GOEDE VRIJDAG Minister Seebohm tracht liet verkeer te ordenen met dwangmaatregelen Zorg liever voor meer wegen en vooral voor betere9 zeggen de Westduitse automobielclubs NIEUWS VAN RODE TERREUR VERNIETIGT KANS OP DUITSE EENHEID Kerkelijk Leven W Kerkdiensten Goede Vrijdag Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 14 april 1960 Zesde blad no. 300ZQ (Van onze correspondent in Bonn) Druk wordt in de Bondsrepubliek thans gedebatteerd over de oproep van de minister van Verkeer Seebohm aan de Westduitse automobilisten om het met Pasen toch vooral kalm aan te doen en over zijn plan om met Pinksteren een algemene snelheidsbeperking in te voeren! Seebohm wijst erop dat met Pasen het aantal grote ver keersongelukken in de Bondsrepubliek angstwekkend hoog pleegt te zijn. Met Pinksteren loopt het aantal dan nog eens extra op. Vandaar dat hij vóór Pinksteren (6 en 7 juni) en voor het lange weekeinde 16—19 juni (Sacramentsdag» dag van de Duitse eenheid, een zaterdag en een zondag) voorstelt voor alle personenauto's en motorfietsen een maximumsnelheid van 100 km. per uur in te voeren, waar het zoge naamde Autobahnen betreft en van 80 km. waar het de gewone wegen aangaat. Athene. Er valt huns inziens niets meer te regelen met de snelheid als het ver keer reeds kruipt in plaats van snel rydt Snelheidsbeperking met Pinksteren? Reeds onderhandelt Seebohm met de regeringen van de elf Westduitse deel staten over een dergelijke regeling.. Lukt zUn plan dan zit de bedoeling voor om geregelde tijden dergelijke snelheidsbe perkingen in te voeren, speciaal op feestdagen. Uiteraard zijn tegen dit plan-Seebohm direct protesten geuit. De Westduitse automobielclubs wezen het voorstel af. zij verwijten de minister dat hij de steeds kritiek er wordende Westduitse verkeerssituatie met steeds nieuwe dwangmaatregelen wil ordenen. Meer en betere wegen achten de organisaties ge- wenster. Voorts zeggen zij dat hoe dich ter het verkeer wordt - bijv. met Pasen en Pinksteren - hoe lager de snelheid van de auto's zal worden, vooral op de grote invals- en uitvalswegen naar de grote steden, zoals München, Hamburg en die in het Roergebied. De politie heeft intussen thans reeds grote moeite om de dikke rijen langzaam voortkruipende auto's de steden binnen te loodsen. Snel heidsbeperking op Pasen en Pinksteren komt volgens de Duitse automobiel clubs neer op het dragen van uilen naar U spaart in een wip Smerkjesvan de Zwarte Kip Om de hals van elke fles zit een Snelspaarkaart. Plak hierop S kip pen (op elke fles wijn, vruchtenwijn, advokaat en limonade zit er dén) en u ontvangt bovendien een liters fles Monaco voor de halve prijs. Wijziging regeling eindexamen gymnasium In Staatsblad nr. 134 is gepubliceerd een K.b. waarbij voor de in 1960 af te nemen eindexamens gymnasium twee, bij K.b. van 14 mei 1959 (stb 157) aan gebrachte wijzigingen ongedaan zijn smaakt. Zo wordt in 1960 het aantal dagen van het mondeling examen weer berekend op de vóór 1959 geldende wijze. Voorts zullen de gecommitteer den wederom in de gelegenheid worden ?esteld de inzage door de examinandi van de hun bij het mondeling examen voor te leggen stukken bij te wonen. °oze regeling zal 6lechts voor één jaar ?elden. Per dag: 37 deden Seebohm heeft aan zijn zyde de sta tistieken. Deze zyn duidelijk genoeg. In 1959 vielen er Iedere dag 37 mensen als slachtoffer van verkeersongevalllen: 13.515 in het gehele jaar! Bovendien werden er 403.988 in 1959 gewond. Het aantal doden komt overeen met de be volking van kleine Westduitse steden, aldus Seebohms ietwat lugubere bere kening In 78.4 van het aantal ongelukken lag de schuld bij de automo bilist; 2.2 technische autodefecten en slechts 6.3 voetgangers. Daarnaast staat de verkeersdichtheid in West-Duitsland. In 1950 waren er nog slechts 500.000 personenauto's en geen bromfietsen. Thans zijn er drie miljoen personenauto's en twee miljoen brom fietsen in de Bondsrepubliek. Over vijf jaar zal het aantal personenauto's ze ven miljoen bedragen! De wegenbouw, waarvoor per jaar 5 6 miljard mark wordt uitgetrokken, kan dit tempo niet bijhouden. De verkeersdichtheid zal dan ook in West-Duitsland ontstellend hoog worden. Reeds thans komen op één per sonenauto in West-Duitsland slechts 100 meter rijweg voor. in ons land 250 meter, in Zweden en Frankrijk 200 meter. Des ondanks is de graad van motorisering in de Bondsrepubliek nog altijd niet hoog: per duizend inwoners vijftig personen auto's (Zweden 112, Frankrijk 82, Bel gië 62). Laatste collectiviseringsgolf rolt over Oostduitse landbouw (Van onze correspondent in Bonn) Dezer dagen kon de Oostduitse communistische partij, de S.E.D., met trots melden dat ook in het district Suhl alle vrije boerenbedrijven, uiteraard na een golf van terreur, „gecollectiviseerd" zijn en in com munistische kolchozen ondergebracht. Dit betekent dat van de 14 Oost duitse districten er thans elf gecollectiviseerd zijn; alleen in de distric ten Halle, Dresden en Chemnitz houden de laatste vrije boeren nog stand. Van Oostduitse kant verkondigde men zaterdagavond, dat de collectivisering van Suhl in snel tempo is geschied: in februari j.l. was hier nog pas 20 pet. van de bebouwde oppervlakte in handen van de zogenaamde landbouwproduktie-coöperaties, zoals de Oostduitse kol chozen heten. Zes weken later was de volle honderd procent bereikt. Daarmee wil Oost-Berlyn de sociaal- economische kloof tussen beide Duits- landen verdiepen, de kans op Duitse eenheid zo klein mogelijk maken. Oost en Westduitsers nog meer uit elkaar drijven en de weg banen voor een af zonderlijk vredesverdrag tussen de Sov jet-Unie en Oost-Duitsland. Het ijzeren gordijn, dwars door Duitsland lopend, krijgt op deze wyze steeds concreter be tekenis. Géén economisch maar politiek motief Maar dat was dan na terroristische methoden van de SED-agitatoren. waar mee men de afgelopen maanden de boe ren in Gera, Oost-Berlijn, Leipzig, Er furt, Maagdenburg, Cottbus Frankfort a. d. Oder, Potsdam, Brandenburg en Rostock reeds op de knieën had gekre gen. Inmiddels nadert een nieuwe collec tiviseringsgolf in de komende maanden speciaal de middenstand en de tuinders. Reeds is een campagne aan de gang tegen de nog zelfstandige tuinders, voor al in de zogenaamde fruitdistricten. Veel tegenstand valt hier na de intensieve terreur in de landbouw- en veeteeltsec tor niet te verwachten. Uit alles begint duidelijk te worden, dat de Oostduitse communistische machthebbers niet zozeer een econo misch motief met deze collectivisering op het oog hebben: de opbrengst van de oogst zal namelijk bepaald niet stijgen, eerder afnemen, maar politiek hoopt men door de collectivisering op grote schaal een bron van voortdurend verzet tegen het communisme, zoals die door alle vrije beroepen en kringen van zelfstandigen wordt gevormd, op te ruimen. Openlijk is te Oost-Berlijn gezegd, dat door het vernietigen van de resten van zelfstan dige beroepen, in West-Duitsland de hoop op het vinden van steun voor de Bondsrepubliek zal afnemen. Naar verbetering situatie varkensmarkt Volgens de heer Joh. de Veer, voor zitter van het Produktschap voor Vee en Vlees, valt er binnenkort een verbe tering van de situatie op de varkens- markt te verwachten. Op de gisteren in Utrecht gehouden openbare vergade ring van het Produktschap voor Vee en Vlees, zei hy, dat thans zeer veel var kens op licht gewicht worden afgeslacht. Volgens de dekkingscijfers zijn er de eerste twee maanden van dit jaar 760.000 varkens bijgekomen. In dezelfde periode werden er 850.000 geslacht. De heer De Veer concludeerde uit deze cijfers, dat het aanbod in de toe komst kleiner zal worden, zodat weer een evenwicht tussen vraag en aanbod op de varkensmarkt tot stand zal komen. HU voegde hieraan toe, dat het berei ken van dit evenwicht het Produktschap veel geld kost: van de 10 miljoen gulden die de minister beschikbaar heeft ge steld voor marktordenende maatregelen, zyn er in het eerste kwartaal van dit jaar al 5 miljoen besteed. De heer De Veer sprak de hoop uit, dat deze subsidie door de overheid verhoogd zal worden, aangezien het Produktschap anders ge noodzaakt zal zyn, de varkensprijs te laten zakken. De Engelse baconmarkt vertoont een ongunstig beeld en de pryzen hebben nog een tendens tot dalen. Het bestuur van het Produktschap be sloot, een bedrag van f 50.000.beschik baar te stellen voor de voortzetting van de campagne „alle dagen vlees op tafel" die op het ogenblik door het bedrijf- schap voor het slagersbedryf wordt ge voerd. Dode en zwaargewonde bij botsing te Eist De heer P. Hartog uit Leersum is van morgen op weg naar Arnhem in de bocht bU ELst <gem. Amerongen) met zyn auto verongelukt. ZUn medepassagier, de heer A. Wagemaker, eveneens uit Leersum. is zwaar gewond opgenomen in een zieken huis te Veenendaal. De heer Hartog kwam door onbekende oorzaak in bot sing met een auto die uit de richting Rhenen kwam. Voor Anne Frankdorp bij Wuppertal f. 30.000 GIFT VAN SCHOLIEREN AAN PATER PIRF, De Belgische dominicaner pater Do minique Pire, Nobelprijswinnaar voor de vrede in 1958. heeft in Utrecht gespro ken over de doelstelling van zyn vluch- telingendorp. Namens leerlingen van 40 middelbare scholen in Nederland werd hem een be drag van f. 30.000 overhandigd. De heer W. Dekker directeur van het hervormd internaat ^Nieuw Ruimzioht" te Doorn, zei. dat deze scholenactie in de afge lopen winter vrywel buiten alle publi citeit door middelbare scholieren van alle gezindten gevoerd is met het doel een huis in het Anne Frankdorp by Wuppertal te bekostigen. Hy noemde deze actie van de jeugd een demonstratie tegen de machteloos heid. Door het geven van een concreet plan aan de jeugd is gebleken, dat de jongeren zich spontaan en zonder daar voor bedankt te willen worden, achter pater Pire's werk voor de vrede hebben geschaard. Pater Pire sprak over het doel van zijn vluchtelingendorpen en stelde de menselijke integratie van deze vluchte lingen boven de assimilatie in een be paald land. Met de vluchtelingendorpen Aken. Bregenz, Augsburg, Brussel. Spie- ANNEER hebben wU een goede dag? Laten we maar eens enkele dingen opnoemen, die onze dag goed maken: mooi weer (belangrijk punt: slecht weer deprimeert ons, bederft onze vakantie, enz.), succes by het werk (winst in za ken, een goed proefwerk, slagen voor een examen), een prettig contact met onze medemensen (huisgenoten, buren, collega's). En zo zyn er nog veel meer dingen te noemen. U weet zelf het beste, wat uw dag goed maakt. Het zyn toch altUd de dingen, die ons vreugde, moed, uitzicht geven. U zult moeilyk een dag goed kunnen noemen, die u tegenslag of teleurstelling gaf; een dag, die een groot per- soonlyk of zakelUk verlies bracht; u verwenst de dag, waarop u ziek werd of waarop u een ernstig ongeval overkwam. Onze dagen zUn goed, als ze ons brengen, wat we ons ervan voor stellen. Een andere vraag is: kunnen wij zelf onze dagen goed maken? Als je de reclame-advertenties leest, krijg je de indruk, dat er vele hulpmiddelen zyn om ons gelukkig te maken. Ze worden ons op alle mogelyke manieren aangeprezen, zo in de trant van: uw dag is goed metU leeft plezieriger, als ukoopt! Met wordt uw leven zonniger Wat lykt het dan eenvoudig om onze dagen goed te maken Terwijl iedereen heus wel weet, dat het zo eenvoudig niet ligt. Dat er genoeg onzekere factoren WOORD VAN BEZINNING ln het leven zUn die maken, dat wU onmogelUk al onze dagen veilig kunnen stellen. Er ls geen mens. die ons garanderen kan, dat we niet ziek worden, peen tegenslagen ontvangen, geen verliezen lyden. Goede Vrijdag, merkwaardige naam, als u bedenkt, dat op die dag het lyden en sterven wordt herdacht van Iemand, die het leven doorgegaan is goeddoende en genezend. Hy heeft in het le ven van heel veel mensen de dagen goedgemaakt. Ging voor Hem ook de regel op: wie goed doet, goed ontmoet? Integen deel, op een vrijdag omstreeks het jaar 28 heeft men Hem wreed aan een kruis gespykerd. Dat was een bUzonder kwade dag. die door geen mens ooit meer goed te maken is; een dag, waarop het recht werd verkracht en de menselijkheid ver te zoe ken was. En toch Goede Vrijdag? Hoe is dat mogelUk? Voor ons blUft een zwarte dag. ook later, een zwarte dag. En dat de tUd alle wonden heelt, is niet waar. We zouden de naam „Goede VrUdag" nog wel kunnen begrU- pen, als de vijanden van de Man, die gekruisigd werd die naam hadden uitgedacht. Maar Juist zijn vrienden hebben deze naam voor die dag gekozen. Hebben zy die dag dan achteraf goed ge praat? Nee. het is anders. Het levensverhaal van de Man, die gekruisigd werd. was name lijk met zUn dood niet ten einde. Het is het enige levensverhaal, dat niet eindigt met de dood van de hoofdpersoon. Hij is zelf ko men zeggen aan zUn vrienden, waarom de dag van zyn dood. toch een goede dag was geweest. Omdat door het offer van zUn leven alle dagen goed gemaakt zijn. vooral de dagen, die wy slecht maken. Hij is komen zeg gen, dat het tussen God en de mensen in orde gekomen is door zUn dood. Daarom Goede VrU dag. omdat er Een is. die onze dagen goedmaakt, ook de kwade. En omdat Hij het zelf is komen zeggen vieren we over enkele dagen het Paasfeest. Wie HU is? Jezus Christus. E. H. Kalkman, herv. predikant Waddinxveen. Geen speelautomaten meer in Venlo De gemeenteraad van Venlo heeft gis teravond zyn goedkeuring verleend aan een voorstel van B. en W., de politie verordening zodanig te wijzigen, dat het voortaan verboden zal zUn speelautoma ten te houden voor het publiek. Dit voorstel is door B. en W. ingediend in verband met klachten die zyn ontvan gen over de speelwoede van sommige mensen. Ereleden P.E.N.-centrum Het bestuur van het PF.N.-centrum voor Nederland heeft tot ere-leden be noemd: mevrouw Ina Boudier-Bakker en de heren Kees van Bruggen en Corn. Veth. sen en Wuppertal, hoopt pater Pire het hart van de wereld te openen en een menswaardig bestaan te scheppen voor mensen, die in geen enkel land van de vrye wereld gewenst zUn. EENHEID VOOR ÉÉN DAG IN AALTEN Het plaatselyk comité voor de viering van de bevrijdingsdag in Aalten heeft de kerkelijke verdeeldheid in deze ge meente voor één dag, op vijf mei. weten op te heffen. Twee perdikanten van de Geref. Kerk zullen in de R.-K. en in de Hervormde Keric preken, twee predi kanten van de Ned. Herv. Kerk gaan naar de rooms-kahholieke kerk en naar de gereformeerde kerk en de pastoor zal samen met zUn hervormde ambt genoot in de gereformeerde kerk voor gaan. NED. HERV. KERK Beroepen te Lunteren (toee.) L. Blok te Capelle a. d. IJssel; te Rhoon 2de pred.pl. (toez.) A. P. Nauta te Slnt- Johannesga. GEREF. KERKEN Beroepen te Leeuwarden (vac. J. C. Hagen) C. de Kruyk Jr. te Slddeburen; te Hulzum (Fr.) (3de pred.pl.) J. Schel haas te Exmorra. CIIR. GEREF. KERKEN Beroepen te Hulzen (N.-H.) J. C. van RavenswaaU te Schevenlngen. Ds. W. C. VAN BURGELER OVERLEDEN In de ouderdom van 58 jaar is gis termiddag te Kruiningen plotseling over leden ds. W. C. van Burgeier, predikant van de Ned. Herv. Kerk. Ds. Van Burgeier werd in 1934 door het provinciaal kerkbestuur van Noord- Holland toegelaten tot de evangeliebe diening in de Ned. Herv. Kerk. Op 16 december van datzelfde jaar werd hy bevestigd als predikant van de hervorm de gemeente van Overzande en Drie wegen in de classis Goes. Op 19 januari 1947 verwisselde ds. Van Burgeier deze gemeente met die van Waalwyk en sinds 18 december 1949 diende hy de hervormde gemeente van Kruiningen. Lelden Herv. Gemeente. Pieterskerk: 10 uur ds. M. Ottevanger 7 uur ds. P. Kloek (HA.). Hooglandse Kerk: 7 uur ds. D. J. Vos- sers (HA.). Oosterkerk: 7 uur ds. J. Groot (HA.). Marekerk: 7 uur ds. J. de Wit. Bethlehemkerk:» 7 uur ds. J. N. de Ruiter (HA.). Maranathakerk: 7 uur ds. H. J. v. Ach terberg (HA.). Boshulzerkade: 7 uur ds. H. Bouter (HA). Egllse Wallonne: 7 uur ds. CH. Ca- banls. Academisch Ziekenhuis: 10 uur ds. J. Maaskant. Geref. Kerk. (Zulderkerk)8 uur ds. De Boer. Aula school Tlmorstraat: 8 uur dr. Westerink. Kerk Oude Vest: 8 uur dr. Dronkert. Geb. v .Chr. Belangen: 7.30 uur ds. Heule. Aula school Telderskade: 8 uur dr. v. Meyenfeldt. Chr. Geref. Kerk: 7.30 uur (ond.: „Kruisgang der liefde Gods) ds. C. v. d. Weele. Geref. Gemeente: 7.30 uur ds. Mole naar. Geref. Kerk (Vrygemaakt)8 uur ds. W. G de Vries. Evang. Luth. Kerk: 7.15 uur ds. Haan (stemmenspel) (zaterdagavond 10 uur) Inzegening lidmaten. Rem. Gemeente: 7.30 uur ds. J. Th. Mackenzie (HA.). Doopsgez. Gemeente: 7.30 uur dr. S. L. Verheus (HA.). Oud-Kath. Kerk (Zw. Singel 50): 8 u. Heilige dienst (zaterdagavond 8.30 uur paasnachtviering). Baptistengemeente: 8 uur viering Hei lig Avondmaal. Evang. Chr. Gemeenschap (Middel stegracht 38 uur viering Heilig Avond maal. Leger des Hells: 10. 3 en 7.30 uur diensten o.l.v. kapitein en mevr. Schu- rlnk. Aarlanderveen Herv. Gem.: 7.30 u. ds. E. G. Boesemkool (viering HA.) Ge ref. Kerk: 7.30 u ds. W. J. van Hoek. Chr. Geref. Kerk: 7 u. Dienst des Woords. Alphen aan «len RUn Herv. Gem.: Jullanastraat: 7 u. ds. M. Hanemaaljer (HA. en Dankz.) Kapel Hooftstraat: 7 15 u. ds. J. J. de Heer te Babylonleënbroek. Oudshoornseweg10 en 7 u. ds. G. Cadée (H.A.). Geref. Kerk Maranathakerk- 7.30 u. ds W. Wijma (Aula Chr. Lyceum) 7.30 u. ds. G. Mulder. (Hooftstraat)7.30 u ds. W Tom. Chr. Geref. Kerk Noor- derkerk Grijpenstelnstraat: 7.30 u. ds. M. S. Roos. Oud-Geref. Gem. van Man- dersloostraatdonderdagavond 7.15 u. ds. v. d. Breevaart te Hendrik Ido Ambacht. Rem. Geref. Gem. van Mandersloo6traat 8.30 u. nam. ds. mevr. Hoff-Vlsscher (HA.). Benthuizen Herv. Gem.: 7 uur ds. W. A. S. Laurense. Geref. Gem.: geen dienst. Bodegraven Herv. Gem.: 7.30 uur ds. C. v d. Bosch. (Nleuwerbrug)7.30 u. ds. Tukker te Katwijk aan Zee. Herv. Evang. (hotel Van Haaften): 7.30 u. ds. J. v .d. Blink te Amsterdam. Ger. Kerk (Nleuwerbrug): 7.30 u. ds. S. v .d.Kooy te Woerden. Ger. Kerk (Vrygem 7.30 u. ds. H. Schol te. Luth. Gem.: 7.30 u. ds. A. Jense (H.A.). Boskoop Herv. Gem.: 7.30 u. ds. A. de Leeuw. Geref. Kerk: 7.30 u. ds. G. Leene. Chr. Geref. Kerk: 7.30 u. ds. P. J. de Bruitn. Rem. Geref. Gem.: 7 u. da. A Hoff-Visscher. Vryz. Herv. (heden avond) 7 u. da. C. P. Thomson. Hazerswoude Herv. Gem.: 7 u. ds. Chr. v. d. Leeden Geref. Kerk: 730 u. ds. N. W. v. d. Hout. Htllegom Herv. Gem.: 10 u. ds. J. Veenendaal en 7 u ds. F. Brouwer (H. Avondmaal en Dankzegging). Geref. Kerk: 7.30 u. ds A K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: 7.30 u. drs A H Schippers Ned. Prot. Bond: 7.30 u. mevr. Boeke-Van Rijnbeek te Noordwljk (HA.). Hoogmade Herv. Gem.: 7.30 u. ds. J. H. de Vree (HA KatwUk aan den Ryn Herv. Gem.: 10 u. ds. A. Makkenze (HA.); 7.30 u. dr. F. A. Nolle te Lelden. (Kapel Nieuwe Duinweg): 730 u. ds. A. Makkenze (HA.) Geref. Kerk: 7.30 u. ds. H. de Valk. KatwUk aan Zee Herv. Gem. (Nieuwe Kerk): 10 u ds. Hagen; 7.30 u. ds Moe renhout. (Oude Kerk). 7.30 u. ds Tuk ker. Zeehospltium: 7.30 u. ds. Offerlnga. Geref. Kerk 7.30 u. ds. Nawdn. Chr. Ge ref. Kerk: 7.30 u. ds. De Jong Geref. Kerk (Vrijgemaakt): 7 u. ds Breen. Ge ref. Gemeente: 10 u. ds. Chr. van Dam te Rotterdam-z. Geref. Gemeente In Ned.: 10 u. ds. Lichtenberg te Rotterdam. Koudekerk Herv. Gem.: 10 en 7 u. ds. Koerselman. Geref. Kerk: 7.30 u. ds. Zyistra. Leiderdorp Herv. Gem.: 10 uur (HA.) en 6.30 u. (dankzegging) ds. J. P. Hon- nef. Geref. Kerk: 8 u. ds. J. Banga. Leimulden Herv. Gem. 7 u. ds D. H. Gljsbers (HA i. Geref. Kerk: 7.30 u. ds. H. J. Koffrle. Llsse Herv. Gem.: 10 u. ds. G. Pet- tlnga (Belijdenis des Geloofs); 7 u. ds. G. PettLnga (HA). Geref. Kerk 730 u. ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk; 7.30 u. ds. D. H. Blesma. Geref. Gem.: 7.30 u. ds. H. van Gllst, Geref. Kerk (Vryge maakt) 7.30 u. ds. J. J. Verleur. Oud- Geref. Gem 7.30 u. leesdlenst. Nieuwkoop Herv. Gem.: 7 u. ds. W. H. de Jong. Geref. Kerk: 7.30 u ds. H. Moolhuysen. Chr. Geref. Kerk: 7 u. Dienst des Woords. Rem. Geref.» Gem.: 10 u. ds. A. W. Cramer (HA). Nleuwveen Herv. Gem.: 7 u. ds. Ottevanger te Lelden (HA.). Geref. Kerk 7.30 u. ds. Snel. NoordwUk-Blnnen Herv. Gem.: 10 en 7 u. (HA.) ds. J .van Dok. Geref. Kerk: 7.30 u. ds. Dekker. Evang. Luth. Gem. (geb. Hoofdstraat 11): Witte donderdag 7.30 u. ds. Haan te Lelden (HA.). NoordwUk aan Zee Herv. Gem.: 10 u. ds. Cupedo; 7.30 u. ds W. Hoekstra. Geref. Kerk: 7.30 u. ds. Bouma. Noordwykerliout Herv. Gem.: 10 en 7 u. (HA.) ds. A. H. Smits. Gistermiddag heeft de Nobel prijswinnaar voor de vrede, de Bel gische pater Pire in het hervormd internaat Nieuw Ruimzicht in Doorn een bedrag van f 28.000 in ontvangst genomendat bijeen is gebracht door leerlingen van de Nederlandse middelbare scholen. Het geld is bestemd voor de bouw van een Nederlands huis in het in aanbouw zijnde Anne Frankdorp bij Wuppertal voor de huisvesting van de zwaarst getroffen vluchte lingen. De initiatiefnemer de heer A. W. Dekker overhandigt pater Pire de waardevolle cheque. Oegstgeevt Herv. Gem. (Groene- kerk)10.30 u ds. G .F. Callenbach. Pau- luskerk: 6 u ds. B. C. Visser (HA.); 7 30 u. ds. G. F. Callenbach. Ver. v. Vryz. Herv. (W. de Zwljgerkerk7.30 u. ds. W. J. H. Hubeek Geref. Kerk: 7.30 u. ds. A. J. R. Brussaard te Den Haag. Oude-Wetering Herv. Gem.: 9.30 en 7.30 u. ds. A M. Knottnerus (HA.). Ge ref. Kerk: 7.30 u. ds. A. G. Kornet. Rem. Geref. Gem 7.15 u. ds. P. H. van Lent. RHnsateruoude Herv. Gem.: 7.30 u. ds. C. J. Baart (HA.). Chr. Geref. Kerk: 6.30 u. ds. L. S. den Boer te assenhelm. - Herv. Gem., Grote Kerk: an Gosllga; 7.30 u. ds. Ph. Schoonheim. Bethelkerk: 10 u. ds. M. C. Groenewoud (HA.). Geref. Kerk, Rapen- burgkerk: 7.30 u. ds. v. d. Linde Chr. Geref. Kerk. (Eben Haezerkerk): 8 u. ds Kampman. Geref Kerk Vrljgemakt)7.30 u. kand. D. Noort. Sassenhelm Herv. Gem.: 10 u. ds. Walvaart (openbare belijdenis)" 7 u. ds. Walvaart (HA Geref Kerk 7.30 u. ds. Kuiper .Chr Geref. Kerk 8 u. ds. Den Eoer. Ned. Pot. Bond: 10.30 u. ds. Daal der te Haarlem. Ter-Aar Herv. Gem.: 8 05 u. ds. Llndenburg. Geref. Kerk: 7 u. ds. Heyner. Valkenburg Herv. Gem.: 10 en 6.30 u. ds. D. Lekkerkerkcr (HA. en Dank zegging), Geref. Kerk 7.30 u. ds. A. Lan- geler. Geref. Kerk (Vrijgemaakt): 7 u. ds. K. Brands. Voorhout Herv. Gem.: 10 en 7 u. (HA. en Dankz.) ds. De Jong. Voorschoten Herv. Gem. (Dorp): 10 u. ds. E. Saraber; 7 u. ds. W. G. Meye- rlng. (Ryndljk): 7 u. ds. E. Saraber. Hulp en Heil): 10 u. ds W. G MeUerlng Ge ref. Kerk: 8 u. ds. K Smit Geref. Kerk Warmond Herv. Gem.: 10 en 7 u. ds. H. L. Boonstra (H. A. en Dankz.). Wassenaar Herv. Gem. Dorpskerk: 10.30 u. passledlenst, ds. H. Beker en dr. Th. C. Frederlkse, 7.30 u. dr. Th. C. Frederlkse (HA.). Klevletkerk: 7.30 u. ds. J. T. Wlersma (HA.). Deylerhuls: 7 en u. ds. H. Beker (HA). Geref. Kerk (Bloemcamplnan7.30 u. ds. G. van Duinen. (Zi)Uaani: 8 u. ds. Th. Ferwer- da te Noorawyk. Ned. Prot. Bond (Lange Kerkdam): 7.30 u. ds. J. Zuurdeeg (HA.) NPB/Rem. Gem Doopsgez Gem. (Johan- nahuls): 7.30 u. dr. P. D Tjalsma (HA.) Herv. Evangelisatie (Dorpshuis): 7.30 u. ds. P. M. Steenbeek te Zeist. Woubruggp Herv. Gem.: 7 u. ds. G. F Overgaan w Ger. Kerk. 7 u. ds G. W J. van Bleek. Zevenhoven Herv. Gem.: 7 u. ds. W Verwey. Geref. Kerk: 8.30 u. nam. ds J. W. Genult. Zoeterwoude Herv. Gem 10 en 7 30 u. ds. G. J. van Embden (HA.). Zwammerdnni Herv. Gem.: 7.30 u ds. C. L. v d Broeck (HA Geref. Kerk 7.30 u. ds J. Wagenaar Rem. Oeref Gem.: 7 u. ds. A. W. Cramer te Nieuw koop (HA).

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 19