garantie Verminking van structuurplan „Tot ieders genoegen" speelde in Leidse Schouwburg WAAR HET THANS OM GAAT... VARIA MAANDAG 16 MEI 1960 bij de erkende Br vakhandel met f volledige garantie van De Technische Unie. volkomen geruisloos! /wj Bevolkingscapaciteit valt terug van 200.000 tot 140.000 inwoners In een afzonderlijk hoofdstuk hopen B. en IV. van Leiden op de desastreuze verminking van het grenswyzigingsvoorstel-1958 door het weglaten van de Leiderdorpse Zijl- en Meyepolder in het grenswijzigingsvoorstel-1960. Aan de hand van vele cijfers tonen B. en VV. aan, dat het indertijd ingediende structuur plan voorzag in een bevolkingscapaciteit van rond 200.000 inwoners. Was deze capaciteit by het grenswijzigingsvoorstel-1958 reeds teruggebracht tot rond 170.000 Ingezetenen, thans door het uitvallen van de Zyi- en Meyepolder daalt de totale capaciteit van de nieuwe gemeente tot 140.000. Mede door niet opnemen van Zijl- en Meyepolder Evenals in 1958 gaan Ged. Staten in hun brief van 11 april 1960, aldus het college van B. en W., nog uit van een woongebied van 200.000 inwoners, zy hebben zich wel gerealiseerd, dat het aantal belanghebbende gemeenten, nu de gemeente Leiderdorp niet in hun voorstel is betrokken, van vijf tot vier dient te worden teruggebracht, doch zij hebben onvoldoende aandacht geschon ken aan het feit, dat de capaciteit van de nieuwe gemeente nu niet meer be draagt dan 140.000 inwoners. Bovendien schrijven Ged. Staten in him brief van 11 april j.L wel: „Voor deze bevolking zijn woningen, industrie terreinen, .recreatieve en andere voor zieningen nodig, welke, naar het ons voorkomt, logischerwijze tot stand zou den kunnen worden gebracht binnen een gebied, globaal begrensd door Rijks weg 4, Rijksweg 4b, Rijksweg 4a en een toekomstige noordelijke verbindingsweg tussen de .Rijkswegen 4a en 4", doch zü maken thans niet de enig logische gevolgtrekking, n.l. dat de Zijl- en Meyepolder bij Leiden behoort te wor den gevoegd. Wat planologisch als een eenheid gezien moet worden, willen Ge deputeerde Staten, in tegenstelling tot hun mening in 1958, thans bestuurlijk scheiden. Volstrekt onaanvaardbaar Wanneer wü, aldus B. en W., het onderhavige plan in stedebouwkundig opzicht volstrekt onaanvaardbaar ach ten, dan is dat niet op grond van het feit, dat wij een stad van 170.000 in woners aantrekkelijker achten dan een van 140.000 inwoners, maar dan is ons verzet gebaseerd op de onwrikbare overtuiging, dat Leiden de wyk Zyi- en Meyepolder eenvoudig niet kan missen om tot een harmonische en noodzakelijke uitbouw, gepaard aan een niet langer uit te stellen sanering, te geraken. De woonwijk Zijl- en Meyepolder is dringend nodig. Bij de planologen van alle bjj het structuurplan betrokken ge meenten, van de provincie en van de Ryksdienst voor het Nationale Plan be staan geen bedenkingen tegen de be bouwing van de pelder, hetgeen niet gezegd kan worden ten aanzien van een eventuele bebouwing van de polder Achthoven, eveneens in Leiderdorp ge legen, ten zuidoosten van de Ryksweg 4a. Het getal van 170.000 inwoners bin nen een aaneengesloten woongebied is als een zeer redelijk optimum aanvaard. Wy moeten dus aannemen, aldus B. en W. dat het buiten het grenswyzigings- plan laten van de Zyl- en Meyepolder niet inhoudt, dat de bouw terplaatse van een woonwyk voor 30.000 mensen ongewest wordt geacht, doch dat ergens de mening heeft postgevat, dat de bouw van een nieuwe zelfstandige stad Van ruim 40.000 inwoners, waartoe Lei derdorp dan zou uitgroeien, tegen de ter plaatse te handhaven grens van Leiden de voorkeur zou verdienen. Feestavond De Sleutelbloem De stichting voor ontwikkeling en ont spanning voor meisjes, die werkzaam zyn in Leidse bedrijven, koos zich destijds „De Sleutelbloem" tot naam. Naast tal van ontwikkelings- en ontspannings avonden, organiseert deze stichting een Jaarlijkse feestavond waarvan het pro gramma grotendeels door de Sleutel bloem-meisjes zelf wordt verzorgd met zang, dans en voordracht. Zaterdagavond was de recreatiezaal van de Ver. Touwfabrieken geheel ge vuld met Sleutelbloemleden, belangstel lende ouders en genodigden. By afwezigheid van de voorzitter, heet te mej. H. H. F. Henderson allen namens het bestuur van harte welkom en bracht zy o.m. de oudercommissie dank voor de steeds spontane medewerking aan de doelstellingen van „De Sleutelbloem". Hierna gaf de leidster van „De Sleu telbloem", mej. A. L. Huiysman, die te vens de regie voerde, een korte uiteen zetting van het (niet in druk verschenen probramma. Het gedeelte voor de pauzé was gewyd aan de goede oude tyd, waar in de oude wals, de gedichten van „De Schoolmeester", de trekschuit e.d. hun resp. plaats innamen, gevolgd door een modeshow gebracht door een aantal lief tallige Sleutelbloempjes met creaties ver vaardigd door de meisjes van de Huis houdschool, die hiervoor een alleszins verdiend compliment oogstten. Na de pauze vierden de Rock en Roll hoogty en kampten in een quiz een aan tal moeders tegen een aantal Sleutel bloem-dochters.'Zonder twyfel hebben de meisjes goed gestudeerd om het program ma „voor elck wat wils" te doen slagen. Voor dit alles verdienen zij een welge meende hulde. De muzikale omiysting en de dansmuziek werden prima ver zorgd door „The Rythme Makers" o.l.v. Wim Marks. EXTRA FORENSENTREIN Met de invoering van de zomerdienst regeling zullen ten behoeve van het forensenvervoer op werkdagen, behalve zaterdags, enkele extra treinen op de lün LeidenRotterdam v.v. worden toe gevoegd. Blijf zitten, waar je zit.... GEEN COMMENTAAR Een gezicht op de Leiderdorpse polders, die Leiden wil verwerven ten behoeve van de woningbouw. Deze foto werd genomen van de Zijldijk af. (Foto Leidsch Dagblad) ringsplannen ter hand zyn genomen, hebben reeds aangetoond, dat 6.000 woningen zullen moeten verdwynen. Hiervan kunnen er slechts 1.500 ter plaatse worden herbouwd. De overige 4.500 woningen met 16.000 bewoners zullen elders geprojecteerd moeten wor den, waarvoor structueel een sociolo gisch aan de Zyl grenzende gronden in Leiderdorp bestemd zyn. Mede met het oog op de ontwikkeling van het industrieschap de Grote Polder is het gebied van Leiderdorp, dat thans Nadat wy inzage hadden ont vangen van dit door het Leidse college van B. en W. uitgebrachte 1 antwoord inzake de grenswyzi- gingsvoorstellen, hebben wy ons In verbinding gesteld met de burge meester van Leiderdorp, de heer K. van Diepeningen. Hoewel wy hem op de hoogte stelden van de aanspraken, welke Leiden op Leiderdorp meent te J moeten maken, had hy geen en- f 1 kei commentaar. „Wy zullen maar 1 rustig afwachten zo zei hy, i in welk antwoord, naar het ons (1 i voorkwam, geen „capitulatie" ten i grondslag lag. Blijf zitten, waar je zit en verroer je niet Dat is de eerste regel van een wel bekend rijmpje, dat wij vroeger bij het verstoppertjespelen zongen. Als nu het eerste gedeelte „Blijf zit ten waar je zitals titel voor een blij spel is gekozen, dan is het nogal dui delijk, dat er in zo'n stuk nogal wat „verstop-partijen" voorkomen. Het spreekt vanzelf, dat dan de meest ko mische toneeltjes voorkomen, die de zaal zullen doen bulderen van liet la chen. De vele donateurs en alle ande ren, die de Leidse Amateur-toneelver eniging „Tot Ieders Genoegen" een warm hart toedragen hebben gelachen en genoten van dit blijspel van Aug. van Zuylen, dat zaterdagavond in de Schouwburg werd opgevoerd. Het was de laatste uitvoering van het seizoen. Iets over de inhoud: Het gehele stuk speelt zich af ten huize van een zekere meneer Henry Latour, een leraar wis kunde, die aileen maar met getallen, cyfers en kwadraten in het hoofd rond loopt en daardoor geen enkele aantrek- keiykheid op het vrouwelijk geslacht uitoefent. Doch in het „sullige" leven van deze wiskundige komt door de komst van een oude schoolvriend met zyn meisje verandering. Dit meisje is nameiyk op een moderne manier „ge schaakt" om zodoende de vader te dwingen toe te stemmen in een huwe- lUk. En nu wil het toeval, dat deze ver loofde voor een nacht in het huis van de heer Latour wil verblijven. Goed, na veel moeite stemt Henry Latour er in toe. Maar dan komt een tante even eens met het verzoek by haar neef te mogen overnachten, daar zü de laatste trein naar huis heeft gemist. En dan ontstaan de complicaties aan de lopen de band. Als bovendien de vader van het „geschaakte" meisje huize Latour nog met een bezoek vereertenfin dan begrüpt u het al. De doldwaaste scènes doen zich voor, doch uiteinde- lyk komt alles zoals men van een bly- spel mag verwachten, weer goed. En onze vriend de wiskunde-leraar is heel wat ervaringen ryker geworden en zal wel grotendeels van zün „verlegenheid' genezen zyn. De keuze van het stuk was büzonder geslaagd in vergeiyking met het detec tive-komische spel van enkele maan den geleden. Alle waardering voor de spelers en speelsters, die het publiek in de goed gevulde zaal enkele prettige uren hebben bezorgd. Doch niemand zal het ons kwalijk nemen, dat we Ton niet in de grenswijziging is betrokken, zeer geschikt voor de huisvesting van arbeiders. Het is, aldus het Leidse col lege, dan ook als een uiterst bedenke- lyke situatie te beschouwen, wanneer de verwezenlijking van de elementaire sa- neringstaken en de oplossing van vol ledig op Leidse belangen afgestemde huisvestingsproblemen uit handen zou den moeten worden gegeven en afhan kelijk zouden worden van de niet op de Leidse belangen gerichte inzichten van een ander gemeentebestuur. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te 's-Gravenhage-Loosdulnen (6de pred. pl.) H. Snoep te Naarden. - Aangenomen de benoeming tot vicaris te Arnhem H. J. de Vos, vicaris te Spekhol- zerheide. GEREF. KERKEN Bedankt voor Zoetermeer J. Verlare te Schiebroek-Hillegersberg-Centrum. NOORD WIJK 16 mei. De Beurs. Vergadering Noord- wil kse Vereniging van Pluimvee- en Ko nijnenhouders. 8 uur nam. Arentsen nog iets verder omhoog ste ken. De persoon van de „bleue" Henry Latour werd op voorbeeldige wyze tot leven gebracht. De zachtjes geslaakte uitroep van een der oudjes op de eerste ry voor ons „Ach wat is ie toch ver legen" is o.i. de grootste beloning, wel ke hij voor zUn acteer-talent had kun nen ontvangen. De regisseur, de heer A. Arentsen, is erin geslaagd de talryke aanwezigen een kostelijke avond te bezorgen. Want gelachen is er en dat kan alleen maar een compliment zün voor alle mede werkenden aan deze komedie, die tot het welslagen van deze avond hebben bygedragen. Twee-jarig meisje in vijver verdronken Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur is de 2-jarige Martine van der Vliet, Groenhazegracht, die met haar moeder op familiebezoek aan de Haarlemmerweg was, in een vijver achter perceel 49 terechtgekomen. Tijdens het zoeken werd het kind in bewusteloze toestand aan getroffen. Toegepaste kunstmatige adem haling heeft niet meer mogen baten. Na door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis te zyn overgebracht, werd aldaar de dood geconstateerd. UIT DE BOCHT GEVLOGEN Een 21-jarige soldaat uit Schaesberg is gistermiddag als bestuurder van een twee-wielig motorrywiel op de Witte Singel uit de bocht gevlogen. De militair, die met te hoge snelheid reed, kwam tegen een voor perceel 167 geparkeerde personenauto terecht. De motorrijder werd door de E.H.D. met een gecompli ceerde rechter-onderbeenbreuk naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. DANSEN VOOR AMATEURS Voor leerlingen van de Dans-acade- mie Wielinga is gisteren een amateur test in brons, zilver en goud gehouden. De test werd afgenomen door de heer J. Hovers, uit Den Haag, voorzitter van het Ned. Genootschap van Beroeps- dansleraren. Voor brons zyn geslaagd de dames: B. Morsink, A. v. d. Scheer, I. Verbiest, S. Maanvoogd Bergwerf, V. Verzijden, L. Klein, D. Hagedoorn (met lof), J. Muylwyk, R. Roest, H. Ouwerkerk, H. Prins, W. Hemerik, A. Willemsen (met lof), C. Versluis, I. Kuyk (met lof), J. de Jong, I. van Leeuwen (met lof), M. de Wilde, T. Kleer, C. v. Rooyen, E. de Koek (met lof), E. Hillebrand, L. v. d. Eist (met lof), I. van Neck, J. v. d. Eist, N. Tol (met lof) en L. Otto, en de heren: G. Versluys, J. Metaal, W. Veeren, M. Serdyn, H. Kramer, H. Schaart, H. Diehl (met lof), J. Bödeker, H. Brinks, T. Dubbeldam, S. Brussee, B. Köll- mann, W. Ravensbergen (met lof), H. Hoorn, P. v. Proosdy (met lof), W. de Wolf, M. v. d. Hoeven (met lof), M. de Jong, J. Ackermann, G. Otte. Voor zilver slaagden de dames: A. Willemsen, C. Veerman, I. van Leeu wen, N. Tol, E. de Koek en de heren W. Ravensbergen, G. Lolling, M. v. d. Hoeven; voor goud: J. v. Giezen, L. v. Giezenv. Kampen. «a. f. 388,- met TECHNISCHE UNIE- Ernstige misvatting B. en W. kunnen hun bevreemding over een dergelyke zienswijze niet sterk genoeg tot uitdrukking brengen. Wy zullen aldus B. en W., er ons bij neer moeten leggen zy het zeer node wanneer de hogere instanties op grond van historische overwegingen niet wil len overgaan tot de opheffing van de gemeente Oegstgeest en het voegen van het territoir van die gemeente bij ons grondgebied. Wij beschouwen liet ech ter uit bestuurlijk oogpunt als een ern stige misvatting, indien thans doelbe wust aan de andere kant van de stad de mogelijkheid gecreëerd zou worden van een ontwikkeling, welke later alleen maar complicaties, wrijving en geschil len zal oproepen. Leiden heeft naast de behoefte aan grond voor middenstandsbouw drin gend grond nodig voor de bouw van ar beiderswoningen: woningen voor nieuwe arbeiders, die in de komende jaren de industriële ontwikkeling in de Grote Polder zullen schragen en woningen voor arbeiders uit de te saneren wyken van de noordelyke en oostehjk gelegen delen van onze stad. De onderzoekingen, welke ter voorbereiding van de Leidse sane- Wat komt erbij en gaat eraf? Hebben de gemeentebesturen van Oegstgeest, Rynsburg en Zoeterwoude zich in de afgelopen week druk bezig gehouden met de voorgestelde grenswyzigingen, Leiden, Voorschoten en Valkenburg zullen voor donderdag a.s. hun standpunt moeten bepalen. Leiderdorp, dat by deze grenswüziging „buiten schot is gebleven", zal, nu Leiden zulk een heftige aanval op het grondgebied van Leiderdorp doet, zich moeilijk buiten deze discussie kunnen houden. Het thans door Ged. Staten ter be oordeling voorgelegde plan valt uit de volgende voorstellen uiteen: a. aan de gemeente Leiden worden toegevoegd: 1. twee gedeelten van de gemeente Oegstgeest, t.w. het gebied Hoge Morsch met dien verstande dat de grens aan de noordzijde nagenoeg langs de Rijn- zichtweg komt te lopen, en het in deze gemeente gelegen gedeelte van de pol der Broek en Simontjes; 2. het gedeelte van de gemeente Zoe terwoude, begrensd beginnende in het westen door rijksweg 4b, vervolgens door de Meerburger wetering, door de spoor baan LeidenAlphen aan den Ryn tot de huidige oostelijke grens van de ge meente en door de huidige grens m noordoostelyke richting tot de Hoge Ryndyk en vandaar door de Rijn tot de grens met de gemeente Leiden: 3. het gedeelte van de gemeente Voor schoten, voornamelijk begrensd door de RÜn en de rykswegen 4 en 4 b. b. Aan de gemeente Valkenburg wordt toegevoegd: het tot de gemeente Voorschoten be horende deel van de Ommedijkse pol der ten westen van ryksweg 4. c. Aan de gemeente Rynsburg wordt toegevoegd een gedeelte van de gemeen te Oegstgeest, in het noorden begrensd als volgt i Vanaf het punit op de Vtokenweg, waar de grens thans in noordoostelyke richting van die weg afbuigt, wordt deze langs de noordzyde van genoemde weg doorgetrokken tot aan de rijksweg 4, volgt de westzyde van deze weg in zuid-zuidwestelyke richting tot km. paal 17 .buigt van hier in west-zuidwes telijke richtinig naar een punt op de Leidsche weg, 700 m. ten zuiden van de huidige grens van Rynsburg, en gaat in dezelfde richting verder tot zy de grens tussen de gemeenten Oegstgeest en Valkenburg bereikt. De bovenomschreven wyzigingen, wel ke op de hierbygaande kaart zijn aan gegeven, zullen volgens een globale op name leiden tot de volgende veranderin gen in oppervlakte en inwonertal van de hierby betrokken gemeenten: 1. Leiden 1-1-1957 1.262 ha 94.893 inw. By: van Zoeterwoude 671 ha 2.420 inw., van Voorschoten 263 ha 2.210 inw., van Oegstgeest 500 ha 8.20 tow. Na grens wijziging 2.696 ha plm. 100.350 imw. 2. Oegstgeest 1-1-1957 1.403 ha 12.443 inw. Af: aan Leiden 500 ha 830 Inw., aan Rynsburg 220 ha 630 inw. Na 'grens wijziging 683 ha plm. 11 000 inw. 3. Zoeterwoude 1-1-1957 2.784 ha 5.942 inw. Af: aan Leiden 671 ha. 2.420 inw. Na grenswyziging 2.113 ha. pl„i. 3.500 tow. Een van de weinige schilderach tige plekjes in de directe omgeving van Leiden, het sinds tientallen jaren bekende Allemansgeest, dat thans nog tot Voorschoten behoort, maar dat volgens B. en W. van Leiden na de grenswijzigingen volgens het plan van G.S. om tech nische redenen beter bij Leiden gevoegd kan worden. In deze lan delijke omgeving heeft Prinses Wilhelmina herhaaldelijk geschil derd. Hier vervaardigde zij ook het schilderij, waarnaar het gobelin is gemaakt dat in het Groot Audito rium van de Leidse Academie hangt en een gezicht op Leiden voorstelt. (Foto Leidsch Dagblad) 4. Voorschoten 1-1-1957 1.416 ha 12.305 inw. Af: aan Leiden 263 ha 2.210 inw.. aan Valkenburg 100 ha 40 inw. Na grenswyziging 1.053 ha plm. 10.050 inw. 5. Valkenburg 1-1-1957 476 ha 1.691 inw. Bij: van Voorschoten 100 ha. 40 inw. Na grenswyziging 576 ha plm. 1.750 inw. 6. Rynsburg 1-1-1957 368 ha 6.251 inw. By: van Oegstgeest 220 ha 630 inw. Na grenswijziging 588 ha plm. 6.900 inw. A.s. donderdag moeten Ged. Staten van Zuid-Holland op de hoogte zyn gesteld van het ctandpunt der diverse gemeenteraden, waarna deze rappor ten ter kennis zullen worden ge bracht aan de minister van Binnen landse Zaken, IK STA VERSTELD. f Burgemeester H. L. du Boeuff van Oegstgeest, die ons tussen het 1 j pakken van zijn koffers hy is 1 thans met vakantie even te woord stond, stond verteld over i dit advies aan de Leidse raad. Het klonk hem onbegrijpelyk in de oren „dat Leiden zover weet te gaan". Oegstgeest en dit is steeds in het verleden zo geweest wenst alle problemen in de Leidse ag glomeratie in gemeenschappeiyk overleg op te lossen. Met behoud van onze zelfstandigheid hebben wy een open oog, waarmede Lei den in ruimteiyk probleem wor- stelt, aldus de burgemeester. Voor zover dit in myn vermogen ligt, zal ik vechten tegen deze aan drang van Leiden Grote bui tengoederen en daarby behoren z.i. ook Endegeest c.a. behoren in een landschappelyke structuur bU Oegstgeest en niet by Leiden Nu niet en nooit! Bijna tweeduizend leden van Duitse parlementen (Van onze correspondent in Bonn) Het parlement in de Bondsrepubliek is een dure zaak. Want er is niet slechts één groot parlement te Bonn, de Bonds dag, ieder van de elf deelstaten houdt er ook nog een eigen parlement op na. Daardoor zyn er in West-Duitsland niet minder dan 1858 volksvertegenwoor digers en wel, behalve te Bonn, ook in Kiel, Hamburg, Breinen, Hannover, Ber- lyn, Dusseldorf, Mainz, Stuttgart, Wies- baden, München en Saarbrücken. In totaal krijgen deze 1858 parlementsleden per jaar aan inkomsten als volksverte genwoordiger de lieve som van 34.11 mil joen mark, dat is 66 pfennig per in woner. De best betaalde parlementsleden zit ten in de Bondsdag te Bonn; per maand 1.100 mark plus nog eens 1.100 mark voor onkosten, dat is 2.200 mark, belas tingvrij, per maand. Maar de deelstaat Beieren, altijd al bekend als een federaal buitenbeentje, laat zijn parlementsleden in München ook niet in de kou staan: 1.127,50 mark per maand plus 30 mark voor iedere bygewoonde vergadering. Baden-Würtemberg houdt het by 680 mark, Hessen bij 650 mark, de grootste deelstaat van de Bondsrepubliek, Noord- rijn-Westfalen, bij slechts 450 mark. De kleinste drie deelstaten, Berlyn, Ham burg en Bremen, zyn het zuinigst: 200 tot 300 mark per maand. By dit alles komen dan nog vaak extra-reiskosten... Cifaat van Hallstein (Van onze correspondent in Bonn) Prof. dr. Walter Hallstein, voorheen staatssecretaris van Buitenlandse Zaken in Bonn, thans president van de Com missie van de Europese Economische Gemeenschap te Brussel, is een byzon- der man. Deze jurist kan, zo beweert men in Bonn, kil en koel zijn als een kikvors, maar ook charmant als een verliefde jongeman. Hy is spits als een degen en scherp als een mes. Vandaar dat men in Bonn Hallstein het liefst karakteriseert met zyn eigen volgende uitspraak: „Als een jurist een kamer binnenkomt, moet het daarin altyd een paar graden kouder worden...." Autolawine. In de maand maart kwamen er in de Bondsrepubliek 100.613 auto's by voor het eerst in de Duitse geschiedenis meer dan 100.000 per maand! De Bondsrepu bliek heeft thans meer dan 3.9 miljoen personenauto's. Binnen drie vier jaar zal dit aantal zijn toegenomen tot 5.4 miljoen dat betekent één personen auto op tien Duitsers. In totaal zyn er thans in de Bondsrepubliek circa 7.7 miljoen auto's, motorfietsen, brommers e.d. Nog een paar jaar en de tien mil joen is bereikt. De chaos op de West- duitse wegen zal dan nóg groter zyn dan thans Zilveren jubileum „M.D.S." Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de Personeelsvereniging „M. D.S." Meelfabriek De Sleutels werd zaterdagavond in het St.-Antoniusclub- huis vrolijk feest gevierd. De voorzitter van de P.V.. de heer J. C. Mattaar, sprak een inleidend woord en heette in het bijzonder welkom de directeur, deh eer H. J. de Koster en echtgenote en verdere genodigden. Spre ker dankte de directie voor de mede werking bij het organiseren van deze avond. De vereniging, welke vorig jaar reeds 25 jaar bestond de feestviering is echter een jaar uitgesteld i.v.m. het 75-jarig bestaan van het bedrijf maakt volgens de voorzitter een periode van gezonde groei door. Tot slot her dacht spreker enige de vereniging door de dood ontvallen leden. Aan de secretaresse van de P.V., mej. E. Hub, die zeer veel werk voor de ver eniging verzet, werd een boek aangebo den. Onder leiding van Frans du Mee werd deze avond een vrolijk en gevarieerd programma afgewerkt. Een gezellig dansje, m.m.v. The O.K. Rythm Stars onder leiding van F. Houps, bracht een geanimeerd slot aan deze Jubileumvie ring. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Henry Gerardus, zn van H. Jongeleen en H. Stubbe, Jozef Petrus, zn van B. J. van der Poel en H. C. Opdam. Elisabeth Maria, dr van L. van Drie en E. M. Beren man. Martina, dr van P. Mast en C van Herk. Gerarda Margaretha. dr van D N. Bekker en G. M. Overdevest. Maria Hille- glena, Cornelia Christina, drs van B. C. Slegtenhorst en C. C. Develing, Jacobus Cornells, zn van M. J. Ravensberg en A. van der Steen. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 14 mei. Groenteveiling: waspeen Al (per kist) 17.60, waspeen A2 (per kist) 7.30-17.80, prei Al 59tot 69,prei A2 54, prei BI 61,tot 63, Aanvoer waspeen 600 kg, waarvan 250 kg voor export werd verkocht. ROTTERDAM, 16 mei.. Veemarkt. Aan voer ln totaal 2496, vette koelen en ossen 1363, varkens 1133. Prijs per kg.: vette koelen le kwa. 295 —325. 2e kw. 265—290. 3e kw. 250—265. varkens (lev. gew.) 158 154 150. RIJNSBURG, 14 mei. Bloemenveiling Flora. Tulpen: Kleurenpracht 36-45, Oranje Favoriet 65-70, Clara Butt 70-75, Albert Vogel 65-70, Rosea 45-55, Duizend schoon 75-90, Lathyrus 75-90, Div. Ixla's 25-35, alles per bos. Violieren wit 1700- 1900, Violieren gemengd 900-1100, Koren bloemen 180-200, Margrieten 100-170, Pioe nen 1300-1500, Colvillle 1200, Bruidsan jers 150-180, Pyrethrum: Red King 1 8.70 Pyrethrum: Robnwon 1 f" 100. i alles per GETROUWD B. Visser en C. Smole. OVERLEDEN T. Kranenburg. 83 Jaar. wed. van B. Merbls, J. Vallentgoed, 89 Jaar, wed. van H. van Weeren.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 4