DUIZENDEN RODE AGENTEN IN WEST-DUITSLAND EN BERLIJN Olivetti sokipmbines Ansje Schoon was weer t mooist En ook Canada ergert zich aan huichelachtige beschuldigingen van de Sovjetrussische premier Auto reed tegen boom: drie doden Prof. dr. P. Sorgdrager „Helft van de geneesmiddelen is overbodig In het Ahrdal heeft men genoeg van strohoedjes en trompetjes! MAANDAG 16 MEI 1960 (Van onze correspondent in Bonn) In de Bondsrepubliek en West-Berlijn „werken" op het ogenblik meer dan 16.000 communistische agenten; 80 pet. van hen staat in dienst van de Oostduitse spionagedienst, 20 pet werkt voor Russische en Oosteuropese opdrachtgevers. Dit is in Bonn door het Westduitse ministerie van Binnenlandse Zaken meegedeeld. Uit deze mededelingen bleek voorts, dat 6000 van de agenten vroeger woonachtig zijn geweest in de Bondsrepubliek. In de jaren 1951 '59 heeft de Westduitse Justitie 1800 agenten veroor deeld. ongerustheid over uitgesproken dat dergelijke incidenten zeer wel kunnen leiden tot het losbarsten van een atoomoorlog. En het is zeker niet on mogelijk dat er meer van dergelijke incidenten zullen komen bij alle acti viteit, die er blijkbaar van beide kan ten gaande is. Het is alleen best mo gelijk dat de wrakstukken de volgende keer op Canadees grondgebied terecht komen! Aangenomen mag worden dat Rus land de ontwikkeling van zijn aanvals wapens niet ten koste heeft doen gaan van zijn beveiligingssysteem. De vor deringen van Rusland op het eerste ge bied doen vermoeden, dat de Russische Dagelijks worden t spionagenetten door Bonn opgerold De communistische spionage-activi- teit is voorts af te lezen uit het vol gende overzicht van het ministerie van Binnenlandse Zaken in Bonn: in 1958 arresteerde men in West-Duitsland 204 agenten van Russische spionagedien sten, 566 van Oostduitse opdrachtge vers en 236 van Oosteuropese instan ties. In 1959 waren deze aantallen over de gehele linie gestegen: toen arres teerde men 264 Russische agenten, 2325 Oostduitse en 462 andere Oosteuropese agenten, die allen bekenden. In de eer ste drie maanden van dit jaar wist men 588 spionnen te grijpen, die allen heb ben bekend. Deze cijfers geven een beeld van de dagelijkse spionagedruk die op de Bondsrepubliek wordt geoefend! Iedere dag weer worden hier agenten gearres teerd, kettingen van spionnen ontdekt en vertakkingen met alle communisti sche hoofdsteden opgemerkt. Russische vliegtuigen boven Canada! Onze correspondent in Canada schrijft Nergens hebben Kroesjtsjefs woorden van verontwaardiging over de schending van het Russi sche luchtruim een onwaarachtiger klank dan in Canada. Waarom? omdat men nergens sterker behoeft te twijfelen aan Ruslands schone lei als het aankomt op spionage uit de lucht. De reden is duidelijk: nergens in de wereld loeren meer en scherper ogen naar ongewenste Indringers dan in Canada. Die spiedende ogen gaan schuil onder de radarkoepels van de drie waarschuwingslinies, die als lange ketens over Canada heenliggen met verlengstukken in de Atlanti sche en Stille Oceaan. De noorde lijkste, de Dew-linie, in het Cana dese poolgebied, de tweede door midden-Canada en de derde langs de Canadees-Amerikaanse grens. Dat hele speur- en informatiecom plex van elektronisch vernuft komt sa men in het gemeenschappelijke com mando luchtverdediging voor Noord- Amerika" in Colorado Springs in de Verenigde Staten. Het doel: de grote industriecentra van dit continent be scherming te geven ingeval vijande lijke toestellen over de Pool heen het luchtruim zouden binnenvliegen. Toen de kwestie van het vliegtuigin cident bij Werdlofsk in het Canadese j Lagerhuis ter sprake kwam, stipte mi nister Green van buitenlandse Zaken even aan wat er de afgelopen jaren op de dag en nacht verlichte radarscher men van de linies is zien is geweest. Onder andere dit: vliegtuigen die over Canada vlogen, maar die niet konden worden geïdentificeerd als Russische toestellen. Daar het mogelijk is om de identiteit van een Canadees of Ameri kaans vliegtuig te achterhalen, indien daar aanvankelijk onzekerheid over mocht bestaan, kan er weinig twijfel zijn over de nationaliteit van die onbe kende toestellen. Russen alleen gelukkiger! Bezien tegen die Russische staat van dienst, heeft het er veel van weg, dat in Moskou de pot de ketel verwijt dat ze zwart is. En het lijkt erop dat de Russen alleen maar wat gelukkiger zijn geweest bij hun verkenningsope raties boven Westelijk gebied dan de Amerikanen op 1 mei boven Rusland. Canada heeft er in Washington zijn verdedigingsstelsels vergeleken kun nen worden met die van het Westen. Indien beide kanten inderdaad beschik ken over vergelijkbare grootheden en indien de Amerikanen, zoals nu geble ken is, bijna tweeduizend kilometer ver het Russische luchtruim kunnen bin nendringen, zou gecontroleerd mogen worden dat de Russen eveneens in staat zijn uitgebreide verkenningstoch ten boven Noord-Amerika uit te voeren. De ongeïdentificeerde toestellen zouden daarop kunnen wijzen. Aanbod afgewezen Canada heeft in het verleden aange boden om z\jn luchtruim voor inspectie doeleinden uit de lucht open te stellen als Rusland hetzelfde zou doen. Dat voorstel is van de hand gewezen. Mis schien had Rusland de gedachte dat er toch weinig te inspecteren valt wat al niet bekend is. Dat kan zyn, maar al die „verboden" kennis ontneemt dan veel van de kracht waarmee Kroesj- tsjef zyn verontwaardiging tegen de onoirbare praktyken van het Westen meent te moeten ondersteunen. Canada is al meer het operatieterrein geweest van Russische spionage-komplotten en het heeft weinig reden om wat dat be treft illusies te hebben, gezien ook zijn aan zekerheid grenzende vermoedens over hetgeen er boven zijn noordelyke gebiedsdelen gebeurt. De vaststelling van het feit echter dat geen van beide partijen heilige on schuld tentoon kunnen spreiden, kan bij de Canadese regering niet de grote ongerustheid wegnemen over de gevol gen van incidenten waarbij Canada, on gewild misschien, zo nauw betrokken kan worden. Nog enige andere verkeersongelukken Zaterdagnacht is bij het Poolse kerkhof bij Lommei, op de weg van Hasselt naar Eindhoven een personenauto tegen een boom gereden. Drie personen wer den gedood, een zwaar en een vijfde licht gewond. De wagen werd bestuurd door de 29-jarige leider van het tweede elftal van de voetbalclub Eindhoven, Frans Heestakkers. Hij werd op slag gedood. De 40-jarige mevrouw A. Frunt en de 31-jarige heer Jean Trommer werden eveneens op slag gedood. Ernstig gewond werd de 35-jarige heer J. Vos en licht gewond de 37-jarige Christina van de Ven. Frans Heestakkers had met enkele vrienden de uitslag gevierd van een voetbalwedstrijd van zijn club. Het ge zelschap besloot naar België te gaan om daar de gezelligheid voort te zet ten. Op de thuisrit verloor de chauffeur in een lichte bocht enigszins de macht over het stuur. Hij remde te krachtig en verloor toen de macht over het stuur, waarop de wagen tegen een boom terecht kwam. Drie van de inzit tenden werden uit de auto geslingerd, de twee anderen moesten er met snij branders uit gehaald worden. De ge wonden werden naar een kliniek te Lommei gebracht. Voor de aanvang van de wedstrijd van gistermiddag, EindhovenScheve- ningen/Holland Sport, werd een minuut stilte betracht voor Heestakkers. De vlaggen hingen halfstok. Zaterdag is de 55-jarige gemeente bode uit Woerden, de heer M. D. Kars- dorp, op de Kamerikse Zandweg te Ka- merik met zijn motor tegen een vracht auto gebotst. De man werd op slag gedood. Zijn 15-jarige zoon Jan, die op de duo zat, is in levensgevaarlijke toe stand naar het algemeen ziekenhuis te Woerden overgebracht. Waarschijnlijk is de heer Karsdorp verblind door een tegenligger, die zijn vijf kinderen. koplampen op onjuiste wijze had ge steld. Gistermorgen vroeg werden aan de Trekweg tussen Dokkum en Driesum twee jonge mannen gevonden, die do delijk verongelukt waren. Zij waren met een motor tegen een brugleuning gereden. De slachtoffers zijn W. van der Kooi en diens duorijder P. Kuitert. Zij waren ongeveer 20 jaar. Kuitert was gehuwd en had een kind. De 61-jarige ongehuwde te Ophemert wonende landbouwer D. Grandia is gis termorgen, toen hij met zijn bromfiets de enige weken geleden voor het ver keer opengestelde Rijksweg 15 wilde oversteken, door een Duitse personen auto, die hij geen voorrang verleende, aangereden, waarbij hij zo ernstig werd gewond, dat hij vrijwel onmiddellijk daarna overleed. De beide in de auto zittende Duitsers werden slechts licht gewond. De auto werd zwaar beschadigd. De 38-jarige automobilist J. Vrede- veld uit Wasperveen (Overijssel) is gis teravond te Steenwijk met zijn bestel wagen op de Kalmkoterallee tegen een boom gereden, met het gevolg dat hij op slag dood was. Hij was vader van Cubaans schip beschoot een Amerikaanse onderzeeër De beweringen van de Cubaanse pre mier Fidel Castro over schendingen van Cubaanse wateren door Amerikaanse oorlogsschepen zijn zaterdag door de Amerikaanse Marine weerlegd. Zij deelt mee dat de onderzeeboot „Sea Poacher", die 6 dezer uit de Cubaanse baai van Guantanmo naar Key West, in Florida, was vertrokken en die zijn reis aan de oppervlakte maakte, op een gegeven ogen blik in botsing dreigde te komen met een vaartuig, dat een Cubaanse patrouille boot bleek te zijn. De Sea Poacher ver legde zijn koers om een aanvaring te voorkomen, waarop de patrouilleboot de onderzeeër met een klein kanon onder vuur nam. Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft Cuba verzocht te willen uiteenzetten waarom een Cubaans oorlogsschip in volle zee op de onderzee boot „Sea Poacher" heeft geschhoten. De Cubaanse diplomatieke vertegen woordiger te Washington werd hiertoe in het State Department (Buitenlandse Za ken) ontboden, waar hem om uitleg werd verzocht van het feit dat een „Cubaans oorlogsschip, zonder enige uitdaging, het kantoormachines vuur opende op de Sea Poacher, die een vreedzame opdracht in volle zee vervul de". Prof. dr. P. Sorgdrager heeft op het farmaceutisch congres te Baarn betoogd, dat een beschouwing over de talloze nieuwe geneesmiddelen heeft aangetoond dat een eenvoudige indeling reeds onge veer vijftig procent ervan als overbodig aanwijst. Dit zijn namelijk de artikelen, die uit overwegingen van prestige of concurren tie in de handel gekomen zijn of omdat zij meeprofiteren van door anderen ge maakte reclame. Door een intensievere samenwerking tussen apotheker en arts zouden volgens prof. Sorgdrager nog eens 25 procent van de geneesmiddelen vervangen kunnen worden door eenvoudige grondstoffen. „Er blijft dan een groep van hoogstens 25 procent der artikelen over, die op me dische grond belangrijk zijn en - voor een deel - op juridische gronden niet vervangbaar". In Nederland, zo had prof. Sorgdrager tevoren verteld, werd in 1959 in totaal voor 200 miljoen gulden aan geneesmid delen verbruikt. Prof. Sorgdrager meent, dat hoewel het verpakte geneesmiddel Staakt Amerika de spionagevluchten (Van onze Londense correspondent) Naar de Sunday Times uit Parijs meldt, zou de regering van de Verenigde Staten opdracht hebben gegeven de spionagevluchten boven Russische grond gebied te staken. De Verenigde Staten zouden zich echter het recht voorbehou den deze vluchten te nervatten indien het voortbestaan van de vrije wereld op het spel zou staan. Aangezien de Ame rikanen ervan overtuigd zijn dat een dergelijke bedreiging thans niet bestaat, zijn orders gegeven om een eind te ma ken aan de operatie welke heeft geleid tot het beruchte incident met de U-2. In het bericht wordt gezegd, dat aan genomen moet worden dat president Eisenhower bij zjjn ontmoeting met Kroesjtsjef deze de verzekering zal geven dat de Verenigde Staten de gren zen van de Sovjet-Unie niet wensen te schenden. Hoge Amerikaanse autoritei ten zouden volgens dezelfde bron hun verwondering erover hebben uitgespro ken, dat aan Herters maandag j.l. afge legde verklaring de uitleg gegeven was, dat het Amerikaanse politiek was om de vluchten voort te zetten. Zij ontkennen dat er een verandering is in de Ameri kaanse politiek, maar zeggen alleen dat Herters verklaring verkeerd is gelezen. MANIFESTATIE VOOR HET SLAGEN VAN TOPOVERLEG Enige duizenden Amsterdammers en vele honderden, die met autobussen van elders waren gekomen, hebben gister middag deelgenomen aan een „natio nale manifestatie voor het slagen van de topconferentie". Aan de meeting ging een grote op tocht van deelnemers van de Spuistraat naar het RAI-gebouw vooraf. Het initiatief voor deze manifestatie is uitgegaan van twee Amsterdamse burgers: Aart van Dammenburgh en mevrouw A. M. WeberDe Hont. Van vele zijden uit zeer verschillende rich tingen en groeperingen werden adhesie betuigingen ontvangen. Enkele dezer adherenten werden bereid gevonden 'n presidium te vormen. Vier hunner heb ben de bijeenkomst toegesproken. Het waren ds. J. Buskes, pater M. Hensen van de Pleingroep, prof. dr. A. J. Rasker hoogleraar theologie te Lei den en prof. dr. M. G. Minnaert, hoog leraar en directeur van de Sterrenwacht 'e Utrecht. misschien numeriek in de minderheid is tegenover de enkelvoudige grondstof, het bedrag, dat ervoor wordt uitgegeven door de ongunstige prijsverhouding op meer dan de helft van het totaal kan worden geschat. Uit rapport van de studiegroep voor sociale farmacie te Amsterdam is geble ken, dat in een tijdsbestek van vijf jaar van de 6700 artikelen er meer dan 3650 werden afgevoerd en dat er 6400 aan werden toegevoegd. Prof. Sorgdrager vroeg zich in dit verband af, hoe be langrijk de geneesmiddelen wel zijn die „als eendagsvliegen komen en gaan..?" Bloemengroet van Floriade aan topconferentie De „Floriade" te Rotterdam heeft bi het begin van de topconferentie in Parijs een bloemengroet aan de vier top-politici gebracht. In de loop van het weekeinde is namelijk een hoeveel heid geselecteerde voorjaarsbloemen in grote manden naar Parijs gezonden en aldaar officieel aanvaard. President Eisenhower, premier MacMillan en pre mier Kroesjtsjef kregen elk een per soonlijke bloemengroet toegezonden op de respectieve ambassades waar zij loge ren en president De Gaulle op het Ely- see. De bloemen wax-en vex-gezeld van een kaartje waarop in drie talen. En gels, Frans en Russisch, de wens stond: „Mogen deze bloemen van de Florida in Rotterdam U begeleiden op de weg naar duurzame vrede". Bovendien wachtte de vier topleiders nog een bloemengroet, eveneens met de gemelde wens, in de zaal van het Ely- see waar zij hedenochtend hun bespre kingen begonnen. Waarschuwing óók voor Nederlanders Serieuze toeristen slaan op de vlucht voor de schrikaanjagende pretmakers Krijgsplan-strohoed' (Van onze correspondent in Bonn) Men kan ze thans ieder weekeind weer zien: de Nederlanders, Belgen en Duit- sers-uit-het-Roergebied, die met bussen en eigen auto's het Rijndal en het dal van de kleine zyrivier de Ahr bestormen. Fluks steken zij zich in een soort car- navalspak en vervolgens gaan ze zich te buiten aan wijn, bier, Steinhager en Weinbrand. Daarna willen ze jolig en niet echt-zat met hun bonte strohoedjes de vrolijke knaap uithangen. Het is niet alleen een karaktertrek van bepaalde Nederlandse toeristen om, als ze een dagje uit zijn, wat uitgelaten te doen. Op de Drachenfels bij Bonn ontmoet men in deze en de komende maanden alle nationaliteiten met de be ruchte bonte strohoedjes op exi nogal wat lawaai schoppend. In het Ahrdal nu heeft men schoon genoeg van dit soort toeristen, waardoor dit gehele ge bied, van Sinzig tot Ahrweiler en Blan- kenheim toe, een slechte naam heeft ge kregen, hoewel het tot de fraaiste land schappen van de Bondsrepubliek be hoort! In het Ahrdal en ook in enkele toe ristencentra langs de Rijn heeft men de bonte strohoed dezer dagen de oorlog verklaard. Men heeft er, rondxxit gezegd, tabak van. In Altenahr bijvoorbeeld kwamen onlangs vertegenwoordigers van gemeenten, hotels, restaurants en politie bij elkaar om het „krijgsplan-strohoed" precies op te stellen. Men kwam overeen om bij de ingang van de mooie stadjes en dorpen langs de Ahr borden te plaat sen, waarop vreemdeling en Westduitser gemaand wordt zich als een heer of een dame te gedragen. „Zet geen bonte stro hoed op, trek geen dwaze cax-navalskle- xen aan, loop niet te pas en te onpas in shorts, ga niet in een danstent in onge paste kledij dansen. En veeg niet als een dweil, na een paar glazen Ahrwijn, langs de nauwe, bochtige straten van de Ahrplaatsen. Het leutige lawaai Een stap verder was het vriendelijk verzoek dat men gericht heeft tot auto ondernemers, reisbureaus ed. Ronduit vx-oeg men om er nu eens mee op te houden bonte strohoeden, blikken kin dertrompetjes en dergelijke belachelijke spullen aan de eendagsgasten te geven of te verkopen. Want die in het Ahr- gebied hebben er genoeg van: genoeg van het lawaai der vreemdelingen, aan wie ze wel menige mark willen verdie nen, maar aan wie men blijkbaar liever Dat de bloembollenkwekers han dige jongens zijn, hebben wij wel eens meer gezegdDat zij ook van al het moois houden, dat de natuur te bieden heeft, daarvan zijn wij ook overtuigd. En dat ze reclame kunnen maken, weten wij ook zo langzamerhand wel. Een vooraan staand bollenbedrijf uit de „streek" heeft dat zaterdagavond in het Hil- legomse Treslong weer een bewe zen. Want daar trad al het schoons dat de Nederlandse natuur maar te bieden heeft onder het nog iets ver hullende licht in de grote keurzaal. Keurig keurende blikken in de Keurzaal. Er moest weer eens een Miss ge kozen worden. Miss Holland in hoogst eigen persoon ditmaal. Die Miss moet over enige tijd naar Amerika om tezamen met „onze" Miss World aan te tonen, dat de Hollandse bloembollen ook niet mis zijn. Dat wij een klein beetje mis selijk werden van het lauwe niets zeggende en vaak wat afgunstig klinkende commentaar van de dame voor de microfoon (speakster in goed Engels), is natuurlijk niet zo erg belangrijk. Belangrijker is, dat de glunderende champagne drin kende en broodjes etende at be jaarde heren en de enthousiast rea gerende jonge mannen zich uitste kend hebben vermaakt Mej. Ans Schoon uit Amsterdam was de schoonste van de dertig, die ieder op hun beurt opgewekt glim lachend en heupwiegend over het wiebelende plankier mochten trip pelen. Een dansorkest speelde daar bij „promenademuziek"Omdat het bij de hele show uiteindelijk om de bloemen ging, was ook de bloem bollendrieling weer eens van de partij. Miss Leiden hebben wij niet kunnen ontdekken. Die liet zich niet mis(s) leiden. (Foto IfcXX/Boivaat) Overval in het regentschap Bandoeng Honderdvijftig gewapende en geuni- fox-meerde mannen hebben zaterdag te Soreang in het regentschap Bandoeng een overval gedaan op een vrachtauto van een thee-onderneming waarbij zes inzittenden van de auto werden gedood en acht gewond. De doden waren sol daat of dorpswacht. De aanvallers wa ren uitgerust met geweren en machine pistolen. Dr Verweerd uit ziekenhuis De Zuidafrikaanse minister-president, dr. Verwoerd, is uit het ziekenhuis te Pretoria ontslagen waar hy na de revol veraanslag op zijn leven werd ver pleegd, aldus werd gisteren in Pretoria medegedeeld. Bij de aanslag die vijf we ken geleden werd gepleegd, kreeg dr. Verwoerd twee kogels in zijn hoofd, die met succes zijn verwijderd. De premier is vergebracht naar zijn ambtswoning te Pretoria voor verdere genezing. De premier is al zover hersteld dat hij zich zaterdagavond voor zijn vertrek uit het ziekenhuis zelf heeft aangekleed en vervolgens naar de politieauto liep die hem thuisbracht. Hij kon zonder hulp de treden van de stoep van zijn ambts woning betreden. Verwoerd zal in juni nog een operatie aan zijn rechteroor ondergaan, echter niet uit gezondheidsoverwegingen maar om esthetische redenen. helemaal niets verdient, als zij met z.g. leutig lawaai het gehele Ahrdal tot een dal van verschrikkelijk laag-bij-de- grondse pret maakt. In de steden Ahrweiler en Bad Neuen- ahr heeft men reeds het vorige jaar deze actie-strohoed met succes uitgevoerd. Daarnaast is men van plan om de vele uitwassen op kampeerterreinen en in kleine hotels radicaal de kop in te druk ken. Want, zo redeneert men, hoe schoon het dal mag zijn: men jaagt de serieuze toerist weg als hij zich moet wentelen in een massa van „Ahrschrecken", van schrikaanjagende lolschoppers-van-de- koude-grond. Men mag hopen, dat ook de Neder landse dagjes-mensen, die met autobus ladingen vol tussen Sinzig en Blanken- heim worden afgezet, deze waarschuwin gen in het hoofd willen prenten. Niet al leen vanwege de behoeders van het Ahr dal, maar toch vooral cok om der wille van de goede vaderlandse naam. Want in de afgelopen jaren bleek menige „Ahrschreck", compleet met bont stro- hoedje, kinderachtig kindertrompetje en een klein kronkeltje in het hoofd van wege een paar glaasjes wijn, een Neder lander te zyn! PETER OOSTHOEK WINT TONEELPRIJS Peter Oosthoek van de Ned. Comedie heeft het tweede concours voor jonge tonelisten tot 28 jaar gewonnen. De finale ervan waarvoor vijf jonge acteurs en één actrice wax-en uitverkoren, werd zaterdagmiddag in het De La Mar Thea ter in Amsterdam gehouden. Ramses Shaffy van de Ned. Comedie werd even als drie jaar geleden tweede en Ti-ins Snijders van het Rotterdams Toneel kreeg de derde px-ijs. Na afloop van de prijsuitreiking werd bekend gemaakt, dat de keuze van de jury ditmaal gelijk was aan die van het publiek, dat de overige drie deelnemers aan de finale als volgt klasseerde: 4. Jules Croiset, 5. Hans Croiset en 6. Arthur Boni (Antwerpen). Voorbereidingen olieboringen in Noordzee Ter voorbereiding van de plannen van de Nederlandse aardoliemaatschappy om in 1961 met het oliebooreiland „Triton" drie boringen onder de Nederlandse kust op de Noordzee te verrichten, is het Westduitse opnemingsschip „Prospekta" van IJmuiden uit begonnen om gedu rende vier maanden seismische waar nemingen te verrichten. De 291 ton metende „Prospekta" sleept daartoe een elektrische kabel achter zich. Tot in het midden van de kabel, die een lengte heeft van 900 meter, loopt een schietlijn, waarlangs dynamietladingen van 20 kilogram elk worden gevierd. Deze worden elke vijf minuten tot ont ploffing gebracht. Het door de „Pros pekta" te bewerken gebied ligt tussen 52 en 55.30 graden noorderbreedte en 3 en 5 graden oosterlengte. Dit is van IJmui den tot Hoek van Holland en vervolgeixs tot ruim 20 mijl uit de Nederlandse kust. De „Prospekta" wordt gedurende deze vier maanden, waarin de metingen wor den verricht, begeleid door een sleep boot, die als veiligheidsschip dienstdoet. Daar het bij dit onderzoek van groot belang is, dat de ontploffingen met de juiste tussenruimte op elkaar volgen en de „Prospekta" zich geen koersverande ringen kan permitteren, daar anders bochten in de kabel zouden ontstaan, zijn scheepvaart en visserij in genoemd gebied verzocht de „Prospekta" ruim te passeren en de kabel niet te overvaren

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 8