Laatste nisuws Zeer grote belangstelling voor Sint Joris marsen te Oegstgeest LUISTERRIJK FESTIJN IN KASTEEL OUD-WASSENAAR Opgericht 1 maart 1860 Maandag 16 mei 1960 Veertiende wandelfestijn groot succes De traditionele Sint-Jorismarsen, ge organiseerd door de plaatselijke commis sies van de N.P.V. en N.P.G. te Oegst geest, in nauwe samenwerking met de K.V.-district Rijnland, behoren zeker ieder jaar weer tot één van de grootste evenementen in de districts-padvinders- beweging. Aan de toenemende belang stelling van ver buiten de districtsgrens, voor dit grote padvinders (sters)-wandel- festijn schijnt geen einde te komen, want ieder jaar weer is het aantal deel nemers groter dan tevoren. Zaterdagmiddag waren rondom het Witte Huis te Oegstgeest. de start plaats ▼an de marsen, niet minder dan ruim 4150 jonge mensen, ver deeld over 62 groepen, sa mengestroomd, hetgeen een nieuw record betekende. De gebruikelijke drukte, die aan de start vooraf gaat, werd nog aanzienlijk vergroot door 'n talrijk kijklustig pu bliek, dat mede profiteerde van het fraaie zomerweer. De algemene marsleider, de heer Chr. v. d. Horst had met zijn staf van adminis trateurs en route-commissa rissen de niet eenvoudige taak om de vele groepen op tijd te laten starten en dat ook dit jaar alles weer een zeer vlot verloop had, recht vaardigt een ere-saluut aan deze functionarissen. Het wandelfestijn werd geopend door de districtscommissa ris, A. Beekes, die zijn blijd schap uitsprak over de steeds groeiende belangstel ling en het feit, dat de aanvankelijk dreigende re genbuien waren overgedre ven om plaats te maken voor stralend wandelweer. Spreker wenste de deelne mers aan deze 14e mars veel succes toe. Na het ge nerale saluut aan de vlag startten de deelnemers aan de 15 en 20 km afstanden. De groepen jeugdige deel nemers voor de afstand van 7% km volgden spoedig en het was ruim half vier, toen de laatste groep de Ende- geesterlaan verliet. Een drietal meisjes drumbands en vier jongens-drumbands hadden het bijzonder druk. Zij toch hadden tot taak de groepen enkele kilo meters „op-weg" te helpen en terug te keren om enige tijd later de eerste groepen weer te gaan ophalen. Zij heb ben deze niet gemakkelijke taak op voor beeldige wijze volbracht. Terwijl de route van 7% km grotendeels binnen de ge meentegrens bleef, hebben de deelnemers op de 15 en 20 km afstanden genoten van het prachtige parcours, dat hen via de Rynzichtweg door Rijnsburg naar Katwijk aan Zee en via een andere route weer naar Oegstgeest terug voerde. Een woord van hulde aan de politie mannen, die zowel bij de start als bij de overvolle kruispunten voor een voortref felijke regeling zorgden. Hetzelfde geldt voor de leden van de E.H.B.O.-Oegst- geest en het Rode Kruis-Rijnland, die o.l.v. de heer A. Dirksen met als medisch adviseur dokter H. A. Reterink, zowel aan de startplaats als langs de routes de nodige E.H.B.O.-assistentie hebben verleend bij enkele gelukkig slechts ge ringe verwondingen. Een veertiental juryleden hebben op tal van plaatsen langs de routes de groe pen met een zeer kritisch oog bekeken en zij hadden de niet eenvoudige opgave de vele bekers, takken, medailles e.d. toe te kennen. 15 en 20 km (gecombineerd: de meisjes-drumband van het NP.G. uit Gouda. Alle deelnemers ontvingen een bronzen medaille (eerste deelname), een draag- lint (5e deelname), een zilveren medaille (10e deelname) of een jaarcijfer. Alle groepen ontvingen de groot model bron zen medaille. De technische groep van de Ewoud Joppensz-groep uit Leiden zorgde on der leiding van hopman W. J. Buijten- dorp met hun zendapparatuur voor een voortreffelijke verbinding tussen de centraalpost en de controleposten langs de routes. Uitslagen Wisselbeker en 1ste prijs (beker)De Dauwtrappers (Leiden)2de prijs .stan daard) De Spaarnegeuzen (Heemstede) 3de pry's (beker): De Santpaortsegroep (Driehuizen): 4de prijs (beker): St.- Agnesgroep (Hazerswoude). Daar de Kontikigroep (Bloemendaal) en het Marathonvendel (Lisse) evenveel punten als de St.-Agnesgroep behaalden, kregen ook zij een 4de prijs (beker). 7% km: Wisselbeker en 1ste prijs (beker) Bestevaerhorde (Katwijk aan Zee)2de prijs (beker)De Kinheimzwervers (Zandvoort); 3de prijs (hutspotje): De Zonnige Boskabouters (Heemstede); 4de prijs (bekertje)St.-Catharinegroep (Roelofarendsveen)5de prijs (bekertje) Tjardagroep (Hillegom)6de prijs (leg penning L.D.)De Rimboejagers (Den Haag). Voor de algemene wisselbekers (ge meente Oegstgeest) kwamen in aanmer king: De Spaarnegeuzen (Haarlem) voor de 15/20 km afstand en De Eikeldopjes (Heemstede) voor de 7% km afstand. De St.-Bavogroep uit Noordwijkerhout kreeg hier een eervolle vermelding en een kookset. Twee jongens van de Pieter Maris- groep kregen een extra vermelding. De eerste prijs voor de Jongens-drum- band (beker) ging naar de NP.V.-band uit Haarlem. Een dito beker ging naar RADIO-ACTIES STEUNDEN HET POLIOFONDS Blijkens het jaarverslag van het Prin ses Beatrix Poliofonds over 1959, is het fonds vorig jaar bjjna een kwart mil joen gulden (precies f235.000) te kort gekomen. Gezegd wordt, dat dank zij twee radio-acties, namelijk „Goed zo" van de NCRV en „Wie opent de kluis" van de AVRO, het werk thans niet be hoeft te worden ingekrompen. Hiervoor is ongeveer f2000.per dag nodig. Het verslag concludeert, dat het goed gaat met de polio-bestrijding. In het tijdvak van 1930 tot 1959 zijn in Neder land 14.000 poliogevallen gemeld. In die zelfde periode waren er in ons land rond 1000 sterfgevallen ten gevolge van polio. In het afgelopen jaar werden echter slechts elf gevallen van polio aangegeven en in de eerste drie maanden van dit jaar zelfs slechts een geval. Het Polio fonds ziet nu als voornaamste taak de verzorging van die patiënten uit de ge noemde 14.000 die nog steun nodig hebben. POKKENEPIDEMIE OP TARAKAN Het Indonesische persbureau Antara heeft gisteren gemeld, dat er op het olie-eiland Tarakan aan de oostkust van Borneo een pokkenepidemie is uitge broken. Gisteravond is op 101-jarige leeftijd overleden de heer J. van der Waals, de oudste inwoner van Nykerk. Jacobus van der Waals werd op 26 februari 1859 in Leiden geboren. Zijn hele leven heeft h|J gewijd aan het christelijk onderwijs. Een overzichtsfoto van de start bij het Witte Huis te Oegstgeest. De ruim 4000 deelnemers maken zich gereed te vertrekken. (Foto L.D./Holvast) OEGSTGEEST Dodenherdenking in Willibrordkerk Zoals gewoonlijk op de zondag na de 10de mei werd er in de Groene- of Wil librordkerk onder auspiciën van de Oran jevereniging gisteren een samenkomst gehouden ter herdenking van hen, die in de mei-dagen van 1940 hun leven gaven in dienst van het vaderland. De samen komst begon met orgelspel door Hans Boelee, nl. Elegisch voorspel Psalm 69 3 „Beschaam door mij de stille hope niet" van J. Zwart. Nadat gezamenlijk gezang 293 was gezongen sprak de heer N. van Weizen, als voorzitter van de O.V. een inleidend woord, herinnerend aan de eerste herdenkingsbijeenkomst in aan wezigheid van vele Canadezen, waar het woord werd gevoerd door ds. A. P. van der Haas, destijds hervormd predikant te Oegstgeest. Hij was ds. v. d. Haas, thans te 's-Gravenhage erkentelijk deze middag wederom te spreken, nu in het bijzijn van nabestaande familieleden, genodigden, o.w. pastoor Looyaard, en belangstellenden. Hij memoreerde de trouw van verschillende families, die jaar in, jaar uit, tot op de huidige dag de dodenherdenking bijwonen, en dank te al degenen, die hun medewerking verleenden aan de bijeenkomsten. Na orgelspel las ds. v. d. Haas, Lucas 9, de verzen 57-62. Hij sprak over de woorden: „Niemand die zijn hand aan de ploeg slaat en ziet naar hetgeen ach ter is, is bekwaam tot het Koninkrijk Gods". Het is bijbels wettig indien men niet bl|jft kleven aan het verleden. Wij moeten ons toerusten en richten op het nieuwe. Men is zo gemakkelijk geneigd om sommige dingen uit het verleden te idealiseren. Waren wij b.v. in de oorlog wel zo eensgezind of leek dat zo omdat wij in "n hoek gedrukt waren. Echte een gezindheid zo gebleven zijn, na de oorlog gingen we uiteen. Zo is het ook met de heldenmoed. Was dit in veel gevallen geen overmoed? God heeft zijn hand ge legd op alle ongerechtigheid en dit ver zoend. Vooruitzien hebben we nodig als brood. By de graven kijke men niet om laag, maar omhoog in verwachting van een nieuwe hemel en een nieuwe aarde, waar gerechtigheid woont. Dan kunnen wij verwachten één kerk en de eenheid in Christus. De bijeenkomst in de kerk werd be sloten met het zingen van het Engelse en Nederlandse volkslied. Op de graven van de Hollandse mili tairen werd een krans gelegd en het „Onze Vader" gebeden nadat alle na men waren afgelezen van hen, die wer den herdacht. Namens het Oorlogsgra- vencomité legde mevrouw P. H. Smits- Witvoet een krans bij de Engelse gra ven, waar ds. Van der Haas het „Onze Vader" in het Engels bad. De nabe staande familieleden hebben na afloop met het bestuur der O.V. thee gedronken in het kerkgebouw. Dodenherdenking bij het Haagsehe Schouw Het door de gemeente Oegstgeest zo keurig onderhouden gazon en monu ment aan 't Haagsehe Schouw was za terdagmiddag de plaats waar de oud strijders van de mei-dagen van 1940 van het v.m. lie Depót Infanterie te Leiden bijeengekomen waren ter her denking van de gesneuvelden in deze omgeving. Daar geen herdenkingsrede werd gehouden was de plechtigheid van korte duur. Muzikale medewerking werd verleend door de Harmonie van Valken burg die na de kranslegging, twee cou pletten van het Wilhelmus ten gehore bracht. De Oegstgeester Rijkspolitie was aanwezig voor de verkeersregeling, die bijzondere aandacht vraagt, omdat tij dens de stilte en het spelen van het volkslied alle verkeer op de drukke Rijksweg tot stilstand moest worden gebracht. Rondrit ouden van dagen Het comité Rondrit Ouden van Dagen heeft het voornemen om, in afwijking van de voorgaande 25 uitstapjes met auto's van particulieren, dit jaar een reis te maken met autobussen. Ouden van dagen wonende in Oegstgeest van 65 jaar en ouder moeten zich voor deze reis ten spoedigste opgeven bij mej. C. Vrij. Terweeweg 62, VOORSCHOTEN WANDELSPORT Zaterdagmiddag werd de jaarlijkse .Duivenvoordetocht" ten bate van Pro Juventute gehouden, die o.m. door de prachtige „Horsten" en langs de bloeien de Seringenberg liep. Er was wat minder deelname dan vo rig jaar, waarschijnlijk doordat ook en kele andere evenementen in de omge ving belangstelling trokken. De eerste prijs in de 10 km. tocht was voor DES schoolgroep uit Den Haag, 2. Margriet Voorschoten, 3. Vios Sassen- heim en 4. SVLV Voorschoten. Uitslag 15 km.: eerste prijs en wissel beker: DES, Den Haag, 2. Liberty, Vlaardingen, 3. DVT, Voorhout en 4. ZUT, Leidschendam. De pr|js voor de 25 km. was voor de Wandelsportvereniging Zurich uit Den Haag, die de ereprijs met de legpenning, beschikbaar gesteld door Prins Bern- hard, kreeg. De wisselbeker voor de beste Voor- schotense groep was voor Margriet uit Voorschoten. J. C. Greive bevestigd In de ochtenddienst in de Hervormde Kerk in Voorschoten heeft ds. Saraber Minister Luns, Baron van Hardenbroek en dr. Veldkamp Seigneurs de Franc-Pineau Minister Lunsbaron van Harden broek, grootmeester van het Huis van H.M. dc Koningin en staatssecretaris dr. Veldkamp hébben er zaterdagavond een staatstaak bij gekregen. Tijdens een luisterrijk feest in Kasteel Oud- Wassenaar voor driehonderd gasten uit de hoogste kringen in den lande wer den zij n.l. geïnstalleerd als „seigneurs de Franc-Pineau" en als zodanig op genomen in de regering van de Prin- cipauté de Franc-Pineau"een denk beeldig Frans vorstendom, dat be staat bij de gratie van een speciale wijnsoort uit de streek waar ook de cognac vandaan komt: de Pineau des Charentes. Twee ambassadeurs heeft dit Vorsten dom in ons land: jhr. A. P. C. van Karnebeek en jhr. H. E. van Weede. Zij waren le Prince de Franc-Pineau, de Parijse Graaf d'Herbemont, behulp zaam b|j de organisatie van het feest in het kasteel, de vijfde plechtige hofzit- ting, die sedert de stichting van het vorstendom werd gehouden. De vier vo rige keren in Frankrijk en in Bel gië waren historische kastelen het toneel voor deze plechtigheid, die met heel veel romantische luister omgeven werd. Voor het eerst werd een hotelbe- drijf door de regering van Franc-Pi neau waardig geacht voor een „Cour d'Amour", zoals de Franse organisatoren het noemen, een feest, geïnspireerd op de „minnehoven" die in de 12e en 13e eeuw in bepaalde delen van Frankrijk werden gehouden. Op deze minnehoven verschenen rondtrekkende zangers en dichters en andere kunstenaars om voor de edele heren en jonkvrouwen hun talenten te demonstreren. Zo kon het zaterdagavond omstreeks 11 uur in de marmeren hal van het kasteel gebeuren, dat de hofdichter van Franc-Pineau, Serge Paul aan de Prince verzocht aan twee Franse zangeressen, Janie Cap en Josia Saint Clair de gelegenheid voor een kort optreden te bieden. Zij zongen enkele liederen en de seigneurs die ach ter de Prince en zijn grootkanselier, de Markies van Amodio stonden opgesteld, betuigden door hoffelijke buigingen hun waardering voor hun artistieke presta- ties. Gezang en muziek vormde de inlei ding tot de eigenlijke installatieplech tigheid. Achtereenvolgens verschenen minister Luns. de grootmeester Baron van Hardenbroek en staatssecretaris Veldkamp op het podium bij de Prince om te tonen, dat zij waardig waren in de selecte schare van seigneurs te wor den opgenomen. Zij moesten daarvoor eerst de dichter noemen van een vers, dat werd voorgedragen. Daarna moesten de kandidaten uit een grote bokaal Pineau proeven en hun oordeel geven en luisteren naar de hofdichter, die een aantal „voorschriften" voorlas. Nadat mr. Luns, baron van Hardenbroek en dr. Veldkamp deze opgaven volbracht hadden werden zij getooid met het fraaie tenue van de seigneurs van Pi neau: een wijde mantel met hoed. Aan de „hofzitting" ging een diner vooraf voor een kleiner aantal geno digden, onder wie de drie nieuwe seig neurs, de ambassadeurs van Frankrijk, Engealnd, Spanje, Brazilië, Griekenland en Italië, de commissaris der Koningin, mr. Klaasesz, de burgemeester van Was senaar, Baron van Wijnbergen en hun dames en nog een aantal anderen. Zij werden in de hal begroet door digni tarissen van Franc Pineau in ambts kostuum en begaven zich tussen twee rijen lakeien in vol ornaat met gepoe derde pruiken naar de balzaal, waar zij door een ceremoniemeester met helle baard werden aangekondigd b|j de Prince. De hoogste functionarissen van het hof van Franc-Pineau werden bijge staan door pages. Het diner werd opge diend door lakeien. De chef-kok van het kasteel, de heer J. C. Swidde, werd aan het eind van het diner bij de Prince ontboden om uit waardering voor de door hem bereide „Paté Oud Wassenaar la gelée de Pineau" te worden onder scheiden met de eretitel „conseiller de bouche". Het bij de onderscheiding be horende ereteken werd hem door de Prince omgehangen. De plechtige hofzitting en het daarna volgende hofbal, dat door de Prince met lady Deterding geopend werd, werd bijgewoond door een driehonderdtal gasten, onder wie vele bekende per- soonlijkheden en tal van leden van adellijke families. gisterochtend kandidaat J. C. Greive bevestigd tot predikant. Ds Saraber hield een korte preek over Joh. 17 16, waarna hij de kandidaat Greive met handoplegging bevestigde tot predikant in algemene dienst als leger- predikant. Bij deze handoplegging werd ds. Saraber geassisteerd door de ouder ling van dienst, de heer C. Mechelse, schoonvader van de nieuwe predikant. Ds. Greive hield daarna een prediking over Joh. 17 18 met als thema „Gezon den in de wereld". Na de dienst werd in het Gebouw voor Christelijke Belan gen gelegenheid gegeven tot feliciteren, waarbij de heer Van Vliet uit Zoeter- woude namens het breed moderamen van het classicale verband Leiden sprak. Raad woensdag bijeen De raad van Voorschoten komt woens dagavond om 8 uur in openbare verga dering b|jeen. Na het onderzoek van de geloofsbrie ven van mevrouw A. Stoker, die de heer G. Mol zal opvolgen, zal als enige an der punt behandeld worden het pre-ad- vies van B. en W. op de nota van G. S. van Zuid-Holland inzake de grenswijzi gingen tussen Voorschoten, Leiden en Valkenburg. De andere betrokken gemeenten in de Leidse agglomeratie hebben alle hun standpunt reeds in een gemeenteraads vergadering bepaald. WASSENAAR De handenarbeidclubs, die door de jeugdwerkcommissie in de hervormde wijkgemeente Den Deyl in het leven zijn geroep naderen het einde van het seizoen. In verband daarmede wordt op dinsdagavond 17 mei a.s. van 8 tot 10 uur in het Deylerhuis een tentoon stelling gehouden die voor iedere belang stellende vrij toegankelijk is. Op vrijdagavond 20 mei zal het oefenseizoen van de BB. worden be sloten met een grote oefening. De beide wijken van de B.B. en enkele over heidsdiensten zullen worden ingescha keld. Na afloop van de oefening vindt een bijeenkomst plaats in het Vereni gingsgebouw in de Kerkstraat. De oefe ning begint om half 8. ZOETERWOUDE Spaargelden Coöperatieve Boerenleenbank stegen De Coöp. Boerenleenbank hield haar jaarvergadering in café Landzicht. In zijn openingswoord gaf de voorzitter, de heer W. M. van der Salm, een uitvoerig overzicht over 1959, vooral betreffende de gang van zaken voor de veehouders. Aan het jaarverslag ontlenen w|j het volgen de. De omzet steeg in 1959 met f. 1.500.000 tot f. 20.500.000. Het aantal spaarreke ningen kwam op 2310. In de week van 12 tot 17 oktober heeft de Bank een Raiffeisenweek gehouden. Door het plaatsen van advertenties, het huis-aan-huis verspreiden van folders en het beschikbaarstellen van spaarpremies werd de spaarbank meer onder de aan dacht van het publiek gebracht. Het be drag van de spaargelden bedroeg op 31 december 1959 f. 2.491.000, hetgeen f. 290.000 meer is dan het vorig jaar. Er werden 44 nieuwe voorschotten ver strekt tot een bedrag van f. 322.200 (in 1958 34 met een totaal van f. 245.000); 22 voorschotten werden geheel afgelost. Op 31 december 1959 stonden 152 voor schotten uit, waarvan 80 onder hypothe cair verband en 72 met andere zekerheid. Het totaal bedrag aan voorschotten be droeg ruim f. 1.000.000. Het aantal rekeninghouders bedroeg 126, waarvan 72 met een krediet van f. 527.000. De omzet in lopende rekening steeg met f. 1.100.000 naar f. 6.600.000. Het saldo tegoed bij de Centrale Bank bedroeg op 31 december 1959 f. 1.067.000. De omzet met de Centrale Bank in 1959 was f. 6.300.000. De winst over 1959 beliep f. 17.580 (vo rig jaar f. 15.250). Van deze winst werd f. 3.200 gereserveerd voor belastingen, bij de r- erve bijgeschreven rente f. 2.750 afgeschreven op het kantoorgebouw f. 7.000 en op het meubilair f. 500, eer- w|jl voor het waarborgfonds werd gere serveerd f. 630. Het restant ad. f. 3.533,98 werd toegevoegd aan de reserve. Deze kwam hierdoor op een bedrag van f. 114.000. Het aantal dagboekposten beliep 13.800. Het aantal leden steeg tot 300, hetgeen een vermeerdering betekent van 26. De heer G. P. van der Krogt Hzn., die periodiek als bestuurslid aftrad, werd herkozen. Het aftredende lid van de Raad van Toezicht, de heer W. M. van der Salm, werd eveneens herbenoemd. LEIDERDORP Bt/RGERLMKE STAND Bij het Nationaal Monument op de Dam werden zaterdag de geval lenen van marine, landmacht en luchtmacht herdacht door kransleg- ging- Eisenhower niet naar Rusland Kroesjtsjef wil topconferentie halfjaar uitstellen Premier Kroesjtsjef heeft heden ochtend op de topconferentie de uitnodiging aan president Eisen hower om de volgende maand een bezoek aan de Sovjet-Unie te brengen, ingetrokken. Dit is in Amerikaanse kringen meegedeeld. De Russische premier, Kroesjtsjef, heeft op de heden gehouden ver gadering van de Grote Vier gezegd dat het volgens de Russische rege ring het beste zou zijn de confe rentie zes tot acht maanden uit te stellen, omdat een verklaring van Je V.S. over het vliegtuigincident in de Sovjet-Unie is uitgebleven. De daad van de Amerikaanse Luchtmacht diende plechtig ver oordeeld. Zaak O. terugverwezen De rechtbank te Leeuwarden heeft vanmiddag de zaak van de Berkelse arts terugverwezen naar de rechtercommissaris. BEURSOVERZICHT Vaste stemming Amsterdam, 16 mei. Op de eerste beursdag van de week was de handel op de Amsterdamse effectenbeurs van bescheiden aard. Van ochtend kwamen de koersen van de in ternationale fondsen op hoger niveau en vanmiddag zag het er aanvankelijk naar uit dat het ochtendpeil niet ge handhaafd kon blijven. Deze aarzeling werd echter weldra overwonnen. Slechts in een enkel geval, zoals bij Philips, bleef de koersontwikkeling beneden die van het voorbeursverkeer. De topconferentie die vanochtend in Parijs met een uur vertraging is geopend was ter beurze onderwerp van gesprek maar vermocht de stemming niet rechtstreeks te beïn vloeden. Toch had men de indruk dat de voelbare politieke spanning een ze kere terughoudendheid in de hand werkte. Immers, na de vaste stemming van Wall Street van j.l. vrijdag is Am sterdam vlot gevolgd met een eveneens hoger koerspeil. Zou echter de topconfe rentie normaal en zonder de spanning van het vliegtuigincident zijn geopend, wellicht dat dan vandaag een ruimere beurshandel aan de dag zou z|jn ge treden. Dit laatste was nu niet het geval. De omzetten bleven gering en alleen de Phi- lipshoek was levendig en druk. Vanoch tend werden Philips gedaan op 957, dus 10 punten boven het vorige slot. Van middag werd gedaan tussen 951 en 954, dus een lichte reactie ten opzichte van hedenochtend. Aku handhaafde de vaste stemming en liep 8 punten op tot 469. Unilever aarzelde eveneens vergeleken met vanochtend. Toen werd gehandeld op 841, vanmiddag bleef de koers er onder en was zelfs een ogenblik 837. Voor Olie blijft de markt gereserveerd en kon het slotpeil van vrijdag niet be houden blijven. Daarentegen gingen Hoogovens verder omhoog. Vanmiddag een winst van tien punten tot 628. De Scheepvaartmarkt was verdeeld en stil. Alleen Nievelt Goudriaan ontving enige steun. Cultures hadden een kleurloos verloop en gaven geen aanleiding tot opmerkingen. Ned. Staatsfondsen waren prijshoudend en ongeanimeerd. Vandaag begon de claimhandel (op de incourante markt) wegens de uitgifte van f 2mil joen aandelen der Eerste Nederlandsche Verzekering-Maatschappij. De advies prijs luidde f265 bieden. Onveranderd werd geadviseerd f 158. Later kwam er nauwelijks nog verandering in de koers ontwikkeling en de markt sloot ongeani meerd maar, wat de internationale fond sen betreft, met een vaste ondertoon. WISSELKOERSEN Amsterdam, 16 mei. Londen 10.57%—10.58New York 3.76fg—3.77A, Montreal 3.85%—3.85%, Parijs 76.89%76.94%, Brussel 7.56 7.56%, Frankfort 90.38%90.43%, Stock holm 72.89—72.94. Zürich 87.24%— 87.29%, Milaan 60.70%60.75%, Kopen hagen 54.57—54.62, Oslo 52.81%—52.86% Wenen 14.47%—14.48%, Lissabon 13.18% —13.19%. Beurs van Amsterdam Maandag 16 mei ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 99A 99% Ned. '59 4% 99ï38 99% Ned. '59 4% 97% 97%GL Ned. '53 3% 93 93% Grootboek obi. 3% 78B 78% Ned. '47 3% (3) 91fi Ned. '51 3% 95% 95%B Ned. '53 (3%) 93% 93% Ned. '56 3% 93% 93% Ned. '48 3% 86H 86% Ned. '54 3% 86% 86^ Ned. '55 I 3% 8S 88A Ned '55 n 3y4 90% 90% Ned. *37 3 89% 89% Dollarlng '47 3 92% 92% Investeringscert. 3.. 97^ 97% Ned. 62-64 3 97f? 97f|GB Indië *37 A 3 93A 92tf Grootboek '46 3 S9,36GL Ned. WB 6% 109A 109A ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 35 35 Nat. Handelsbank 158 159 Ned Handelm|j270GL 266 Amst Rubber 190% 108% H.V.A162% 162% Senembah 539 540 A.K.U461% 467 Berkel's Patent (v.) 294GB 292 Calvé Delft cert. 830 834% Deli Mij en (Ver.) 173.20 173.10 Kon Pap v. Gelder 266GB 269GB Hoogovens eert 618% 627 Müller en Co NF 448 450GB Ned Kabelfabr 163GB 479GB Philips 947 950 Philips pref 271GB 270% Unilever 832% 837% Wilton Feyenoord 188% 1S9 Biliton 2de r 348 352 Dordtse Olie gew. 686 683% Kon Olie (f20 147 146.70 idem (50 A f20.— 145.20 144.70 Holl Amer lijn 138% 136% Java China Paket 142% 142% KL Al 108 109 Kon Ned Stmv M|j 173% 171% Kon Paket Mij 130% 129 Stoomvaart Mij Ned 152% 151 Nievelt Goudr eert 135% 136% v Ommeren eert. 258 256 Kon Rott Lloyd 143% 143% Ned Scheepv Unie 143% 142% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen Adam 47 (3%) 3 93% 94 idem "48 (3%) 93 93% R'dam '52-1 (4%) 98 98 ld ld. "37 I-H (3%) 93% 93% Z.-Holiand '56 (4%) 98% Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 103% 103« id. N.WJB '52 (4%) 96A 96A Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 94% 94A Premieleningen 101 100% A'dam '51 I 2% 84 83% 79% 79% A'dam '56 II 2% 95% 95% Eindhoven '54 2% 79% 79B Enschede '54 2% 80% 81 Den Haag '52 I 2% 86 86% Idem n 2% 89 88% R'dam '52 I 2% 88 88% 88 88% 100 97% Utrecht '52 2% 89% 87 Z.-Holl 1957 2% 95 95% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 214.50 Amst. Bank 339 H.B.Ü eert217 Rott Bank 280% Twentsche Bank 261 Industrie Ondernemingen Albert Heyn411% Borsumij 57 K N Edmet. A-AA 95 Idem pref wd 106% Electrolasmi) 313 Kon Ned Grofsm 155 Hol) Constructie 490 Ing bur v BouwnUv 260% Interna tlo 157 Int Kunststof! Ind 61% Leidse Wolspinnerij 384 Rott Droogdok M|j 589 Sikken's Lakfabr 639 Ver Touwla brieken 305 Walvisvaart 111 Wern ink's Betonm 142 Van Wijk en Heringa 109 Zaalberg 115 Spoorwegen Dell Spoorweg MU 5% Amerik fondsen Canadian Pacific R 24% Intern Nickel 103% Anaconda 49% Bethlehem Steel 43% Cities Service 427», General Motors 45 Kennecott 79 A Republic Steel 60% Shell OU 63% Union Pacific 25A Un. States Steel 76% 215.50 336 216% 278% 260 410L 57 95 106% 312% 155 260% 155% 62 387% 580 630 306 110% 142 107% 117 25 105 50% 45% 43 46% 8(1 62% 63% 26 79%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 11