EST Wie...? Zesde internationale congres van hotelportiers is begonnen ÏORANT ,CHT vrl. IJMENAM N.Y. Wentelwieken op Noordwijks strand E.V.C. laat beslag leggen op girorekening van „De Waarheid" Acht toestellen van KLM brengen „My fair lady" over naar Moskou HOUDT DAF IN 'T OOG GEBR. VAN ULDEN Kasteel Belvedere gereed voor de geboorte van een prins(es)je Kinderkamer is zeer eenvoudig ingericht - ♦-.Vï.vV--^' Opgericht 1 maart 1860 [vers te helpen. zegt u precies loe u een Flexa |lexa kleurstalen Hij weet alles! FLEXA FABRIEKEN SNEEK 1 o. UJ at LD 5IKKEN5 E: Fa. Gebr. Schuitemaker, Instraat 34 't Verfhuis, 2 NOORDWIJK AAN lerstraat 71 ROELOF- Tan 6 9 Verfhandel Van (straat 36—44 VOOR- lichting DE LANDBOUW pttreding een lirca 20 jaar. I en Lederbewerking I PLAATS VOOR: jlEVOUWER |lE BEDIENEND PERSONEEL ËRS v. d. binderij pHOOLD PUWEL. PERSONEEL 1640 jaar. Ongehuwd, s C.A.O. dagen vrij. voor bedrijfskleding, rzekerd. JJ.3011.30 uur, (ook schrif- §oneelszaken, Fruitweg 17, Den Haag.^ ■RAFISCHE DIENST van de 1 Rijksuniversiteit te Leiden gorden geplaatst |et de kleinbeeld techniek. 1—28 jaar. Irn het Hoofd Personeels- 1 Rapenburg 73, Leiden. 'WW;ym, -ra Maandag 11 april 1960 Derde blad no. 30023 Zondagmiddag is met veel vertoon in Noordwijk het zesde inter nationale congres van hotelportiers begonnen, een congres dat onge veer 150 portiers van grote hotels uit alle streken van West-Europa met hun echtgenoten gedurende vier dagen bijeenbrengt voor een ledenvergadering en tal van excursies in de wijde omtrek van de bol lenstreek. De deelnemers aan het congres zijn allen lid van de inter nationale hotelportiersvereniging „De Gouden Sleutels", die thans meer dan 1800 leden omvat in de grote hotels in onder meer: Zweden, De nemarken, Oostenrijk, Duitsland, Zwitserland, Frankrijk, Nederland, Engeland, Spanje, Italië, Ierland, Egypte en Canada. De toetreding van Griekenland zal tijdens de ledenvergadering besproken worden. De start van het congres, betekende tevens een uitje voor een 28-tal be stuursleden van de nationale portiers- verenigingen. Zaterdagavond waren zij per bus naar Brussel vertrokken om van het vliegveld Meisbroek zondagmiddag tegen 12 uur met drie Sabena-helikop- ters de luchtreis naar Noordwijk te aan vaarden. Omstreeks twee uur er was in Rotterdam een korte tussenlanding gemaakt tekenden de drie wentelwie ken zioh boven het Noordwijkse strand af tegen een grijze hemel, die nu en dan oplichtte door een bleek zonnetje. Dit was het sein tot wuiven voor de met mensen volgestroomde boulevard. Toen de ronkende machines eenmaal keurig in het gelid met de neus naar de boulevard gericht op het strand waren neergezet, ontvingen de dragers van de Gouden Sleutels een warm welkom. Bloemen Er waren bloemen voor de 64-jarige voorzitter van de Undon-Europeënne des Portiers des Grands Hotels, F. Gillet uit Parijs (in 1952 heeft hij de Unie in Can nes gesticht), het vaandel van de unie werd op het strand geplant, vele handen werden geschud en terwijl de Harmonie „Excelsior" er lustig op los blies ging het in optocht naar het Palace-hotel, het eerste punt van samentreffen, s Avonds ontmoetten alle deelnemers elkaar aan de „echt Nederlandse maaltijd" (sneetje paling en boerenkool met worst) aange boden door de gemeente Noordwijk in hotel „Huis ter Duin", waarna men ter receptie ging in het met kaarsen ver lichte stadhuis van Haarlem. De huishoudelijke aangelegenheden van het congres omvatten onder meer: bestuursverkiezingen, vergroting van de dienstverlening door de portier in de vorm van voorlichting en goede voorbe reiding van een volgend hotelverblijf van gasten in een andere stad. Men wil dit doen, door bijvoorbeeld speciale wen sen en eisen door te geven aan Unie leden in die stad. Een laatste punt van de besprekingen zal zijn een internatio nale opleiding van aspirant-portier. Deze opleiding heeft de Unie in eigen handen en men wil ervoor zorg dragen, dat leer ling-portiers in vele landen ervaring kunnen opdoen, onder meer op basis van uitwisseling en door ze als pupil toe te vertrouwen aan andere portiers. Verwelkoming mr. G. F. W. van Berckel. Daarna ston den bezoeken aan de Keukenhof en aan Den Haag op het programma, waar men door het gemeentebestuur ontvangen zou worden. Tijdens het bezoek aan de Keukenhof zal in champagne een tulp worden gedoopt, die de naam „The gol den Key" (het embleem der unie en de verenigingen) zou krygen. Dinsdag gaat het naar het Gooi. met weer een gemeentelijke receptie, ditmaal in Hilversum, 's Middags komt in Am sterdam een bezoek aan de diamant industrie „Moppes en Zcon" cp het pro gramma voor. Doch ook de rondvaart wordt niet gemist. Niet in Amsterdam en niet in Rotterdam, waar de congres- In Noordwijk is gisteren het zes de internationale congres begonnen van portiers van grote hotels. De leden van het dagelijks be stuur arriveerden in drie helikop ters uit Brussel. Een van de toe stellen op het Noordwijkse strand. gangers woensdag komen en om kwart voor twaalf door het gemeen tebebstuur ontvangen zullen worden. Dit alles heeft het vooropgezette doel de ongeveer 150 deelnemende portiers een stevige indruk te geven, van wat zij hun gasten over de toeristische mogelijkheden van West- Nederland kunnen vertellen. De portier van een groot Europees hotel moet Eu ropa uit zijn hoofd kennen, meent het bestuur van de internationale Unie. om een waardig visitekaartje van zijn hotel te kunnen zijn. En met dit doel voor ogen houdt men de tweejaarlijkse congressen zoveel mo gelijk in telkens een ander land. Dit congres in Nederland, is het zesde en al is het nog aan de gang, de plannen voor het zevende congres, dat over twee jaar in Wenen gehouden zal worden en voor het achtste in Stockholm worden al ge maakt. Vordering van f. 30.000 (Van onze Amsterdamse correspondent) De „oude" EVC heeft enkele dagen ge leden beslag laten leggen op de postgiro rekening van het communistische dag blad „De Waarheid", dat op dat ogenblik een saldo van f. 13.000.aanwees. De EVC heeft dit kunnen doen op grond van een negen jaar geleden gesloten overeenkomst krachtens welke het dag blad erkent een schuld van f. 30.000. aan de EVC te hebben. „De Waarheid" van zaterdag j.l. be strijdt dat het aan deze vroeger nauw aan de CPN gelieerde vakbeweging geld schuldig is. Daarentegen zou „De Waar heid" een vordering op de EVC hebben. Het blad schrijft dat de boekhouder enkele dagen geleden een belangrijk be drag aan een krediteur van de giroreke ning wilde laten afschrijven. Zaterdag zei deze krediteur het geld niet te heb ben ontvangen. Bij navraag bleek dat PTT de opdracht niet had uitgevoerd, omdat er beslag op was gelegd. Volgens „De Waarheid" heeft de „Gortzak-Brandsen-kliek" deze actie ondernomen met het doel de verschij ning van het blad onmogelijk te maken en het blad verdacht te maken bij de krediteuren. De EVC zou de vordering bij de president van de Amsterdamse rechtbank, mr. U. W. H. Stheeman, aan hangig hebben gemaakt op het moment dat „De Waarheid" een belangrijk be drag aan een leverancier wilde betalen en mr. Stheeman had „een anti-commu nistische houding aangenomen zonder recht te doen". In „De Waarheid" stonden niet te fei ten te lezen die de Amsterdamse advo caat mr. Th. Ph. van Raalte ons zater dagavond namens de EVC meedeelde. „Ik sta geheel buiten deze broedertwist", aldus mr. Van Raalte. „De EVC is ech ter by mij gekomen met een in 1951 uit geschreven schuldbekentenis van f. 30.000 volgens welke „De Waarheid" zich ver bindt dit geld te besteden voor het aan leggen van een papiervoorraad voor periodieken van de EVC. die op de per sen van dit dagblad werden gedrukt. In middels is aan deze relatie een eind ge komen en nu eist de EVC het geld terug". Mr. Van Raalte zei dat „De Waarheid" na ampele besprekingen en vele aan maningen niet bereid bleek de schuld te voldoen. „Ik had de schuldbekentenis uiteraard zondermeer aan een deurwaar der in handen kunnen geven, maar voor alle zekerheid heb ik het papier aan de president van de rechtbank ter tekening voorgelegd. Ik kan my overigens niet herinneren dat de president een zo dui- delyk gestelde schuldbekentenis ooit ge weigerd heeft te tekenen. Dit is een zeer gebruikelijke procedure". Vanmorgen om negen uur begon de ledenvergadering .tijdens welke de con- gTesserende portiers verwelkomd werden door de burgemeester van Noordwijk. IN AMSTERDAM-NOORD: Gewonde lag uur op straat (Van onze Amsterdamse correspondent) Een man die door een val uit een in validenwagentje cën bekkenfractuur had opgelopen heeft op slechts enkele tientallen meters afstand van een GGD-post een uur achtereen op straat gelegen voordat een ambulance arri veerde die hem naar een ziekenhuis bracht. Deze was de heer J. H. Rooth uit Amsterdam-noord, wiens invali denwagentje op de Wingerdweg aldaar kantelde doordat de ketting van het hulpmotortje tussen de spaken van het voorwiel was gekomen. In Amsterdam-noord (dat evenveel inwoners telt $ls Zwolle) is op be paalde uren van de dag slechts een am bulancewagen van de GGD gestatio neerd. Deze was op het bewuste ogen blik echter met een ander verkeers slachtoffer op weg naar het zieken huis het is gebruikelijk dat zodra de ziekenauto uit noord het IJ over steekt een vervangende wagen uit de stad naar het noordelijk stadsdeel wordt gezonden. Waarschijnlijk door de drukte op het spitsuur het ongeval had om half zes *s avonds plaats duurde het een uur eer deze auto op de Wingerdweg arriveerde. Omwonenden, die zeer verontwaar digd waren over het lange uitblijven van de ambulance, hebben de wijkraad verzocht bij het gemeentebestuur aan te dringen op een doeltreffender mel dingssysteem bij de GGD. REDACTRICE SCHOOLBLAD NAAR KOPENHAGEN (Van onze Haagse redactie) De jeugdige Haagse scholiere Josje Hagers, hoofdredactrice van de „School- uil" de schoolkrant van de „Vrye school" is vandaag per KLM voor 14 dagen naar Kopenhagen vertrokken. Zij krijgt de passage door de KLM gratis aangeboden. Josje Hagers is ook hoofdredactrice van de „Interscholaire", waarin eens per jaar de beste artikelen uit alle Haagse schoolbladen gepubliceerd worden. De Interscholaire is aangesloten bjj de Ned. Schoolpers Unie, die op haar beurt weer deel uitmaakt van de „European School Magazines Association". Josje Hagers zal in opdracht van de Nederlandse Schoolpers Unie in Kopen hagen contact opnemen met de Deense zusterorganisatie, de „Dansk Skoleblads- rad", voor het instellen van een vergelij kend onderzoek naar het peil van de Deense schoolbladen, speciaal wat be treft de uiterlijke verzorging hiervan en de organisatievorm van de Deense re dacties. Voorts zal zij de mogelijkheid bespreken om te komen tot uitwisseling van schoolbladen en redacteuren tussen Nederland en Denemarken. De Deense schoolkranten worden be schouwd als de best verzorgde en de meest originele in Europa. De Neder landse redacteuren van schoolbladen kunnen van hun Deense collega's nog veel leren, zo verklaarde Josje Hagers. BRAND IN KEUKEN: DODE EN GEWONDE Een 51-jarige mevrouw uit Amster dam is in het Wilheiminagasthuis over leden aan de verwondingen, die zij bij een brand in de keuken van haar wo ning had opgelopen. Haar 55-jarige man, die ook brandwonden opliep, wordt nog in het ziekenhuis verpleegd. De vrouw was in de keuken van haar woning aan de Lomanstraat bezig. Zy is waarschijnlijk onwel geworden en te gen een brandende petroleumkachel ge vallen. De kachel viel om, waardoor zy in brand is geraakt, terwyl ook brand in de keuken ontstond. De man haalde zijn vrouw uit de brandende keuken en liep daarby zelf ook brandwonden op. Het echtpaar werd naar het Wilhei minagasthuis vervoerd, terwyl buren de brand blusten. De vrouw was er het ernstigst aan toe. 's Avonds is zij in het ziekenhuis aan de verwondingen be zweken. Morgen weet U méér! Wat in de Verenigde Staten als het grootste tot dusverre ooit over het noor delijk gedeelte van de Atlantische Oceaan uitgevoerde commerciële lucht transport wordt beschouwd, zal volgende week zijn beslag krijgen. Dan zullen n.l. acht voor dit doel van de KLM gehuur de vliegtuigen de decors, draaitonelen, requisieten, actrices, acteurs en technici van de Amerikaanse musical „My fair lady" van New York overbrengen naar Moskou. Vandaag en morgen worden zeven toe stellen van de Nederlandse luchtvaart maatschappij volgestouwd met alle goe deren, die bij de jarenlange uitvoering van George Bernhard Shaws gemoder niseerde „Pygmalion" in New York zijn gebruikt. Het inladen is zodanig voor bereid, dat men morgen gereed zal zijn. Zodra een toestel vol is, zal het vertrek ken. Alle vliegtuigen zullen zonder tus senlanding van New York naar Amster dam vliegen en vandaar, na een opont houd van ongeveer anderhalf uur. op stijgen voor de rest van de vlucht naar Moskou. Zy zullen dus niet ongeveer tegelijkertijd op Schiphol aankomen. Advertentie Eenvoudiger - Goedkoper. Off. Dealer VERDAMSTRAAT 6 - TEL. 23041 In Urk werd zaterdag de vlag getjesdag ter opening van het nieu we seizoen gehouden. In kleder dracht gestoken trekt de bevolking langs de gepavoiseerde schepen. Ongeveer vijfentwintighonderd onder delen zullen moeten worden vervoerd en de omvangrijkste daarvan zyn twee draaitonelen, die tot de zwaarste stuk ken van de gehele lading zullen beho ren. Deze gehele lading weegt in totaal niet minder dan ongeveer 65 ton. Bovendien zullen circa tachtig perso nen meegaan. Zevenenzestig actrices, acteurs, orkest, koorleden, zullen in een passagiersvliegtuig worden vervoerd. Twaalf technici zullen zich bevinden aan boord van de zeven vrachtvlieg tuigen. In Moskou zullen de goederen worden overgebracht naar het Stanislawsky- theater, waar op maandag 18 april alles in gereedheid zal moeten zyn voor de eerste voorstelling in de Sovjet-Unie op die dag. Meisje na val overledei. In de Ursulakliniek te Wassenaar is het bijna 2-jarige meisje M. Bosch van het Eeldeplantsoen in Den Haag over leden aan een schedelbasisfractuur die zij heeft opgelopen bij een val in een warenhuis. Het meisje was met haar moeder op de eerste etage en is in een onbewaakt ogenblik door de spylen van de balustrade gekropen. Zij viel van 4 meter hoogte. Tegenvoorstel van Makarios Aartsbisschop Makarios heeft Enge land een tegenvoorstel gedaan dat de omvang van de Britse bases op Cyprus stelt op 93 vierkante myl, zo is in krin gen uit de omgeving van de aartsbis schop meegedeeld. Waar Engeland be reid zou zijn het Turks-Cyprische com promis tot een gebied van 100 vierkante mijl te aanvaarden, zou het verschil tus sen Britten en Grieks-Cyprioten nog slechts neerkomen op zeven vierkante mijl. Prinses Puola deed self (met haar moeder) inkopen in de Belgische hoofdstad Belgische artilleristen hebben het afgelopen weekeinde de wacht be trokken bij de kanonnen, waaruit 101 saluutschoten zullen klinken in dien Prinses Paola het leven zal schenken aan een zoon. Aan een prinsesje zal deze eer echter niet te beurt vallen, omdat de 51 scho ten zijn voorbehouden aan een dochter van de Koning en omdat alleen een zoon van Prins Albert en Prinses Paola een mogelijke troonopvolger zal zijn. In kasteel-Belvedere in Brussel, de residentie van Prins Albert en Prinses Paola. zijn alle voorbereidingen voor de spoedig te verwachten blijde gebeurte nis getroffen. Uit alle delen van Bel gië is delaatste weken een overstel pende hoeveelheid pakjes met kleding voor de baby bezorgd. Het verschil dat het Belgische protocol maakt tussen een zoon of een dochter, is door Prin ses Paola niet gevolgd. Ongeacht wat het zal zijn heeft zij besloten tot een roze uitzet en. prinsje of prinsesje, het zal slapen onder een roze sprei, in een wieg waarvan de tule met roze strik ken is versierd en gekleed worden in roze hemdjes. Samen met haar moe der. Donna Ruffo, heeft de 22-jarige prinses de afgelopen maanden inkopen gedaan in Brussel en zelf de meubels uitgekozen voor de kinderkamer, die in zeer eenvoudige stijl wordt ingericht. De naam voor de elk ogenblik te ver wachten telg van het Belgische ko ninklijke geslacht is nog niet vastge steld. Wel is hekend. dat indien het een prins zal zijn. hij geen nieuw te creëren titel zal dragen. De traditio nele titels van het Belgische konings huis zijn „Hertog van Brabant" voor de troonopvolger en „Graaf van Vlaanderen" voor de broer van de Ko ning. een titel, die thans wordt gedragen door Prins Karei, de broer van Koning Leopold. Prins Albert heeft de titel van Prins van Luik. hetgeen echter geen traditionele titel is en hem werd gegeven toen wijlen Koningin Astrid haar zoon in Luik aan de in woners van die stad voorstelde. De peetouder» van het prinsenkind zullen Koning Leopold en de moeder van Prinses Paola, Donna Ruffo, zyn. Hoewel ook daarover nog geen beslis sing is genomen, zou het in de bedoe ling liggen het eerste kind van Albert en Panla te dopen in de St.-Goedele- kerk, waar het huwelyk van de ouders het vorige jaar werd Ingezegend, ais het een jongen is en in de kapel van het kasteel-Belvedere als het een meisje mocht zyn. Prinses Paola zal by de bevalling worden bygestaan door prof. Straet- mans uit Brussel. In de kinderkamer zal de scepter worden gezwaaid door de 26-jarige kinderverzorgster Adrienne Cardyn. Nog steeds Hongaarse terechtstellingen Er worden in het Westen nog steeds berichten over terechtstellingen van minderjarigen in Hongarije in verband met de opstand van ruim drie jaar ge leden ontvangen en de officiële Hon gaarse tegenspraken hebben de zorgen die men zich in het Westen hierover maakt niet weggenomen, zo heeft Sir Leslie Munroe, de speciale vertegenwoor diger van de Algemene Vergadering der Ver. Naties voor de Hongaarse kwestie, gisteren in Genève verklaard. Als de Hongaarse autoriteiten niets te verbergen hebben zouden zjj een bezoek van my aan Hongarye op prijs stellen, zo meende hjj. „Ontkenningen en open bare verzekeringen die de Hongaarse leiders in het verleden hebben afgelegd zyn niet altijd van zodanige aard ge weest om geloof in hun oprechtheid aan te moedigen, zoals het lot van (oud- premier) Imre Nagy en anderen helaas heeft aangetoond." Sir Leslie toonde zich ingenomen met een gedeeltelijke amnestie die de Hon gaarse autoriteiten hebben afgekondigd, doch hij betreurde het, dat die amnes tie beperkt bleef tot mensen die wegens deelneming aan de opstand tot gevan genisstraffen van zes jaar of minder waren veroordeeld, terwijl toch juist veel mensen zwaardere straffen hebben ge kregen. Voor f. 25.000 aan juwelen te Den Haag gestolen In een villa in het Benoorden hout- kwartier in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag ingebioken De villa wordt bewoond door een juwelier, die veel kostbare voorwerpen in huis had. De inbreker of inbrekers wistien' tijdens de afwezigheid van de bewoners binnen te dringen door een ruitje aar de zijkant van de villa in te drukker Er wordt voor een waarde van f 25.000 aan juwelen gemist. De brandkast, waar in zich ook kostbare juwelen bevonder werd ongemoeid gelaten.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9