „Zijpendaal" bijeen voor ontspanning en bezinning. De ont spanning was er door demonstratie van enkele groepen. De dag begon met een hagepreek door ds. A. J. Lamping, her vormd predikant te Duivendrecht. Tus sen het ochtend- en het middagpro gramma werden vele jongeren toege sproken door de voorzitter van het CJV ds. J. van Heerden. In zijn toespraak hield hij de jongeren voor ogen dat de mens niet alleen leeft om te verdienen, maar ook bezig moét zijn te dienen. Het lentefeest werd besloten met sa menzang, die begeleid werd door het WV Noordwijk aanvaardt schikking proces-Godart Het proces, dat het reclame adviesbureau Godart uit Amster dam aanhangig heeft gemaakt tegen de Stichting VVV Noordwijk is. naar wij vernemen, op voorstel van de kantonrechter geëindigd in een minnelijke schikking. Het betreft hier een vordering van f 325.die de fa. Godart op de Stichting meende te hebben voor de inrichting van de balie in het informatiebureau. Het Stichtingsbestuur had betaling gewei gerd, omdat aan de toemalige directeur, de heer J. H. Kleine Staarmann. geen machtiging zou zijn verleend de betrok ken werkzaamheden te laten uitvoeren. Hoewel de fa. Godart inmiddels haar vordering tot f 225.terugbracht, vol hardde het Stichtingsbestuur bij haar weigering, waarop de Amsterdamse fir ma de zaak aan de kantonrechter voor legde. Bij de schikking is overeengekomen, dat de Stichting VW 75 van de vor dering zal voldoen, vermeerderd met de kosten van het proces. Het totaalbedrag kan geraamd worden op f 250 a f 300. Daar men niet mag aannemen, dat dit proces pro deo is gevoerd, komen daar nog de kosten van de advocaat bij. Thans resten nog het proces in de ontslagkwestie mej. Nijssen en de zaak die mr. Punt tegen de bestuursleden van de Stichting heeft aangebracht. Avifauna werd zeer druk bezocht Naar schatting hebben ongeveer 27.000 personen op Hemelvaartsdag een bezoek gebracht aan het vogelpark „Avifauna" in Alphen aan den Rijn. In dit aantal zijn begrepen de 23.000 bezoekers aan wie individueel een toegangsbewijs werd ver kocht, alsmede degenen die van een ge zelschapsbiljet, een abonnement, dan wel een ambassadeurskaart hebben gebruik gemaakt. Congreszaalkorps van het Leger des Heils te Amsterdam. Dr J J. Buskes, hervormd predikant te Amsterdam, sprak het slotwoord. Voorafgaande aan het lentefeest congresseerde het CJV. Met afgevaar digden, van aangesloten groepen en clubs werd het terrein van het jeugd werk besproken. PRIJS VOOR BESTE KERKELIJKE FILM Het Internationaal Oecumenisch Film centrum dat van 16 tot 18 mei te Ham burg in algemene vergadering bijeen kwam heeft besloten een filmprijs in het leven te roepen. Het ligt in de be doeling deze prijs jaarlijks toe te ken nen aan een waardevolle speelfilm. Te vens zal ieder jaar een prijs worden toegekend aan de beste kerkelijke film. Iedere landelijke organisatie, die bij het Internationaal Oecumenisch Filmcen trum aangesloten is voor ons land is dit de Stichting Filmcentrum zal films voor de prijzen kunnen voordra gen. Nieuw Elfin-papier van ROXY: ragdun en ventilerend Wie nu ROXY rookt, geniet meer dan een ander. Het elfin papier is zo ragdun, dat U louter tabak proeft, zuiver en geurig. Bovendien rookt U koeler, want 't elfirt papier ventileert door onzichtbare openingetjes. Kies nu ROXY en geniet onbezorgd van de beste tabakken uit Amerika. In het door de delegaties van Surina me in Nederland na de gehouden be sprekingen woensdag uitgegeven com muniqué wordt medegedeeld, dat de Nederlandse regering behoudens goedkeuring van de Staten Generaal bereid de nodige middelen ter beschik king te stellen, waardoor Suriname het oorspronkelijke tienjarenplan kan uit breiden. Het tienjarenplan zal dan wor den verlengd tot 1969 en de inkomende tien jaar zal in prineipe boven het thans nog resterende bedrag van 77 miljoen Surinaamse gulden, een bedrag van 80 miljoen Surinaamse gulden worden be steed. De Nederlandse regering onder de indruk van de serieuze wijze, waarop de uitvoering van het tienjarenplan van Surinaamse zijde ter hand is genomen heeft volgens het communiqué „vol ledig begrip" voor de problemen, die zouden kunnen ontstaan, wanneer Ne derland zijn bydrag« niet zou verhogen. Dan zou er een breuk ontstaan in de sinds de aanvang van het plan mede ten gevolge van particuliere investerin gen regelmatig vloeiende middelen, be stemd voor de opbouw en openlegging van de Surinaamse economie. En zo'n breuk dient te worden opgevangen om ernstige repercussies ten aanzien van de werkgelegenheid in Suriname te voor komen. Bovendien werd besloten, dat wanneer uitvoering van projecten nodig mocht blijken, welke niet in het tienjarenplan zijn in te passen, er opnieuw contact over de financiering hiervan zou worden opgenomen. Reeds werd tijdens het overleg het z.g. kleine Saramacca-pro- ject genoemd. Daar zijn 20 miljoen Surinaamse guldens mee gemoeid. Het overleg hierover zal spoedig beginnen. Zo dat tot overeenstemming leidt, zou het additionele bedrag van f. 80 miljoen dienen te worden verhoogd tot f. 100 miljoen. Sancties van FIFA tegen Spanje? De geruchten zijn bevestigd: Spanje zal niet tegen Rusland spelen. Onder druk van de Spaanse regering, die de verbondenheid van Spanje met de wes telijke wereld wil demonstreren, is don derdag beslist dat het Spaanse voetbal- elftal niet naar Moskou zal reizen om daar zondag a.s. tegen Rusland uit te komen voor de kwart finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landenteams. Zelfs een interventie van de Euro pese voetbalunie heeft niet kunnen voorkomen dat dit voor de Spaanse sportwereld teleurstellende besluit is genomen. In sportkringen wordt het besluit vooral betreurd omdat men sport en politiek niet heeft weten te scheiden. De genomen beslissing kan voor 1 Spanje zeer verstrekkende sportieve gevolgen hebben. Zowel de Europese Voetbal Unie als de FIFA (Int. Voetbal Federatie) hebben het reoht de Spaanse voetbalbond sancties op te leggen. Zo bestaat zelfs de mogelijkheid dat elf tallen van de Spaanse bond voor de duur van één jaar wordt verboden in internationale wedstrijden uit te ko men. Het is voorts zeer de vraag of Spanje zal kunnen deelnemen aan het toernooi om het wereldkampioenschap. Het bestuur van de Europese Voetbal Unie zal zich in het begin van de vol gende week beraden over het Spaanse besluit niet tegen Rusland uit te ko men. Informaties uit Madrid schrijven het verzet tegen de wedstrijden toe aan de minister van binnenlandse zaken generaal Camilo Alonso Vega. Het Russische regeringsblad Izvestia noemt de „plompe schending van inter nationale sportverplichtingen ongeloofe lij k" en schrijft ze toe aan de begeerte, toewijding te tonen aan de mannen aan gene zijde van de oceaan, die trouwens al lang van die toewijding overtuigd waren. Ajax krijgt zilveren medaille van Amsterdam Voor de eerste maal in de geschiede nis van de stad Amsterdam heeft een voetbalvereniging de medaille in zilver van de stad gekregen. De wethouder voor sportzaken, mr. A. de Roos, reikte het kleinood gisteravond uit aan het Ajax- bestuur, dat recipieerde in Krasnapol- sky ter gelegenheid van het zojuist be haalde kampioenschap van Nederland. HOCKEY Pijnlijke zaak voor Weslduitse ploeg De kans bestaat dat niet West-Duits- land, maar Oost-Duitsland in het Olympisch hockey toe mooi aan "t hoofd van een poule zal staan. West-Duits- land, dat derde werd in het Olympisch toernooi van Melbourne, verwierf met India, Pakistan en Groot-Brittannië het recht zich te plaatsen voor een van de vier poules. Bij het samenstellen van de Duitse ploeg voor de Spelen van Rome verkoos West-Duitsland in plaats van een gemengde ploeg, twee wedstrijden tegen Oost-Duitsland te spelen. Wed strijden die zouden uitmaken dat West- Duitsland ongetwijfeld de sterkste zou zijn. Dat dacht men althans. En het zag er ook naar uit dat de Westduitsers regelrecht naar de zege zou grijpen. De eerste wedstrijd op 24 april in Keulen werd een 30 overwin ning. maar de tweede wedstrijd in Jena op 30 april werd een 14 neder laag. Wederom werden er twee wedstrij den vastgesteld. De eerste is op Hemel vaartsdag in Keulen gespeeld en de uitslag was00. Voor de vierde maal komen op 5 juni a.s. in Jena beide ploegen tegenover elkaar te staan. Wie dan wint gaat naar Rome. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" hield een wed vlucht met 170 oude duiven vanaf Cor- beil. Afstand plm. 420 km. Gelost om 5.30 uur met kalme zuidenwind. De eerste duif bereikte haar hok om 10.47.26 u., de laatste, of 34ste prijswinnares was erom 11.24.22 uur. De uitslag luidt: W. Kapaan 1, 4; J. den Dumne 2, 8, 10; A. J. Pracht 3; H. de Haas 5: S Koster 6; A. v. d. Hulst 7; P. v. d. Drift 9. WIELRENNEN BELG SWEECKX WON DE RONDE VAN BELGIË De Ronde van België is gewonnen door de Belg Alphonse Sweeckx. De best geplaatste Nederlander was Piet van Est, die op de totale balans, welke gisteren in Brussel werd opgemaakt, op de negentiende plaats stond. De zeer snelle etappe van woensdag (over 226 km) werd gewonnen door de 1 Belg Constant Goossens. De Nederlan ders Pos en v. d. Pluym stapten in deze rit van hun fiets. Op de laatste dag werden twee halve etappes verreden, 's Morgens een ploe gentijdrit en 's middags de rit van Hannuit naar Brussel over een afstand van 178 kilometer. Deze laatste rit werd gewonnen door de Belg Schils. Het eindklassement: 1 Alphonse Sweeckx (Belg.) 22.31.32; 2. Messelis (Belg.) 22.31 54. 3. Truy 'Belg.) 22.36.01; 19. Piet van Est (Ned.) 22.45.13; 32. Huissoon (Ned.) 22.52.19; 44. Swaneveld <Ned 22.57 54 47. De Groot (Ned.) 22.58.35: 48. Van Sluvs I (Ned.) 22.58.48; 49. Van Wetten (Ned.) z.t.; 56. Knoops (Ned.) 23.02.21; 58. Bergmans (Ned.) 23.05.37. Sterke race van Bas Maliepaard Bas Maliepaard is na een zeer sterk gereden race winnaar geworden van de derde wedstrijd om de grote Locomotief- prijs, die te Breda op een fraai en snel parcours rondom de Chassée-kazerne werd gehouden. Maliepaard had een ronde voorsprong op het gehele, uit me rendeels vooraanstaande Nederlandse beroe^srenners bestaande, peloton. Aanvankelijk gedurende 20 ronden had de latere winnaar gezelschap van Wout Wagtmans, maar deze moest na een overigens niet ernstige val tenge volge van een lekke band. de strijd sta ken Piet Damen, Jo de Haan en Jo de Roo, de laatste evenals Wagtmans pas terug gekeerd uit Italië, deden geen opvallen de dingen, hoewel De Haan door de sprint van het peloton te winnen op de tweede plaats beslag legde. De uitslag was: 1. Bas Maliepaard (Willemstad» 120 km (82 ronden) in 2 uur 59 min. 13 sec.: 2. Jo de Haan (Klaaswaal); 3 Gijs Pauw (Utrecht); 4 Piet Damen (Lieshout); 5. Piet Rent meester (Ierseke); 6. Gerrit Voorting (Roosendaal); 7. Jan Rol (Alkmaar); 8. Gramser tSiebengewald)9. Kees van der Borst (Etteo)f 10. Mal Maai fPin- dorp). NOBEL - ZUIVER - TROUW Distributors for Holland*- Alvana Import Company Weinig wijziging in de Ronde van Italië De Belg Rick van Looy heeft succes volle dagen achter de rug in de Ronde van Italië. Woensdag werden er twee etappes verwerkt, 's Morgens de tweede tüdrit, een zeer korte rit; van Igea naar Bellaria over slechts vijf kilometer. Winnaar werd de Spanjaard Miguel Poblet in 6 minuten en 30 seconden. Rik van Looy deelde met Nencini de tweede plaats (6.36). 's Middags een 81 km lange etappe van Bellaria naar For- li In de eindsprint van een grote groep renners zegevierde toen Rik van Looy voor de wereldkampioen op de weg An dre Darrigade en de Italiaan Padovan. Door zijn goede vierde plaats behield de Belg Jos Hoevenaers de leiding in het algemeen klassement. Daarin kwam trouwens zeer weinig verandering. Ook gisteren niet, toen Rik van Looy opnieuw de snelste was in een massale eindsprint. De negende etappe over 206 kilometer van Forli naar Li- vorno werd eveneens gekenmerkt door vele, maar niet een geslaagde, ontsnap pingspogingen. Alleen raakte het ideool van het Italiaanse publiek Baldini die een dag tevoren in de tüdrit zo'n ver rassende nederlaag had geleden door een val achterop. Hij arriveerde enige minuten na het peloton in Livorno. Het algemeen klassement ziet er thans als volgt uit: 1. Hoevenaers <B.» 37.53.17, 2. Anquetil (Fr.) op 1 min. 56; 3. Carlesi (It.) op 2 min 07, 4. Ronchini (It.) op 2 min 49 sec.; 5. Pambianco (It.) op 2 min. 50; 6. Rassignan (It.) op 3 min. 20; 7. Nen cini (It.) op 3 min. 38; 8. Gaul (Lux.) op 3 min. 50, 12. Van Looy (B.) op 5 min. 55; 14. Baldini (It.) op 6 min. 34; 22. Wim van Est (Ned.) 38.05.32. Koersen Duindigt De uitslagen van ae op woensdag ge houden draverijen lulden Nikosa-prijs: l. Yannette Parisienne K (J. van Leeuwen) (1.27.2); 2. Yankee Erebus; 3. Xandor. Tot.: w. f5.60; pl. f 1.70, 1.40, 2.60; gek. f4.50; eov. f3.-. Neptunus-prijs: 1. Xanno Hanover (A. R. Nottelman) (1.26.6); 2. Woudsnip S; 3. Woelwater. Tot.: w. f 1.60; pl. fl.40. 2.-; gek. f3.80; cov. f3.20. Nico the Saint-prijs: 1. Victor Malre (W. H. Geersen) (1.26.8); 2. Urchin Han over; 3. Vizier. Tot.: w. f2.-; pl. f2.60, 4.90, 5.70; koppel f 11.30, cov. f 16.70. Nicolaas-prijs: 1. Xanthi Con Dios (S. Slderius) (1.25.5); 2. Vliegende Hollan der. 3 Tea. Tot.: w. f2.70; pl. f 1.20. 1.40. 1.60: koppel f5 80; cov. f4 90. New Aster-prijs 1. Wilschot (J. M. v. d. Berg) (1.24.5); 2. Travlata; 3. Ro bert Taylor. Tot.: w. f2.30; pl. fl.40, 1.30, 2.-; koppel f4.-; cov. f4.- Norbert M-prijs: 1. Vanadis (A. R. Not telman) (1.24.6); 2. Sammy Mars; 3. (dead heat) Trudl Trothan en Q Bascom. Tot.: w. f2.20; pl. fl.40, 2.20; koppel f5.10, cov. f3.70. De rennen: Ormonde-prijs: 1. Slsse Solfero (H. Pije); 2. Jaseuse; 3. Amourette. Tot.: w. f 1.90; pl. f 1.50, 3.40; koppel f 13.50; cov. f 11.10. Flying Fox-prüs. voor amatrices en amateurrijders: 1. The Serpent of Iran (R Milders); 2. Prlncesse Aldis; 3. He raut. Tot.: w. f2.10; pl. f 1.30, 2.10; kop pel f 4 70; cov. f 3.30. Teddy-prijs: 1. Spoetnik (F. Delbras- sinne); 2. Loval; 3. Mister Benbow. Tot.: w. f 1.70; pl. f 1.30, 3.-; koppel f7.40; cov. f 4.30. Totallsator-omzet f 59.944,50. Koersen Mereveld De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen lulden; i Blltstraat-prijs1. Yllte Rose (J. Wa genaar Jr.) (1.29.7); 2. X Erebus; 3. Yel- lowthroat S. Tot.: w. f2.10; pl. fl.40, 1.40, 3.10; gek. f4.-; cov. f3.90. Prijs van de Diergeneeskundige Studen tenkring: 1. Ysvogel S (W. H. Geersen) (1. 26.7); 2. Yewel Boy; 3. Ynno. Tot.l w. f2.50; pl. f 1.50, 2.-; gek. f6.10; cov. 3.60. Professoren-prijs: 1. Welti (J. Kruithof) (1.29.8); 2. Union; 3. Witty Hanover. Tot.: w. f2.60; pl. f2.20, 3.80; gek. f 19.80; cov. f9.20. Zangborrel-prijs: 1. Wilma Dear (J. Kruithof) (1.26.5); 2. Xitty Erebus; 3. Xavero. Tot.: w. f2.90; pl. f2.10, 1.90. Peerdenpieten-prijs, voor studentenrij ders: 1. Wise Guy (H. v. d. Vyver) (1.27); 2. Uranus Koff; 3. Tea. Tot. w. f 5.80; pl. f2.20, 2.80, 2.60; gek. f 11.20; cov. f 10.10. Prijs van de Commllltoneskens1. Xu- thus T (E. Kruithof) (1.24.3); 2. Xema S 3. Wirna O. Tot.: w. f 1.60; pL f 1.30, 1.30, 1.50; gek. f 3.30; cov. f3.10. Glldesteynprijs1. Triton Erebus (J. P. van Twisk) (1.25.7); 2. Walter Pluto; 3. Xuthus Hollandla. Tot.: w. f21.-; pl. 3.40, 2.-, 1.90; gek. f31.60; cov. f5.30. Numanka-prljs: 1. Quicksilver S (J. Wa genaar jr.) (1.21.9); 2. Tarantella; 3. Tru- di Trothan. Tot.: w. f 1.70; pl. f 1.50. 2.40; gek. f6.50; cov. f3.70. Griet-prijs: 1. Wav Jewel (P. M. Smit) (1.23.7); 2. Victor Hanover; 3. Vibo BS. Tot.: w. f2.30; pL f 1.60, 2.-. 1.80; gek. f 12.10; cov. f7.80. Totale omzet: f 147.865.-. SPORTSPLINTERS Het Olympisch comité van Chili heeft besloten de inschryving voor de Zomerspelen in Rome in te trekken. Het besluit werd genomen in verband met de verschrikkelijke natuurramp, die het land heeft getroffen. De Stichting Eurosport, die van 10 t/m 17 mei JJ. de elfde Ronde van Ne derland heeft gehouden, heeft reeds plannen voor 1961. De stichting is be slist niet ontevreden over de financiële resultaten van de afgelopen ronde en men heeft het voornemen volgend jaar wederom een achtdaagse etappewedstryd te organiseren. Denemarken heeft in Kopenhagen met 3-0 gewonnen van Noorwegen. Bü de rust was de stand 2-0. Voor 5000 toeschouwers speelde i G.V.A V. (Groningen) te Meppel een wedstrijd tegen de Duitse oberligaclub Duisburger SV. De Duitsers wonnen met 3-2. De Nederlandse ere-divisieclub For- tuna '54 heeft in Genck (België) met 4-2 gewonnen van F. C. Waterschei Thor. Bü de rust leidde Fortuna '54 met 3-0. Het zuidelüke hockey-elftal (heren) heeft de jaarRjkse wedstrüd tegen Noord Frankrijk, die te Rijssel werd gespeeld. gewonnen met 3-1 De Amsterdamse stayer Martin Wierstra is tweede geworden in een in ternationaal omnium voor stayers in Bordeaux. Onze landgenoot won even als de winnaar, wereldkampioen Timo- ner (Spanje) twee manches.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5