Viering van 1 mei in Oost-Berlijn was een grootse militaire parade! SECRETARESSE LEIDSCH DAGBLAD N V. Talrijke verkeersongevallen in de afgelopen dagen Protest van het Westen tegen Loop der bevolking te Leiden deze vorm van ordeverstoring rm MAANDAG 2 MEI 1960 Bij de kruising: naar Loon op Zand en Udenhout op de weg van 's-Hertogen- bosch naar Tilburg reed vrijdagavond een reclame jeep met grote snelheid in de richting Tilburg, toen een ervoor rijdende bestelauto de richting Udenhout wilde inslaan. De bestuurder van de jeep remde uit alle macht, wat tot gevolg had, dat de drie inzittenden uit de wagen werden geslingerd. De auto sloeg over de kop en kwam in de wegberm terecht. De jeep werd bestuurd door de heer A. L. de Koster uit Tilburg. Bü hem zaten het 10-jarig meisje Willie Rutten en de 14-jarige jongen Willie van Hout uit Tilburg. De jongen werd gedood. Het meisje en de heer De Koster werden gewond. Bij een frontale autobotsing in de nacht van vrijdag op zaterdag op de Zuiderzeeweg bij de Wijkergouw in de buurt van Schellingwoude heeft de 24- jarige mevrouw J. H. J. Nouwens-Jan sen uit Amsterdam dermate ernstige ver wondingen opgelopen, dat zij tijdens het vervoer naar het OLV-gasthuis is over leden. Mevrouw Nouwens zat naast haar echtgenoot, die, komende uit de richting Buiksloot, met zijn wagen op de afge scheiden linkerrijbaan was gereden. De auto botste in volle vaart op een uit de tegenovergestelde richting komende per sonenauto van het echtpaar Grit uit Monnikendam. De echtgenote van de heer Grit, de 27-jarige mevrouw W. J. Grit-Wilhelums, werd met een gecom pliceerde hoofdwond in het OLV-gast huis opgenomen. De twee auto's werden zwaar beschadigd. In de Schoolstraat in Mustelkanaal reed zaterdagochtend omstreeks half tien de heer E. Wiendels uit Stadskanaal met bij zich in de auto een heer en een jongetje van zes jaar. Hij moest plotse ling uitwijken voor een oude man. die de weg overstak. Op dat moment kwam uit tegenovergestelds richting de 30-ja- rige bromfietser J. Hoving uit Stadska naal. De botsing was zo hevig, dat auto en bromfietser in het Stadskanaal ver dwenen. De drie Inzittenden van de auto konden nog bijtijds op het droge gehaald worden, doch de heer Hoving is verdronken. Zaterdagochtend is op de Rijksweg MaarssenBreukelen een personenauto op een voor hem rijdende auto gebotst Een 33-jarige bestuurder uit Amsterdam kwam hierbij om het leven. Een passa gier, eveneens uit Amsterdam, werd zwaar gewond. Beide wagens liepen zwa re materiële schade op. BELANGRIJKE DIEFSTAL TE DEN HAAG OPGELOST Vijf arrestaties (Van onze Haagse redactie) Met de arrestatie op heterdaad in een groot magazijn te Den Haag in de nacht van 31 maart op 1 april j.l. blijkt de politie een byzonder goede slag ge slagen te hebben. Gepakt werd die nacht, nadat vier rechercheurs weken achtereen onder vitrines in het winkel- magazijn hadden overnacht, een 35- jarige bankwerker, die reeds enkele keren wegens misdrijven is veroordeeld. Na dagenlange hardnekkige verhoren heeft hij bij stukjes en brokjes bekend de geruchtmakende diefstal van februari te hebben gepleegd. Toen werd o.a. voor een verkoopwaarde van bfjna f. 40.000 aan armbandhorloges, in totaal 872 stuks, gestolen. Alle 872 horloges, in prijs va riërend van f. 9,75 tot f. 225 per stuk en met de prijskaartjes er nog aan, hebben de vier in deze zaak samenwerkende rechercheurs weten te achterhalen. Be halve de bankwerker zijn in deze om vangrijke affaire nog drie verdachten aangehouden. Een vijfde betrokkene be hoefde niet te worden gearresteerd, om dat hij sedert enkele maanden voor een ander misdrijf in de gevangenis zit. Postkoets is woensdag in Nederland Verwacht wordt, dat de Floriade- postkoets, die onderweg is van Istanboel naar Rotterdam, woensdagmiddag a.s. om vier uur bij Beek (bij Nijmegen) ons land zal binnenkomen. Op 5 mei zal Utrecht de eindbestemming zijn, op 6 mei Leiden en zaterdagmiddag 7 mei zal de koets met de nodige festiviteiten in Rotterdam worden verwelkomd. Gisteren en vandaag heeft de kara vaan tweehonderd kilometer afgelegd. Vanmorgen om vijf uur vertrok men van St. Goar, waar men gisteravond uit Frankfort was gearriveerd. De tocht van vandaag is in Bonn geëindigd, waar onderdak is gevonden op de terreinen van de Westduitse Bondsdag. Vandaag heeft men de paarden tweemaal gewis seld. Er is even een oponthoud geweest in Remagen (aan de Rijn). Een ver keersagent wilde namelijk dc keuken slaapwagen, de wagen waarin de paar den verblijven en de servicewagen niet laten passeren, omdat vrachtautover- voer in West-Duitsland zonder vergun ning verboden is. Hij wilde een boete opleggen, ondanks het feit dat men praatte als Brugmans en men hem ver telde in een bezit van een ontheffing te zijn Zaterdagmorgen is een vierjarig meis je voor de ogen van haar ouders in Den I het veel omstreden Los Angel», waar de door een aurebus van de HTM overre- ^t., wf» Miss World terug uit nieuwe wereld Corine Rotsohafer, de 21-jarige Miss World uit Amsterdam, is gistermiddag teruggekeerd van haar KLM-reis door de nieuwe wereld. In totaal legde ze daar een afstand van 40.000 km af, dus dat is zo ongeveer een keer de wereld rond. Een maand lang is ze in dienst ge weest van de KLM. Samen met drie manlijke personeelsleden van deze lucht vaartmaatschappij en met een grond stewardess heeft ze in Amerika en Ca nada reclame gemaakt voor de nieuwste aanwinst der KLM; die DC-8 straalma- chine. In New York, Chicago, Houston en Toronto, allemaal plaatsen waar de KLM naar toe vliegt, maar zelfs ook in KLM nog geen landingsrechten heeft, gaf dat kleine gezelschap cabaretvoor stellingen voor hat personeel van reis bureaus, waarin de DC-8 de hoofdrol vervulde. Miss World vormde een aparte at tractie. Overal trok zij o.a. de belang stelling van de plaatselijke pers. „Is er daarnaast misschien nog iets bijzonders voorgevallen?" „Eigenlijk niet", zei een ietwat ver moeide Corine op Schiphol. Ze was des nachts om 1 uur uit New York vertrok ken in een DC-8 en had nauwelijks ge slapen „Of het moest dan zijn, dat ik in Toronto in de kamer naast die van pre sident De Gaulle van Frankrijk heb ge slapen. We logeerden n'l. in het zelfde hotel." Heel Istanboel moest gisteren thuisblijven De Turkse generaal Ozdilek. de be velhebber tijdens de staat van beleg, heeft gisteren verklaard dat hij zijn troepen opdracht heeft gegeven „zelfs bij de kleinste bijeenkomst het vuur te openen". Na de onlusten van de afge lopen dagen zijn alle bijeenkomsten ver- boden. Bij de betreurenswaardige de- j monstraties zijn de militairen verdraag- sonen, leden en supporters van de zaam geweest, maar zij zouden dat niet „Sportverein Rheine 1920". Deze voet- weer kunnen zijn, zo zei hij. De gene- balclub had op Koninginnedag in Wier- I raai deed op de bevolking een beroep den een wedstrijd gespeeld tegen een I niet naar bijeenkomsten te gaan An- plaatsehjke combinatie. clers zou zij de gevolgen daarvan moe- Op de Wagenweg te Haarlem is gister- ten dragen. Hij vroeg de ouders hun avond een ernstig ongeluk gebeurd, kinderen de raad te geven bijeenkom- waarbij vier van de zes inzittenden van sten te mijden, een Volkswagen uit Essen (Did.) ge- wond werden. De bestuurder, de 30-ja- Als een verrassing kwani zaterdag- rige H. Wegner, kwam van de Span- avond de mededeling van de militaire jaardlaan en reed de voorrangsweg, de autoriteiten, dat zondag in Istanboel de Wagenweg, op juist op het ogenblik dat gehele dag een uitgaangsverbod van uit de richting Haarlem een autobus i kracht zou zijn. De twee miljoen bewo- den en op slag gedood. H:t kindje zat in een zitje achterop de fiets van naai moeder, terwijl de vader naast haar reed. Op het drukke kruispunt zwenkte de moeder plotseling naar rechts om het achter haar komende verkeer doorgang te verlenen. Door deze plotselinge be weging verloor het zich in het zitje be vindende meisje het evenwicht en viel links van de fiets. De bestuurder van de HTM-bus kon niet tijdig meer remmen en overreed hét meisje, dat od slag werd gedood. Zaterdagavond is te Holwierde (Gr.) een 65-jarige inwoner van deze plaats de heer B. Weesies, die te voet de Pro vinciale weg overstak, aangereden door een bromfiets Uit Holwierde. De heer Weessies kreeg een schedelbasisfrac'uur en werd overgebracht naar het Acade misch iekenhuis te Groningen. Daar is hij overleden. In de nacht van zaterdag op zondag zijn in d? gemeente Weerséln (bij Hen gelo) op ile Rijksweg HengeloOb'en- zaal ,twee Uit Rheine (D.) afkomstige Duitsers, toen ze achter een autobus langs de verkeersweg wilden oversteken, door een passerende auto gegrepen en gedood. De beide Duitsers, de 36-jarige H. F. Mensink en de 32-jarige H. Brühl be hoorden tot een gezelschap van 43 per- van de NZHVM naderde. Beide voertuigen reden in de rich ting Heemstede. De autobus botste te gen de kleine auto op. Deze week naar links uit en kwam in een greppel links van dc weg terecht. De bestuurder en zyn 5-jarig zoontje bleven ongedeerd. De 50-jarige schoonmoeder van de be stuurder, mevr. F. A. Jagusoh, was er het ernstigst aan toe. Vermoedelijk is haar borstkas ingedrukt. De 30-jarige echtgenote van de chauffeur liep een hersenschudding en een hoofdwond op. Haar 30-jarige zuster kreeg letsel aan een wervel en het 4-jarig zoontje was ernstig gewond. Zij zijn naar het Sint- Eldsabetsgastihuis overgebracht. „Overlevingscursus" voor vliegers in N.-Guinea (Van onze Haagse redactie) Bij de Luchtmachtstaf, waar men druk bezig is met het treffen van de bij zondere voorzieningen, die de voorge nomen stationering van Hunter straal jagers in Nieuw-Guinea vragen, wordt o.m. gedacht aan een speciale „overle vingscursus" voor de uit te zenden vlie gers. Normaal volgen de vliegers van de Kon. Luchtmacht dergelijke cursussen die erop gericht zijn dat zij zich, wan neer zij in oorlogstijd „aan de grond komen te zitten" aan gevangenneming kunnen onttrekken en in leven kunnen blijven. De korte, aanvullende opleiding, die men voor Nieuw-Guinea overweegt, zal de vliegers de beste manier bijbren gen om zich zonder hulp van buitenaf in ^"^straat het oerwoud in leven te houden. Oud-burgemeester overleden van Boskoop en Alphen Op ruim 77-jarige leeftijd is de heer P. A. Colijn, oud-burgemeester van Bos koop en van Alphen aan den Rijn, na een kortstondige ziekte op Koninginne dag in het Hervormd Diaconesscnhuls te Hilversum overleden. Hy was de jongste broer van wijlen dr. H. Colijn. De heer Colijn, die op 11 oktober 1882 te Haar lemmermeer werd geboren, vertrok na zijn opleiding tot architect op 25-jarige leeftijd naar het toenmalige Nederlands Oost-Indië, waar hij in dienst trad van de Deli-Maatschappij. Na een veertien jarig verblijf in de tropen repatrieerde hij naar Nederland en werd in 1923 be noemd tot burgemeester van Boskoop. In september 1933 volgde zijn benoe ming tot burgemeester van Alphen aan den Rijn, welke ambt hij tot aan zijn pensioenering in 1945 heeft vervuld. Daarna heeft de heer Colijn zich bewo gen op maatschappelijk, kerkelijk en schoolterrein. Hij was o.m. voorzitter van de Stichting het Paedologisch Instituut te Amsterdam. De heer Colijn was lid van de A.R. Partij en officier in de Orde van Oranje Nassau. De begrafenis geschiedt woensdag 4 mei om 12 uur op de Noorderbegraaf plaats te Hilversum. ners mochten hedenochtend om vier uur pas hun huizen weer verlaten. Al leen voor buitenlandse diplomaten gold de maatregel niet. Grondproef met Saturnus-raket Dr. Wernher von Braun, de Duitse raketgeleerde, die chef is van de afdeling raketten van het Amerikaanse leger, heeft meegedeeld, dat zyn „Saturnus"- raket binnen twee dagen de eerste sta tische proef zal ondergaan. Bij deze proef zullen acht raketmotoren, die de eerste trap van de „Satumus" zijn grote kracht geven, in werking worden gesteld. Volgend jaar wil men, met twee trappen van de „Satumus", de eerste bemande ruimtereis laten maken in 1964 is de Saturnus gereed en zal deze, dan met alle drie trappen, zyn eerste grote ruim tereis maken. Bij de statische proef zullen de raket motoren een stuwkracht van 545.000 kg ontwikkelen, maar dan een raket tot, dusver ooit heeft gepresteerd. De volle-1 dige Saturnus kan een nog veel grotere 1 stuwdruk leveren, en dan een satelliet van 12 000 kg gewicht in een baan rond om de aarde brengen. Voldoende, zoals Von Braun opmerkte, om een behoorlijk ruimtevaartuig met een volledig instru mentarium, van de aarde naar Mars of Venus te vervoeren. Bloemenkoopman bestolen van f. 10.000 (Speciale berichtgeving). Zaterdagmiddag ontdekte een bloe menkoopman uit de Herenstraat te Hil versum. bij zijn thuiskomst hij had de gehele zaterdag op de markt ge staan dat zijn brandkastje met f 10.000 was verdwenen. In het brand kastje zat al het handelegeld van de koopman en tevens het geld van zijn compagnon. Het koopmansechtpaar liét de achterdeur van het huis gewoonlijk open, zowel overdag als 'snachs. De bloemenkoopman is niét tegen diefstal verzekerd. Hij had een groot bedrag aan geld in huis om bloemen te kunnen inkopen. Zondagochtend hebben de ministers van Buitenlandse Zaken van de V.S., Engeland, Frankrijk en West-Duitsland in Istanboel van gedachten gewisseld over de kwesties Duitsland en Berlijn met het oog op de topconferentie. In de middagen bespraken de ministers uit Washington en Parijs tezamen met hun collega's uit Ottawa en Rome. het ont- wapeningsvraagstuk. De ministers zijn in Istanboel voor de bijeenkomst van de NAVO-raad. De universiteit van Istanboel is voor een maand gesloten. Bijeenkomsten in studenten verijl ij ven zijn verboden en alle studenten uit de provincie moeten naar huis In dit woonhuis aan de Buiten- bröuwerstraat te Amsterdam woed de een kort, maar felle brand, welke een bejaard echtpaar het leven kostte. Nieuwe stad in Nieuw-Guinea Omstreeks half mei zal worden be gonnen met de uitvoering van een groot uitbreidingsplan van een bestaand klein dorp in Ned. Nieuw-Guinea, nl. Wame- na in de Baliem-vallei, in de residentie Hollandia. Dit dorpje zal eerlang uit groeien tot een stadje van flink for maat, waarbij in ruime mate rekening zal worden gehouden met recreatiemo gelijkheden, niet alleen voor de plaat selijke bevolking doch tevens voor toe risten, zowel ingezetenen van Ned. Nieuw-Guinea als buitenlanders. !n ds weck van 21 te.m. 27 april 1960 GEVESTIGD J. Zwemer geb. Herder en fam, Boshul- zerkade 99, W. de Graaf en fam, huis schilder, Verl. Nassaustr. 12. J. J van Helden en fam, wetensch. hoofdambt., Boerhaavelaan 176, A. Oudshourn en fam. chauffeur, Hoflaan 271, J. A. M. van der Borg en fam, gem. ambtenaar, Oude Sin gel 220, S. E. Moscovlcl-van Leeuwen en fam., verpleegster, Pretoriusstr. 3, M. C. Bavelaar geb. Huntelman en fam., Korte Hnnsenstr. 8a, L. F. Koolloos en fam., be drijfsleider, Turfmarkt 5a, A. J. van Dijk en fam., Suringarstraat 7, A. T. van der Fluit, Nieuwe Brugsteeg 2, C. van Voorst Kaarsenmakerstr. 7, J. van Heusden, Kaarsenmakerstr. 7, W. Groeneveld, cor- veeer, de Goejestraat 40. H. H. Laterveer geb. Wassink, textielarbeidster, Oude Sin gel 120, K. van den Broek. Narmstr. 18, M. A. Blom, verpleegster. Rijnsburgerweg 10, V Boumeester, Oude Rijn 26, G. J. M. van der Vloet, verpl., Paviljoenahof 6, A. E. Jensen, verpl., Witte Singel 138, A, Ul- jee geb. Mulder, Oude Singel 138, J. F. van Beusekom geb. Stevens, Lusthoflaan 49, J. Swartsenburg geb. Vreellng, Rijns- burgersingel 41a, G. A. Keunlng, kinder verzorgster, Fruinlaan 14, E. H. Vossepoel elektromonteur, Tesselschadestraat 23a, M. A. W. Wolvers, belastingambtenaar, J. van Goijenkade 19, L. F. Haverman, Rijnsbur gerweg 3ld, M. C. van Mourik Broekman, Breestraat 14. R. W. van der Waall, Kllk- spaanweg 13, L. J. Wijdeveld. Klikspaan- weg 12. A. H. J. Kuipers, mil. KM, Noord einde 2a. J. H. Kuiper, reclame tekenaar. Parkstraat 7, C. J. Barends, opperman straatmaker. Anna Paulownastraat 25. P. B. Oosterhuis. Brederostr. 5. G. A. N. H. Schreuder, Burgsteeg 1. J. A. M. J. Hel ders geb. Klelnbloesem, Boerhaavelaan 112, O. F. Sepmeijer, Nieuwe Rijn 25, A. M. Tiddens, Hoefstraat 10, C. de Graaf, werk ster, Zoeterwoudseweg 62, M. C. van der Heyden, Calandstr. 54, G. van de Kolk, chem. analist. Vondellaan 6. M. Bavelaar Prinsenstraat 70, J. M. Kerkhof, Nieuwe R(Jn 74, L. D. F. Lameijer. arts. Rijnsbur gerweg 183, F. C. van Casand, Rijnsbur gerweg 140. VERTROKKEN K. G. Bolding en fam.. Stationsweg 18. nr Koog aan de Zaan, Louisestr. 8, D. A. Gllhuljs en fam, Raamsteeg 63, nr Oegst geest, Surlnamestr. 9, R. P. Mouton en lam., Oppenheimstr. 35, nr Utrecht, Gr. Adolfstr. 2, D. Oudshoorn en fam., Han-neurla&n 48. In tal van landen is gisteren de eerste mei gevierd met bijeenkomsten, parades e.d. De Russische minister van Defensie, maarschalk Mallnofski, heeft gisteren in zijn een-mei-rede op het Rode Plein in Moskou gezegd, dat de Russische strijd krachten gereed zyn „een vernietigende slag" toe te brengen aan elke aanvaller. HU zei, dat er in een aantal landen nog „invloedrijke machten zyn, die zich fel verzetten tegen alles wat ertoe bijdraagt het onderling begrip tussen de landen te versterken en de spanning te verminderen. Zy streven naar een terugkeer van de donkere tijden van de koude oorlog". verder in het Westen, op het plein van de republiek bij het oude Rijksdagge bouw, burgemeester Willy Brandt voor 700.000 mensen over vrijheid en het recht op zelfbeschikking. De 1 mei-viering in Oost-Berlijn had niets meer te maken met de ouderwetse meifeesten van socialisten en commu nisten van voor de oorlog. Hier liet een dictatoriaal regime zien wat het uiteraard onder supervisie van de uit eindelijke machthebbers te Moskou heeft opgebouwd in de zogenaamde Oostduitse arbeiders- en boerenstaat. Tanks van allerlei grootte, kanonnen, soldaten. halfmilltaristische troepen, echte generaal en wat dies meer zij, reden en marcheerden langs de Oost duitse regerings- en partijleiders on der aanvoering van partijchef Walter Ulbricht. Het was een typisch-Russi- sche 1 mei-viering in klein formaat. Alleen de leuzen op de spandoeken op het Marx-Engelsplein, waar dit festijn voorbijtrok, getuigden van „vrede", die in deze 1 mei-demonstratie zelf vol strekt zoek was. Het was de zoveelste militaire demonstratie in het commu- In West-Berlijn werd voor handhaving van de vrijheid betoogd Onze correspondent te Bonn telefo neert ons: Groter tegenstelling dan die tussen de 1 mei-viering in We-t-Berlijn en die te Oost-Berlijn is niet denkbaar. Terwijl in het communistische stadsdeel van de omstreden stad de barks. de kanonnen voorbij de rode part ij chefs daverden sprak slechts een paar honderd meter senstr. 54. nr Beverwijk. Gr. Florislaan 14 V. J H. Gundlach en fam., Hansenstr. 15a, nr Helmond, Hortensialaan 86a, M. J de l'Ecluse geb. Laterveer en fam, le Binnenvestgracht 12a, nr De Lier, Hoofd straat 128. C. W. Wielinga geb. Speek- houdt en fam., v. d. Brandelerkade 22. nr Utrecht, van Egmondkade 12, A. Dekker en fam., Langebrug 5, hr Oegstgeest, Su rlnamestr. 20, J. D. van Gorssel en fam., Hoflaan 291, nr Leiderdorp. Jullanastr. 37 M. Kouwenhoven en fam., Lijsterstraat 20. nr Leiderdorp, Julianastraat 39, C. W. Lancel geb. van Hoven en fam., Fakhuls- straat, 2, nr Leiderdorp, Jullanastr. 33, W. A. Valk en fam., St.-Buyslngstr. 40, nr Sassenlieim, Jozef Elststr. 19. J. van Raay geb. Oostveen, Gerrlt Doustraat 95, nr Wagenlngen, Dledenweg 24, J. de Jongh geb. Schep, Thorbeckestr. 39, nr Werken dam. salonwagen Biesboshaven, J. Te- brugge geb. Schouls, de Goejestr. 14, nr Voorschoten, Leldseweg 360, W. M. Roze- straten geb. van der Meer, Utr. Jaagpad 1 nr Grave, Stadhouderslaan 4. C. J. Zwartewaalsloot Marnlxstr. 80, nr Hilver sum, Noodweg 37, J. L. Schrljer geb. Wes- ster, Tasmanstr. 70, nr Haarlem, Brou- wersstr. llrood, A. van Lunteren, Heren gracht 92a, nr Utrecht, Klevietdwarsstr. Ibis, J. E. Hotze geb. Jansen, Oude Rijn 146, nr Cuyk ca. Maasboulevard 1. T. Franssen, Noordelnde 2a, nr Bloemendaal, Bloemend, weg 287, M. Heblh, Bernhard- straat 2. nr Heemstede. Cllvfalaan 24, E. A. M. Beretta. Hooigrt 11, nr Canada. M. P. Zwart. Damlaan 15. nr Bodegraven, Weipoort 39. W. Tukker. Witte Singel 27, nr Sassenheim, Zuiderstr. 34, L. J. Koe nen. Meldoornstr. 13, nf Nijmegen, Berg en Dalseweg 287, G. Verheij, Kastanlekade 28. nr "s-Gravenhage, Wlllemstr. 15a, N. van Weeron, Kastanjekade 13, nr Canada, F Janssen. Noordeinde 2a. nr Amsterdam, Nwe Kerkstr. 153II. H. Binnendijk. Oran jegracht 127, nr Valkenburg Z-H, Midden weg 23. N. J. Vahrmeyer, Lysterstr. 26. nr Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 21, H. J. B. Overmars, Joh. de Wlttstr 17, nr Amster dam. Olymplaweg 1011, M. H. van Vliet, B. Ballotstr. 42. nr Oldebroek, Pr. Margriet laan 24bg. K. J. Westra, Zoeterw. Singel 93, nr Barneveld, Amersfoortsestr. 15, A. C. A. Teske geb. Hakkaart. Kanaalstraat 35, nr Zoeterwoude, Rijnstraat 10, E. A. Teske, Hoge Rijndijk 270b, nr Zoeterwoude Rijnstraat 10, A. Lancel. Pakhuisstraat 2. nr Leiderdorp. Jullanastr. 33. J. van den Berg. Boisotkade 8. nr Eindhoven, Heezer- weg 246, M. T Doove geb. Devllee, Sophla- straat 7, nr R(jswyk Z-H, Heerenstr. 54, G. H. Rosier, Bloemstraat 31. nr Voor schoten, Haagweg 6, M. van Dorp, St.- Aagtenstr. 28a, nr Sassenhelm, Gouver- Drukke bollenzondag Ondanks liet vrij onaangename weer. wel enigszins vergoed door een zo nu en dan schijnende zon, is het in de bollen streek liet gehele weekeinde en spe ciaal zondag, byzonder druk geweest. Opvallend was dat er minder fietsers, bromfietsers en scooterberijders waren dan anders. Het centrum van de bol lenstreek, Keukenhof, heeft dit week einde ongeveer 60.000 bezoekers gehad. Ze kwaimen onder meer met extra trei nen uit Duitsland en Luxemburg. Voorts arriveerden er ongeveer 7.000 personen auto's en 750 autobussen. Opmerkelijk is, dat het Nederlandse bezoek veel ge ringer is dan in andere jaren. Het bui tenlandse bezoek, speciaal uit Duits land, slaat dit jaar weer alle voor gaande records. Keukenhof heeft op dit ogenblik al 400.000 bezoekers gehad. Amerikanen al op de hoogte van Engels bruidstoilef De Britse pers toont zich nogal ont hutst over het feit, dat het Amerikaanse modeblad „Women's wear daily" reeds een gedetailleerde beschrijving heeft ge geven van het bruidstoilet, dat Prinses Margaret by haar huwelyk zal dragen. Het blad gaf ook bijzonderheden over de toiletten van de Koningin en de Konin gin-Moeder. Sommige Britse bladen schrijven dat „spionnen de geheimen van de bruidskleding gestolen hebben". Volgens het Amerikaanse blad zal het tollet van Prinses Margaret het eenvou digste zyn, dat sedert jaren bij een Koninklijk huwelyk is gedragen. Op ver zoek van de Prinses zou de ontwerper Norman Hartnell zich tot een „monnl- ken-eenvoud" beperkt hebben. De japon zou van wit-zyden organdie gemaakt worden, met driekwart mouwen en matig uitgesneden hals. nistische oosten. Niet voor niets zei de Oostduitse generaal Stoph: „Wij moeten de gevechtswaarde van onze troepen verhogen". Voor 700.000 Westberlyners eiste bur gemeester Brandt de handhaving van de Westelijke positie in Berlijn tenminste tot de Duitse hereniging. Hij stond op nieuw op het recht op zelfbeschikking voor de West berlij ners en hij wees ten- stelligste de Russische eisen betreffende een afzonderlijk vredesverdrag tussen Moskou en Oost-Duitsland en de crea tie van een zogenaamde vrije stad West- Berlijn van de hand. Hij noemde deze Russische plannen uitdagingen aan het gehele Duitse volk. De drie Westelijke (Amerikaanse, Britse en Franse) militaire comman danten te Berlijn hebben gistermiddag in een verklaring gezegd dat het mili taire machtsvertoon in communistisch Oostberlijn een verstoring is van de openbare orde in de stad. Dat vertoon, zo zeggen zij .staat in schrille tegenstel ling tot de correcte en vredelievende demonstratie van 700.000 Westberlijners die voor de vrijheid getuigden. Zij achtten de rode militaire demonstratie ook onverenigbaar met de viermogend- heden-overeenkomst voor Berlijn. Binnenbrand in Departement van Financiën De minister van Financiën, prof. dr. J. Zylstra, was zaterdagavond aanwezig hy een binnenbrand te zynen departemente. De brand brak om ongeveer zeven uur uit in het enkele eeuwen oude gebouw op de hoek van de Parkstraat en het Lange Voorhout. Een bejaarde voorbijgangster zag de rook en waarschuwde de portier, die on middellijk groot alarm gaf. Het was de derde brand in dit gebouw sinds het einde van de oorlog. De brandweer rukte uit met twee autospuiten, een gereedschapwagen, een autoladder, en een commandowagen. Met twee stralen bestreed men het vuur dat onder een der vloeren brandde. Postkoets in Bonn (Van onze correspondent in Bonn) De postkoest arriveerde gisteren in Bonn, waar heden een officiële ont vangst zal plaatsvinden. Dan gaat men verder naar Keulen en via Eerdingen, de Nederlands-Duitse grens, Utrecht en Leiden hoopt men op 7 mei aanstaande Rotterdam te bereiken, een dag later dan voorgenomen was. In Bonn vertelde de deelnemers aan deze 3400 kilometer lange tulpenkara- vaanreis ons gisteren, dat de tocht van de Oostenrijkse grens dwars door de Bondsrepubliek wel tot de gezelligste etappes behoort. Waar men ook komt wordt men met bijzonder veel geestdrift en harteiyk ontvangen. Het veertien man grote gezelschap, dat gisteravond de gast was van de Nederlandse ambas sade in Bonn, raakte niet uitgepraat over de uitstekende conditie van de paarden. Een onderzoek, gistermiddag ingesteld door een Nederlandse veearts, toonde tot diens verbazing aan, dat alle paarden (leeftyd 6 tot 10 jaar) in voor treffelijke gezondheidstoestand verkeren en niets schijnen te hebben geleden onder de vermoeiende tocht Istanboel- Bonn. De Haagse koetsier Van der Touw zei ons: „Het gaat natuurlijk om de Floria- de, maar het gaat toch eigenlijk ook wel een beetje om die paarden. Deze tocht moet namelijk mijns inziens toch wel degelijk gezien worden als een voortref felijke reclame voor het Groninger en Gelderse trekpaard De belangstelling van Duitse kant voor de Floriade-postkoets uit zich niet slechts in enthousiaste ontvangsten in steden en dorpen, ook van de zijde van de Westduitse pers en de televisie toont men grote belangstelling. De brandweer gebruikte portofoons voor de verbinding tussen commando- wagen en de bestrijdingsploeg. Enkele brandweerlieden, uitgerust met pers luchtmaskers begaven zich in de met dikke rook gevulde vertrekken om met dekzeilen en repen spons van ruim een meter de waterschade te beperken. Na een half uur was men de brand meester en begon het nabluswerk, dat in deze oude gebouwen een tijdrovend werk is. De schade is beperkt. De oorzaak is on bekend. Witte Singel Postbus 54 Leiden Per 1 juni a.s. vragen wij een van onze procuratiehouder. Minimumeisen: m.u.l.o. (of gelijkwaardig diploma), steno- en type-diploma en enige jaren ervaring als steno-typiste. Leeftijd tenminste 21 jaar. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met vermelding van alle gege vens, welke daarbij van belang kunnen zijn, te richten aan de directie.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5