„Rit van de waarheid" zal vandaag waarschijnlijk beslissing brengen OP „WESTELIJKE" IN LEIDEN NAUTILUS WINT HOOFDNUMMER Ronde van Nederland Rol, Maliepaard en Jo de Haan de grote winnaars in Helmond In de verlenging.... Benauwde zege van Quick Boys op Excelsior Pernis: 2—1 Die Leythe en Het Spaarne zegevieren in stijlnummers MAANDAG 16 Mi 1 Het ziet er naar uit, dat de beslissing in de Ronde van Nederland vandaag de tijdrit van Kruiningen naar Steenbergen uitgevochten zal worden. Want in het Zuid-Nederlandse weekeinde door de provincies Limburg, Brabant en Zeeland bleef de situatie aan het hoofd van de ranglijst zoals ze was na de eerste etappe in Heerenveen. Geen van de acht leiders bleek in staat te zijn aan de aandacht van zijn concurrenten te ontsnappen, zodat in de „rit van de waarheid" de puur-persoonlijke inspanningen zullen moeten uitmaken of Roger Baens inderdaad de werkelijke leider is. De Belg heeft de oranjetrui na Heerenveen door een groot deel van ons land gedragen met de hulp van alle Belgen in het veld. Een duidelijk symp toom van deze saamhorigheid onder on ze zuiderburen was de steun die Baens zondagmiddag van Joossen kreeg, toen hij in de Wouwse Plantage zijn bela gers van zich probeerde af te schud den. Want de meespringende Zilverberg en Van Siuys deden er niets aan en toch liep het groepje een paar honderd me ter uit. Toen er dus gevaar dreigde, vergaten de Nederlanders in het peloton voor een ogenblik de onderlinge ani mositeit en maakten gezamenlijk spoe dig een einde aan de poging van Baens om zich nog voor de tijdrit van een wat ruimere marge te verzekeren. Bij Kersten. Post, Zagers, Van .der Steen, Joossen, Niesten en Van den Eynde voegden zich zaterdag ook nog als eventuele liefhebbers op de eind zege Jan Rol, Bas Maliepaard en Jo de Haan. Zij waren zaterdag de grote win naars van de rit van Sittard naar Hel mond en het bijzonder geslaagde cri terium in deze textielstad. De 231 kilo meter lange etappe van Helmond naar de zeehaven Vlissingen (zondag) daar entegen bracht weliswaar goede wieler sport, maar geen schokkende resultaten. Direct na de start maakte Enthoven zich op voor een solo, die hem een grootste winst van twee minuten en 'n drietal premiesprints opleverden. Toen hij na 80 km nog altijd geen steun had gekregen staakte de Noordhollander zijn vroegtijdige vlucht. Triest Op de fiets van Zilverberg en met de steun van zijn overige ploegmakkers slaagde Kersten er echter in, zijn fraaie tweede plaats in het algemeen klasse ment te handhaven. Klassementen Vijfde etappe (Sittard—Helmond, 103 km). 1. Jaroszewicz (Did) 2 uur 31 min 42 sec. (met bonificatie 2.31.12); 2. Jo de Haan (Ned) 2.31.42 (met bonificatie 2.31.27); 3. Bas Maliepaard (Ned.) 2.31.42; 4. Captein (Ned.) 2 33.25; 5. Mahn (Ned.) z-t.; 6. De Roo (Ned.) z.t.; 7 Wim van Est (Ned.) z.t.; 8. Altweck (Did) z.t.; 9. Thomas (Belg) z.t.; 10. Post (Ned.) z.t. AVONDCRITERIUM 1. Bram Kool (Ned.) 1 uur 44 min 39 sec. met bon 1.44.09; 2 Maliepaard (Ned) 1.44.39 met bon. 1.44.24: 3. Damen (Ned.) 1.44.39; 4. Reinecke (Did) z.t.; 5. Rol (Ned z-t.; 6. Captein (Ned.) 1.46 54 7. Van den Eynde (Belg) z.t.; 8. Jaro szewicz (Did) z.t.; 9. Marinus (Ned.) z.t. Zesde etappe (HelmondVlissingen, 240 km). 1. Schalk Verhoef (Ned.) 5 43.25 (met bon. 5.42.25); 2 Lentelink (Ned.) 5.43.25 met bon. 5.42.55: 3. Roks (Ned 543.25; 4. Van Sluys (Ned.) 5.44 29 5. Marien (Belg) 5.44 29: 6. Van den Eynde (Belg) z-t.; 7. Wim van Est (Ned.) z.t.: 8. Mahn (Ned.) z.t.: 9. Van der Steen (Ned.) z.t.; 10. Van Gompel (Belg.) z.t. ALG. KLASSEMENT 1 Baens (Belg 31 uur 22 seconden; 2. Kersten (Ned) 31.00.52; 3. Post (Ned) 31.00.54 4. Zagers (Belg) 31.01.24; 5. Van der Steen (Ned) 31.01.24; 6. Joos sen (Belg) 31.01.30; 7. Niesten (Ned) z.t.; 8. Van den Evnde (Belg) 31.01.31; 9. Rol (Ned) 31.06.24 10. Maliepaard (Ned) 31.06 32; 11. De Haan (Ned) 31.08 24; 12. Captein (Ned) 31.08 30. 13. Van Sluys (Ned) 31.11.20; 14. Wim van Est (Ned) 31.11 -2015. Marien (Belg) 31 13.30; 16. Leroy (Belg) 31.15.02; 17. Van Gompel (Belg) 31 15.05; 18. Mari nus (Ned) 31.17.03; 19. Roks (Ned) 31.17.56; 20. Stolker (Ned) 31.18.15. Landskampioen Qulek Boys heeft aan negentig minuten niet voldoende ge had om de derdeklasser Excelsior Per nis op de knieën te brengen. Na het verstrijken van de officiële tijd waren de Katwtjkers nog niet verder gekomen dan een 11 score, wat ongetwijfeld lof inhoudt voor de bezoekers, maar gelet op het slechte spel een blamage mag worden genoemd voor de thuisclub, voor wie echter als excuus de zware wedstrijd van woensdag j.l. kan worden aange voerd. Hoe het ook zij, pas tegen het einde van de eerste verlenging slaagden de blainvwitten erin zich via hun linksbuiten Schouten in de volgende be kerronde te plaatsen. Er is dus slecht gespeeld op Nieuw- Zuid. Ondanks het feit dat de Katwij- kers. enkele perioden uitgezonderd, veelal op de speelhelft van hun tegen standers opereerden, slaagden zij er maar zelden in werkelijk gevaarlijk te worden. De beide vleugelspelers, Schou ten en Van der Plas, verstonden hun taak slecht, zodat elke poging via het centrum moest lopen. Daar ondervon den Van der Oever, invaller De Hol- I lander en een niet in vorm zijnde Van Duyn echter voortdurend grote tegen- Triest was, dat hij veel later op Zeeuwse bodem bij Krabbendijke. met de Belg Jacquemeins ten val kwam en daardoor 14V2 minuut achter raakte, j Voor Jacquemeins betekende die val het einde van zijn Hollandse avontuur, want de Belg liep vermoedelijk een sieutelheenfractuur op en hij stapte in de ambulance. Toen Enthoven zich na 80 km gewon nen had gegeven, dienden zich nieuwe liefhebbers voor de vrije ruimte aan. Schalk Verhoef, „manneke" Roks en Gerard Lentelink verlieten het peloton en omdat zij noch voor de individuele klassering, noch voor het ploegenklas- sement van belang waren, liet men hen gaan. In Roosendaal (134 km) hadden zij een voorsprong van acht minuten veroverd. Maar de jacht op Roger Baens en de zijnen in de Wouwse Plantage en ook de groeiende vermoeidheid van het drietal aan de kop zelf, deed die voor sprong op de lange rechte betonwegen in Zeeland ras slinken. Zij mochten nog blij zijn met de winst van 1 min 4 sec. die zij op de Vredehoflaan in Vlissin gen op het grote peloton hadden over gehouden. In de hoofdmacht, die na een kilometerslange rondrit door de geboor testad van Michiel Adriaanszoon de Ruyter aan de voet van diens monu ment over de streep flitste, bevonden zich alle kanshebbers, Ook Jaap Ker sten, die in Middelburg, 12 km voor de finish, een lekke band had gekregen. stand van de uitstekende stopper De Waard. Ook aan de andere kant had de de fensie het niet al te moeilijk met de meestal te trage en bovendien te door zichtige Pernisser aanvalsacties. De thuisclub kreeg toch nog de be tere kansen op een openingstreffer, maar zowel Schouten als Van der Plas misten jammerlijk. De enige keer vóór rust dat doelman Schakel werkelijk in actie moest komen was bij een kei harde kopbal van De Hollander, waarbij hij de bal over de lat stompte. De rust brak zodoende met dubbelblanke stand aan. Er waren na de pauze tien minuten van weinig imponerend voetbal ver streken toen na aarzelen van de Quick Boys defensie linksbuiten 't Hart on verwacht de score opende (01). De teleurstelling bij de Katwijkse suppor ters dreigde nog groter te worden, maar even sne] als de achterstand was op gelopen. werd ze weer weggewerkt. Ook nu was daar een verdedigingsfout voor nodig, anders zou de op goed geluk los gelaten trekbal van Van der Oever nooit achter Schakel terecht zijn gekomen (11). Dit veroorzaakte enige opleving van de strijd, maar niet voor lang. Pas tegen het einde, toen de mogelijkheid van een verlenging dreigend nader kwam, gooiden de Katwijkers er een schepje op. Maar ook nu zonder succes- Zoals gezegd slaagden zij pas in hun opzet na vijf minuten spelen in de eerste verlenging. Een voorzet van de inmiddels naar de rechtsbuitenplaats verhuisde Viool kwam bij de in het nauw gebrachte rechtsback 't Hart en voor de toegeschoten Schouten was het daarna kinderspel om het winnende doelpunt te scoren (21). Doelman Van Heeswijk Blauw i bij deze kopbal van Van 't Kaar Wit) heeft geen schijn van kans\(DWS/A).. Na drie wedstrijden Reeds tweemaal stonden de elftallen van SJC 3 en Roodenburg 3 tegenover elkaar zonder dat er een winnaar uit de bus kwam. Met 22 en 33 bleef de vraag wie zou promoveren naar de eer- steklasse van de Afd. Leiden van KNVB onbeantwoord. Gisteren werd voor de derde maal slag geleverd op het VVSB-terrein. We derom had de strijd een bijzonder span nend (en sportief» karakter waarin de doelpunten peperduur waren. Eerst 20 minuten na de rust viel de enige, dus winstgevende goal. Het was de Rooden- burger Kijk in de Vegte, die na tweemaal inschieten de Noord wij kse doelman pas seerde en zodoende de Leidse ploeg in de hoogste klasse van de Afdeling Leiden schoot. Bekercompetitie op nieuwe leest Tijdens do zaterdag te Amersfoort voortgezette vergadering van de sectie betaald voetbal heeft de heer Martens medegedeeld, dat een bekercompetitle, geheel op nieuiwe leest geschoeid, zal worden ontworpen. Het ligt in de be doeling de 72 semiprofclubs te verplich ten daaraan deel te nemen. Er wordt begonnen met 18 poules van 4. die een halve competitie spelen. Daarna volgen de afvalronden. Alle wedstrijden zullen zoveel mogelijk op zondag worden ge speeld. Eindelijk willen we, zo zei de sectievoorzitter, eens proberen iets van de bekercompetitie te maken. De ver gadering ging ermee akkoord, dat de zes districtskampioenen van het amateur bekertoernooi bij de semiprofclubs inge deeld worden. Wat betreft de promotie-degradatie regeling kwam een voorstel naar vo ren. waarover het sectiebestuur zijn ge dachten zal laten gaan. Het luidt: De nummers 17 en 18 van de eredi visie degraderen automatisch naar de eerste divisie. De kampioenen van de eerste divisie promoveren automatisch naar de eredivisie. Nummer 16 van de eredivisie speelt met de nummers 2 en 3 van de eerste divisie om één plaats in de eredivisie. De nummers 18 van de eerste divi sie degraderen automatisch naar de tweede divisie, waaiwan de nummers I en 2 automatisch promoveren. De nummers 17 van de eerste divisie spelen met de nummers 3 en 4 van de tweede divisie om twee plaatsen In de eerste divisie. Feijenoords tweede treffer in de wedstrijd tegen Sportclub Enschede welke door de Rotterdammers met 04 werd gewonnen. Countess Adios heeft zaterdag avond te Westbury (New York) de Mes senger Stakes gewonnen. Deze draverij was gedoteerd met een bedrag van 142.786 dollar (meer dan 550.000 gul den). in Wassenaar: Honkhalstadion werd geopend Gistermiddag heeft de wethouder van Onderwijs der gemeente Wassenaar, mevr. 111 r. C. M. s' Jacob des Bouvrie, met een ferme worp vanaf de werp- plaat de symbolische handeling ver richt waarmee het Amerikaanse honk bal-stadion in de Kerkehout officieel in gebr'^ werd genomen. Pak slaag voor Daviscup-ploeg Nederland heeft in de tweede ronde van het Daviscuptoernooi diep het hoofd moeten buigen voor het Engelse team. De Britten zegevierden met 0—5. De overwinning van de Engelsen kwam zaterdag al vast te staan, toen Knight en Davies in het dubbelspel onze land genoten Maris en Van Eysden met 62. 62, 62 van de baan veegden en daarmee hun voorsprong op 30 brachten. Gisteren, in het derde enkelspel werd Piet van Eysden in 50 minuten weg gespeeld door een naar zijn beste vorm groeiende Becker (61, 60, 63), terwijl in de laatste partij de debute rende Michael Sangster het pak slaag voltooide door Willem Maris met 62, 63, 63 aan de kant te zetten. De uitslagen van de overige wed strijden voor de tweede ronde luiden: FrankrijkArgentinië 50, Zweden Spanje 32, BelgiëBrazilië 32, Oos tenrijkDenemarken 23, PolenWest Duitsland 14, HongarijeItalië 23, MonacoChili 23. Commentaar Hans van Dalsum schreef voor ons blad over de Daviscupwedstrijd het volgende commentaar: Devies en Knight hebben prima dub belspel laten zien tegen Maris en Van Eysden. Goede, constante serve, die het mogelijk maakte om voor de return aan het net te zijn. Goed manoeuvreren met de volley voordat de beslissende klap werd gegeven. Davies was wel de leidende figuur, speelde ook het best. Kansloze nederlaag voor Maris en Van Eysden! Becker leverde tegen Piet van Eys den een bekeken partij. Geen grootse speler deze Becker, wel een taaie rak ker, een terrier. Zwakke punten heeft hij niet bepaald. Dat is vervelend om tegen te spelen. Zijn stijl is echter in één woord vreselijk. Aanleg heeft hij zeer beslist minder dan een Maris en Van Eysden. Dit ls een tennisser, die louter door wil en veel oefening is opgeklommen. Gangster, de jeugdige reserve van de Engelse ploeg, die Maris versloeg, is wèl een speler met grote aanleg. Hij slaat zeer gemakkelijk, heelt een soe pele, sterke service en is aan het net zeer lastig te passeren. De Engelsen kunnen van hem nog veel plezier be leven! (Van onze Zijlmedewerker) Het waren niet alleen de ideale weersomstandigheden die de wes telijke roeiwedstrijden, ditmaal ge organiseerd door de L.R. en Z.V. Die Leythe", tot een volledig succes hebben gemaakt. De wijze waarop de heer J. Gijsman, vanaf zijn hoge zetel op de starttoren, de 27 verschillende nummers met de regelmaat van een precisie-uurwer deed verlopen, heeft veel tot het succes van deze middag op het schilderachtige Galgewater bijge dragen. De „Westelijke" roeiwed strijden, die voornamelijk bedoeld zijn om de jeugd in de gelegenheid te stellen, haar kunnen te tonen, verheugen zich ieder jaar weer in een toenemende belangstelling. De L.R. en Z.V. „Die Leythe" be schikt helaas niet over die accom modatie, die het haar mogelijk zou maken om nog meer belangstelling voor de roeisport bij het Leidse publiek te wekken. De Jeugdige roei-enthousiasten uit Rotterdam, Haarlem, Delft, Den Haag, Gouda en Leiden hebben over het alge meen goed roeien laten zien. In het hoofdnummer, Overnaadse Vier met st.m., leverde het Rotterdamse Nautilus een spannend gevecht tegen een meer enthousiast dan mooi roeiend Gouda. Op de laatste 500 meter schoof Nautilus met een lange beheerste haal naar voren, vergrootte haar voorsprong tot 2 lengten en stond deze niet meer af Hiermede legde de ploeg beslag op de Verenigingswisselbeker en de Prof Baehlerbeker. De D.D.S.'er Vervoort toonde zich in de Overnaadse skiff heren verre supe rieur. In de finale liet de sculler van de Laak ln de laatste 500 meter volledig verstek gaan. De Hagenaar is o.l. met zijn plm. 60 kg te licht voor dit nummer. Gaarne hadden wU Brouwer van „Die Leythe" in de finale gezien, maar diens diskwalificatie in de voorheat bracht R. Klok van De Laak ln de finale. Door de royale overwinning van Vervoort gaat de „Die Leythe"-wisselbeker voor een jaar naar Delft. In de Overnaadse Vier Jongens 17 18 Jaar ging D.D.S., na een uiterst span nende finale tegen „Die Leythe" en De Laak, met de hoogste eer strijken. WU hadden in dit nummer van de „Die Leythe'-Vier meer verwacht. De ploeg zit o.l. goed bU elkaar, hoewel slag P. GroencndUk licht geneigd is een te hoog tempo te roeien. Daaraan was het dan ook te wUten, dat de ploeg ln de lange eindspurt niet meer over voldoende reserve beschikte om de enorme eind- rush van de Delftenaren te beantwoor den. Dit geldt eveneens voor „De Laak"- ploeg, die op de laatrte 200 meter geen stoom meer had. De Invitatie Jonge Acht, werd een klinkende overwinning voor de Jonge Acht van Njord op de ploeg van Nauti lus. Merkwaardig is het, dat de bak boordroeiers van de Njord ploeg een relatief gaaf roeien laten zien, dat in kwaliteit en afwerking veel beter is dan het slordige waterwerk van de stuur boordroeiers. Hieraan dient Njord o.i. veel aandacht te besteden. Ongetwijfeld kan de produktiviteit van de ploeg wor den verhoogd indien stuurboord zich beter aan bakboord aanpast. Bij de dames werd met spanning het nummer Gladde-skiff tegemoet gezien. In onze voorbeschouwing gaven wij mej. De Voogd van De Laak de beste kansen. Mej. Schipper van Het Spaarne won dit nummer echter na een spannende finale. Het duel was zo spannend, dat praktisch van een „dead-heat" kon worden ge sproken. De kamprechter besliste echter In het voordeel van de Spaame-roeister. BU de traditionele stylnummers voor dames en meisjes 1416 en meisjes 17— 18 waren het vooral Die Leythe en Het Spaarne, die zich onderscheiden. Mej. Spanjaard van het Spaarne versloeg in de Overnaadse skiff mej. Conolly, Gouda met 97 tegen 96 punten, dus slechts met 1 punt verschil. Bij de meisjes 1718 zag het er voor mej. H. Broesder van ,Die Leythe" in de morgen-heat niet zo rooskleurig uit. ZU wist zich met 91 pun ten maar op het nippertje voor de finale te plaatsen. Het feit, dat dit de eerste wedstryd van haar leven was. zal hier aan niet vreemd zUn geweest. In de finale roeide zy onbevangener, maakte haar haal beter af, demonstreerde gaaf waterwerk en stuurde kaarsrecht. Met 1 punt verschil won zy voor „De Laak" en Het Spaarne en behaalde voor „Die Leythe" zodoende de eerste trofee van deze zondag. In de Overnaadse Vier meisjes 1416 behaalde de „Die Leythe"- ploeg andermaal de overwinning voor Spaarne en Gouda. De uitslagen luiden: Gladde Vier: 1. Spaarne 4.06.7; 2. Nau tilus 4.14.2. Overn. Vier (hoofdnummer): 1. Nau tilus 4.20.2 (F. Oostendorp (bg), G. v. d. Berg, K. Buys, A. de Kezer (sl.), J. Segeren (st.). Acht dames: 1. Nautilus 4.29.6; 2. Vliet (gedisk. wegens versturen). Overn. Vier Styl: 1. Spaarne (H. Schoenmaker (bg), M. Eerdmans, T. v. Gulik, L. de Regt (sl.), B. Vriesendorp (st.vr.)2. DDS; 3. Die Leythe. Overn. Skiff meisjes 1718: 1. Die Leythe (mej. Henny Broesder)2. De Laak; 3. Spaarne. Overn. Vier Jongens 17—19: 1. DDS 4.21.4 (R. Lagrouw (bg), H. Vlugter, H. F. Steenhuis, R. S. Le Poole (sl.), B. v. d. Velden (st.); 2. Die Leythe; 4.25.3; 3. De Laak. Gladde Skiff dames: 1. Spaarne (mej Schipper» 5.29.2; 2. De Laak 5.29.3 (N de Voogd). Overn. Skiff-StUl dames: 1. Spaarne (mej. R. Spanjaard)2. D. Conolly (Gouda) Overn. Vier StUl meisjes 14—16: 1. Die Leythe (M. van Randwijk (bg) C. Roo- sen.L. Boersma, A. M. van Alpnen (sl.), H. Krook (st.vr.). Overn. Skiff heren: 1. DDS (A. Ver voort) 4.46 4; 2. De Laak 5.19.5. Overn. Vier StUl-Damcs: 1. Spaarne (M. Hoogeveen (bg), I. Visser. J. Gijzeis A. Fehres, K. Huisman (sl.), M. Rypki ma (st.vr.» Acht heren: 1. Njord 3.29 (J. W. Briët (bg), J. Bouquet, W. O. Bryan, S. K. Miedema, J. W. Arbouw, J. Jeekel, M. W. Ellis, J. Winters (sl.), J. de Wit (st.). Met deze worp opende mevr. mr. C. M. s'Jacob des Bouvrier, wet- houdster van Wassenaar, het fraaie Honkbalstadion. Tevoren had Wassenaars wethoud- ster enkele hartelijke woorden gericht tot het bestuur van de Sportvereniging Wassenaar en haar bewondering uitge sproken voor hetgeen door een aantal leden bij het Inrichten van dit inder daad fraaie sportpark tot stand is ge bracht. Zij noemde dit honkbalstadion niet alleen van groot belang voor de Wassenaarse jeugd, maar een belang rijke aanwinst voor de sportbeoefenaars in het algemeen en ln het bijzonder voor de honkbalsport in Wassenaar en omgeving. De voorzitter van de sportvereniging Wassenaar prees in een korte toe spraak de activiteit van de leden, die het terrein hebben aangelegd. Namens de Kon. Ned. Honkbalbond sprak de heer A. Fisser woorden van waarde ring en feliciteerde niet alleen de ver eniging Wassenaar met dit prachtige honkbalstadion, maar geheel honkbal lend Den Haag. De landefiwedstrljd Nederland B België E. die hierna werd gespeeld, werd met 93 door onze landgenoten gewonnen. Ook de wedstrijd tussen de A-ploegen van Nederland en België, welke in Haarlem op een eveneens nieuw honk- balveld werd gespeeld, leverde Neder land een zege op. Het werd 81. Bekerwinst voor LFC tegen Postduiven De Kanaries ingedeeld in één beker poule met drie Haagse verenigingen, be gonnen de nieuwe serie van drie wed strijden wederom prima. Ditmaal togen de geelzwarten naar Postduiven - een oude rivaal - en namen een verdiende 13 zege mee naar de Sleutelstad terug. Overigens was dit duel qua voetbal aan de matige en na de rust óók een tikkel tje aan de forse kant. Vóór de thee lieten de geelzwarte voor- waart-sen nogal wat scoringskansen on gebruikt voorbijgaan en kwam LFC on danks het feit dat het aanmerkelijk ster ker was, niet verder dan een 02 voor sprong. De geelzwarten begonnen overi gens wèl produktief, want na 5 minuten spelen kogelde Henk HeUmans 0—1 ach ter de Postduivendoelman. Helaas, vo geltjes die vroeg zingen zyn voor de poes, want het duurde, ondanks de vele kansen, tot een kwartier vóór de thee alvorens eindelijk weer de roos werd ge troffen. Na een goede aanval over rechts nam Jilles v. d. Heijden deze treffer voor zijn rekening. Een minuut of tien na de hervatting werd uit een doelworsteling voor de ves te van LFC 12 geboren. De Postdui ven-rechtsbuiten prikte in een moeilijke positie staande de bal achter doelman Van Leeuwen. Daarna werd de strijd een tikkeltje harder en dit leverde twee strafschoppen op. De eerste kreeg LFC. Na een aan val door het midden kopte Heymans de bal door naar de vrijstaande Henk Siera, die op zijn beurt door de vijandelUke de fensie werd gevloerd. De penalty werd door Heymans in tweede instantie - de eerste maal keurde een zwak leidende arbiter de treffer af - oerhard benut: 13. Kort daarna viel de Postduiven- rechtsbinnen de Leidse doelman zó zwaar aan, dat Van Leeuwen zich even vergat en van repliek diende. De toege kende penalty stopte de LFC-doelman echter prima. Zo bleef de stand 13 en kwam met de geelzwarten in de aanval het einde. Schoonhoven was hij Altior kansloos (6—1) In de tweede poule voor de KNVB- beker heeft Altior op het bezoekende Schoonhoven een klinkende 61 over winning behaald. In de eerste helft, die met een 21 voor de Langeraarders werd afgesloten, zag het er nog niet naar uit, dat de thuisclub zo'n grote zege zou behalen. Maar na de thee bleek al spoedig, dat de bezoekers het tempo niet meer konden behouden. Al tior was toen heer "en meester. Reeds na twee minuten moest de Schoonhovense doelman naar het net, toen Henk Bos een scherpe voorzet lan ceerde, waar Piet Sassen zyn hoofd uitstekend onder zette (10). Het schie ten van de gasten liet nogal wat te wensen over, waardoor het Altior-doel maar weinig in gevaar kwam. Kort voor de rust bracht Ouwerkerk met een magnifieke kopbal de stand op 20. Maar nog voor de thee halveerde de Schoonhovense midvoor de achterstand (21). Uitgezonderd de eerste periode van de tweede helft, is Altior na de thee vrijwel onafgebroken aan het woord geweest. Eerst vergrootte Ouwer kerk de voorsprong, waarna Van Ha meren de stand op 41 bracht. Henk Bos en Ouwerkerk zorgden ervoor, dat het halve dozyn vol kwam, waarna de bezoekers nog even de aanval mochten overnemen. Een tweede Schoonhovense treffer werd echter door de lat voor komen. Koersen Mereveld De uitslagen van de gisteren gehouden draveryen luiden: Bemelenprijs: 1. X. Double Six (J. W. Hoejenbos) (1.28.6); 2. Xlphon Hollan- dla; 3. Wish You Were Here. Tot.: wl. f 8.30, pi. fl.0O, f 1.30, gek. f 6.80, cov. f 4.60. Hoensbroekprijs: 1. Ysselmonde (P. M. Smlt) (1.28.9); 2. Yvonne Hollandla; 3. Yvonne Heny .Tot.: wl. f 2.10, pi. 11.50, f 1.70, gek. 13.90, cov. f3.20. Meersenprljs: 1. William Hanover K. (A. Flnklenberg (1.28.1): 2. X. Nimble; 3. Xanthla S. Tot.: wl. f 2.80, pi. f 1.80, f 4.80 f 2.30, gek. 17.70, cov. f 19.10. Margratenprhs: 1. Victor Malre (W. H Geersen) (1.27.4); 2. Union; 3. Victress H. Tot.: wi. f 1.70, pi. f 1.70, f 2.80, gek f9.90, cov. f5 70. Grevenbrlchtprys: 1. Xuthus T (E. Kruithof) (1.23.7); 2. Wanda; 3. Wally Parislen. Tot.: wl. f 5.90. pi. 12.70, f 1.50, f 2.gek. f 5.60, cov. f 3.90. Maastrichtprljs: 1. Vanadls (A. R. Not- telman) (1.24.-); 2. Wlllemarle G. S., 3. V. Paula's Zoon. Tot.: wl. f 4.80, pi. f 1.90, f 2.30, f 7.50, gek. f7.70. cov. f7 30 Brunssumprljs (voor amateurryders)1 Vlco B. S. (G. v. d. Wal) (1.25.2); 2 Wise Guv; 3. Thea Drabbe. Tot.: wi f4.50, pi f 1.70. f 1.90. f2.10, gek. f 14.90, cov. f7.20. Venloprljs: 1. Y. Bert D (J. van Dooye- weerd) (1.27.4); 2. Yewel Boy: 3. Ysloper. Tot. wl. f 1.80, pi. f 1.20, f 1.Ö0, gek. f 4.50 cov. f 2,70. Ned. Spoorwegenprys: 1. Seigneur Bas- com (A. R. Nottelman) (1,22.5); 2. Peter- hof; 3. Gao B. Tot.: wl. f 1.80. pi. f 1.50, f 2.20, f 5.90, gek. f 4.90, cov. f 5.20. f 2.20, f 5.90, gek Vaalsprys: 1. Vrydag (A. R. Nottelman) (1.246); 2. Walter Hollandla; 3. Unwor thy. Tot.: wi. f 2.30, pi. f 1.30, f 2.10. f3.40 gek. f 4.50. cov. f7 40. Totalisator-omzet f 163.576.50. De heren interland handbalwed stryd NederlandBelgië, die zondag te Goes werd gespeeld, heeft een Neder landse overwinning opgeleverd, n.l. 23—6.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 14