Dodenherdenking in de Pieterskerk verzamelde velen in grote aandacht ZWITSAL Hooggestemde zang en declamatie schonken een uur van ontroering MOEDER WORDEN... Naclit en nevel fëfirfvnücUf'- STIFT Wat hebben wij ervan gemaakt? Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 6 mei 1960 Derde blad no. 30041 Het eert een volk om datgene te gedenken, Waarin zijn ethische kracht ligt samengebundeld. Ook in de vroege avonduren van de 4de mei gedenken wij. Wij allen, die de bestwillenden zijn. Nu alreeds vijftien jaar! Er is een nieuw boek geschreven in Nederland en tentoongesteld in de Stad des Vredes te 's-Gravenhage. Elke bladzij bevat namen, slechts namen. Elke dag slaat een hand één bladzij om. Eerst als die hand dit omslaan heeft verricht tot dicht bij de duizend dagen is het boek omgebladerd en gesloten. Zo vele zijn die namen, namen van volks- genoten, van „Hen Die Vielen". Het is nog allemaal zo vers geschied, als gisteren. Dóarom als gisteren, omdat het zo groot is geweest van rouw en pijn, van huiver en ontroering, zo groot van afmeting dat vijftien jaren nog als de afstand van één dag kunnen schijnen. Daarom ook zijn al die nieuw-gegroei- de tradities van het gedenken nog zo vervuld van leven en nog zo vol van in houd: de stille tocht langs ons gedenk teken der bevrijding, het galmen van onze kerkklokken en de bourdon op ons Stadhuis, de bazuinblazers op de molen te klokke acht als inzet tot de dubbele minuut van wereldstilte. En dan die grote samenkomst der inkeer, waarvoor dit jaar de Pieterskerk was uitgekozen, die nagenoeg geen lege plaats heeft aan gewezen. In deze jaarlijkse samenkomsten ver mengt zich de grondtoon van een „Aller zielen" met die ener „Passion", het ge denken der doden met het appèl der ge wetens. Men geeft daar graag aan kun stenaars het woord. Kunstenaars im mers zijn het, die het verstaan om de momenten der grote ontroeringen te be waren in de monumenten die zij schep pen. Doch allereerst besteeg Leidens burge meester de kansel voor een beknopte in leiding, waarin hij aan de drie spreuk woorden van ons stadswapen, Haec Li- bertatis Ergo, een eigen attribuut toe kende. Hij sloeg daarmee een brug tus sen het verzet in deze veste tegen de Spaanse dwingelandij van weleer en het verzet uit het jongste verleden. Immers, deze spreuk stond gestempeld op het noodgeld van 1574. Jhr. van Kin schot verbond het „haec" de gedachte van de om vrijheidswil gevallenen van toén en nü, met het „libertatis" degenen voor wie zij zijn gevallen, in het „ergo" de band tussen deze levende onvangen- den en- die doden en met datgene, waar toe zij het offer brachten. Alle aanwezigen zongen na deze ope ning. met steun van Blankenstein's orgeltonen, „Wilt heden nu treden voor God de Heere", waarop „Con Amore" en het Rotterdams Kamer Orkest, geleid door Jan Pasveer, Mozarts wonderschone „Lacrimosa" inzetten, gevolgd door het „Sanctus", beide uit het bouwwerk dat we kennen als „Mozarts Requiem". Velen weten dat door het ingrijpen van de dood dit tragische Requiem in hoogst onvoltooide staat is nagelaten. Van het Lacrimosa had Mozart maar acht maten genoteerd, van het Sanctus niets! Mozarts leerling Süssmayr heeft al het ontbrekende aangevuld in de geest van de meester. Voor iemand, die wij tot de kleinere goden rekenen, is dit als een inspirerende genade geweest, mogelijk alleen door een diep wortelende gegrepenheid, die uit een gevoel van supreme plicht, een mys tieke dadenkracht teweegbracht. En dit is een overweging die volkomen inpast en reëel is in deze Dodenherdenking. Na Mozart weerklonk Beethoven: uit diens Missa Brevis het Kyrie en het Ag nus Dei, vertolkt door „De Stem des Volks" onder Mizee. Het is een zelfbe wust genie, een onafhankelijke van geest, die hier de mistekst interpreteert. Het Sanctus bevat ergens een paar reei- tativische parlando-maten en daar is het of de gekwelde levensstrijder in de miserere-aanroepen de genade niet af smeekt, maar zijn recht daarop procla meert. Mozart-missen blijven in hun klimaat als jongens-alten en sopranen de vrou wenstemmen vervangen. Bij Beethoven zou dit niet meer kunnen. Het karakter van het gecomponeerde is daarvoor te heroïsch, te rijp, te emotioneel uit strijd en leed gepuurd. Maar alweer moeten we toegeven, hoezeer deze prachtige, grootmenselijke muziekstukken thuis horen in het kader van een universele herdenking van martelaren en soldaten van ongerepte ethische idealen, die neer- gemaaid werden door een onverbidde lijke lotsbestiering. De uitvoering door „De Stem" was van hoge ordeeen aantekening die geldt voor alle koren die we achtereenvolgens hoordenen gold voor ons als het artistieke hoogtepunt. De mis-delen van Beethoven zijn geschreven met inlassing van een kwartet van solisten. Wie waren die solisten? Het antwoord kunnen we geven: zij waren de vier registergroepen van het Advertentie Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr. W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE -4] BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Ingrid, dr van A. Fuchs en C. A. Niehot Hilma Zwaantje, dr van P. van der Harst en R. van Marle, Ellen Joyce, dr van G. M. de Bruin en C. Tannenbaum, Corne lia Maria, dr en Adrianus Johannes, zn van A. J. J. van Kints en M. E. van der Hoorn, Robbie Roberto, zn van C. de Haas en C. Stokkel, Paulina Jacoba Johanna, dr van P. Hamaker en J. K. Kuijper. OVERLEDEN C. W. van Berkel. 77 Jr, vrouw, J. Nieu- wenburg, 37 jr, vrouw, N. Kerssens, 70 jr man. in dit winterseizoen opgericht, eveneens door Mizee aangevoerde, maar nog niet in de openhaarheid getreden „Leids Kamerkoor". Het zijn de heldere gaaf heid, de smetteloos ranke en sensitieve belijning en de ongedeelde éénklank ge weest, die de suggestie aan solozingen hebben kunnen oproepen. Het derde grote koor was „Ex Animo" onder Herman de Wolff die, zoals hij veel en graag doet, een eigen gelegen heidscompositie samenstelde met titel „Psalm der Bevrijding". Daar zij steunde op de 9de Psalm. de allereerste in de Pieterskerk gezongen Psalm na Leidens ontzet was de bepaalde keuze alweer voortreffelijk. We zagen wel enig be zwaar, in de kunstloze tekstbewerking van W. van Dam. Ten slotte hebben Ex Animo samen, versterkt door het Alma Mater en door het Madrigaal koor, Handels Halleluja uit diens Messiah verklankt, stralend en majestueus. Door het programma heen waren nog andere Valerius-zangen voor samenzang gestrooid, w.o. het „Wilhelmus". Op het keerpunt van dit programma, waar de bevrijdingsklanken werden toegelaten, stond de Messiah-aria van Handel „The Trumpet-shall sound", gezongen door David Hollestelle, aan wie ook in De Wolff's Kantate de bariton-solo was toevertrouwd. Hollestelle. gebonden aan het orkest dat met de koren in de lege ruimte van het dwarsschip was opgesteld, had jam mer genoeg de akoestiek geheel tegen zich, waardoor nóch glans, nóch kleur op zijn stem konden rusten, en boven dien een wanverhouding ontstond met de klankkracht der trompetten. Een groot en bekwaam medewerker rest ons nog te noemen: de voordrachts kunstenaar Albert Vogel, die toepasse lijke gedichten declameerde, o.a. van Gabriël Smit, Schulte Nordholt, Werk man Kitty Josselin de Jon<* en Nijhoff. Herinneringen aan een huiveringwekkend verleden Geen sterveling kan zijn blik richten naar de toekomst, zonder dit te doen van uit het verleden, dat door allen meegedragen wordt. Soms is er moed voor nodig zich dit verleden duidelijk te realiseren en het zo letterlijk weer .voor ogen te halen" als geschiedde op de avond van dodenherdenking in de filmzaal van de Leidse Academie. De Salon Indien bracht daar in samenwer king met het Leids Academisch Kunst centrum een hervertoning van de his torische documentaire „Nuit en brouil- lard" van de Franse regisseur Alain Resnais. Deze huiveringwekkende beel den over de Duitse concentratiekampen werden ingeleid door prof. dr. S. Dres den. Prof. Dresden merkte op, dat men in deze tijd wel eens de neiging krijgt te verdedigen, dat films als deze, die aan een zo afschuwelijk verleden her inneren ,in hervertoning komen. Maar het is nu eenmaal zo. dat het verle den onherroepelijk aan het heden en de toekomst verbonden is, dat de concentratiekampen ook het verleden zijn van de huidige jeugd, die ze zelf niet heeft gekend. Het gaat er name lijk om dat wij de verantwoordelijk heid aanvaarden voor het feit, dat mensen in staat waren deze onmen selijkheid te bedrijven, geen beesten, maar keurig nette burgermensen zo als wii allen, die er toe gebracht kon den worden te sollen met de mense lijke waardigheid door de mens als een ding te beschouwen. Met gefascineerde aandacht volgde het zeer talrijke publiek na deze waar schuwende woorden ter inleiding de af zichtelijke filmbeelden uit de wereld der concentratiekampen: authentieke opnamen uit een wereld, die wij ons thans nauwelijk meer kunnen voorstel len, hoewel waarschijnlijk ook thans nog in bepaalde delen van de wereld overeenkomstige afschuwelijkheden aan de orde van de dag zijn. Muzikale show Praalwagen Ontzet van Leiden" (Foto L.D./Holvsust) Gevarieerd volksdansfeest in het Volkshuis De Leidse Jeugd Actie en het comité Bevrijdingsdag organiseerden gister avond in het Leidse Volkshuis 'n volks dansfeest voor de Jeugd. Drie volks dansgroepen te weten .Nieuw-Holland' onder leiding van de heer J. Fransen, „Het Leidse Volkshuis", o.l-v. Nel Stolk en „Oud-Poelgeest", o.l.v. Tineke Wild schut en Jan van Treuren verleenden hun medewerking. Er werd gedanst met planobegeleiding en met behulp van een bandrecorder en grammofoonplaten. De r.-k. groep „Nieuw-Holland" legt zich vooral toe op Engelse contra-dan sen. In Engeland wordt dit „country- dances" genoemd, hetgeen dus wil zeg gen; dansen van het platteland Naast dit folkloristische genre beoefent men het meer ritmische Amerikaanse „square-dansen". Vooral omdat de mo derne jeugd streeft naar meer ritme. De leidster van de volksdansgroep van het Leidse Volkshuis. Nel Stolk, zag in deze avond een gelegenheid om uit sluitend Nederlandse dansen uit te voeren, zoals o.a. de „Vleegerd" uit de Achterhoek en volksdansen uit de Zaan streek, Overijssel en Terschelling. De groep „Oud-Poelgeest" heeft zich meer gespecialiseerd in Slavische en joodse volksdansen. Het was gisteravond een kostelijk ge zicht jongens en meisjes oude volksdan sen te zien uitvoeren. Doch wie denkt, dat het hier een saaie vertoning was kwam bedrogen uit. Ook in de folkloris tische dansen vindt men het ritme en ze zijn zeker zo uitputtend als een uur tje „rook and rollen". De in het Volkshuis bijeengekomen Leidse jeugd heeft op haar eigen wijze het bevrijdingsfeest besloten en hiermee de kroon gezet op een bijzonder nuttige en bovendien traditionele vrijetijdsbe steding. GEMEENTELIJKE BEDRIJFSTECHNISCUE SCHOOL Onderstaande leerlingen van de Gem. Bedrijfstechnische School zijn geslaagd voor het examen zwemdiploma B: Ri- nus Bon. Wim Brouwer, Jan Domburg, Gerrit van Egmond, John Glasbergen. Piet Goor. Nico Hermans, Jan van Klin ken. Piet Koek, Piet van der Kroft, Matti van Kuyeren. Piet van der Mey, Paul Sahupala, Victor Schepers. Klaas Spaargaren, Adri Timmers, Wim Tin bergen, Wim Vink en Arno Volwater; idem voor het diploma C: Hans Bedijn, Wim Bouwman. Anton ten Broek. Piet Helvensteyn. Joop van Hooff. Sjaak Karreman, Leo Ke.vzer, Kees Kok. Ben Konst, Bart van der Lans, Kees Neute boom, Sjaak Ober, Wim Roest. Niels Scheffelaar Klots. Victor Schepers, Bram van der Star, Fred Tjoa, Wil van Velzen. Theo van der Weem, Piet Wol vers en Henny Zwaan VEERTIG GULDEN BOETE VOOR RIJDEN ONDER DRANKINVLOED Een los-arbeider uit Leiden moest voor de Haagse politierechter terechtstaan, omdat hij op 7 november van het vorig jaar onder invloed van sterke drank op zijn brommer door de Haarlemmerstraat te Leiden had gereden. Verdachte was echter niet verschenen. De officier van Justitie eiste een boete van f. 40 of 8 dagen gevangenisstraf met 'n voorwaar delijke gevangenisstraf van twee weken en een proeftijd van drie jaar. De man werd veroordeeld tot 40 gul den boete of 8 dagen gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor een periode van 4 maanden. Ook Schntuer- vullingen voor elke ballpoint. Bevrijdingsdienst in Pieterskerk „Huidig tijdsgewricht geen tijd van vrede" Terwijl de .Karei Doorman" een bestemming heeft gekregen in het Verre Oosten en er internationaal rumoer opklinkt rond Nieuw- Guinea, viert ons land zijn bevrijding. Een donkere schaduw valt hier mede over ons bevrijdingsfeest. Laten wij er toch voor oppassen om niet te leven in een soort bevrijdingsromantiek! Woensdag her dachten wij miljoenen doden. Zij spreken niet meer. maar zijn de stille getuigen tegen alle gewelddadige geschillen tussen de volken", aldus sprak gisterochtend ds. H. J. van Achterberg in de Pieterskerk, waar zeer velen in een interkerkelijke bevrijdingsdienst waren bijeengekomen. Onder hen, die hier van hun belang- morgen. Voor God heeft Christus alle VROLIJK FEEST IN DE Burgemeesterswijk Ook de Burgemeesterswijk organiseer de voor jong en oud een vrolijk bevrij dingsfeest Het programma was oor spronkelijk voor Koninginnedag vast gesteld, doch om organisatorische rede nen kon het jaarlijkse feest die dag geen doorgang vinden. Omdat, nu wij voor de vijftiende maal onze bevrijding vierden, 5 mei dit jaar een nationale feestdag was werd het voor het oranje feest geplande programma gisteren af gewerkt. Half tien werd een kinderop tocht gehouden, waaraan het tamboer en pijperkorps „Jong K. en G." en de padvindstersband .Rosinah' medewer king verleenden. Vele kinderen liepen met hun prachtig versierde fietsen en karretjes in deze bonte stoet mee en dongen naar een van de vele beschikbaar gestelde prijzen. Aan 720 kinderen be neden de vijftien jaar had men, dankzij een gehouden geldinzameling, een deel nemerskaart kunnen uitreiken, waar door ieder kind mee kon doen aan deze festiviteiten. Driehonderdvijftig kinde ren hadden zich laten inschrijven voor de kinderspelen, die op het plein Co- betstraatDe Laat de Kanterstraat plaats vonden, 's Middags was er een optreden van een goochelaar, terwijl 's avonds om circa zeven uur het feest voor de wat oudere jeugd begon. De ge hele dag door draaide een op het plein opgesteld „rad van avontuur". Dankzij de voortreffelijke geluidsinstallatie, waarover de buurtvereniging „De Bur gemeesterswijk" sinds enkele jaren be schikt. verliep alles zeer vlot. Dit jaar lijkse feest vond gisteren voor de der tiende achtereenvolgende keer plaats, maar het getal dertien heeft zeker geen slecht stempel gedrukt op de feestelijk heden. Men kan dan ook op een zeer geslaagde dag terugzien Collecte Gez. Militaire Fondsen In de loop van deze week zijn de manschappen van de Leidse Koksschool druk in de weer geweest met him jaar lijks terugkerende activiteit: de orga nisatie èn uitvoering van de collecte ten bate van de zes terzake samenwer kende Militaire Fondsen, die zich alle de behartiging van de belangen der oorlogsslachtoffers en hun nagelaten betrekkingen ten doel stellen. Deze fondsen zijn het Fonds 1815 voor oud-militairen, het Karei Doorman fonds, het Van Weerden Poelmanfonds, de Stichting Stamiel en de Ver. .Ere schuld en Dankbaarheid". Onder de enthousiaste leiding van de kapitein Van der Reyden hebben de as. koks in de afgelopen dagen reeds in een aantal omliggende gemeenten hun collectebussen aangeboden, terwijl in Leiden een inzameling langs de hui zen werd gehouden. Morgen wordt de actie besloten met een grootse cam pagne met inzet van al het beschik bare materiaal aan mensen, waarbij voornamelijk de binnenstad het opera tieterrein zal vormen. Totdusverre hebben de collecte-op brengsten voor de G.M.F. in onze stad een stijgende lijn te zien gegeven, dank zij het onblusbare enthousiasme der col lectanten en de stimulerende invloed van hun superieuren. Maar deze opgave wordt moeilijker naarmate de prestaties toenemen. Niet temin streven kapitein Van der Reyden en zijn mannen ook thans weer naar een absoluut record. Daarbij vormt de medewerking van de zijde der burgerij evenwel een onmisbare factor. UNIVERSITAIRE BENOEMING Bij Kb. is benoemd aan de Rijksuni versiteit te Utrecht tot wetenschappelijk hoofdambtenaar voor de dermatologie dr. R. H. Cormane, thans wetenschappe lijk ambtenaar le-klasse aan de Leidse Universiteit. stelling blijk gaven, waren o.m. de bur gemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, de rector-magnificus, prof. mr. J. E. Jonkers, de secretaris van de Acad. Se naat, prof. mr. J. V. Rijpperda Wierds- ma, vele predikanten en vertegenwoor digers van de Leidse Chr. Oranje Ver eniging en de Expoge. Als uitgangspunt voor zijn overden kingswoord had ds. Van Achterberg ge kozen Jesaja 26 12 en 13 „Here. Gij zult vrede over ons beschikken, want ook al onze daden hebt Gü voor ons verricht. Here, onze God, andere heren dan Gij hebben over ons geheerst; uw naam alleen huldigen wij." Onze dierbare doden, aldus vervolgde ds. Van Achterberg, vormen een „wolk van getuigen". In gedachten zien wij ze rondom ons om toe te zien hoe wij onze bevrijding vieren. In het louteringspro ces, dat zij doormaakten, hebben zij ge worsteld met duistere raadselen. Uit de raadselen van een donkere nazi-nacht zijn zij ontwaakt in een nieuwe tijd Mede door hun strijd, mochten wij vijftien jaar geleden weer juichen, kon den wij weer vrij over de straat lopen en de vlag uitsteken. Ons Koningshuis was weer thuis, 't Was alles zo goed en zo mooi AANZIEN VAN WERELD TOTAAL VERANDERD Maar wat hebben wij er van gemaakt? Vele raadselen bleven. Zo heeft b.v. de verhouding NederlandIndonesië haar dieptepunt niet bereikt. Zijn er gewel dige spanningen tussen Oost en West en De herdenking van Bevrijdingsdag werd gisteravond op de Kaasmarkt be- j sloten met een muzikale show, gegeven door het tamboer- en pijperkorps K. en G. en de Leidse drumband en jeugdor- kest „De Burcht" Een kleurrijker en I bovenal klankrijker afscheid had men 1 is het zich niet kunnen indenken. Nadat de aandien van de werela tuiaai gewijzigd, jeugdige muzikantjes van „De Burcht" In razend snel tempo is het atoomtijd- met de majorettes voorop keurige staal- perk over ons gekomen en zijn wij de tjes van hun excercitie-kunnen hadden ruimte gaan onderzoeken. Indien wü ons laten zien en muzikale marsen hadden realiseren, dan vragen wij ons wel doen horen viel hun een hartelijk ap- eens af, aldus spreker, zijn wij vijftien plaus van de honderden toeschouwers Jaar of vijftien eeuwen van onze bevrij- ten deel. Nog massaler was het optre- ding af- den van het tamboer- en pijperkorps K. Hoe blij en vrij wij vijftien jaar gele- en G. In hun donkerblauwe uniformen den ook waren, wij kunnen dit huidige gestoken met als contrast de rode jas- tijdsgewricht toch moeilijk een tijd van volkeren op één noemer gebracht. Hem alleen is alle macht in hemel en op aarde! In dit uur en op deze plaats, aldus spreker, zijn wij bijeen om niet onze doden te gedenken, doch alleen om wat God deed. Zijn naam is Jaweh, de eeuwig getrouwe. Zijn naam is over ons allen, van nu aan tot in eeuwigheid. Verzorgde ds. H. J. A. Haan, Luthers predikant in deze dienst op nadrukwek- kende wijze de liturgie, het Maranatha- koor o.l.v. Truus Massaar-Van Driel om lijstte deze herdenking met treffende koorzang, w.o. het Hallelujah-koor uit de .Messiah" van G. Fr. Handel. jes van de jeugdige muzikantjes van „Jong K en G." werd dit muzikale fes tijn op grandioze wijze besloten. Jam mer echter, dat de verlichting van de Kaasmarkt beslist onvoldoende was zodat er veei van 't kleurrijke schouw spel verloren ging. Een betere verlich ting had dit muzikale slotevenement ongetwijfeld veei beter tot zijn recht doen komen. vrede noemen. Na 2 wereldoorlogen, al dus ds. Van Achterberg, hebben wij nog onvoldoende geleerd om over vrede te beschikken. Uitvoerig zette spreker hierna aan de hand van zijn tekstwoord uiteen, dat alleen God beschikt over de ware vrede voor hoofd en hart. Zijn vrede is reeds met bloed getekend aan het kruis va': Golgotha en afgekondigd op de Paas Ruim 3200 speurders op pad In het kader van de feestelijkheden ter gelegenheid van het derde lustrum van de nationale bevrijdingsdag, vierde de sportieve Leidse Jeugd zelf ook een lustrum, zij het dan op meer bescheiden wijze. Gistermogen immers werd voor de vijfde maal in successie de bevrij- dings-speurtocht voor de jeugd gehou den. die dit jaar uiteenviel in een vier tal tochten. Twee van de tochten te voet startten vanaf het Stadhuisplein, terwijl twee tochten zowel te voet als per fiets het Veemarktterrein als start plaats hadden. Zowel te voet als per fiets moesten een tiental markante ge denkwaardigheden uit de Leidse his torie worden opgespeurd en genoteerd. Het geheel is een eclatant succes voor de organisatoren geworden, die het vele werk wat met een en ander gepaard ging. beloond zagen met het feit, dat niet minder dan ruim 3200 jongens en meisjes aan de diverse tochten deelna men en die op hun beurt voor het moei zame speuren beloond werden met een fraaie speciaal ontworpen 5 mei lus- trumspeld. Op het Stadhuisplein trok de muzikale medewerking en de shows van het Leidse Jeugdorkest en Drum band „De Burcht" veel belangstelling. Na afloop vertrokken de jeugdige muzi kantjes ijlings per bus naar Katwijk om aldaar mede te werken aan de plaatse lijke bevrijdingsoptocht. Tien jaar clubhuis „De Jeugdhaven" De Stichting „Clubhuizen de Jeugd haven Leiden" bestaat thans tien jaar. Ter gelegenheid van dit tweede lustrum vinden de volgende festiviteiten plaats: zondag 8 mei: speciale kerkdienst in de Oude-Vestkerk; dinsdagochtend: 6 45 uur verzamelen bij de clubhuizen. Mirt, Mierennest, Kajuit en Woelige Baren, waarna om 7.30 uur de vlaggen van de diverse clubhuizen worden gehesen op de Kaasmarkt, 's Avonds om 7.15 uur is er een vossenjacht voor jongens en meis jes van 1118 jaar. Op de Kaasmarkt vindt om 9 uur de prijsuitreiking plaats. Woensdagmiddag is er in .Mirt" en „Mierennest" een feestmiddag voor de jeugd van 412 jaar. Na afloop hiervan wordt een speurtocht op het Schutters veld gehouden, 's Avonds om acht uur is er een filmavond in het St.-Antonius- clubhuis met o.a. films van Stan Laurel en Olivier Hardy. De volgende avond is het feest in het St.-Antoniusclubhuis, waar een revue en een toneelstuk wor den opgevoerd. Hebben de jongens en meisjes van 13—15 jaar vrijdag in .Mirt" en „Mierennest" een vrolijke avond, de jeugd van 16—23 jaar komt zaterdag in de zaal Van Mekel. Hogewoerd 87 bijeen. Op het programma staat een cabaret „Kom van het dak af". GEVONDEN VOORWERPEN In de maand april zijn de volgende voorwerpen gevondendamespantalon, damesportemonnaie. autostep. heren polshorloge. bankbiljet, studieboek, rij wieltas, autokrik. sleutels, handschoe nen, wanten <wol), rubberlaars, gereed schapstas, brillen, weekeindtas, schou dertas. aktetas, regenjack, overall, schooltas, damespolshorloge, schildpad, damesmantel, schorten, autobuitenband, autoreservewiel, pakje raffia, gymschoen broche, autosierstrip, herenjas, kinder schoentje, herenschoenen, damesschoe nen, kinderdriewieler, damesblouse, knot wol, boodschappentas, bruidsfoto, lepels, regenbroek, halsketting, herendasspeld, vulpen. vulpotlood, dameshandtasje, voetbal, ballpoint, padvindersriem, dolk mes. kinderbroekje, tapijtstalen, jon gensjasje, vierkleurenpotlood, contact sleutels. grafieken, kantklecdjes, nijp tang, vloerkleed, sportbroekje, porte feuille, tram-buskaart. Terug te halen en inlichtingen te ver krijgen aan het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Leiden, in gang poort, op woensdag- en zaterdag middag tussen 2 en 4 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden ver strekt. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het kand. examen Geschie- nis de heer J. R. Bruyn (Leiden); doet. examen farmacie mevr. T. Coenen-Hey- ting (Den Haag) en de heer J. J. Kruyt (Leiden). ZOMERBROCHURE N.B.B.S. Het aan het Rapenburg gevestigde Nederlandse Bureau voor Buitenlandse Studentenbetrekkingen, dat zijn werk zaamheden van jaar tot jaar in een snel tempo ziet toenemen, heeft zyn activi teiten thans op overzichtelijke wijze sa mengebundeld in een geschrift, dat een goed denkbeeld geeft van de talloze mo gelijkheden voor studenten op toeristisch gebied en de daarmee samenhangende bijzonderheden, zoals prijzen van reis en verblijf, vakantieprojecten, verzekerin gen. zomercursussen, werkkampen e.d. De brochure is toegezonden aan alle stu denten, die zijn ingeschreven aan enige inrichting van hoger onderwijs in Ne derland, hetgeen in de naaste toekomst vermoedelijk wel weer zal leiden tot nóg meer werk voor de organisatoren. ,7 lie Scarlet Pimpernel" (De rude tJunpernel) uit de h'ranse tijd (Foto LD./Holvast)

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5