1675 Gerechtelijke procedure tegen de rederij van tanker „Astrid Naess" PeekgCloppenburg Wegens ontslag van opvarenden Om Zilveren L.D.-koning 19.75 29.75 12.50 Botwinnik-Tal Ab Geldermans triomfeert in de Ronde van Duitsland Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 6 mei 1960 Achtste blad no. 30041 Centrale van Zeevarenden neemt stappen Wanneer de directie van de Nederlandse Norness Scheepvaart maatschappij in Amsterdam niet bereid is de zeven bij de Centrale van Zeevarenden ter Koopvaardij en yisserij aangesloten opvaren den van de „Astrid Naess" die ontslagen zijn na brand aan boord van dit schip en de daarop gevolg de gebeurtenissen op sommatie van deze vakorganisatie schadeloos te stellen voor dit ontslag, zal de Centrale onverwijld een gerechte lijke procedure tegen de rederij instellen. Dit omdat het dienstver band met haar leden onrechtmatig beëindigd zou zijn. Zoals bekend is heeft er zich aan boord van genoemd tankschip, toen dit op 13 april j.l. 200 myl van New York verwijderd was, een explosie gevolgd door brand voorgedaan, waardoor zeven leden van het machinekamerpersoneel gewond werden. Bespiegelingen omtrent de oor zaak of conclusies noemt de Centrale voorbarig. Het onderzoek daarnaar is in handen van de Scheepvaartinspectie en de Raad voor de Scheepvaart. De Cen trale meent, dat het niet alleen ver standig, maar ook betamelijk is het resultaat hiervan af te wachten. De Centrale zegt verder, dat de ergens ge publiceerde uitlating als zou deze vak organisatie op grond van letsel aan be manningsleden overkomen, een eis tot schadevergoeding bij de rederij zou in dienen, niet voor haar rekening komt. Zij wijst daarbij op de zeeongevallenwet, die in een zodanig geval de aanspraken van bemanningsleden iegelt, en op de Vereniging „Zee-Risico", die de bepalin gen van deze wet ten uitvoer legt. Zij, die aanspraken hebben op schadeloos stelling krachtens deze wet, hebben echter geen aanspraak op vergoeding krachtens het burgerlijk recht. Directe bemoeienis Na het ongeval in de machinekamer hebben er zich evenwel gebeurtenissen voorgedaan, waarmee de Centrale zegt directe bemoeienis te hebben. Acht van de opvarenden, te weten vijf officieren en drie scheepsgezellen (van wie zeven lid van de Centrale zyn), hebben na aankomst in Nederland vernomen, dat zij wegens een dringende reden in New York zouden zijn ontslagen. Naar de toedracht hiervan heeft de CKV een onderzoek ingesteld en zij is, na zeer uitvoerige besprekingen met de betrokkenen, tot de slotsom gekomen, dat zy, die in New York de beslissingen hebben genomen „op ergerlijke wijze in het rond sloegen met ontslagen wegens dringende redenen, waarbij aan de nor men," aldus de Centrale, „die de wet gever op dit stuk stelt bruusk werd voorbijgegaan". Advertentie 0 Een zeldzame verrassing voor VADER en ZOON is deze Cote lé-panta!on in TERLENKA. Kreukherstel lend, wasbaar, krimp- vrij, plooihoudend, onberispelijke pasvorm en afwerking. (met en zonder omlag) Eén dag leunt U profiteren, want don betaal» U voor deze HEREN- en JONGENSPANTALONS de ongeëvenaard loge Coster-pri|zem tot 10 {aar, ALLE MATEN 11-18 joar, alle maten 18.75 Herenmaten 19.75 LEIDEN Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM» Zone HoogWJM» 1* Me«o hk.Gttktedngel Uwdljli hk. Poip»weg WquKraüh*<to 36 Het ging er In hoofdzaak om, zo zegt de Centrale, dat het veiligheidsgevoel van de bemanningsleden sterk aan het wankelen was gebracht. In het bijzonder waren de jongere werktuigkundigen bang om na de explosie en de brand de Schotse ketels weer onder stoom te brengen. Aan het verzoek om een onder zoek naar de ketels door een expert te laten verrichten, werd volgens de Cen trale niet voldaan. Daarnaast hadden deze schepelingen bezwaar tegen het van boord sturen van de scheepsgezellen van de machinekamerdienst, wat tot ge volg zou hebben, dat zij ook het werk van deze gezellen zou hebben moeten verrichten. Dit bezwaar werd van de hand gewezen, omdat de directie in New York meende, dat van een noodtoestand kon worden gesproken. Achteraf bleek, zo vervolgt de vakorganisatie, dat als reden voor het ontslag dienstweigering werd genoemd. Op staande voet De pompman, die wegens gasvorming de achterste pompkamer niet veilig achtte, had zijn ideeën over de oorzaak van de brand, aldus deelt de Centrale verder mee. Hij besprak dit blijkbaar met andere bemanningsleden, hetgeen hem kwalijk werd genomen, zodat hij op staande voet werd ontslagen. Bij dit alles komt dan nog, dat toen de pomp man de achterste pompkamer niet veilig achtte, het kantoor New York hem zei voor een beter ventilatie te zullen zorg dragen. Dit is niet gebeurd. De pomp man vroeg daarop of hij zich met de Nederlandse consul in verbinding mocht stellen, doch dit werd hem van hoger hand aan boord niet toegestaan. De pompman weigerde niet zijn werk te doen en loste het schip. Namens hem belde nadien de bankwerker de consul op en na enige woorden met hem ge wisseld te hebben, kreeg hy zijn kapitein die toevallig bij de consul op bezoek was, aan de telefoon. Deze was weinig ge sticht over het telefoontje. De consul kwam er niet meer aan te pas, toen niet en ook later niet meer. De eerste stuurman, die de pompman ertoe had weten te bewegen zijn werk te doen, moest ook van boord in New York. Later vernam hij van de Amster damse rederij, dat hem ordeverstoring, ondisciplinair optreden en het versprei den van valse geruchten over de veilig heid van het schip werden verweten, al dus nog steeds de CKV Uitgassen Na het lossen werden de ladingtanks uitgegast aan wat de betrokkenen noem den „een loze steiger" met aan weers zijden schepen, waarop met open vuren werd gewerkt. Volgens de Centrale bracht dit wederom het veiligheidsgevoel sterk aan het wankelen. Gezien de erva ringen met de consul besloot men de Amerikaanse kustwacht te verwittigen, die een einde maakte aan het uitgassen. Toen gevraagd werd wie dit aanhangig had gemaakt draaide de bewuste man er niet omheen en ook hij werd ontslagen. Dit geschiedde in opdracht van de Newyorkse directie van de rederij, die geen partij zou zijn bij de arbeidsover eenkomsten, die de opvarenden hebben aangegaan. De CKV wijst erop, dat de redery in Amsterdam verantwoordelijk is voor al Pakkettenboot gezonken Twee doden Gistermorgen omstreeks kwart voor tien is bij Lobith de pakkettenboot van „Tolkamers handelsbelang" te Lobith- Tolkamer door het uit Duitsland ko mende Franse m.s. „Delacroix" over varen en onmiddellijk gezonken. Van de drie bemanningsleden ver dronken er twee, namelijk Hein Hen driks en Jacob Peters. Beiden afkomstig uit Lobith-Tolkamer. De derde man, de heer Vreeman uit Aerdt bij Lobith, werd gered. De heer Hendriks laat een vrouw met 8 kinderen en de heer Peters een vrouw en 4 kinderen achter. Het gezonken scheepje werd gebruikt om belastingvrije levensmiddelenpakket ten aan boord van schepen te brengen die naar Duitsland varen. Elinkwijk passeert doelman Kraak (Speciale berichtgeving) Piet Kraak, die dit seizoen tegen Noor wegen nog als keeper van het Neder lands voetbalelftal fungeerde, zal zondag niet het Elinkwijk-doel verdedigen tegen Ajax. De leiding van de Utrechtse club durft het niet aan om Kraak, die de laatste tijd uit vorm is en ook zondag tegen Fortuna enkele kostbare fouten maakte, in deze spannende fase van de competi tie op te stellen. Waarschijnlijk zal zij een beroep doen op Joop van der Schilden. Deze maakte gisteren in het Elinkwijk-doel tijdens de vriendschappelijke „wedstrijd tegen Ol- denzaal, die de Utrechters op Twentse bodem met 7—2 wonnen, een goede in druk. SCHAKEN Hedenavond wordt in „Het Gulden Vlies" de achtste ronde van de wedstrijd om 't persoonlijk schaakkampioenschap van de LSB gespeeld. Vastgesteld zyn de partijen: Mr. Mulder—R. WestraVan Steenis— Weiland; Van den Oord—mr. Westra; Ketting—Smit; J. Piketdrs. Selier; De Graaff—Van Dijk; Etmans— Th. Piket; GeyerDemmendal; SchussHooyer en BizotKoet. In de 2e-klasse wordt de zesde, voor laatste ronde gespeeld met de partijen: v. d. Kaay—Hortensius; Tervooren—Pi ket; Sluyts—Verbiest; Momberg—Van der Voorst; Slieker—Ligtvoet; Aussems- v. d. Willik en Spek—Bethe. hetgeen de arbeidsovereenkomst voor de vaart op zee bepaalt. Los van alles vraagt de Centrale zich af hoe het mogelijk is dat een dergelijk beleid kon worden gevoerd en of het niet fantsoenlijk geweest zou zijn de opva renden op het punt van veiligheid ge noegdoening te verschaffen, na de ern stige gebeurtenis, die zich nog zo kort geleden had voorgedaan. Men had toch het bij K.b. van 12 februari 1952 aan gewezen erkende particuliere onderzoe kingsbureau „The Ameiican Bureau of Shipping" in New York, met één tele foontje kunnen inschakelen, meent de Centrale. Zij is tenslotte van oordeel, dat, als dit gebeurd was aan boord van een schip van wat zij een puur-Neder- landse rederij noemt, de zaken anders zouden zijn behandeld en de beman ningsleden in een dergelijk geval niet „slechts de maat. doch meer dan de maat" hadden gekregen. Commentaar De directeur van de Nederlandse Nor ness Scheepvaartmaatschappij, de heer L. E. S. Sesseler, deelde mede, dat hij van de C.K.V. bericht heeft ontvangen over haar voornemen tot het instellen van een gerechtelijke procedure. „De hele zaak van de verleende ontslagen thans evenwel in onderzoek", zo voegde hij er aan toe. „Wij zijn hierover in cor respondentie met ons kantoor in New York. Daarbij zal juridisch worden na gegaan of de ontslagen wegens dringen de reden kunnen worden verleend of dat gewoon ontslag moet worden gegeven. Maar in ieder geval staat vast dat de ontslagen doorgaan", aldus de heer Ses seler. De heer Sesseler zei voorts, dat de ontslagen acht opvarenden in New York geen of weinig medewerking hebben ver leend. „Op z'n zachtst gezegd hebben ze in alles tegengewerkt. Het woord sabo tage wil ik niet eens gebruiken," zo zei hy. Werkweigering „De betrokkenen zyn in hun hut blij ven zitten en hebben aan het lossen van het schip part noch deel gehad. Daarmee hebben onze mensen aan de wal zich belast," aldus de heer Sesseler. „Voor zover mogelijk brachten zij ook de ma chines weer op gang. Deze houding heb ben wy de acht opvarenden vergeven. Wellicht hadden ze die drie a vier dagen nodig om over de moeilijkheden heen te komen. Op een gegeven moment heeft de kapitein het achttal daarom gevraagd of ze weer aan de gang wilden gaan. Maar ze weigerden zolang er geen offi cieel certificaat was," aldus de heer Sesseler. „Dit ging de kapitein te ver. De ketels waren door onze mensen aan de wal aan de gang gebracht, er was weer stoom, al dagenlang, en er was vol gens de kapitein dus geen reden angstig te zijn voor onveiligheid. Hij beschouwde dit als werkweigering en de ontslagen waren daarvan het gevolg. De deskun digen waren er bij geweest en ze hadden alles veilig verklaard en daarom be schouwde de kapitein de houding van de acht opvarenden gewoon ale pesten," zo besloot de heer Sesseler zijn commen taar op de verklaring van de CKV. Hij deelde tenslotte nog mede, dat de „As trid Naess" nog steeds in de haven van New York ligt. Advertentie Het huis voor MOEDERDAG. Voetbaluitslagen Beslissingscomp. 2e divisie. Velocitas Rheden 21 Baronie UVS 2—0 Zwartemeer Ona 31 Zwolse Boys Xerxes 43 UVS 6 3 2 1 8 9—3 Zwolse Boys 6 2 4 0 8 86 De Baronie 6 4 0 2 8 107 Zwartemeer 6 2 3 1 7 53 Velocitas 6 2 2 2 6 8—9 Ona 6 2 0 4 4 5—9 Rheden 6 1 2 3 4 4—8 Xerxes 6 1 1 4 3 5—9 'SPORTMODE Hobby slacks in de nieuwe „doe-het-zelf" stijl, «fknoopbaar boven stuk Jackets .Silicone-Twill". dus waterafketsend! met moderne no-iron streepvoering Pantalons „Tissu de Boussac" Denim in lichte voor- jaarstinten. LFC in volgende bekerronde LFC plaatste zich gistermiddag door een 14 zege op plaatsgenoot DOCOS definitief in de volgende ronde van het toernooi om de amateurbeker. Met drie overwinningen uit evenzovele wedstrij den zijn de Kanaries dus ongeslagen als eerste in hun poule geëindigd. Henk Heijmans zorgde voor de geelzwarte treffers: scoorde dus viermaal! De tweedeklassers waren uiteraard technisch bekwamer dan hun tegenstan ders, die overigens uitstekend partij ga ven. Zó goed zelfs, dat in de eerste helft LFC niet verder kwam dan een 01 voorsprong. Na de thee presteerde DOCOS het om naast de Kanaries te komen. Dank zij een treffer van rechtsbuiten Jansen (11). De geelzwarten lieten daarop hun wat rustige houding varen en kwamen in het offensief. Een handsbal in de roodwitte defensie kostte DOCOS een strafschop en kanonnier Heijmans scoor de onhoudbaar voor een prima keepende Wanst: 12. LFC ging gelijk door en nam door twee goals van Heijmans uit eindelijk met 1—4 nog ruim afstand van haar roodwitte tegenstander. Resumerend: een aardige sportieve wedstrijd verdiend door LFC gewonnen. Feijenoord (met reserves) te sterk voor Sparta: 31 Ten bate van een bevrijdingsmonu ment in Rotterdam speelden Fe yenoord en Sparta voor circa 17.000 toeschouwers in het stadion een voetbalwedstrijd. Met het oog op de belangrijke wedstrijd van zondag a.s. had Feijenoord zijn cracks Moulyn, Schouten, Van der Gijp en Klaassens uit het elftal gelaten. Sparta miste Bosselaar en had Hofstee in doel staan. Toch zag Feijenoord met zijn reserves nog kans de wedstrijd met 31 te win nen. Verschoof, een speler die nog met één been by de junioren staat, maakte in Rotterdam een opvallend debuut. Meer man opende na 9 minuten de score. Van Woerden maakte na 35 minuten 20. Een half uur na rust scoorde Bennaars 30 en daarna pas slaagde Piet de Vries erin de eer te redden. Botwinnik heeft de 19e partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken, die dinsdag na de 41ste zet van wit (Tal) werd afgebroken, woens dag zonder verder te spelen gewonnen gegeven. De twintigste partij, die don derdag in Moskou werd gespeeld, is na 27 zetten in remise geëindigd. Botwin nik had wit De 21ste partij wordt za terdag a.s. gespeeld. De stand is nu 128 in het voordeel van Tal. Vijf Nederlanders onder eerste acht De 25-jarige Ab Geldermans uit Beverwijk is winnaar geworden van de „Ronde van Duitsland", een zevendaagse etappewedstrijd over 1538 km. In de laatste rit van Trier door het Eifelgebergte naar Keulen (248 km) verde digde hij zijn eerste plaats zonder moeite. Geldermans arriveerde met het peloton in Keulen, gelijk met zijn concurrenten. De zege van Geldermans was in deze Ronde de eerste sedert 1952 overi gens niet de enige triomf voor Neder landse coureurs. Ook Van der Steen, De Haan, Wim van Est en Jacques Kersten klasseerden zich namelijk onder de eerste acht. De laatste etappe eindigde met een overwinning van de wereldkampioen der amateur achtervolging, Rudi Altig. Een sprint-zege. Rudi Altig was in Keulen de snelste van een kopgroep van 15 renners, die zich enkele kilometers voor de finish had gevormd. In deze kopgroep zaten ook Jo de Haan, die derde werd, Van Steenvoorden en Arie van Wetten. Vóór deze beslissende ontsnapping had de Belg Huyskens zich tevergeefs uitgeput in een solo-aanval, die 150 km. duurde. Uitslagen 6e etappe: 1. Ruegg (Zwitz.) 6.19.00; 2. Friedrich (Did) z.t.; 3. Padovan (It.) z.t.; 4. Steenvoorden (Ned.) 6.19.58; 5. Rudi Altig (Did) 6.23.30; 6. Fantini (It.) z.t.; 7. Van den Borgh (Ned.) z.t.; 8. Denijs (Belg.) z.t.; 9. Reinecke (Did) z.t.; 10. Doom (3elg.) z.t. Alle overige renners klasseerden zich op de elfde plaats ex aequo. 7e en laatste etappe: 1. Rudi Altig (Did) 248 km. in 7.03.00; 2. Schepens (België) z.t.; 3. De Haan (Ned.) z.t.; 4. Willy Altig (Did) z.t.; 5. Donike (Did) z.t.; 10. Van Steenvoorden (Ned.) z.t.; 12. Van Wetten (Ned.) z.t. Het peloton had een achterstand van 1 minuut en 16 seconden. Het eindklassement werd: 1. Gelder mans <Ned.) 40.10.11; 2. Planckaert (België) 40.12.00 3. Bugdahl (Did) 40.12.414. Wolfshohl 'Did) 40.12.51; 5. Van der Steen (Ned.) 40.13.35; 6. De Haan (Ned.) 40.16.59; 7 Wim van Est (Ned.) 40.18.19; 8. Kersten (Ned.) 40.18.51; 9. Junkermann (Did) 40.20.18; 10. Altweck (Did) 40.20.46. Christelijke Korfbalbond De competitie in de hoofdklasse West komt in het zicht van de eindstreep. Be slissingen zullen morgen niet vallen, maar R'dam-Zuid komt nog dichter bij de titel door winst op het reeds voor de gradatie aangewezen GKV. Het zal het Haagse- VES alle moeite kosten om niet verder achterop te raken. De strijd tegen Vr.'schaar is kansrijk maar niet een voudig. VEO heeft nog kansen om het vege lijf te redden. Op eigen veld wordt tegen het stevige PKC gespeeld met slechts een gering kansje. Ons Eiland zal gaarne een overwinning van PKC begroeten. Merwede is hier nog niet geheel veilig. Op eigen veld is er echter een klein kansje op succes tegen Excelsior en daarmee zonder de Sliedrechtenaren ge heel buiten gevaar zijn. Tot minstens augustus heeft Pernix geen veld ter beschikking. Het programma luidt: Hoofdklasse West: GKV—Rotterdam- Zuid: VESVr.'schaar; MerwedeEx celsior VEOPKC le-kl. A: Pernix 2—Ons Eiland 2 (ter rein Ons Eiland, 4.15)VEO 2Excel sior 2. 2e-kl. A: FluksWarmond. BEKERWEDSTRIJDEN Bij het programma voor de dit jaar voor de eerste keer in de CKB georga niseerde bekerwedstrijd zijn morgen ook enkele clubs uit de omgeving van Leiden betrokken. In groep 1 speelt o.a. het Leiderdorp- se Velocitas (2e-kl. A) op eigen veld tegen de sterke le-klasser Ijsvogels (Den Haag). Tempo krijgt in Alphen bezoek van ASSO 2 uit Schipluiden. Een wed strijd in groep II. WIELRENNEN Sluis wint Ronde van Haarlemmermeer Ab Sluis uit Badhoevedorp heeft op Bevrijdingsdag zijn tweede klassieker van dit seizoen gewonnen. In de Ronde van de Haarlemmermeer over 180 km bleek Sluis de snelste sprinter te zijn van een kopgroep van acht renners. De tweede plaats was voor de succesvolle Tunesië-rijder Lex van Kreuningen. De uitslag van deze 180 km lange Ronde was: 1. Ab Sluis (Badhoevedorp) 4 uur 28 min. 12 sec.; 2. Lex van Kreuningen (Utrecht) z.t.; 3. Wim Sohuling (Den Haag) z.t.: 4. Elswijk (Zaandam) z.t.; 5. Mik Snijder (Halfweg) z.t.; 6. Ribbe- ling (Delft) z.t.; 7. Legrand (Amster dam) z.t.; 8. Guariento (Amsterdam) z.t.; 9. Braat (Aalsmeer) op 29 sec.: 10 Wesseling (Halfweg) op 1 min. 54 sec. SCHERMEN Schermgala te Noordwijk Op zaterdagavond 11 en zondag 12 juni a.s. zal in Noordwijk het jaarlijkse internationale schermtoernooi van Para de et Riposte uit Den Haag worden ge houden en wel op de terrassen van hotel „Huis ter Duin". Op het programma staan floret voor dames en sabel en degen voor heren. De nationale degenkampioenschappen, die oorspronkelijk reeds aanstaande zondag gehouden zouden worden, zijn uitgesteld tot zondag 19 juni a.s. Zweefvliegrecords voor Hetty Amade De 27-jarige Nederlandse zweefvlieg- ster Hetty Amade heeft voor de derde maal binnen veertien dagen het Neder lands vrouwelijk afstand zweef vliegre cord gebroken en tevens het Nederlands vrouwelijk duurvluchtrecord verbeterd. Hetty Amade, die alle vyf Nederlandse vrouwelijke zweefvliegrecords op hpar naam heeft staan, startte om elf uur van Teriet voor een doelvlucht naar het vliegveld Boberg bij Hamburg. Zij land de bij het Duitse plaatsje Jesteburg op 20 kilometer afstand van haar doel, na 312 kilometer in zeven uur en zeven mi nuten te hebben afgelegd. Hetty Amade voldeed met deze vlucht tevens aan haar laatste eis voor het gou den zweefvliegbrevet. Zij is hiermede de eerste Nederlandse vrouw die nu in het bezit is van het op een na hoogste zweefvliegbrevet. Fransen wonnen bridge-Olympiatle Het herentoernooi van de „Wereld- brigde-Olympiade" is geëindigd met een triomf voor Frankrijk. In de laatste wedstrijd wonnen de Fransen met ruime marge van Groot Brittannië en legden daarmee beslag op de eerste prijs. Groot Brittannië werd tweede, het derde team van de Verenigde Staten werd derde en het tweede team van dit land eindigde als vierde. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" hield een wed vlucht met 233 oude duiven vanaf Vil voorde. Afstand 138 km. De duiven werden gelost om 7.50 uur met kalme n.w.-wind. De eerste duif bereikte haar hok om 10.23.40 uur, de laatste of 47e prijswinnaar was er om 10.53.22 uur. De uitslag luidt alsvolgt: J. den Dunne 14; W. Siera 29; 3. S. Koster 3; P. v. d. Drift 5; A. v. d. Hulst; 6—7; 8. P. Mooten; W. Tol boom 10. BILJARTEN Om Europese titel bandstoten In Barcelona is woensdag een aanvang gemaakt met het toernooi om het Euro pees kampioenschap bandstoten waarin Nederland wordt vertegenwoordigd door Bert Teegelaar. Tot nu toe luiden de uitslagen; Teegelaar 190 52 31 3.65 Witte 200 52 27 3.84 Domingo 200 37 22 5.40 Galvez 83 37 13 224 Boulanger 200 54 16 3.70 Alhinho 146 54 13 2.70 Scherz 200 45 16 4.44 Touzette 117 45 16 2.60 Teegelaar 200 35 40 5.71 Alhinho 114 35 16 325 Witte 200 45 34 4.44 Touzette 89 45 16 1.97 Scherz 200 48 23 4.16 Galvez 136 48 21 2.83 Galvez 110 29 18 3.79 Boulanger 200 29 32 6.89 Scherz 146 42 11 3.47 Teegelaar 200 42 35 4.76 Vingerhoedt 200 38 24 5.26 Boulanger 183 38 19 481 Boulanger 200 34 51 5.88 Teegelaar 134 34 32 3.94 Witte 200 63 25 3.17 Alhinho 132 63 17 2.09 Domingo 200 43 28 5.64 Touzette 151 43 19 3.51 Vingerhoedt 200 38 30 5.26 Galvez 131 38 16 3.44 SPORTSPLINTERS De heren-hockeywedstrijd tussen de nationale teams van Nederland en Groot-Brittannië. die morgenmiddag in Amstelveen wordt gespeeld, zal worden geleid door de Duitse arbiters Gerhard Uhlenhaut en Walter Schinner. In het kader van het feestpro gramma van bevrijdingsdag speelde de ere-divisieclub PSV een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Athletico Mon tevideo, een der topclubs van Uruguay. PSV won met 31, na een 10 voor sprong bij de rust. In een wedstrijd voor het toernooi der jaarbeurssteden heeft FC Barcelona een 4—1 zege (rust 20) behaald op Birmingham. De eerste wedstrijd tussen beide teams in Engeland gespeeld, was geëindigd met een 00 score. Fortuna '54 speelde gisteren in Ge leen voor 15.000 toeschouwers een vriendschappelijke wedstrijd tegen een der Turkse topclubs, Galatasarav. Het resultaat was een 22 eindscore, na een 0—0 stand bij de rust. Tot directeur-technique van de Belgische Tour de France-ploeg en dus tot opvolger van Jean Aerts is benoemd de oud-wereldkampioen op de weg Brik Schotte.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 23