Paasmenu 's Er zijn tal van nette Duitsers, maar in Köppern woont rapalje... Café-Rest. „Zomerzorg" CHALET ETTE Met een enkel woord Agenda DONDERDAG 14 APRIL 1960 Antisemitisme maakte eerst jood en toen een eerlijke getuige het leven onmogelijk Gisteren arriveerde een veel geplaagd en veel besprokn man, Max Kaufmann. Hij was vergezeld van zijn echtgenote. In een Enschedees hotel heeft hij de Nederlandse pers verteld van zijn niet al te prettige ondervindingen, opgedaan toen een antisemitische uitbarsting in zijn geboorte- en woonplaats Köppern (Landkreis Bad-Homburg in Hessen 25 kilometer van Frankfort) de gemoederen in beweging bracht en tot ver over de grenzen van Duitsland haar weerklank vond. Ook in Nederland. Kaufmann, die in deze treurige zaak als getuige optrad en geen blad voor de mond nam toen het er om ging een joodse inwoner van zijn dorp te helpen, heeft naderhand van deze getuigenis de gevolgen moeten ondervinden! Zeer onprettige gevolgen. Kaufmanns vrachtbedrijf verloopt, omdat de bevolking van Köppern hem boycot Raddraaiers ontketenden een soort volksgericht „Ik zie er geen vriendelijk gezicht meer", vertelde hij ons gisterochtend „en het eind zal wel zijn dat ik mijn zaak zal moeten opdoeken". Een eigenaardige gemeenschap, dat Köppern. Goed vierduizend inwoners, waarvan zeker 20 pet. vluchtelingen en „Ostvertriebene". Vóór de nazitijd, dus in de jaren '20 vrijwel geheel sociaal democratisch, onder Hitiers bewind („omdat het hun goed ging") overwe gend nationaal-socialistisch, en na Duitslands capitulatie opnieuw socialis tisch, in schijn tenminste. Want de uit Israël teruggekeerde jood Kurt Sumpf had er geen leven, toen hij zich in het voorjaar van 1959 in Köppern vestigde en er een café annex bakkerij dreef. Vier raddraaiers, ex-nazi's, ontketen den daar een soort volksgericht, en bij drink gelagen werd Sumpf voortdurend geintimideerd en mishandeld. Men sloeg herhaaldelijk zyn inventaris in puin, schuldenaren betaalden nooit, kortom de Sumpfs moesten het in alle opzichten ontgelden. Toen de maat vol was deed hij aangifte en een aantal inwoners van Köppern, elf in totaal, werd gedagvaard wegens mishandeling werden enkelen Opnieuw beroep van Chessman verworpen Het Opperste Gerechtshof van de Amerikaanse staat Californië heeft gis teren het Jongste beroep van Caryl Chessman tegen het twaalf jaar geleden uitgesproken doodvonnis verworpen. De rechters gaven geen motivering. Chessman zei er vrijwel zeker van te zijn dat hij op 2 mei, zijn negende te rechtstellingsdatum, zal worden geëxe cuteerd. George Davis, de voornaamste verde diger van Chessman, had gesteld dat zijn cliënt op grond van hetgeen waar aan hij schuldig was bevonden ten hoog ste tot levenslang had mogen worden veroordeeld. Intussen heeft de terdoodveroordeelde Davis verzocht niet langer zijn zaken te behartigen, omdat deze in de laatste weken herhaaldelijk het tegenoverge stelde zou hebben gedaan van wat hij. Chessman, tevoren had gezegd. Belgrado wacht op komst van de postkoets Als alles naar wens verloopt zal de Ploriade-postkoets vanmiddag omstreeks vijf uur Belgrado binnenrijden. Vooraf gegaan door motorpolitie en twaalf rui ters zal men van de stadsgrens af over de Boulevard van de Revolte rijden naar het maarschalk Titoplein in het centrum van de stad. Daar zullen, naar verzekerd is, zestig meisjes in nationaal Joegosla- visoh kostuum de stoet opwachten en ook het stadsbestuur heeft toegezegd aanwezig te zullen zijn. Na de begroe tingsceremonie rijdt men naar de resi dentie van de Nederlandse ambassadeur, mr. S. G. M. Baron van Voorst tot Voorst, die een receptie heeft aangekon digd, waar hoge autoriteiten uit Joego slavië, persmensen en leden van de Ne derlandse kolonie aanwezig zullen zijn. Vrijdagmorgen hoopt men in alle vroegte de richting van Zagreb in te slaan, een traject van 400 km, dat in 4 dagen grotendeels over de autobaan wordt afgelegd. Motorpolitie zal de koets vergezellen, dit in verband met het op deze weg geldende stopverbod, dat na tuurlijk voor dit speciale geval wordt op geheven. De karavaan zelf heeft intussen van daag in Topoia onverwacht een rustdag genoten. Dat kon, omdat men voor is op het rijschema. T uindorp-Oostzaan pas in 1961 gereed (Van onze Amsterdamse correspondent) Het zal nog een jaar duren eer Tuin- dorp-Oostzaan de overstromings ramp van Januari j.l. geheel te boven zal zijn. De herstelwerkzaamheden worden ge remd, door het op vele plaatsen moeilijk te verwijderen vocht en het grote tekort aan arbeiders. De Gemeentelijke Wo- ningdienst te Amsterdam doet zijn best, maar ziet geen kans de 1900 woningen, die nog moeten worden opgeknapt in zeer korte tijd onder handen te nemen. Dit alles hebben de bewoners van Tuindorp-Oostzaan vernomen uit de mond van de directeur van de Gemeen telijke Woningdienst te Amsterdam, de heer J. F. A. Alozerij, die naar het tuindorp was gekomen op verzoek van de wijkraad, die op een vorige vergadering reeds had geconstateerd, dat het moreel van de bevolking, waarvan het grootste deel in kale en beschadigde woningen zit tot een bedenkelijk peil is gedaald. De Tuindorpers hebben ernstige kri tiek geuit op de trage wijze, waarop het herstelwerk verloopt en het lange uit blijven van de einduitkeringen van het Nationaal Rampenfonds. Wat dit laatste betreft ls gisteren aan 225 bewoners de uiteindelijke afrekening uitbetaald. Tot hun tevredenheid vernamen de Tuindorpers, dat hun dorp door de ge meentelijke diensten nog steeds als rampgebied wordt beschouwd, en dat hier een maximum aan beschikbare ar beidskrachten is ingeschakeld. Op Koninginnedag zullen 40 kinderen van 6 scholen van Tuindorp-Oostzaan op Soestdijk worden ontvangen. hunner tot geldboetes veroordeeld en het zwaarste geval moest vier maanden de gevangenis in. Getuigen waren er ge noeg, 33 had Sumpf er charge doen dagvaarden, maar toen ze moesten spre ken zwegen ze allenbehalve Kauf mann, die ronduit vertelde wat hij had gezien. Hij kende Sumpf, was echter niet met hem bevriend. Sumpf emigreerde ten einde raad naar Amerika, en toen stond Kaufmann al leen. Köppern moest ook hem niet meer en de „blokkade" werd en wordt sedert dien nog in alle hevigheid doorgevoerd. Opdrachten van gemeente en particu lieren bleven uit en hij werd gedwongen zijn opdrachten in een verre kring rond om zijn woonplaats te zoeken, met als gevolg: veel improduktieve ritten met lege wagens (eerst drie, nu nog maar twee). Op een vraag hoe het in de toe komst moet, haalt Kaufmann de schou ders op„Es ist sehr schwer", is zijn commentaar. Er zal voor hem wel niets anders overblijven dan zijn geboortedorp te verlaten. TELEFOON 21444 f4.50 Aspergesoep Gebraden kip - Forestiere Geb. aardappelen - Appelmoes Chlpolata padding VOOR KINDEREN: hebben wij een speciaal menu a f MUZIEK: vrijdag - saterdag - zondag - maandag. f5.50 Zalmsalade Heldere kippesoep Gebraden kalfszwezerik Roomsaus - Asperges Purée „Floriade-bol" is niet dood Radio-Belgrado heeft het „ver ontrustende" bericht de wereld ingezonden, dat de „Turkse Flori- adebol" doodgegaan zou zijn. Deze lezing, die gisteren in verscheidene kranten 6tond, is onjuist Behalve de bollen, die men in Rotterdam na aankomst aan de voorzitter van de jubilerende Koninklijke Alge mene Vereniging voor Bloembol lencultuur wil aanbieden, vervoerde de koets ook een stenen bak met reeds ver uitgesproten Turkse tul pen. De schenker van deze bak, de burgemeester van Istanbul, had gehoopt dat de bloemen ongeveer begin mei in bloei zouden staan. Het zijn deze tulpen, die de tocht niet overleefd hebben. Het geram mel van de koets over de bonkige wegen en de hitte overdag zullen daar wel mede toe hebben bijge dragen. Overigens wordt opgemerkt, dat De Busbecq 400 jaar geleden ook geen bollen in bloei heeft meege bracht! llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllH Zwitserse kaas Bij feestdagen hoort iets extra lekkers, iets extra feestelijks. U kunt zóveel gezellige verwenne rijen maken met CHALET-kaasI Neem vooral wat doosjes in huis. Imp. J. C. N. Boering - Amsterdam Bestrijding abortus Bang Het bestuur van het Landbouwschap heeft gisteren in principe besloten, de werkingsduur van het slachtpremiebe- sluit bestrijding abortus Bang met vier maanden te verlengen. Volgens de tot nu toe geldende regeling moeten vee houders, die in aanmerking willen ko men voor een premie voor het slachten van met abortus Bang besmette runde deren, hun rundveebeslag voor 1 mei 1960 aan een onderzoek onderwerpen. Die datum is nu op 1 september 1960 gesteld. Voor de uitvoering van het slacht- premiebesluit, dat in mei vorig jaar in werking is getreden, heeft de minister van Landbouw indertijd vijf miljoen gulden beschikbaar gesteld. Eind fe bruari j.l. was aan bijna twee miljoen een bestemming gegeven. Er was dus nog ruim drie miljoen beschikbaar, een belangryk deel van dat bedrag zal ge- resërveerd moeten worden voor de vee houders wier veebeslag voor de oor spronkelijke einddatum, 1 mei is onder zocht. Verder werd vastgesteld een verorde ning bestrijding abortus Bang (uitstoot besmette runderen). Advertentie elektrisch 7 kg. Ook in zig-zag. Meerpoel's naaimachines BREESTRAAT 171 - TEL. 24815 Besprekingen van minister Luns te Bonn Na een dag van besprekingen met le den van de Westduitse regering over vraagstukken, samenhangend met de Euromarkt en de „kleine vrijhandels zone" ,is minister mr. J. M. A. H. Luns gisteravond per vliegtuig naar Neder land teruggereisd. Op het vliegveld van Bonn verldaarde hij in antwoord op vragen van journalisten, dat het zeer moeilijk was te zeggen, of hij al dan niet optimistisch gestemd was ten aan zien van de toekomstige situatie. De minister deelde verder mee, dat hij een lang gesprek had gehad met de bondskanselier, dr. Adenauer en dat hij na de middag gedurende twee en een half uur had gesproken met de West duitse minister van Economische Za ken, prof. dr. L. Erhard, en functiona rissen van de ministeries van Financien, Buitenlandse Zaken en Economische Za ken. Minister Luns zei, dat hij en zijn Zwitserse en Oostenrijkse collega's de volgende week te Parijs hoopt te ont moeten. De week daarop gaat hij naar Moeilijkheden rond „Milord" (Van onze Haagse correspondent). Er zijn enige moeilijkheden gerezen rond de Nederlandse vertaling van het op het ogenblik zo populaire chan son „Milord" van Edith Piaf. De Ne derlandse tekst daarvan werd door Willy van Hemert gemaakt. Hij ver taalde het liedje echter niet letter lijk, maar vertelde het verhaal in zijn eigen bewoordingen. En tegen enkele zinsneden in deze vertaling zijn nu bezwaren gerezen. Voor het nationale t.v.-programma, dat op 5 mei aanstaande door de N.T.S. wordt verzorgd met als producers Karei Prior (A.V.R.O.) en Klaas Rol (N.C.R.V.) heeft men ook Corry Brokken geëngageerd en deze wilde daarin de Nederlandse versie van „Milord" zingen. Nij blijkt echter, dat men bezwaren tegen de tekst van Van Hemert heeft en zelfs zodanige, dat het nu in het geheel niet zeker is of Corry Brokken het liedje wel zal zingen. Willy van Hemert verklaarde niet te weten dat er bezwaren tegen zijn tekst waren gerezen, maar anderzijds ver baasde (het hem niet. De Franse tekst van „Milord" gaat over een vrouw van lichte zeden en Van Hemert heeft die tekst dan wel niet letterlijk vertaald, maar toch wel het onderwerp en de atmosfeer van het chanson gehandhaafd. De tekstdichter prees de uitvoering van Corry Brokken en kan zich levendig voorstellen, dat zij het liedje graag wilde „brengen". Derde Belgische zender (yan onze Brusselse correspondent) De directie van de Belgische radio- omroep heeft bij de Belgische elektro technische industrie dertien korte-golf- zenders besteld. Het ligt in de bedoeling met deze zenders een artistiek en cultu reel derde programma te lanceren. Op het ogenblik beschikt de Belgisch radio over een Vlaamse en Franse zender met midden golven en een capaciteit ieder van 150 kilowatt. Maar de middengolven zijn in West-Europa zo overbezet, dat er voortdurend storingen optreden en de beide nationale zenders in bepaalde Bel gische provincies moeilijk hoorbaar zijn geworden. De Frans-Brusselse zender wordt zelfs gestoord door radio-Cairo, ofschoon deze 2000 km. van Brussel ver wijderd is. Het net van korte-golfzenders zal begin 1961 in bedrijf worden geno men en geheel het land bestrijken. Er komen zenders in Luik, Henegouwen, Limburg en West-Vlaanderen en er zal een programma in de Duitse taal worden verzorgd door een tien kilowatt korte- golfzender in Luik, ten behoeve van de Duitssprekende oostkantons van Eupen en Malmedy. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Magnetisch meren Een Hillegommer is van plan, schepen magnetisch te gaan meren, om het dikwijls omslachtige werken met trossen overbodig te maken. Hy heeft een systeem ontwikkeld waarbij twee sterke elektromagne ten, aangebracht aan de boorden van de boot, het mogelijk maken de boot aan de wal te „kleven" wanneer ter hoogte van de magne ten op de wal een ijzeren plaat is aangebracht. De magneten zijn zo krachtig ontworpen, dat de aan trekkingskracht reeds op drie meter afstand van de wal merkbaar is. De heer A. H. Zwart, eigenaar van de scheepswerf Neerlandia, heeft patent op zijn uitvinding aan gevraagd. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll BINNENLAND Van maandag 25 april t/m woens dag 4 mei zal ln Nederland en ln België een Internationale conferentie onder auspiciën van de Raad van Europa wor den gehouden over het volksontwikke lingswerk. Zaterdag 23 en zondag 24 april zijn er enige excursies. Maandag 25 april zal de Staatssecretaris van O., K. en W. mr. Scholten de conferentie openen ln hotel Nassau Bergen te Bergen (N.-H.). De Nederlandse Organisatie voor Zulver-Wetenschappelijk Onderzoek heeft de Stevin-commissle van de Kon. Ned. Akademle van Wetenschappen, welke zich ten doel stelt de voornaamste werken van Simon Stevln in vijf delen uit te feven, een subsidie verleend voor de edl- le van een aantal van diens krljgswe- tenschappelijke verhandelingen. De ge noemde commissie heeft kolonel b.d. der genie W. H. Schukklng bereid gevonden om de xiltgave van deze krljgsweten- schappelljke werken te verzorgen Het 489 ton grote Nederlandse vrachtschip „Myra", dat gisterochtend ln de buurt van Ouessant met machine storing voor anker ls gegaan, ls ln de namiddag door een Franse sleepboot op sleeptouw genomen. Het wordt naar Brest gebracht. Op ons Bureau ligt ter inzage de passagierslijst van het m.s. „Oranje dat 22 april a.s. te Amsterdam verwacht wordt. BUITENLAND Te Stockholm zijn twee Zweden be schuldigd van pogingen tot ernstige cpio- nage. Zij zouden defenslegeheimen aan de Russische ambassade aangeboden heb ben en 2000 kroon als voorscnot gevraagd hebben by een bezoek ln mei van het vorige Jaar aan de Russische ambassade. Ambassadefunctionarissen stelden even wel de politie op de hoogte. De bekende Engelse lange-afstands- loopster dr. Barbara Moore, ls woensdag uit San Francisco vertrokken voor een „wandeling" van 6.120 km. naar New York. De Spaanse politie stelt een onder zoek ln naar berichten dat voortreffelijke Imitaties van schilderijen van Picasso, El Greco en Goya in Spanje en de VB. als echte kunstwerken zijn verkocht. Vol gens een Spaans blad waren de schilde rijen door een Spanjaard met een groot gevoel voor kopiëren nagemaakt. Voor de oude meesters gebruikte hy verf van de soort, die ook door de oorspronkelijke kun stenaars werd gebruikt. De schilderijen werden vervolgens aan een uitgebreid verouderingsproces onderwerpen. De po litie heeft een vrouw en twee mannen gearresteerd. De Amerikaanse minister van Finan ciën Anderson, heeft ln een te New York gehouden vergadering voor het bevorde ren van de verkoop van spaarobllgatles voorspeld, dat 1960 het voorspoedigste Jaar ln de geschiedenis van de Verenigde Staten zal worden. Een Atheense militaire rechtbank heeft gisteren zes Griekse communisten onder wie drie vrouwen, schuldig bevon den aan het zich ter beschikking 6tellen voor spionage en tot levenslange gevan genisstraf veroordeeld. De rechtbank sprak een tweede groep van zes personen vrij van beschuldigingen, dat zij de an deren geholpen hebben by het organi seren van een spionagenet. Een groep onderzoekers heeft ln een grot ln het gebied van Bagnols sur Cèze ln het Franse departement Gard een be langrijke paleontologische laag ontdekt met fossiele dieren van 30.000 k 40.000 Jaar geleden. Tot de gebeenten, waarvan sommige herinneren aan rotstekeningen ln Aurignac, behoren een schedel van een neushoorn, botten van herten en waarschijniyk ook van wolven. Een Antwerpse firma heeft ln Mos kou een contract getekend voor de as semblage van Russische auto's in België. ?ln- Het zou ln de bedoeling liggen te beg! nen met een dagelijkse produktle van 40 wagens per dag. België zal daarmee het eerste land ln West-Europa zyn, waar auto's uit de Sovjet-Unie worden geas sembleerd. De onderdelen zullen per schip uit de Sovjet-Unie worden aange voerd. Griekenland en vervolgens komt de „vergadering te Luxemburg". Deze informatieve besprekingen heb ben, naar minister Luns meedeelde, ten doel na te gaan in hoeverre de politieke wil om tot elkaar te komen aanwezig is. Want in laatste instantie is de politieke positie het doorslaggevende argument, aldus de minister. Advertentie VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Nws. 18.15 Pollt. praatje. 18.25 Gram. 18.30 Mattheus-Passlon. (I. d. pauze: Meditatie). 22.30 Nws. 22.40 Ra diokrant. 23.00 Periodieken-parade. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Gram. 18.30 Stereofonlsche uitz.: Matthaus Passion. (I. d. pauze: 20.10-20.20 In het Evange lie heeft het leed verlossende kracht, me ditatie) .22.15 Gram. 22.30 Nws., beursber. en SOS-ber. 22.45 Journ. 23.00 Sportact. 23.10 Metropole-ork. en sol. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 De wereld van vandaag, lezing. 20.30 Rep. training van onze nationale top- athleten. 21.00 Vuile handen, TV-spel. VOOR VRIJDAG 15 APRIL Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.35 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Koor, ork. en sol. 10.05 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Gram. 11.50 Meditatie .12 00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Vijftien jaar gele den, praatje. 13.20 Gram. 14.00 V. d. jeugd 14.30 Gram. 15.00 Godsd. uitz. 16.45 Bra- bants-ork. 17.00 Van Gabbatha naar Gol gotha, passiespel. KRO: 18.00 Gram. 18.10 Vaticaanse act. 18.25 Philharm. ork. 18.50 Regerlngsuitz. Sociale actualiteiten, d. J. C. Visser, Hoofd afd. Voorlichting v. h. Ministerie v. Sociale Zaken en Volksgezondheid. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Pollt. praatje. 19.40 Fagot en piano. 20.00 Johannes-Passion. 22,25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 ni. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. en reportages. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Voor de oude dag, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Kamer- muz. 11.45 Hammondorgelspel. AVRO: 12.00 Gram. 12.20 Regeringsultz.: Uitz. voor de landb. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.20 Promenade ork. en koor. 14.00 Gram. 14.15 Orgelrecital. 14.35 Voordr. 15.00 Christus am Oelberg, oratoroium. VARA: 16.00 Orgelspel, en zang. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. teenagers. 17.55 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, lezing. 19.00 V. d. kind. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 Avondmaals dienst. 20.40 Avondmaalsmuz. 20.55 Nws. 20.55 Nws. VARA: 21.00 Conc. gebouwork. 22.00 Gram. 22.15 Bultenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Espe ranto. 23.10 Muz. revue. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 18-20 uur) I. Joseph Haydn Symphonle nr. 44 in c kl. t. Allegro con brio. Menuetto (Canone ln Diapason). Adagio. Finale, Presto. Rias Symphonie Orkest, Berlijn olv. Ferenc Fricsay. II. Wolfgang Amadeus Mozart. Con cert voor plano en orkest nr. 20 ln d kl. t. KV 466. Allegro. Romanze Allegro assal. Helmut Rolof, piano. Rias Sym phonle Orkest, Berlijn olv. Fritz Lehmann. III. Gabriel Fauré. Requiem op. 48. Pierrette Alarie, sopraan; Camille Maura- ne, bariton; Koor Elisabeth Brasseur; Maurice Duruflé, orgel. l'Orchestre des Concerts Lamoureux olv. Jean Fournet. IV. Maurice Ravel. Concert voor plano en orkest in g gr. t. Allegramente. Adagio assal. Presto. Monique Haas, piano. Sym- ghonie Orkest van Radio Hamburg olv. ans Schmldt-Isserstedt. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekoverz. v. h. Journ. KRO: 20.30 Fllmrep. 21.10 Johannes Passion, oratorium. 22.10 Epiloog. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 11.00 Kamermuz. 11.30 Klankb. 12.00 Lichte muz. 12.45 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoogtepunten uit de Êrogr. v. d. afgelopen week. 14.00 R.-K. ierkdlenst. 15.00 Klankb. 15.30 Brieven- beantw. 16.00 Ork. conc. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gevar. muz. uit Ierland 19.30 Gesprek. 20.00 Ork. conc. 21.00 Nws. 21.15 Gesprek. 21.45 Gevar. progr. 22.15 Pianorecital. 22.45 Meditatie. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Gram. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 11.30 Nws. en lichte muz. 12.00 Kerkd. 12.30 Nws. en zang. 12.45 Voetbalrep. 13.10 Dansmuz. 13.45 V. d. kind. 14.00 Gevar. muz. 15.05 Klankb. 15.30 Muz. uit Zuid-Amerika. 15.45 Voetbalrep. 16.45 Pianorecital. 17.00 Sport-reportages. 17.58 Intermezzo. 18.00 The Song's the Thing. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Voetbal rep. 19.30 Nws. en gevar. progr. 20.00 Sa menzang. 20.30 Nws. en discussie. 21.15 Gevar. muz. (Om 21.30 nws.). 22.30 Nws. 22.40 Ouderw. dansmuz. 23.30 Nws. en ge var. muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.15 Ork. conc. 13.00 Nws. 13.10 Opera fragmenten. 15.00 Johannes-Passion, ora torium. 17.00 Hoorsp. 18.15 Kamermuz. 19.00 Nws. 20.00 Ork. conc. 21.45 Nws. 21.55 Planorecital. 24.00 Nws. 0.05 Stabat Mater Dolorosa, 10-stemmlg Goede-Vry- dag-sekwentie. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.05 Gewy- de muz. 14.00 Saul, oratorium. 19.16 Par sifal. opera. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.20 Orgelconc. 12.30 Weerber. 12.35 Orgelconc. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Gram. 14.15 Gram. 14.45 Improperia, Goe- Klavecimbel-recital. 17.00 Nws. 17.10 Omr. koor. 17.45 Duitse les. 18.00 Gram. 18.10 Boekbespr. 18.20 Gram. 18.30 Godsd. half uur. 19.00 Nws. 19.30 Protest, uitz. 20.00 Koorzang en ork. (I. d. pauze: Kunstka- leldoscoop). 21.30 Kamermuz. 22.00 Nws. 22.15 Fragm. uit Imltatlo Chrlstl, orato rium .22.55 Nws. 23.00—23.10 Mil. groe ten uit Kongo. 484 m. 12.02 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.10 Omr. ork. 16.07 Stabat Mater, ge- wyde muz. (Om 17.00 Nws.). 18.38 Gram. L 20. VOOR ZATERDAG 16 APRIL Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewyde muz. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.25 Inleiding Godsd. uitz. 8.30 Godsd. uitz. 9.45 Gram. 9.55 Waterst. 10.00 V. d. Jeugd 10.20 Gram. 10.30 Ben Je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Vijftien Jaar gele den. praatje. 13.20 Lichte muz. 13.50 V. d. Jeugd. KRO: 14.00 Accordeonmuz. 14.20 Kunst- kron. 14.50 Gram. 15.15 Franse les. 15.30 V. d. Jeugd. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Lichte muz. 16.50 Sportperiscoop, lezing. 17.00 V. d. jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Lichte muz. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.20 Lichtbaken, lezing. 20.30 Promenade-ork. en sol. 21.20 Kamermuz. 21.50 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Kamer- ork. 23.00 Gram. 23.15-1.30 Paaswake en Plechtige Nachtmis. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Samen thuis, lezing. 10.05 Morgen- wydlng. VARA: 10.20 De mens 1. d. so ciale verzekering .lezing. 10.30 Herh. v. progr.'s v. d. afgelopen week. 11.30 Piano recital. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuln- bouwmeded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Jazzmuz. 13.40 Actueel sportnws. VARA: 14.10 V. d. Jeugd. 14.46 Jongens koor. 15.00 Streekuitz. 15.25 Gram. 15.35 Pari. overz. 15.50 Noordholands Philharm. Ork. 16.40 Boekbespr. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Radioweekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Operafragm. 19.00 Artistieke staal kaart. VPRO: 19.30 Binnen en bulten de grenzen, lezing. 19.40 Christus, zyn leer- gen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Ge var. progr. 21.15 Twintig vragen. 21.40 Gevar. muz. 22.10 Successen uit vervlo gen dagen. 22.30 Nws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00—17.30 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 TV-portret. 20.50 Televlsiekron. 21.20- 22.20 Gevar. progr. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 11.00 Gram. 11.30 Ooggetuigeverslagen. 12.00 Automoblelkron. 12.30 Gevar. muz. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. igr. 13.40 Gram. 14.10 Hoorspelen. 15.10 ïkbespr. 15.45 Gevar. progr. 16.45 V. d. uters. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws: 18.15 Sportprogr. 18.45 Gevar. overz. 19.30 Interviews. "*t Is een hele zorg minder!" ^Ak ik nog denk aan vroeger! Die omslachtige methode! £n hoe ellendig ik me voelde! Nu ken ik geen verloren dagen meer. Met «J».-hygiëne kun je overal aan meedoen. Fietsen, dansen, sport, uitgaan alles! Miljoenen vrouwen genieten méér van het leven, dank zij oJ».-tampons, hun Onmerkbare Bescherming, die zij kunnen meenemen in het kleinste tasje.'' de moderne hygiëne per pikje van 10 tampons,Yoldoende voor maandelijks gebruik Normaal f Speciaal f 125 DONDERDAG Rehoboth. Veron. Spreker de heer H. Grimbergen. 8 uur nam. VRIJDAG Logegebouw: Rozekrulsers Genootschap Spr. dhr. R. Vonk over: „De doolhof der relegles". 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk: 1011 uur voorm. bybelstudle; 11 uur voorm. ds. B. Slond van Den Haag. Hooglandse Kerk: Paasnachtdlenst. Voorganger dr. P. L. Schoonhelm, decla matie Willem Berkhemer. 10 uur nam. Schuttersveld: Kampeershow Wout Ber gers. 10 uur voorm.8 uur nam. ZONDAG Schuttersveld: Kampeershow Wout Ber gers. 18 uur nam. Volkshuls: Poppentheater „Harlekyn" speelt „Het geheim van de flesgeest". 3 uur nam. MAANDAG. Schuttersveld: Kampeershow Wout Ber gers. 10 uur voorm.8 uur nam. StadsgehoorzaalCampingshow Sport- huls v .d. Staay. 10 uur voorm.10 uur nam. WOENSDAG In den Vergulden Turk: Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde. Dhr. F. J. Langezaal vertoont een bevrijdlngs- film. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)K. en O.-Revue „Een avond in Saint Germain des Prés" m.m.v. „Dorus Manders". 8 uur nam. Waalse Kerk (Breestraat)Pauze-con cert .orgel Theo ten Hooven. zang mevr. J. G .Schoenmaker-Van Helden. 1 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling „Nederland schildert". Werkd.: 10-4 uur; zondag: 1-4 uur nam. (tot 25 april). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 —12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. BIOSCOPEN Trianon „Operation Petticoat". 14 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon en feestdagen: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio „The card" (Linke Jongen). A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon-en feetsdagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „Du bist wunderbar". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon- en feestdagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „The Geisha boy". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon- en feestdagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino „De vierkante rekruut". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon en feestdagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „Te lone ranger". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon- en feestdagen: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Astra (Wassenaar Vrydag, 8 uur, za terdag en zondag 7 en 9.15 uur „Ferry to Hongkong". 14 Jaar. Maandag 7 en 9.15 uur; dinsdag en woensdag 8 uur „Een huls volherrie", 18 Jaar. Donder dag 2.30 en 8 uur „Tlger Bay". 14 Jr. Zondag, maandag, dinsdag en woens dag 2.30 uur „Ik Den er kapot van". A.l. Te Leiden ls geopend de Zulder-Apo- theek, Lammenschansweg 4, tel. 23553. By geen gehoor bU Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. muz. 19.15 Pari, 20.00 Gevar. progr. spel. 22.35 Gram. recital. 21.00 Nws. 21.15 Hoor spel. 22.35 Gram. 22.45 Avondgebeden. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Plano- Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Hersengym. (Om 11.30 nws.). 12.30 Nws. en gevar. muz. 12.45 Sportparade. 13.10 Latijns-Amerlk. ork. 13.40 Intermez zo. 13.45 Sport-quiz. 14.15 Dansmuz. 14.50 Races. 15.10 Ork. muz. 16.00 Voetbalrep. 17.00 Sportreportages. 17.58 Intermezzo. 18.00 Italiaanse liedjes. 18.30 Jazzmuz. 19.00 Journ. 19.24 Voetbalrep. 19.30 Nws. en dansmuz. 20.00 Gevar. muz. (Om 20.30 nws.). 21.00 Ork. conc. 22.00 Gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Popul. gram. (Om 23.30 nws.). 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ge var. muz. 14.00 Ork. conc. 15.30 Volkslie deren .16.30 Amus. muz. 18.55 Klokgelui en koorzang. 19.00 Nws. 19.30 Gewyde muz. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.30 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.05 Jazzmuz. 1.00 Lichte muz. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.30 Gram. 14.40 Kamermuz. 15.45 Ork. conc. 17.42 Koorzang. 18.05 Kamermuz. 23.05 Gram. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Radio-Almanak. 14.30 Journ. 15.00 Gram. 15.15 Volksliederen. 15.45 Gevar. muz. 16.15 Vrol. muz. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Gram. 17.45 Engelse les .18.00 Mannen koor. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Opera-fragm. 20.00 Cabaret-progr. 21.00 Gram. 21.15 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.30 Ka mermuz. 23.50-0.45 Nachtmis voor Pasen. 484 m. 12.17 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Bel Canto. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 19.10 Gram. 19.30 Nws. 20.30 Gram. 21.00 Gram. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gevar. muz. 23.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twen the Eindhoven Z.-Limburg. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajacclo Madrid Malorca Lissabon onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt on.>ewolkt onbewolkt onbew onbewolkt licht bew. motregen regenbul regen licht bew. half bew. licht bew. onbewolkt regen onbewolkt ;eh. bew. zwaar bew. licht bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt regen regen zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbew^w licht bew. half bew. onbewolkt licht bew. licht bew. zwaar bew, 3 5 a wzw 8 12 H. a§. a to 13 10 ■a* u 3 h 7 13 7 1 13 8 0.3 "52 5 1 13 zw 6 zw 2 zw 6 WZW 6 14 4 1 zw 6 13 6 0.3 z 6 4 3 6 w 6 6 5 2 z 6 7 4 10 wzw 8 8 6 4 w 8 14 5 0.3 1 0.5 2 0.1 w 4 wzw 2 w.atll n 5 zzw 4 zw 6 zw 2 zo 1 w^tll w^tll W^tll w.stll W-Stu nno 6 i 14 6 14 5 15 7 13 11 18 5 22 13 17 10 17 12 15 4 20 5 0 18 5 0 18 1 0 21 7 0 2 1 25 12 3 19 8 0 22 8 0 20 6 0 21 13 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2