HRG Fraaie restauratie van Leicls molenbezit CAMPINGSHOW MURGUPA TELEVISIE 1960 Steeds $3 meer mensen drinken KOFFIE Berucht zakkenroller hestal de eerste burgeres van Leiderdorp Advocaatglas Eerste burgeres van Leiderdorp vond plan KRO zo gek nog niet OCTERNO Data eindexamens Gymnasia, Lycea en H.B.S. voor meisjes UVS - OXA UVS - XERXES Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 14 april 1960 Tweede blad no. 30026 De foto's - geven een - voor en na de restauratie duidelijk beeld van het her stel van deze eertijds „vervallen groot heid Nu ongeveer een jaar geleden wij schonken daar toen uitvoerig aandacht aan verkeerde de uit 1893 daterende ooldermolen aan de Nieuwe Vaart in zeer vervallen toestand. Nadat de molen, toen nog eigendom van de provincie, voor het symbolische bedrag vanf 1.00 in handen van de gemeente was overge gaan. hebben B. en W. van Leiden een restauratieplan doen ontwerpen. Het ge meentebestuur kon met de plannen ak koord gaan en met medewerking van de provincie was het mogelijk de molen grondig te restaureren, waardoor zij voor een onafwendbare ondergang werd be hoed. In een omgeving waar stad en land elkaar bedenkelijk dicht naderen en het snelverkeer zijn rechten doet gelden, herinnert deze thans zo fraai gerestau reerde molen aan een tijd toen alles in deze omgeving nog zo landelijk aandeed. Hoewel nog geen beslissing over de toekomstige bestemming van de molen is genomen het ontbreken van gas. licht en water maken haar echter ongeschikt voor bewoningzijn B. en W. met en kele gegadigden druk in onderhandeling. Interpol kende Spaanse dader Jaar gevangenisstraf tegen dief geëist (Van onze Haagse redactie) De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof heeft gisteren een gevan genisstraf van een jaar met aftrek ge- eist tegen de ongeveer 30-jarige Span jaard, die zich te Rotterdam had schul dig gemaakt aan zakkenrollerij. „Dank zü de inlichtingen van „Inter pol" weten wij, dat wij te doen hebben met een beroepsmisdadiger, een specia list in zakkenrollen, die al in verschil lende steden van Europa wegens zak kenrollerij en diefstal is veroordeeld", aldus de procureur-generaal. De Spanjaard, werd in een groot Rot terdams warenhuis betrapt op zakken rollerij. Hij kon na een wilde achtervol ging dootr Rotterdam, waaraan verschei dene fietsers en bromfietsers deelnamen, worden gegrepen met de portemonnee welke toebehoorde aan mevrouw Van Diepeningen, echtgenote van de burge meester van Leiderdorp, nog in zijn hand. Toen bleek, dat hij op de Rotter damse markt even tevoren ook een po ging had gedaan een portemonnee te stelen uit de mantelzak van een dame. „Toen ik opzij keek zag ik opeens een hand in mijn jaszak glijden. Ik draaide me om, waarop verdachte quasi achte loos wegslenterde. Toen ik mijn man ge waarschuwd had, zag ik hem nergens meer", aldus getuige de bewuste dame voor het Haagse Gerechtshof. De Spanjaard ontkende. „Hij was in het gedrang alleen maar tegen de dame aangedrukt, zo zei hij. In het warenhuis had hij een portemonnee op de grond gevonden. Een getuige verklaarde ech- CONCERTGEBOUW-ORKEST SPEELT VOOR K. EN O. In verband met het 15-jarig jubileum van K. en O. zal op het zesde en laat ste concert in de Meesterserie het Con certgebouworkest zich doen horen on der leiding van de Hongaarse dirigent Lóseló Somogyi, die thans in Genève woont. Deze was gedurende vele jaren dirigent van het orkest der Hongaarse Radio. Als gastdirigent trad hij op in Rusland. Tsjecho-Slowakije, Frankrijk, Zwitserland, Duitsland, Engeland, Oos tenrijk. Israël, Zuid-Amerika en ons land. Het programma bevat werken van Gluck (Ouverture Jphigenie en Aulide') Joseph Haydn (Symfonie in c kl. t. nr. 95), Zoltón Kod&ly (Dansen uit Gal&n- ta) en het Concert voor orkest van Béla Bartok. Officiële publikaties INZAMELING HUISVUIL Op Goede Vrijdag zal geen huisvuil worden Ingezameld. Men gelieve op die Qag geen emmers aan de openbare straat w plaatsen. Het ophalen van huisvuil uit die per- F®1®11. welke gewoonlijk op vrijdag worden °«dlend. zal nu plaatsvinden op dinsdag april e.k. De directeur Gem. Reinlglngs- en Ontsmettlngsdienst. ter te hebben gezien, dat de donkere Spanjaard een paar keer zijn hand naar het tasje van de bestolene had uitgesto ken. Verdachtes verdediger, mr. J. J. A. El- lis, achtte het tenlastegelegde niet vol doende bewezen. Subsidiair bepleitte hij een lagere straf voor de Spanjaard, „voor wie een verblijf in een Nederland se gevangenis veel erger is dan voor een Nederlander". Uitspraak 27 april a.s. Alleen bij ons, alle Duitse merken 43 cm. f675.— 53 cm. f795.— Onze bekende - bétere service. EDLY - RADIO SERVICE Morsstr. 20 - Tel. 33975 - Leiden ^Wijnen en (§ediótilleerd VoOr25c©llt krijgt U een LEIDEN - STEENSTRAAT 8 - TEL.? 21361 HERENSTRAAT 6 - HAARLEMMERSTR. 204 met gouden rand bij aankoop van een fles (H) eerlijke advo caat, bereid uit Keur Brande wijn, Kristalsuiker en verse eieren. MODINETTES LEVEREN STRIJD Ruim 700 modinettes uit Leiden en omgeving zullen in de komende weken en maanden in de diverse ateliers in een voorronde weer een vriendschappelijke strijd leveren om de titel „beste atelier vertegenwoordigster". De op deze wijze aangewezen vertegenwoordigsters zullen zich op 24 juni in de Stadsgehoorzaal onderwerpen aan een quiz van Letty Kosterman. Wie het er het best afbrengt wordt de Leidse modinette 1960, ont vangt de zilveren modinette-ring en dingt in het najaar op de grote finale mee naar de titel modinette Nederland 1960. Prof. dr. E. H. Vogelenzang, alhier is voor de tijd van vijf jaar benoemd tot voorzitter van de Farmacopee-com- missie. Reconstructie van zakkenrollerij (Van een onzer redacteuren) „Belachelijk"was de eerste impuls van me vrouw Van Diepeningen, de echtgenote van de burgemeester van Lei derdorp. Maar toen zij er wat langer over had na gedacht vond ze het plannetje van de KRO toch zo gek nog niet. Zoals men zich wellicht nog zal herinneren werd mevrouw Van Diepenin gen vorig jaar oktober door een zakkenroller bij de ingang van V. en D. van haar portemonnee beroofd. Een snelle re actie van een bromfietser en het doortastend op treden van een bode van de gemeentepolitie van Rotterdam stonden er voor in, dat de gauwdief enige minuten na de diefstal kon worden in- gesloten. Het bleek een goede vangst. De man, een Spanjaard, werd namelijk door Interpol gezocht. Onlangs vatte de KRO het plan op het gehele voorval voor de televi siecamera's te recon strueren. Dit is gebeurd met mevrouw Van Die peningen in de dit keer wat onschuldiger hoofd rol. Woensdagavond 25 mei zal men op het t.v.- scherm kunnen zien wat zich op die voor mevrouw Van Diepeningen zo on prettige dag in oktober van het vorige jaar heeft afgespeeld. De KRO heeft er een film van ge maakt voor haar Inter pol-serie. Dinsdagmiddag ston den daarom voor het ge bouw van V. en D. in Rotterdam de t.v.-came- ra's opgesteld. En voor mevrouw Van Diepenin gen betekende dit een herhaling van hetgeen zich vorig jaar had af gespeeld. Weer rende zij achter de dief (dit keer Willy van Steenbergen, die volgens de burge meestersvrouw als twee druppels water op de echte dader lijkt) aan. terwijl zij ,,Houd de dief" uitriep. En weer werd de dief gegrepen. En Luc van Gent maar filmen Mevrouw Van Diepe ningen vond het helemaal geen onplezierig karwei om voor de camera te staan. ,,Ik kon me de hele diefstal nog herin neren. Ik wist nog pre cies hoe het zich alle maal had toegedragen. Daarom ging het dins dagmiddag allemaal reu ze vlot. Achteraf gezien heb ik er helemaal geen spijt van. dat ik me voor het plannetje van de KRO heb geleend". De echtgenote van de burgemeester van Lei derdorp vertelde, dat ze eerst niet goed wist of ze nu wel of niet op het verzoek van de KRO zou moeten ingaan. Maar ten slotte realiseerde ze zich, dat het toch wel bijzonder nuttig was, dat het grote publiek eens kennis neemt van de praktijken van de he ren zakkenrollers. Voor al ook omdat de tijd weer aanbreekt, dat er zovele toeristen met goed gevulde beurzen naar ons land komen. Boven dien realiseerde ze zich. hoe ontzettend het moet zijn voor een vrouw met een klein weekloontje wier beurs door een van de gauwdieven wordt ge rold. ,,Toen stond mijn be sluit vast. Temeer ook omdat het filmpje wordt ingeleid door de hoofd commissaris van de Rot terdamse politie en ook wel een beetie omdat mijn man hoofd .van de politie is. Nee. 't was echt geen opgave voor me". Alg. Bond van Ambtenaren JAARVERGADERING AFD. LEIDEN Gisteravond vergaderde in „Ons Cen trum", de afdeling Leiden van de Alg. Bond van Ambtenaren onder voorzitter schap van de heer G. Dantuma. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer C. A. Visser, bleek dat het aan tal leden van de afdeling toegenomen was en op 31 december jl. 1054 bedroeg. In het verslag werden de verschillende activiteiten, zowel op landelijk als plaat selijk niveau, gememoreerd. Uitvoerig werd stilgestaan bij de on derhandelingen over de loonsverhoging in het Centraal Overleg, de gepremieer de spaarregeling en de problemen der aanpassing van de Algemene Weduwen- en Wezenwet. Dit jaarverslag werd, evenals dat van de penningmeester, de heer J. Wondergem. onder dank goed gekeurd. Tot leden van het afdelingsbestuur werden herbenoemd de heren J. Bloem, M. Dijkstra, P. Fakkel. J. P. Glasbergen, A. Lepelaar. F. H. Moorhoff, G. van Schie, M. van Toren en J. Wondergem. Tot afgevaardigden in het Gemeente lijk Georganiseerd Overleg werden her benoemd de heren C. A. Visser en J. Wondergem en tot hun plaatsvervangers de heren J. Bloem en A. Lepelaar. De kascontrolecommissie werd aangevuld door de benoeming van de heer J. Kre mers. Uit de vergadering kwamen tenslotte een aantal klachten over het niet-uitbe- talen van de huurcompensatie aan de ambtenaren op weekloon bij de gemeen te naar voren; hieraan zal het bestuur de nodige aandacht schenken. 2e PAASDAG van 1022 uur Stadsgehoorzaal. PAUZE-CONCERT WAALSE KERK Woensdag 20 april geeft de heer Theo ten Hooven op het orgel van de Waal se kerk een pauze-concert. Medewer king verleent mevr. J. G. Schoenma ker-Van Helden (sopraan). Het programma voor dit concert is als volgt samengesteld; Voluntary Op VII No. 7, Stanley; Andante uit de Pastorale, J. S. Bach; Ich hatte viel Bekümmemis (uit de gelijknamige cantate), J S. Bach; An dante, G. F. Handel. Aria, Loeillet; Bist du bei mir, J. S. Bach en Fuga D gr. t.. C. F. Hurlebusoh. GAINES STEP-INS rijk van keuze verrassend ran uitvoering reeds vanaf 3,95 LEIDEN: BREESTRAAT 35 TEL. 30768 In Leiden en omgeving De eindexamens «mondeling gedeelte) van het Gemeentelijk Gymnasium zul len worden gehouden op 31 mei en 1, 2, 3, 8. 9, 10, 11, 16 en 17 juni, van het Chr. Lyceum (afd. gymnasium) te Leiden van 27 juni t/m 2 juli, van het R.-K. Lyceum St.-Bonaventura (afd. gymn.) te Leiden van 21 t/m 30 juni. van het R.-K. Lyceum St.-Agnes (afd. gymn.) te Leiden van 16 t/m 20 juni, van het Chr. Lyceum (afd. gymn.) te Alphen aan den Rijn van 13 t/m 15 juni, van het Rijn lands Lyceum (afd. gymn.) te Wasse naar van 18 t/m 25 Juni en van het St.- Adelbertcollege te Wassenaar van 30 juni t/m 2 juli. Voor de HBS voor meisjes te Leiden vinden de eindexamens middelbare school plaats van 30 juni t/m 9 juli, voor het R.-K. Lyceum St.-Agnes te Leiden van 24 juni t/m 1 juli, voor de R.-K. Middelbare School voor Meisjes te Voorschoten van 16 t/m 23 juni, voor het St. Adelbertcollege te Wassenaar van 8 t/m 12 juli en voor het Rijnlands Lyceum te Wassenaar van 13 t/m 17 juni De eindexamens voor HBS- A en B vinden plaats op de volgende data: HBS voor meisjes te Leiden van 21 t/m 24 Juni, Rembrandtlyceum te Leiden van 27 juni t/m 6 juli (afd. A) en voor afd. B van 15 t/m 22 juni, Chr. Lyceum (A) te Leiden van 4 t/m 8 juli en (B) van 16 t/m 25 juni, R.-K. Lyceum St.-Bonaven tura (A) te Leiden van 13 t/m 20 juni en voor (B) van 1 t/m 8 juli, Chr. Lyceum (A) te Alphen aan den Rijn van 20 t/m 23 en voor (B) van 24 juni t/m 1 Juli, Rijnlands Lyceum te Wasenaar voor (A) van 7 t/m 11 juli en voor (B) van 27 juni t/m 6 juli, Adelbertcollege te Was senaar voor (A) op 24 en 25 juni en voor (B) van 17 t/m 21 juni. GECOMMITTEERDEN Als gecommitteerden bij het eind examen Gymnasium en/of Middelbare School voor meisjes zijn o.a. aangewe zen: prof. dr. L. Kukenheim, prof. dr. A. Teeuw, dr. J. B. Ubbing, prof. dr. W. den Boer, prof. dr. S. Dresden, prof. dr. Th. J. G. Locher, dr. A. J. Koster, prof. dr. H. J. Lam, prof. dr. J. H. Waszink, dr. J. A. M. Cox. mevr. dr. M. Brongersma- Sanders. dr. H. W. Pleket, dr. H. L. A. van Wijk; dr. ir. W. C. Smit, dr. J. L. Springer, prof. dr. P. Th. Oosterhoff, prof. dr. G. Sevenster, prof. dr. A. F. P. Hulsewé, prof. "dr. P. H. van Laer, dr. M. J. Voorn, prof. dr. J. N. Bak huizen v. d. Brink, prof. dr. F. B. J. Kuiper, dr. J. H. M. M. Loenen allen te Leiden. Prof. dr. C. Visser, mevr. F. G. C. Huizinga-Bridel te Voorschoten. MeJ. H. van der Vliet, prof. dr. C. Soeteman, prof. dr. H. P. Wolvekamp. prof. dr. G. J. Hoenderdaal, mevr. F. E. de Jong- Versteeg te Oegstgeest. Dr. A. B. Ruig- rok te Leiderdorp. J. H. Bannier, ds. J. Zuurdeeg te Wassenaar. Prof. dr. E. M. Uhlenbeck te Voorhout en mr. J. J. Cro- les te Bodegraven. Als deskundigen en tevens als lid van de commissies, belast met het afnemen van de eindexamens HBS-A en B zijn o.a. benoemd: dr. ir. W. C. Smit, dr. H. L. A. van Wijk, ir. J. B. Grandjean, mevr. I. M. van Gent-Baart, dr. A. B. Degradatiewedstrijden PAASZATERDAG 4 UUR TWEEDE PAASDAG 2.30 UUR Van heden af voorverkoop bij de bekende adressen. ACTIE 4xZ....N De kinderen van de familie Servaas, die indertijd het initiatief namen tot het houden van een fancy-fair ten bate van de „Actie 4 x Z N" en onlangs geen gevolg konden geven om de opbrengst aan Johan Bodegraven aan te bieden, zullen dit thans a.s. donderdagavond doen tijdens een Vlag-in-topavond, welke door de NCRV wordt uitgezonden. Eventuele giften kunnen alsnog worden overgemaakt op giro 137106 of worden bezorgd op het adres Koornbrugsteeg 5. Ruigrok, prof. dr. K. A. H. Hidding. dr. J. J. Mak, dr. M. J. Voorn te Leiden. G. Klok te Alphen aan den Rijn. Mevr. A. J. Boeke-van Rünbaeh te Noordwij k. dr. J. G. Knol. mr. J. Blanken te Katwijk. MeJ. M. E. van Bergen mej. H. v. d. Vliet, mr. M. V. Polak. dr. W. Groeneveld, dr. G. W. M. Kallenberg, mej. dr. L. van Raalte, dr. F. van Duyn, dr. P. C. van Arkel, dr. M. Boesman, mevr. D. M. Hekster-Zwiebel. ir. P. Levedag allen te Oegstgeest. Dr A. Diakonoff, dr. W. J. Claas te Leiderdorp. Mevr. J. A. de Groot-Brantjes, A. Goudswaard, mevr. J. M. B. Scheffer-van Overveldt. mevr. G. R. M. v. d. Flier-Peet te Wassenaar en dr. P. S. Pels te Voorschoten. Advertentie Leidse Sleuteltjes Het Meisjeskoor De Leidse Sleuteltjes heeft onder leiding van de onderwijzer Henk Franke twee liedjes over „Scobi- do' gezongen voor een grammofoonpla tenmaatschappij. Scobido 's de naam van een nieuwe rage. die het vlechten van ai Ier lei voorwerpen van plasticdraad omvat. Overeenstemming inzake Berlijn Naar van bevoegde zijde te Washington is vernomen is er overeenstemming bereikt tussen de ministers van Buitenlandse Zaken van de drie Westelijke grote mogendheden. Herter (de Verenig de Staten), Lloyd (Groot-Brittan- nië), en Couve de Murville (Frankrijk), en die van West- Duitsland, Von Brentano. De kern van deze overeenstemming is, dat het Westen vastbesloten is zijn rechten in de verdeelde stad en die van de Westberlijners te beveili gen. Naar verluidt, zal het Westen in een van de eerste stadia van de aanstaande topconferentie nogmaals zijn voorstel tot hereniging van de twee delen van Ber lijn indienen, dat vorig jaar op de con ferentie van de ministers van Buiten landse Zaken werd afgewezen. Dit voor stel hield het volgende in: bevriezing van de geallieerde bezettingsstrijdkrach- ten op het huidige niveau in Berlijn, geen kernwapens of raketten voor deze strijdkrachten, Berlijn mag niet worden gebruikt voor ongebruikelijke of onder mijnende activiteit en de tijdsduur van de tijdelijke regeling zal vtff Jaar be dragen. daarom opnieuw goedKoptrJ De Koffie HAG-proef 1959 heeft deze vanouds bekende coffeïne- vrije koffie weer in vele huisge zinnen ingang doen vinden. Het verrukkelijke aroma en de fijne pittige smaak van HAG zullen ook u bekoren. Koffie HAG spaart hart en zenuwen! Dat betekent onbeperkt genot zonder nadelige gevolgen. Importeur: HAG-Verkoopkantoor, Haarlem Postbus 619 Eindles lagere landbouwschool Hedenochtend vond in de receptie kamer van de Stadsgehoorzaal de eindles plaats van de Lagere Landbouwschool te Leiden. Namens de. commissie van toezicht heette de voorzitter de heer J. C. van Schaik in het bijzonder de heer Doornbos, inspecteur van het landbouw onderwijs, afgevaardigden van de afde ling Leiden en Rijnkring van de Hol landse Mij. voor Landbouw en de verte genwoordiging van de Vebo, welkom. Daarna richtte de heer Van Schaik zich tot de leerlingen, waarna deze het woord kregen en de aanwezigen hun landbouw- kennis demonstreerden. Voordat de di ploma's werden uitgereikt sprak het hoofd van de lagere landbouwschool, de heer Duursma nog enkele woorden. Hij maakte o.a. melding van de dringende noodzaak van de bouw van een nieuwe landbouwschool. Vervolgens feliciteerde hij de leerlingen cn werden de getuig schriften uitgereikt. De volgende leerlingen van klasse III en IV ontvingen het diploma: Cor Al kemade, Hazerswoude; Sybe Brussee, Sassenheim; Alfred Dijker, 's-Graven- hage; Dirk van Duyn, NoordwiJk aan Zee; Jacob v. d. Eijk, Hazerswoude; Hulb Kwakernaak, Hoogmade; Pieter de Rijk, Woubrugge; Jacobus L. S. van Rijn, Warmond: Marinus Schipper, Zoeter - woude; Leen van Vliet, Zoeterwoude. Advertentie Tegels vastzetten? van Ceta-Bever BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Margaretba, dir. van G. Homborgen M W. van de Wijngaard; Bernerdua Wilhel mus Johannes, zn. van P. J. Bekkering en M C. T. Rijnbeek; Edward, an. van H. Kanbier en W. B P. van der Leek; Johan nes Marinus, zn. van J. M. van Hal en E. van der Kwaak; Johannee Jacobus Pe trus. zn. van J F C. Langeveld en G J Laarman; Augustlnus Leonardus Jozef, an. van A. J. van Buuren en M. E. M Jufferman*. OVERLEDEN. 8. P. I. M Bakker, 1 dag, zoon; W. J. Koojj, 65 Jr.. echtgenote van S, Schellln- gerhout.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3