Met een enkel woord AYRO-Landdag vertraagt begin Blokker-festival Mies Bouhuys verlaat AVRO Café-Rest. „Zomerzorg" 40» Agenda VRIJDAG 27 MEI 1960 Bobbeltje (Van een t.v.-medewerker) Op 9 februari 1950 beleefde „Bobosse" van André Roussin zijn première in Brussel. In 1952 nam in Nederland „Co- media" het onder de naam „Bobbeltje" op zijn repertoire en het is sindsdien een paar honderd keer gespeeld. Uw ver slaggever heeft het toen niet één van die keren kunnen zien, want er kwam steeds wat tussen, net zoals de televisie uitvoering, die de AVRO er gisteren van gaf. ook heeft te kampen gehad met al lerlei, dat er tussen kwam. Maar gister avond is het er dan van gekomen, en het was de moeite waard. De rol van Bobbeltje werd weer ge speeld door Guus Hermus, die ook op het toneel de hoofdrol had. Het is een kan jer van een rol met een monoloog van maar liefst twintig minuten, waarin on der andere een imaginaire procureur- generaal om zeep wordt gebracht. In de opvoering van gisteravond, in een bewerking en onder regie van Wal ter van der Kamp, merkten we enige afwijkingen van de tekst van Roussin. We weten niet in hoeverre die wijzigin gen al bij de toneeluitvoeringen waren aangebracht; sommige waarschijnlijk wel, want het waren de normale coupu res waarzonder een stuk het blijkbaar niet kan stellen. Maar het begin van het tweede bedrijf was kennelijk aangepast aan de eisen van de televisie, en wel op een uitstekende wijze. Op het toneel ver telt daar nl. een dienstmeisje door de telefoon aan haar vriend, dat haar me vrouw een brief heeft achtergelaten voor haar man (de toneelspeler, die Bobbel tje speelt» waarin ze hem meedeelt, dat ze hem heeft verlaten. Daarna komt er een politie-agent bij de acteur thuis, die hem een boete komt aanzeggen. Die agent is nodig om het publiek duidelijk te laten merken, dat we nu in de kamer van de toneelspeler zijn, die er net zo uitziet als de kamer in het toneelstuk waarin hij Bobbeltje speelt, en waarvan we het eerste bedrijf hebben gezien. U kunt ons volgen? In ieder geval trad in deze televisie bewerking de agent van politie metoen na het eerste bedrijf op, in de kleedka mer van de toneelspeler. Daarna verplaatste de camera zich naar de kamer van de toneelspeler, waar het dienstmeisje de brief vond, die de kijkers vervolgens in close up te lezen kregen. Zo waren er in de regie meer details, die echt televisie van deze ver- BINNENLAND „Dennenheuvel". Vereniging tot Ver pleging van Hoofdarbeiders in Herstel lingsoorden en Sanatoria, zal morgen haar Jaarlijkse algemene vergadering houden In hotel Heldepark te Hilversum. De Federatie van Oranjeverenigin- Een in Nederland zal op 10 en 11 juni aar Oranjecongres in Bergen op Zoom houden. - Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld: Ar gentinië: ts „Llbertad (26/5); Australië ®s ••Bendlgo" (31/5), ts „Ludwigshafen" ,1/6); ss „Strathaid" (2/6); Brazilië: ms „Graveland" (30/5); Canada: ss .Rotter dam (29/5), ms „Westerdam" (2/6); Chi li: vla New York (29/5); Ned. Antillen: ms Orante Nassau" (31/5); Nieuw-Zee- land: ss „Huntingdon" (29/5); Suriname: ms ..Norinda» (31/5); Unie van Zuld- Afrlka: ms „Carnarvon Castle" (29/5) en Zuid-West-Afrika: ms „Zonnekerk" (31/5) v.9ost"Afï"'kass „Pierre Loti" (2/6). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. v Door een kleine wijziging in het studieprogramma is Prinses Beatrix toch hi staat de M-dag U, die op 7 juni in de Bernhardhal van de Jaarbeurs te Utrecht gehouden wordt, in haar functie van ere voorzitter van de Stichting Nederlands Comité Unicef bij te wonen. Aanvankelijk zou in haar plaats Prinses Irene op deze dag aanwezig zijn. .Ia een sloot van het Flevopark te Amsterdam is het driejarig jongetje E. Groof uit Amsterdam verdronken. Nie mand heeft gezien hoe het knaapje in het water is geraakt. Woensdagmiddag is het bijna 11- i l?e JongetJe B. Maturbongs uit het Ambonezen woonoord te Ryckholt-Grons- veld, in de Maas verdronken. De 82-1arige landbouwer G. W. Huls kamp te Winterswijk is overleden als ge volg van verwondingen, die hh had op gelopen doordat een op hol geslagen paard hem meesleurde. Het is vermoede lijk gaan draven, toen de heer Hulskamp op een zandweg in de buurtschap Het Woold op de kar wilde klimmen en daar bij struikelde. HIJ werd toen een eind over de ongelijke weg meegesleurd. Op de Rijksweg Hengelo—Oldenzaal is de 7-Jarige Anton Lohuls uit Olden zaal door een Deense auto aangereden De Jongen, die met de flets aan de hand de drukke verkeersweg overstak, was op slag dood. K Een Nederlandse emigrante, Maria Hooykaas, is vorige maand tijdens de Ne derlandse tentoonstelling in Hamilton gekozen tot miss Dutch Canadian 1960. Maria Hooykaas woont thans zeven jaar in Hamilton, maar is nog geen Canadese. ZIJ bezocht een economische school en slaagde voor het eindexamen. Daarna kreeg z\j een betrekking als secretaresse, aldus de Nederlandse courant voor Ca nada. Ter gelegenheid van haar 50ste ver- Jaardag werd aan H.M. de Koningin een nationaal geschenk aangeboden. Uit dit geschenk stelde Hare Majesteit f 80.000 ïr beschikking voor de verzorging van t.b.c.-patiënten in Suriname. Een stich ting zal zich nu belasten met de beste ding der gelden. Bij een verkeersongeluk op de Ro zengracht in Amsterdam zijn de 20-jarige dienstplichtig soldaat G. Talsma en zijn duopassaglere, de ongeveer 20-jarige me juffrouw Pastoor, belden met het hoofd op de motorkap van een auto terechtge komen. Mej. Pastoor was op slag dood, Talsma overleed korte tijd later. Een voetganger liep ernstige verwondingen op. Woensdagmiddag raakten twee kin deren van de familie Pruyn aan de Ba- kelseweg te Helmond in de rivier de Aa te water. Hoewel voorbijgangers te hulp snelden, bleken bij de 8-jarlge Rudolf de levensgeesten reeds te zijn geweken. De tweejarige René, die te water was gegaan om zijn broertje de hand te reiken, werd later gered door de 18-jarige schilder Bernst, die de dreumes was nagespron gen. De waarnemend burgemeester van Zonnemaire, de heer J. L. van Leeuwen, heeft woensdagmiddag de door het ge meentebestuur Ingestelde prof. Zeeman- prijs uitgereikt aan de Amsterdamse na tuurkundige, dr. H. de Kluiver. In een toespraak tot dr. De Kluiver en echtge note belichtte burgemeester Van Leeuwen de figuur van wijlen prof. Zeeman en herinnerde hij aan de hartelijke contac ten tussen Zonnemaire en de hoofdstad, waaruit na de stormvloed van februari 1953 de grootste hulpverlening aanSchou- wen-Dulveland is voortgekomen. toning maakten. Ook de (schaarse) fou ten maakten er trouwens echt televisie van, zoals een hinderlijke microfoon- schaduw tegen het eind. Het spel van Hermus was uitstekend. Over het algemeen zeer rustig, zodat de Schmiere, die hij moest geven in de dr oom-monoloog in het tweede bedrijf, er nog beter uitsprong. Ook Joop Dode- rer, een van Neerlands gevierde man netjesmakers, was goed in zijn korte rol letje van radioreporter; een vervelend rolletje, omdat Roussin deze reporter laat hakkelen als hij gewoon spreekt, en zeer vlot laat spreken tijdens een inter view, wat wij een flauw middel vinden om het publiek aan het lachen te krij gen. Ko Arnoldi speelde de rol, die des tijds Cor Hermus op het toneel speelde, en hij maakte er een mooi Frans oompje van. De vertaling van Jan Teulings is vlot, en Fokke Duetz had er fraaie decors bij gemaakt, die alle gelegenheid tot ruim spel gaven. Woensdagavond besloot de KRO zijn uitzending met een variétéprogramma met o.a. een rolschaatsende xylofonist en een fietsende lilliputter. Interessan ter vonden we het gesprek dat J. W. Hofstra had met Cruys Voorbergh, wel iswaar niet over het lustrumstuk, dat deze volgende maand hier in Leiden komt regisseren, maar over een min stens even boeiend onderwerp: de hob by's van de heer Voorbergh. Dat bleek dan onder meer te zijn het vervaardi gen van een serie poppen, waaraan de geschiedenis van het kostuum zal wor den vertoond. Dat Cruys Voorbergh een deskundige op dit gebied is, zal voor ve len geen nieuws zijn, hopen wij, maar dat hij voor zijn klein model poppen al les zelf maakt, de handjes snijdt, de hoofden boetseert, de kleren knipt, naait breit en wat al niet, deed ons met de heer Hofstra afvragen waar hij de tijd vandaan haalt naast zijn andere bepaald niet geringe prestaties. Het antwoord bleek eenvoudig te zijn: je moet je tijd kunnen indelen. Dat zal wel, maar je moet er misschien toch ook wel Cruys Voorbergh voor zijn. We zagen voorts een aantal aardige meisjes, leerlingen van de Maastrichtse Stadsacademie voor Toegepaste Kunsten die een aantal toiletjes kwamen tonen, welke ze zelf hadden ontworpen. Aller aardigst. Maria van der Eist was een charmante gastvrouw, maar we vonden haar toon tegen haar gasten af en toe wat te patroniserend. Men zegt nu een maal niet tegen zijn gasten: „Ik vind het erg leuk dat je dat zo weet te ver tellen". „Pas op voor zakkenrollers" werd erg gewichtig een „politie-documentaire" genoemd. Er kwamen inderdaad nogal wat politiemensen met en zonder uni formen in voor. We weten nu ook op welke momenten zakkenrollers ons graag beroven. De samenstellers hadden echter in hun streven het programma luchtig te houden - er trad zelfs een eerlijke zakkenroller in op, een aardig variété nummer - de vaste lijn wel wat verloren. AD INTERIM Prins Bernhard naar Ziirich Prins Bernhard is gistermorgen uit Buenos Aires naar Nederland vertrok ken. Op het vliegveld nam hij afscheid van de Argentijnse president, dr. Ar- turo Frondizi. De prins reist naar Zii rich in een speciaal toestel van de KLM. Zo'n zestigduizend mensen hebben gisteren de inmiddels traditioneel ge worden AVRO-Landdag bezocht, welke in Apeldoorn werd gehouden. TJit alle delen van ons land was men naar deze stad getrokken. De samenkomst werd om halfeen geopend door de voorzit ter van de omroepvereniging, jhr. Th. Röell. Burgemeester A. L. de Tombe heette namens de gemeente Apeldoorn zijn vele gasten welkom. Talrijke ar tiesten traden op negen verschillende plaatsen in het fraaie natuurreservaat ,,Berg en Bos" op. Maar de klap op deze feestelijke vuurpijl was toch het optreden van Caterina Valente. Hoewel de Apeldoornse politie spe ciale maatregelen had genomen om de aan- en afvoer van de talrijke auto's, bussen en andere voertuigen vlot te laten verlopen, kon zij toch niet ver hinderen, dat de gastzangeres langdu rig oponthoud had by haar vertrek uit Apeldoorn. Dus moest Blokker lang wachten op de populaire Caterina. De Duitse ster zou om kwart voor zeven aan de grens van het dorp zijn om daarna in optocht met de K.L.M.-Harmonie voorop in een open sportwagen door het dorp te worden gereden. Burgemeesterszoon Ben Essing had het allemaal zo keurig geregeld om voor een spectaculaire opening van zijn vierdaagse Blokkerfestival te zor gen. Maar helaas, hij had buiten de drukte in Apeldoorn gerekend. De in tocht werd daardoor precies twee uur vertraagd. In de Blokkerse veilinghal, volgens de traditie gemeubileerd met fruit kistjes, werd het wachten verkort door de Zaanse band de Micro-solisten. Ondanks deze tegenslag gedroegen de 2500, meest jonge, bezoekers zich zeer gedisciplineerd. Maar men werd wat levendiger, toen omstreeks tien uur eindelijk het orkest van Eddie de Latte op het geïmproviseerde podium verscheen en de golven van enthou siasme sloegen helemaal los, toen een half uur later Caterina Valente haar eerste liedje ten gehore bracht. Al be gon men veel later, de bezoekers heb ben toch het volle pond gekregen. De AVRO deelde ons mede: „Mevrouw Mies Bouhuys heeft tot onze spijt om persoonlijke redenen ont slag gevraagd uit de dienst van de AVRO. Dit ontslag is haar per 1 juli 1960 verleend". De kloof, welke er tussen de schrijf ster van het zo bijzonder populaire kin derprogramma „Varen is fijner dan je denkt" en deze omroepvereniging was ontstaan, is dus onoverbruggelijk geble ken. Jammer, de kinderen zullen Mijnheer King en de bemanning van zijn „Krikke mik" ongetwijfeld erg missen. Ondervoorzitter AVRO Het bestuur van de AVRO heeft tot ondervoorzitter benoemd het lid van het dagelijks bestuur de heer E. de Jong te Leldschendam. De heer De Jong heeft deze benoeming aanvaard. Radiotelefonieverfceer met „Veronica" blijft verbroken De juridisch adviseur van degenen, die betrokken zijn bij Radio Veronica, mr. dr. K. W. P. Klaassen uit Den Haag, heeft de PTT verzocht de „Veronica" weer toe te laten tot het radiotelefonie- verkeer via Scheveningen-radio. Op 8 mei J.l. werd de .Veronica' daarvan uit gesloten omdat haar omroepuitzendin- gen het openbaar radiotelefonieverkeer van Soheveningen-Radio ernstig stoor den. De directeur-generaal van de PTT heeft aan mr. Klaassen geantwoord dat, hoewei deze storing zich op het ogenblik niet meer voordoet hem nu weer klachten hebben bereikt' van ern stige storingen in het radioverkeer van een andere van vitaal belang zijnde dienst, (welke dit is wilde de PTT niet zeggen, aldus mr. Klaassen). De directeur-generaal deelde mede, geen aanleiding te zien de „Veronica" tot het openbaar radiotelefonieverkeer via het rij kskuststation Scheveningen- Radio toe te laten zolang erkende radio diensten storing van de omroepuitzen- dingen van de „Veronica" ondervinden. Tenslotte merkte hij in zijn brief aan mr. Klaassen nog op, dat ten aanzien aan de ondervonden storingen „de no dige stappen bij de betreffende buiten landse administratie zijn gedaan" (hiermede wordt bedoeld bij de daar voor in aanmerking komende instan tie in het land waar het schip geregis treerd staat: Panama). Van de weigering tot toelating in het radiotelefonieverkeer kan men krach tens de telegraaf- en telefoniewet in be roep gaan bij de minister van Verkeer en Waberstaat en dit zullen, aldus mr. Klaassen, de belanghebbenden op korte termijn doen. O Vervolg van pag. 1 Eichmanns verleden De burgerlijke stand te Solingen, ten noorden van Keulen, waar Adolf Eich- mann is geboren, heeft meegedeeld dat zijn moeder als r.-k. stond ingeschreven en zijn vader als protestant. Men kon niets zeggen over de vraag of Eichmann jood of van joodse afkomst was. Hij was in 1935 in Passau gehuwd. Volgens de Weense socialistische „Arbeiterzeitung" heeft de familie Eichmann vele jaren in Linz in Opper-Oostenrijk gewoond, maar Adolfs vrouw woonde met haar drie zoons onder haar meisjesnaam Vera Liebl tot 1952 in Alt-Aussee in Noord- Stiermarken. In 1952 vroeg zij een Oos- 1 tenrijks paspoort aan op deze naam en i vertrok plotseling, zonder zelfs de school van haar kinderen hiervan op de hoogte te stellen. Adolfs vader, die in Linz een groot handel in elektrische apparaten had, is onlangs overleden. In Linz wonen nog twee broers van Adolf, de hShdelaar Otto en de advocaat Robert. Een andere broer. Emil Rudolf, werkt bij de spoor wegen in Frankfort. Adolfs vrouw kwam uit Mlade by Budweis (thans in Tsjecho-SlowakUe). De drie zoons, Horst. Dieter en Klaus, zijn nu 24, 21 en 19 jaar oud. Sterk verhaal Hengelaars staan bekend om hun visserslatijn. Maar William Foyles in Maldon, Engeland, heeft alles, wat er op het gebied van sterke vissersverhalen is gepres teerd, overtroffen door mee te de len, dat hij, in de dertig jaar, dat hij voorzitter van de plaatselijke hengelaarsclub is, nog nooit ook maar één vis heeft gevangen. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 18.10 Vaticaanse act. 18.25 Lichte muz. 18.50 Regerlngsultz.: Emigratlerubr.- Het emigratiepraatje van H. A. vanLuyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Pol. lezing. 19.40 Verz.progr. voor de militairen. 20.30 Water in Europa, klankb. 21.00 Lichte muz. 21.20 Theater Andersom, liedjes, 21.50 Kamermuz. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Volwassen kinderen en gehoorzaamheid, lezing. 22.55 Gevar. progr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Latijnse muz. 18.50 De puntjes op de 1, praatje. 19.00 V. d. kind. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 Het platteland nu. lezing. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boexbespr. 20.10 De dichter Jaap Harten, lezing. 20.20 Voordr. 20.35 De mens en zijn werk. lezing. 20.50 Grote Russen en hun visie op Westeuropa, le zing. VARA: 21.00 VARA's Bekercompe titie. 21.55 Jazzmuz. 2.15 Buitenl. week- overz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Muzlekrevue. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA Regerlngsultz.: 19.00-19.45 Instructie voor volkstellers. NTS: 20.00 Weekjour- naal. NCRV: 20.30 Act. 21.15 Cabaret. 21.50 Documentaire film. 22.10 Wat ben ik?, lezing. VOOR ZATERDAG 28 MEI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Impressies v .d. Lichtprocessie in Lour- des. 8.20 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 TELEFOON 21444 WEEKEIND MENU'S f3.50 - f4.50 - f5.50 MENU f 4.50 Windsorsoep Kalfsbiefstuk - Roomsaus Champignons - Spinazie Geb. aardappelen Vruchtenpudding. Voor kinderen hebben wij een speciaal menu f3. Muziek Zaterdags van 1624 uur. Zondags 1624. Een zwager van Adolfs vrouw, een voormalige kapitein van het Tsjecho- slowaakse leger, verklaarde na de oor log onder ede dat hij by het overlijden van Adolf Eichmann aanwezig was ge weest. Eichmann werd op 8 mei 1945 door Amerikaanse troepen in Oostenrijk ge vangen genomen. Hij zag kans zijn ware identiteit te verbergen en vertoefde an derhaf jaar als luitenant van de SS in een krijgsgevangenkamp. Nadat hij uit dit kamp ontsnapt was. dook hij onder bij een houtvester in Noord-Duitsland. In 1950 slaagde hij erin met valse pa pieren uit Duitsland te komen. Hy nam in het geheim contact op met zijn vrouw die niet beter wist dan dat hij dood was, en zy voegde zich met de kinderen bij hem. Eichmann zou eerst met de „bevrijder van Mussolini" Skorzeny naar Spanje zijn gegaan om later als oliedeskundige in een van de Arabische landen te wer ken. De Groot-Moefti van Jeruzalem zag Eichmann in 1959 in Cairo en sprak met hem. Later verluidde dat Eichmann in Koeweit verbleef. Een Arnhemse kleuter is omgekomen bij een ongeluk op de Hulsensestraat te Arnhem. Het Jongetje stak met een vriendje plotseling over vóór een vracht auto met aanhanger uit Den Haag. De chauffeur van de vrachtauto trachtte nog een ongeluk te voorkomen door scherp uit te wijken. Bij deze manoeuvre kan telde de vrachtwagen. Het vriendje van het omgekomen Jongetje is gewond op genomen in het ziekenhuis in Arnhem. Op Hemelvaartsdag zijn in de Die rentuin te Den Haag de Nederlandse danskamploenschappen voor amateurs en Ërofesslonals gehouden. Bij de amateurs het paar Van der Steen-Staring uit Den Bosch kampioen geworden, bij de profes sionals het paar Voeten-Assman, even eens uit Den Bosch. Gisteren waren 34 tamboer- en pij perkorpsen met in totaal 2500 man uit alle delen van het land naar Hilversum gekomen voor een jaarlijkse nationale pijperdag, welke in het Sportpark werd gehouden. Dit was de grootste nationale pijperdag, welke ooit in ons land werd gehouden. BUITENLAND In Aken is gisteren aan de 73-Ja- rige voormalige premier van Luxemburg, dr. Joseph Bech, de Karel-de Grote-prijs voor 1960 uitgereikt wegens diensten aan de eenmaking van Europa bewezen. I Saro Mellkian, een Armeniër, die wraak nam voor de massale moord op 600.000 van zijn landgenoten in de eer ste wereldoorlog, door in 1921 in Berlijn de Turkse premier Telaat Pasja te ver moorden. Is woensdag op 64-jarige leef tijd te San Francisco overleden. Meliklan werd indertijd door een Duitse Jury vrl.l- ^e|proken. Sinds 1956 woonde hij in de Griekse en Turkse Cyprioten hebben gisteren een algemene staking van 24 uur gehouden uit protest tegen de werkloos heid en het massale ontslag van over heidspersoneel. Prinses Margaret en Antony Arm strong-Jones zullen op 18 juni van hun huwelijksreis in het Caraibische gebied in Engeland terugkeren, zo is te Londen be kendgemaakt. Zij maken de tocht aan boord van het koninklijk jacht Britannia. Dinsdag is uit Peking de eerste in ternationale Chinese passagierstrein ver trokken, die vla Oelan Bator, de hoofd stad van de Mongoolse volksrepubliek, naar Moskou rijdt. De Poolse regering heeft alle staats ondernemingen opgedragen zuinig te zijn met officiële ontvangsten en diners. Voor banketten en recepties zijn speciale ver gunningen nodig. Als vergunning wordt gegeven moet men de zaak echter zo zui nig mogelijk aanpakken en vooral voor alcoholische dranken tot een minimum beperken, zo meldt het Poolse persbureau PAP. De Franse staatssecretaris van Fi nanciën, Valerie Giscard d'Estaing, heeft f;isteren in een rede, uitgesproken ter ge- egenheid van de opening van de jaar beurs van Luxemburg, voorgesteld een „Europese economische begroting" in te voeren. Bondskanselier Adenauer is woens dag naar Cadenabbia, aan het meer van Como. vertrokken voor een vakantie van tenminste vier weken. In Kazakstan is men begonnen met de aanleg van een stuwdam in de rivier de Syrdarya, waardoor in de woestijn een meer van 4.500 vlerkante km. met een inhoud van zes miljard kubieke meter v.ater zal ontstaan. Hierdoor hoopt men een gebied van 4,5 miljoen ha. vrucht baar te maken. parlement thans ermee ingestemd het vegen van schoorstenen tot „beschermde arbeid" te verklaren, die alleen door er kende meester-schoorsteenvegers verricht mag worden. In een oostelijk gebied van Belgisch Kongo is woensdag de noodtoestand af- gekondgd nadat bericht was binnenge komen van toenemende gewelddadigheid bij de verkiezingen aldaar. Het betreft het gebied van Maniema. Premier Verwoerd van Zuld-Afrnka zal dinsdag voor het eerst sinds de aan slag op zijn leven, zes weken geleden, in het openbaar verschijnen. Na een histo rische optocht in het stadion van Bloem fontein. die de vijftigjarige geschiedenis van de Unie uitbeeldt, zal de premier een toespraak houden. Van gewoonlijk betrouwbare zijde werd gistermiddag in Moskou vernomen, dat de toestand van de Russische schrij ver Pasternak bijzonder ernstig ls. De Êatiënt blijkt longkanker te hebben. Ijn artsen zouden een operatie over wegen. Engeland zal politiek asiel verlenen aan een lid van 'n Sovletrusslsche culturele delegatie, welke In het begin van deze maand een bezoek aan Schotland bracht. De betrokkene vroeg op 19 mei te Edin burgh asiel. By de Ivoorkust (West-Afrika) ter hoogte van Abidjan zijn woensdag een vrachtschip en een vissersboot met elkaar ln aanvaring gekomen. Zeven mensen zijn verdronken en er worden er 25 vermist. In totaal zijn 27 opvarenden gered. De Zuldvietnamese politie heeft woensdag een aantal studenten, artsen en Journalisten aangehouden bij een grote actie tegen communistische activiteiten ln kringen van Intellectuelen ln Saigon. Voorts is biykens een officiële bekend making een aantal commissarissen van politie ln de hoofdstad vervangen door „Jongere en dynamischer figuren". VRIJDAG Gulden Vlies: Ledenvergadering Leidse Kunstkring „Voor Allen". 8 uur nam. De Harmonie: Ned. Ver. Expogé. Film vertoning Smit en Co's Sleepdienst. 8 u. nam. Leiderdorp. Zaal achter Oer. Kerk: Jaarvergadering ARJOS. 7.45 uur nam. Voorschoten. Pr. Bernhardlaan: Openluchtconcert van Harmonievereni ging „Benvenuto". 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia": 8 uur nam. Den Burcht (foyer): Receptie 20-Jarlg Jubileum Leidse Bond van volkstuinver enigingen. 35 uur nam. Doelenkazerne: Jaarvergadering afd. Zuld-Holland-noord Bond van Ned. Mi litaire Oorlogsslachtoffers. 10.30 uur v.m.; receptie l.v.m. derde lustrum. 35 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventskerk. 10 11 uur voorm. bijbelstudie; 11 uur voorm. ds. H. K. la Rondelle van Delft. HTM-halte Posthof: Nachtexcursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar MeiJen- del 11.31 uur nam. Rooseveltstraat 9: Openbare les Regio nale Werkplaats Vakopleiding voor vol wassenen. 10 uur voorm.4 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Jubileum-feest avond Leidse Bond van Volkstulndersver- enlglngen. 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Rels- ver. naar de Pan van Persijn. 2.10 uur nam. (fietsers 2.40 uur btf noordpoort vliegveld Valkenburg). WilhelmlnabrugFietstocht met onbe kende bestemming Ver. „Oud-Lelden 1.45 uur nam. ZoeterwoudsewegAandeelhoudersverga dering N.V. Holl. Constructie Werkplaat sen te 10.30 uur voorm.; Idem N.V. Ned. Eleotrolaschmy. te 11.30 tiur voorm. ZONDAG Gerecht 10: Eredienst Soefl-beweglng. Spr. mevr. Sh. Khan, 11 uur voorm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho va's getuigen. 5.30 uur nam. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Zijlstra. 10.15 uur voorm. Volkfhuis. Poppentheater „Harlekijn". „De koning met het vierkant® hoofd". 3 uur nam. MAANDAG Geb. voor Chr. Soc. Belangen: Jaar vergadering Leidsche Chr. Besturenbond. 8 uur nam. Gulden Vlies: Leidse Assurantieclub. Spr. Jan Schreiner over de hengelsport. 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling Ned. Comedie. „Joseph in Dothan". 8 uur nam. DINSDAG Herengracht 82: Ledenverg. Pro Juven- tute Rijnland. 8 uur nam. Prediker. Volle Evang. Zending. Spr. J. Maasbach. 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling Ned. Comedie. „Joseph ln Dothan". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Leerlingen- uitvoering Balletschool Herry Hendrlchs. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Genootschap „Kennis Is Macht". Spr. dhr. H. Schuurman over ,De Handelsavondschool als centraal in- V.ituut voor goed economisch onderwijs". 8 uur nam. Gulden Vlies: Jaarl. ledenverg. Ver. tot Bevordering van het Vreemelingenverkeer. 8 uur nam. Pieterskerk:Avondstilte te 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Ned. Ver. van Suiker zieken, afd. Lelden. Lezing dr. Terpstra (met film). 8 uur nam. Zomerzorg: Finale d'Oprechte Amateur. 8 uur nam. Voorburg (Saturnusstraat)K. en O.-excursie naar N.V. van der Heem. 1.55 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academie: Tentoonstelling „Tekenin gen en gouaches van Joh. van den Berg en schilders van de Ecole de Paris (tot 28 mei). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 2—4 Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Huls en huisraad ln de Griekse en Romeinse oudheid". (T.m. 3 Juli). BIOSCOPEN Casino „Zij hielden van het leven". 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Het zout der aarde". Lldo „Zij waren nog geen twintig". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uiu» Waterst. 9.40 Radio Ralley 1960. 10.05 V. d. kleuters. 10.20 Gram. 10.25 Radio Ralley. 1960. 10.30 Ben Je zestig? 10.55 Radio Ralley 1960. 11.00 V. d. zieken. 11.15 Gram. 11.55 Radio Ralley 1960. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tulnbouw.meded. 12.33 Radio Ralley 1960. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennws. 13.25 Dansmuz, 13.45 V. d. Jeugd. 13.65 Radio Ralley 1960. KRO: 14.00 Verz.progr. (Om 14.40 en 15.10 Radio Ralley I960). 15.15 Franse les. 15.30 V. d. Jeugd. 16.00 Radio Ralley 1960. 16.10 Gregoriaanse zang. 16.40 Amateurs- progr. 17.00 V. d. jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Ama- teursprogr. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Kamerork. en solist. 20.20 Lichtbaken, lezing. 20.30 Gram. 21.10 Pol. praatje. 21.20 Gevar. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Hongerende wereld, reportage. 22.55 Gesprekken. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Gevar. progr. 11.30 Planorecital 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 V. d. Jeugd. VARA: 14.15 Streekuitz. 14.40 Harmo- nie-ork. 15.05 Nleuw-Gulnea tegen wil en dank, lezing. 15.20 Gelders Ork. en koor. 16.10 Boekenwijsheid. 16.30 Hammondor gel en zang. 17.00 Jazz. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Operamuz. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Binnen en buiten de grenzen, lezing. 19.40 Chris tus. zijn leerlingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Metropole-ork. 20.40 De on zichtbare verzameling, hoorsp. 21.00 In- str. kwint, en soliste. 21.25 Socialistisch comm. 21.40 Lichte muz. 22.05 Sportnws. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.10 Sport 23.15 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30- 18.30 V. d. kind. (overn. v. d. Vlaamse t.v.). 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Interviews. 20.35 Quiz. 21.35 Gevar. programma. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Automobillstenkron. 12.30 Gevar. muz. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Gram. 14.10 Hoorsp. 15.10 Boekbespr. 15.45 Gevar. progr. 16.45 V. d. kind. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sportprogr. 18.45 Gevar. muz. 19.15 Pari. overz. 19.30 Interviews. 20.00 Gevar. progr. 21.00 Nws. 21.15 Hoor spel. 22.45 Avondgebeden. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Hersengym. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.15 Progr.overz. 13.20 Cricket. 13.35 Uitsl. cricket. 13.45 Golfrep. 13.50 Gevar. muz. 14.30 Sportuitsl. 14.35 Mo torraces. 14.40 Gevar. muz. 15.00 Motor races. 15.10 Gevar. muz. 15.25 Golfrep. 15.30 Sportuitsl. 15.35 Gevar. muz. 15.55 Motorraces. 16.05 Gevar. muz. 16.25 Mo torraces. 16.30 Sportuitsl. 16.35 Cricket. 16.50 Motorraces. 16.55 Gevar. muz. 17.10 Motorraces. 17.15 Gevar. muz. 17.25 Golf rep. 17.30 Sportuitsl. 17.40 Gevar. muz. 18.10 Cricket. 18.25 Jazzmuz. 18.55 Sport uitsl. 19.00 Journ. 19.30 Dansmuz. 20.00 Gram. (Om 20.30 nws.) 21.00 Ork.conc. 22.00 Gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Ge var. muz. (Om 23.30 nws.) 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 18.00 Nws. en weer ber. 13.15 Lichte muz. 17.15 Gevar. muz. 19.00 Nws. en weerber. 20.10 Popul. muz. 21.45 Nws. en weerber. 22.10 Ork.conc. 22.35 Dansmuz. 24.00 Nws. en weerber. 0.05 Lichte muz. 1.00 Gevar. muz. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 14.00 Gevar. muz. 14.30 Kamermuz. 17.40 Ork.conc. 20.00 Gevar. muz. 20.15 Gram. 22.30 Idem 23.05 Idem. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Muzikale kalel- doscoop. 14.30 Journ. 15.00, 15.15 en 15.45 Gram. 16.00 Lichte muz. 16.30 Negro spirituals. 17.00 Nws. en weerber. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische Ïezangen. 17.30 Gram. 17.46 Engelse les. 8.00 Orgelconc. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Intern, wedstr. voor plano Kon. Elisabeth. 22.00 Nws. 22.15 Amus. muz. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.30 Gram. 23.45 Hongaarse muz. 24.00 Sluiting. 484 m.: 12.17 Lichte muz. 12.52 Gram. 13.00 Nws. 16.02 Disco-Club. 17.00 Nws. 19.10 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Intern, wedstr. voor piano Kon. Elisabeth. 22.55 Nws. 23.00 Gevar. muz. Daarna: Intern, wedstr. voor plano Kon. Elisabeth (uitsl.). 23.55 Nws. Studio „Wir Wunderkinder". A.l. Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Last train from Gunhill". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Brandend Verlangen". 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Wolgabootsman". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7.15 en 9.15 tiur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Astra-tlieater Wassenaar Vrijdag 8 uur, zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur Her cules en de Koningin van Lybia. 14 Jr. Maandag, dinsdag en woensdag: 8 uur Les Quatre Cents Coups (Zij kusten en zij sloegen hem) 18 Jaar. Donder dag 2.30, 7 en 8.30 uur: de kleurenfilm van het huwelijk van Prinses Marga ret. elke leeftijd. Zondag en woensdag 2.20 uur: Jerry als babysit, elke 'eertijd. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden is geopend de Zuider-Apo- theek, Lammenschansweg 4. tel. 23553. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur)

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2