Nederlandse brouwers schenken NOC f100.000 FOREHOLTE-HILLEGOM Kodak fototip nr.i 27 en 31 ct Hugh Gaitskell in verzet tegen de eenzijdige kernontwapening WOENSDAG 25 MEI 1950 Voor uitzending: 01. Spelen De jaarlijkse algemene vergadering van het Nederlands Olympisch Comité, die gisteravond in Den Haag werd gehouden, had een feestelijke ouverture. In zijn hoe danigheid van president van het Centrale Brouwerij Kantoor bood dr. L. G. Kortenhorst, de voorzitter van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, aan de voorzitter van het N.O.C., luitenant-generaal C. F. Pahud de Mortanges, een cheque aan van 100.000 gulden, te besteden voor de uitzending van een Nederlandse ploeg naar de Olympische Spelen te Rome. Door deze belangrijke gift van de Nederlandse brouwerijen rest er nog een tekort van 62.500 gulden op de totale kosten, verbonden aan de uitzending naar Rome en Squaw Valley. Dr. Kortenhorst wees in zijn toespraak op het belang van de sport, die beoe fend wordt in de Olympische geest, waarbij waarde bepalend is voor een land de mentaliteit, waarmee de sport lieden bij het meten der krachten zijn bezield. Het deelnemen aan de Olympische krachtmeting is van grote waarde, daar dit sterk stimulerend werkt op de sport beoefening in eigen land. De sportbe oefening is van groot belang voor de volksgezondheid. Daarom is het geld, besteed aan de bevordering van de mens sana in corpore sano wèl besteed geld. Het bedrag van f 100.000, dat dr. Kor tenhorst overhandigde, staat gelijk met de netto-financieringskosten van de ge hele zwemploeg, inclusief het waterpolo- team. Ook het tweede agendapunt had iets feestelijks, namelijk de uitreiking van de Van Tuyll-beker, die werd toegekend aan de Koninklijke Nederlandse Schaat senrijders Bond voor de geleverde pres taties in het seizoen 1959/60. Namens de KNSB nam de heer H. Wesselo de beker in ontvangst. Nadat de volgende punten in een zeer snel tempo zonder enige discussie onder de hamer waren doorgegaan, gaf ir. A. Paulen een kort overzicht van de win- Voetbalprogramma Hemelvaartsdag Betaald voetbal Eredivisie: AjaxFeijenoord (beslis singswedstrijd Olympisch Stadion) Blauw WitElinkwijk (beslissingswed strijd Feijenoord-stadion). Ie divisie B: RCHLimburgia (5 min. bij 22 stand). Promotie naar eredivisie: DFCVi tesse; VSVNOAD. Beslissingseompetitie 2e divisie: Rhe- denONA; VelocitasZwolse Boys; BaronieZwartemeer; XerxesUVS. Amateurs Promotie naar 3e-klasse: Foreholte Hillegom; KranenburgOudewater. Hockeyprogramma Kampioenschap van Nederland: Heren: TilburgLaren. Dames: EMHCKieviten. Korfbalprogramma Kampioenschap van Nederland: ZKC Sportlust. Promotie hoofdklasse: SpangenRo zenburg (25/5 of 27/5). Cricket-competitie Eersteklasse A: HCC IIHermes DVS; Quick H.Haarlem; Rood en wit ACC; VOC—HCC I. Eersteklasse B: VRA—HBS. Tweedeklasse C: 41 Grn. HookAjax L.; HBS IIKrekels; Sparta IIHCC IV (terr. Laag Zestienhoven). Tweedeklasse E: Haarlem IILCC; Rood en wit IVConcordia; BMHC Roggewoning. Derdeklasse C: Ajax L. IIOlym- pia II. Tennisprogramma Hoofdklasse A: HilversumDDV; Thor RWLeimonias. Dr. Kortenhorst overhandigt NOC-voorzitter Pahud de MQr- tagnes de cheque van f 100.000. terspelen te Squaw Valley, waarna de chef de mission voor Rome, de heer C. J. Kerdel, die juist was teruggekeerd van een vijfdaagse orienteringsreis naar de Italiaanse hoofdstad, in enthousiaste bewoordingen zijn indrukken weergaf. De heer Paulen wees op de grote noodzaak van een kunstijsbaan in Ne derland, waarbij hij als voorbeeld stel de die van Goetenborg, wil Nederland zijn vooraanstaande plaats in de schaatswereld behouden. In aansluiting op het betoog van de heer Paulen deel de de heer Pahud de Mortanges mede, dat besloten was de ere-penning van het NOC toe te kennen aan jhr. J. W. M. Schorer te San Francisco, die Ne derlands attaché was te Squaw Valley. Jeugdtoernooi Roodenburg Zondag a.s. organiseert Roodenburg het nationaal jeugdtoernooi om de S. Oudshoorn-beker. Aan dit toernooi, dat om 10 uur aanvangt, nemen de volgende verenigingen deel: BMT, Kinheim, VIOS, Wassenaar, ONA en Roodenburg. Er is een A- en een B-afdeling. Christelijke Korfbalbond Aan de jaarlijkse seriewedstrijden van Ijsvogels te Den Haag nemen morgen 7 twaalftallen van Pernix deel. Drie se nioren- en vier juniorentwaalftallen. In totaal komen 102 twaalftallen uit, w.o. ook Ons Eiland en verenigingen uit de K.N.K.B. Bovendien zijn vrijwel alle districten van de C.K.B. vertegenwoor digd met één of meer verenigingen. Het programma wordt verwerkt op 13 speelvelden van het Gem. Sportterrein van de Zonnebloemstraat. Om 9.30 urn- wordt begonnen, terwijl om kwart over vijf de zaak rond is. Pernix 1 neemt deel aan de Friesland dag te Leeuwarden waar ook hoofdklas ser Or. Nassau uit Amsterdam aanwezig is. Voorts zijn er uitsluitend Friese ploe gen. Aan het eind van de dag wordt een wedstrijd gespeeld tussen een Pernix/ Or. Nassau-combinatie en het Friese twaalftal. HEMELVAARTSDAG DE BELANGRIJKE WEDSTRIJD Promotie naar de 3e kl. K.N.V.B. Aanvang 2.30 uur. Entree f 0.50 Advertentie Protest Blauw Wit afgewezen De protestcommissie van de K.N.V.B. heeft het protest, dat zondag j.l. door Blauw Wit werd ingediend na afloop van de wedstrijd tegen DOS, afgewezen. Door deze uitspraak moet Blauw Wit morgen in stadion-Feijenoord in een be slissingswedstrijd om de 16e plaats van de eredivisie uitkomen tegen Elinkwijk. De verliezer degradeert naar de eerste divisie. Blauw Wit had geprotesteerd tegen het toekennen van het eerste doelpunt van DOS, dat na 14 minuten door Lui ten volgens de Amsterdammers: in buitenspelpositie werd gescoord. Spanjaarden gaan toch naar Moskou Een official van de Spaanse Voetbal bond deelde gisteravond mee, dat de wedstrijden tussen Spanje en Rusland voor de kwart-finales van de competitie om de Europese beker voor landenteams, vastgesteld op 29 mei te Moskou en op 9 juni te Madrid, toch zullen doorgaan. De spelers van de Spaanse ploeg zullen vandaag worden bekend gemaakt. Van middag reist de ploeg af naar Brussel om vandaar de volgende dag naar Mos kou te vliegen. Olympisch voetbaltoernooi In het gebouw van de F.I.F.A. te Zu rich is gistermorgen de loting voor de eindronden van het Olympisch voetbal toernooi verricht. Ze had het volgende resultaat Groep 1: Zuid-Slavië, Bulgarije, Tur kije, Ver. Arab. Rep. Groep 2: Italië, Gr.-Brittannië, Bra zilië, Formosa (Nat. China) Groep 3: Polen, Denemarken, Argen tinië. Tunesië; Groep 4: Frankrijk, Hongarije, Peru, India. In elke groep wordt een halve compe titie gespeeld. De winnaars van 1-2 en 3-4 ontmoeten elkaar in de halve fi nales. Voor de loting deelde FIFA-president Barassi mee dat de wedstrijden van het kwalificatie toernooi normaal zijn ver lopen met één uitzondering: de wed strijd Nat. China-Zuid-Korea. De Ko reaanse spelers namen toen een drei gende houding tegen de scheidsrechter aan. en d'f had de uitschakeling van de ploeg te.u^volge. Daardoor kwam na tionalistisch China in de eindronde. Aan de vooravond van de big match (Speciale berichtgeving) Zowel in Rotterdam als in Amsterdam is de stemming zo langzamerhand op het kookpunt gekomen. Ajax hult zich, wat zijn elftal betreft, in raadsels, doch het gerucht gaat dat het elftal op zes plaat sen zal worden gewijzigd. Feijenoord hul digt de stelregel: never change a win ning team. In beide steden is het gisteren een gekkenhuis geweest. In Rotterdam was 's morgens om half tien al een file voor de loketten van het stadion, waar gis termiddag om twee uur pas voor leden, donateurs en kaarthouders de voorver koop begon. Het Amsterdamse stadion leek giste ren wel een burcht, waar je zonder be hoorlijk legitimatiebewijs niet eens bin nenkwam. En overal ging de kreet „uit verkocht, uitverkocht". Het telefoonnum mer van het Olympisch Stadion 71115 is zo „gemarteld", dat het versprong naar 71111, het nummer van het Rode Kruis, waar een vriendelijke juffrouw maar steeds vertelde dat zij tot haar spijt geen kaartjes had. In Amsterdam gonst het wat de opstelling van Ajax betreft van de geruchten. Ajax zelf zwijgt als het graf, maar de man in de straat weet te ver tellen dat de ploeg op niet minder dan zes plaatsen wordt gewijzigd. Vanavond om half zeven zou Ajax het zwijgen ver breken. Scheidsrechter is de heer Beltman, grensrechters de heren Loskamp en Ge- grensrechters de heren Loskamp en Gen- nissen. Zes jaar geleden speelde Ajax op He melvaartsdag ook een beslissingswed strijd in het Olympisch Stadion, toen nog om het afdelingskampioenschap. Ajax werd toen met 52 geklopt door DWS. WIELRENNEN Ronde van Italië De Italiaan Pierino Baffi is gisteren winnaar geworden van de zesde etappe van de Ronde van Italië. De rit ging ditmaal van Terni naar Rimini over een afstand van 230 km., die Baffi reed in 6 uur 23 minuten en 24 seconden (gem. 35.992 km./uur). Baffi won de eindsprint van een kop groep van zeven renners, onder wie de Belg Jos. Hoevenaers, die Jacques An- quetil van de eerste plaats in het alge meen klassement verdrong. Het peloton had een achterstand van 4 minuten en 15 seconden. De uitslag was: 1. Baffi (It.) 6.23.24; 2. Defilippis (It.) z.t.; 3. Gismondi (It.) z.t.; 4. Delberghe (Fr.) z.t.; 5. Hoeve naers (Belg.) z.t.; 6. Couvreur (Belg.) z.t.; 7. Braga (It.) z.t.; 8. Poblet (Span je) op 4.15; 9. Benedetti (It.) z.t.; 48. ex aequo: o.a. Wim van Est (Ned.) en Stol- ker (Ned.) z.t. als Poblet. Het algemeen klassement na de zesde etappe is: 1. Hoevenaers (België) 30.27.05; 2. An- quetil (Fr.) op 1.53; 3. Carlesi (It.) op 2.07; 4. Ronchini (It.) op 2.50; 5. Pam- bianco (It.) op 2.55; 6. Massignan (It.) op 3.16; 7. Zamboni (It.) op 3.23; 8. Gaul (Lux.) op 3.40; 9. Coletto (It.) op 3.49; 10. Nencini (It.) op 3.52; 13. Van Looy (België) op 6.09; 15. Baldini (It.) op 6.29; 20. Poblet <Sp.) op 11.08; 22. Van Est (Ned.) op 11.36; 72. Stolker (Ned.) op 33.25. Ronde van België De Belg Jos Schils heeft gisteren de 245 km. lange tweede etappe van de Ronde van België, Oostende-Fleurus, ge wonnen. De uitslag was: 1. Schils (B.) 5.56.50 (met bonificatie 5.56.20); 2. Sweeck (B.) 5.56.54 (met bo nificatie 5.56.39); 3. Proost (B.) 5.57.00; 4. Piet van Est (Ned.); 5. Van Gompel (B.)6. Schoubben (B.)7. Zagers (B.) 8. Seynaeve (B.)9. ex aequo een twin tigtal renners, allen in dezelfde tijd als Proost: 5.57.00. De Nederlanders bezetten de volgende plaatsten: 21. Huissoon 5.57.00; 31. Swa- nefeld 6.02.48; 44. Van Wetten 6.07.02; 55. Van Sluys z.t.; 57. Knoops z.t.; 58. Bergmans z.t.; 61. De Groot z.t.; 66. Van den Brekel 6.09.03; 71. Van der Pluym 6.12.48; 72. Pos 6.32.00. Sijthof en Kui pers gaven op. Het algemeen klassement na de tweede rit luidt als volgt: 1. Schils (B.) 11.30.02; 2. Sweeck (B.) 11.30.21; 3. Schouben (B.) 11.30.42; 4. Hermans (B.) z.t.; 5. Zagers <B.) z.t.; 6. Van Gompel (B.) z.t.; 7. Molenaers I (B.) z.t.; 8. Eutzen (B.) z.t.; 11. Piet van Est z.t.; 22. Huissoon z.t.; 31. Swanefeld 11.36.30: 50. Van Wetten 11.40.44; 58. Van Sluys z.t.; 60. Knoops z.t.; 62. De Groot z.t.; 65 Van den Brekel 11.42.45; 67. Bergmans 11.44.26; 71. Van der I Pluym 11.46.40; 72. Pos 12.05.42. Advertentie Symbool van honderd jaren vakmanschap SEN AT OR alleen om de geur al Adspirantendag van Turnkring Rijnstreek De Turnkring Rijnstreek van het Kon. Ned. Chr. Gymnastiek Verbond organi seert morgen in het sportpark Roomburg aan de Van Vollenhavenkade een adspi rantendag, waaraan wordt deelgenomen door de verenigingen Jahn (Leiden), DOS (Leiden), DWS (Rijnsburg), DOS (Bodegraven) en DOS (Sassenheim). De organisatie is in handen van Jahn. Na de wedstrijden voor meisjes en jongens van 10 t/m 13 jaar in de och tenduren (9—11.30 uur), volgt om 2 urn- een marswedstrijd, waarbij de volgende route wordt gelopen: Sportpark, Asser straat, Burggravenlaan, Fruinlaan, Zoe- terwoudse Singel, Jan van Houtbrug, Jan van Houtkade, Koepoortsbrug, He renstraat, Koninginnelaan (wedstrijd- parcours), Zeemanlaan, Thorbeckestr., Roodenburgerstraat, Asserstraat. Daarna wordt de dag besloten met een middaguitvoering met o.a. toestelturnen door de verenigingskampioenen. Advertentie Damkampioenschap De eerste twee ronden van het toer nooi om het persoonlijk damkampioen schap van Leiden, waaraan verbonden de Leidsch Dagblad-wisselbeker, brach ten de volgende resultaten: Hoofdklasse: Groep A: I. TelengA. Sladek 11; J. PasschierW. Nijenhuis uitgest.; P. OlivierJ. Dubbeldeman af gebroken; N. NijenhuisP. Olivier afge broken; A. SladekJ. Dubbeldeman uit gesteld; I. TelengJ. Passchier 11. Groep B: Th. Uittenbogaard-H. Brou wer uitgest.; W. BlomJ. de Vink 20; H. BrouwerW. Blom 02; M. Brinks Th. Uittenbogaard 02. le-klasse: A. v. d. PuttenD. Ligt- voet afgebr.; B. P. M. LammensS. Mandi 11P. ZeegersJ. Sjardijn 02, G. NoteboomC. J. Hakenmulder 11; D. LigtvoetC. J. Hakenmulder 02; J. SjardijnG. Noteboom 02; S. Man diP. Zeegers 2—0; A. v. d. PuttenB. P. M. Lammens uitgest. ZWEMMEN Duidelijke zege voor Cockie Gastelaars Cockie Gastelaars en het Schiedamse SZC heeft gisteravond in het zwembad „De Regentes" in Den Haag weer een duidelijke overwinning behaald op de 100 meter vrije slag dames. Zij zwom de afstand in 1 minuut 4.2 seconde en bleef daarmee 2.8 seconde vóór op Adrie Lasterie van de Zwemclub „Naarden". De uitslagen waren: 100 meter vrije slag dames: 1. Cockie Gastelaars (SZC Schiedam) 1.04.2; 2. Adrie Lasterie (Naarden) 1.07.0; 3. Margriet Schimmel (Naarden) 1.07.7. 100 meter vlinderslag dames: 1. Tineke Lagerberg (Naarden) 1.12.2; 2. Atie Voorbij (Naarden) 1.13.7; 3. Dini Koop man (Naarden) 1.18.4. 200 meter schoolslag heren: 1. Wieker Mensonides (Zian) 2.42.8; 2. Ab Kroo- nenburg (Het IJ) 2.44.2; 3. A. Kalkman (Shell, Vlaardingen) 2.45.5. Doordat haar concurrenten verstek lieten gaan zwom Ria van Velsen van ZIAN het nummer 100 meter rugslag dames alleen. Zij kwam met deze „demonstratie" tot de goede tyd van 1 min. 11.8 sec. „Wij kunnen niet „naakt" (d.w.z. zonder kermvapens) conferentiezaal binnengaan (Van onze Londense correspondent) Hugh Gaitskell, de leider van de Labour-oppositie, heeft zich in een hartstoch telijk betoog gekeerd tegen degenen, die willen, dat Engeland de kernwapens eenzijdig en onvoorwaardelijk opgeeft. Een dergelijke politiek kan niet de grond slag vormen van een grote partij, zei hij. Gaitskell voerde het woord in Great Yarmouth op het Congres van de Bond van Gemeentepersoneel. de op twee na grootste Britse vakbond. De bond oefent grote invloed uit op de Labourpartü, welke federatief is opgebouwd en waarvan de vakbonden het belangrijkste bestanddeel vormen. Ook financieel is Labour van de bonden afhankelijk. Gaitskell zei, dat wij niet voor de keus staan tussen capitulatie of algehele vernietiging, maar dat vrijheid en vrede afhankelijk zijn van onze wil tot vergel ding. Het is huichelachtig om te roepen „yanks, ga naar huis" en te verwachten, dat zij ons te hulp zullen komen in geval van moeilijkheden! Bonden hebben grote invloed op partij Indien Engeland zichzelf van alle middelen tot zelfverdediging berooft, zou het op ontwapeningsgebied niet de min ste invloed op de Verenigde Staten, de Sovjet-Unie of enig ander land kunnen uitoefenen. Indien wij de vergeldings wapenen weggooien, zullen wij, aldus Gaitskell, overgeleverd zijn aan de ge nade van een land, dat geregeerd wordt door een machtige dictatuur en een fa natiek geloof bezit in de juistheid van zijn denkbeelden. Gaitskell volgde de lijn van Churchiil, die destijds al ge zegd heeft, dat wij moeten bewapenen om te onderhandelen. Ook Aneurin Be- van. de thans herstellende vroegere linkse Labourleider, die minister van Buitenlandse Zaken in een Labourrege- Dubbele zege voor Gaitskell De Labour-leider Hugh Gaits kell heeft gisteren een dubbele overwinning behaald voor zijn of ficiële politiek dat de socialisten eenzijdige kernontwapening moe ten verwerpen en trouw moeten blijven aan de NAVO. Na de rede, die Gaitskell maan dag hield (zie bijgaand artikel), heeft de 800.000 leden tellende vak bond van arbeiders van gemeen telijke diensten gisteren op zijn jaarvergadering in Greath Yar mouth een resolutie verworpen, waarin gevraagd werd om eenzij dige kernontwapening. Ook kreeg de Labourleider op een bijeenkomst van Labour-par- lementsleden steun voor zijn poli tiek. Gaitskell leed enige tijd gele den een ernstige nederlaag toen de twee grootste vakbonden reso luties aanvaardden inzake eenzij dige kernontwapening. Men meent dat zijn huidige over winning mede beïnvloed is door het mislukken van de topconfe rentie. ring dacht te worden, zei enkele jaren geleden dat hij niet „naakt" (d.w.z. zon der kernwapens) de conferentiezaal kon binnengaan. Tweestrijd over defensie Gaitskell kreeg een grootse ontvangst toen hij de zaal betrad. Hij verdedigde de politiek van zijn eigen partij welke op het ogenblik door tweestrijd over de defensie wordt verscheurd. De partijlei ding, welke de onafhankelijke produktie door Engeland van geleide projectielen heeft opgegeven nu de Britse regering de „Blue Streak" heeft geschrapt, ont wikkelt thans een denkbeeld van een SPORTSPL1NTERS In weerwil van de subsidies en de leningen hebben de Olympische Winter spelen te Squaw Valley voor de organisa toren een verlies van 100.000 dollar op geleverd. Renners van 11 nationaliteiten hebben tot nu toe ingeschreven voor de motorraces, welke ook dit jaar weer op tweede pinksterdag op het circuit van Tubbergen worden gehouden. De deelneming aan de waterpolo- dagen van UZC wordt steeds groter Niet minder dan 176 zeventallen hebben zich gemeld voor het toernooi dat zater dag en zondag a.s. in de zweminrichting „De Liesbos" door de Utrechtse vereni ging voor de 43e maal wordt georgani seerd Er moeten in totaal 153 wedstrij den gespeeld worden, waarvoor zes velden worden uitgelegd. Marcel Bidot heeft reeds zeven renners aangewezen voor de Franse nationale ploeg in de Tour de France: Henri Anglade, Jacques Anquetil, Aadré Darrigade, Pierre Everaert, Jean Gras- zyk, René Privat en Roger Riviere. In een wedstrijd voor het toernooi om de beker van de „Landen zonder grenzen" heeft Fortuna '54 gisteren te Geleen met 31 gewonnen van de Fran se eerste divisieclub Straatsburg. In Lunteren is op 84-jarige leeftijd overleden de heer C. F. Kellenbach, in de dertiger jaren een der bekendste leiders van de Nederlandse sportwereld In 1932 fungeerde hy o.m. als chef de mission van de Nederlandse Olympische ploeg, die vele goede resultaten behaalde bij de Spelen in Los Angeles. Het Nederlandse studentenvoetbal elftal heeft gisteren op Houtrust in Den Haag met 5—3 gewonnen van Luxem burg. Bij de rust leidden onze landge noten met 3—1. collectief afschrikwapen in handen van de NAVO, waarbij de kwestie van de po litieke controle van de Atlantische ge meenschap op de voorgrond staat. Kroesjtsjefs optreden in Parijs heeft het Gaitskell in vele opzichten gemakke lijk gemaakt, hoewel het duidelijk is, dat hij de strijd in eigen kring voor zichzelf nog niet als gewonnen beschouwt. Vorig jaar sprak het congres van dezelfde bond zich uit voor eenzijdige afschaffing van kernwapens door Engeland. Maar later kwam men op dit besluit terug en werd een gemeenschappelijk compromisplan van het Britse vakverbond en de La- bourpartij aanvaard, dat beoogde af schaffing van kernwapens door Engeland indien de gehele wereld, maar uitgezon derd Rusland en Amerika, bereid was hetzelfde te doen. Hoofddoel van dit denkbeeld was te voorkomen, dat Jan en alleman zich H-bommen zou laten aan metenGaitskell achtte het tegen gaan hiervan destijds belangrijker dan het behoud voor Engeland van het ver geldingswapen. Misschien denkt hij er nog zo over, maar op het ogenblik con centreert hij zich op de strijd tegen een zijdige kernontwapening door Engeland alleen. Russen zeer soepel jegens Amerikanen Oostduitsers werden buiten landing Dakota gehouden (Van onze correspondent in Bonn). Tot ieders verrassing in Bonn en Berlijn heeft de Russische bevelhebber in Oost-Duitsland generaal Jakoebowskl gisteren aan de Amerikaanse bevelheb ber in Europa generaal Eddleman drie zaken aangeboden: ten eerste, een pro test tegen de landing op 20 mei van het Amerikaanse transportvliegtuig van het type Douglas C-47 in Noord-Mecklen- burg (communistisch Oost-Duitsland); ten tweede de teruggave van het vlieg tuig, dat onbeschadigd is neergekomen, ten derde de uitlevering van de uit vijf koppen bestaande bemanning en twee mannelijke en een vrouwelijke passa gier. Van enige onvriendelijk aandoende hardheid in dit Russische protest is geen sprake. Jakoebowski's brief aan Eddleman vermeldde alleen dat Russi sche straaljagers het Amerikaanse on bewapende toestel hadden aangemaand te landen toen het de Oostduitse gren zen schond. Toen de piloot van het Amerikaanse toestel dit weigerde, dwon gen de Russisohe jagers hem tot een landing in Mecklenburg, aldus Jakoe- bowski. De generaal stelt de Amerika nen volledig verantwoordelijk voor dit incident. Hij stelt hun tegelijkertijd voor om vliegtuig en inzittenden maar te komen afhalen! Haastig spoedde zich gistermiddag nog een Amerikaanse militaire delegatie uit het hoofdkwar tier van de Amerikaanse strijdkrachten in Europa te Heidelberg naar Grunds- hagen bij de stad Sohwerin in Oost- Duitsland. Uit deze houding van de Russen kan men zonder meer concluderen dat er Moskou na het incident met de U-2 te Swerdlowsk en de vertoning te Parys op dit ogenblik niets aan gelegen is om de verhouding tot het Westen nog meer te verscherpen. In tegendeel, men kan uit de Russische houding inzake de C-47 besluiten dat zy weer eens wat prettiger in de diplomatieke omgang willen worden. Alsof zjj, nauwelijks een week na de debacle van Parijs al weer een aan vang willen maken met een actie voor een nieuwe topconferentie Onze schaakrubriek RECTIFICATIE Zoals men wel reeds begrepen zal hebben moet de witte toren op d5 (op gave 50) een zwarte toren zijn. De datum .van inzending der oplos- >ingen wordt verschoven van 28 mei naar 4 juni

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5