ADLAI STEVENSON TOCH WEER TERUG IN DE POLITIEKE ARENA Rita Reys - Trio Pim Jacobs - Rob Madna JONGSTE BEDIENDE wo Amerikanengevangen in begeerte naar gewin hebben leider van zijn formaat zeer nodig Maar zijn dubbele nederlaag is ernstig nadeel voor kandidatuur Plan voor reuzen-ondergrondse in Roergebied (ontwerp-Zweig) (ees See - Herman Schoonderwalt en Joop Serierse a. Personeel b. Chauffeur c. Aankomend of hulpmonfeur WONINGRUIL GAZELLE TRUCK Net meisje De Annakliniek voor Orthopaedie juffrouw voor de linnenkamer 547ste STAATSLOTERIJ 4e mos i« ui*» MAANDAG 16 MEI 1960 (Van onze Amerikaanse correspondent) Adlai Stevenson, de Democraat die in 1952 en 1956 de nederlaag leed tegen Eisenhower, is terug in het strijdperk. Officieel zegt hij niet opnieuw kandidatuur van zijn partij na te streven, maar kennelijk is hij beschikbaar voor het geval de partijconventie een beroep op hem zal doen. Ruim twee maanden heeft Stevenson rond gereisd in Zuid- Amerika. Tot dusverre heeft hij zich daardoor buiten het strijdgewoel gehouden, maar zijn terugkeer heeft onmiddellijk de aandacht getrok ken, omdat Stevenson eerst een persconferentie in New York heeft gegeven en vervolgens is doorgereisd naar Charlottesville in Virginia om een belangrijke rede te houden op de geboortedag van Amerika's grote president Thomas Jefferson. Hoop van aanhangers niettemin herleefd Hij hield die rede in de universiteit, die Jefferson heeft gesticht, drieduizend mensen luisterden naar hem in de aula en vele duizenden getrouwen overal in het land moeten op deze avond hun ra dio hebben aangezet om de vertrouwde Btem van een van Amerika's belangrijk ste figuren opnieuw te horen. Zij zijn allerminst teleurgesteld. Stevenson bleek op deze avond weer geheel „de oude": de man, die in 1952 de intellectuelen en geestelijk vooruitstrevenden met enthou siasme wist te bezielen. In het afgelopen Jaar hebben belang rijke publicisten zoals Walter Llppmann, James Reston en Eric Sevareid herhaal delijk betoogd, dat Amerika grote be hoefte had aan een geestelijke omme keer. Ieder op hun manier hebben zij erop gewezen, dat het jagen naar com fort en luxe de geestelijke belangen en de morele kracht van het land in gevaar bracht en dat alleen een ommekeer, een bekering zo men wil, Amerika kon be houden als een bezielend vaderland voor zijn bewoners en als een inspirerend voorbeeld voor de wereld. Genoemde publicisten hebben zich tot dusverre niet officieel achter Stevenson geschaard, maar wel kan men zeggen, dat Stevenson onder de aspiranten naar het presidentschap, bij uitstek de man is die de noodzaak van hergeboorte ver kondigt en die de politieke idealen van een man als Jefferson in ere wil her stellen. Streven naar welvaart Stevenson heeft tweemaal verloren in de strijd om het presidentschap. Nog nooit is het voorgekomen in Amerika's geschiedenis, dat een tweemaal versla- gene tenslotte toch nog het Witte Huis binnentrok. Vandaar dat vele beroeps politici er weinig voor voelen Stevenson nogmaals te steunen. En ook onder de grote massa moeten er velen zijn, die de vage indruk hebben dat deze man niet kan winnen. Dat is stellig een formida bele handicap. En het mag dan al waar zijn, dat zeer prominente Amerikanen de noodzaak in zien van een fundamentele verandering in Amerika's mentaliteit, het is zeer de vraag in hoeverre die overtuiging is doorgedrongen tot de massa, die steeds kolossaler keukenapparaten verlangt, toestellen voor kleurentelevisie, zo mo gelijk twee auto's en een gemakkelijk te behalen universitair diploma voor ieder een. Amerika heeft een man als Stevenson meer nodig dan in 1952, misschien zyn er meer, die de behoefte aan zulk een leider inzien dan acht Jaar geleden, maar of hun aantal groot genoeg zal blijken om Stevenson te doen winnen is de grote vraag! Een heel belangrijke vraag overigens In Jeffersons mantel Stevenson had in Charlottesville het voordeel, dat hij om zo te zeggen Jeffer sons mantel kon omslaan en in naam van de man, die door zjjn gehoor zeer wordt vereerd, stellingen kon verkondi gen, die even belangrijk waren in 1800 als in 1960. De hoofdstelling was, dat een democratie pas goed functioneert, wan neer de regering ervoor zorgt, dat het volk goed op de hoogte is van de proble men. Laat de regering dit na, dan toont zij geen vertrouwen in het gezonde ver stand van het volk. Stevenson wenste aan de Amerikanen opnieuw een gevoel van roeping te geven, gebaseerd op ken nis van zaken. Stevensons kritiek op de regering van Eisenhower was niet mals. Dit was een regime, dat het volk alleen goed nieuws wenste te geven of geen nieuws. Jeffer son heeft debat en meningsverschil voor een volk even belangrijk genoemd als water voor een plant, maar de Republi keinen - aldus Stevenson - beschouwden kritiek vaak als een vorm van ontrouw. Met een reeks van rhetorische vragen bracht hij zijn gehoor in een staat van opwinding en enthou siasme: waarom hebben we een geweldig surplus aan voedsel ter wijl een derde van de mensheid met honger naar bed gaat? Waar om besteden we meer aan licha melijke ontspanning dan aan gees telijke inspanning? Waarom geven we meer uit voor pillen, die je een geluksgevoel geven dan voor de ontwikkeling van de ruimtevaart? Dit was Stevensons eerste en energieke poging in dit seizoen om het volk aan het denken te zetten! Kosten zijn hoogvijftig miljard mark (Van onze correspondent ln Bonn) De Dortmunder ir. Zwelg heeft een plan ont worpen voor de bouw van een enorme ondergrondse voor auto's, trams en spoorwegen. Dit project is dezer dagen in het parlement van de West- duitse deelstaat Nord- rhein-Westfalen te Düs- seldorf ter tafel gekomen. Zweigs reuzen-onder grondse houdt het vol gende in: onder het Roer gebied zal men tunnels voor brede autobahnen moeten graven, voorts zou er een ondergrondse voor trein en tram moe ten worden aangelegd, die tegelijkertijd dienst zou kunnen doen als luchtbeschermingskelder voor de miljoenen men sen, die in dit industriële centrum en, militair ge zien, zeer kwetsbare ge bied wonen. Daarmee zou men twee vliegen in één klap kun nen slaan: de reuzen- ondergrondse tussen bij voorbeeld Dortmund-Düs- seldorf-Keulen zou het thans iedere dag weer stagnerende personen auto- en vrachtwagenver- keer op de Autobahn zo wel als in de vele steden die hier liggen, ontlasten. De tram- en trein-onder- grondse zou het normale personenverkeer veel vloeiender kunnen ma ken dan thans, nu er steeds weer grote vertra gingen moeten optreden. Er zal voorts eindelijk een einde kunnen komen aan het debat in het Roergebied over de luchtbescherming. Het ministerie van Binnen landse Zaken te Düssel- dorf heeft namelijk op het ogenblik zelf concrete plannen voor de bescher ming van de burgerlijke bevolking in geval van oorlog. Het gaat hier zo wel om evacuatie- als om zuiver directe onder brengingsplannen in ge val van een vliegtuig- of raketaanval op het Roer gebied. Daartoe wordt reeds overwogen grote ondergrondse garages te bouwen, die in normale tijden het parkeerpro bleem kunnen helpen op lossen en in noodgeval len als luchtbescher mingskelder dienst kun nen doen. Het plan-Zwelg voor een reuzen-ondergronds» voor auto's, trams en spoorwegen stuit voorlo pig nog op twee belang rijke bezwaren. Ten eer ste worden de kosten zo hoog genoemd, dat finan ciering op korte termijn onmogelijk moet worden geacht: 50 60 miljard mark. Voorts is het Roer gebied als het ware on dergraven door de dui zenden mijngangen van de tientallen mijnonder nemingen, die overal be drijven hebben. Een on dergrondse zou wel eens door gebieden getrokken kunnen worden, die rijke kolenlagen bevat of waar verlaten kolengangen ge varen op kunnen leveren. Hoewel men dus voor lopig nog sceptisch staat tegenover het plan van Zweig, zal toch een com missie worden ingesteld, die het project zowel technisch als financieel- economisch zal onderzoe ken. Binnen twee weken zal deze studiegroep, ge naamd ,,Ruhr-U-Bahn" opgericht worden. Due Stevenson-Kennedy? Het lijkt nog niet erg waarschijnlijk, maar terstond na Stevensons terugkeer hoort men opnieuw speculaties over de mogelijkheid dat Stevenson president en Kennedy vice-president zou worden. Kennedy heeft het niet gemakkelijk in West-Virgina, waar op 10 mei een voor verkiezing wordt gehouden. Vrienden van Kennedy heben zich nu tot Steven son gewend, met het verzoek of hij wilde wijzen op de onwenselijkheid om gods dienst een factor te maken in de verkie zingsstrijd. Bovendien zou men graag horen, dat Stevenson er zich tegen verklaarde, dat een groen kandidaten ging samenspan nen om gezamenlijk Kennedy ten val te brengen. Onmiddellijk heeft Stevenson, die een vooraanstaand Unitariër is (links-vrijzinnigen, zegt men in Neder land), aan dit dubbele verzoek gehoor gegeven. Zowel in New York als in Charlottesville heeft hij zich uitgelaten op een manier, die Kennedy heel wel kom moet zijn geweest. Hij heeft ech ter geen partij gekozen tussen kandida ten. Zou Kennedy niet voldoende stemmen behalen op de conventie, dan zou de mo gelijkheid zeker niet zijn uitgesloten, dat deze kandidaat zijn aanhang zou adviseren op Stevenson te stemmen. Hijzelf zor dan de kandidatuur voor het vice-presidentschap kunnen krijgen, al zegt hij nu ook, dat hR die niet zou aanvaarden. JAZZ-PARAD! Presentatie Leidso Jazz-societeit. op DONDERDAG 19 MEI a.s. in de grote BurchtïaaL Aanvang 8 uur. Kaarten k f 2.50 van heden af verkrijgbaar bij grammofoon- platenhandel NIC. DE TOMBE LANGE PIETERSKERKKOORSTEEG 11 en o. d. zaal. N.V. VAN GEND A LOOS te Leiden vraagt: voor het verrichten van los- en laadwerkzaamheden. (Leeftijd tot 45 Jaar). Bij gebleken geschiktheid is het mogelijk tot vork- truckrijder te worden opgeleid. Voor het verrichten van ongeregelde diensten bestaat een aantrekkelijke vergoedingsregeling. in het bezit van rijbewijs B, O, D, E. (Leeftijd tot 45 Jaar). Schriftelijke of mondelinge sollicitaties te richten aan het Vrachtgoederenkantoor Haagweg, Leiden. RECTIFICATIE Aangeboden in Lunteren: VRU HUIS: grote woon kamer, grote woonkeuken, 4 slaapkamers, douchecel, voor- en achtertuin. Huur f 14.per week. Gevraagd: ln Leiden of omliggende dorpen een woning eventueel kleiner geen bezwaar. Brieven met uitvoerige inlichtingen p.a. VLIELAND Nieuwe Rijn 50, Leiden. TE KOOP I960, zeer geschikt voor melk handelaar. Geh. met opbouw. Prins Frederikstraat S, telefoon 30237 gevraagd voor huish. werk ln klein Hotel-Restaurant bij Spa (Holl. eigenaar). Onmid dellijke indiensttreding. Ver diensten f 180 p. m. en kost en inwoning en soc. lasten. Schrijven aan Hotel „Des Ambassadeurs", Theuz of zich vervoegen bij Harteveld, Gr. van Bloisstraat 9, Benthuizen. Tarief „SLEUTELTJES" 120 woorden f L— I30 woorden f 1.50 (een woord hoogstens 12 let ters). Bewijsnummer f0.10 extra. Toezending nummer- brieven f 0.20 meer „Sleuteltjes" worden behou dens gebrek aan plaatsruimte, dagelijks opgenomen Op KLEIN KANTOOR kan per 1 aug. of 1 sept. a.s. worden geplaatst. Niet alleen ulo-opleiding en diploma typen is gewenst, doch ook goede omgangsvormen om publiek te woord te kunnen staan. Brieven onder no. 722 aan Adv. Bureau Rijnland, loh. de Wittstraat 35, Leiden. MEZENSTRAAT 2 - TE LEIDEN vraagt voor spoedige indiensttreding een die belast zal worden met de verzorging van het linnengoed. Sollicitaties te richten aan de adj.-directrice. SLEUTELTJES GEVRAAGD Flinke meisjes gevraagd voor diverse afdelingen, goede salarlsregelimg, vrije bedrijfs kleding en reiskostenvergoe ding. De Boer's zelfbediening, Haarlemmerstraat 164166, Leiden. Werkster gevraagd. 5 Met- plein 190. wy kopen alle soorten boeken, romans, tijdschriften, enz. J. Borsboom, Oude Rijn 23 Leiden, tel. (K1710) 21876. Te huur gevraagd per 1 juli, rustige, gestoffeerde ka mer (met zon) door oudere jaars student. Brieven bur. v. d. blad onder no. 6528 k. Gevraagd hulp ln de huis houding, van 8803 uur. De Regt, Zeemanlaan 19, telef. 20793. Gevraagd ter assistentie huisvrouw in Jong gezin 2 kind. 3 en 6 J.), te Leiderdorp (nieuwbouw), meisje voor dag, gedeelte van dag of enkele da gen per week. (Geen was). Br. bur. v. d. bladi no. 1/7813 k Gevraagd voor enige halve dagen een flinke werkster of een Jong meisje voor halve da gen. MaredUk 19 A. Net meisje gevr. voor huis houding, kunnende koken, bij 2 pers, voor 3 of 4 halve da gen. Buys Ballotetraat 80. Wie helpt een getrouwd Jong stel aan woonruimte, om geving Lelden. Brieven met prljeopg.: Reigertaan 23, Voor hout. Moderne Danscombo (ama teur) zoekt voor uitbreiding een accordeonist en klarinet tist. Vereisten: behoorlijke techniek, goed kumn. muziek loze n, gevoel voor moderne mu ziek. Brieven bur, van dit blad onder no, 6692 k. Gevraagd voor direct te Voorschoten meisje voor hal ve dagen, lief voor kinderen. Mevrouw Velllnga, Papelaan 75 Voorschoten, tel. 01717 - 2949 Lift gevraagd LeidenArn hem (Sohaarsb.) 1 of 2 Juni, twee pers., met bagage. Brieven met prijsopg. bur. van dit blad no. 6023 k of tel. 30099. Stoffeerder zoekt voor de avonden werk, ook lijmen. Br. bur. v. d. blad no. 5622 k. Gevraagd hulspijporgel ot veel spels huisorgel. Brieven bur. van dit blad no. 17822 k. Gevraagd flink meisje voor dag en nacht. Geheel zelfstan dig kunnende werken. Mevr. Swen, Veurseweg 20, Voorscho ten. Gevr. flink net meisje voor s morgens. Movt. Humme, Hoge Rijndijk 91, Lelden. AANGEBODEN Zomerhuisje voor 4 t/m. 7 personen, bij de bossen. Elektra waterl. en gas. Vrij voor 23 Juli en na 15 auig. Brieven, bux. v. d. blad onder no. 17818 k. Te koop aangeb. goed on derhouden woonark, gestoff., met haard, als nieuw. Spoor weghaven I aan de Haagweg. Te koop aangeb. prima he- renrljwiel. V. d. Brandelerkade 30, tussen 6 en 8 uur. P Witte bruidsjapon aangebo den, maat 3840. Piet Hein- straat 26, Rijnsburg. 's Avonds na 7 uur. Typiste b.z.a. voor enkele halve dagen p. w. Ook event, adm. werk. Brieven bur. v. d. blad onder no. 5595 k. Aangeb. van part. Renault 4 1950. Te bevx. Garage Post, Wljttenbachweg 31 of 12 a, Oegstgeest, tel. 83439 of 33894. Vauxhall (Velox) '50. Me chanisch en uiterlijk in goede staat, ollevrije motor, benz. 1—13. Spotprijs f 375. MlnnenbroersgTacht 11, bij de Haven. Brommerkoopjes. Nog enige prima brommers van Rijks- verkoping. Met en zonder ver snel!. en achtervering. Spot prijzen. Alles moet weg. Pasteurstraat 17. CltroCn Sport 11. Moto risch en mechanisch in prima staat. Benz. 1 11. Geen olie- verbruik. Door inruil spotprijs f275.Pasteurstraat 17. Te koop aangeboden goed onderhouden meubelen. Na 6 uur. Roemer Vlsscherstraat 83, Lelden, Kanaries te koop, beslist goede broedparen en prima zangers, waterslagers geel Gezonde vogels. Tollemsstr. 2. Haagweg. ingang Genestet6tr. R Dames wilt U Uw hoed voor Pinksteren laten vervor men, wacht dan niet te lang. Moderne modellen voorradig. Nieuwstraat 18, Lelden. Kaptein Mobylette ln zeer goede staat, met bolle tank. Dahliastraat 1A, Lelden. P Verf, behang, glas, sausen. Ai Uw materiaal in grote col lectie. Wij hebben 35-jarigs ervaring, dus Juiste voorlich ting. Komt U gerust even aan. Rioh. J. Blok, Hogewoerd 62, tel. 23123. Erkend schilder- behanger. Renault 4 1950, ln behoor lijke staat tegen elk aann. bod. Uitsluitend na 6 uur. Regentesselaan 41, Oegstgeest. Zonnehoeden, prachtkwall- teit, van fijn gevlochten stro, voor Jongens, meisjes en oude ren ,in diverse maten en mo dellen. Prijs slechts fl.60 en f 1 80. Ziet onze etalages. Pa pierhandel Paddenburg. Nieu we Rijn 11, Plastic pick-nlekkleden, groen gekleurd, zeer sterk, ge makkelijk mee te nemen. Form. 200 x 200 cm., slechts f 7.50. Twintig papleren zakdoeken f 0.45. Papierhandel Padden burg, Nieuwe Rijn 11. Prima kastpapier, rood, groen, blauwblökmotlef f 0.26, extra zwaar f 0.60. Hagelwit f 0.28, extra zwaar f 0.50, da mast f 0.43. Effen kleuren f 0.39 f 0 50, f 0.57. Alles per vijf me ter. Paddenburg, Nieuwe Rijn no. 11. Afwasbaar kastpapier, wit en gekleurd f 0.50 per 3 me ter. Twaalf hagelwitte kast randen f 0.55. Gekleurde f 0.70. Witte meterranden vier meter f0.13. Gekleurde vijf meter f 0.20. Punaises. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. Aangeb. witte 7/8 trouw japon met toebehoren, maat 38. Te bevragen A. van Bee- len, Kon. Wilhelmlnastr. 7, Katwijk aan Zee. Rybewys halen, snel ge leerd en welnig betalen. De Sport, bondsgedipl. Instruc teurs. Tevens autoverhuur. Coornhertstraat 63, tel. 24247; Leldseweg 537, Voorschoten. Aangeb. Singer en Lewen- stein handnaaimachines van vertegenwoordiger, f 45, f 65, f 85. Verkoop met garantie. /eg 170 a, Lelden, telef. Zongordynen (Balastore). Zon en warmte houdit U bui ten. Blijft vriendelijk licht in Uw vertrek. Van 40 tot 2.60 breed, 2.10 lang, vanaf f 2 80. Demonstratie Rich. J. Blok, Hogewoerd 62. tel. 23123. Woonschip te koop, stalen bak. Leeg te aanvaarden. W.s. ..Elisabeth", Hoofdstraat 15 a, Valkenburg. Wegens vertrek te koop he renfiets, televisietoestel 1960, met antenne, radio, wasma chine, elektr. klok, alles 220 Volt. Verder blank berken dressoirs, bankstel, gasfornuis, Engelse kinderwagen, grote oliekachel, eettafel met 4 stoe len. Burggra/venlaan 85. Na 7 uur. Graszoden aangeboden ln elke hoeveelheid. Phlllppo, Margrletstraat 5, Lelden tel. 26414. C.Z., 150 cc. 1950 te koop. Tevens een weckketel met 50 flessen, J. Lente, ark „JetlJa", Slaaghsloot. Na 19 uur. Babycommode, box, spira len, wringer, geiser, kasten, stoelen, clubs, dressoirs, Oud hollandse leunstoelen, piano, orgel, bronzen pendule met coupes, tafels, llts-Jumeaus m. spiralen. Inkoop, verkoop meu belen, antiek enz. W. F. Koo reman, 9 Nieuwe Rijn 9, t/o. V. en D.. tel. 23261. Zitkamer aangeboden met keukengebruik aan dame b.b. h.h. 's Avonds na 7 uur. Br. bur. v. d. blad no. 5635 k. Te koop aangeboden een een-pers. ledikant met bedstel (3-delig) f25, een jongens- regenjas 14 Jaar, als nieuw f 7.50. Te bevragen: Pelikaan straat 23, tussen 7 en 8 uur. Prettige zelfst. werkkring aangeb. voor hulp ln de huish., 2 ochtenden per week, v.g.g.v. Aanmelden alleen 's avonds tussen 7.308.30 uur. Pr. Irenelaan 46, Oegstgeest. Markiezen, rolschermen, al le Jaloezieën. Grootste sorte ring zonwering. Prima afwer king. Verkoopkantoor Melchers Markiezenfabriek. C. E. Jedeloo Juffermansstraat 23, Oegst geest. Tel. 01710 - 31165. Iedereen ln Nederland een „Remington" kofferschrijfma chine f 255.1 Jaar Remlng- ton-garantie. Te betalen met f3.p. week Gratis demon stratie. Vr. inl., gehelmh. ge garandeerd Brieven bur v d blad onder no. 17799 k. Te koop een Invalidewagen, tegen elk aannemelijk bod. Rijn- en Schlekade 48, Lelden. Stofzuigers vanaf f 115. By aankoop van een nieuwe ge ven wij f 25.voor Uw oude. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 13. Bootje. Roel- of visbootjes, ook geschikt voor aanhangmo- tor. 400 x 135 om. f 300. H. R. Troost, Haven 14, Lelden. Conversatie moderne talen. Voor beginners en gevorderden. Kon. Erk. Pitmanschool, Plant soen 65, tel. 22558. f 100.voor Uw oude naai machine bij inruil. Wegens uitvallen van export-order nieuwe, moderne elektr. zig zag naaimachines. Tijdelijke prijs f435.met garantie en gratis les. Brieven bur. van dit blad onder no. 17789 k. S't Huren van automobielen een vertrouwenszaak. Tip- Top heeft Mercedes, Consul, Taunus, V.W. en V.W.-busjes. St.-Aagtenstraat 14, Lelden. Tel. 25709. Iedereen ls enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, eenpers. vanaf f 19.50, tweepers. f26.50. Smit's bedden-tapijtenmagazijn. Mare 98, Vrouwensteeg 9, tel. 23913. Uw adres voor rotan meube len, mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen Fa. v. d. Vaart, Lange Pieterskerkkoor- steeg 24, reparatie-inrichting, tel. 30534. wy betalen veel geld voor gebruikte goederen, zoals ra dio's, stofzuigers, pickups, gram.motoren, elektr. moto ren, meubelen, fietsen, brom- en motorfietsen, auto's enz. In- en verkoop. G. van Vliet. Janvossensteeg 34. Rijles met Volkswagen door gedipl. instructeur. Blonk's Autorijschool, Hugo de Vrles- straat 68. tel. 33002. (Na 6.30 uur)Lelden. Een grootbeeld Novak t.v. voor f 798. Indien gewenst zeer prettige betalingssprel- dlng. Vraagt demonstratie aan bij T.V.C., Vilf Meiplein 16. tel. 25100, Lelden. Huurt nu reeds Uw koel kast. een 120 1. compressor koelkast voor slechts f 4.50 p. week met recht van koop. Teske, Doezastraat 5. Autorijschool en verhuur zonder chauffeur John Rem merswaal. Nieuwe Renaults Dau >hlne 1960 en Volkswagen. Billijke tarieven. Utr. Jaagpad 16 A. telef. 21966. Koelkasten v.af f 2.98 per week. Wij bieden U reeds een 135 1. cor '.pressor koelkast voor slechts 1196.of f 8.— p, w. Teske, Doezastraat 6. HOGE PRUZBN Rectificatie vorige lijst. Prijzen ƒ400: 2980 m.z. 21930 en prijzen 2000 1660 6800 19751 1500 7418 1000 1423 6687 8197 11812 14268 5943 6426 6650 6756 9311 19152 21620 200 1804 2891 3095 3467 3579 8089 8301 8437 8785 9010 10555 11133 12184 12386 16045 16923 10^ 20301 20852 20911 21670 21976 PRIJZEN VAN ƒ80. 200: 596 mz. 1596 400 3402 3861 5827 5016 5863 6868 7933 3 19384 19749 19879 1103 124 234 314 350 459 550 719 858 892 11005 031 166 211 230 851 233 285 296 385 407 aan 506 517 526 808 868 959 2125 734 179 221 296 306 347 512 666 719 7Ö4 12059 354 383 587 641 748 778 872 899 790 833 858 9S5 13089 097 107 149 225 227 248 318 324 387 SOU 163 252 268 292 345 375 5(29 575 666 485 573 665 14000 571 704 735 7S2 787 790 830 866 871 967 14131 140 151 354 383 946 499 R4 583 SM 4068 090 693 117 169 207 396 477 560 595 006 635 709 751 844 490 632 825 16048 059 197 264 296 338 365 394 464 4064 268 357 447 454 635 669 723 857 877 503 518 525 529 537 562 600 681 749 780 910 916 970 971 980 854 872 6190 304 4 68 569 701 712 S36 S76 934 16155 263 419 435 519 564 601 851 951 7043 062 080 308 334 498 654 811 827 922 11018 249 323 508 803 822 841 871 879 906 824 971 8040 18007 092 142 167 227 358 425 464 623 111 219 256 325 352 547 705 720 778 19022 110 120 321 343 414 452 536 602 650 800 836 857 894 921 967 813 947 468 481 576 8025 107 149 174 351 625 715 883 813 20144 173 276 313 385 398 640 10008 103 120 122 329 606 730 773 834 878 978 655 844 900 837 955 21095 412 589 945 NIETEN 1031 257 626 086 125 133 139 132 223 226 238 241 11052 070 138 264 269 278 320 332 338 349 381 387 437 441 529 546 595 607 621 397 405 420 477 478 485 488 511 539 565 650 674 863 678 893 683 685 693 742 773 795 570 610 621 622 650 686 710 781 785 799 815 853 908 938 943 806 829 883 •908 921 929 957 961 971 2060 127 138 156 159 208 211 228 309 319 12043 077 081 111 118 182 270 288 302 341 326 349 353 356 388 389 399 406 420 431 426 452 488 495 500 511 512 518 519 558 456 468 504 530 848 544 607 635 638 712 726 601 704 715 775 779 804 806 829 835 841 752 779 819 866 874 877 915 933 996 853 860 887 894 971 993 3021 394 063 131 176 270 277 299 328 350 351 13043 108 111 158 186 240 243 256 320 362 453 684 477 497 518 538 598 617 646 408 491 507 524 536 547 564 573 608 611 673 822 692 703 707 718 737 769 786 808 614 629 652 653 656 657 663 691 696 727 842 854 872 942 945 976 985 990 999 730 781 802 807 826 859 869 922 946 4(XX 14003 015 038 064 096 146 182 196 231 239 4004 075 123 153 174 232 267 278 288 297 241 262 264 300 318 353 367 424 446 459 308 322 331 378 ■103 439 470 479 496 463 465 491 498 502 626 629 631 642 682 531 550 562 599 605 614 644 649 654 661 740 760 824 857 861 895 922 931 949 964 706 713 721 829 872 943 970 965 977 5010 019 288 030 037 108 175 137 206 223 254 15030 066 071 073 096 245 270 301 302 317 261 568 898 301 345 363 471 486 499 536 558 322 339 340 348 364 382 396 408 440 447 573 F, 73 695 712 737 750 820 848 875 484 517 539 645 651 682 715 736 743 790 903 014 912 824 827 S2S 900 905 946 962 991 6009 208 443 019 041 188 146 147 150 199 205 16017 033 055 085 086 101 145 162 193 242 237 283 294 297 316 319 380 397 434 253 282 308 315 337 339 443 450 486 509 482 506 562 567 612 667 716 727 754 628 806 17091 676 689 731 739 765 772 789 793 804 843 7002 205 KR6 017 964 064 068 082 094 115 122 164 133 896 114 918 149 986 158 207 255 270 358 398 488 216 249 282 300 321 346 348 394 488 612 625 671 690 743 756 765 768 794 901 492 693 497 535 547 553 573 627 633 668 690 905 925 988 992 700 728 735 817 825 832 882 914 920 18001 010 011 018 050 079 094 123 124 150 990 997 224 323 329 334 390 393 395 443 499 501 8062 064 086 130 155 171 177 221 290 312 564 593 624 671 749 782 830 870 891 898 322 371 385 411 629 421 432 461 479 487 510 951 966 577 590 622 632 659 660 730 786 788 19021 084 095 119 148 171 225 226 248 255 790 949 956 971 991 286 296 336 353 364 375 394 418 424 494 9032 057 103 104 111 144 146 158 166 230 510 512 549 575 577 598 624 720 737 744 243 270 324 332 346 350 355 362 363 391 773 70s 805 820 841 846 919 925 955 974 445 452 472 479 492 507 527 609 639 610 20039 060 075 095 119 141 172 253 342 364 660 666 671 691 700 703 713 717 753 758 442 447 450 454 484 519 527 565 568 569 777 823 3-13 860 910 993 999 576 582 5.85 597 629 639 664 665 666 678 10005 014 037 084 088 096 107 125 136 175 682 751 758 761 765 777 787 813 815 838 187 492 232 247 290 304 316 323 337 435 468 887 890 892 893 938 942 993 997 493 509 511 561 619 624 646 650 669 21016 110 139 165 224 228 247 261 313 408 690 698 713 831 836 862 864 883 885 890 496 498 556 583 587 606 690 702 707 727 910 975 732 736 740 830 872 974 984 T.V.C., Vijf Meiplein 16, Lelden, tel. 25100. Adres voor wereldbekende Novak auto radio, vanaf f159. Tevens ook voor reparatie aan alle merken auto- en transistorradio's. A.s. bruidsparen! Voor goed en verzorgd trouwrijden in 7- persoons auto's ls Uw adres: Zeemanlaan 12 a, tel. 23055. Wasmachines f 135. Nog enkele diure machines, iets be schadigd f 155. Centrifuges. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 13, tel. 24409. Overhemdenreparatie. Boor den en manchetten enz. ver nieuwen onder garantie. Ook no-lron. Vanaf heden ook de- poth. Self-Servlce Express. Sto men en verven. „Smits" over hemden- en kousenreparatle- bedrljf, Nieuwe Rijn 94, telef. 25391. Kredieten t/m. f 3000 (voor iedereen) voor aankoop meu belen en woningtextiel, direct van fabriek, enorme keuze en besparing, uiterst soepele be talingsregeling en strikte ge heimhouding. Vraagt vrijblij vend inlichtingen. Postbus 538 Den Haag. Jubileum-aanbieding 1875 1960. Gratis schoorsteen vegen (kosten f3), bij het nu laten schoonmaken van haard of cenitr. verw., met onze speciaal daarvoor aangeschafte zulg- maohlne. Alleen Sohelpenkaüe 23, tel. 21751. Jac. Stouten, schoorsteenvegen. Onderhoud v. centr. verw. en haarden. Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag. te lefoon 11.45.01. Verhuur zonder chauffeur van uitsluitend nieuwe auto mobielen. Speciale regeling voor verlofgangers. Blonk's Autobedrijf. Nieuwstraat 33 41, tel. 30.600. Klnderry wielen v.af f 49.5U, sportrijwlelen vanaf f89. Ook Rudge en Simplex voorradig. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 13, tel. 24409. Prima autosmeerolie, slechts f 0.85 per liter. H. R. Troost, Haven 14, Lelden. Tel. 01710 - 21664. U behoeft niet met nat goed te zitten als U een sneldroger koopt. Alle merken. Edy vanaf f 159.50. Fa. de Lange, Hoge Rijndijk 74, Hoofdstraat 26, Leiderdorp. H Damesfiets met nieuwe ban den in goede staat, f 30. Te vens prima stofzuiger, Hoover, f 25.Drie Ootoberstraat 29 a. Te huur bovenwoning, vrye opgang, huurprijs f 8 p. week, voor bejaard huisgezin, met één of twee kinderen. Al leen mensen met groep I ge lieven te reflecteren. Brieven bur. van dit blad no. 5547 k. Te koop nog enige prima bromfietsen ..Sparta" en „Kap tein Mobylette. Te bevragen: Waardgracht 183. Aangeb. imperiaal met lat' Jes, Oude Vest 197, BI Te koop bandrecorder m. 10 anden, z.g.a.n., tegen aanne melijk bod. J. Pz. Coenhof 24, Leiden. Grote gestoffeerde zit-slaap- kamer ln nieuw huls op zeer goede stand. Telefoon en dou che aanwezig. Brieven bur. v. d. blad no. 17815 k. Elektr. fornuis, merk Sie mens, in prima staat. Compleet met pannen f75.Regentes selaan 24, Oegstgeest. Telef. 26525. DIVERSEN 10% korting voor leden van onze Inkoopvereniging op wo ninginrichting, behang, verf, elektrische artikelen, kleding, schoeisel, huishoudtextlel, ba by-uitzet, radio, televisie, flen sen, uurwerken Vraag deel nemerskaart, geldig in 40 win kels. Postbus 158, Lelden. Jonge hond aan komen lo pen, reu, geen ras, rode hals band. Burggravenlaan 211, tel. 23676. Nette jongen, 27 jaar, Prot. zoekt kennismaking met een net meisje, ongeveer dezelfde leeftijd. Brieven bur. van dit blad ondier no. 17014 k. Wie ruilt myn 3-kamerflat te Alphen a/d. Rijn voor een benedenhuis of heel huisje met tuin te Lelden. Brieven bur. v. d. blad onder no. 5574 k. Vermist Jong cypers kater tje met kopje scheef, Gaarne terug te bezorge® af «tol Kloksteeg 19.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 12