Nikita's dolle persconferentie twee uur lang in een hete zaal Met een enkel woord Agenda DONDERDAG 19 MEI 1960 Vervolg van pag. 1 Premier niet een groot acteurstalent..., Causerie ritselde van spreekwoorden Dat was dus de inhoud, die eigenlijk niet onrustbarender was dan men ver wachtte. Maar welk een toon, welk een atmos feer, twee uur lang in die afgestampte hete zaal! Kroesjtsjef, door een politie- escorte met huilende sirenes naar het Palais de Chaillot gevoerd, waar het hele personeel van de Westeuropese Unie in een belendende vleugel twee uur lang uit de ramen hing en daarmee de Westelijke defensie verzaakte, trad breed lachend binnen. Naast hem maarschalk Mali- nofski, een figuur als een beer, wenk brauwen als doornhagen, een gezicht van steen dat al die tijd slechts vijf keer bewogen heeft: een keer werd er langs de geweldige neus gewreven, twee keer werd er met de geweldige mond gegaapt, drie keer kwam er een soort lach over de onafzienbare wangen. Aan de andere kant van Kroesjtsjef zat Gromyko, bleek en verder als altijd ondefinieerbaar. Naast Gromyko de woordvoerder Char- lamof, een rood insigne flonkerend in het schijnwerperlicht en daarnaast twee jonge tolken die twee uur moesten glib beren over het pad van Kroesjtsjefs beeldspraak. Die batterij van zes Russen, zwetend in de hitte van de spotlights, staarde in de glazige ogen van 73 film camera's en 130 foto-apparaten, bemand door vastbesloten heren, die niets zou den missen! Als een hagelbui Kroesjtsjef schonk zich een glaasje spuitwater in en daar brak een gesnor en geklik achter de lenzen los alsof er een volwassen hagelbui naar beneden kwam. Kroesjtsjef vond het leuk, maakte een proost-gebaar en terstond werd de hagelbui ernstig noodweer. Achter de camera's zaten, stonden, hingen 2500 journalisten, laten we zeggen toehoor ders, want de Franse veiligheidsdienst, die Kroesjtsjef op zijn reis door Frank rijk met honderden van haar „gorilla's" omringde, was blijkbaar een langzaam- aan-actie begonnen. Iedereen die maar een soort kaart had, was binnen: func tionarissen van de belasting en de wa terwegen, elektriciens, portiers van het Palais Chaillot. Sommigen hadden zelfs vrouw en kinders meegebracht! Er wa ren emigranten, die een keer per maand het hun door het communisme aange dane leed op stencil brengen en daarom een perskaart hadden. Zij waren dege nen die „boe" riepen, maar de aanwe zige communisten brachten dat met he vig applaus in evenwicht. De anderen, de echte journalisten, riepen vrijwel tever geefs „stilte" en „blijf toch zitten". Nieuwste karakterrol In die atmosfeer op kookhitte speelde Nikita zijn nieuwste karakterrol en die mocht er wezen. Fluisterend en dan weer donderend kwamen Moedertje Rusland, resp. Vadertje Sovjet op de planken en het verzamelboek van oude Russische zegswijzen werd weer uitgebreid. Nikita bleek geen katten vriendals waarschu wing tegen de spionerende Amerikanen zei hij dat zijn moeder („wij waren een arm gezin en konden maar zelden room kopen") de kat, wanneer die van room gesnoept had ,in het nekvel placht te pakken door elkaar rammelde en vervol gens even aan de oren trok. Bij Nikita's mijnwerkersvrienden in het Don-bekken ging het nog anders, zei hijdaar pakte men een kat die vlees stal bij de staart en sloeg het dier met de kop tegen de muur. Het schijnt voor Amerikaanse kat ten raadzaam voorshands van Russische room en vlees af te blijven. Kroesjtsjef begon met een lange ver klaring, waarin het hele vliegtuig-inci dent van a tot z nog eens de revue pas seerde. Maar die film met de schone moraal, dat men zich nooit moet laten betrappen, draait nu al zo lang in de Sovjet-cinema, dat ik U ervan zal ver schonen. Opmerkelijk was, dat Kroesj tsjef o.m. zei: „Wij verwerpen Eisen howers plan voor luchtinspectie door de Vergadering Holl. Mij van Landbouw Gevers Deynootmedaille voor Jan Kamp (Van onze Haagse redactie) Temidden van andere landen slaat de Nederlandse landbouw geen slecht figuur. De land- en tuinbouw kunnen de voedselvoorziening van het gehele volk garanderen. De Nederlandse boer heeft vergeleken mét de boeren in andere lan den, een voorsprong op het gebied van vakmanschap en bedrijfsorganisatie. Toch wordt er op de exploitatie van de land- en tuinbouwbedrijven nog een zeer zware wissel getrokken door de toene mende kostenverhogende factoren, waar van de loonsverhogingen een belangrijk bestanddeel vormen. Bovenstaande mening kon gehoord worden in de 183ste algemene vergade ring van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, die gisteren in het Kur- haus te Scheveningen is gehouden. In de vergadering werd aan de heer Jan Kamp de Gevers Deynoot-medaille met oorkonde uitgereikt voor de grote verdiensten die hij voor de Maatschap pij en de land- en tuinbouw aan de dag heeft gelegd. De heer Kamp is sedert 1904 lid van de Maatschappij en was o.m. directeur van de Boerenleenbank. De voorzitter, de heer J. A. van Nieuwenhuyzen, schetste hoe de land en tuinbouwbedrijven nog steeds ar beidskrachten verliezen aan industriële bedrijven, ondanks het feit, dat er in de land- en tuinbouwsector gemiddeld loonsverhogingen zijn toegekend van 9%. De Maatschappij heeft een plan in voorbereiding om niet door beper king van een gezonde produktie de huidige moeilijkheden in de zuivelin dustrie het hoofd te bieden. De heer Van Nieuwenhuyzen was nog niet erg hoopvol, dat de zuivelmoeilijk- heden door samenwerking in de EEG zullen verdwijnen. „Wij moeten ook nog maar afwachten wat de EEG brengt voor onze land- en tuinbouw". In een overzicht over de bedrijfsor ganisatie en haar economische resulta ten, behandelde ir. J. M. A. Penders, inspecteur voor de landbouw, eveneens het verloop aan arbeidskrachten in de onderhavige sector en merkt o.a. op. dat de toenemende mechanisatie niet heeft geleid tot verlaging van de pro- duktiekosten. Ver. Naties. Wij zullen geen Amerikaan se spionage onder VN-vlag dulden". „Wij bedanken De Gaulle en Macmillan voor hun inspanning. Wij vinden het jammer dat zij zich door hun relaties met de V.S. hebben laten weerhouden Eisenhower tot rede te brengen. Wij in het socialistische kamp zouden dat in zo'n geval wel doen, maar- ja, wij hebben de communistische moraal" Niet meer de oude Over Eisenhower: „Ik had in Camp David mijn mond al open om met hem over de spionagevluchten te spreken. Hij zei mij immers dat ik hem „mijn vriend" moest noemen. Maar er was toch iets niet in de haak met hem. Ik ben dan ook blij, dat ik het niet gedaan heb. Want zelfs toen hij met zijn vuist in de jampot werd betrapt, probeerde hij eerst nog te ontkennen. En waarom? De V.S. hebben toch ook hun excuses aan Cuba aangeboden, toen daar een Amerikaans vliegtuig werd neergeschoten? Eisenho wer is niet meer de oude: de reactionaire militairen in het Pentagon (Amerikaan se ministerie van Defensie) krijgen de overhand „Wij laten ons niet intimideren door de Amerikaanse alarmoefeningen. Ziet daar Malinofski zitten, een heldhaftig zoon van zijn socialistische vaderland met al zijn decoratiesDie bezich tiging moest worden uitgesteld want op dat moment begaf het elektrisch net het. „Sabotage, kapitalistische sabotage", riep Kroesjtsjef grinnikend. Toen het licht weer aan was zei hij, dat de zes- urige werkdag de werkelijke politiek van de Sovjet-Unie was. Hij groette het vrijheidsstreven der Zuidamerikanen, wees verheugd op Nixons slechte ont vangst aldaar en zei toen: „ik.wil nog wel doorgaan, maar mijn tolken doen weten dat hun werkdag om is. Schrijf de waarheid, stel Uw pen ln dienst van de vrede. Vive la paix". En hij liet een half groggy geprate zaal achter waarin men zich afvroeg of Kroesjtsjef zijn beleid óf alleen maar zyn acteurstalent in overeenstemming had gebracht met de nieuwe tendenzen in het Kremlin. Chessman liet weinig na Uit het testament van de op 2 mei terechtgestelde Amerikaanse misdadiger Caryl Chessman blijkt, dat hij niet meer dan vijfduizend dollar heeft nage laten. In het testament is Chessmans verdedigster Rosalie Asher benoemd tot executrice. Volgens de tweede advocaat, Mansfield Davis, zal miss Asher het na gelaten bedrag verdelen krachtens een mondelinge overeenkomst die zij met Chessman had kort voor zijn dood. In de vijfduizend dollar zijn de royalties begrepen, die Chessman nog van zijn boeken tegoed heeft. Tijdens zijn gevangenschap verdiende Chessman ongeveer 100.000 dollar aan royalties. In het document is één erfgenaam ge noemd, Richard W. Chessman, een oom van de terechtgestelde in Chicago. Over een 18-jarige dochter, die hij zou heb ben gehad, wordt in het testament niet gerept. Scheveningen verwacht een goed seizoen Op een gistermiddag gehouden pers conferentie heeft mr. A. Adama Zijl stra, gedelegeerd lid van de Raad van Beheer van de Exploitatiemaatschappü Zeebad Schevenignen, meegedeeld, dat de algemene vooruitzichten voor Sche veningen dit jaar goed zijn. Het grote project van de maatschap pij is op het ogenblik de pier. Het be tonnen skelet van dit wandelhoofd steekt reeds 200 meter in zee; hieraan zullen nog 75 meter gevoegd worden. De nieuwe pier biedt 1100 mensen gelegenheid om zich in het zonnetje te koesteren en het restaurant kan 350 personen bevat ten. De pier is speciaal bedoeld voor mensen, die anders maar heen en weer over de Boulevard flaneren. Op advies van de stadsontwikkeling heeft men de pier moeten bouwen voor het Palace- hotel. Het voordeel van deze plaats is dat de bezoekers van hier uit de gehele Scheveningse kust kunnen overzien. Rott. Philh. Orkest concerteerde in Duitsland Het Rotterdams Philharmonisch Or kest heeft de afgelopen dagen twee con certen in Duitsland gegeven, namelijk in „In der Glocke" te Bremen en in de Musikhalle te Hamburg. Behalve de voorzitter van het bestuur van het or kest, mr. H. Wakkie en de andere be stuursleden vergezelden nog twee offi ciële delegaties het orkest op deze reis, n.l. van het Rotterdamse stadsbestuur en van de Vereniging tot Instandhou ding van het Rotterdams Philharmo nisch Orkest. Van de eerste maakten deel uit burgemeester G. J. van Walsum en echtgenote, wethouder mej. mr. J. Zeelenberg (Kunstzaken en Financiën) en wethouder Langerak (huisvesting) en echtgenote, van de tweede voorzitter Phs. van Ommeren. De uitvoeringen werden geleid door Eduard Flipse met solistische medewer king van Theo Bruins. Na het concert in Bremen hield de Nederlandse consul aldaar een ont vangst, in Hamburg de consul-generaal. Dertig Hunter-monteurs naar Nieuw-Guinea (Van onze Haagse redactie) Dertig vliegtuigmonteurs van de Kon. Luchtmacht zullen omstreeks het einde van deze maand naar Nieuw-Guinea gaan voor een periode van acht maan den. Het detachement, dat uitsluitend uit beroepsmilitairen bestaat en dat be last is met het vliegklaar maken en het onderhoud van de Hun ter-straal jagers, die door de „Karei Doorman" worden meegenomen, zal de reis met het vlieg kampschip maken. Het ligt in de bedoe ling dat er na acht maanden een nieuwe groep monteurs naar Nieuw- Guinea (Biak) gaat, ter aflossing van deze. INBREKERS RICHTTEN RAVAGE IN FABRIEK AAN (Speciale berichtgeving) In de nacht van dinsdag op woens dag is ingebroken in de Phoenix-rlj- wielfabriek aan de Zuidergrachtswal te Leeuwarden. Het ongewenste bezoek heeft zich vermoedelijk via de rijwiel stalling van de Gemeentelijke HBS toe gang tot het terrein van de fabriek ver schaft, om vervolgens een tuimelraam in te slaan en daardoor het gebouw binnen te dringen. Toen de buit in de boven de toonzaal gelegen kantoren ondanks een grondige en met veel ver nielingen gepaard gaande strooptocht nihil bleek te zijn, hebben zij, waar schijnlijk uit wraakoverwegingen, een enorme ravage aangericht. Ruiten zijn kapt geslagen, kasten en bureautjes vernield en de inhoud in grote wanorde verspreid. De ergste scha de is evenwel aangericht doordat men een waterkraan op een overloop op de bovenste verdieping heeft opengedraaid na de normale- en veiligheidsafvoer dicht gemaakt te hebben. Het water drong door de verdiepingen heen om tenslotte in de toonzaal terecht te komen. De ravage werd gistermorgen ontdekt door werksters, die onmiddellijk de di recteur, de heer G. J. Schootstra, waar schuwden. Het bleek al spoedig dat er niets van waarde werd vermist, maar dat de aangerichte schade zeer groot was. De inbrekers hebben ook nog een be zoek gebracht aan het naast de Phoe- nixfabrieken gelegen bedrijf van de NV Dekkleden en Markiezenfabriek v/h. Kwint. Daar heeft men een bedrag van cngeveer f250.- weten buit te maken door een bureaulade te forceren. De Leeuwarder recherche is gisteren onmiddellijk met een intensief onder zoek begonnen. Petrus Carmiggelt (Van een t.v.-medewerker). Toen de VARA begon met een televi sie-forum, fronsten velen de wenkbrau wen. De levendigheid van een forum een aantal dames en heren aan een tafel zit hem in de dingen die ze zeggen, en dat is dus typisch radio werk, zei men. Nu het forum „lYelbe- schouwd" al enige malen op het opalen ovaal is opgetreden, zal menigeen die mening gewijzigd hebben. Dat komt omdat mejuffrouw Van den Burg en de heren Buskes, Kassies en Van Randwijk onder leiding van de heer Cammelbeeck spreken met het vuur van hun overtui ging. En dat vuur gloeit voor een groot deel op hun 'gezicht en aan de toppen van hun vingers, lichaamsdelen, welke de radio niet kan tonen. Uw verslagge ver evenmin, maar hij kan u een rui kertje aanbieden van de fleurige op merkingen, welke gisteravond weer wer den gemaakt. Twee vragen werden behandeld: Eerst het probleem van de geestelijk gestoor den, die uit inrichtingen ontsnappen en dan een gevaar voor de samenleving kunnen zijn. De discussie daarover was niet zeer levendig, vooral omdat alle leden van het forum het er over eens waren, dat er altijd spanning zal blij ven bestaan tussen de rechten, welke geestelijk-gestoorden hebben op een menselijke behandeling, en de plicht, die de samenleving heeft om zich te beschermen tegen individuen die, om welke reden dan ook, gevaarlijk zijn voor die samenleving. Maar het tweede punt zette de ge moederen in beweging. Veel briefschrij vers wilden de mening van het forum weten over de deining, welke is ont staan over het „grapje" dat Simon Car miggelt in een uitzending van Arties tencafé had gemaakt waardoor jonk- vrouwe Wttewaall van Stoetwegen zich genoodzaakt had gezien vragen in de Kamer te stellen, wat uitgelopen is op een belofte van beterschap door de VARA. Er kwamen ook andere uitzen dingen ter sprake, die kwetsend waren geweest voor bepaalde religieuze ge voelens. maar het ging toch vooral om de jonkvrouw en Simon. ..Wordt het nu geen tijd" zo stelde een van de briefschrijvers „dat we onze lang tenen eens wat intrekken als het/ gaat om zaken, welke de godsdienst betreffen?" De protestant Kassies vond dat het inderdaad tijd werd. „Ik vind het rond uit misselijk zoals sommige mensen an deren woord voor woord en zin voor zin volgen om elkaar te vangen", zei hij. Hij vond de vragen van jkvr. Wttewaall overbodig, even overbodig als de be lofte van beterschap van de VARA, die heus niet kan garanderen, dat in een of andere uitzending een woord zal val len, dat kwetsend is voor een anders denkende. Mej. Van den Burg (niet-godsdien stig) citeerde een professor, die had gezegd, dat er vrijheid van godsdienst 'bestaat in Nederland, maar geen vrij heid om niet godsdienstig te zijn. Van Randwijk (protestant) die, even als de anderen, Carmiggelts grapje op zichzelf niet erg leuk had gevonden, wees erop dat radio en 'televisie nu een maal ongevraagd ieders huis binnen ko men, en dat men bij uitzendingen dus wel rekening moet houden met gevoe lens. Dominee Buskes citeerde de katho liek Ghesterton: „je kunt alleen God lasteren als je in hem gelooft". Car miggelt heeft dus geen godslastering gepleegd. Hij bedoelde het als een grapje, maar je kunt ook alleen maar grapjes maken over God, als je in hem gelooft. Carmiggelt moet er wel reke ning mee houden, dat zijn grapjes pijn lijk kunnen zijn voor anderen. En toen sprak ds. Buskes het woord van de dag: „Als Simon zulke grapjes niet meer maakt, kan hij later misschien nog Petrus genoemd worden". Alle sprekers waren het erover eens, dat de hele kwestie de rel niet waard was, en dat censuur door de overheid in dergelijke gevallen uit den boze is. Bus kes voelde wel voor een zeker toezicht door de verantwoordelijke omroepver enigingen, dat redelijke grote groepen niet gekwetst zouden worden, maar de anderen vroegen meteen hoe groot zo'n groep dan wel zou moeten zijn. Al met al een disoussie, die de moeite waard is om buiten dit forum voort te zetten; wat ook de bedoeling is. zoals mr. Cammelbeeck zei. Het grootste deel van de avond werd gevuld door het verslag van de voetbal- wedstnjd Zwitserland—Nederland. Wij hebben alleen de laatste tien minuten gevolgd, over radio en televisie. Het viel ons op. dat de radioverslaggevers, die toch al veel meer moeten zeggen om hun gehoor duidelijk te maken wat er gebeurt, daartussendoor veel meer commentaar op het spel gaven den t v - verslaggever Van Leeuwen. Wij bedoe len daarmee niets te zeggen tegen de heer Van Leeuwen. Het viel ons alleen op. In die tien minuten viel ook het spookbeeld van gisteren de mislukte top conferentie. over het scherm. Door de wonderbaarlijkheden van de techniek ontstond er een storing waardoor wij gedurende enige seconden niemand min der dan Nikita Kroesjtsjef een toe spraak zagen houden. Waar het hart van vol is, loopt de beeldbuis van over, dachten wij. AD INTERIM. Mariene Dietrich voor radio Op zondag 29 mei zal de AVRO van 20.05 tot 21.05 uur de door haar in de voorgaande nacht gemaakte opnamen van het optreden van Mariene Dietrich dn Amsterdam via de radio uitzenden. BINNENLAND Voor de Nieuwe Waterweg bij Hoek van Holland zijn vanmorgen twee sche- S;n met elkaar in aanvaring gekomen, et zijn het Liberiaanse tankschip „World Gratitude", van de International Tran sport Corporation ln Monrovia, dat 20580 ton meet en de „Vlva Rals" een Frans schip. BIJ deze aanvaring heeft de „World Gratitude" een gat ln het bootdek ge kregen. Een felle brand heeft gistermiddag een dubbele woning in Amelte (Assen) in de as gelegd. Het huisraad van de familie F. Bos kon grotendeels worden gered, maar de woning en de Inboedel van de heer G. A. Alberts gingen verloren. Met de grootste moeite heeft men de 70-Jari- ~;e heer Alberts kunnen bewegen de bran- lende woning te verlaten. Waarschijnlijk ls een onoordeelkundige behandeling van een petroleumstel de oorzaak van de brand. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. De Bond van Verenigingen voor Chr. Nijverheidsonderwijs heeft gisteren te Arnhem de ledenvergadering gehouden. Hierop is afscheid genomen van de voor zitter. de heer J. Schipper, die onlangs 70 'aar werd en een lange staat van dienst leeft bij het Christelijk Nijverheidsonder wijs. Hem werd het ere-voorzltterschap van de Bond aangeboden. In zijn plaats gekomen de heer G. Bramer, wiens ln- allatle ter vergadering plaats vond. In de vacature ontstaan door de ont slagname van mr. M. P. L. Steenberghe als curator van de R.-K. Economische Hogeschool in Tilburg ls voorzien door de benoeming van mr. P. M. H. van Boven uit Breda. Gisteravond ls op de Aalsmeerder- weg ln Amsterdam de 60-Jarlge bromfiet ser B. Pardleck door tot nog toe onbe kende oorzaak onder een trekker met aanhanger terecht gekomen. De man was op slag dood. De minister voor Defensie, ir. S. H. Visser, heeft gisteren een werkbezoek ge bracht aan de vliegbasis Volkel. Hij werd daarbij vergezeld door de chef van de Luchtmachtstaf luitenant-generaal H. Schaper. De Tweede Kamer heeft gisteren zonder hoofdelijke stemming het wets ontwerp aangenomen tot goedkeuring van de nieuwe internationale tarwe-overeen- komst, lopende tot juli 1963. Totnutoe hadden de deelnemende landen zich ver plicht Jaarlijks een bepaalde hoeveelheid granen af te nemen. In het nieuwe ver drag verplichten zij zich een bepaald per centage (Nederland 75 pet), van hun totale Import af te nemen van de deel nemende, exporterende landen, in de eer ste plaats de Verenigde Staten en Cana da. maar ook Frankrijk en Italië. nelux-delegatle vertrokken die in Tokio besprekingen zal gaan voeren over de han delsbetrekkingen tussen de landen van de Benelux en Japan. De delegatie staat on der leiding van de heer K. A. Kalshoven van het directoraat-generaal voor de bui tenlandse economische betrekkingen. BUITENLAND Gisteren ls de eerste Russische per sonenauto. de Moskowltsj, aan een En- ?else eigenaar afgeleverd. Er zijn thans wlntlg Russische wagens in de show rooms. De eerste koper verklaarde dat voor hem de lage prijs en het uitstekende ont werp de doorslag hadden gegeven. De politie van Tokio heeft 't lichaam gevonden van het 7-Jarlg zoontje van een rijke fabrieksdirecteur, dat maandag ls ontvoerd. Het jongetje Masaki Ozeki geheten was gewurgd. De ontvoerders hadden de ouders herhaaldelijk opgebeld om een losgeld van ongeveer 25.000 gul den te krijgen. Pogingen van de politie om hen in de val te laten lopen, mislukten. Het kind werd ontvoerd terwijl het naar school ging. Radio Moskou heeft ln zijn binnen landse dienst drie aangekondigde Ameri kaanse muziekultzendlngen laten verval len en vervangen door een lezing en twee Russische en Bulgaarse muziekuitzendin- gen! Geza Revesz, sinds 1957 Hongaars minister van Defensie, ls tot ambassadeur ln Moskou benoemd. Hij wordt als minis ter opgevolgd door Lajos Clnege, partij secretaris in het district Szolnok. In Moskou ls bekendgemaakt, dat de bekende Russische schryver Boris Paster nak ernstig ziek is. Hij lijdt aan een hart- aandoening en een maagbloeding. Paster nak. de schrijver van het veelverkochte boek „Dr. Zjlwago" is 70 Jaar. Hij ls te zwak om te lezen of bezoek te ontvan gen. Zijn vrouw en zijn zoon zijn bij hem in zijn landhuis ln het schrijversdorp Pe- redelkinon bij Moskou. Het Afghaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft gisteren bij de am bassadeur van Pakistan en de zaakgelas tigde van de V.S. ln Kaboel geprotesteerd tegen een schending van het Afghaanse luchtruim door een Amerikaans vliegtuig. Op een veiling te Marburg in West- Duitsland zijn acht brieven van Albert Einstein voor 7000 mark verkocht. Voor een brief van Sigmund Freud werd bijna 2000 mark betaald. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Licht progr. 18.15 Sport- rubrlek. 18.30 Mil. ork. 18.50 Sociaal perspectief, praatje. 19.00 Nws. en weer ber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Hobo en piano. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 22.15 Pe riodieken-parade. 22.25 Gram. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Zaalsportultsl. 22.45 Avondoverd. 23.00 Orgelconc. 23.40 Gram. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.16 Lichte muz. 18.30 V. d. jeugd. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 V. d. kind. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Kamerork. en solist. 20.40 Het proces om de scha duw v. e. ezel, hoorsp. 22.30 Nws., beurs- ber. v. New York en SOS-ber. 22.45 Journ. 23.00 Sportact. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: Gesprekken (20.20x 20.50 'n Moordver- haal (Not In the book), t.v.-spel. VOOR VRIJDAG 20 MEI Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Een woord v. d. dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9 00 V. d. zieken. 9..30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram. 11.15 Voor oudere luisteraars. 12.00 Sopr. en orgel. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Metropole- ork. 13.50 Gram. 14 05 Schoolradio. 14.25 Radiophilharm. ork. 15.10 Voordr. 15.30 Lichte muz. 16.00 Gram. 16.15 Strljk- kwart. 16.45 Gram. 17.00 Voordr. 17.20 Kamerkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 De hangmat. 18.50 Re- geringsuitz.: Uitz. voor de middenstand. VI. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radio krant. 19.50 Lichte muz. 20.20 Kunstru briek. 20.40 Gewijde muz. 22.10 Vocaal ens. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avond overd. 23.00 Kunstrubriek. 23.20 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vr. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, lezing. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Stichting de moderne muz. 11.45 Gram. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsultz.: Ultz. voor ^e DONDERDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's getuigen. 7.25 uur nam. Hotel Centraal: Jaarvergadering Ver. voor Facultatieve Lijkverbranding. 8 uur nam. Houtlaan: Excursie Vola naar nieuw bouw Dlaconessenhuis. 7.15 uur nam. Leider do rp (Dorpshuls)Jaarverg. Ver. Het Groene Kruis. 8 uur nam. VRIJDAG Zomerzorg: Ledenverg. Kynologenver. „Rijnland". Spr. C. Langhout over fokken en erfelijkheid. 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen gemeente „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventskerk. 1011 u. voorm.. bijbelstudie 11 uur voorm. ds. K. C. van Oossanen. Stationsweg 32Aandeelhoudersverg. N.V. Leldse Duinwatermij. 11.30 u. voorm. Wassenaar: Excursie Ned. Chr. Reisverenlglng naar Serlngenberg ln Raap horst. 2.15 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's getuigen. 5.30 uur nam. Volkshuls: Poppentheater „Harlekijn" speelt „De koning met het vlerkante hoofd". 3 uur nam. MAANDAG De Doelen: Leldse Amateurfotografen- vereniging. 8 uur nam. Garenmarkt: K. en O.-excursie naar de Blesbosch. 7.45 uur nam. Rapenburg 8: Ver. voor Intern. Rechts orde. Spr. dr. C. W. van Santen over de Soedan. 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad 2 uur nam. Stadszaal (foyer)Leerlingenuitvoering Muziekschool Mij voor Toonkunst. 8 uur Terrein Kagerstraat: Mej. H. v. d. Vliet slaat laatste paal voor nieuwe Melsjes- h.b.s. 3 uur nam. Witte Singel 1: K. en O.-excursle naar het Leidsch Dagblad. 2.25 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Pieterskerk: Advondstilte te 7.30 uur nam. Wassenaar (Kasteel Oud-Was senaar) Lelds Studentencabaret ten bate van Anjerfonds. 8.15' uur nam. TENTOONSTELLINGEN AcademieTentoonstelling „Tekenin gen en gouaches van Joh. van den Berg en schilders van de Ecole de Paris (tot 28 mei). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- eD feestdagen 2—4 uur Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Huis en huisraad ln de Griekse en Romeinse oudheid". (T.m. 3 Juli). DE BIOSCOPEN Rex „De ruiters van de Mississippi". (14 Jr.) Werkd.: 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Casino „En schiep de vrouw". (18 Jr.) Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Donderdag: „De verovering van de Mount Everest". Lido „Europa bij nacht". (18 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 0.15 uur. Luxor „Zes mannen en een danseres". (18 Jr.) Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Wir Wunderklnder". (Alle leeft.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon Maigret en het raadsel van Saint Fiacre". (14 jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Astra Theater Wassenaar Vrijdag 8 u., zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur „Heimwehdort wo die Blumen blühn" 14 Jaar. Maandag, dinsdag, woensdag 8 uur „De dokter van Sta lingrad" 18 J. Donderd. 2.30 u. en 8 u. „Het complot der 39 stappen". 18 Jaar. Zondag en woensdag 2.30 uur Gipsy Colt. Alle leeftijden. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden ls geopend Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. ia in Algeri" Ho un gran peso sulla a. 3. Domenico Clmarosa uit „II Ma- landb. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.16 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Planorecital. 14.30 Voordr. 14.50 Orgelrecital. 15.00 Ge var. progr. VARA: 16.00 Grepen uit de muz. geschiedenis, muzikale lezing. 16.30 V. d. zieken. 17.00 Gram. 17.25 Orgelspel. 17.50 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1. lezing. 19.00 V. d. kind. 19.10 Lichte muz. VPRO: 19.30 De stad nu, rep. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Kamermuz. 20.35 De mens en zijn werk, lezing. 20.50 Grote Russen en hun visie op Westeuropa. VARA: 21.00 Vrijdag avondretour. 21.50 Geen tijd voor helden, klankb. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, ge sprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperan to. 23.10 Muzikale discussie. 23.55-24.00 Nws. (Over de 4e lijn van 1820 uur) I. Giacomo Puccini. 1. uit „Turandot". Gira la cote, Perché tarda la luna? O giovinetto. Koor en Orkest van de Opera te Rome olv. Giuseppe Morelll. 2. uit „Suor Angelica". Intermezzo. Orkest van de Maggio Musicale Florentino olv. Gla- nandrea Gavazzeni. II. 1. Giacomo 'Pucclni uit „La Bohè me" a. SI. Mi chlamano Mimi, b. Donde lieta usci. 2. Alfredo Catalanl uit „La Wally", Ebben? ne andro lontana. 3. Ar- rlgo Boïto uit „Mefistofele" l'Altra notte ln fondo al mare. 4. Giuseppe Verdl uit „Ernani" Sorta e la notte. Ernani! Er- nanl, involami. Victoria de los Angeles. Orkest van de Opera te Rome olv. Giu seppe Morelll. III. Gioacchino Rossini. Overture „Wil helm Tell". Philharmonisch Orkest van Berlijn olv. Paul van Kempen. IV. 1. Gioacchino Rossini uit „La Ce- nerentola" a. Mlel rampolll femmlnlni, b. Sla qualunque delle flglle. 2. uit „1* Ita- llana testa. trlmonlo Segreto". Udlte, tutti, udlte. Fernando Corena; Orkest van de Maggio Musicale Florentino olv. Glanandrea Ga vazzeni. V. Anti a Colono". Orchestra Alessandro Scarlatt olv. Franco Caracciolo. VI. Wolfgang Amedeus Mozart. 1. uit „Don Giovanni" a. Batti. batti, o bel masetto; b. Vedral carlno; c. Crudele? Non mi dir. 2. uit „Le Nozze dl Figaro" a Non so piü; b. Vol che 6apete; c. Dove sono; d. Glunse alfin 11 momento. Deh vienl non tardir. Elisabeth Schwarzkopf. Philharmonia Orkest olv. John Prltchard. VI. Christoph Willlbald von Gluck. Ouverture „Alceste". London Symphonle Orkest olv. Royalton Klsch. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekoverz. AVRO: 20.30 De toestand in de wereld, lezing. 20.45 Me disch progr. 21.25 De Zeven Werken. 21.40- 22.20 Gevar. progr. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Rep. crlcketwedstr. 12.15 Lichte muz. 12.45 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoogtepunten v. d. program ma's v. d. afgelopen week. 14.00 School radio. 15.00 Brievenbeantw. 15.30 Geluids bron. 16.00 Ork. conc. 16.45 Crlcketrep. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws 18.15 In the South-East. 19.00 Gevar. muz. 19.30 Een dag op school. 20.00 Ka merork. en solist. 21.00 Nws. 21.15 Lezin gen. 21.45 Gevar. progr. 22.15 Bariton en plano. 22.45 Pari. overz. 22.55 Wetensch. nws. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Lichte muz. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.00 Dansmuz. 13.30 Nws. en rep. golfwedstr. 13.35 Crlcketuitsl. 13.40 Inter mezzo. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. (Om 14.30 nws.). 15.00 Lichte muz. (Om 15.30 nws.). 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en mrs. Dale's dagboek. 16.45 Race-ultsl. en gevar. progr. 17.30 Nws. en rep. golf wedstr. 17.35 Gevar. progr. 18.20 Weerber.. nws., act. en dansmuz. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en gevar. programma. 20.00 Samenzang. 20.30 Nws. en discussie. 21.15 Gevar. muz. (Om 21.30 Nws.). 22.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. 23.30 Nws. en gevar. muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Kleine werken. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Operetteliederen. 16.05 Pia norecital. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.20 Alda, opera. 22.00 Nws. en weerber. 23.40 Kamermuz. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 18.30 Nwe gram. 19.31 Kamermuz. 20.05 Opera. 23.53 —24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Orgelspel. 14.00 Schoolra dio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Gram 17.00 Nws. en weerber. 17.10 Gevar. muz. 17.45 Duitse les. 18.00 Vlaamse liederen. 18.10 Voordr. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sport- kron. 19.00 Nws. 19.40 Koorzang. 20.00 Ork. conc. t.g.v. de Kon. Elisabeth-wed- strijden. (Om 21.00 kunstkaleidoscoop). 22.00 Nws. en weerber. 22.15 Zangrecltal. 22.45 Gram. 22.55-23.00 Nws. 484 m. 12.02 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Omr. ork. 15.00 Belg. muz. 16.07 Operamuz. 17.00 Nws. 17.10 Operamuz. 18.38 Lichte muz. 18.55 Panoramique. 19.30 Nws. 20.00 Gram. 20.15 Ork. conc. en solist. 22.55 Nws. (ADORICIN 's-Werelds beste haarglans- middel WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) ft ft W> fg E E S) E Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajacclo Mal lor ca Lissabon geh. bew. geh. bew. regen regen zwaar bew. mist geh. bew. regen regen zwaar bew. geh. bew. onbewolkt licht bew. geh. bew. motregen regen zwaar bew. zwaar bew. regen half bew. zwaar bew. geh. bew. regen regenbul geh. bew. regenbui regenbul half bew. half bew. half bew. half bew. zwaar bew. onbewolkt geh. bew. ono 6 14 o 8 12 ono 5 15 ono 7 14 ono 5 15 ono 2 14 ono 4 18 ono 4 16 o 1 19 watil 21 n 2 22 n 2 24 nnw 6 11 4 12 10 0 11 0 11 0.1 no 8 13 4 16 z 2 22 z 2 21 zzw 5 17 w-stil 22 n 1 20 n 4 24 zzw 5 25 w 5 26 ozo 2 24 z 2 19 z 1 17 w-stll 28 o 4 24 watil w.stil 30 z 1 25 watil 25 w 4 17 13 0 11 15 11 7 13 7 10 0 14 12 13 0 12 2 11 17 16 49 14 0 11 0 17 0 15 10 8 41

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2