Kerkdiensten Leiden en omgeving Morgen lacht moeder! Tocli een kans voor Salzburgse Rosenkavalier" voor Eurovisie? M' FLORA Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 7 mei 1960 Vijfde blad no. 30042 r Zondag 8 mei Leiden Hervormde Gemeente Pieters kerk: 10 uur ds. P. Kloek, 7 uur ds. W. A. Smit te Amsterdam. (B.K.-dienst. Onder werp: God en Mens). Hooglandse Kerk: 8.30 uur ds. J. de Wit 10.30 uur ds. M. Ottevanger. Oosterkerk: 10 uur ds. D. J. Vossers. Marekerk: 10.30 uur ds. H. Bouter, 7 u. ds. H. J. van Achterberg. Bethlehemkerk: 10 uur de heer J. Kool) voor ds. J. Groot. Maranathakerk: 10.30 uur dr. K. E. H. Oppenhelmer. Herv. School Boshulzerkade: 10 uur ds. J. de Wit. Herv. Ulo-school Asserstraat: 10 uur ds. H. J. van Achterberg. Aula School Marnlxstraat: 10 uur ds. P. van den Berg te Den Haag. Jeugdkerk Aula Gymnasium: 10 uur mei. P. van Dalfsen. ver. van Vryz. Hervormden Leldse Volks huls: 10.30 uur ds. Van Mullem te Rot terdam. Eglise Wallonne: 10.30 uur ds. Ch. Ca- banls. Academisch Ziekenhuis: 10 uur de heer J. P. G. Slerat, te Lelden. Diaconessenhuls: 10 uur ds. G. T. Rot huizen te Lelden. Geref. Kerk Zulderkerk: 10 uur dr. von Meyenfeldt, 5 uur prof. dr. K. Dijk, te Amsterdam. Aula school, Tlmorstraat: 10 uur dr. Dronkert, 5 uur dr. Westerink. Kerk Oude Vest: 10 uur prof. dr. K. Dijk, 5 uur ds. H. U. Buitlnk te Baarn. (Spec, dienst Jub. clubh. „de Jeugdha- ven"), 7 uur ds. Heule. Maranathakerk: 9 uur dr. Westerlnk, 5 uur dr. von Meyenfeldt. Chr. Geref. Kerk: 10 uur (onderwerp: De zonde van onoplettenheid rondom de bevrijding) en 5 uur (onderwerp: Na deze openbaarde Jezus zich aldusds. C. v. d. Weele. Geref. Gemeente: 10 en 5 uur lees- dlenst. Geref. Kerk (Vrijgemaakt): 10 en 5 uur ds. W. G. de Vries. Evang. Luth. Gem.: 10.15 uur ds. J. M. Hoekstra. Rem. Gem.: 10.30 uur dr. J. van Goud oever. Doopsgez. Gemeente: 10.30 uur ds. H. Wethmar te Zaandam. Oud-Kath. Kerk: (Zw. Singel 50): 9.45 uur Hoogmis. (Woensdag 9 uur H. Mis). Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstraat 19): 10.30 uur gezongen H. Mis. Christian Science (Steenschuur 4) 10.30 uur dienst. Baptistengemeente: 10 en 5.30 uur dhr. H. Schouten Jr (dinsdag 8 uur bijbelbe spreking en vrydag 8 uur bidstond). Evang. Chr. Gemeenschap' (Middelste- gracht 3)10 en 5 uur dhr. Dikkes; (maandag 8 uur Jeugdbijeenkomst en dinsdag 8 uur bidstond). Leger des Hells: 10 uur heillgingssamen- komst. 6.45 uur openluchtsamenkomst; 7.30 uur opwekkingssamenkomst. Diensten olv. kapitein R. J. Schurink. Aarlanderveen Herv. Gem.: 10 uur ds. E. G. Boesenkool, 6.30 uur ds. H. Hoe- kema te Arnhem. (Jeugddienst); Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. W. van Hoek; Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. D. Henstra te Delft. Alphen aan den Ryn Herv. Gem. Jullanastraat: 9 uur ds. J. H. Bogers. 10.30 uur ds. Hartveld te Rotterdam, 0.30 uur ds. P. A. Lefeber; Kapel Gouwsluls: 10 u ds. M. Hanemaayer; Gebouw Jonathan: 6.30 uur ds. M. Hanemaaljer; Kapel Hooftstraat: 9.30 uur ds. Chr. van der Leeden te Hazerswoude; Oudshoornseweg 10 uur ds. G. Cadée. 6.30 uur ds. H. Har- kema; Martha-Stlchting: 10.30 uur ds. J. P. Honnef te Leiderdorp: Geref. Kerk Ma ranathakerk: 10 uur ds. W. wyma. 6.30 uur ds. K. H. Schuring; Noorderkerk: 10.45 uur ds. G. Mulder, 6.30 uur ds. W. Wyma; Aula Chr. Lyceum: 10 uur ds. K. H. Schuring, 6.30 uur ds. G. Mulder; Hooftstraat: 10 uur ds. P. D. Kuiper te Safesenhelm, 6.30 uur ds. H. v. d. Berg te Sassenhelm; Chr. Geref. Kerk Noorderkerk Grijpensteinstraat: 8.45 en 4.15 uur ds. M. S. Roos; Oud Geref. Gem. Van Manders- loostraat :9.30 en 4 uur leesdlenst; Rem. Geref. Gem. van Mandersloostraat: 7 uur ds. Mackenzie te Lelden; Evangelisatie IJsbaangebouw: 10 uur Eredienst, 6.30 u. de heer Bonk uit Israël. Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 en 6 uur ds. W. A. S. Laurense; Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdlenst. Bodegraven Herv. Gem.: 10 uur ds. Van der Velden te Nleuwpoort, 6.30 uur ds C v. d. Bosch; Nleuwerbrug: 6.30 uur ds J. Haltsma te Woerden; Herv. Evang 10.30 uur ds. C. A. van Harten te Delft. 7 uur ds. A. Oliemans te Dordrecht: Ger. Kerk: 9.30 uur ds. L. Loosman (H.A.). 6.30 uur ds. L. Loosman; Nleuwerbrug: 9.30 en 6.30 uur dr. Holtrop te Den Haag Geref. Kerk (Vrygem.)9.30 uur leesdlenst 3 uur ds .H. Schol te; Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdlenst; Luth. Gem.: 9 uur ds. A. Jense; Evang. Kring: 10 uur Ere dienst, 7 uur dhr. L. de Graaf te Alphen aan den Rijn. Boskoop Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. G. J. van Embden te Zoeterwoude, 6.30 uur ds. A. de Leeuw; Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. G. Leene; Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4.30 uur ds. P. J. de Bruyn Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst; Ver. Vrljz. Herv.: 10 uur ds. A. Kalis. Hillegom Herv. Gem.: 10 uur ds. J. Veenendaal. 5 uur ds. F. Brouwer; Geref. Kerk: 10 uur ds. A. K. Krabbe, 5 uur ds. B. Kornet te Oude- en Nieuwe-Wetering; Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur drs. A. H. Schipper; Ned. Prot. Bond: geen dienst; Evangelisatie-samenkomst 3 uur (Nutsge- bouw). Spr. dhr. J. zyistra, evangelist te Gouda: (Maranatha-bijeenkomst woens dag 8 uur Nutsgebouw. Spr. dhr. Jb Klein Haneveld, evangelist te Bodegraven). Hoogmade Herv. Gem.: 10 uur ds. J. H. de Vree. Kaag Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. M. Fokkema. Het kerkgebouw van de Hervormde Gemeente te Nieuwveen. IFoto Leldsch Dagblad) Katwijk aan den Ryn Herv. Gem.: 9.30 uur vie. J. van 't Kruis, 6 uur ds. A. Makkenze; Kapel Nieuwe Duinweg: 9.30 uur ds. J. J. F. Franck te Utrecht; Gym nastieklokaal Narcisstraat: 10.30 uur ds. A. Makkenze; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. H. de Valk, 5 uur ds. L. van der Linde te Rijnsburg. Katwijk aan Zee Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 10 uur ds. de Vos. 6 uur ds. Hagen Oude Kerk: 10 uur ds. Offeringa, 6 uur ds. Bouman; Kapel: 10 uur ds. Tukker, 5 uur ds. de Vos; Gr. van Pr.-school: 10 uur ds. Bouman; Zeehospitium: 6.45 uur ds. Pijlman; Geref. Kerk: 8.30 en 10.30 u. ds. Pijlman, 4.30 en 6 uur dr. J. C. Gil huis te Amsterdam-W.; Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. de Jong; Geref. Kerk (Vrijgem.)9.30 en 5 uur stud. M. Heems kerk te Leiden: Geref. Gemeente Remise straat: 10 en 5 uur leesdienst Geref. Ge meente In Ned. Casa Cara: 10 en 5 uur leesdienst. Leiderdorp Herv. Gem.t 10 uur ds. J. Kooreman te Rhenen. 6.30 uur Jeugd dienst. Voorgangster: mej. wlka De Vlle- ds. kerk; Geref. Kerk: 10 uur ds. Banga, uur ds. Dyk Kerkzaal: 9 uur ds. Dijk, 5 u. ds. Banga; Vrijz. Herv. Gebouw Lindelaan 12a: 10.30 uur ds. A. G. Roeders te Hoge- veen. (Bijz. dienst 20-jarlg bestaan). Lelmuiden Herv. Gem.: 9.30 uur ds. D. H. Gijsbers; Geref. Kerk: 9.30 en 7 uur ds. H. J. Koffrle. Llsse Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. G. Pettlnga, 7 uur vicarins J. Mansvelt; Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. K. Schou ten ;Chr. Geref. Kerk: 10 en 4.30 uur ds. D. H. Biesma Geref. Gemeente: 10 en 4 u. leesdienst; Geref. Kerk (Vrijgem.): 10 en 4.30 uur ds. J. J. Verleur; Oud Geref Ge meente: 9.30 en 3 uur ds. B. Toes te Kin derdijk; Ned. Prot. Bond: geen dienst. Nieuwkoop Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W. H. de Jong ,6.30 uur ds. W. VerwelJ te Zevenhoven; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. W. Tom te Oudshoorn; 6.30 uur ds. G. F. Snel Rem. Geref. Gem.: 10 uur ds. TJalsma; Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur Dienst des Woords. Nieuwveen Herv. Gem.: 9.30 uur de heer J. v. d. Hoek, 3.15 uur d6. Engel6 te Zaandam, 6.30 uur de heer J. v. d. Hoek; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Snel. Noordwijkerhout Herv. Gem.: 10 uur ds. A. H. Smits, 3.30 uur Dijk en Burg: ds. A. H. Smits. 7 uur De Zilk fam. Gort: ds. A. H. Smits. Oegstgeest Herv. Gem. Groene Kerk: 10.30 uur wlka M. A. de Vlieger. Jeugd dienst. 7 uur ds. G. F. Callenbach; Pau- luskerk: 10 uur ds. B. C. Visser; Hoge Mors: 10 uur ds. G. F. Callenbach; Ver. v. Vrijz. Herv. W. de Zwijgerlaan: 10.30 uur ds. W. J. H. Hubeek: Geref. Kerk: Mau- ritslaan: 10 en 5 uur ds. M. Ros te Hoofd dorp; Geref. Kerk (Vrijgem.) W. de Zwij- gerkerk: 8.30 en 3 u. ds. R. Brands (H.A.) Oude-Wcterlng Herv. Gem.: 9.30 uur ds. A. M. Knottnerus; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. A. G. Kornet; Rem. Geref. Gem.: 7.15 uur ds. A. W. Cramer te Nieuw koop. Rijnsaterwoude Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. C. J. Baart; Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur Dienst des Woords, 2.15 uur ds. H. Biesma te Lisse. Sassenlieim Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. Walvaart, 5 uur ds. Luiten te Delft; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. Van den Berg. 5 uur ds. Kuiper; Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Teines te Nunspeet; Ned. Prot. Bond: geen dienst. Ter-Aar Herv. Gem.: 9 en 2 uur ds. Lindenburg; Geref. Kerk: 10.30 en 6.30 u. ds. Heyner. Valkenburg Herv. Gem.: 10 uur ds. D. Lekkerkerker. 6.30 uur ds. H. L. Boon stra te Warmond; Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Langeler; Geref. Kerk (Vrijgem.): 10.15 en 5 uur ds. R. Brands (H.A.). Voorhout Herv. Gem.: 10 uur ds. de Jong. Voorschoten Herv. Gem. Dorp: 10 uur ds. Meyerlng (H.D.), 7 uur ds. Kok te Charlols, Open Deur Dienst; Rijndyk: 10 uur ds. Saraber; Hulp en Heil: 10 uur ds. Valeton te Den Haag; Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. J. C. Houtzagers te Drieber gen ;Geref. Kerk (Vrijgem.): 10 en 5 uur ds. I. de Wolff te Enschede. Waddinxveen Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J. Kooien te Reeuwijk. 6.30 uur ds. J. R. Cuperus; Wijkgebouw Esdoornlaan: 9.30 uur ds. J. R. Cuperus, 6.30 uur ds. D. v. d. Ent-Braat; Stationsstraat: 9.30 uur ds. E. H. Kalkman, 7 uur Jeugddienst: ds. v. Heerden te Schevenlngen; Geref. Kerk: 9 en 10.30 uur ds. J. SnoeiJ, 6.30 uur ds. J. M. van Krimpen te Rotterdam; Rem. Ger. Gem.: 10 uur mevr. da. A. van 's Hoff- Visser; Chr. Afgesch. Gemeente: 9.30 en 5 uur ds. A. P. Verloop. Warmond Herv. Gem.: 10 uur ds. H. L. Boonstra (H.D.), 7 uur ds. Lekkerkerker te Valkenburg. Wassenaar - Dorpskerk Herv. Gem. 10 u. dr. Th. C. Frederlkse, 7 u. ds. H. Beker; Klevietkerk: 9 u. jeugdkerk. 10 u. ds. J. T. Wiersma. 7.30 uur Jeugddienst: ds. F. camplaan: 10 en 5 uur ds. J. Vrolijk, te Rotterdam; Zijllaan: 10 uur dr. D. K. Wielenga, 5 uur ds. G. Th. Rothuizen te Leiden; Ned. Prot. Bond Lange Kerkdam: 10.35 uur dr. S. van der Woude te Am sterdam; Johannahuls: 10.30 uur ds. J. Spijker, te Den Haag; Soefibeweging Wald. Pyrmontlaan 6: 11 uur universele ere dienst; Herv. Evangelisatie Dorpshuls: 10 en 5 uur ds. J. van Dijk te Wezep. w- Heel Oostenrijk verbolgen op Von Karajan (Van onze Weense correspondent) Herbert von Karajan is niet alleen directeur en eerste dirigent van de Weense Opera, maar tevens artistiek en verantwoordelijk leider van het Salz burgse Muziekfestival. De stemming in Oostenrijk tegenover deze wel zeer zelf bewuste, maar ontegenzeglijk hoog begaafde dirigent neemt met de dag toe, omdat hij heeft laten weten dat het bij de opening van de nieuwe Fes tivalschouwburg niet mogelijk zal zijn om de opera Rosenkavaliervan Ri chard Strauss op de beeldschermen van de Oostenrijkse televisie of die van de Eurovisie te brengen. Von Karajan houdt aan zijn mening vast, dat een directe uitzending artistiek niet te verantwoorden is. Dit oordeel is zeker niet ongemotiveerd, omdat er in deze opera meerdere scènes voorkomen die het gehele toneel bestrijken, zodat by een directe uitzending de beelden veel te klein op de schermen uitkomen. Een nog groter bezwaar is het feit, dat zo wel zangers als dirigent door het sterke licht van de televisielampen gestoord worden. De directie van de Oostenrykse televisie is echter van oordeel, dat met een beetje goede wil toch een draagiyk resultaat mogelijk zou zyn, ook al beant woordt het dan niet aan de allerhoogste artistieke eisen. Onverzettelijk Maar Von Karajan blyft onverzette lijk op zyn standpunt staan en wordt daarin grotendeels gesteund door de mi nister van Culturele Zaken. Daarom heeft de directie van de Oostenrykse t.v. besprekingen met Von Karajan aange knoopt om ten minste een studio-opna- ma te maken, die dan na de première kan worden uitgezonden. Maar ook dit plan is moeilyk te realiseren, omdat de daarvoor benodigde tyd voor repetities en opnamen niet beschikbaar is. res pectievelijk door Von Karajan niet ter beschikking wordt gesteld. Daartegenover heeft hy aan de Brit dr. Carl Czinner wel toestemming gegeven om een cultu rele speelfilm van deze opera-uitvoering te maken. Er is natuuriyk een groot ver schil tussen het draaien van een normale speelfilm en een studio-opname voor te levisie. maar in Oostenryk is men des ondanks zeer verbolgen omdat Von Ka rajan deze concessie aan een buiten landse maatschappij heeft gedaan. Alle bladen tegen Alle bladen hebben zich tegen de diri gent uitgesproken en daarbij sterk de nadruk gelegd op het feit, dat het be stuur van de Eurovisie op zyn laatste zitting in Amsterdam het besluit van Von Karajan ten zeerste heeft betreurd omdat daardoor aan het Eurovisie- publiek de kans wordt ontnomen kennis te maken met een van de mooiste opera's van Richard Strauss en met de plechti ge opening van de Festivalschouwburg, Woubrugge Herv. Gem.: 9.30 uur ds. G. F. Overgaauw. 6.30 uur ds. H. Bouter te Lelden (Jeugddienst); Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G. W. J. van Bleek. Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W. Verweij; Geref. Kerk: 9.30 en 7 uur ds. J. W. Genuit. Zoeterwoude Herv. Gem.: 10 uur ds. J. J. H. Pop te Sassenhelm. Zwamnierdam Herv. Gem.: 10 en .30 uur ds. C. L. v. d. Broeck; Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. Wagenaar; Rem. Geref. Gem.: geen dienst. DE trouw van de échte moe der is spreekwoordelijk, zy beschermt haar kinde ren tegen het gevaar. Dag na dag, we kunnen wel zeggen uur na uur is ze druk in de weer, om iedereen het zijne te geven, zo mogelijk gelukkig te maken. Ze ziet dit niet als een opgelegde taak, noch als een offer. Het is vanzelfsprekend. ZO is het by mensen en die ren. De dieren krijgen er géén bedankje voor. De mensen, één dag in het jaar wel. Op moederdag laten de kinde ren en de vaders merken, wélt moeder voor hen betekent. Dat ze het helemaal niet pret tig zouden vinden als moeder er niet was, wanneer ze uit de school of van het werk komen. Ze moet op haar plaatsje zit ten, anders is het niet goed. Dat zitten-op-haar-plaatsje is ove rigens maar héél betrekkelijk, want er moet gekookt, gered derd. omgewassen worden en wie even nagaat, wat er, zelfs in een klein gezin omgaat, weet bést, dat van „zitten" niet veel komen kan, wil alles volgens een bepaalde regelmaat ver lopen //XVI f OEDERDAG" is inge steld ideëel gezien om moeder héél even tjes te tonen, hoe biy men met haar is. Dat hoeft heus niet iedere dag. Moeder zou het niet eens wil len. Het hoeft ook helemaal niet sentimenteel toe te gaan. Maar wie zou haar niet graag in het zonnetje zetten, na al die dagen van ononderbroken zorg en toe wijding, die haar óók wel eens moe en humeurig maken, omdat er nog zó veel gebeuren moet en niet klaar komt, omdat de dag er tekort voor is. Moeder is ook maar een mens. ze kan heus niet altijd lachen met al die drukte om zich heen. DEZE dag lacht ze wél! Vader en de kinderen komen met hun verras singen en ze merkt opééns, dat ze niet vergeefs leeft. Ze ziet het in de glans van de stralende kinderoogjes, ze voelt dat de kleine geschenken, de klinkende bewijzen zijn van de liefdevolle genegenheid, die alle gezinsleden haar toedragen. En het maakt haar gelukkig! Straks gaat alles weer gewoon door. Het gareel werd even door broken, maar het was nét ge noeg, om moeder de overtuiging te geven, dat haar leven waarde heeft. Haar leven, gevuld met dood gewone huishoudelyke bezig heden, die in haar onophoude- lyke stroom toch zo buitenge woon belangrijk kunnen zyn voor de ganse volkshuishouding ZOALS moeder „zwaan" al haar toekomstige kindertjes bewaakt en behoedt, zo be waakt moeder ,mens" de hare, totdat ze op eigen benen kunnen staan. Dan merkt ze plotseling, dat die kinderen haar voor een luttel aantal jaren geleend waren en dat „moederdag" haar maar voor een even luttel aantal Jaren ge gund wordt. Vlugger, dan ze ooit gedacht had, is het voorbij. Daarom moeders, geniet van de moederdag, zo lang die nog een échte „moederdag" voor U kan zijn! Ge staat in het centrum van het feestje, dat de kinderen voor U maakten. Hoe hartelyk dat feestje zal zijn hangt af, van wat U van uw kinderen maakte! FANTASIO die door Clemens Holzmeister werd ont worpen. Oostenryk en vooral Salzburg ziet in een dergelyke televisie-uitzending een eminente propagandamogelykheid voor die muziikale cultuur van dit land en te vens een gelegenheid om in de toekomst buitenlands publiek voor het Salzburgse festival aan te werven, want dit gebouw heeft miljoenen gekost en moet dus „ac tief" worden gemaakt. Zelfbewust Niemand in Oostenryk twyfelt aan de grote kwaliteiten van Von Karajan als dirigent, maar men verdraagt het niet, dat hy zo zelfbewust optreedt en geen rekening houdt met de publieke opinie. Men zegt, dat voor hem het publiek wel goed genoeg is geweest om de 330 miljoen schilling dat is by na 50 miljoen gul den in de vorm van belastingen voor deze nieuwe schouwburg op te brengen, maar niet goed genoeg om de plechtige opening op het televisiescherm te mogen zien. Er is nu in de discussie een hoogte punt bereikt, dat tot gevolg kan hebben dat Von Karajan met zijn impulsief ka rakter er genoeg van krijgt. Hieraan denkt ook de minister van Culturele Za ken. die kort geleden op het gevaar heeft gewezen, dat Oostenrijk reeds vroeger op eenzelfde manier een uitstekende direc teur en dirigent heeft verloren, namelyk Karl Böhm, die tegen de klopjacht van de pers en de publieke opinie psychcisch niet opgewassen bleek te zijn en vier jaar geleden naar het buitenland ver trok. Von Karajan is psychisch veel sterker. Bovendien weet hij, dat Oosten rijk hem nodig heeft en niet omgekeerd. Daarom heeft de minister besloten naar een oplossing te zoeken welke zowel de dirigent als ook het publiek en de tele visie bevredigt. Er is dus nog een kans, maar het is een kleintje Advertentie HONDEN- BROOD Vraagt monster en GRATIS hondenboekje by: FLORA - Postbus 28 - Dordrecht Vrijzinnig christendom INTERNATIONAAL VERBOND BESTAAT 60 JAAR Woensdag 25 mei besitaat het Inter nationaal Verbond voor Vryzinnig Chris tendom en geloofsvryheid, waarvan het hoofdkwartier in Den Haag is gevestigd, zestig Jaar. Op de Jaariykse hoofdbe stuursvergadering, die het Verbond eind juli in Parijs houdt, zal aan dit jubi leum aandacht worden besteed. Het IWC werd op 25 mei 1900 in Boston (USA) opgericht. Aanvankelijk hield men om de paar jaar internatio nale congressen en bestond geen vaste organisatievorm. Die werd opgericht in 1930. Besloten werd dat het permanente secretariaat in ons land gevestigd zou worden, omdat men Nederland zag als een schakel tussen het Amerikaanse uni tarisme en het West-Europese Vrijzinnig Protestantisme De remonstrantse hoogleraar prof. L. J. van Holk werd de eerste secretaris generaal. Thans is dit dr. E. Kuebler uit Boston. De Nederlandse afdeling, het Centaal Comité voor het Vryzinnig Pro testantisme, wordt geleid door dr. H. Fa- ber, wötenschappeiyk hoofdambtenaar te Leiden. Dr. D. Jacobs veertig jaar predikant DIENDE GEMEENTE VAN HOOGMADE EN BOSKOOP. Maandag is het veertig Jaar geleden, dat dr. D. Jacobs uit Breda werd be vestigd als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Nadat de heer Jacobs in november 1919 door het provinciaal kerkbestuur van Friesland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk en hij eerst ongeveer een half Jaar te Maassluis werkzaam was geweest als hulpprediker, werd hij op 9 mei van het daaropvolgend jaar door prof. dr. J A. C van Leeuwen uit Utrecht be vestigd als predikant van de Hervormde Gemeente van Nykerkerveen in de clas sis Harderwyk. Daarna stond de Jubi laris verder nog te Hoogmade In de classis Leiden 1922 tot 1928; Krimpen aan de IJssel 1928 tot 1931; Tuil en 't Waal in de classis Doorn 1931 tot 1933 en tenslotte nog elf jaar te Bos koop waar hem met ingang van 1 mei 1944 op ruim vyfenzestig-jarige leeftyd emeritaat werd verleend. Dr. L. Th. WIETEN 50 JAAR PREDIKANT. Zondag zal het vyftig Jaar zyn ge leden, dat dr. L. Th. Wieten uit Apel doorn werd bevestigd als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Dr. Wieten werd 8 mei 1910 bevestigd als predikant van de Hervormde Ge meente te Zwaagwesteinde in de classis Dokkum. Op 10 april 1921 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Heerlen-Brunssen in Zuid-Limburg, waar hem met ingang van 1 juli 1950 na veertig volbrachte dienstjaren op ruim zesenzestig-Jarige leeftyd emeritaat werd verleend. Anna Pavlova-prijs 1960 voor Joan Cadzow Gisteravond, voor het vertrek van het Nederlands Ballet naar ParUs voor een serie voorstellingen in het Théatre des Nations, heeft Joan Cadzow, de Austra lische soliste van dat ballet, bericht ontvangen dat zy is onderscheiden met de Anna Pavlova-prys 1960. Deze on derscheiding wordt jaarlyks uitgereikt door de Universlté de la Danse te ParUs. Burgemeester van Den Bosch gaat heen De burgemeester van 's-Hertogen bosch, mr. H. J. M. Loeff, zal op 30 september zyn ambt neerleggen wegens het dan bereikt hebben van de pen sioengerechtigde leeftyd.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7