Ds. Visser in Oeg tijdens jubileumfeest verrast met reis Bijeenkomst werd druk bezocht STADSNIEUWS Rolschaatsers in Oegstgeest gaan ballet opvoeren Een eeuw groenten en fruit van de wagen of uit de winkel Beurs van Amsterdam VRIJDAG 22 APRIL 1960 Hervormd Oegstgeest. vrienden uit andere kerken, uit de eigen burgerij en daarbuiten hebben gisteravond in gebouw Irene, dat te klein bleek om alle, belangstellenden te bevatten, van de gelegenheid gebruik gemaakt om ds. B. C. Visser geluk te wensen met zijn predikants- jubileum. Het was n.l. op 12 april 12l/2 jaar geleden, dat ds. Visser zijn intrede in Oegstgeest deed. Toen ds. Visser was binnengeleid zong het kerkkoor enkele liederen, waarna hij werd toegezongen door een aantal kinderen, die tevens een bloemenhulde brachten. Ds. G. F. Callenbach vertelde op wel ke listige wijze men de jubilaris had ge noodzaakt deze avond vry te zijn, zodat hij zich niet aan de hulde kon onttrek ken. Hij prees ds. Visser voor diens pas torale werk, zijn grote mate van zake lijkheid en praktisch inzicht, altijd be reid concreet te helpen met woord en daad. In brede kring heeft men zyn bij zondere pastorale gaven mogen onder vinden. Het deed spreker dan ook een groot genoegen, dat op zo'n royale wijze de oproep was beantwoord om een ge schenk te kunnen aanbieden. Namens de kerkelijke gemeente bood ds. Callen bach een reis aan naar Palestina in het najaar. De president-kerkvoogd, de heer J. v. d. Berg, bracht de gelukwensen namens het college van kerkvoogden over en dankte ds. Visser voor het vele werk, dat hij in de achterliggende jaren heeft ver- Leidse Chr. Oranjevereniging QUIZ, TONEEL EN TENTOONSTELLING. De Leidse Christelijke Oranjevereni ging organiseert op 29 april, de voor avond van Koninginnedag, in Den Burcht een feestavond ter viering van de verjaardag van H.M. Koningin Ju liana. Tevens zal op deze avond de be vrijding van het Duitse juk in 1945 her dacht worden. Een zeer aantrekkelijk programma is samengesteld: een vrolijke quiz onder de naam „Appeltjes van Oranje", waarin vier Leidse ambtena ren de strijd zullen aanbinden tegen vier Leidse zakenlieden, terwijl na de pauze de „Timdelerclub" het toneelspel „Lief en leed uit de jaren '40-'45" van ds. A. K. Straatsma op zal voeren. In samenwerking met de vereniging „Expogé" heeft de vereniging in het Waaggebouw een tentoonstelling voor bereid „Bevrijd Vaderland". Deze ten toonstelling zal op 30 april door de bur gemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot worden geopend. Ook voor de kinderen is deze expositie zeer leerzaam. Men kan o.a. werkstukken bewonderen, welke door de schooljeugd is ingezonden. De ten toonstelling zal geopend zijn van 30 april tot 5 mei. Lezers schrijven Rij-examens te Leiden In verband met het ingezonden stuk in het L.D., d.d. 204 jj., onder boven staande titel verklaart ondergetekende dat hij dit stuk noch geschreven, noch ingezonden heeft, terwijl hem daarvan tevoren evenmin Iets bekend was. De schrijver ervan heeft ten onrechte van mijn naam gebruik gemaakt. Ton van den Bos. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 april. Veemarkt. Aange voerd 8 stieren, 140 melkkoeien, 320 vet- to koeien, 328 vare koelen, 47 pinken, 62 vette kalveren, 334 nuchtere kalveren, 60 vette schapen. 300 fokschapen. 323 vette jammeren. 380 zuig- en weldelammeren 54 zeugen, 320 schrammen, 933 biggen, 24 gelten, totaal 3.633, Notering: melkkoeien f800,- tot 1150, vette koeien (schoon gewicht) f 2.80-3.30. vare koeien f550,- tot 950,-, pinken f300 Jot 525, vette kalveren (levend gewicht) 12.30-2.80, nuchtere kalveren (levend ge- Wicht per kg) f 1.20-1.50, nuchtere kal veren (levend gewicht per stuk) f 35,-60, vette schapen f 80-110, fokschapen en een 'am f 110-140. fokschapen met twee lam meren f 140-180, vette lammeren f 85-130, jvachtlg ezeugen f 250-325, schrammen 170-90, en biggen f 38-42, en f46,-. De handel voor melkkoeien en vare joelen matig, vette koelen willig, pinken Kalm, vette kalveren vlot, nuchtere kal veren slepend, vette schapen en vette lammeren redelyk, fokschapen redelijk, zeugen, schrammen en biggen rustig. Grote aanvoeren en veel bezoek. LEIDEN, 22 april. Kaasmarkt. Aan gevoerd 8 partijen Goudse kaas. Notering Goudse le kw. f 1.90-2,00. Handel kalm. richt in het belang van de opbouw van de gemeente. De heer M. den Os sprak namens de Rhijngeesterwijkgemeente en bracht dank voor het moeilijke werk door ds. Visser verricht. Dr. E. Jansen Schoonhoven voerde het woord namens de Zendings Hogeschool en het Zendingshuis, erop wijzend hoe zeer de jubilaris meeleeft met het Zen dingshuis. Daar de voorganger van de Ver. v. Vrijzinnig Hervormden verhin derd was, werd namens hem gesproken door de heer J. Kalsbeek. Ook de kerke- raad van de Gereformeerde Kerk was tegenwoordig. De voorzitter, de heer J. J. Siljee, dankte voor de ondervonden hulp en samenwerking. Levensvragen Over samenwerking sprak tevens pas toor Looyaards, die wees op de grote le vensvragen, die pastoor en predikant moeten helpen beantwoorden bij hun hulp de mensen te laten bouwen aan hun eeuwig lot. Hoezeer het werk van ds. Visser werd gewaardeerd in de Annakliniek werd on der woorden gebracht door de genees heer-directeur dr. K. de Snoo. Tenslotte sprak de heer A. Middeldorp dankwoor den namens het schoolbestuur van de Hofdijckschool. Na gebed en samenzang kwam ds. Vis ser aan het woord, die opmerkte, dat toen hij van huis gehaald werd dit iets had van een arrestatie. HU was even wel erkentelijk te worden ontvangen door zoveel getuigen a decharge. HU hoopte, dat wanneer hü eenmaal voor de rechter zal staan Jezus Christus zijn grote advocaat zou zyn. HU maakte ge wag van het grote leed dat in zijn le ven kwam, toen zijn vrouw hem ontviel. Hij herdacht haar in grote dankbaar heid. Nooit zal ik de steun en de hulpvaar digheid vergeten, die ik van zovelen, in het bijzonder van ds. Callenbach heb mogen ondervinden, aldus ds. Visser. Hij bedankte de sprekers, maakte mel ding van de vele geschenken die hij ont ving en voor de grote verrassing (een reis naar het Heilige Land). Inmiddels was een zusterkoor de zaal binnengekomen, dat zich naar het toneel begaf en op indrukwekkende wijze deze avond vol van hartelUkheid, sympathie en dankbaarheid besloot met het zingen van de liederen „Vaste rots van myn be houd" en „Grote God wU loven U". LEIDERDORP Kleine Does hield jaarvergadering GOEDE RESULTATEN BEREIKT In het Dorpshuis werd gisteravond de eerste Jaarvergadering gehouden van de Zwem- en Polovereniging „De Kleine Does". De leiding voor deze avond was in goede handen by de voorzitter, de heer J. J. Vermeulen. Hij dankte de Grote Does, voor de morele- en finan ciële steun in het afgelopen jaar. Spe ciaal dankte hU de badmeester, de heer Lans, die de club het afgelopen seizoen heeft getraind, waardoor een aanmer kelijke verbetering van het spelpeil werd verkregen met uiteindelijk resultaat een derde plaats op de ranglijst voor de zen mercompetitie en een tweede plaats bij de wintercompetitie. Door de grote toe name van het ledental (er zijn nu 91 dames- en herenleden) is de trainings- tyd in gedrang gekomen. Getracht zal worden deze te splitsen voor de begin ners en gevorderden. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer H. v. d. Reyden bleek o.a. dat er met één team deelgenomen werd voor waterpolo. Daarnaast werd met gunstig resultaat deelgenomen aan twee presta tietochten. In het komende seizoen zal zo kon de heer v. d. Reyden mededelen, twee maal één uur per week getraind worden. Het Jaarverslag van de penningmees ter vermeldde een klein batig saldo, be houdens een rekening voor medische sportkeuring, die nog tegemoet moet worden gezien. De aftredende bestuursleden mevrouw Van Gent en de heer Vermeulen werden bij acclamatie herkozen. Het volgende agendapunt behelsde het kiezen van een zevental-commissie. Besloten werd een commissie samen te stellen uit de leden, de heren Bal. Colpa en v. d. Kwaak, aangevuld met twee bestuursleden, ter wijl de trainer, de heer Lans een ad viserende stem zal hebben. Als commis sarissen van materiaal worden benoemd de heren J. Laurier en H. Dorlandt. De plannen voor het komende seizoen be staan o.a. uit het deelnemen aan de competitie met 2 heren zeventallen en een dames zevental. Het is Jammer ge noeg nog niet mogelUk de adspiranten af te vaardigen, maar er zal getracht worden onderlinge wedstrijden te hou den. Verder zal de vereniging de gele genheid geven om te trainen voor het diploma C. Omstreeks half augustus zal het clubkampioenschap verzwommen worden over 50 en 100 meter en 4 x 50 meter wisselslag. Er zal getraind wor den in 4 groepen: de heer Lans zal de training van de waterpolo op zich ne men. Voor de wedstrijdzwemmers zal een van de leden, de heer Colpa, aange zocht worden. De wedstryden zullen ge houden worden op avonden, dat niet ge traind wordt. Dammers wonnen van Voorscheten Gisteravond werden in het Dorpshuis gecombineerde bridge- en dam wedstrij den gespeeld tussen clubs uit Leider- Programma Oranjevereniging Het programmaboekje van de Oranjevereniging, dat volgende week verschijnt bevat een overzicht van de feestelijkheden op 30 april, op 5 mei en maakt tevens melding van de dodenherdenkingen op 4 mei en 15 mei. De inzet van de feestviering is de lampionoptocht op de vooravond van Koninginnedag. De plaats van vertrek is ditmaal nabij de 2e openbare school, omdat dit de gelegenheid biedt de nieuwe wijken gemakkelijker in de route op te nemen. Ook is de route wat uitgebreider dan vorig jaar. Er zijn verschillende muziekkorpsen in deze optocht opgenomen. De feestdag zelf begint met een de kleuterscholen in optocht naar de aubade voor het raadhuis. Het gaat niet alleen om de kinderzang, want de mo gelijkheid bestaat voor allen die deze aubade bijwonen om de liederen mee te zingen. Hoewel de gekostumeerde kinderop tocht dit jaar niet op het programma staat, kan men wel de leerlingen van VOORSCHOTEN Bond tegen het Vloeken vergaderde In de vergadering van de Ned. Chr. Vrouwenbond van de afdeling Voor- sohoten sprak de heer Laarman uit Den Haag, secretaris van de Bond tegen het Vloeken. Spr. betoogde, dat de mens is geschapen om God te aanbidden, maar dat de duivel reeds vanaf het Pa radijs probeert de mens tot godslaste ring te brengen. Veel mensen geven toe. dat vloeken onbeschaafd klinkt, maar, zo vroeg spr., zijn we er als alle mensen „beschaafd" zyn en niet meer vloeken? Dan wordt er dus over God gezwegen en spr. noemde dat de groot ste Godslastering. Alle uitingen van naastenliefde, zoals het werk van het Rode Kruis, de hulp aan blinden en onderontwikkelde ge bieden, zyn prachtig, maar Christus eist eerst: Heb God lief boven alles! Na deze uiteenzetting, besprak de heer Laarman het praktische werk. Onze stille getuigen, de borden op de stations bijv., zijn positief: spreek vry- moedig over God. Maar die stille vra gen om een persoonlijke getuigenis. Daarvoor ontbreekt echter dikwijls de vrijmoedigheid. Toch moeten we die vrijmoedigheid hebben, want pas dan leven we in aanbidding, aldus de heer Laarman, voor wiens toespraak slechts betrekkelijk weinig belangstelling be stond. WASSENAAR AANBESTEDING RIOLERING In het bureau van gemeentewerken is gisteren aanbesteed het aanleggen van een riolering in de Papegaaien laan, bUkomende werken. Er waren zes inschryvers. De laagste inschrU- ving was die van J. F. v. d. Nieuwen- hof te Den Haag (f. 39.400) en de hoog ste van do fa. Langeveld te Alphen (f. 49.900). Rouwstaat Evenals vorige jaren zal in Wasse naar aan de nationale herdenking wor den deelgenomen door het vormen van een rouwstoet, welke zich zal opstellen aan de Nachtegaallaan. De stoet zal zich vandaar bewegen langs de aan de Schouwweg gelegen oorlogsbegraaf plaats en worden ontbonden by de tramhalte ,,De Drie Papegaaien". De plaatselUke verenigingen is ver zocht zoveel mogelyk in verenigings verband aan de tocht deel te nemen. NIEUWE STAATSLENING VAN 300 MILJOEN GULDEN De minister van Financiën is voor nemens over te gaan tot de uitgifte van een 4% lening groot f. 300 mil joen tegen een koers van 99 Aflossing van de lening zal geschie den in 30 jaarlUkse termUnen en wel afwisselend 3 4 en 3 per jaar, zodat telkens in drie opeenvolgende jaren 10 van de lening wordt ge delgd. te beginnen op 1 juni 1961. Ver sterkte of algehele delging is de eerste 10 jaren niet toegestaan. C.J.V. weer stiefmoeder van vluchtelingetjes Wederom zal de Organisatie Vluch telingenhulp" van de Wassenaarse C.J.V. dit jaar een groep kinderen uit de West- en Zuidduitse vluchtelingen kampen naar Wassenaar laten komen. Gebleken is dat de situatie in veie kampen nog van dien aard is, dat van een noodtoestand moet worden gespro ken. Onder de meest bedroevende om standigheden, zonder direct uitzicht op verbetering, vertoeven daar nog dui zenden D.P.'s, kort of reeds lang ge leden gevlucht uit Polen, Estland, Let land, Roemenië, Joego-Slavië, enz. Het vorig jaar konden op uitnodiging van deze organisatie ongeveer 20 kinderen in de leeftUd variërend van 5 tot en met 13 jaar worden ontvangen, om, ondergebracht bU pleegouders, van een heerlUke onbezorgde vakantie te ge nieten. De Wassenaarse C.J.V. zou graag, gezien de vele dringende verzoeken, welke haar uit de kampen hebben be reikt, nog uitbreiding aan dit aantal willen geven en doet dan ook weer een dringend beroep op de burgerij van Wassenaar, deze wens in vervulling te doen gaan, door zich als pleegouders voor een kind op te geven. De kinderen worden ongeveer begin juli verwacht en keren naar verwach ting half augustus weer terug. Aanmeldingen worden schriftelUk verwacht by H. Hilgeman, Molenweg no. 28 en telefonisch bU J. van Tol, tel. 4698, Wassenaar. zalen zien wandelen. Ze worden aldaar onthaald op een kleutervoorstelling met traktatie. Voor de oudere jeugd worden spelen georganiseerd op het nieuwe ge deelte van de Hofbrouckerlaan. Volwas senen kunnen aan het traditionele ton- knuppelen deelnemen. Op het ASC-terrein komt des mid dags een aantrekkelyke show, waaraan wordt meegewerkt door het Sint-Joris- gilde uit Berlicum en de kunstrol- schaatsclub Dordt. Berlicum heeft in Oegstgeest een bekende klank, want deze Noordbrabantse gemeente werd na de oorlog door Oegstgeest geadopteerd. Door de medewerking van dit gilde worden dus tevens oude vriendschaps banden vernieuwd. De rolschaatsers brengen een groot rolschaatsballet „La Foret Enchantée" (Het Toverbos) met muziek van o.a. Jacques Offenbach, Leo Delibes, Franz Lehar, Johann Strauss en Ponchielli. Voorts wordt opgevoerd een komische show ,De Soete Suyckerbol" met mu ziek van Emmerich Kalman, Joseph Strauss, Paul Lincke en Oskar Fetras. Helaas heeft de minister van Verkeer en Waterstaat alle wedstrijden op Ko ninginnedag en de Bevrijdingsdag ver boden, zodat de zo populair geworden autopuzzelrit op die dagen geen door gang kunnen vinden. Het bestuur heeft evenwel het voornemen de rit te houden op een zaterdagmiddag, vermoedelijk op 28 mei. Doordat het feestelyk marktterrein als van ouds in het Wilhelminapark wordt ingericht en jong en oud tot in de late avonduren kan bezighouden, biedt de O.V. dus een gehele dag van vermaak, mede door het feit, dat in het Wilhelminapark des avonds een popu lair concert zal worden gegeven. BUzonderheden omtrent de doden herdenking worden nog gepubliceerd, alsmede het gehele programma op de bevrUdingsdag. Bejaarde dame lag twee dagen op de grond (Speciale berichtgeving) Gisteravond werd de 87-jarlge me vrouw E. NicolaHessel aangetroffen op de vloer van haar woning, het huisje „Anja" in de Johannapolder te Utrecht door de heren J. Gründman en H. J. Boordmeyer. Toen zU op verhaal gekomen was vertelde mevrouw Nicola, dat zU twee dagen niet in staat was geweest iets te doen. Dinsdag was zU gevallen en had daarby haar been bezeerd, zodat zU naar bed was gegaan. Woensdag kwam zU er uit, maar viel weer. De heren, die haar vonden, kwamen toe vallig langs op weg naar hun eigen tuintje, keken door het raam van ,,Anja" en sagen mevrouw Nicola liggen. Zeldzaam zakenjubileum te Leiderdorp Op 28 april a.s. zal de groente- en fruithandel van de heer G. de KoningHoofdstraat 216 in Leiderdorp. 100 jaar bestaan. Eerste eigt~ naar was de grootvader van de tegenwoordige eigenaar, die ook G. de Koning heette. Hij beheerde de zaak tot 1904. waarna J. M. de Koning Gzn.. de zaak overnam. Hij was de vader van de huidige eigenaar. De heer G. de Koning trouwde _J april 1932 en nam toen meteen het beheer van de zaak over. Hij heeft nu de assistentie van twee zoons en een dochter, t.w. G. de Koning jr., J. M. de Koning en mej. G. N. de Koning. Tegenwoordig heeft men om een zaak over te nemen de vereiste vakdiploma's nodig. Honderd jaar geleden ging het echter ook niet zo eenvoudig toe. Men moest allereerst twee jaar bij een baas gaan werken en kon daarna ,als men z*n papier ontvangen had, z'n „diplo ma" dus, voor zich zelf gaan venten, maar was dan ook nog aan regels ge bonden. De mandjes en potten moesten bijvoorbeeld alle van dezelfde maat zijn. GAAT BROODPRIJS EEN CENT OMHOOG? De Nederlandse Bakkerijstichting heeft de minister van Economische Zaken, De Pous, toestemming gevraagd de brood prijs met één cent per 800 gram te mogen verhogen. De BakkerUstichting wilde de prijsverhoging maandag a.s. doen ingaan. Minister De Pous zal echter eerst maandag op het verzoek beslissen. De minister heeft daartoe vertegenwoordi gers van de Bakkerijstichting voor maandagmiddag bU zich in het mlniste' rie genodigd. Als reden van haar verzoek gaf de Bakkerijstichting, dat de prijzen van de grondstoffen, met name van bloem en meel, de laatste weken sterk zyn ge stegen. Bij het overleg, dat eerder tussen de Bakkerij stichting en de minister is ge pleegd over de laatste verhoging van de broodprijs, kwamen de partyen tot de instelling van een „rekening-courant", waarop de pryswyzigingen in de grond stoffen zouden kunnen worden afgeele- zen. Deze rekening zou thans een tekort aangeven voor de bakkers. Van de zyde van de Bakkerijstichting wees men er nog op, dat de loonsverhoging, die kor telings is verleend aan de bakkersgezel len, niet in de kostenberekening is op genomen. Het ministerie van Economische Zaken heeft het verzoek van dee Bakkerijstich ting thans in studie. dorp en Voorschoten. De Voorschotense Schaakvereniging was verhinderd, zodat de Leiderdorpse Schaakvereuiging kon volstaan met het geven van een demon stratie. De bridgers waren verdeeld in twee groepen, waarbU de sterke afde ling Voorschoten de winst behaalde met 71 punten, terwUl in de lagere groep Leiderdorp de overwinning behaalde met 88 punten. He dammen werd door Leiderdorp met 144 gewonnen. De beoordeling werd per groep vastgesteld. De door de heer W. Bavelaar, een Leiderdorpse, beschikbaar gestelde wisselbeker bleef dus ditmaal in Leiderdorp. Clubkampioensehap schaakvereniging De Leiderdorpse Schaaverenlging heeft om het clubkampioenschap ge speeld. Het ging er spannend toe, want na selectie uit het eerste tiental bezet ten 4 heren de eerste plaats. Na het spelen van een dubbele ronde is nu de uitslag als volgt: 1 en kampioen F. Te- leng; 2. Ree. J. C. de Groot; 3. W. Goedhart; 4. S. E. Willems of Brilman. Het vente geschiedde met een warmoe- ziersschuit, men zakte zo de Ryn af, soms helemaal tot bU Alphen a. d. RUn. Begin 1920 kwam een hulpmotortje op die schuit, maar in 1928 werd de eerste ventauto in dienst genomen. De DeKo- nings hebben altyd de groenten uit eigen tuin verkocht, die 4% hectare groot is. Door de steeds groter worden de bebouwing is dit ingekrompen tot hectare, dus „groenten uit eigen tuin", dat gaat niet meer. Behalve in de winkel, worden de klanten dagelUks bediend met 2 vent-auto's. Op 11 mei van 3 tot 5 uur is er ten huize van de fam. De Koning gelegen heid tot feliciteren. BEURSOVERZICHT Nieuwe 4'/2% Staatslening Amsterdam, 22 april Het gesprek van vandaag ter beurze was het bericht over een nieuwe 4% staatslening groot f. 300 min. k 99 1/4 procent, waarvoor waarschijnlijk op 9 mei a.s. de inschrijving zal worden open gesteld met als stortingsdatum 1 juni a.s. De lening heeft een looptijd van 30 jaar. Hoewel een dergelyke lening in de lyn der verwachtingen lag, kwam de be kendmaking ervan voor de beurs toch als een verrassing. De voorwaarden wer den gunstig beoordeeld en de aanstaan de lening was praktisch niet van in vloed op de koersvorming van de staats obligaties. De lening zal, aldus de beurs, zeer zeker slagen. De stemming op de obligatiemarkt was slechts een weinig lager. In de aandelensector was de stemming „willig". De handel bleef kalm. mede in verband met het naderende weekeinde. Wall Street gaf gisteren een licht her stel te zien, maar veel belangrUker voor het Damrak was, dat New York gisteren weer ruime belangstelling had voor de Nederlandse hoofdfondsen Philips en Unilever. Hierdoor kwam aan de dalende tendentie in Amsterdam voor beide fondsen van de vorige dagen vanmiddag dan ook een einde. Aan de vraag kon alleen tegen veel hogere prijzen, verge leken by die van de vorige slotkoersen, worden voldaan. Unilevers boekten op 837 circa 30 punten winst. Philips op 941. dertig punten hoger, terwyl Aku's oplie pen van 477 tot 481 en op deze prijs cir ca 9 punten boven de vorige slotkoers uitkwamen. Voor de claims AKU bestond grote belangstelling en de prUs steeg van f. 127 tot f130.50, tegen een vorige slot- prijs van f. 123.50. Ook Hoogovens oud en nieuw lagen „willig" in de markt met koersverbeteringen van circa 20 punten. De Scheepvaartwaarden gingen nau- welyks met de hause-stemming mee en de koerswinsten in deze sector waren vrijwel van geen betekenis. Ook de Cul tures konden de juiste toon niet vinden en waren slechts fractioneel hoger. Van de internationale waarden waren Kon. Olies een gulden hoger op f. 150.30. Aandelen Ingenieursbureau een paar punten hoger op de record-order porte feuille. WISSELKOERSEN Londen 10.59%10.59%, New York 3.76H—3.77A, Montreal 3.90%—3.91, Parijs 76.84—76.89, Brussel 7.56%— 7.56%, Frankfort 90.39—90.44, Stock holm 73.05%—73.10%, Zürlch 86.87%— 87.92%, Milaan 60.72%—60.77%, Kopen hagen 54.71%—54.76%. Oslo 52.91%— 52.96%, Wenen 14.47%—14.48%, Lissa bon 13.19%—13.21%. VrUdag 22 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 100% 99% Ned. '59 4% 100% 99% Ned. '59 4% 97it 97% .Ned. '53 3% 94%GL 94% Grootboek obi. 3% 77% 78 Ned. 47 3% (3) 92tf 92% Ned. '51 3% 94% 95 Ned. '53 (3%) 93%GL 93% Ned. '56 3% 93%GL 93% Ned. '48 3% 86% 86% Ned. '54 3% 86% 86% Ned. '55 I 3% 88% 88% Ned. '55 II 3% 90% 90% Ned. '37 3 89% 88% Dollarlng '47 3 92A 92 Investeringscert. 3.. 97y* 97,^ Ned. 62-64 3 97% 97% Indië '37 A3 93% 93% Grootboek '46 3 89% Ned. WB. 6% 109% 109% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 37%GB 37%GB Nat. Handelsbank 162%GB 162 Ned. HandelmU260% 262 Amst. Rubber 110% 110% H.V.A164 166% Senembah 549 549 AK.U472% 482 Berkel's Patent (v.) 303 296 Calvé Delft cert. 759 785 Dell Mij.en (Ver.) 176% 177.50 Kon. Pap. v. Gelder 269% 272 Hoogovens cert668 695% Müller en Co. NB. 450GB 455GB Ned. Kabelfabr480L 479% Philips 911 939% Philips pref281% 282% Unilever 806 837 Wilton Feyenoord 200% 202% Biliton 2de r348% 348% Dordtse Olie gew. 701 708 Kon. Olie (f20.-) 150.50 152.50 Idem (50 A f20.-) 149.35 150.70 Holl. Amer. lUn 136% 137%GB Java China Paket 140Y4 140 KLM110 110.80 Kon Ned. Stmv MU- 174% 177% Kon. Paket MU 129 131 Stoomvaart M(j Ned 156% 157 Nievelt Goudr eert 136% 138 v. Ommeren eert. 238GB 242 Kon. Rott. Lloyd 144 144 Ned. Scheepv. Unie 143% 144% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 93% idem '48 (3%) 93% R'dam '52-1 (4%) 97% B ld. ld. *37 I-n (3%) 93% Z.-Holland '56 (4%) 97it Bank N. G. '58 (5%) id. N.WB. '52 (4%) 104% 96% Industr. Obligaties Philips Dollar lng '61 94 94 Premieleningen A'dam '53 3 101 100 A'dam '51 12% 84% 84% A'dam '56 I 2%89% 79 A'dam'56 n 2% 95% 95% Eindhoven *54 2% 80 Enschede'54 2% 80% 80% Den Haag '52 I 2% 85% 85% Idem H 2% 87% R'dam '52 I 2% 86 Idem n 2% 86% 86% Idem '57 2% 97% 98 Utrecht '52 2% 88 89% Z.-Holl. 1957 2% 93 94% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinsteilingen Robeco 214.50 Amst. Bank 339% HB.U. eert219% Rott. Bank 277% Twentsche Bank 261 Industrie Ondernemingen Albert Heyn398 Borsumy 61 K. N. Edmet A-AA 97% Idem pref wd 108% Electrolasmy 319 Kon. Ned Grofsm 159 Hoil Constructie 487% lng. bur. v. BouwnUv 262 Internatio 164 Int. Kunststof! Ind 63L Leidse Wolspinnerij 390% Rott. Droogdok MU 610 Sikken's Laklaor 622 Ver TouwtaonekeD 311 Walvisvaart 115% Wernlnk's Betonm 156 Van WUk en Heringa 110 Zaalberg 118 Spoorwegen Dell Spoorweg MU 5% Amerik. fondsen Canadian Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethiehem Steei Cities Service General Motors Kennecott Republic 8tee) Shel) OU Union Pacific Un. States 8teel 215.50 337% 218% 277% 259 155% 260% 167 61L 390% 600L 623 312% 26% 106% 53% tltj 84 61 71 26ft 79% 157 108 117 5% 26* 106% 53% 45% 45% 77% 61* 70 26* 80%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9