Manier waarop directeur van VVV Noordwijk is ontslagen was fout In perscentrum van topconferentie wacht men nog met koffers pakken i t r 1/ a u r u is r i jy i i> Trr* a tc [zelf te twijfelen. Spreker had ten SAMENWERKING HORECA IS NOG LANG NIET IDEAAL Kroesjtsjef bracht zondag twee bezoeken aan Parijse winkels AFGELOPEN SEIZOEN IS VOOR VISSERIJ SLECHT GEWEEST Kerkelijk Leven Japans sterretje (16 jaar) filmt in Amsterdam's gezin DINSDAG 17 MEI 1960 VVH-bestuur trekt boetekleed aan ..Helaas bestaat bij de Ver. van Werkgevers in de Horeca-bedrijven nog niet het juiste inzicht voor de plaats, welke onze vereniging in de Noordwijkse samenleving toekomt. Hoewel dezerzijds enige malen de wens is geuit dit punt in een gecombineerde bestuursvergadering te bespreken, heeft zulks tot op heden nog niet plaats gehad. De kern van het verschil van inzicht is m.i. gelegen in de opvatting van de Horeca, dat iedere vreemdeling, die voor korte tijd in Noordwijk tegen betaling logeert, een gast van een hotel, pension of een dependance van een dezer bedrijven behoort te zijn. Dit is in strijd met de principiële over eenkomst waarbij onze vereniging een samenwerking met de Horeca- afdeling is aangegaan. Voorts heeft de overheid uitgemaakt dat tot een log ie sv er strekkend bedrijf moet worden gerekend een bedrijf met meer dan 5 kamers en/of meer dan 10 bedden. Al wat minder te bieden heeft behoort niet tot de afdeling Horeca. Deze grote groep kan zonder enig formeel bezwaar lid zijn van onze vereniging, die dan ook hun belangen zal behartigen. Wij hebben voldoende zakelijk begrip om te kunnen inzien, dat het algemeen belang van onze badplaats in grote mate wordt gediend door een rendabele bezetting van de hotels en pensions, ook in het voor- en naseizoen. Bij eerdergenoemde principiële afspraken met de afd. Horeca is reeds vroeger toegezegd, dat onzerzijds geen reclame zal worden gemaakt met het kennelijk doel in het voor- en naseizoen gasten aan te trekken, zolang er in de hotels en pen sions nog plaats is. Daar tegenover staat de toezegging van de Horeca dat hunnerzijds geen gasten zullen worden ondergebracht in door hen willekeurig bij derden aangeworven dependances. Op het bestuur van de Vereniging van Villa- en Huizenverhuurders rust nog de moeilijke taak mee te werken aan een redelijke oplossing waarbij het algemeen belang van onze mooie badplaats is gediend". Dit zei voorzitter C. van Vliet van de Vereniging van Villa- en Huizen- verhuurders tijdens de voorjaarvergadering, welke in De Baak te Noordwijk werd gehouden. Stichtingsbestuur getuigde naar zijn mening van goed fatsoen. De voorzitter meende te hebben opge merkt, dat het niet gaat tegen de struc tuur van de Stichting, te meer omdat aan de oprichting van deze instelling zes grote en belangrijke plaatselijke or ganisaties hebben medegewerkt en bo vendien de gemeente Noordwijk. Onredelijk Ingewijden menen, dat de actie beoogt enkele bij de Stichting betrokken perso nen te treffen. Mocht dit waar zijn, al dus de heer Van Vliet, dan is het pogen de Stichting zelve te vernietigen, toch wel kennelijk onredelijk. Niet onze zaak De heer Heruer wees op het algemeen heersende verkeerde begrip, dat de strubbelingen in de Stichting, moeilijk heden in de WH zouden zijn. Wanneer het Stichtingsbestuur beticht wordt van wanbeheer, dan is dat een zaak van de Stichting en niet van de Villa- en Hui zenverhuurders. Daarom betreurde spr. het, dat verschillende leden de verwik kelingen in de Stichting als motief heb ben gebruikt om als lid van de WH te bedanken. De voorzitter, de heer C. van Vliet, maakt als secretaris deel uit van het da gelijks bestuur van de Stichting VVV Noordwijk. De heer Heruer stond hem bij als adviseur. Voor een tweede vertegen woordiger van de WH zal in het alge meen bestuur van de Stichting een plaats worden ingeruimd, zodra de voor genomen statutenwijziging van de Stich ting haar beslag krijgt. De secretaris herinnerde aan de uiterst moeilijke positie van de heer Van Vliet als lid van het dagelijks bestuur van de Stichting en bracht hem dank voor de wijze waarop hij zich van zijn taak heeft gekweten. Een woordvoerder uit de verga dering keurde de gang van zaken in de Stichting scherp af en achtte de vertegenwoordiger van de Ver eniging van Villa- en Huizenver huurders hiervoor mede-verant woordelijk. Deze spreker was de pers dankbaar, dat zij de burgerij zo goed mogelijk had voorgelicht. Groter drama Naast het drama Kleine Staarmann, bestaat nog het grotere drama van het ontslag van de beide informatrices, de dames Waringa en Van der Meer. Spr. bracht hulde aan de voorzitter, dat deze destijds geweigerd had dit ontslagbesluit te ondertekenen. Pers gelaakt maar ook geprezen Dat men ditmaal samenkwam in het hyper-moderne conferentie-oord „De Baak", dat vorig jaar als lid van de Horeca-vereniging geweigerd werd, zou men kunnen zien als een symptoon van de nog ver van ideale verhouding tussen beide belangengroepen in de badplaats, die in de Stichting VVV Noordwfjk de voornaamste partners zjjn en in het in formatiebureau elk een loket exploiteren. Deze vergadering in een luxueuze zaal, voorzien van plafondmicrofoons, bandrecorders en zelfs niet te definiëren apparaten, kreeg daardoor de allure van een topconferentie en inderdaad deze lang verbeide voorjaarsbijeenkomst, die eigenlijk reeds in januari had moeten plaats vinden, was voor de badplaats een vergadering van de eerste orde. De rekening en verantwoording over het jaar 1959, waarvoor een onvoorstel bare hoeveelheid werk moest worden verricht, was wel de voornaamste factor tot het uitstel, verklaarde de voorzitter. In het afgelopen jaar exploiteerde men voor het eerst een eigen loket en wel met' administratief ongeschoold per soneel. De enorme toeloop aan het loket en het nieuwe administratieve-systeem eiste van de informatrices grote nauw keurigheid. Door een en ander kon een achterstand in de administratie niet worden voorkomen. De gesplitste loket ten hebben de activiteit van de informa trices opgevoerd en bovendien kon be langrijk meer service worden gegeven. De in het reorganisatieplan van de Stichting WV opgenomen directeur was niet op het bureau aanwezig en diens supervisie op de lokettendienst vond niet plaats. De praktijk, aldus de heer Van Vliet, heeft echter geleerd, dat deze functionaris niet gemist kan worden. Dank bracht spr. aan de informatrices voor hun toegewijde arbeid. Ook hij Ook de secretaris, de heer H. P. He ruer constateerde in zjjn jaarverslag dat de samenwerking tussen de VVH en de Horeca nog niet het ideale punt had bereikt. Dat het aantrekken van gasten door particulieren ook in het vóórseizoen hand over hand toeneemt, valt niet te miskennen en het is begrijpelijk dat de hotellerie dit met wrevel gadeslaat, al dus de heer Heruer. Men mag echter niet verwachten, dat een vereniging als de WH, die de be hartiging van de belangen van haar le den ingevolge haar statuten in het bij zonder tot doel stelt, maatregelen neemt, die tegen de belangen van haar leden in druisen. De secretaris somde verschillende fac toren op, die logiesverstrekking door particulieren in de hand werken en van zelfsprekend zullen deze personen hun huis in het vóórseizoen niet voor gasten gesloten houden. Is het dan niet de taak van de vereniging deze particulieren, mede met het oog op het belang van de badplaats op te vangen en regelend en toezichthoudend op te treden om exces sen bijvoorbeeld op het gebied van accommodatie en prijzen tegen te gaan? Vertrouwen De capaciteit van deze particulieren schatte spr. op 5000 bedden, even groot en misschien nog groter dan de geza menlijke hotels en pensions ter plaatse. Niettemin was het bestuur vol vertrou wen dat de Horeca begrip zal krijgen voor het feit, dat de stroom niet ge keerd doch wel geleid kan worden. Voorzitter en secretaris betrok ken beiden de moeilijkheden binnen de Stichting VVV in hun betoog. Naar de mening van de heer Van Vliet was over het geschil met de heer Kleine Staarmann en het request van mr. Punt in de pers overdreven veel geschreven en in de badplaats niet minder gerod deld. Aantijgingen tegen het be stuur van de Stichting waren reeds in de kranten gepubliceerd vóór dat -ij ter kennis van het bestuur waren ebracht. Spr. achtte het onbehoor- 'ik en ongebruikelijk iets te laten •bliceren omtrent rechtzaken, die rechterlijke colleges nog in be nadeling zijn. Het zwijgen van het Schandaal De houding van de vertegenwoordiger van de Villa- en Huizenverhuurders in de zaak Kleine Staarmann had hem echter zeer teleurgesteld. Deze spreker noemde het een schandaal ,dat een werknemer in dienst van de Stichting zonder meer werd ontslagen, z(jn loon werd ingehouden, hij bedreigd werd met uitzetting uit zijn woning, dat de Stich ting in meerdere processen werd veroor deeld en dat betrokkene moest dreigen met beslaglegging op de goederen van de Stichting voordat uitvoering werd gege ven aan de door de rechter gewezen vonnissen. Spr. noemde het diep treurig dat daaraan medewerking was verleend door personen van wie men een beter inzicht had mogen verwachten. Opspraak Deze gang van zaken had de badplaats en de Stichting in opspraak gebracht en deze laatste bovendien nog op een groot bedrag aan advocatenkosten gejaagd. Ontactisch In zijn antwoord merkte de voorzitter op, dat de ontslagen directeur ongetwij feld veel goede dingen had, maar in zjjn optreden ontactisch was. De Stichting telt niet minder dan negen participan ten. „In verschillende bedrijven schijnt het voor te komen, dat men mensen op staande voet ontslag geeft". De vertegenwoordiger van de gemeente, de heer Van Leeuwen en hjj zelf, zo bleek uit de verklaring van de heer Van Vliet, hadden het ontslag van de heer Kleine Staarmann lang kunnen tegen houden. Doordrijven Het was door twee mensen doorgedre ven. Op den duur begint men aan zich zelf te twijfelen. Spreker had tenslotte voor het ontslag van de directeur ge stemd, doch erkende nu ruiterlijk, dat dit fout was geweest. „Ik heb van deze zaak veel geleerd en dit overkomt mij nooit meer", zo verzekerde de voorzitter van de VVH. In het Stichtingsbestuur is het altijd tobben omdat men elkaar niet vindon wil, zo vervolgde de heer Van Vliet. „Wü leven in een bevoorrechte badplaats en de koek (aan gasten) is groot genoeg om er allemaal van mee te delen. Het on derling gekrakeel in het Stichtingsbe stuur is alleen maar verdrietig te noe men. Het afgelopen najaar en dit voor jaar zijn er weer nieuwe belagingen van de zijde der Horeca gekomen en de ver houding aldus spr. is nog lang niet zoals zij behoort te zijn. Ongezouten De heer Heruer wees er nog op, dat de directeur in eerste instantie in het gareel van de Horeca had gelopen. In verband hiermede was hem, toen hij nog maar kort in Noordwijk was, in een ver gadering van de Villa- en Huizenver huurders, misschien wat „ongezouten" gezegd, dat hij te Noordwijk geen zak zout zou opeten als hij zo doorging, een waarschuwende profetie, waarvan de vervulling niet is uit gebleven. Structuur is fout Met nadruk merkte de heer Heruer op, dat in het dagelijks bestuur van de Stichting VVV geen participanten beho ren te zitten, geen Villa- en Hulzenver huurders, maar ook geen Horeca. De gast is koning en die zal zelf be palen waar hij onder dak wil. Spr. noemde de structuur van de Stichting fout. Volkomen fout De secretaris toonde met voorbeelden aan, dat de ontslagen directeur lang niet altijd juist had gehandeld, doch wenste volmondig te erkennen, dat de manier waarop deze was ontslagen volkomen fout was geweest. De vertegenwoordigers van de VVH voelden zich daaraan mede schuldig en om deze reden had men beter tegen het instellen van het hoger beroep tegen de vonnissen gestemd. Het boetekleed ontsiert niemand. Deze ronde bekentenis maakte kennelijk in druk op de vergadering, die in de ver wachting dat dergelijke pijnlijke dingen niet meer zouden voorkomen, haar ver trouwen in het bestuur uitsprak. Op verschillende andere VVV-zaken komen wij nader terug. Van de aftredende bestuursleden, de heren C. van Vliet, P. van der Staak, C. Marijt, H. de Haan, L. van de Graaff en H. P. Heruer, werd de heer P. van der Staak tot voorzitter gekozen. In de vacatures zijn benoemd de heren W. van der Loo, J. Koemans, ds. R. C. de Lange, G. C. Crama en Jac. van der Niet. Mocht een van deze heren hun benoe ming niet aannemen, dan zal de heer H. J. Boyenk als gekozen worden ver klaard. Gisteren heeft een aantal leerlin gen van scholen in Den Haag, Haarlem en andere plaatsen aan staatssecretaris Stubenrauch een petitie aangeboden ten gunste van het Esperanto-onderwijs als leer vak. De kinderen tonen de staats secretaris de dossiers met de ruim 800.000 handtekeningen. (Van onze Parijse correspondent) Dat de conferentie aan de top geen diplomatiek dansfeest zal worden,, had de grote meerderheid der kleine 3000 journalisten, die in de nogmaals opgelapte zijvleugels van het Palais Chaillot zich al zondag verzameld hadden, zonder een natte vinger in de lucht te steken ook zó al wel voorvoeld. Maar een zo spoedig en droevig einde, als gisteren werd aangekondigd door de dreigende woorden van de heer Kroesjtsjef, die de Fransen nog maar amper zes weken geleden nu juist van zijn vrolijkste kant hadden leren kennen, was zelfs door de grootste pessimisten van het persgilde toch nauwelijks verwacht. En ook die zwartkijkers van onze geachte collega's konden gisteravond dan ook -nog niet besluiten hun koffers te pakken en de hotelkamers op te zeggen, die ze meestal voor ten minste tien dagen besproken hadden. Kapitalistische uitbuiting Had monsieur K. trouwens zelf deze snelle ontknoping wel voorzien? Of schoon men zijn uitzonderlijke gave als acteur sinds lang al niet meer onder schat, heeft men toch nog moeite aan een kaart te denken, die hij tevoren zo nauwkeurig kon hebben doorgestoken. Zondag had Kroesjtsjef zich nog van zijn aardigste kant getoond. In de och tenduren had hij, alsof de nieuwe vier (Van onze Haagse redactie) Zevenenzeventig loggers van de Scheveningse vloot, zeven schepen minder dan het oorspronkelijk aantal, zullen maandag 23 mei des mid dags te twaalf uur uitvaren voor de jacht op de ..Hollandse Nieuwe". De schepen zullen elk vijftig netten aan boord hebben. Vrijwel tege lijkertijd vertrekken uit Vlaardingen en Ifmuiden ongeveer evenveel loggers naar de haringgronden. Vrijdag 27 mei kan de eerste haring na een spannende race tussen de jagers van de vloot in ons land worden verwacht. Over de vooruitzichten voor het nieuwe haringseizoen valt heel weinig te zeggen. De biologen vrezen, dat de visserij onder de Engelse Wal opnieuw erg zal tegenvallen, maar de ruim 2300 vissers uit Scheveninggen, Vlaardingen en Katwijk (de Katwijkse vloot vaart vanuit IJ muiden) zijn opnieuw vol goede moed. Verklaring Twaalfmijlszone is dreigend gevaar Dat vertelde de voorzitter van de Scheveningse Redersvereniging, de heer D. A. den Duik, gistermiddag aan boord van de SCH 195 tijdens het traditio nele vaartochtje in de week voor vlag getjesdag op de Noordzee voor de ver tegenwoordigers van de Nederlandse pers. Slecht seizoen De heer Den Duik verheelde niet, dat het seizoen '59 door het mislukken van de Engelse Walvisserij (het sluitstuk van het seizoen, dat de winst moet op leveren) en het tegenvallen van vang sten en pryzen in het midden van het seizoen zeer slecht is geweest. De ge middelde besommingen van de loggers liepen van 180.000 gulden in '58 terug tot 140.000 gulden. Dit had tot het ge volg, dat de lonen van de vissers, die op een percentage van de besomming zijn gebaseerd, eveneens daalden. Tezamen met het tekort aan arbeids krachten aan de wal hebben deze fac toren de animo om te varen op de log- gervloot, vooral onder de jongeren in de vissersplaatsen, niet groter gemaakt. Men hoopt echter maandag a.s. de ge hele vloot op een tiental oude schepen na in zee te kunnen krijgen. Treilers vingen goed Met cijfers illustreerde de heer Den Duik het teruglopen van de haring vangsten door de loggervloot. In 1957 ving deze vloot 550.000 kantjes haring en 6 miljoen kilo verse haring, in '58 500.000 kantjes en 8 miljoen kilo verse haring en in '59 liep de vangst terug tot 430.000 kantjes en 3 miljoen kilo verse haring. De vangsten van de treilers, die een deel van de taak van de drijfnetloggers hebben overgenomen, stegen evenwel: 210.000 kantjes en 24 miljoen kilo verse haring in '57, 190.000 kantjes en 24 mil joen kilo verse haring in '58 en 248.000 kantjes en 29 miljoen kilo verse haring In '59. Het toenemen van de vangsten van de treilers kan worden verklaard uit het toevoegen van nieuwe schepen aan deze vloot en het tamelijk stille weer op de Noordzee, dat de haring laag bij de grond hield. Ze is dan makkelijker met het treilnet dan door het drijfnet, dat hoog in het water hangt, te vangen. Behalve een eventueel mislukken van de Engelse Walvisserij bedreigt nog een ander gevaar de haringvisserij: uitbrei ding van de territoriale wateren als ge volg van het mislukken van de zee rechtconferentie te Genève. Groot gevaar Een uitbreiding van de territoriale grenzen tot twaalf mijl door Engeland en Frankrijk zou bijvoorbeeld de Ka naalharingvisserij voor de Nederlandse vloot onmogelijk maken en de Engelse Walvisserij ernstig kunnen schaden. Een gevaar, dat zeker niet denkbeeldig is, nu Noorwegen reeds heeft besloten tot het instellen van een twaalf mijls zone. NED. IIERV. KERK inrichtingen Dorestad en Ursulakliniek ds. J. C. Hooljer, emeritus predikant aldaar. Beroepen te Eindhoven als ziekenhuis- predikant (toez.) G. F. D. Locher te Woensel. GEREF. KERKEN Beroepen te 's-Gravenzande (vac. L. J. Boeijinga) K. Sierink te Ooster-Nijkerk - te Werkendam (2de pred. pi.) H. Moll te Berkel en Rodenrijs. Beroepen te Ottoland J. W. Broersma te Nieuwe Pekela en W. Ruiter te Baarn. CIIR. GEREF. KERKEN Beroepen te Ouderkerk aan de Amstel G. J. Buys te Papendrecht. Tweetal te Aalsmeer C. Langbroek te Nieuwe Pekela en W. Ruiter te Baarn. BAPTISTEN GEMEENTEN Bedankt voor Haarlem J. Bosma te Arnhem. tons spoetnik maar een lentevlindertje was geweest, een wandeling gemaakt door de wijk waar de Russische ambas sade in Parijs gevestigd is. Hij was twee winkels binnengestapt om een praatje met de klanten, de baas en het perso neel te maken. Hij informeerde naar de omzet en naar de verdiensten en legde een overigens welwillende vinger op een nieuw voorbeeld van kapitalistische uit buiting, dat hij daarbij aan de weet was gekomen. Helemaal niet nodig, zo vond hij, toen hem een paar looncijfers wa ren genoemd, dat een baai drie keer meer verdient dan een winkelmeisje. Dat komt bij ons niet voor, beweerde hij, waarbij hij maar rustig vergat, dat een Russische „baas" een ondergeschikte is, namelijk van de staat, terwijl een Fran se baas eigenaar is en risicodrager.. Hij ried dat 17-jarige meisje dat onder het verhoor van de machtige man stond te blozen tot ze de kleuren van een klap roos evenaarde, dan ook maar aan naar een goede vrijer uit te zien om daarna zo gauw mogelijk te trouwen. In een andere zaak moet de heer Kroesjtsjef de kous echter op de kop hebben gekregen! Hij trof daar toevallig een Witrussische winkelbediende aan die hem in zijn eigen taal direct te woord kon staan!! Het gesprek duurde kort en de inhoud is niet bekend gemaakt Nikita verliet de winkel echter met een gezicht waarvan zyn brede lach geheel geweken was Bij zijn eerste bezoek aan het Elysée des middags keek de Russische minister president daarentegen weer monter uit zijn slimme boerenoogjes alsof er nog geen vuiltje aan de diplomatieke hemel was. Democratisch had hij naaet de chauffeur plaatsgenomen en zijn norse minister van Buitenlandse Zaken Gro- myko en de zo mogelijk nog stuurser maarschalk Malinowski, minister van Defensie, hadden zich samen achterin geïnstalleerd. Tot de ontstelling van de Gardes Republicaines en de onberispe lijke cipiers die allemaal op hun paas- best waren opgetuigd, had de chauf feur van de Zis-automobiel vergeten een das om te doen. Toen hü zyn meester anderhalf uur later weer op kwam ha len, had hij zijn open shirt echter geslo ten en zijn boordje bovendien met een stropdas getooid. Teleurstellingen De sombere, zeg maar gerust hoog dramatische stemming, die nu over di plomatiek en journalistiek Parijs is neer gedaald bij dit voortijdig sluiten van de markt, had gisteravond de zeventien lie ve meisjes die in het Palais Chaillot de persmensen als gidsen en tolken ten dienste zijn gesteld, nog niet zo zicht baar aangegrepen. Maar hun taak is het dan ook de „glimlach van Parijs" te ver tolken. Het pleit misschien voor het verant woordelijkheidsbesef der journalisten, maar niettemin was het sneu voor die lieve jongedames, die ieder tenminste vier talen spreken, dat de belangstelling voor hen en voor de Tiroler hoedjes, die zij dragen, vanaf gistermiddag zeer dui delijk aan het tanen was. Een andere teleurstelling kregen de organisatoren van de Rotterdamse Flo- riade-bloemententoonstelling te incasse ren, die een vliegtuiglading verse bloe men naar Parijs hadden gestuurd met de bedoeling die zendingen dagelijks te herhalen om er de salons en apparte menten der vier grote mannen mee op te fleuren. Doch de symboliek der bloe mentaal had zich, althans wat de heer Kroesjtsjef betreft, dit keer tot dove mans oren gericht! Bezoek aan Keukenhof (Van onze Amsterdamse redacteur) Gehuld in een kleurrijke kimono stapte mej. Haruko Anita Wanifuchi gisteren uit het KLM-toestel dat uit Tokio op Schiphol neerstreek. Zij lachte met de glimlach, die zij in de Japanse filmstudio's heeft geleerd naar de haar opwachtende fotografen. Een uurtje later zat zij gekleed in een westers mantelpakje in de Europawachtkamer, rug aan rug met scheepsbouwer Verol- me, die ongeduldig wachtte op het ver trek van het vliegtuig, dat hem naar een banket van Lloyd's in Londen zou brengen. Op stap met Karin Haruko Anita Wanifuchi, zestien jaar, hoofdrolspeelster in zes films en ideaal van de Japanse jeugd, is voor het eerst van haar leven buitenslands. Met vader, moeder en zusje Akiko (12) plus twee cameramannen van de Maichini televisiemaatschappij is zij naar Am sterdam gekomen voor het maken van een filmpje, dat speelt in een wille keurig Nederlands gezin. Voorwaarde was dat in dat gezin een meisje moest zijn van eveneens zestien jaar. In dit geval is dat meisje Karin Baars uit Amsterdam, geen filmster, maar leer linge van het Gemeentelijk Lyceum voor Meisjes. In het filmpje gaat Ha ruko op bezoek bij Karin en maakt een dag lang het leven van het gezin Baars mee. Voorts bezoeken zij samen de Zuiderzeewerken, de Keukenhof en Madurodam. Het resultaat zal een filmpje van zeventien minuten zijn. Soortgelijke filmpjes zullen worden op genomen in vijftien andere landen. Naar oma in Wenen Haruko is een charmant meiske met een lief gezicht, dat zich in het bijzon der verheugt op het bezoek aan Wenen, dat eind deze week op het programma staat. In Wenen woont namelijk haar grootmoeder, die zij nog nooit heeft ontmoet. Zij vertelde dat zij de zes hoofdrollen in even zovele films in een jaar tijd heeft gespeeld, dat zij in de derde-klas zit van een middelbare school te Kawasaki Shi, dat haar va der een bekend violist is, dat zij zelf ook viool speelt, evenals piano en zingt en danst zowel klassiek ballet als Japanse dansen. Zij heeft ook hobbies en deze zijn dezelfde als die van vrij- a wel iedere filmster: tennis, skieën en paardrijden. Haruko en haar gezelschap blijven tot donderdag in Nederland. Daarna gaat de reis naar Wenen, naar groot moeder en naar een Weens zestien jarig meisje voor het maken van een tweede filmpje. Protestanten en geboorteregeling Op het congres van de Internationale Federatie voor Geboorteregeling te Den Haag heeft de Rotterdamse arts P. J. F. Dupuis een uiteenzetting ge geven over het standpunt der protes tantse kerken ten aanzien van de ge boorteregeling. Hij herinnerde aan het in 1952 ver schenen herderlijk schrijven over hu welijk en gezin" van de Ned. Herv. Kerk, waarin men tot een positieve hou ding tegenover anticonceptie kwam. Men is daarbij uitgegaan van enige op de bijbel gegronde conclusies. Te gen de achtergrond van die conclusies wordt gesteld dat geboorteregeling" menselijke plicht is. Ouders moeten er mee rekenen hun kinderen ook te kun- nn grootbrengen en opvoeden, dit alles echter in het licht van het ouderschap als een zegen van God. Manipulaties met P.T.T.-gelden (Speciale berichtgeving) Op vermoeden van manipulaties met PTT-gelden is te Enschede gearres teerd een 46-jarige houder van een postagentschap aan de Oostveenweg. Op 25 april j.l. brak in het postagent schap brand uit, die snel om zich heen greep. Voor een waarde van bijna f. 20.000.ging verloren. De postale recherche stelde een onderzoek in, naar aanleiding waarvan zij zoveel gege vens tegen de man verzamelde, dat rï.e.ze °P van de officier van Jus titie te Almelo werd gearresteerd. Hij heeft het manipuleren met PTT- gelden toegegeven. De brandstichting ontkent hü echter.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 4