Njord en Argo roeien dead heat in hoofdnummer Varsity Voorkaag Njord, met „motor" Wamsteker. toonde zeer grote vechtlust Winst voor Roodenburg en L.F.C. evenals voor Alphen en Alphia Strijd alleen nog belangrijk voor de bezetting van laatste plaats MAANDAG 2 MEI 1960 Er is zondag een nieuw hoofdstuk geschreven in de roemruchte geschiedenis van de Varsity. Voor het eerst in de annalen van dit stuk studententraditie eindigde de Oude Vier, het hoofdnummer, waarop de studenten zich maandenlang voorbereiden, na een ongelooflijk spannende strijd in een dead heat tussen Njord en Argo. Dit werd tenminste de uitspraak van de aankomstcommissarissen, die met het blote oog geen verschil tussen de twee boten hadden kunnen consta teren. Hier wreekte zich de studentikoze opzet van deze wedstrijden. Wellicht was er met een finish~foto toch een winnaar uit de bus gekomen. Vele Leidenaren meenden dat Njord enkele centimeters eerder dan Argo over de eindstreep was geschoten, terwijl de Wage- ningse supporters natuurlijk overtuigd waren van een even geringe winst van Argo. Daardoor kwam het, dat er meer aanhangers dan ooit tevoren een duik in het ijskoude kanaalwater deden om de winnaars te huldigen. Dit jaar dus twee winnaars van de Varsity. Het werd een dure dag voor de Varsity-commissie, die het zonde vond om de „gouden blik ken" in tweeën te zagen en spontaan een tweede stel gouden medailles besloot uit te reiken. 1 Onze roeimedewerker tekent bij deze spannende Varsity het volgende aan: „Volgens onze waarneming had Njord een minimale voorsprong op Argo, maar Indachtig het Engelse spreekwoord „Dont cry over spilt milk", leggen wij ons neer bij de beslissing: dead-heat! Wij brengen graag hulde aan de NJordploeg, die met „motor" Wamsteker op de slagplaats een unieke prestatie heeft geleverd. De ploeg zat goed bij el kaar en toonde tijdens de gehele race een zeer grote vechtlust. Wij geloven, dat deze ploeg nog sneller kan, indien in de komende maanden aan de „uit druk" nog wat meer aandacht wordt be steed. De bladen blijven vooral bij on rustig water nogal eens hangen, wat het tempo van de boot vertraagt. Indien nog meer de nadruk wordt gelegd op het waterwerk, geloven wij dat de Leidena ren momenteel inderdaad de sterkste Nederlandse Vier met stuurman heb ben. De Argo-ploeg heeft eveneens een voortreffelijke race laten zien. Door haar Russisch aandoende stijl, d.w.z. het even achter blijven zitten kan zij haar tempo niet snel genoeg verhogen. De ploeg pro nonceert haar rustpunt teveel en is daardoor gehandicapt bij tussenspurts, waarbij het op het zo snel mogelijk ver hogen van het aantal slagen aankomt. Dit speelde haar ook gistermiddag par ten tegen Njord. Verder maakt de ploeg een homogene indruk en slag Tazelaar doet qua „gangmaker" niet onder voor collega Wamsteker. Het Amsterdamse Nereus heeft een uitstekende stijl ont wikkeld, maakte alleen een fout in haar baanindeling, waardoor zij in de beslis sende eindspurt eenvoudig kracht te kort kwam. Wij zien met spanning de selectiewedstrijden tegemoet tussen deze 3 ploegen, indien de uitzending naar Rome ter sprake komt. Rest nog te ver melden dat Njord en Argo het Varsity- baanrecord dat totnutoe op naam stond van de Simon de Wit-Vier van Nereus (1932) mét 10.36 op 10.35.6 wisten te brengen. Overige nummers Wat betreft de overige nummers, die werden verroeid, viel ons de Stuurman- loze Vier van Nereus op. Deze ploeg maakte een goede indruk en stak in haar race tegen Aegir en Njord met kop en schouders boven haar rivalen uit. De Njord-boot maakte een uitgesproken zwakke indruk en vooral bij het ingaan van de tweede 1000 meter was er van techniek niet veel meer te bespeuren. Nereus won haar race op soevereine wijze, gevolgd door Aegir, dat met Par- levliet op boeg en de Koningh op slag tot betere prestaties zal komen, naar mate de middenmoot Brouwers en Boer- ma beter op boeg en slag ingespeeld geraken. Bij de Oude Twee met Stuurman was Nereus wederom winnaar vóór Aegir— Argo—Skadi en Triton. De Nereusploeg gaf een gaaf roeien ten beste. Een prachtige lange haal en een zeer ge- Het traditionele beeld na het hoofd nummer van de Varsity. Ondanks de vinnige wind sprongen toch weer vele supporters in het ijskoude wa ter van het Amsterdam-Rijnkanaal om hun favorieten te huldigen. En ditmaal twee winnaarsbrrrrr. lijkmatig oprijden bezorgde de ploeg al direct na de start 2 lengtes voorsprong. Bij de Jonge Twee met stuurman waren het De Koningh en Boerma van Aegir die zich superieur toonden. Vooral de Oude Twee van Nereus komt In aanmer king om ons land op buitenlandse wed strijden te vertegenwoordigen. Bij de Overnaadse nummers zagen wij Laga de Overnaadse Twee winnen voor Triton, dat een achterstand had van 10 sec. Het wordt langzamerhand tijd dat dit nummer, evenals de Overnaadse Vier, van de Nederlandse roeibanen ver dwijnt. Het is al meer gezegd dat de overnaadse boot nu eenmaal niet ge schikt is voor een afstand van 2000 me ter. dat zij qua constructie te zwaar is. Hier te lande begaat men de fout, dat men juist jonge roeiers in deze boten laat roeien, daarbij vergetende, dat men de fijne techniek van het roeien slechts in glad materiaal kan leren. Indien wij ons roeipeil aan dat van het buitenland willen aanpassen, dan moeten wij ook ons materiaal met dat van het buiten land in overeenstemming brengen. Het roeien in overnaadse boten staat gelijk met „baggeren", daarvan beleefden wij gistermiddag wederom enige sprekende voorbeelden. In het nummer Eerstejaars Acht pre senteerde zich de tweede dead-heat van deze middag. In een spannende race passeerden de boten van Nereus en Njord tegelijk de finishlijn. De Njord- boot gaf geen mooi, maar toch zeer pro- duktief roeien ten beste. Dit zelfde geldt voor de Nereusploeg. Door Njord werd tegen deze uitslag geprotesteerd, maar de beslissing van de aankomstcommissa ris bleef gehandhaafd, waardoor ook in dit nummer de eerste prijs tussen de Amsterdammers en de Leidenaars moest worden verdeeld. Uitslagen Jonge Vier: 1. Triton 7.14.5, 2. Laga 7.16.3, Aegir, 4. Nereus, 5. Skadi. Lichte Acht: 1. Aegir 6.42.5, 2. Laga 6.45.2, 3. Nereus, 4. Skadi, 5. Argo. Jonge Vier II: 1. Laga 7.26.4, 2. Nereus 7.35.8, 3. Argo. Overn. Twee: 1. Laga 8.27, 2. Triton Stuurmanloze Vier: 1. Nereus 6.56.1, 2. Aegir 7.06, 3. Njord. Overn. Skiff: 1. Nereus 8.42.5, 2. Laga 8 Overn. Vier: 1. Laga 7.30.0, 2. Njord 7.37.4, 3. Nereus 4. Triton, 5. Skadi. Oude Vier (hoofdnummer) 1 en 2. 3. Nereus, 4. Laga, Voor het eerst in de geschiedenis Njord en Argo 10.35, 5. Aegir. Oude en Jonge Twee: 1. Nereus (Oud), 1. Aegir (Jong) geen tijden. Lichte Vier: 1. Nereus 7.27. Jonge Acht: 1. Nereus 6.30.8, 2. Laga 6.32, 3. Triton. Eerste Jaars Acht: 1. en 2. Njord en Nereus 6.43.4. De Oude Vieren van Njord en Argo waren als volgt geformeerd: Njord: boeg F. Moerman, Y. J. Stelma, A. F. de Ruiter, slag H. Wamsteker en stuurman J. D. P. van der Linde. Argo: boeg M. K. Joustra, A. G. Wientjes, M. M. U. van Dis, slag R. J. Tazelaar en stuurman N. v. d. Zijp. Geen succes dus. Barcelona-trainer weggestuurd He bestuur van de FC Barcelona heeft de trainer Helenio Herrera, wiens con tract 30 juni a.s. afloopt, van zjjn func tie ontheven. In een communiqué zegt het bestuur onder meer: „De verovering van de Europese beker was dit jaar een van de voornaamste doeleinde van de club", en aangezien Real Madrid woens dag j.l. Barcelona in de halve finale heeft uitgeschakeld heeft de club bjjge volg „geen belang meer bij de diensten van de heer Herrera". Herrera zal voorlopig vervangen wor den door de plaatsvervangende trainer Enrique Rabassa, die geassisteerd zal worden door de oudspeler Cesar. In het communiqué wordt nog meegedeeld dat de club onverwijld stappen zal doen om een nieuwe trainer en nieuwe spelers te contracteren. Om de amateurbeker Prima spelend Lugdunum icon van VVSB (Van onze verslaggevers) Het was voor de Leidse clubs in de bekercompetitie gisteren een goede dag. Roodenburg en LFC, die beide met winst van het veld stapten resp. tegen DOSR en Lisse gaan met twee overwinningen aan het hoofd van hun poule en zijn vrijioel zeker van een plaats in de volgende ronde. Overigens was de LFC-zege uit bij Lisse (12) een tikkeltje aan de be- nauwde kant en niet geheel en al verdiend. Verrassend was de 02 zege van Lugdunum op VVSB be haald in een door de Kikkers prima gespeeld duel. De groenwitte over winning ivas dan ook volkomen ver diend. DOCOS kon het uit bij SJC niet bolwerken en leed een 30 ne derlaag. Doelpuntenmaken is bij de roodwitten het zwakke punt. Zo ook gisteren in Noordivijk. RoodenburgDOSR De blauwzwarten met invallers voor de gebroeders Van Weerlee namen de zaak tegen de vierdeklasser DOSR nogal ge makkelijk op. Niettemin boekten Van Polanen en de zijnen een forse 52 zege. Invaller linksbuiten Bavelaar scoorde een hattrick door de eerste drie goals voor zijn rekening te nemen. De roodgele Veners boden flinke te genstand en zwoegden gedurende de hele wedstrijd hard voor een zo goed mogelijk resultaat. Jan v. Heeks loeier legde de basis van 10, want doelman Hoogenboom kon het harde schot niet onder controle krijgen en linksbuiten Bavelaar miste de kans niet: 10. Met de rust in zicht kopte Bavelaar, na een voorzet van Guldemond, 20 in en even later beoordeelde doelman Hoogenboom een inzet van de Leidse linksbuiten ver keerd: 30. Na de thee kwam DOSR door een te gemakkelijk opnemen- van linksback Henzen door Hoogenboom op 31, doch Bart Ouwerkerk zorgde, dattk zij de zwak keepende roodgele doelman, voor 4—1. Jan van Heek loeide na een corner genomen door Choufour, via onderkant lat, onhoudbaar 51 in de DOSR-tou- wen. De eindstand werd tenslotte 5—2. Wederom door een vrij staande Hoogen boom op de rechtsbuitenplaats. Lisse—LFC De Kanaries boekten tegen Lisse èen benauwde en zwaarbevochten 12 zege. Maar zó dit spannende duel in een ge lijkspel was geëindigd, zou dit volkomen terecht zijn geweest en hadden de voet ballers uit de bollenstreek loon naar werken gekregen. "Weliswaar was LFC technisch beslist beter, maar het enthou siasme van de Lissenaren was daaren tegen aanmerkelijk groter. De geelzwarten begonnen met de wind in de rug, maar doelman Van Leeuwen moest toch het eerst in actie komen. Tot een doelpunt kwamen de Lisse-voor- waartsen echter niet, ondanks de vele kansen. Aan de andere kant had LFC meer succes. Een gevaarlijke tegenactie opgebouwd door v. d. Heijden en Heij- mans werd door laatstgenoemde beslo ten met een hard schot. Doelman Baak kreeg de bal niet onder controle en de tweede maal faalde Heijmans niet: 01. Er was toen 20 minuten gespeeld. Dit werd óók de ruststand, want verder dan twee schoten waaruit de bal uiteenspat te op het houtwerk (v. d. Heijden en Heijmans) kwam men niet. Onverflauwd toog Lisse na de thee weer ten strijde, maar tegen de verhou ding in kwam LFC op 02. Henk Heij mans nam deze treffer voor zijn reke ning. De defensie van Lisse kwam ver volgens een tijdje onder zware druk te staan, doch slaagde erin de bakens weer te verzetten. In de 18e minuut bracht stopper De Jong voor de Kanaries red ding op de doellijn na een inzet van v. d. Zwet. Uiteindelijk redde Lisse toch de verdiende eer: linksbuiten R. Vink scoorde met een fraai schot 12. Alles was nog mogelijk en de Lissenaren haal den rechtshalf Castien naar de frontli nie. De tijd was echter te kort. Wèl kwamen er nog enkele gevaarlijke aan- valsstoten en kreeg Vink in de laatste minuut alle kans en gelegenheid de sco- schot was te slap om doelman Van Leeu wen te passeren. Zo bleef de stand dus 12. Maar benauwd was het wèl! VVSBLugdunum Een rustig en prima spelend Lugdu num haalde in Noordwijkerhout tegen VVSB een verdiende 02 zege binnen. Beide doelpunten kwamen van de voet van linksbuiten Honsbeek, die met Zwei stra en Pet op een uitstekende wed strijd kunnen terugzien. Het eerste kwartier was voor de thuis club, doch de aanvallen hielden weinig gevaar in voor de Leidse defensie. De groenwitten waren vervolgens tot aan de rust beslist sterker, doch doelman Pee- ters stak in een voortreffelijke vorm en stopte o.a. drie schoten van Zweistra op fraaie wijze. Zo kwam de rust met 00. Ook na de thee bouwde Lugdunum goed spelend verder aan een zege en doelman Peeters had druk werk. In de 15e minuut namen de groenwitten dan eindelijk afstand van de tegenstander. Linksbuiten Honsbeek (een veelbeloven de knaap!) passeerde in moeilijke positie de VVSB-doelman: 01. Bijna werd het even later nog gelijk, doch de hoge voor zet van rechtsbuiten Van Duijvenvoorde miste zijn collega op links, v. d. Voort, met een vrij doel voor zich royaal. Lugdunum het gevaar bijtijds aanvoe lend, pakte de zaken energiek aan en toen Pet zijn linksbuiten goed lanceer de betekende dit 0—2. Met de Kikkers in de meerderheid kwam in de stand geen verandering meer. Zo won Lugdunum deze sportieve strijd op verdiende wijze. SJC—DOCOS Beide ploegen traden met een gewij zigde opstelling aan. DOCOS had voor de rust het heft in handen en combi neerde vaak heel aardig. De thuisclub moest zich dan ook voornamelijk tot ver dedigen bepalen. De Noordwijkers deden dit bekwaam, al dient gezegd, dat de stootkracht van de roodwitten nul kom ma nul was. Met het ingaan van de rust stond zodoende op het scorebord nog al tijd 0—0. Na de thee waren de rollen omge draaid en nu was SJC duidelijk sterker. De Noordwijkers drukten deze veldmeer- derheid wèl uit in treffers en door Piet Vink, Casper en Nic. de Ridder haalde de thuisclub de verdiende 30 zege bin nen. WaddinxveenAltior Vooral in de tweede helft is Waddinx veen er thuis spelend tegen Altior nau welijks meer aan te pas gekomen. In de eerste helft was Altior reeds sterker ge weest, maar toen had de geelzwarte ach terhoede zich nog behoorlijk staande kunnen houden. Door Martin Sassen kwamen de bezoekers toen niet verder dan 0—1. Na de thee werd het Langer- aarse overwicht echter steeds groter, maar het duurde toch nog tot de twin tigste minuut eer Arie Ouwerkerk de voorsprong kon vergroten: 02. Toen was het hek goed van de dam. Piet Sassen knalde kort daarop opnieuw in, Martin v. d. Jagt trof met een ver schot roos en het vijfde doelpunt kwam ten slotte weer van Martin Sassen (05). AlphenGouderak Alphen heeft ook de tweede wedstrijd in de voorronde om de KNVB-beker be hoorlijk spelend tot een goed einde ge bracht. Met een 41 nederlaag werd Gouderak huiswaarts gestuurd. Alphen probeerde enkele spelers uit de lagere elftallen en zo speelde Wim Leeuwenhoek midvoor, Pim v. d. Berg rechtsbuiten en Van Wilgen rechts half. Vooral de laatste kan op een goe de wedstrijd terugzien, terwijl midvoor Leeuwenhoek met zijn twee treffers zijn produktiviteit toonde. Reeds na 12 minuten kwam Leeuwen hoek bij een doelworsteling in schietpo sitie en het was raak: 1—0. Na een half uur spelen was de stand door de Gou- derakse linksbinnen op gelijke voet ge schoten, maar Jan Zaad zorgde er met een kogelhard schot voor, dat Alphen met een 21 voorsprong aan de thee kon beginnen. In de tweede helft was Alphen steeds in de aanval. Uit een fraaie pass van Frits Dusschoten maakte Pim. v. d. Berg het derde Alphense doelpunt 3—1 en uit een uitstekende voorzet van Dus- in evenwicht te schieten, maar diens schoten kopte Leeuwenhoek daarna het Competitie afdeling Leiden NeVoBo Situatie beide studententeams precair De enorm span nende finish van de Oude Vieren. Op de voorgrond Argo met naast zich Njord. (Van een onzer verslaggevers) Boven ons laatste wekelijkse over zicht over de verrichtingen van de Leidse Afdeling van de NeVoBo schreven wij „Kampioenschap van HVL-reserves is nog slechts een kwestie van tijd". Welnu, eerder nog dan verwacht werd - in ons Blad van vrijdag j.l. publiceerden wij het reeds - mede dank zij de nederlaag van concurrent Prof. Wijk 2, ging bij HVL de kampioensvlag in top. Er bleven in de Leidse afdeling nog 2 titels over om te verdelen en óók deze restanten van het lopende sei zoen kwamen uit de bus t.w. Zee macht (heren 5e-klas) en Teijlin gen 2 uit Sassenheim in de 3e-klasse dames. DEGRADATIEKANDIDATEN Nog enkele weken en de competitie zit er weer op. De kampioenen zijn nu alle bekend en er resten alleen nog enkele beslissingen inzake de onderste plaatsen in de le-klasse heren en dames. Bij de heren gaat de strijd om de dans te ont springen tussen KVC 2, Oranje Groen en LUSV, terwijl bij het zwakke geslacht Argos 2 en LUSV de gegadigden zijn. Al dient gezegd dat de situatie voor de stu dentendames wel heel erg precair is en zó LUSV morgenavond zou verliezen van KVC uit - en daar houden wij het op! - is de zaak definitief verloren. Ook de heren van LUSV krijgen vermoedelijk de laatste kans - hedenavond tegen de- re serves van KVC - om nog hun hachje te redden en als de winstkansen die er ongetwijfeld inzitten voor de studenten er óók uitkomen, wordt de situatie aan de staart nog bijzonder spannend. De stand is nu: (Van onze zeilmedewerker) De koude en soms stormachtige wind op zondag maakte de Voor kaag niet tot een bepaald aange name bezigheid voor de zeilers. Ondanks dat werd er toch fanatiek gevaren. Zaterdag was de wind erg schiftend en matig in kracht, zodat in de kruisrakken vooral ook het geluk een woordje ging mee spreken. Vele spannende duels waren in de Valkenklasse te zien. Ed. Hoppe bewees, dat hij nog altijd een niet te onderschatten tegenstander in deze klasse is, vooral nu hij eveneens zeilen van dacron heeft. Zaterdag was Egon Rolf v. d. Baumen niet te slaan. Hij eindigde met een be hoorlijke voorsprong op J. M .Snijders en Freek Goudriaan. Zondagmorgen v/as de strijd aan de kop bijzonder fel. In het planeerrak van het Norremeer werd een hevig gevecht om de tweede plaats gevoerd tussen Hoppe en Rolf v. d. Baumen, waarin alle ijzers in het vuur gelegd werden. Het kwam tot een vervaarlijke loefpartij met spinnakers bij, hetgeen een onvergetelijke aanblik opleverde. Of altijd het wedstrijdregle ment werd nageleefd, was evenwel zeer de vraag, vooral ten aanzien van de afvalregel. Goudriaan profiteerde van dit ge vecht en liep als eerste binnen voor Hoppe en Rolf v. d. Baumen. Na nog een zege in de wedstrijd van zondag middag, was de eerste plaats in het totaalklassement verdiend voor Ed. Hoppe. Ir. Bakker startte zaterdagmid dag in de Regenbogen goed. Hij werd echter spoedig voorbijgegaan door Cor Kist en J. H. C. Sieverts. Ir. Bakker wist zich tenslotte later door goed krui sen toch nog in tweede positie te wer ken .achter Kist. Zondagochtend was de strijd in het voordeel van de Regen boog-nestor J. C. v. d. Velde. Ir. Bak ker eindigde weer op de tweede plaats, maar revancheerde zich in de middag race en finishte met gering verschil voor v. d. Velde. In het totaalklasse ment was de eerste plaats voor ir. Bakker. leer steenhard in de touwen 41. Dus- schoten miste nog een strafschop, zodat het einde bij 41 bleef. SpoorwijkWassenaar Het door invallers gehandicapte Was senaar had het tegen het nogal fanatiek spelende Spoorwijk erg moeilijk. Te moeilijk. Het werd 4—1 voor Spoorwijk. Bij rust hadden de vierdeklassers reeds een verdiende 2—0 voorsprong. Ook na de thee bleef Spoorwijk baas op het middenveld, met alle gevolgen van dien. Wel maakte Van Eijk uit een strafschop er 2—1 van, maar dit doelpunt stimu leerde juist de thuisclub tot nog groter inspanning met gevolg, dat doelman Pesch voor het eindsignaal weerklonk nog tweemaal de gang naar het net had gemaakt (41). RodegravenAlphia Ook de tweede wedstrijd voor de be kercompetitie heeft Bodegraven niet in een overwinning kunnen omzetten. Dit maal was het Alphia, dat met de korf- balcijfers (4—5) de Bodegravers de voet dwars zette. Toch had de thuisclub na zes minuten de leiding dank zij Scheer (10). Al phia beet fel terug. Met spoedig succes. Koenekoop zag kans een vrij onschuldig lijken 'p mnvpi ,-net een doelpunt nf te i-r-n r.n vpifde speler had nog vee) meer in petto Toen er gerust ging worden had hij een kwartet doelpunten op ziln naam gezet en daar Scheer op twee was blijven steken wees het score bord 2—4 voor de oranjehemden aan. Na de thee kwam Bodegraven aanvan kelijk door De Wit nog wat dichterbij (3—4). maar Alphia bracht het verschil weer op twee doelpunten: 35 Het werd er binnen de Uitten beslist niet 'euker op hP -hter moet nor "ens eer vrije scli r ennett, terwijl onder brekingen niet van de lucht waren. Tien minuten voor net einde werd het nog 4—5 maar de winst gaven de Alphianen toch niet meer uit handen. HVL 2 17—31 Prof. Wijk 2 17—27 Kangeroes KVC VVS 2 PSVA 17—18 Donar 158 17—26 KVC 2 15— 6 17—20 Or. Groen 15— 4 17—20 LUSV 17— 4 Er resten hier o.a. nog de wedstrijden KVC 2Donar, Oranje GroenKVC 2 en LUSV—KVC 2. Bij de dames zorgde Oranje Groen voor een verrassing en klopte kampioene Kangeroes met 13 (3-15, 9-15, 15-3 6-15) en dit betekende de eerste neder laag voor de scholieren. In de derde klasse viel het vierde van KVC in de be slissingswedstrijd erg tegen en verloor kansloos (met 30) van het Sassemse Teijlingen (15-3, 15-7, 15-8). UITSLAGEN le-klasse: Argos 2Prof. Wijk 2 0—3 (regl.); KangeroesOr. Groen 13; Nw. Brunhilde 2Teijlingen 1 31. 3e-klasse: Donar 1HVL 1 13; Teij lingen 2KVC 4 30 (Teijl. kamp.); MeerburgODD 31. Heren: le-klasse: KVC 1—KVC 2 2—2; Do nar—Or. Groen uitgest.; WS 2—LUSV 3—1; HVL 2—PSVA 3—1; Prof. Wijk 2— Kangeroes 13. 2e-klasse: WS 3—GGV 2 3—1; Prof. Wijk 3—HVL 3 3—0; GGV 1—Donar 2 3—1. 5e-klasse: DES 2WS 5 uitgest.; Vogel—PW 6 2—2; Raaphorst^LV 3—0; SKRZeemacht 03. (Zeemacht kam pioen) STANDEN Heren 2e-klasse: Kangeroes 2 1525; GGV 1 16—23; LD 15—18; PW 3 15—18; VVS 3 15—18; HVL 3 16—15; Donar 2 15—13; GGV 2 15—8; LUSV 2 16—0. 3e-klasse: SIOS 14—26; Vlam 14—20; Meerburg 14—21; WS 4 13—14; PW 4 13—11; DSB 13—8; Or. Groen 2 11—5; KVC 3 14—1. 5e-klasse: Zeemacht 1631; HVL 4 15—24; PW 6 18—24; WS 5 16—19; Vo gel 15—13; SKR 17—12; VVS 6 1A-11; DES 2 14—11 Raaphorst 16—7; LV 16-5. Dames le-klasse: Kangeroes 1629; KVC 1421; Nw. Brunhilde 1 1421; Oranje Groen 15—20; PW 2 15—11; Nw. Brun hilde 2 1510; Teijlingen 149; Argos 2 15—7; LUSV 14—4. 3e-klasse: Teijlingen 2 15—22; KVC 4 15—21; HVL 15—19; Meerburg 15—17; Donar 156; ODD 155. 4e-klasse: SKR 14—26; KVC 5 14—24; GGV 2 14—15; Raaphorst 14—11; HVL 2 1411; Alliance 14—11; Meerburg 2 147; Kangeroes 3 145. Jan Romke de Vries was de grote ma tador in de Vrijheidsklasse. Zaterdag was hij bij de start direct goed weg met achter zijn spiegel mej. Els Couwenberg en Fred Imhoff. Na het eerste kruisrak was de volgorde echter totaal gewijzigd. Achter de gestadig uitlopende De Vries zeilden nu J. A. G. Bakker en Gebr. Tissing en deze stonden hun plaatsen niet meer af. Zondagmorgen was het alweer De Vries die de leiding nam. Imhoff zat daar vlak achter. Na het ronden zocht Bakker zijn heil in een hoogteslag, die verrassend goed uit pakte door de voordelig meeschiftende wind. Dit bracht hem vóór De Vries en de zege. In de middagrace was het op nieuw De Vries die na de start vlak voor Imhoff in een daverende plané naar de eerste boei stoof. Anton van Balkom wist na enige goed gevaren pla- neerrakken in tweede positie te zeilen en zelfs gevaarlijk op De Vries in te lopen. Toch ging De Vries als eerste door de finish en werd hierdoor hoofd prijswinnaar. De 12 voetsjollenklasse kenmerkte zich als altijd weer door een zeer le vendige strijd. Vooral de finish van de laatste wedstrijd was ongemeen span nend. A. W. Reyers leidde na het ron den van het laatste merkteken, maar kwam in een blakte terecht. Lijdzaam moest hij toezien, dat hij gepasseerd werd door mej. A. Walenkamp en F. L. Plantenga. Deze laatste werd in het totaal winnaar. Totaalklassement. Uitslagen 12 M2 Sharpies: 1. C. Guldemond 34 p.; 2. Boschma 22 p.; 3. W. Gulde mond 22 p. Valkenklasse A: 1. Ed. Hoppe 44 p.; 2. F. G. C. P. Goudriaan 44 p.; 3. E. Rolf v. d. Baumen 40 p.; D. 't Hooft 24 p. Valkenklasse B: 1. ir. L. P. Herfst 39 p.; 2. L. de Wit 32 p.; 3. H J. Hoo genboom 23 p. Drakenklasse1. J. Bier 34 p.; 2. ir. J. C. P. Hofkes 22 p. Regenbogen: 1. ir. G. A. Bakker 30 p.; 2. J. C. v. d. Velde 30 p.; 3 .C. Kist 21 p. Finnjollen: 1. A. Hofland 38 p.; 2. W. H .J. v .d. Toorn 28 p. Olympiajollen: 1. C .Visser 38 p.; 2. J. P. Loogman 26 p.; 3. H. Tournier 20 p.; 4. P. C. Loogman 19 p. Vrijheidsklasse A: 1. J. R. de Vries 44 p.; 2. J. A. G. Bakker 38 p.; 3. A. van Balkom 25 p.; 4. Gebr. Tissing 25 p; 5. Fred Imhoff 21 p. Vrijheidsklasse B: 1. mej. E. We ren- beek 49 p.; 2. B. Ouwehand 42 p 3. B. Constandse 35 p.; 4. M. M Lens v. Rijn 23 p.; 5. L. C. Janson 23 p. Sternklasse: 1. A. Kamsteeg 42 p.; 2. R. Steensma 35 p.; 3. F. Beek 26 p.; 4. O. R. Boers 19 p. 16 M2 Streepklasse: 1. L. van Eenige 48 p.; 2 .A. G. Goosen 36 p 3. W H. F. Kreukniet 36 n.; 4. H. Worst 31 p 5. J. P v Dijk 30 o Pampusk'asse: 1 P. J. Zaayei v: p 2 H. J. Ducnateau 38 p 3. G K. Faull 27 p.; 4. D. de Waard 26 p. 12 voetsjollen A: 1. F. L. Plantengó. 35 p.; 2. A. W. Reyers 31 p.; 3. mej. A. Walenkamp 30 p.; 4. mej. M. E. Hol- trop 22 p. 12 voetsjollen B: 1. J. J. C. Sarlet 34 p;. 2. R. Slee 25 p.; 3. C. van Tongeren 22 p. Jeusdklasse A: 1 W. Huiser 33 p.; 2 J. W. v Wezenbeek 29 p.; 3 R. Albers p Jeugdklasse B: 1. mej. S. la Riviere 13 p.; 2. B. Ouwerkerk 40 p.; 3. E. Albers 33 p.; 4 R de Kraa 27 p.; 5. J. W. de Bruyne 23 p.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 14