UVS-aanval onderstreept herwonnen produktiviteit met wéér 4 treffers Demonstratie van Deense turners glanspunt op sfeerloze middag Strowig breekt been en bezorgt Van Duyl een hersenschudding WINST VOOR LEIDSE HOUT, ROOMBURG EN UNICUM Op de valreep ontging Foreliolte verdiende draw tegen Oudewater Voetbalwedstrijd Zaterdagelftal tegen EDO was povere vertoning MAANDAG 2 MEI I960 Ook Velocitas moest het hoofd buigen (Van onze sportredacteur) Het record van de UVS-defensie is gesneuveld... In de vijfde wedstrijd van de extra competitie heeft Frits van Duyl voor de eerste maal de gang naar het net moeten maken. Het was de Velocitas-rechtsbuiten Drommel, die de trotse „nul" van de blauwwitte verdediging kapot schoot. De Groninger nam in de tweede minuut van de tweede helft een vrije trap op de rand van het Leidse strafschopgebied zo geraffi- neerd-haarzuiver, dat er voor Van Duyl geen houden aan was. Daartegenover stond echter het verblijdende feit, dat de UVS-voorhoede, evenals vorige week tegen Rhedcn, opnieuw tot vier doel punten kwam. De terugkeer van Coen Rijshouwer is wel duidelijk een zeer groot succes. Zelf scoorde Rijshouwer niet, maar in drie van de vier treffers had hij een belangrijk aandeel. Een 4—1 zege dus voor UVS op Velocitas. En verdiend. Toch heeft voor UVS het spelbeeld er een kort moment tamelijk zorgelijk uitgezien. Dat moment kwam toen Drommel uit de reeds gememoreerde vrije schop zo snel na de hervatting de score rechttrok (11). Want de Groningse groenwitten, die zeer zwak waren gestart, hadden zich in het verloop van de eerste helft, mede doordat UVS door te kort spel het hoge aanvangstcmpo had moeten prijsgeven, keurig hersteld en waren op het moment van Drommels gelijkmaker in het veld zeker gelijkwaardig aan de blauwwitte gastheren. Een doorslaan van de balans ten gunste van de Groningers was toen zeker niet denkbeeldig. Maar en dat zou spoedig aan het licht treden er waren toch belangrijk grote verschillen tussen UVS en Velocitas. domme tactiek van de Groningers, die met een beheerster spel een heel eind verder zouden zijn gekomen. Hun ploeg speelde te goed om naar zulke wapens te moeten grijpen. Afstraffing De afstraffing is dan ook niet uitge bleven. In de twintigste minuut rondde Goossens, die voor rust enkele goede met veel zwakke momenten had afgewisseld, een knappe pass van Rijshouwer met een gloeiende kogel af. Een zeer fraai doel punt. UVS drukte onmiddellijk door. Medema kon een kopbal van Filippo nog van de doellijn weghalen, doelman Doo- renbos een hard schot van v. d. Toorn voortreffelijk stoppen en een drukbal van Rijshouwer, ineens op de schoen genomen, nog prachtig over de lat tik ken, maar toen de blauwwitte midvoor kort daarop opnieuw hard inschoot en het leer via het lichaam van de Velo- citas-doelman voor de voeten van v. d. Toom sprong, was de vierde Leidse tref fer niet meer te voorkomen: 41. UVS zat op fluweel. Na de onbeheerste rush van Strowig, die hem en Frits van Duyl op een rit naar het Academisch Ziekenhuis kwam te staan, ging de beste Groningse aan valler, rechtsbuiten Drommel, in de ver dediging spelen en sudderde de strijd zich naar het einde In de eerste plaats demonstreerden onze stadgenoten een grotere zelfbeheer sing. Zij incaseerden de Velocitas-gelijk- maker onverstoorbaar, terwijl daaren tegen de Groningers, toen hen vijf mi nuten later wegens hands van linksback Medema een penalty werd opgelegd, waaruit Wim van Kampen 21 scoorde, prompt het hoofd volkomen verloren en domweg naar onbesuisd en verschillen de malen ook te hard spel gegrepen om te trachten daarmee de strijd te force ren. Het werd de groenwitten noodlottig. Want niet alleen vingen de blauwwitten de onbekookte aanvallen van de Gronin gers bekwaam op, met nóg twee treffers kwam vrij spoedig ook de grotere stoot kracht van de Leidse voorhoede tot uit drukking. Maar zelfs de 41 voorsprong van UVS kon de groenwitten niet tot be daren brengen. De bezinning kwam pas toen twee spelers de gang naar het Academisch Ziekenhuis moesten maken. Onbesuisd inlopen Een goed kwartier voor het einde liep de Velocitas-rechtsbinnen, de Duitser Strowig. die al eerder voor zijn gevaar lijk spel van de voortreffelijk leidende Haagse arbiter v. d. Berg een officiële waarschuwing in ontvangst had moeten nemen, zó onbesuisd en zó onvolkomen onnodig op de op de grond liggende doel man van Duyl in, dat de laatste een harde trap tegen het hoofd niet kon ontwijken. De UVS-keeper, die waar schijnlijk een lichte hersenschudding opliep, moest zich laten vervangen door Koos van Putten. Voor Strowig, die zijn onbeheerste rush met een gebroken been moest bekopen hty trapte vlak voor Van Duyls hoofd in de grond werd, reglementair, geen invaller toegestaan. Overdonderd Een naar slot van een wedstrijd die zo aantrekkelijk was begonnen. Vooral door UVS, dat in de eerste fase fris, in hoog tempo opgezet voetbal op de gras mat deponeerde. De Groningers werden er door overdonderd en toen v. d. Toorn na elf minuten spelen het leer in het verlaten Velocitas-doel deponeerde de goed doorzettende Rijshouwer had doel man Doorenbos naar zich toegelokt begon men al aan een gemakkelijke Leidse zege te denken. Het pakte echter anders uit. Want UVS ging zich verlie zen in te kort spel, dat onzuiver werd uitgevoerd en met behulp van de buiten spel val kon de Velocitas-ploeg tenslotte „lucht" krijgen. Aanvankelijk kwamen er slechts lange trappen van de Groning se schoenen, die de UVS-defensie soms wel voor lastige situaties plaatsten, maar die toch in wezen niet gevaarlijk waren. Later kwam er meer spel in de Groningfce ploeg en vooral rechtsbuiten Drommel, een uitstekende voetballer, begon het Theo van Kampen c.s. danig lastig te maken. Een lastige schuiver van linksbuiten Rosenboom, kort voor de rust, ondprstrpepte het herstel van Velo- citas duidelijk. In dit geval kon Van Duvl echter noe fraai reddin^ brengen, toen echter kort na de hervatting Drommel, zoals we reeds vertelden, uit een vrije trap het leer haarzuiver in de bovenhoek schoot, stond de blauwwitte doelman machteloos. Het tweede doetpuni van UVS in de wedstrijd tegen Velocitas. Doel man Doorenbos heeft geen kijk op de door Wim van Kampen ge nomen penalty. (Foto L.D./Holvast) waarschuwing. Het scheelde maar heel weinig of ook rechtsbuiten Drommel had er één gekregenEen wel heel Zaterdag a.s. tegen Belgen Drie Kalwijkers in zaterdagelftal Het Nederlands Zaterdagelftal, dat zaterda? a.s. te Antwerpen tegen Bel gië ui'k'imt. is als volgt samenge steld: Doel: Woudsma (DES). Achter: Visser (Heerjansdam) en Viool (Quick Boys). Midden: Scherpenhuizen (Zwart Wit '28), Aandewiel (Quick Boys) en Van Duyn (Quick Boys). Voor: Fop ma (CSCA), Nieuwstra- ten (Zwart Wit '28). Visser (Huizen), Van Dalfzen (S.C. Genemuiden) en Van Hal (DOVO). Reserves: Den Hollander (Quick Boys), Nvland (Excelsior '31) en Ver burg (CSCA). Daviscup-toemooi Nederland verslaat Noorwegen: 3-2 Nadat het er vrijdagavond met een 20 voorsprong zo gunstig uitzag voor de Nederlandse Davis Cup-spelers is het met de overwinning op Noorwegen in Oslo uiteindelijk nog een dubbeltje op zijn kant geweest. Na de vooral door Van Dalsum zwak gespeelde dubbel van zaterdag en dus bij de stand van 12 verloor Willem Maris zondagmiddag zijn tweede enkelspel van Thorvald Moe in drie sets, ondanks de 86 in de derde, eigenlijk kansloos. Daarna won Piet van Eijsden van Sjoewall, doch voor dit be slissende punt had hij vijf sets nodig. De uitslagen waren: MarisSjoewall 63, 62, 64; Van EysdenMoe 46, 61, 64, 64; Jagge/MoeMaris/Van Dalsum 61, 64, 86MoeMaris 64, 60, 86 Sjoewall—Van Eijsden 2—8, 6—4, 6—3, 36, 36. Eindstand 32 voor Neder land. Nederland speelt in de tweede ronde tegen Groot-Brittannië. Deze ontmoe ting vindt plaats op 13, 14 en 15 mei te Scheveningen. De resultaten van de overige wedstrij den voor de eerste ronde waren: DuitslandTsj.-Slowakije 32, Zwit serlandBelgië 23, Hongarije—Ierland 50, FinlandArgentinië 05, Zweden Zuid-Afrika 50, DenemarkenZuid- Slavië 32, VAROostenrijk 03, Israël Chili 12, LuxemburgMonaco 21. BotwinnikTal Achttiende partij eindigde remise De achttiende partij txit de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tussen Botwinnik (titelhouder) en Tal is na 76 zetten in remise geëindigd. De stand is nu 10*2—7*4 in het voor deel van Tal. De negentiende party, welke zaterdag zou worden gespeeld, is uitgesteld wegens ziekte van Botwinnik. De tenniscompetitie De Leidse Hout I heeft in de over gangsklasse B wederom een zege ge boekt: 62 tegen Thor RW'6. Het zag er overigens aanvankelijk helemaal niet naar uit, dat het zo'n grote zege zou worden. Na de winst, 31, uit de enkel spelen Bonte liet tegen v. d. Fenne een winstkans glippen kwam Thor R.W. via een zwaar bevochten dames dubbelspel op 32. De sleutelpartij, de tweede gemengde dubbel, mevr. Lie-Den Holder tegen mevr. v. Marle-v. d. Om- mega, ging na veel spanning, 46, 86, 64, na 14, naar de L. Hout. Het dubbel Oerlemans-Bonte smaakte het genoegen de zege veilig te stellen. Dat gebeurde met 64, 60 tegen Olle-v. d. Fenne. Een pluim voor de kranige 2 sets-overwinning in hét eerste, D2 komt mevr. Lie toe. Haar tegenstand ster, mevr. v. Marle, heeft haar de winst niet cadeau gegeven. Mevr. Lie was in het spel van manoeuvreren, met leuke rallies, net een tikkeltje vasthoudender. Mevr. v. Berge Henegouwen had dui delijk een beheerster slagtechniek dan mevr. Devan, 75, 62 en hetzelfde kan worden gezegd van Oerlemans en diens tegenstander v. d. Ommega, 62, 63. De Noordwijkse Sport Ver. stond tegen de Metselaars 3 met 42 voor. Dankzij de „vaste" enkelspelwinst van W. Karsten sr., 62, 63 tegen v. Beek, mej. A. Moolenbroek, die een zeer vlotte partij tennis te zien gaf tegen mej. Th. Sanders, 6—1, 6—3, het damesdubbel en het herendubbel. Mej. A. Moolenbroek en W. Karsten jr. weerden zich geducht in het eerste gemengd dubbel, maar moesten tenslotte voor de grotere wed strijdroutine van mej. Simpson-J v. Beek de vlag strijken. Met- ere overi gens, getuige de cijfers, 6—2, 4—6, 46. De tweede gemengd dubbel, mej. Th. Sanders- J. C. Swaanmej. I. v. d. Ark-L. Heersteng was vlot voor de Met selaars, 6—3, 6—3. Huis ter Duin verpletterde Lucky de steun van A. Reidi en dit tweetal Stroke 2. 71. Teschmacher had ditmaal hield zijn reputatie hoog door alleen (Van een onzer verslaggevers) In de wedstrijd Foreholte—Oudewa ter heeft het talrijke- publiek tot zijn grote teleurstelling beslist geen kam pioensvoetbal te zien gekregen. Geen van beide ploegen bracht er, vooral in de eerste helft, ook maar iets van te recht. Foreholte deed het zo mogelijk nog slechter dan de bezoekers, die ten minste nog de troost hebben, dat zij ondanks het slechte spel de volle buit hebben binnengehaald. Kennelijk was men vooral in het Voorhoutse kamp de zenuwen niet de baas. Beide ploegen durfden het initia tief niet te nemen, de nadruk werd vooral op de defensie gelegd. Hierdoor werd ook het tempo van het spel be langrijk gedrukt. De vertoning leek dan Matige belangstelling in Leidse Hout Emotioneel Deze treffer was dus de inleiding van de zeer emontionele tweede helft. Vrij spoedig hergaf Wim van Kampen uit een penalty wegens hands van linksback Medema onze stadgenoten de leiding: 2—1. Felle protesten van de Groningers haalden bij de heer v. d. Berg niets uit. Trouwens, diens beslissing was correct, want de Groninger had, vallende, het leer opzettelijk weggeslagen. Met onbe suisde aanvallen trachtte de Velocitas- ploeg haar teleurstelling te verbijten H^t werd een hardp partij voetbal, maai de heer v. d. Berg hield de teugels strak in handen en toen Strowig tenslotte al te ver buiten zijn boekje ging, werd hij prompt genoteerd voor een officiële ook soms meer op een vriendschappe lijk partijtje dan op een promotiewed strijd. Het duurde tot in de 40ste minuut voor midvoor Van der Lans zich een keer goed vrijmaakte om daarna met een hard schot het Oudewaterse net in beroering te brengen, 10. De tweede helft was nauwelijks en kele minuten oud toen reserve Van Warmerdam de bal met de hand speel de binnen de beruchte lijnen. Doelman Van Dijk had het nakijken bij de toe gekende strafschop, 11. Men had zich met een juiste puntenverdeling al ver zoend, toen Oudewater twee minuten voor het einde opnieuw toesloeg door zijn midvoor. De klap was te hard en de resterende tijd tekort voor Foreholte. Het bleef 1—2. Strafschop ontnam Hillegom de zege op Kranenburg 2-2 Hillegom begon wel bijzonder slecht tegen het aanvankelijk dan ook beslist beter spelend Kranenburg. De thuisclub kon dat overwicht door de rechtsbinnen In een voorsprong omzetten. Daarna deed Hillegom hardnekkige pogingen het verloren terrein terug te veroveren Voorlopig zonder succes. De rust werd met 10 bereikt Daarna ging het beter. Vijf minuten na de thee moest de Kranenburg-defen sie toezien hoe middels een bijzonder vlotte combinatie tussen Van Braam en Dirk de Jong de laatste in schietpositie voor het Kranenburg-doel kwam. waar hij geen fout maakte (1—1). Ongeveer .en minuten later waren het dezelfde spelers, die het leer door de Haagse de fensie loodsten waarna Dirk de Jong voor de tweede maal het listige hakbal- letje van Van Braam goed begreep en met een strak schot scoorde (12). Fel viel Kranenburg daarna aan om ten minste een gelijkspel te bemachtigen. De kans daartoe kregen zij, toen spil Duijze het leer met, de hand speelde binnen de beruchte lijnen. Deze strafschop bleef niet onbenut, zodat toch het einde kwam met een overigens verdiend gelijkspel 22. (Van een onzer verslaggevers) De traditionele sportmiddag in de Leidse Hout in het kader van Koninginnedag 1960 ivas géén hoogvliegerI In de eerste plaats was er slechts een matige belangstelling (1500) waarvan het grootste deel kwam opdagen rond de aanvang van de voetbalwedstrijd. Een bewijs dat „voet bal" toch nog altijd de grote trekpleister vormt van elke sportieve gebeur tenis. Helaas, en dit was o.i. te voorzien: de geplande strijd tussen het voorlopig Zaterdag elftal en EDO uit Haarlem was niet zo'n groot „evene ment", dat bijvoorbaat het stempel „volle tribunes" verzekerd was. Zo draaide het ook af, want de voetbalwedstrijd, die een hoogtepunt had kunnen zijn, werd een trieste vertoning. Het was koud op de tribunes en dat bleef het, bovendien ontbrak de sfeer en juist dit laatste kenmerkt de wedstrijd. de sportmiddag. Klokke half twee mar cheerde de Chr Muziekver. „Concordia" met in haar kielzog de jeugd van acht gymnastiekverenigingen - getooid met de verenigingsvlaggen - de sintelbaan op. Daarna volgde een algemene vrije oefening op het middenveld onder lei ding van de heer H. J. Labordus, waar aan deelgenomen werd door de vereni gingen Brunhilde, LTC, OGAV (Oegst- geest). Nieuw Brunhilde. Concordia. Rondom de Maredijk en Olympia uit Oegstgeest. Onder leiding van mej. C. Boelee gaf een jeugdgroep van „DOS" - tot 14 jaar - vervolgens een demonstra tie klassikaal brug (ongelijke leggers). Het element „strijd" kwam op de proppen toen een aantal renners van de „Swift-Combinatie" van de streep wer den weggeschoten voor een afvalrace. Na een spannende laatste ronde gaf in de laatste bocht de „binnenbaan" van de 14-jarige De Jong de doorslag en zege vierde deze jeugdige knaap met enkele decimeters voorsprong voor Sikking. Derde werd Wolswijk. De voorzitter van de Vereniging Koninginnedag, dr. ir. P. C. Lindenbergh reikte de prezen uit. Glanzend In tegenstelling met de bescheiden rol van „Koning Voetbal" stond deze mid dag het optreden van de Deense turners. De demonstratie door de Svens Ung- domss Skole uit Boestofte was in één woord: glanzend! Wat dit uit 17 man bestaande korps op de grond, paard en lange mat demonstreerde was van unie ke kwaliteit en valt in onze Sleutelstad slechts bü hoge uitzondering le aan schouwen. Het optreden van deze Deen se „keurturners" - in tegenstelling tot ons land v.ordt in de noordelijke landen de gymnastiek, en dan in de ware zin van het woord, van jongsaf beoefend en onderwezen, zodat dit keurkorps heus niet het enige is in Denemarken! - oogstte dan ook veel applaus. Vooral de vrije oefeningen volgens het systeem „Niels Rukh" en de demonstraties op de j lange mat waren van sublieme kwali teit cn een bewijs van een perfecte (ichaamsconditie! Slechts enkele honderden toeschou wers waren getuige van de opening van De Deense keurturners, die zoveel succes oogstten, in actie. (Foto L.D./Holvast) Zaterdagelf tal-EDO Zij, die inmiddels de gelederen van het aanwezige publiek met het oog op de stryd tussen de Zaterdagvoetballers en EDO hadden versterkt, hebben achteraf bezien spüt gehad van hun gang naar de Leidse Hout. Er was gedurende twee maal drie kwartier geen greintje sfeer en van voetbal viel er weinig te genieten. De sfeer ontbrak vanwege de afwezig heid van in onze contreien bekende fi guren (we denken hier bijv. aan Aande wiel, v. Duijn en een Viool!) bij de za terdagvoetballers. Het had, zo dachten wU, beslist een „succesnummer" gewor den als men ditzelfde voorlopige zater dagelftal bijv. had laten aantreden tegen een Leids KNVB-elftal, desnoods ver sterkt met enige bekende figuren uit de naaste omgeving Afgezien dan nog van het „medeleven" van de zyde van het toch al dungezaaide publiek kon EDO geen moment waar maken het volgend seizoen eerstedivlsle-voetbal te spelen. Een en ander maakte dit duel ook als oefenwedstrijd voor de Keuzecommissie van het Zaterdagvoetbal van vrijwel geen waarde. Neen, als sparringpartner faalde de Haar omse ploeg volkomen eh dientengevolge kreeg de zaterdagforma tie geen gelegenheid zich op te trekken aan beter voetbal en kwam zodoende zélf al evenmin tot voetbal-met-inhoud. Dit pretentieloos voetbal kon in de eerste helft al nauwelijks boelen en zy die de koude tribunes met de rust ver wisselden voore en warmer vertoeven el ders, behoeven van hun „weggaan" geen spijt te hebben: na de rust was er zelfs van „nauwelijks boeien" géén sprake meer en de „zittenblijvers" zagen met lede ogen de wijzers van hun horloges veel te langzaam naar het eindsignaal toe kruipen. Een verslag van dit duel-der-onbekcn- den zullen we dan ook maar achterwege laten en volstaan met te vertellen dat winstpartijen voor zich te laten note ren. Strijd is er alleen geweest in de damesnummers. Daar kwam ook het verliespunt vandaan. De gemengde dub bels brachten beide vlotte winst voor Huis ter Duin. Partijen, waarin alleen 1 dubbel leek te tennissen en het ander zich mocht vermaken met ballenrapen en zo nu en dan terugslaan. Zonder geschiedenis! TWEEDEKLASSE Roomburg kwam zoals werd verwacht niet in gevaar tegen Shot 3. Alleen mevr. Ubbink, die een griepje onder de leden had, moest het hoofdbuigen voor mevr. L. Doeksen. Met de eervolle cij fers overigens van 68. 36. De andere enkelspelen leverden snelle overwinnin gen op van Ed Lim en Anja Pino. Resp. met 6—0, 6—3 op G. v. Essen en 60, 63 op mej. Hilhorst. De winst van de betere groundstrokes! Jean Monod de Froideville trof in L. Everdey eenzelfde hardhitter als hij zelf is. De eerste set ging na aantrek kelijke slagwisseling naar L. Everdey, maar in de tweede set had de Room burg-speler de juiste maat gevonden en toonde hy ook meer beheersing te heb ben dan zijn tegenstander, 46, 62. 63 voor Jean Monod de Froideville. De dubbelspelen waren snel bekeken. Allemaal naar Roomburg in twee sets. 71 dus voor Roomburg, dat alweer op weg lijkt naar een ongeslagen kam pioenschap. Met dezelfde cyfers als waarmee Roomburg won, moest een verzwakt LL TC I het onderspit delven tegen de reserves van Oud-Wassenaar, die in de heer en mevrouw Kalff een sterke steun hadden. Nordlohne bood Kalff hardnekkige tegenstand in een party, die het aankijken alleszins waard was. De LLTC-captain kreeg by 54 in de eerste zet een setbunt, doch zag dat door een op de volley vaak onweer staanbare Kalff teniet gedaan. Een Een tweede kans kwam niet meer. 5—7, 57 voor Kalff. Mej. Verploegh-Clias- sée redde de eer in een hevig gevecht tegen mevr. Kalff, 60, 46, 63. Prima prestatie. De Leidse Studenten I hadden een puntenverdeling kunnen bereiken legen Groen Geel 2. De sleutelpartij zat hier in het eerste gemengde dubbel van mej. P. Tijssen-R. v. d. Kolk tegen mej. C. RijkenK. Reipma. De Groen Geel- combinatie was op de kritieke momen ten wat vaster op de drive, maakte minder onnodige missers en dat- gaf de doorslag, 6—3, 36, 6—3 voor Groen Geel. Een pluim verdient ongetwijfeld de invalster mej. C. Tinbergen, die haar enkelspel tegen mej. P. Tijscen na harde strijd in 3 sets verloor, 36. 6-1, 36, maar in het tweede gemengd dub bel H. v. Dongen zo bekwaam assis teerde dat deze partij een onverwacht punt voor de Leidse Studenten ople verde, 26, 97, 64. op mej. F. v. d. MareiE. Jonkers Both. DERDEKLASSE Unicum had het niet moeilijk tegen Woerden I, 7—1. Jaap Noordman heeft een stel jongelui, mej. v. Ulden en T. Grimbergen naast zich die enthousi asme paren aan aanleg. Mej. v. Ulden verloor haar partij tegen mej Singer- llng weliswaar, maar zij deed dit na een pittig gevecht. Mevr. Soonlus, J. Noord man en T. Grimbergen haalden gemak kelijke winst binnen Geen enkele drie- sitter! De dubbelspel entoonden alle maal sterkere Unicum-combinaties. Tennis-uitslagen Hoofdklasse B: Joy—IWDO 10—1; ELTVJEnsóh. LTC 3—6; DDV 2— Quick N. 5—6; Toeg. HillegerSberg— Dash 83. Voetbaluitslagen Amateurs Kampioenschap van Nederland Wilhelmina '08—Gouda 1—0 Promotie naar 3e-klasse KranenburgHillegom 22 Foreholte—-Oudewat er 1—2 Bekerwedstryden SpoorwykWassenaar 41 BodegravenAlphia 45 Waddinxveen—Altior 0—5 AlphenGouderak 41 Roodenburg—DOSR 6—2 VVSBLugdunum 02 LisseLFC 12 SJC—DOCOS 3—0 Zaterdagvoetbal Promotie naar te-klasse DSOWaddinxveen 3—2 Promotie naar res. 2e-klasse Noordwijk 2Monster 2 41 de „natlonulen" in de derde minuut reeds de leiding namen door Nleuwstra- ten, die via de paal doelman v. d. Berg verraste: 1—0. Dit vroegtijdige succesje bleek overigens alles te z(jn, want de resterende 87 minuten kwam men niet meer tot juichen aanleiding gevende handelingen. Alhoewel: aan beide kan ten vielen er "ooral na de thee toch wel de nodige kansen. Aanvallend maakte de „nationale" aanval oi. van deze kan sen toch wel een te pover gebruik I Een spelmoment uit de wedstrijd tussen het zaterdagel/tal en EDO. De Haarlemse doelman v. d. Fh'rp onderschept een gevaarlijke aur. val. (Foto LX>./Hol»a»t)

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 15