HEELAL EN AARDE „Automatisering is een uitdaging en belofte" VALKENBURG Speciale Floriade - expositie is een verantwoorde trekpleister EICHMANN WERKT BIJ EEN OLIEBEDRIJF IN KOEWEIT PRISMA Studiecentrum wil de opleiding voor kantoorteehniek verbeteren WEEKEND VALKENBURG N.V. HOTOCOMBIE Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 25 mei 1960 Derde blad no. 30057 Gisteren geopend door prof. dr. H. C. v. d. Hulst (Van een onzer redacteuren) Op het eerste gezicht doet het wat wonderlijk aan, dat op de Floriade, die een tuinbouwtentoonstelling bedoelt te zijn, sinds gisteren een bijzondere expo sitie te zien valt waar men modellen van het zonnestelsel, van kunstmanen en raketten, van radiografisch bestuur de autootjes en scheepjes, een planeta rium, een oude stoomtram en een „kos- moscoop" aantreft. Die bevreemding behoeft echter niet verder te gaan dan het eerste moment. Er zijn twee heel goede redenen voor deze combinatie. In de eerste plaats staat alles, wat ook maar in de verste verte met ruimtevaart te maken heeft, tegenwoordig in het centrum van de be langstelling. Een tentoonstelling, die er op uit is een zo groot mogelijk aantal bezoekers te trekken, doet er goed aan deze trekpleister niet te verwaarlozen, zelfs een ereplaats toe te kennen. Nauw verband In de tweede plaats en dit willen I wij nu maar als hoofdmotief voor de combinatie noemen is het leven op i aarde in hoge mate afhankelijk van de plaats van de aarde in het heelal, in het bijzonder in het zonnestelsel. De energie welke het leven nodig heeft, is door de miljoenen jaren heen door de zon ge schonken. Klimaat en weer zijn voor namelijk van invloeden buiten de aarde afhankelijk. Met behulp van kunstma nen wordt getracht de weersveranderin gen betere te begrijpen en voorspellin gen, die ook voor de land- en tuinbouw van eminent belang zijn, te verbeteren. Natuurkundig onderzoek van de ruimte leert ons meer over de elementaire bouw stenen van materie en energie, waaruit ook weer het wetenschappelijk inzicht in allerlei problemen van de plantengroei kan worden verdiept. Een verder onder zoek van de ruimte, in het bijzonder de andere planeten, kan wellicht iets ver tellen over de oorsprong van het leven op aarde, waardoor men zich een beeld zou kunnen gaan vormen van de „wieg" van alle plantaardig leven, waaruit land en tuinbouw zijn opgegroeid. Goed bekeken zou de Floriade zonder deze expositie „Heelal en Aarde", die gisteren door de Leidse hoogleraar in de theoretische sterrenkunde prof. dr. H. C. van de Hulst niet „af" geweest zijn. Geen „moestuin" Ongeveer in deze geest legde ook prof. Van de Hulst dit slechts ogenschijnlijke verband tussen heelal, zonnestelsel, kunstmanen, aarde en Floriade toen hij gisterochtend tot een klein aantal geno digden sprak alvorens de tentoonstelling voor het publiek werd opengesteld. Hij verheugde zich dat op deze wijze zelfs op één dag veel meer mensen iets over de grote lijnen van de opbouw van zonne stelsel en heelal zouden kunnen leren, dan hij ooit in zijn hele leven op de col legebanken zou kunnen bereiken. Hij liet echter de waarschuwing horen, dat vol gens hem grootscheepse ruimtevaart met kolonialisering van planeten nimmer be reikt zal worden. Bij de vergelijking van de plaats van onze aarde in het zonne stelsel met het „huis en hof" merkte hij daarom ook op, dat dit „hof" van de aarde bepaald geen moestuin is. Afwisselend beeld De tentoonstelling zelf biedt een reeks dikwijls in aardige boeiende vorm ge goten afwisselende beelden van het heel al, modellen van zonnestelsel en plane ten, van verschillende soorten raketten, van radiografische geleidingssystemen gedemonstreerd met bootjes en autootjes (omdat een geleide raket zelfs in de Ahoyhal een te bekrompen ruimte ter beschikking zou hebben) en talloze an dere bezienswaardigheden. In sterke ma te doen zowel inventaris als opbouw van de expositie denken aan de tentoonstel ling Het Atoom die indertijd op Schip hol te bewonderen viel, en aan enkele facetten van de Brusselse Expo (de „kos- moscoop" is zeer duidelijk geïnspireerd door het Expo-experiment van Philips). Als een symbool van de geheimzinnige straling in het diepduistere en toch ook weer van licht tintelende heelal is de verlichting in de expositieruimte in paarse fluorescerende tinten schaars ge houden met het hoofdaccent van spot lights op de modellen. Hier en daar doet de tentoonstelling wat erg aan als een kijkspel, maar dat is nu eenmaal de functie van een ten toonstelling voor het grote publiek. Zo lang het materiaal wetenschappelijk verantwoord is, mag men daar niet te snel over vallen. Aardig, doch niet van bijzonder gehalte is een tekenfilm van Walt Disney over een toekomstige be mande aardsatelliet, welke film tijdens de expositie wordt gedraaid. Aan de tentoonstelling is toegevoegd de bekende fotocollectie „Family of Man die als het ware een derde trait d union wordt tussen het hoofdmotief en net thans toegevoegde bij -facet van de Floriade. De miljoenste telefoonaansluiting Met enige plechtigheid is gistermid dag te ongeveer zes uur de miljoenste telefoonaansluiting gerapporteerd op het hoofdkantoor van de P.T.T. aan de Zeestraat 5 in Den Haag. Het was de aansluiting voor de heer R. Beu gelink aan de Raapopseweg 82 te Arnhem. Prof. ir. G. H. Bast, directeur-gene raal van de P.T.T. wenste de hieuw aangeslotene telefonisch persoonlijk ge luk. Daartoe was een ivoorkleurig plas tic telefoontoestel in deze telex-reken kamer aangebracht. Prof. Bast kreeg aansluiting met de moeder van de nieu we abonnee en vroeg haar o.m. of het goed was, dat vanmorgen een bezoek aan de heer Beugelink gebracht zou kunnen worden teneinde de mijlpaal te mar keren met een klein geschenk. Mevrouw Beugelink ging hiermede akkoord. Op grote tabellen langs de wand van het zaaltje, maakte de PT.T. duidelijk, dat de kosten van levensonderhoud en die van een telefoonabonnement van 1930 tot 1941 in gelijke mate gestegen waren. Nadien echter waren de kosten van het levensondeihoud in verhou ding meer dan tweemaal zo hard geste gen als de kosten van een telefoon- Gouverneur van Suriname in ons land aangekomen De gouverneur van Suriname, de heer J. van Tilburg, is gisteravond op Schip hol aangekomen voor een routine-bezoek aan ons land. Bij zijn aankomst verklaarde de heer Van Tilburg, dat de economische ont wikkeling van Suriname volgens hem goed vooruit gaat. In het kader van het Brokopondo-plan is thans een begin ge maakt met de bovenbouw van een grote brug in het binnenland. Ook zal zeer binnenkort begonnen worden met de transmigratie van de bosnegers, waarbij een geheel dorp van ruim 5000 inwoners verplaatst zal wor den. De gouverneur zal 4 5 weken in ons land blijven. Op Schiphol werd hij o.a. verwelkomd door de vice-minister president, de heer H. A. Korthals en door de chef van diens kabinet, de heer A. A. Jonkers. Ook de echtgenote van de heer Van Til burg was op de Amsterdamse luchtha ven ter begroeting aanwezig. abonnement. Op 1 februari 1946, de da tum die de P.T.T. beschouwt als de dag van het nieuwe begin na de oorlog, wa ren er in Nederland 298.704 telefoons aangesloten. Advertentie de nieuwe gevulde vruchten-ulevellen ^FUN FAAM FANTASTISCH Friedmann slaagde erin hem op te sporen Ondanks verandering na plastische operatie Voorbereiding zal Instituut voor efficiency Fata morgana! Bespaar U de bittere ontgoocheling na een schoonschijnend aanbod uit de verte- laat de vakman uw veilige gids zijn - vlak bij huis... uw eigen horloger! .het goede Anker-horloge „Winner 1960" in de RAI Zondag a.s. wordt in het Rai-gebouw te Amsterdam door de Kon. Ned. ken nelclub „Cynophilia" de „Winner 1960" gehouden, een internationale hondententoonstelling met inzendin gen Duitsland, België, Frankrijk, Zwitserland, Denemarken, Zweden, Columbia en Nederland. Ruim 1250 honden verdeeld over 119 rassen en variëteiten zullen in het Rai-gebouw strijden om de Winner- titels. Voor de beste hond van de ten toonstelling heeft HM. de Koningin een medaille beschikbaar gesteld. De tweede beste hond krijgt de door Prins Bero- hard uitgeloofde medaille. Het sterkst vertegenwoordigd zijn de Dashonden (100) gevolgd door de Boxers (76) en Poedels (63). Nieuw op de Ne- landse „Winner" is een Australische Terrier, waarschijnlijk het enige exem plaar van dit ras op het vaste land van Europa. Het berekenen van het salaris van een ambtenaar, met een controle op de juistheid van de berekening, kost „met de hand" uitgerekend 20 minu ten. Een computer (elektronische re kenmachine) doet er 2,5 seconde over. Aangenomen, dat de kostprijs van een man-uur f. 5.bedraagt en de huur prijs van een computer f. 300.dan betekent dit dat de menselijke arbeid f. 1.70 kostte en de machinale oplos sing van het probleem 20 cent. Deze berekening maakte vandaag de heer W. J. Mühring van de Rijkscentrale voor mechanische administratie, tijdens een bijeenkomst van het Nederlands In stituut voor Efficiency, welke vandaag in het Metropole Theater in Den Haag gehouden werd. Ervaringen Het instituut heeft de tweede van de voorjaarsefficiencydagen in hoofdzaak besteed aan beschouwingen over de er varing, welke enkele bedrijven in Ne derland reeds hebben opgedaan met elektronische dataprocessing en data- transmission. Na een korte inleiding van de heer P. C. van Loon, voorzitter van de werk groep administratieve arbeid van het Nive en van prof. R. W. Starreveld, werden deze ervaringen naar voren ge bracht door de heer R. W. Dek van de N.V. Nillmij, de heer P. de Jager, van de N.V. Philips, de heer J. Kraa, van de Twentsche Bank en de heer W. J. Müh ring van de Rijkscentrale voor Mecha nische Administratie. Gastspreker Als gastspreker was aanwezig dr. H. A. Thomas, hoofd van de afdeling instru mentation and controls van Unilever Ltd in Londen. Hij begon zyn uiteenzet ting met een vergelijking te maken van de welvaart in de verschillende landen met het ontwikkelingspeil van hun in dustriële produktie. Tussen beiden be staat een direct verband, aldus spreker In alle landen is de levensstandaard door de opvoering van dit ontwikke lingspeil aanzienlijk verhoogd. Vervol gens gaf hij een overzicht van de pro- duktiemethoden in de loop der eeuwen Visgronden bereikt De meeste loggers hebben de visgron den inmiddels bereikt. Alles wordt thans in gereedheid gebracht om de netten overboord te zetten. De meeste schepen bevinden zich op 280 mijl van IJmuiden. En wel op 56.40 tot 57.00 N.B. en 1.20 tot 1.50 O.L. Het weer is uitstekend. De meeste zeezieken zijn weer aan de bete rende hand. Mikojan met vakantie Anastas Mikojan is op het ogenblik met vakantie aan de Zwarte-Zcekust. al dus heeft een woordvoerder van het Sovjetrussische ministerie van Buiten landse Zaken gisteren verklaard. Hfj noemde de geruchten volgens welke Mi kojan in ongenade gevallen zou zyn „geheel absurd". De eerste industriële revolutie, zo zei- de hij leidde tot de aanvulling of ver vanging van lichamelijke arbeid door machines. In dit tijdperk vond de „me chanisering" van de industrie plaats, met als gevolg een enorme stijging van de produktiviteit. Overtollig Nog steeds verricht de mens zeer veel werk. dat machines beter en sneller zou den kunnen doen. „Automatisering" zou hier voor een groot deel verandering in kunnen brengen. Tijdens de tweede industriële revolutie die wjj thans be leven, worden apparaten uitgevonden en in toepassing gebracht, waarmede men bepaalde geestelijke inspanningen van de mens tot een minimum kan terug brengen. aldus spreker. Dr. Thomas besloot: „Automatisering is een uitdaging en een belofte en wan neer de mens van alle voordelen die er aan verbonden zijn gebruik maakt, zal hij zijn levensstandaard tot ongekende hoogte kunnen opvoeren". Er begint steeds meer tekening te komen in de nieuwe Schevening- se Pier. Dit gezicht van het boule- vardhoofd af toont duidelijk dat men snel vordert. Advertentie 7 DAGEN VOLLEDIG VERZORGDE VAKANTIE IN Alles inbegrepen (incl. reis, verblijf, excursies, pensions) v.a. f 110.p. p. Inlichtingen bij N.V. HOTOCOMBIE Postbus 33 - Tel. 04406—2341—2342 VALKENBURG. DS. N. W. VAN DE BENT NAAR NIEUW-GUINEA De Raad voor de zending van de Ned. Herv. Kerk zal in samenwerking met het Ned. Bijbelgenootschap ds. N. W. van de Bent. die laatstelijk in Medan werkzaam is geweest en thans met ver lof in ons land vertoeft, uitzenden naar Nieuw-Guinea. Daar zal hij op Biak een centrum voor bijbel- en lectuurver- spreiding stichten. maanden duren De man die Adolf Eichmann. in de oorlog nazi-commissaris voor de joden, heeft gevangengenomen, is Tuvia Fried mann, directeur van het documentatie centrum te Haifa voor nazistische oor logsmisdaden. Friedmann is een voormalige agent van de Poolse geheime dienst, die wraak ge zworen had tegen nazi-vervolgers van de joden nadat hij uit een concentratie kamp van de nazi's was ontsnapt. Eich mann was de 201ste nazistische oorlogs misdadiger, die door toedoen van Fried mann werd gearresteerd. De 200 gear resteerden waren in de afgelopen jaren in West-Duitsland veroordeeld. Friedmann kwam vorig jaar op het spoor van Eichmann, toen Eichmann bij een Britse petroleummaatschappij in Koeweit werkte. In het begin van dit jaar vernam Friedmann, dat Eichmann een plastische operatie aan zijn gezicht had laten uitvoeren en Israël was bin nengekomen. De Israëlische geheime po litie kreeg hem toen eindelijk te pak ken. aldus heeft Friedmann meegedeeld. Juridische deskundigen in Jeruzalem hebben meegedeeld, dat de voorberei ding van de zaak tegen Adolf Eichmann enkele maanden in beslag zal nemen. Het proces zal waarschijnlijk ver scheidene maanden duren. De inspecteur-generaal van de Israë lische politie, Naihmias, verklaarde op een persconferentie dat Israël, zelfs tij dens het proces, niet zal meedelen waar, wanneer en hoe Eichmann in Israëli sche handen is gevallen. Bonn helpt braaf mee Onze correspondent in Bonn telefo neerde ons: De Westduitse regering zal Israël niet om uitlevering van Eichmann vragen en zij schijnt ook niet van plan te zyn de ex-SS-er enige rechtsbescherming te geven. Die wordt, aldus zegt men te Bonn. alleen verstrekt in moreel ver antwoorde gevallen. De regering is daar entegen wel van plan Israël alle moge lijke rechtskundige en andere hulp te verschaffen om het geval-Eichmann volkomen op te helderen. Inmiddels heeft de Westduitse socia listische partij de Israëlische regering geluk gewenst met de arrestatie van Eichmann. De party heeft voorts aan bevolen om Duitse waarnemers naar het proces te sturen. Israël en Breda Bij deze officiële Westduitse reacties, die getuigen van een overigens vanzelf sprekend afstand nemen van een man als Eichmann, valt op welk een kloof er te Bonn bestaat tussen de beoordeling van dit geval en die van het geval van de beruchte Bredase oorlogsmisdadigers. Waar men thans geen woorden genoeg kan vinden om Israël inzake de Duitser Eichmann te helpen, vond men indertyd protesten genoeg om te ageren tegen het vasthouden in Nederlandse gevangenis sen van volgens alle rechtsregelen ver oordeelde Duitse oorlogsmisdadigers. Nederland heeft achterstand in te halen (Van onze Haagse correspondent) „Het ivordt hoog tijd, dat wij in Ne derland de achterstand inhalen, welke er bestact in het onderwijs ten behoeve van de moderne kantoortechniek. Ame rika en Duitsland zijn ons op dat punt een heel eind voor. De goede steno typiste) is schaars geworden, ondanks het feit, dat er elk jaar wel vijftigdui zend Nederlanders voor een examen stenografie en machineschrijven wor den opgeleid. Ten aanzien van het onderwijs in het gebruik van de mo derne kantoormachines, zoals tel- en r ekenapparaten, dicteer machines, boek houdmachines en dergelijke, moet zelfs van een luchtledig worden gesproken" Dat zegt de heer Jan Bom, directeur van het sinds kort in Den Haag geves tigde Wetenschappelijk Studiecentrum voor stenografie, machineschrijven en administratieve techniek. Dat bureau gaat uit van een stichting, welke is op gericht door een aantal leraren en in stituten op dat terrein, met de oud-mi nister-president dr. W. Drees als ere voorzitter en de Amsterdamse hoog leraar in de economische geschiedenis dr. H. Klompmaker als voorzitter. Voorlichting Het ligt in de bedoeling van het stu diecentrum om in samenwerking met het bedrijfsleven en eventueel gesteund er is in de eerste plaats dringend be hoefte aan goed telex-onderwijs. Een opleiding tot telexist(e) bestaat alleen bij de PTT. De PTT is nu bereid gevon den telexapparaten en instructeurs ter beschikking van bona fide instituten te stellen. In het onderwijs in het gebruik van tel- en rekenmachines bestaat eveneens een leemte. Centraal Bureau voor Sta tistiek, de Postcheque- en Girodienst en enkele banken kennen een instructie methode. Het Studiecentrum werkt aan de samenstelling van een leerboek voor het mechanisch tellen. Verder zijn er handleidingen in de maak voor het be spelen van de elektrische schrijfmachi ne en voor de toepassing van het dic- teerapparaat, een instrument dat meer vakkennis vereist, dan meestal veron dersteld wordt. Chaos De pogingen van het nieuwe instituut om het kantoorvak op hoger plan te brengen worden overigens zeer belem merd door de organisatorische chaos in de opleiding. De leraren en onderwijsinstellingen zyn wel in vijfentwintig verenigingen, bonden, stichtingen en wat dies meer zij georganiseerd. Combinaties van twin tig tot vijftig leraren zijn geen zeldzaam heid en meestal vormen de examens met de daaraan verbonden examengelden de enige bestaansreden van zo'n vereniging. Het in 1958 ingestelde staatsdiploma door de overheid de tweeduizend leraren leraar stenomachineschrijven betekende stenotypen die dat beroep vaak als nevenbetrekking beoefenen voor te lichten omtrent de ontwikkelingen, wel ke op dat terrein gaande zijn. Om enkele punten van het program ma van de nieuwe instelling te noemen: weliswaar een belangrijke stap op de weg naar een sanering van de kantoor opleidingen, het grote aantal kandidaten dat ervoor zakt is een duidelijke aanwij zing, dat er nog veel te verbeteren valt. Daar komt nog bij, dat een goede oplei- VRIJE HALVE DAG VOOR WINKELPERSONEEL Het personeel in winkels, die nor maal op woensdagmiddag gesloten zijn, mag deze week op die middag in verband met Hemelvaartsdag werk verrichten, wanneer althans die win kels krachtens de gemeentelijke win kelsluitingsverordening geopend mo gen zijn. Dit heeft de Staatssecretaris van So ciale Zaken vastgesteld in een beschik king. die in de Staatscourant is gepu bliceerd. De vrije halve dag. die daar door voor het personeel vervalt, moet vóór 15 juni met een extra vrije halve dag worden gecompenseerd. Advertentie - irf per touringcar of trein v.o. f 27.50 inlichtingen bij Postbus 33 Valkenburg (L) Tel. 04406-2341-2342 of Postbus 10 Ridderkerk (Z.H.) Terwijl men thans Israël een handje helpt om het net om Eichmann water dicht te maken, vindt men het in de Bondsrepubliek ook thans nog vanzelf sprekend dat hier ex-SS-ers van voor malige Nederlandse nationaliteit vr\j rondlopen, die uit een Nederlandse ge vangenis zijn gevlucht, waarin zij waren opgesloten wegens op Nederlanders ge pleegde moorden Vergoeding tulpenaaltje Produktschap deelt standpunt van de minister niet Het bestuur van het Produktschap voor Siergewassen heeft in zijn gistermiddag in zijn kantoorge* bouw in Den Haag gehouden openbare vergadering besloten aan de minister van Landbouw en Visserij een brief te schrijven waarin het verklaart van mening te verschillen met het inzicht van de minister ten aanzien van scha deloosstelling voor de kosten nodig voor de bestrijding van het tulpe- stengelaaltje en aan te dringen op herziening van zijn standpunt. Het bestuur van het Produktschap had de minister op 29 februari meege deeld. dat het in principe besloten had een financieringsfonds in te stellen ter schadeloosstelling van telers, die nadeel ondervinden van de maatregelen tot be strijding van dit aaltje. De minister heeft in zijn antwoord van 9 mei ge antwoord, dat hy met voldoening kennis had genomen van dit principebesluit, maar dat hy geen reden zag van over heidswege gelden toe te staan om de schade te vergoeden. Van verscheidene kanten in het be stuur van het Produktschap sprak men zijn teleurstelling uit over de inhoud van de brief van de minister. Er werd op gewezen, dat het bestuur van het Produktschap de getroffen regeling slechts voor een jaar had genomen. Men noemde dit risico, in tegenstelling tot de mening van de minister, geen normaal bedrijfsrisico en wees er op. dat export, voor een bedrag van ongeveer tweehon derdmiljoen gulden per jaar, wel eens gevaar had kunnen lopen indien men in eigen kring geen maatregelen had genomen. Het bestuur besloot in de brief aan de minister de naar de mening van het be stuur juiste gedragslijn uit te stippelen en de minister te verzoeken het dage lijks bestuur de gelegenheid te geven de kwestie in een onderhoud met hem toe te lichten. Bijzondere bol in Bol's tuin In de tuin van de heer D. Bol, aan het Marktveld te Valkenburg staat thans een late tulp in bloei. Dit is geen bijzonderheid. maar wel dat de bol niet minder dan vyf bloemen heeft voortgebracht. Dit is een unicum. ding tegenwoordig niet buiten kostbare investeringen kan, hetgeen niet te rij men valt met een dikwijls moordende tarievenstryd. In samenwerking met de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, het Nederlands Instituut voor Efficiency en de Contactcommissie voor de opvoe ring van de produktiviteit wil het we tenschappelijk Studiecentrum, dat onder meer door twee goed bezochte congres sen de aandacht op zijn streven vestig de, sluitende onderwijsprogramma's op stellen. Het ideaal gaat uit naar een all-round-opleiding. die men bijvoor beeld door een acte „Leraar kantoor techniek M.O." zou kunnen bekronen. Dat is echter nog toekomstmuziek, want het Wetenschappelijk Studiecentrum voor stenografie, machineschrijven en administratieve techniek staat pas aan het begin van zijn werkzaamheid. Drie keer succes voor Nederlandse kwekers (Van onze Londense correspondent) De drie Nederlandse inzendingen op de beroemde Chelsea Flower Show wer den allen bekroond. Het zijn die van de firma's Walter Blom en Zoon uit Hille- legom, welke voor haar hartveroverende tulpeninzending de gouden medaille ontving, P. de Jager en Zonen uit Hei- loo, die de verguld zilveren Flora-me daille kreeg voor een eveneens prachtige tulpencollectie en Konijnenburg en Mark uit Noordwijk welke met dezelfde prjjs onderscheiden werd voor het vlam mende kleurenspel van haar gladiolen. Deze jaarlijkse tuinbouwtentoonstel ling in een park aan de oevers van de Theems vormt telkens weer het grote evenement van het Londense seizoen. Er is waarschijnlijk geen volk. dat zo'n grote hartstocht voor tuinieren bezit als het Engelse en dat zoveel geld en moei te over heeft om zyn tuinen tot in de puntjes en vaak artistiek te verzorgen. Dit wordt nog aangemoedigd door het feit dat de meeste Britten in huizen met voor- en achtertuinen wonen en slechts een minderheid in etage-woningen. Er is ook niemand die een Engelsman kan verbeteren wat betreft de manier waarop hy zijn gazons verzorgt, of beter koestert. Hij rust niet voordat de laat ste grasspriet gemillimeterd is en het veld zacht als fluweel onder zijn voeten ligt. De Chelsea Flower Show is enig in haar soort omdat er dank zy bijzondere kweekmethoden tegelijkertijd voorjaars- zomer- en herfstbloemen pronken. Van tulpen tot dahlia's begonia's en chrysan ten. Nederlandse bollen behoeven hier nauwelijks meer te worden aangeprezen aangezien ook de Engelsen grif erken nen dat de kwaliteit ervan ongeëven aard is. Onze toch al zeer belangryke bollenexport naar Engeland krijgt thans een nieuwe stimulans door de afschaf fing van de contingentering aan het be gin van dit jaar.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9