Aanrander gegrepen na drijfjacht door bos Was een gevaarlijke ivoesteling PTT stoort de „Veronica" niet leuws V,J HOUDT DAF IN T OOG GEBR. VAN ULDEN Onmiddellijk ontslag voor acht bemanningsleden „Astrid Naess" Proces tegen de maatschappij Dreigend tekort aan vrouwen in sectoren waar arbeid nodig is Met een enkel woord Krimpen van pijn Agenda ll MAANDAG 25 APRIL 1960 (Van onze Amsterdamse correspondent) Na een drijfjacht van een uur waaraan o.m. werd deelgenomen door 20 met portofoons uitgeruste politiemannen en een aantal boswachters is de politie van Nieuwer-Amstel er zaterdagmorgen in geslaagd, in het struikgewas van het Amsterdamse Bos een 24-jarige Aalsmeerse bloe mist te arresteren, die donderdag j.l. in een stil gedeelte van het bos een 24-jarige onderwijzeres heeft aangerand. Een van de agenten zag plotseling een paar schoenen tussen de struiken, en in die schoenen stak de verdachte wiens signalement bij de politie bekend was. De agent trok onmiddellijk zijn pistool en som meerde de man op te staan, en de handen in de nek te leggen. Dit optreden bleek geenszins overbodig, want later tijdens het verhoor zei de bloemist de agent met enkele judogre pen onschadelijk te hebben gemaakt als het pistool dat niet had belet. Die judo-kennis had hij ook donder dag toegepast op het onderwijzeresje. die hij van een bank trok en naar het 40 meter verder gelegen struikgewas sleur de. Hier wist hij haar hulpgeroep met stompen te onderdrukken. Het meisje trachtte te vluchten, maar de bloemist sloeg haar enkele meters verder tegen de grond. „Vermoord Je me niet?" had het meis je in doodsangst gevraagd, waarop de woesteling antwoordde: „Als je doet wat ik zeg, doe ik je niets". Op dat ogenblik passeerden twee jongens op de fiets. Het meisje riep om hulp en hoewel de voor bijgangers haar niet hoorden, nam de aanrander de benen. De onderwijzeres rende daarop naar haar fiets en reed weg Een eind verder trof zij een 59-jarige vrouw die haar aanraadde samen naar een directiekeet van de afdeling beplan tingen te gaan. De beide vrouwen kwa men op weg hierheen de man tegen, maar zij durfden hem niet te grijpen en aan de politie over te geven. Na zijn ar restatie zei de bloemist: „Dat is maar goed ook, want ik had ze allebei over de brugleuning in het water gesmeten". De politie van Nieuwer-Amstel ver spreidde nog dezelfde dag het signale ment dat de vrouwen opgaven. Hierop kwamen ongeveer 25 tips, waarvan een In Zweden navolging „De PTT overweegt voorlopig geen maatregelen tegen de vrijbuiters van Radio Veronica. Van het in dienst stél len van een stoorzender om de ont vangst van de uitzendingen onmogelijk te maken, is ons niets bekend", ver zekerde men ons. Voorlopig bepaalt de PTT zich tot het meten van de sterkte van de „etherpiraat"want als zodanig blijft men Radio Veronica bestempelen. De PTT vreest wel, dat Radio-Vero- nica straks op volle sterkte een gevaar zal worden voor de zenders van de kust wacht en zeereddingsdienst. Radio- Veronica zendt nu uit op 183 meter. Kustwacht en Zeereddingdienst gebrui ken voor het onderling verkeer de 181 meterband. Tijdens reddingen wordt al gemeen gebruik gemaakt van de in ternationale noodgolf op 137,5 meter. Niet iedereen Overigens zullen niet alle bezitters van radiotoestellen Radio-Veronica kun nen ontvangen. Sommige toestellen ha len de 183 meter band niet. Toestellen met een visserijband kunnen de uitzen dingen echter gemakkelijk ontvangen. Gisteren kwam de zender weer krachtig door. Het fourageren van de „Veronica" blijft inmiddels nog een probleem. De Scheveningse schipper J. Groen voelt er niets voor. Hij acht zijn schip daarvoor niet sterk genoeg tijdens ongunstige weersomstandigheden. De heer H. Os wald heeft thans ook contact gezocht met andere scheepseigenaren. Hij is er van overtuigd het probleem te kunnen oplossen. Navolging Overigens schijnt Radio-Veronica school te gaan maken. In Zweden is be kend gemaakt, dat „Radio-Nord", even eens een commerciële zender, op 15 augustus buiten de Zweedse territoriale wateren haar uitzendingen begint. De bedrijfsleider van deze omroep, Jack Kotschak, deelde mede, dat het schip waarop de uitzendingen verzorgd zul len worden, reeds is gekocht. Een groep Amerikaanse zakenlieden bevindt zich in Stockholm in verband met de voorberei dingen. Onder hen is Gordon Maclendon uit Dallas, Texas, die president is van zeven Amerikaanse radiostations. Deze vermo gende Amerikaan heeft in de laatste dagen ook besprekingen gevoerd met de heer Oswald. De Amsterdamse radio handelaar, die zy'n zorgen uitstrekt over Radio Veronica, zou de zender leveren voor Radio-Nord. Volgens de leider van de Amerikaanse groep in Zweden, de oliemagnaat Ro bert Thomson zouden er nimmer moei lijkheden zijn geweest met de Zweedse autoriteiten. De studio's en kantoren van Radio-Nord worden in een gebouw in Stockholm ondergebracht en aan boord van het schip zullen 27 man wer ken. Het project wordt gefinancierd door de heer Thomson. In Zweden wa ren tot nu toe nog geen commerciële radiostations. (Sucf ^ïlte Uit het Leidsch Dagblad van 25 april I860: „De openbare aanbesteding van Gemeentewerken bepaalde zich tot de vernieuwing van de Vlietsbrug op het Rapenburg, aangenomen voor f. 1730.— door A. Verhoog, Mr. Metselaar alhier." uit Aalsmeer, volgens welke de bloemist sinds enkele dagen niet in zijn kosthuis zou zijn teruggekeerd. De man bleek voor te komen in het politiearchief en zijn foto werd door de vrouwen herkend. Toen commissaris L. P. A. J. van de Bosch van de politie te Nieuwer-Amstel het sterke vermoeden had, dat de man zich nog in het bos ophield gaf hij za terdagmorgen opdracht tot de drijfjacht. Zaterdagmiddag is de bloemist uitput tend verhoord door de Amsterdamse re cherche, die echter tot de conclusie kwam, dat er geen verband bestaat tus sen de moord op Lina Feenstra en deze aanranding. Advertentie Eenvoudiger - Goedkoper. Off. Dealer VEHDAMSTRAAT 6 - TEL. 23041 BRIDGE Bridge-Olympiade Zaterdag begon in Turijn de eerste wereldbridge-Olympiade, waarvoor niet minder dan 25 landen met 43 teams hebben ingeschreven. De Nederlandse dames en heren verloren beide hun wedstrijd in de eerste ronde, de heren in groep 2 van het tweede team van de Verenigde Staten, die met vier ploegen deelnemen, met 40 (5344) en de da mes eveneens met 40 6934) van Duitsland. Op de tweede dag won Ne derland (heren) met 40 van België en verloren onze dames met 31 van Ita lië. Het jeugdtoernooi van de Europese Voetbal-Unie is gewonnen door Honga rije. In de finale versloeg het Hongaarse Jeugdteam Roemenië met 21. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. Tè beducht voor hun veiligheid Door de directie van de Noorse rederij „Norness", die in New York Men zal onherroeplijk vastlopen (Speciale berichtgeving) Er dreigt zo langzamerhand een vrouwentekort te ontstaan in die sectoren van de maatschappij, waarin men aan de arbeid van de vrouw gewend is: zieken huizen, het onderwijs. Tot die conclusie kwam mevrouw dr. H. VerweüJonker, toen zü zaterdagmiddag in het Sonsbeekpaviljoen te Arnhem haar rede over „Het dreigende vrouwentekort" hield tijdens de algemene vergadering van de Ned. Ver. voor Vrouwenbelangen, Vrouwenarbeid en Gelijk Staatsburgerschap. Men houdt met dit vrouwentekort geen rekening, zeide spreekster in het begin van haar rede. Men heeft telkens de neiging om het probleem niet in den brede te zien, blfjkbaar daar men gewend is aan een vrouwenoverschot (geb. 110 vrouwen, 100 mannen), dat geruime tijd te constateren is geweest. Na een korte schets van de situatie, zoals zij met betrekking tot het vrou wenoverschot 50 en meer jaren geleden was, merkte dr. Verwe ij-Jonker op, dat de geboorte van het aantal jongens (105) dat der meisjes (100) thans overtreft en dat ook in de oudere leeftijdsgroepen de jongens het van de meisjes winnen. In de leeftijd beneden de 30 jaar is een mannenoverschot te constateren. Mevrouw Verhe ij-Jonker merkte op, dat veel vrouwenarbeid nog wordt ver richt door meisjes en dat vaak de onge huwde oudere vrouw zich onmisbaar heeft gemaakt, bijv. in de verpleging als hoofdzuster, directrice, leiding gevend zuster, bij het middelbaar onderwijs, waar jonge meisjes niet zo spoedig te recht kunnen komen wegens de oplei ding, bij het l.o. en het kleuteronder wijs. Men ziet het hoe voorts bij maat schappelijk werk vrouwen met levens ervaring en derhalve een bepaalde leef tijd noddg zijn. Zo langzamerhand hebben we in die sectoren, waarin oudere vrouwen wer ken, kwetsbare plaatsen gekregen, om dat we namelijk op die vrouwenarbeid zijn ingesteld. Volgens spreekster zal men in die sectoren onherroepelijk vast lopen. Bovendien heeft het werk in ge noemde instellingen etc. zich uitgebreid; het sociale werk is gegroeid, de zorg voor bejaarden heeft vrouwelijke krach ten aangetrokken. Er is een uitgroei van het aantal spe cialismen vastgesteld. Hogere salarissen en betere arbeidsomstandigheden zullen geen volledige uitkomst geven, men zou alleen een trek van arbeidskrachten krij gen, waardoor in een andere tak van het sociale leven minder werkneemsters be schikbaar komen. Men is er niet klaar mee om te constateren, dat er 'n tekort is, noch een mannenoverschot, het is nodig hierover gegevens te verzamelen t.a.v. de relatie tot de arbeidsmarkt. De sectoren onderwijs, sociaal werk en ver pleging vormen beroepen waarmee juist het bedrijfsleven, dat. bij het probleem immers zoveel belang heeft, weinig te maken heeft en de overheid des te meer. Als oplossingen noemde spreekster: ver- wisseling. d-ere mechanisatie, mogelijke import van buitenlandse krachten (bijv. eventueel Duitse vrouwen omdat Duitsland een vrouwenoverschot kent). Deze Duitse vrouwen, oudere of jonge, zouden op di verse terreinen kunnen werken. Men zou in de hospitalen meer verplegers kunnen nemen in plaats van verpleegsters. Er zijn meer mogelijkheden voor de gehuw de vrouw. Procentsgewijze is het aantal werkende vrouwen in ons land zeer laag en er gelden voor haar allerlei belem meringen. die de overheid oplegt. De ho ge belastingdruk zet een domper op het enthousiasme van het werk der gehuwde vrouw, al is die druk geen hoofdbezwaar. Wij zijn er ook niet indien het inkomen van de man en van de vrouw apart wordt belast. Er zün nog heel wat gemeenten die gehuwde vrouwen ontslaan, er zün nog heel wat werkgevers die een vreemde houding tegenover de gehuwde werken de vrouw aannemen. Die verlangen alsof zü zal doen alsof zü niet gehuwd is. De mannenarbeid wordt als norm gesteld. Kan de vrouw die arbeid niet aan, dan moet zij de last van het vrouw-zijn mee dragen. Er is bij werkgevers bijna ner gens het besef dat inschakeling van de gehuwde vrouw een experiment is. Dat experiment is nodig om de resultaten te noteren. Bü telefonistes ls werk voor halve da gen mogelijk. Bij operatiezusters niet. Spreekster zag o.m. als oplossing een korps te vormen van gehuwde, opgeleide vrouwen die bijv. als team willen wer ken. Haar zou in staat moeten worden gesteld om arbeid op een afwisselende wijze te verrichten. Voor het onderwys is de situatie wel gunstiger door het ge ringer aantal uren. De vrouwen op haar beurt moeten zich ook realiseren wat er gebeurt als zü gaan werken noodzaak van huishoudelijke hulp). Natuurlijk leg- ge men 't accent op die beroepen die men als vrouw kan uitoefenen. Er zyn nu eenmaal beroepen waarin men op latere leeftijd de ongehuwde vrouw niet meer zo graag ziet en die waarin men bü voorkeur de gehuwde vrouw kan plaat sen. Op de rede volgde een gedachten- BINNENLAND Het Nationaal Spaar- en Reisfonds „Wij Komen" heeft uit Australië de op gave ontvangen van een groot aantal emigranten, die deze zomer per vliegtuig naar Nederland willen komen voor een bezoek aan hun ouders. Minstens twee vliegtuigen zullen daarvoor nodig zijn. Aan spaargeld is thans ca f 250.000 in gelegd. Staatssecretaris Scholten heeft van ochtend in Bergen de conferentie van de Raad van Europa over volksontwikke lingswerk geopend. Mr. Scholten gaf daar bij een karakteristiek van het Neder landse volksontwikkelingswerk, waarbij de nadruk ligt op de particuliere organi saties. In de Ursula-kliniek te Wassenaar is de 76-jarige J. Groot uit de Van der Duynstraat in Den Haag, overleden aan een ernstig 6Chedelletsel, dat hy zater dagmiddag 9 april opliep bil een ver keersongeval op het Huygensplein in Den Haag. Hy werd daar bij het oversteken aangereden door een motor met zijspan. BUITENLAND In de nacht van 20 op 21 april zijn graven op het Joodse kerkhof te Fürth in Beireren geschonden, aldus heeft een woordvoerder van de Joodse gemeen schap van Fürth gisteren op een perscon ferentie meegedeeld. (20 april ls de ge boortedag van Hitler). Volgens de woord voerder zijn ongeveer 50 grafstenen ge kanteld. Het kerkhof, dat 400 Jaar oud is, is een van de oudste Joodse begraaf plaatsen ln Zuld-Dultsland. Het Poolse ministerie van Buiten landse Zaken heeft zondag verklaard.dat het Westduitse besluit om 8 mei als einddatum te stellen voor verdere vervol- f;lng van nazistische oorlogsmisdadigers n ae Bondsrepubliek een aanfluiting van de gerechtigheid is. Na vele Jaren van inactiviteit van de zyde van de West duitse autoriteiten by de vervolging van nazistische oorlogsmisdaden, aldus het Poolse ministerie, krygen „vele duizen- Polen en andere landen gaven" thans een officiële verzekering van wetteiyke Immuniteit. Boven het centrum van de Phllip- pijnen heeft een wervelstorm gewoed, die tot nu toe een kleine acht miljoen gulden schade heeft aangericht. 23 personen zijn om het leven gekomen, terwijl er 39 wór den vermist. De directeur van de El Dorado goudmyn heeft meegedeeld, dat een grote goudvondst by Allegheny. 400 km. ten noordoosten van San Francisco, is ge daan. Hij zei dat de delvers een gebied van 2.550 kubieke meter met 50 tot 75 procent gouderts hadden aangetroffen. Tot 1956 was met weinig succes in dit gebied naar goud gedolven. Volgens Venezolaanse persberichten zün ln het gehele land ruim honderd mensen aangehouden in verband met de mislukte opstand tegen het bewind van president Betancourt. De leider der op standige beweging, ex-generaal Castro Leon, die vrydag naby de Columbiaanse grens werd aangehouden, ls inmiddels overgebracht naar het eiland Orchila, waar hy zal worden geïnterneerd totdat hy terecht zal staan. Het militaire hooggerechtshof te Da mascus heeft zaterdag Chaled Nabboek op beschuldiging van spionage voor Israël ter dood veroordeeld. Omdat hij echter het onderzoek door zijn bekentenis had vergemakkeiykt werd dit vonnis gewij zigd ln levenslange dwangarbeid. Hy zou ln dienst van een Israëlische spionage- organisatie in Turkije tegen betaling in lichtingen hebben verstrekt over het eer ste Arabische leger. In de zaterdag elf schuldlging van ondermijnende activiteit. De voornaamste beklaagde, Horaclo Gra- dlm. was in Januari uit de gevangenis ontsnapt en wist zijn toevlucht te vin den ln de Venezolaanse ambassade ln Lissabon. Hü werd by verstek veroordeeld tot twee en een half laar gevangenis straf, een boete van 1.500 escudo en 15 Jaar verlies van burgerrechten. Volgens de ..Sunday Graphic" heb ben de Britse geleerden een elektronisch apparaat gebouwd dat „onze bommen werpers onzichtbaar maakt voor de ra darschermen". „Dit apparaat ls het ge heim dat het afzien van de „Blue Streak" verklaart. Door deze uitvinding en een nieuwe techniek van bombarderen op grote hoogte kunnen de vliegtuigen met meer kans op 6ucces H-bommen gooien dan elk ander projectiel dat van de grond af gelanceerd wordt". Minister Duncan Sandys zou binnenkort ln het Lagerhuis mededelingen hierover doen. Portugese stad Oporto zün mensen veroordeeld op be- gevestigd is, en waarvan de Neder landse Nornessmaatschappij het tank schip Astrid Naess" exploiteert, zijn acht bemanningsleden op staande voet ontslagen. Zij zijn zaterdagavond per vliegtuig in ons land aangekomen. Deze mededeling werd gedaan door de tweede steward van de „Astrid Naess", de heer John Vos uit Bussum. De directie van de Nederlandse Nor ness-maatschappij in Amsterdam ver klaarde van het ontslag op de hoogte te zijn, maar geen commentaar te wil len geven. Vandaag zou er een gesprek plaats hebben met de ontslagen officieren van de Astrid Naess". Zoals bekend deed zich op 13 april J.l. op de „Astrid Naess" een hevige ont ploffing voor in de machinekamer, waarbij zeven bemanningsleden ern stige brandwonden opliepen. Zy wor den momenteel nog steeds verpleegd in enkele ziekenhuizen in New-York. De vader van een der assistent-maohinis- tern de heer W. A. de Groot uit Baarn, vloog naar New-York, toen hy in de krant had gelezen, dat zyn zoon zich onder de gewonden bevond en moest constateren, dat door de maatschappij geen enkele aandacht aan de gëwonde bemanningsleden was geschonken en dat zij zelfs niet door een vertegen woordiger van deze maatsohappü in het ziekenhuis waren bezocht. Op staande voet Ten huize van de heer De Groot verklaarde thans de tweede steward, de heer John Vos, dat hy op staande voet was ontslagen omdat hy op ver zoek van een aantal bemanningsleden de havenautorlteien op de hoogte had gesteld van het feit, dat de tanker in de haven van New-Yonk werd schoon gemaakt, terwyi in de onmiddeliyke omgeving van het sohip twee Ameri kaanse marineschepen in reparatie la- genv waarby elektrisch en autogeen werd gelast. Hy vreesde, door de vrij- komende dampen uit de tanker een nieuwe ontploffing en meende op grond van zijn ervaringen met de kapitein deze te moeten passeren by het waar schuwen van de havenautoriteiten. De werkzaamheden aan de tanker werden na het bezoek van de havenautoriteiten volgens de heer Vos, onmiddellyk ge staakt. De kapitein van de .Astrid Naess", de heer Elshout, toonde zich zeer verbolgen over het eigenmachtig optreden van de heer Vos en gaf hem in overleg met de Amerikaanse directie van de maatschappij op staande oet ontslag. De bediende Vugt uit Eindho ven. die de werkzaamheden van de heer Vos moest overnemen», werd eveneens op staande voet ontslagen, toen hij op dracht kreeg direct met de werkzaam heden te beginnen en hieraan geen ge volg gaf, omdat hij eerst bij de New- yorkse havenautoriteiten wilde infor meren of alle veiligheidsmaatregelen op de tanker wei getroffen waren. Hiertoe werd hem de gelegenheid niet gegeven, waarop het ontslag volgde. Eerst veiligheid Ook vier man uit de machinekamer kregen ontslag, toen zü niet aan het werk wilden, alvorens officieel werd aangetoond, dat hun veiligheid niet in gevaar was. De eerste stuurman van de „Astrid Naess" en een pompbediende werden eveneens ontslagen. Reden on bekend. De hoofdmachinist van de tan ker had reeds twee maanden geleden ontslag aangevraagd en is thans ook in Nederland teruggekeerd. De heer Vos verklaarde voorts, dat er onder de bemanning grote onrust heer ste omdat er herhaaldelijk branden op de .Astrid Naess" uitbraken. Sinds augustus van het vorige Jaar voer hü op de tanker en naar hy mededeelde zün er in die periode tussen de dertig en veertig brandjes uitgebroken. Toen de tanker dan ook ter reparatie in de Newyorkse haven lag, heeft men ge tracht om alle mogelüke zekerheid over de veiligheid van het schip te verkry- gen, een zekerheid die men officieel niet kreeg. De ontslagen bemanningsleden, zo zei de heer Vos, willen nu een proces tegen de maatschappij beginnen. In middels. zo deelde de heer De Groot nog mede, heeft de Raad voor de Scheepvaart een openbaar onderzoek gelast. Dreigement uit Tunis President Habib Bourguiba van Tu nesië heeft zondag Frankrijk gewaar schuwd, dat zijn land in staat is met succes oorlog te voeren als het daartoe door aanvallen gedwongen wordt. Zinspelend op incidenten die zich de laatste tüd langs de Tunesisch-Alge- rijnse grens zouden hebben voorgedaan, waarbü Tunesische militairen door Franse münen gedood zouden zy'n, zei Bourguiba, te hopen dat deze waarschu wing voldoende zou zyn. In een rede te Teboersoek zei de Tu nesische president, dat de vüf jaar oude Algerijnse oorlog, Tunesië noopt, de situatie te bestuderen en zün politiek tegenover alle landen in het 'licht van de situatie te herzien. „De Westelijke wereld is in feite onmachtig een eind te maken aan deze oorlog. Wü zullen binnenkort besluiten bekend maken waaruit de beleidsverandering, die wü voorbereiden, zal biyken. Wü zün ge dwongen een oorlog te beginnen. Wü zullen niet langer tegenover de Fransen als vrienden kunnen handelen. Wü heb- gen geen vliegtuigen, maar Frankrük heeft belangen op Tunesisch gebied". VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Orgelconc. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Koorzang. 19.30 Radio krant. 19.50 Gram. 19.55 Tussen Sabbath en Zondag, hoorsp. 21.30 Strykkwartet. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Oude muz. 23.30 Gram. 23.65-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Uitz. v. d. Paci fistisch Socialistische Party in het kader v. d. door de Regering t.b.v. de politieke partyen gevorderde zendtyd: Niet praten maar doen, door lr. H. J. van Steenis. 18.25 Lichte muz. 18.50 Openbaar kunst bezit, lezing. 19.00 Kamermuz. 19.30 Mu zikale lezing. 19.45 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 De Radioecoop. 22.30 Nws. en beurs- ber. v. New York. 22.45 Journ. 22.55 Pro- Sramma voor alle weggebruikers. 23.25 azzznuz. 23.65-24.00 NW6. VOOR DINSDAG 26 APRIL Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. kind. Advertentie door reumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpünen is onnodig. Togal bevrijdt U snel en afdoende van die pünen. Togal kan baten, waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren, is onscha- deiyk voor hart en maag. Bü apoth. en drog. f 0.95, f 2.40, f 8.81 MAANDAG Den Burcht (grote zaal): Fllmvoorlich- tlng Alg. Ziekenfonds „Lelds Onderling Ziekenfonds. 7.30 uur nam. De Doelen: Prijsuitreiking Leldse Ama teurfotograf enver. 8 uur nam. De Kleine Burcht: Contactavond Leldse Accordeonver. D.V.V. 8 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling Toneelgroep Theater „Blaffen tegen de maan". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Filmavond Llssone-Lindeman en modeshow fa. Lan- fers. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Verfdemonstratle „Doe het zelf". 8 uur nam. Leiderdorp. Gebouw Eikenlaan: Begroetlngs- en filmavond Jonge Kerk: 8 uur nam. Wassenaar: Dorpscentrum. Propa- ganda-avond Alg. Bond v. Ouden v. Da gen. 8 uw nam. Amsterdamsche Bank: Jaarvergadering Ver. tot Bevordering van de bouw van Werkmanswoningen. 5 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Filmvoorlich- tlng Alg. Ziekenfonds „Lelds Onderling Ziekenfonds. 7.30 uur nam. Salonboot Ursula (ligplaats 5 Mei- brug) Onderzoek op t.b.c. 24.30 en 79.30 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling Toneelgroep Theater „Blaffen tegen de maan". 8 uur nam. Universiteit (filmzaal)K. en O.-fllm- studlekrlng „Jonas". 8 uur nam. Leiderdorp. DorpshulsUitvoering Sparta". 7.30 uur nam. Wassenaar. Dorpscentrum: Jaarver gadering Boerenleenbank Wassenaar. 8 u. nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Den Burcht (grote zaal)Alg. Ned. In- valldenbond. Feestavond Sempre Avantl's „Jong en Jolig". 8 uur nam. Gerecht 10: Spirltisch Genootschap. 8 uur nam. De Lakenhal: Ver. Oud-Leiden. Spr. dhr G. Roosegaarde Bisschop over „Antieke klokken". 8 uur nam. Rest. Van der Heyden: Lunchbijeen- komst Ned. MIJ voor Nyverheid en Han del. Spr. Jhr. W. van Andringa de Kem- penaer over „Reclame zonder reclame". 12.30 uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedie speelt „Tancnelijn". 8 uur nam. ZomerzorgLedenvergadering Leldse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. DONDERDAG Den Burcht: Toneelavond „Selskip Fries- lan" ,,'n Poppehus". 8 uur nam. De Harmonie: Jaarvergadering afd. Lei den Expogé. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ned. Ver. van Huisvrouwen. Causerie Jack Verhagen over een winter in de Atlantische Oceaan. 2.30 uur nam. Kaasmarkt 1: Ledenvergadering Geref. Schoolvereniging. 8 uur nam. Salonboot Ursula (ligplaats Utrechtse Veer) Onderzoek op t.b.c. 912 uur voorm. en 24.30 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. Litteris Sacrum. Opvoering „Ik herinner me mamma". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Herdenking 10-1arlg bestaan Republiek der Zuid-Molukken. Oegstgeest: Jaarvergadering van aandeelhouders N.V. Ingenieursbur. voor Bouwnijverheid. 10.15 uur voorm. VRIJDAG Den Burcht: Feestavond Leldse Chr. Oranjevereniging. 8 uur nam. Garenmarkt: K. en O.-excursle naar Technische Hogeschool te Delft. 9.30 uur voorm. Rehoboth: Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. mej. P. van Wichgeren over „Pales tina, het land van de bijbel". 8 uur nam. RembrandtlyceumFancy fair „Emté- geës". Salonboot Ursula (ligplaats Utrechtse Veer)Onderzoek op t.b.c. 24.30 en 7 9.30 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. Litteris Sacrum. Opv. van „Ik herinner me mamma". 8 nam. Stadsgehoorzaal: Feestavond Personeels- ver. Sted. Lichtfabrieken. 8 uur nam. ZATERDAG Doopsgez. Kerk: Adventskerk. Bijbel studie 1011 uur voorm.; 11 uur vóorm. ds. H. K. la Rondelle van Delft. Rest. Royal: Receptie zilveren zaken- jubileum Wasserij „De Eendracht". 2.30 5 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. Litteris Sacrum. Opv. van „Ik herinner me mamma". 8 uur nam. Station N.S.: Excursie N.C.R.V. naar défilé te Soestdyk. 7 uur voorm. ZONDAG Volkshuls: Poppentheater Harlekijn: Première van „De koning met het vler kante hoofd". 3 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werf park 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tulnb.- meded. 12.33 Pianospel. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 15 Jaar geleden, praatje. 13.20 Platennleuws. 13.30 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar progr. 15.50 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsultz.: De samenwerking van de PTT-dlensten in het Koninkrijk der Nederlanden, door mr. C. H. W. d'Artlllac Brill. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Pol. le zing. 18.30 Radio Volksuniversiteit: Fei ten en vragen rond de sport in het per- sooniyk en maatschappelijk leven, door dr. W. van Zijll. Eerste lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram 20.30 Voorspel van een revolutie, klankb. 21.30 Planorecital. 22.00 Promenade-ork. en sol. (8tereofonische uitz.). 22.30 Nws. 22.40 Gezin en huwehjk, lezing. 22.50 Fllmmuz. 23.15 Omr. ork. 23.35 Klein koor 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.30 Gram. 9.00 Gym. v. d. vr. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Mor- genwyding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleu ters. 11.00 Pianospel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsultz.: Uitz. v. d. landb. 12.30 Land- en tulnb.- meded. 12.33 Dansmuz. 13.00 Nws. 13.15 Feest op 5 mei, praatje. 13.20 Meded. of gram. 13.25 Metropole-ork. 13.55 Beurs ber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 V d vrouw. 16.30 Kamermuz. 16.00 Doe. progr. 16.15 Gram. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 Amateursprogr. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.05 Ge sproken brief uit Parijs. 19.10 Gram. 19.45 Journ. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Stereofonlsche uitz.: Promenade-ork. en sol. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.45 Pianorecital. 23.05 Voordr. 23.20 Ex perimentele muz. m. comm. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weerovers. 20.20 Fllmverslag. 20.35-22.05 Speelfilm. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 830 m. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Discussie. 13.55 Hoorsp, 14.25 Gram. 15.00 Hoorsp. 15.30 Gevar. muz. 16.00 Radioportretten. 16.30 Planorecital. 16.45 Praatje 17.00 V. d. kind. 17.55 Weer ber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Lichte muz. 20.30 Twintig vragen. 21.00 Nws. 21.15 Lezingen. 21.45 Ork. conc. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 ni. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Nws. en progr. v. d. arb. 13.00 Gevar. muz. (Om 13.30 nws.). 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. (Om 14.30 nws.). 15.00 Lichte muz. (Om 15.30 nws.). 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en mrs. Dale's dagb. 16.45 Orgelspel. 17.30 Nws. en gevar. progr. 18.26 Weerber., nws. act. en lichte muz. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. (Om 23.30 nws.). 23.65-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ge var. muz. 14.00 Ork. conc. 16.05 Liederen en dansen. 17.00 Nws. 17.45 Kleine werken. 19.00 Nws. 19.35 Operettefragm. 21.45 Nws. 23.30 Strljkkwart. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrük 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.10 Solis ten. 14.40 Gram. 17.00 Kamermuz. 19.16 Gram. 19.20 Knapenkoor. 20.05 Gram. 21.00 Klass. muz. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.15 Pianoreci tal. 12.30 Weerber. 12.35 Pianorecital, (verv.). 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Duitse les. 16.21 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.40 Boekbespr. 17.50 V. d. Jeugd. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Wals. 19.50 Syndikale kron. 20.00 Literair progr. 20.30 Pianorecital. 21.30 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Planorecital. 22.45 Gram. 22.55-23.00 Nws. 484 m. 12,02 Lichte muz. 12.15 Piano spel. 13.00 Nws. 13.20 Gram. 14.03 Lichte muz. 14.45 Omr. ork. 15.30 Plano-recital. 16.07 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.40 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. 21.45 Gevar. muz. 22.00 Wereldnws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. BIOSCOPEN Studio: „Het zevende zegel". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Breng de Bismarck tot zinken". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Inspecteur Hardesty F.B.I.". 14 jaar. Werkdagen: 2.30. 6.45 en 9 uur; zondag: 2.15, 4.30, 6.45 en 9 uur. Casino: „Razzia ln de onderwereld". 18 jaar. Dagehjks: 7 en 9.15 uur. Ts Middags: „Alleen op de wereld Trianon: „Operatie Petticoat". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rev: „De Mummie". 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45 7.15 en 9.15 uur. M Donderdagcyclus: „De drie musketiers Astra Wassenaar: vrijdag 8 uur, zater dag en zondag 7 en 9.16 t 00 uur „Paspoort der schande". 18 Jaar. Maand.- dinsd.- woensd.- 8 uur „De levensroman van Richard Tauber'A.l. Donderdag: 2.30 en 8 uur „Het loon van de angst" .18 Jaar. Zondag en woensdag 2.30 uur „Abbott en Costello in Alaska". A.l. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden is geopend Apotheek Reüst, Steenstraat 35, tel. 20136. Bü geen gehoor bü Ow hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twenthe Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ztlrich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome AJacclo Mallorca Lissabon Belgrado Madrid zwaar bew. hagelbui zwaar bew. zwaar bew. regenbul zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. zwaar bew. geh. bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. licht bew. zwaar bew. sneeuwbui zwaar bew. half bew. onbewolkt lloht bew. sneeuw onbewolkt zwaar bew. lioht bew. onbewolkt onbewolkt geh. bew. onbewolkt a al a*> a 2* O) S3 nw 4 ii 4 0.1 n 13 9 5 0.5 n 4 12 5 0.1 nnw 5 11 5 0 nw 4 8 3 1 nnw 3 11 4 0.4 nw 4 9 3 4 nw 4 12 4 0.3 wnw 4 10 2 2 n 2 7 -1 0 o no 3 8 1 1 n 4 11 4 0 wnw 6 nw 5 8 5 1.3 n 1 *16 8 0 nnw 2 12 3 0.2 nnw 2 11 1 2 no 2 16 4 0 nno 1 19 4 0 nw 6 17 9 0 n 3 17 10 0.1 wnw 6 8 1 2 nw 4 12 4 1 nw 4 10 1 7 ono 1 15 4 0.3 no 2 17 7 0 o 1 21 1 0 wnw 10 11 2 5 zo 4 16 1 5 w.sttl 19 W-Stil 22 12 0 no 2 18 7 0 w.stll 17 nw 6 23 10 0 nnw 7 14 6 0 n 2 14 8 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2