DANKZIJ PIETERS GRAAFLAND WERD DEBACLE VOORKOMEN... Werkschuwe aanval kansloos tegen grendel Vuurwerk voor Allemaiui STILTE VAN STERFHUIS IN NEDERLANDSE KLEEDKAMER REAL MADRID GAF MACHT NIET UIT HANDEN Om de Zilveren LD-konin£ Programma Afd. Leiden KNVB Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 19 mei 1960 Vierde blad no. 30052 Blamerende nederlaag in Zurich3-1 (Van een speciale verslaggever) De vele lichtjes boven in de bergen, welke Zürich schijnen te omknellen, leken wel even zo vele spotlachjes tegen alle Nederlanders, die het voor het Nederlandse voetbal blamerende feit hebben meegemaakt, dat hun nationale elftal tegen de Zwitserse elf, alleen door fantastisch werk van doelman Pieters Graafland aan een debacle is ontko men. Onze goalie had, zonder dat zijn naam er onder zou hebben geleden, nog best twee doelpunten aan de schietlustige Zwitsers kunnen toestaan. Dan zou trouwens de ware veldverhouding ook beter verdisconteerd zijn geworden in de uitslag welke nu bij 31 is gebleven. Driemaal hebben de Zwitserse toeschouwers vuurwerk kunnen afsteken uit de volle tribunes, een gewoonte bij het maken van een doelpunt, welke nu des te meer vreugde zal hebben gegeven, omdat de Helveten de laatste tijd helemaal niet verwend zijn. Daarom ook hadden zij „oudjes" als Vonlanthen (rechtsbinnen) en Allemann (linksbinnen) weer een kans gegeven. Welnu, dat is geen misgreep geweest en wel zeer speciaal, dat kleine manneke, met het rugnummer 10, dat overal opdook, waardoor het er soms op leek, alsof de Zwit sers méér spelers met dat nummer hadden uitgerust. Het was een lust om naar dat kwieke spelertje te zien, zijn nooit aflatende ijver en zijn uitstekende sprints te aanschouwen. Daar hij bovendien twee doelpun ten op zijn naam heeft gebracht, is het duidelijk, dat hij, en niemand anders, de grote favoriet is geworden van de verrukte Zwitsers. Voor hem speciaal spatten daarboven in de donkerende blauwe luoht de bommen extra hard uiteen! Een dergelijke wijze om bijval te betuigen kent mén in Ne derland niet. En het zal bij ons waar schijnlijk ook niet zo tot zijn recht komen, omdat in Nederland nu een maal geen bergen zijn, welke het uit eenspattende vuurwerk zulk een be wonderenswaardige eoho verlenen. Die bergen vormen vanzelfsprekend een aparte entourage voor het prachtige sportveld, dat Letzigrund heet. en dat een grasmat heeft van een diep groene kleur, omzoomd met deels nieuwstribu nes. Maar groot is die accommodatie toch niet. Met een 20 duizend toeschou wers is het er reeds eivol. En die waren er gisteravond zelfs niet. Gedevalueerd Tijdens de wedstrijd althans gebeurde het dat plotseling uit de luidsprekers de stem van een omroeper klonk, met een mededeling voor de pers, dat er 17.500 toeschouwers waren. Niet veel dus, maar het nationale elftal is in Zwitserland de laatste jaren door het uitblijven van successen gedevalueerd. Hollanders staan in het algemeen bij de Helveten als mens wel goed aangeschre ven. dat is bij de ontvangsten door de Zwitserse sportpers en de Zwitserse voetbalbond wel gebleken, maar we hebben toch zo de indruk dat er vooral na gisteravond opgemerkt zal worden: „Maar voetballen kunnen ze niet", als er over ons mocht worden gesproken. En geef ze eens ongelijk. Immers wat daar zo onbarmhartig door de felle sohijnwerpers (de verlichting was uit stekend) is blootgelegd bij oranje, was dermate kwaliteitloos. dat men zich eigenlijk zou moeten generen. De oorzaak? Ach, misschien speelde de ijlere lucht parten, maar toch is het ook niet overdreven te beweren, dat Ne derland maar met 8 spelers heeft ge speeld! De heren Moulijn en Van der Kuil beliefden wel een bal te spelen en enige moeite te doen, als het niet te veel inspanning kostte, maar zeker niet als er een tegenstander te dicht in de buurt kwam. Dan lieten de heren het maar liever afweten. En Van der Lin den was de stilstaande midvoor. Hij zal na afloop hens niet moe zijn geweest. Men kan een slechte dag hebben, maar dat heeft met werklust niets te maken. En die ontbrak! Van hun kant is het de Zwitserse verdediging, Maeger- liMeierSohneiter, zeker niet moei lijk gemaakt, en daarom pleit het voor de rest, dat het laatste Helvetiaanse bolwerk toch nog een actie-volle avond heeft gehad. Kees Rijvers en Henk Groot hebben ongetwijfeld hun uiterste best gedaan. Hun spel was niet groots, het plaatsen vaak onnauwkeurig, maar het maakte zeker niet de indruk zoals bijvoorbeeld bij Moulijn, dat men zich spaarde voor de komende competitie zondag. Dat hebben op het middenveld ook Klaassens en Muller niet gedaan. Zij waren actief en konden vaak nuttig werk doen, terwijl het in de verdediging nu Van er Hart weer zijn plaats had herkregen, gelukkig beter klopte dan tegen Bulgarije en België ties bij vrije kansen van Huegi en Alle mann treffers te voorkomen en even later rolde het applaus weer tegen de bergwanden omhoog, toen diezelfde Allemann in vrije positie hard inschoot en opnieuw Pieters Graafland voor een fantastische redding zorgde. En zo is het vaak gegaan, waarbij steeds weer Allemann op dieptepasscs en snelle combinaties in meestal vrije positie reageerde. Toch moet men niet denken dat onze verdediging slecht was. Integendeel, maar KerkumVan der HartKuvs kregen geen adempauze. Natuurlijk zijn er wel Nederlandse tegenacties ge weest, zelfs goede, maar die hebben toch niet de indruk kunnen vestigen dat hier een voorhoede van internationale bete kenis opereerde. Dat was tegen België reeds mis en het was nu nog erger, he laas. Het heeft dan ook weinig zin ver der nog veel van de wedstrijd te vertel len. hoewel die een levendige beginpe riode, ook van Nederlandse kant, had en in de doelgebieden toen spectacu laire momenten heeft gebracht. Een meevaller Het is misschien wel funest geweest voor de oranje-elf dat in die periode, in de zesde minuut, er reeds een doel punt kwam. De grote activiteit van Groot leidde ertoe dat de Zwitserse verdediging werd overrompeld en toen de Ajacied voorzette, kon Rijvers in de hoek schieten. Doelman Schley rea geerde onvoldoende en waarschijnlijk daarom is hij na de rust door Eisen er vervangen. Nederland kreeg dus door dat meevallertje de leiding (01). Maar de Zwitsers reageerden er fel op, trok ken in hoog tempo naar voren en zetten de oranje-ploeg onder druk. Het werd een opwindende strijd, maar naarmate duidelijker bleek, dat het voetbal-intel lect in de Nederlandse voorlinie niet voldoende voorradig was. om de solide dekking der Zwitsers op te heffen werd het Helvetiaanse overwicht groter. Na zeventien minuten kwam, wat komen moest: de gelijkmaker! Uit een voorzet van Reij schoot Allemann m (11) en de gastheren bleven daarna onstuimig aandringen. Eerst na een half uur luwde die storm wat. Toen kon zowaar Nederland weer aanvallen. Genadeslag Drie minuten na de rust heeft oranje de genadeslag gekregen. Tijdens een pe riode van Nederlands overwicht door brak plotseling 'n Zwitserse pass de op gedrongen Nederlanders en ondanks 'n vertwijfelde poging van Pieters Graaf land kon rechtsbuiten Reij de stand op 21 brengen. Dat was daarom de gena deslag omdat onze landgenoten mentaal niet sterk genoeg waren en elke over tuiging kwijt raakten. Het werd ten slotte een armzalig spelletje van, zo als gezegd, acht hardwerkende spelers, die echter niet bij machte bleken de Zwitsers op het middenveld effectief te bestrijden. Daarvan konden do Helveten steeds hun acties lanceren en in de 24ste mi nuut leidden die tot de derde treffer, weer van Allemann (31). Toen leek Nederland onder de voet gelopen te zullen worden, maar op miraculeuze wijze wist Pieters Graaf land bij van dichtbij geloste schoten toch nog treffers te voorkomen. In het laatste deel, waarin de gastheren stoom afbliezen, negeerden Rijvers, Groot, Klaassens en Muller zowel Moulijn als Van der Kuil, gingen zélf schieten en daarbij kreeg Elsener nog gelegenheid lauweren te oogsten. Maar die laatste ogenblikken konden de naam van het Nederlandse voetbal natuurlijk niet meer redden. De wedstrijd werd geleid door de Oostenrijker Seipelt aan wiens arbi trage duidelijk te merken viel, dat men in Oostenrijk niets voelt voor hardheid. Hij floot voor vrijwel elke charge waarbij van wat steviger lichamelijk contact sprake was en heeft daardoor het spel veel meer onderbroken dan noodzakelijk was. Alleen Pieters Graafland lachte Steeds terug De oranje-verdediging heeft onder zware druk moeten werken, want bij de Zwitsers was de opbouw, dank zij de kanthalfs Bani (later vervangen door Bigler) en Grobety veel beter dan bij de Nederlanders, die wellicht het drama voelden aankomen. En als teken van rouw maar in zwarte broek waren gaan spelen. Bovendien was het tempo bij de Hel veten heel wat hoger en zij pasten ook vaker dan de Nederlanders de diepte pass toe voor de op zichzelf reeds zeer beweeglijke voorlinie. Speciaal was dat ook bedoeld voor Alleman» en hoe die erop reageerde, weten we reeds. Hij kreeg de steun van actieve buitenspe lers als Reij en Ballaman, had wèl een Huegi, de falende midvoor, naast zich, maar kon zelf het geheel toch moto rische impulsen geven. De tweede ster Maar hij vond de tweede ster van het veld. onze doelman Pieters Graaf land, tegenover zich. In de negende en twaalfde minuut reeds wist de Feifle- noord-doelman door meesterlijke reac- In de Nederlandse kleedkamei heerste na afloop de akelige stilte van een sterfhuis. De spelers lieten de hete thee, de koude limonade staan en vluchtte zo snel mogelijk onder de douches om aan alle machtige vragen te ontkomen. De enige man met een blij gezicht was doelman Eddy Pieters Graafland, die een nog veel grotere nederlaag heeft voorkomen door zijn prach tige werk in het doel. Aanvoerder Cor van der Hart kon over de prestaties van zijn eigen ploeg moeilijk enthousiast zijn, maar hij was vol lof over het spel van de kleine Zwit serse linksbinnen Allemann, die van de eerste tot de laatste minuut als on grijpbare oproerkraaier paniek in de Nederlandse verdediging heeft ge zaaid. .,De Zwitserse kranten hadden liet al voorspeld: Allemann zorgt voor de terreur tegen Holland. Het is uit gekomen ook. Overigens, als je het mij vraagt, geloof ik dat we te moe zijn voor zo'n interland", aldus de Ne derlandse aanvoerder. Piet van der Kuil: „Die Zwitsers zater er bovenop. Ik kon de bal niet kwijt. BR hen liepen er altijd spelers in vrije positie, bij ons maar zelden". Elek Schwartz was aanvankelijk niet aan het praten te krijgen. Hij ver dween, nog donkerder kijkend dan an ders, onder de douche, maar wat later wilde ook hij toeh wel zijn mening geven: ons tempo lag te laag. Wy speelden traag, te gecompliceerd. Het was misschien snel genoeg voor com petitie-, maar niet voor internationaal voetbal. Wij hebben een doelpunt ge maakt, maar eigenlijk waren wij nooit gevaarlijk en als de bal in Zwitsers bezit was, was er voortdurend gevaar. Een typisch voorbeeld was het derde doelpunt. Even tevoren had Van der Kuil de bal verloren Toen hij liet leder kwijt was. heeft de bal 70 meter tot Pieters Graafland afgelegd zonder dat iemand van ons bij machte was de combinaties te onderbreken". Schwartz schudde nog een» moede loos het hoofd en ging toen maar jreef verder met het dichtknopen van zijn overhemd. Vreugde Uiteraard heerste in de Zwitserse kleedkamer grote vreugde. Karl Rap- pan. de Zwitserse bondscoach, die zo juist weer is teruggeroepen, was het middelpunt van de algemene belang stelling. ,,Het is een volkomen ver diende zege geloof ik, de Nederlanders moesten goed gedekt worden en dat is ook gebeurd. Toeh ben ik wel wat te leurgesteld over het gebrek aan geest drift, dat de Nederlanders, vooral in de tweede helft, aan de dag legden. De wedstrijd liep hen veel te snel uit de hand. Ze gaven het al op, terwijl zij nog kansen hadden Aanvoerder Ballaman was vanzelf sprekend al even gelukkig over de zege: ,,Met Rappan hebben we de weg omhoog weer gevonden. Iedereen heeft gedaan wat hij moest doen, tweemaal drie kwartier lang. Ik geloof, dat we met Rappan de mogelijkheid hebben om met het Zwitserse voetbal interna tionaal weer terug te keren tot een redelijk niveau". En zij zeiden het in verschillende bewoordingen, maar het kwam allemaal op hetzelfde neer. Ze waren blij en tevreden. Niet alleen met de overwinning, maar misschien meer nog, omdat het een ruimschoots vol doende en in het geheel niet geflat teerde zege is geweest. AUTOMOBILISME Sportwagenraces Het record aantal van 71 deelnemers heeft ingeschreven voor de nationale sportwagenraces, die zondag a.s. op het circuit van Zand voort worden gehou den. Onder meer zullen bekende cou reurs als. Poll. Dooves. Bouwmeester. Tak. Slotemaker. Hezemuns en Van Za- linge aan de start komen. Onder de inschrijvers zijn voorts 25 nieuwelingen, die zaterdagochtend tij dens een speciaal trainingsuur door de ervaren coureurs „geëxamineerd'' buI* ten worden. Eintracht met 7-3 verslagen Di Stefano en Puskas de grote figuren Real Madrid heeft de macht in de Europese voetbalwereld niet uit handen gegeven. De dominerende rol, die de Madrilenen nu reeds jaren spelen, hebben zij voor 135.000 toeschouwers in Hampden- park in Glasgow nog eens duidelijk onderstreept met een overwinning met 73 (rust 31) in de Europacup-finale tegen Eintracht Frankfort, dat in de halve finales historie schreef met twee grote overwinningen op Glasgow Ran gers. Midvoor Alfredo di Stefano en linksbinnen Ferenc Puskas waren de grote figuren in de Spaanse ploeg met respectievelijk drie en vier doelpunten. Het begin van het duel was onge twijfeld voor de Duitsers, die reeds heel spoedig na de aftrap dicht bij een doelpunt kwamen, toen linksbuiten Meier een schot loste, dat van de lat afketste. De technisch superieure Spanjaarden, die enigszins nerveus be gonnen. mochten weliswaar reeds in de allereerste fase tot menige goede aanval komen, veel gevaar school er niet in. Niettemin gaf het enige sen satie, toen de 18e minuut Eintracht een voorsprong van 10 nam door een doelpunt van rechtsbuiten Kress. Geenszins uit het veld geslagen door deze achterstand bleef Real zijn spel spelen en bij het vorderen van de tijd werd de druk op de Duitse verdedi gingslinie groter. De Spaanse ploeg bleek in haar beste vorm te zijn: een ploeg zonder zwakke plekken, slechts met grootmeesters, toegerust met een grote technische bagage. Tegen deze technische overmacht was de Duitse ploeg niet opgewassen en behalve in het eerste kwartier, was het een ongelijke strijd, die bij de rust in feite reeds beslist was, toen Di Stefano <2) en Pukas in de eerste helft de Duitse winst niet alleen had den opgeslokt, maar bovendien hun ploeg op 31 hadden gebracht met voortreffelijke doelpunten.. De voor treffelijk spelende spil Eigenbrodt kon het geweld niet keren, dat de Span jaarden ontwikkelden en dat waar schijnlijk geen enkele verdediging ter wereld had kunnen breken. HOPELOOS Toen de tweede helft begon, stonden de Duitsers voor een schier hopeloze taak. Dadelijk namen de Spanjaarden WIELRENNEN Georges Ronsse Belgisch ploegleider in de Tour Niet Brik Schotte, maar Georges Ronsse zal de Belgische ploeg leiden in de komende Tour de France. De kan didatuur van Schotte, die officieel door de Belgische Wielerbond was ingediend, werd namelijk niet door de organisato ren van de Ronde van Frankrijk aan vaard, omdat Schotte als directeur- technique verbonden is aan een rijwiel- merk. Voor de Belgische Tour-ploeg zijn in middels al 10 van de 14 renners aange wezen. Drie coureurs Yvo Molenaers, Michel van Aerde en Martin van Ge- neugden werden namelijk toegevoegd aan de groep van zeven kandidaten, tw. Jean Adriaenssens, Jean Brankart, Armand Desmet, Jos Hoevenaers, Mar cel Janssens, Joseph Planckaert en Ed dy Pauwels. Definitief is dat Rik van Looy niet aan de Tour de France zal deelnemen. De directie van zijn fabriek heeft hem voor dit evenement een start verbod opgelegd. Koersen te Nootdorp De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: Havikprijs: 1. Yvonette (J. Wagenaar jr.) (132.4); 2. Xiphon Hollandia; 3. IJl- bode B. Tot.: wi. f 1.90. pl. f 1.40. f 1.30. gek. f 2 30. cov. f 2.60. Arendprijs, le heat. 1. Wilna van Oran je (A. G. Heskes) (1.28.6); 2. Xitty Ere bus; 3. William Exkit. Tot.: wi. f9,—, pl. f3.20, f2.50, gek. f 16.30, cov. f4.90. 2e heat: 1. William Axklt (J. Wage naar jr.) (1.26.2): 2. Xitty Erebus; 3. Wil na van Oranje. Tot.: wi. f2,pl. fl.10, f 1.30, gek. f3.30, cov. f2.70. Definitieve uitslag: 1. William Axkit, totaaltljd 4.55.3; 2. Xittv Erebus 4 56.5. 3. Wilna van Oranje 4.56.5. Gierprljs: 1 Theo Messidor (F. J. Eeren- erg) (1.22.8): 2. Our Frisco; 3. ürma Norton. Tot wi. f 1.30. pl. f 1.10, f 1.50. f 1.30. gek. f2.90. cov. f3.30. Kraalprijs: 1. Victress H. (A. de Groot) (1.33.6); 2. Trudi Trothan; 3. Vorstin Kit ty. Tot.: wL f6.70, pl. f 1.50, f 1.50, f 1.60, gek. f 19.80, cov. f4.30. De totalieatoromzefc was 107.267.80, het initiatief weer in handen en hun aanvalsgolven bleven op het Duitse doel aanrollen. Zeven minuten waren er in de tweede helft gespeeld, toen Gento paniek zaaide in de Duitse ver dediging. Als laatste redmiddel zag rechtsachter Lutz nog slechts een un faire tackle, die de Schotse scheids rechter Mowat bestrafte met een pe nalty, die Puskas feilloos inschoot: 4-1. Eerst nadat Puskas met een kopbal en een schot, na goed voorbereidend werk van Del Sol, de stand had opgevoerd tot 61, konden de Duitsers zich even bevrijden van de knellende Spaanse greep. Het gelukte midvoor Stein zelfs de achterstand tot 62 te verkleinen, maar de geringe vreugde over dit suc cesje was nauwelijks verstomd, of Di Stefano schoot de score naar 72. Grandioos was het nu, wat de Span jaarden aan voetbal demonstreerden. De Schotten waren in extase. Zelden hadden zij zulk een voetbalspel gezien. Het laatste doelpunt, dat Stein op het scoringbord bracht, was nog slechts een formaliteit: 73. De Spanjaarden vonden het al lang mooi zo en de laat ste twintig minuten gaven zy nog slechts een demonstratie. Sfeerloos duel in Tilburg Nederland B won van Zwitserland B De wedstrijd tussen de B-elftallen van Nederland en Zwitserland in het ge meentelijk sportpark van Tilburg, heeft slechts weinig optimistische aanwijzin gen voor de nationale teams opgele verd. De plaats voor deze semi-inter- land was heel erg ongelukkig gekozen, want in het zuiden kon men televisie- uitzendingen van de finale om de Eu- ropa-oup en ZwitserlandNederland zien en dat had tot gevolg, dat er nau welijks duizend toeschouwers waren De spelers werden dan ook geen mo ment geïnspireerd, er was geen sfeer en er was evenmin sprake van goed voet bal. Het Nederland B-elftal won door twee doelpunten van Mick Clavan met 20 en daarmee kan men wel vrede hebben, ook gezien het feit dat de Zwitsers twee keer de steun van het houtwerk moes ten accepteren. De Nederlandse reserves hebben niet al teveel moeite gehad om de teleurstellende Zwitserse garde, waar van de 36-jarige Jacques Fatton nog de beste speler was, de nederlaag toe te brengen. De in blauwwit gestoken Ne derlanders konden zich verscheidene slordigheden in de verdediging veroor loven, omdat de aanvalslinie van de Helveten niet over schutters van for maat beschikte, uitgezonderd dan Fat- ton, die het Bekkering tegen het einde nogal lastig maakte. Bekkering moest al in de eerste mi nuut de handen uit de mouwen steken, toen rechtsbuiten Armbruster de bal in de hoek plaatste. De PSV-doelman kon op tijd ingrijpen. Dat gelukte zijn Zwit serse collega Chevrolet kort daarop niet: in de tiende minuut bekroonde Mick Clavan een goede combinatie tussen Kruiver en Cees Groot met een doel treffend sohot: 10. De Zwitsers namen even het initiatief over, het gevaar moest daarbij van de rechtervleugel komen. De listige passes van Fatton, vonden echter geen juist begrip. In de Nederlandse voorhoede liepen de combinaties al evenmin zoals men het zou wensen. Er werden ver schillende uitstekende kansen gemist door te laat reageren, o.a.door Kruiver. Bouwmeester en Cees Groot zagen de bal van lat en paal terugspringen. Een van de weinige prettige mo menten voor de Oranjeploeg in Zürich: Kees Rijvers (rechts) scoort het enige Nederlandse doel- puit. (Telegrafisch overgebracht foto) Drukke dagen voor Cor van der Hart Cor van der Hart krygt het druk. Hedenmorgen vroeg is de stopper van het Nederlandse elftal samen met For- tuna's manager Huub Adriaans per vliegtuig naar Brussel vertrekken. Een snelle auto staat daar klaar om de in ternationaal naar Geleen te brengen. En zelfs wanneer alles volgens plan verloopt, zal Van der Hart maar juist een uurtje „vry" hebben. Want heden avond speelt Fortuna in Geleen een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Londense Arsenal. En zonder de steun van hun enige internationaal is een Fortunaploeg nu eenmaal in het geheel geen tegenstander meer voor de Engelse eerste divisieploeg. En dan te bedenken dat Fortuna nog geen drie dagen later zijn belangrijkste wedstrijd voor de competitie van dit seizoen speelt. Dan komt de ploeg namelijk in Breda uit tegen NAC, een ontmoeting die beslissend kan zijn voor het al dan niet degraderen van de eer tijds zo vermaarde ere-divisieclub uit Geleen. Zelfs indien Fortuna erin slaagt NAC te verslaan is het lang niet zeker dat de ploeg zich heeft gehandhaafd in de hoogste klasse van het betaalde voet bal... Hollandia-roeiwedstrijden Vrijdag en zaterdag a.s. worden op de Oude Rijn bij 's-Molenaarsbrug te Alphen de traditionele Hollandia-roei wedstrijden gehouden. De races vangen vrijdagavond om 6 uur aan, op zaterdag begint men om 2 uur. SCHAKEN De laatste ronde wordt morgenavond in „Het Gulden Vlies' gespeeld met de partijen; BizotWestra; Van Steenis Hooyer; Ketingmr. Westra: J. Piket Weiland: EtmansSmit; GeyerSelierj SchussVan Dijk: Van den Oord Demmendal: De Graaf fKoet en Mul- derTh. Piket PROMOTIE-COMPETITIE Voor de promotie-competitie naar de 2e klasse KNSB speelt LSG II op zon dag 29 mei in Den Vergulden Turk te gen de nieuwe Rotterdamse Schaakver eniging I. DUIVENSPORT P. V. „De Reisduif' hield een wed vlucht met 185 oude duiven vanaf Tergnier. Afstand 290 km. De duiven werden gelost om 6 uur met kalme n.o. wind. De eerste duif bereikte haar hok om 10.54.04 uur, de laatste of 37e prijs winnaar was er om 11-41.19 uur. De uitslag luidt: 1. W. Siera: 2. J. v. d. Kaay; 3. A. v. d. Hulst: 4. L. Platteel; 5. J. den Dunne: 6. A. Pracht; 7. W. Kop; 8. P. Mooten; 9. G. Zwart; 10. N. v. d. Wijn gaard, In de tweede helft werd met even weinig elan gespeeld. Kennelijk sprak de wedstrijd tussen Feijenoord en Ajax al een woordje mee er waren drie Ajacieden en twee Feijenoord-spelers in het B-team want er werd weinig ri sico genomen. Swart maakte nog de best eindruk. Hij stichtte verschillende keren verwarring in de Zwitserse gele deren, waarin reserve-doelman Eich- mann en Walker de plaatsen van res pectievelijk Checrolet en spil Reut- linger hadden ingenomen. In de 25ste minuut bracht Clavan na enkele listige schijnbewegingen de stand op 20. VOOR ZATERDAG Zaterdagmiddagbeker, halve eindstrijd: •Junlorenwisselheker 2e ronde: SVOW—Alph B. 4 uur. KRVSJC (A) 4 uur, SJZ—UVS 4 uur. Quick B. (A)— Lugd. 4 uur, ARCLFC (A) 3.45 uur, Lugd. (B)-TAW 4 uur, VVSB (A)Q.B. (C) 4 uur, DOCOS (A)Rouwk. 4 uur. Beslissingswedstrijd t 3B: Sleutels 2Ter Leede 4 2.30 uur (GWS-terreln) Competitiewedstrijden 3A: ARC 5Woubrugge 3 4.45 uur, 3D: Rijnsb. B. 6-GWS 5 4 uur. B: Oegstgeest (A)VWS (A) 4 war, E: ARC (O)SVOW <B) 8.15 uu», ROL (O)—MSV (B) 4 uur. ADSPIR ANTEN: a: Alphla (b)—Alphen (b) 4 uur, ARC (a)Hazersw. B. a2.30 uur. Koudekerk ia)—Woubrugge a4 uur. SVOW (a) Alphen (a) 2.30 uur. b: Aiphen (c)ARC (d) 3.30 uur. Al phen <d)TAVV (b) 4.45 uur, TAW (a) —SVOW (bi 2.45 uur. 1: Roodenb. (g)Quick B. (h) 6.16 uur, Oegstg. (b)Llsser B. (bl 2.30 uur, k: Roodenb. (1)—Rouwkoop (d) 4 uu», p: DOCOS (d)—«VLV (c) 4.45 uur. q: DOCOS (e)UDO (b) 230 uur, Tey- ling. (c)—SJO (g) 12 uur (zondag). r: bOCOS (h)—SJO (1) 8.30 uur. War- munda (c)SJC (J) 4 uur. VOOR ZONDAG Compel 11 iewedsl rijden 2B: DOCOS 4 Stompw B 2 2.30 u, 3A Llsse 4—DOSR 3 2.30 uur. 4BDOCOS 6—ASC 6 2.30 uur, 4E: Llsse 7SJZ 4 12 uur. 4F: DOCOS 7Rouwkoop 4 12 uur, Lls se 8Or. Groen 5 19 uur, JUNIOREN! H: DOCOS (O)WSB (O) 12 «ur.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 13