Sleutelstad vierde Koninginnefeest Muziek, sport en spel Circus De Jonghe vanavond nog op liet Schuttersveld Opgericht 1 maart 1860 Maandag 2 mei 1960 Tweede blad no. 30033 Ook dit jaar vormde de reveille in de Sleutelstad het begin van een gezellig Koninginnefeest, dat van 's morgens zeven uur tot 's avonds laat voortduurde. Hoewel, zoals ieder jaar, het vooral de jeugd is, die op zulk een dag ruim aan haar trekken komt: kinderfeesten in de Stadsgehoorzaal en in „Den Burcht" en op het sportterrein aan de Zoeterwoudse Singel, had de Vereniging „Koninginne dag" daarnaast voor een „elk-wat-wiIs"-programma zorg gedragen, met o.a. een sportmiddag in de Leidse Hout, een standwerkersconcours op de markt en Oranje wandeltochten in de omgeving. Aan muzikale klanken heeft het deze dag evenmin ontbroken. Zowel 's middags als 's avonds was er een muzikale rondgang door de stad. Bovendien gaf „Nieuw Leven" in de avonduren een concert in het Van der Werfpark en was er gelijktijdig op het Stadhuisplein een vrolijk dansfeest. Fees telijke carillonklanken klonken in de ochtend over het drukke stadsgewoel, temidden waarvan aan oranje-dragende jongens en meisjes verrassingen werden uitgereikt. Drie bands, de band van de Sint- Paulusgroep, de N.P.G. Padvindersband „Trozinah" en de Leidse Drumband „De Burcht", marcheerden in de vroege ochtend door vrijwel de gehele stad om de bevolking kond te doen van de vor stelijke verjaardag. Zij hadden zich op gesteld resp. in de Mariënpoelstraat, op de Pieterskerkgracht en in de Lange- straat. Na afloop» van deze ochtendmars gingen de jeugdige muzikanten op de zelfde plaats als waar zij bij elkaar ge komen waren uiteen. Verheugd op deze wijze te hebben mogen meewerken aan het feest van 30 april. Schooljeugd bracht aubade Traditiegetrouw verzamelden zich 's morgens omstreeks kwart over acht ruim tweeduizend kinderen, leerlingen uit de zesde klassen van de Leidse la gere scholen, op het Stadhuisplein ten einde aan burgemeester en wethouders een aubade te brengen. Het Politie Mu ziekgezelschap begeleidde de onder lei ding van de heer A. van Kapel zin gende jongens en meisjes. Deze brach ten behalve het Wilhelmus nog drie andere liederen, waaruit de verbonden heid met vorstenhuis en vaderland bleek ten gehore. Burgemeester jrd. mr.F. H. van Kinschot maakte van de hem ge boden gelegenheid de scholieren toe te spreken gaarne gebruik. Hij zei o.m. dankbaar te zyn, dat de jeugd op een dag als vandaag de verjaardag van onze Koningin in vrijheid kan vieren. In dit verband herinnerde de burge meester aan de bange oorlogsjaren 194045 in welke periode ons volk ver stoken was van de liefde van het Oran jehuis. Daar de op het plein bijeenge komen kinderen de ellende van de oor log niet hebben meegemaakt, zette spre ker de betekenis van het jaar I960, waarin het Nederlandse volk het derde lustrum van de bevrijding herdenkt, zo duidelijk mogelijk uiteen. Met een drie werf hoera voor de jarige Koningin, besloot burgemeester Van Kinschot zijn korte toespraak. Uiteraard heerste er in de omgeving van het Stadhuis een grote drukte. Ieder jaar opnieuw immers komen vele hon derden Leidenaars met veel genoegen naar deze massale kinderzang op Ko ninginnedag luisteren. Telegram aan Koningin Majesteit, Bestuur en leden van de Ver- eniging Koninginnedag Leiden bie- den Uwe Majesteit en Haar gezin, in alle eerbied, onder betuiging van trouw en aanhankelijkheid hun 1 hartelijke gelukwensen op Uwer I Majesteits verjaardag aan. Vereniging Koninginnedag 1 Leiden w.g. P. C. Lindenbergh, voorzitter J. C. J. Lambermont, secretaris .en vierde vrolijk feest Na de aubade begaf de schooljeugd zich naar de Stadsgehoorzaal, waar de Vereniging „Koninginnedag" kinderfees ten had georganiseerd. Drie zalen wa ren eigenlijk nog niet voldoende om alle jongens en meisjes behoorlijk te bergen. Zowel in de foyer als in de grote en kleine zaal was het stampvol. De kinderen waren echter opgetogen. Het programma was gevarieerd genoeg: er was veel muziek en er was op het toneel veel te zien. Roland Wagter toonde zijn kunnen als sneltekenaar, Tom Haak als buikspreker en mr. Luron als handschaduwkunstenaar. Verder werkte aan deze voorstellingen voor de jeugd mee een goochelaar, een slangen mens en enkele acrobaten, die staaltjes nieten van een marionettenspel. De heer jonge feestgangers konden ook nog ge- van moed en kracht ten beste gaven. De N. B. M. Vreeburg heette de jongelui aan het begin van de voorstelling in de grote zaal van harte welkom en las ver volgens een brief voor. welke gezonden zou worden naar de jarige Voi-stin. In deze felicitatiebrief was duidelijk ge steld. dat de Leidse jeugd, evenals die uit alle andere piaatsen, grote eerbied koestert voor het Huis van Oranje. Poppenkast voor de kleuters Voor het eerst werden er op Koning innedag poppenkastvertoningen in de grote zaal van „Den Burcht" gegeven. Moesten de kleuters zich vroeger, al of niet vergezeld van hun ouders, verdrin- „Lang leve de Koningin"Autori teiten en de Leidse schooljeugd brengen een driewerf hoera op onze jarige Vorstin uit. (Foto L.D./Holvast) gen rond de op straat opgestelde pop penkast om wat to kunnen zien, nu konden zij, rustig op een stoel ge zeten, de avonturen van Jan Klaassen meebeleven. Het Poppentheater ,De Zwarte Kat" behoefde over gebrek aan belangstelling niet te klagen, alle voor stellingen waren uitstekend bezocht. De vaders en moeders, die met hun kleine kinderen meegekomen waren, zullen daar zeker geen spijt van gehad hebben, want de reacties van de kleuters alleen al zijn het aanschouwen meer dan waard. De poppenkast vormt op het Oranjefeest nog steeds een gewaardeerd programma-onderdeel. Vrolijk feest op sporterrein Terwijl de zesde-klassers zich amu seerden in de Stadsgehoorzaal, hebben de jongere „lichtingen" zich kostelijk geamuseerd op het sportterrein aan de Zoeterwoudsesingel. Ruim 1000 jongens en meisjes van 9 tot 12 jaar, naar hun leeftijd onderverdeeld in 18 groepen, hebben in een aantal wedstrijden en spelen, die o.a. omvatten, blokjesrap en zaklopen, hardlopen, hindernisraces, eierloop, baldrijven, behendigheidsra ces, ringsteken enz. op zeer sportieve wijze tegen elkaar gestreden om een groot aantal prijzen, bestaande uit speelgoederen e.d. Aan het eind van deze geslaagde en sportieve ochtend, werden allen onthaald op limonade en spritskoek. Als grote verrassing kreeg een ieder nog een fraaie foto van de jarige Koningin mee naar huis. De einduitslagen luidden: Jongens: groep 4: 1ste tot en met 8ste prijs, resp: Cas Olivier, Dirk Leugering, Richard van Slee. Ton van Emmerik, Rinie Verhoef. Jacques Verhoef, Louis de Boer, Hendrik Kromhout; groep 5: lste tot en met 7de prijs: resp. Wim v Bameveld. Frans Cornelisse. Adri v. Rijswijk, Piet Slagwein. Ronnie Polane, Frans de Boer, Frits v. Druten; groep 9: lste tot en met 6de prijs: resp: Martien Vinkestein. Hennie kramer, Willem Smit. Hans Blikman, Ton de Romein, André Lucieer; groep 10; lste tot en met 5de prijs, resp: Jan Sira, Adri Wee- ber, Bram du Prie, Bram Breaufour. Kees Verschoor; groep 11: lste tot en met. 5de prijs, resp: Wim Bonnet, Willie v. Prinsen, Kees Rijnbeek, Gert Jan de Jong, André Filippo; groep 15: lste tot en met 5de prijs: Nico Stuart, Henny v. d. Laan. Jeroen v. Rooden, Herman Fi lippo. Eric Planjer. groep 16: lste tot en met 5de prijs, resp: Frits Dexel. Aart Vermond. Ben Hoppenbrouwer, Tonnie v. d. Klugt. Arie Klinkenberg; groep 18: lste tot en met 4de prijs, resp: Willv Klaassens, Simon Koster. Joop Verhoef, Gonnie Wattez. Meisjes: groep 1: le t/m. 8e prijs, resp.: Berrv Dingjan. Elly v. Went, Connie v. d. Linden. Josje Mulder. Elsje van Leeuwen, Tineke Collé, Willy v. Polanen. Marijke de Wit. Groep 2: Het traditionele militaire vlagvertoon ontbrak ditmaal evenmin op het pro gramma van Koninginnedag. Om kwart over negen zaterdagochtend marcheerde een troepenmacht van ca. achthonderd man uit de Doelenkazerne voor een militaire mars dor de feestelijk vlaggen de Sleutelstad. Voorop de Koninklijke Militaire Kapel onder leiding van ma joor R. van Yperen. Dan volgde een als altijd fris gepluimd peloton van de Stu dentenweerbaarheid „Pro Patria". Daar achter kwamen de militaire onderdelen: 140 man 423ste compagnie Regiment Van Heutz, 120 man Kadercompagnie Koksschool, 120 man compagnie Regi ment Intendancetroepen en tot slot 100 man tweede compagnie Koksschool. On der commando van majoor H. H. Frank marcheerden de troepen via het Noord einde naar de Breestraat, waar zy voor het stadhuis defileerden voor de daar opgestelde genodigden, onder wie wij zagen burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, de wethouders, de commissaris van politie J. Dreeuws, de rector-magni- ficus, prof. mr. J. E. Jonkers, bestuurs leden van de Vereniging Koninginnedag, Expogé en studentencorpora. Na het defile gingen de militairen verder via Gangetje. Hooigracht, Haarlemmerstraat langs het busstation en over de Mors singel en Haagweg weer terug naar de Doelenkazerne, waar de stoet ontbonden werd. O God, verleen de koning Uw recht In de Pieterskerk, waar de belang stelling maar zeer gering was, werd deze ochtend de verjaardag van onze Vorstin kerkelijk gevierd. Onder hen, die hier aanwezig waren, bevonden zich o.m. wethouder S. M. Stolp namens het ge meentebestuur, de rector-magnificus, prof. mr. J. E. Jonkers, een vertegen woordiger van de commandant van de Koksschool en afvaardiging van het j LSC, de VVSL, de Vereniging Konin- j ginnedag, de Leide Chr. Oranjevereni- I ging en enkele predikanten. Ds. P. Kloek, die in deze dienst voor ging, koos als uitgangspunt van zijn overdenkingswoord Ps. 72 1 en 2 „O God, verleen den koning uw recht en uw gerechtigheid den zoon des konings. Hij richtte uw volk met gerechtigheid, uw ellendigen met recht". Spreker, die er o.a. op wees, dat het zin heeft om als gemeente van Jezus Christus in verbondenheid met ons Vorstenhuis en volk deze ochtend bijeen te komen, zette met een verwijzing naar het Oude en Nieuwe Testament uiteen, dat voor de Koning gebeden moet wor den. In het gebed spreekt Nederland met God over het Oranjehuis. Als Israël voor zijn koning bidt, bidt het om recht en gerechtigheid. Reeds in het oude Israël ging het daarbij om het recht van de arme, de verdrukte, de misdeelde. Na te hebben aangetoond, dat God steeds partij kiest voor de arme en ver drukte, voor de hulpeloze zondaar, bracht hij in herinnering, dat het Huis Grote deelname aan Ruim 650 deelnemers op pad De door de Vereniging „Koninginne dag" in samenwerking met de Wandel kring Leiden en omstreken, de Gem. Schoolsportcommissie en de Leidse Jeugd Actie georganiseerde wandeltocht is ook dit jaar weer een succes gewor den. Dank zij de propaganda, die voor deze tocht onder de jongens en meisjes van 11 tot 15 jaar wordt gevoerd om als groep of individueel mee te doen, stijgt le t/m. 8e prijs, reap Greet Je Smit, Jannie Laterveer, Beppie v. <L Reyden, Cokkie v. Haarlem, Wilma Franken, Marian Het.tinga, Anneke Brugmans, Anneke Wolters. Groep 3: le t/m. 8e prijs .resp.: Carl a v. Klaveren, Joke v. Velzen, Janny Duiverman, Tineke v. d. Meuten, Willie Cordelaar, Liesje Gor dijn, Anneke de Tombe. Louise Kitse- laaT. Groep 6: le t/m. 6e prijs. resp. Jos Aalders, Marian v d. Horst. Anja Nijs, Janette Mulder. Marijke Knijnenburg. Marianne Monteba. Groep 7: le t/m. 8e prijs, resp.: Joke de Haar. Marian de Wilde, Rosemarie Coster, Ria v. Winkel. Wilma Brinkman, Corrie Labordus, Jannie Rijnsbergen, Helena Rietveld. Groep 8: le t/m. 6e prijs, resp.: Tonie Comelissen, Henny Schelvis, Hennie van den Burg. Lientje Pet, Nelleke Pont. Dini de Vries. Groep 12: le t/m. 5e prijs, resp.: Hannie Leuverink. Corrie Bink, Anneke Koopmans, Janneke Sira. Dieje Wolters. Groep 13: le t/m. 5e prijs resp. Janneke Brugman, Cobi Filaiski. Beppie Pauw. Josje iRngers, Tineke de Bock. Groep 14: le t/m. 6e prijs, resp. Barie Schelvis. Lenie Everaart. Joke Sohuchhard. Ansje Satiman. Ria Stok- kel. Trien v d Reyden. Groep 17: le t/m. 7e prijs, resp Ali Bouma. Ma rianne Vis. Ineke Choufour, Ria Möl- lers .Mary la Mau, Ria Sohuchard. Lidy de Faber. Een fris en besehaafil non stop program U zult zich moeten haasten, als U een voorstelling van het Belgische circus De Jonghe, dat sinds vrijdag zijn tenten aan het Schuttersveld heeft opgeslagen, wilt bijwonen. Immers alleen vanavond bestaat daartoe nog de kans! Voor het eerst bezoekt dit circus, dat niet minder dan acht jaren in de Kongo en de V.S. op tournee is geweest, ons land. Het is niet groot, dit circus. Maar het gaat er uiterst verzorgd toe en er wordt een vlot verlopend programma gebracht, met échte circusnummers evenwel zonder wilde dieren afgewisseld door een aantal aardige variété-attracties. Voor de liefhebbers dus allerhand: nog altijd handhaaft zich deze aloude en prettige wijze van ontspanning. Doen wij een greep uit het gevarieer de programma van 22 nummers, dan denken wij allereerst aan het fraaie paardennummer. een moderne vrijheids- potpourri van Gaby en Boris Sobo- lewsky. wier knappe dressuur opval lende resultaten heeft geboekt. Bijzon der geestig is de Hollywood-chimpansee, revue, gepresenteerd door Alfons de Jonghe. Als échte deugnieten schieten van Oranje er in de geschiedenis steeds blijk van heeft gegeven om op te komen voor de strijders tegen het onrecht, voor de misdeelden en de zwakken. Bad niet de Vader des Vaderlands in zijn laatste uren „O God heb medelijden met mij en dit arme volk". Het Oranjehuis heeft de boodschap van Jezus Christus en Zijn gerechtigheid verstaan en uitgedragen. Ook onze jarige Vorstin haar vele toespraken getuigen daarvan zet zich steeds weer in voor de verdrukte, de een zame. Hoe herinneren wij ons het was enkele jaren geleden op deze plaats nog Haar klemmende oproep tot de jeugd tot het betrachten van naasten liefde. Dit maakt ook Juliana tot een echte telg uit het Oranjehuis. Op deze dag, aldus eindigde ds. Kloek, danken wij God voor hetgeen Hij ons gaf in de leden van ons Vorstenhuis, die steeds de nood van anderen willen zien. Wij bidden God, dat Hij de Ko ningin recht zal schenken, opdat Zij ons volk richte met gerechtigheid en de ellendigen met recht. Met het zingen van drie coupletten van het Wilhelmus werd deze dienst be sloten. Voor de kinderen werd 's middags een voorstelling gegeven van „Dikkie Big- mans in het circus". Deze kinderklucht in drie bedrijven met de bekende dikke Dikkie Bigmans. zijn vriendjes, de veld wachter, de dief. de circusdirecteur, de clown, de beer heeft de jammer genoeg slechts voor een klein gedeelte met jeug dig publiek gevulde Stadsgehoorzaal twee heerlijke, spannende uren bezorgd. Har telijk werd er meegeleefd met de span nende avonturen van de sympathieken Dikkie Bigmans. Oranje-wandeltocht het aantal jeugdige deelnemers(sters) ieder jaar. Ook bij de wandelaars van 16 jaar en ouder trekt deze tocht aller aandacht. Er heerste zaterdag in „Den Burcht", de startplaats van de tocht, weer de ge bruikelijke drukte. Toen de laatste deel nemer om ca. 2 uur was vertrokken, hadden 20 groepen met een totaal aantal van 407 deelnemers (sters) en 243 indi- viduelen ingeschreven, die via de Kooi over Leiderdorp en via de Hoge Rijn dijk weer terug, hun sportieve wande ling hebben gemaakt. Te circa kwart voor vijf werden de deelnemers aan de Hoge Rijndijk verzameld en marcheer de de lange met vlaggen opgeluisterde stoet achter „Werkmans Wilskracht" naar „Den Burcht", waar de prijsuitrei king plaats vond. De tocht bereikte zijn hoogtepunt, toen „Werkmans Wilskracht" voor het Stad huis halt hield en front maakte en loco burgemeester J. C. van Schaik, alsmede de wethouders S. Menken, A. J. Jonge- leen, S. M. Stolp en een aantal genodig den op de trap verschenen om het voor bijtrekken van de fleurige stoet gade te slaan. Vermoeidheid deerde niet meer; allen waren trots ook dit jaar de 15 km. lange tocht weer zonder uitvallers te hebben volbracht I Na een korte toespraak van de heer L. Questro, 2dev oorzitter van de Ver. Ko ninginnedag, ontvingen de deelnemers die de tocht voor de eerste keer meelie pen een fraaie herinneringsmedaille, ter wijl de anderen het meerdere-jaren-cij- fer ontvingen. De school-groepsprijzen gingen naar: O.L.S. Zuidsingel <432 pnt.i. Wisselbe ker en eerste prijs (lauwertak). (Deze groep won in 1959 definitief de eerste wisselbeker): Prinses Marijkeschool Pas teurstraat (401 pnt.) 2de prijs (lauwer tak); Chr. Nat School Storm Buysing- straat (40 pnt.) 3de prijs (lauwertak); Jongensschool Du Rieustraat <382 pnt.) 4de prijs (medaille)Heilige Hart-school Os en Paardelaan (361 pnt.) (medaille). Wandelgroepen Senioren: Wisselbe ker (tevens eerste prys) WIK, Waddinx- veen (453 pnt.); 2de prijs «lauwertak) WSV „Nieuw Vennep" (370 pnt.). Wandelgroepen Junioren: Eerste prijs (lauwertak) WSV ..Sparta". Leiderdorp <440 pnt.), 2de prijs (lauwertak) WSV „De Rippers" .Rijpweterinq '403 pnt 3de prys (lauwertak» WSV „Zwieten", Zoeterwoude (402 pnt.). Een eervolle vermelding ontving de heer C. W. Oostveen (Leiden), die we derom de oudste (73 jaar) deelnemer was. de apen dooT de piste, maar zij preste ren daarbij ook héél wat en schijnen er zélf een onbedaarlijk plezier in te heb ben. Octave De Jonghe is er met zijn slanke, intelligente jachthonden en in Gabriella's Dogs Show ontmoet ge weer andere gedresseerde honden, die knappe staaltjes ten beste geven. De wervelwindacrobaten Les trois Altos ziet ge d-ruk in de weer op de trampo- lino. later ontmoeten wij hen als „The Walthons": als evenwichtskunstenaars incasseren zij veel applaus voor hun acrobatische toeren. Nog noemen wij de gracieuze jong- leuses Sonia en Ge r get te, die ook op de „velo" virtuoze stukjes uithalen, miss Cooky met haar toeren, hoog in de nok van de tent en de dwaze clowns Louiou en Georgy, die telkens voor een opge ruimde lach zorgen. Op muzikaal ter rein zijn de De Jonghe clowns voor de nodige bravour niet beducht en ze kun nen er maar niet mee ophouden, on danks alle waarschuwingen. Tenslotte kunt U een aardige duit verdienen, als U er in slaagt op het dravende paard te blijven zitten. U duikelt er eerder af. dan U denkt' Een fris en beschaafd programma, zowel op het toneel als in de piste Dit vermaak wil er bij velen nog bést in! Bevrijd Vaderland De tentoonstelling „Bevrijd Vader land", welke voor een groot gedeelte wordt verzorgd door de schooljeugd, werd in de ochtenduren van Konin ginnedag in het Waaggebouw door burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kin schot, geopend. De expositie is tot stand gekomen op initiatief van de Leidse Chr. Oranjevereniging. In sa menwerking met het district Leiden van de Nederlandse vereniging van ex- politieke gevangenen uit de bezet tingstijd is een grootste manifestatie ontstaan van gedenkwaardigheden uit de jaren 1940'45. Na die burgemeester, wethouders en militaire autoriteiten welkom te hebben geheten, verklaarde de voorzitter van het organisatie-comité, de heer L. Schip per. inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alphen en thans voorzit ter van de LCOV. zeer verheugd te zijn, dat kinderen van zowel, openbare, chris telijke en r.k. lagere scholen aan de ten toonstelling hebben deelgenomen, het geen past bij een nationale feestdag. Reeds 1500 kinderen hadden de expositie bezocht en de voorzitter hoopte dat ve len. zowel ouderen als jongeren dit voor beeld zouden volgen. Jhr. mr. F. H. van Kinschot zei blij te zijn, dat het geres taureerde Waaggebouw zich thans zo uitstekend leent voor een expositie als deze. Ook hij legde de nadruk op het grote belang het Jongere geslacht voor te lich ten over het gebeuren in de bezettings tijd. De burgemeester sprak de hoop uit, dat deze tentoonstelling in alle opzich ten zou mogen slagen en verklaarde hiermee „Bevrijd Vaderland" voor ge opend. De genodigden bezichtigden ver volgens het vrije expressie-werk van leerlingen van dertig lagere scholen uit Leiden en omgeving en bewaard geble ven oorlogsherinneringen. Nood van vluchtelingen en ontheemden De generale synode der Geref. Ker ken heeft vrijdag te Utrecht twee vraagstukken behandeld. Allereerst behandelde zij de brieven van de kerkeraden van Oss, Kralingen en Barneveld, van de classis Gouda Qn van de particuliere synode van Noord- Holland Alle betrekking hebbend op de nood van vluchtelingen en ontheem den en ook die van de onderontwikkel de gebieden en bevattende het verzoek wegen aan te wijzen aan de kerken om meer dan fcotnutoe tot leniging van deze nood bij te dragen. De synode besloot aan de deputaten voor het algemeen diaconaal bureau op te dragen de kerken zo goed mogelijk van voorlichting omtrent deze noden te dienen en alle goede middelen aan te wenden om zo veel mogelijk gegevens te verzamelen omtrent de omvang van deze nood en daartoe contact en over leg tot stand te brengen met de desbe treffende organen van de Wereldraad van Kerken. Zij zullen de kerken opwekken collec ten te houden en giften te verstrekken ter leniging van deze noden. De svnode heeft zich vervolgens zeer uitvoerig bezig gehouden met het rapport van de ^ooriinatie inzake de Randstad Hoi- ,and. waarbij aan de orde kwamen de vraagstukken van de omvangrijke be volkingsaanwas in de nieuwe industrie centra en de stedelijke concentraties. De synode kon deze zaak nog niet tot het einde brengen. MUZIEK De Burgemeester van Lelden brengt ter openbare kennis, dat het op 4 mei a.s. tussen 19.00 en 21.00 uur verboden is in het openbaar of op voor het publiek toe gankelijke plaatsen muziek ten gehore te brengen, of ln voor het publiek toegan kelijke vergunnlngs- en verlofslokaliteiten gelegenheid tot dansen te geven. „Bevrijd Nederland". De rector- magnificus, prof. mr. E. Jonkers, de burgemeester, mevr. De Jonge van de L.C.O.V. en de gem. inspec teur voor het onderwijs, de heer B. Swanenburg, tonen belangstel ling voor deze in het Waaggebouw ingerichte tentoonstelling. Officiële puhlikaties Wilhelmus Cornells, zn van F. Vinke- stijn en J. Koemans. Dirk Nicolaas, zn van N. van Duyvenbode en A. Kuyt. Ja- coba, dr van D. L. va nDuijn en M. de Jong, Yvonne Ciska, dr van N. Pape en J. S. P. van Went, Jacobus Karst Sjoerd zn van J. J. Moes en C. E. Segaar, Fran- clna Maria Catharlna. dr van C. Janse en T. C. Brouwer. Brigitte Bernadette, dr van C. H. Bergman en A. P. Chrispljn, Johanna AJlda Jannetje, dr van P. J. van der Hulst en H. van Egmond, Hans Joa chim Kurt, zn van H. J. K. Finger en G. C. Benning, Jacobus, zn van H. J. K. Fin ger en G. C. Benning, Theodorus Antho- nius, dr van T. A. Denies en M. L. Han- kart. ONDERTROUWD E. H. Haarlem en C. T. Peek, R. Blekx- toon en A. M. L. Mulder, W. de Jong en E. M. Kiel, P. H. J. van Es en M. C. van der Heijden, P. de Buck en E. B. Cannoo, P. Sieval en H. C. P. Ravensbergen, B. J. Wakka en W. M. Sollie, D. de La Rie en I. C. Ronkes, E. Rietbergen en S. Dongel- mans, A. P. Kapaan en L. S. Kriek, L. J. Ruijgrok en A. van de Wetering, C. van Noorden en J. T. Rietveld, J. P. van Kem pen en C J. de Goederen, J. Pret en A E Martij n OVERLEDEN A. M. Zwagerman, 86 jr, weduwe van F. J. G. Bos, J. van Weerlee, 48 Jr, man, S. Guijt, 72 Jr, e.v. J. Vooijs, F. Plezier, 61 jaar, man. Militaire mars GEBOREN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3