Franse scholieren weer naar huis Alphen zullen zij beslist niet vergeten Nut vakorganisatie onlangs bewezen met stengelaaltje Inzake Nieuw-Guinea voerde de regering een emotioneel beleid Misdadige toeristen overvielen Venlose chauffeur in de nacht MAANDAG 11 APRIL 1960 Frankrijk volwaardig lid van „atoomclub" De „New York Times" weet te melden dat de Franse ambassadeur in de V.S., Hervé Alphand, het Amerikaanse Con gres formeel heeft gepolst over de even tuele toelating als volwaardig lid van de „atoomclub". Alphand zou willen weten of het Con gres en in het bijzonder de Congrescom- 1 missie voor kernenergie, nu geneigd is Amerikaanse kerngeheimen aan Frank rijk te „verklappen". Volgens de „New York Times" ziet men in deze poging van Alphand een aanwijzing voor verdere stappen van De Gaulle bij Eisenhower tijdens het komende bezoek van de gene raal aan de V.S. Men verwacht dat De Gaulle, nu Frankrijk twee kernproeven heeft geno- j men, bij Eisenhower zal aandringen op eenzelfde behandeling als Engeland op dit punt krijgt. Zoals bekend krijgt En geland kerngegevens en materiaal van Amerika om wapens te maken. De „New York Times" schrijft dat Congres noch regering bereid zijn om Frankrijk als een volslagen lid van de „atoomclub" te aanvaarden. De militaire kernovereenkomsten tus sen de V.S. en Frankrijk voorzien slechts in de levering van kernmateriaal voor het prototype van een door de Fransen ontworpen kernreactor voor een onder zeeboot en het verschaffen van algemene inlichtingen over kernwapens. Verscheidene NAVO-landen, waar onder Nederland, hebben meer inlich tingen op kerngebied gekregen dan Frankrijk. Volgens Amerikaanse func tionarissen is een der moeilijkheden die een verdergaande regeling met Frankrijk in de weg staan, de Franse weigering om het opslaan van Amerikaanse kernwa pens in Frankrijk toe te staan zonder een veto over het gebruik ervan. Advertentie Vanmorgen om half negen zijn de 86 Franse jongens en meisjes met hun leraren en leiders, die drie dagen in Alphen op uitnodiging van het hoofd van de Openbare Uloschool, de heer C. H. Knook, te gast zijn geweest weer naar hun woonplaats Colombelles bij Caen in Normandië vertrokken. Ook nu weer een ontroerend afscheid. Immers uit alles bleek, dat de Franse jongens en meisjes in die enkele dagen veel vriendschap hebben verworven, zowel bij hun pleegouders als bij de scholieren van de Uloschool. Er behoeft dan ook niet aan getwijfeld te worden, dat als de heer Knook volgend jaar weer een tegenbezoek gaat brengen hij daarvoor zeker belangstelling zal kunnen wekken bij de leerlingen van zijn school en hij zeker op een allerhartelijkst onthaal kan rekenen in Normandië. Ook zaterdag en zondag hebben de Franse gasten weer bijzonder geslaagde tochten door ons land gemaakt. Zater dag ging het eerst naar Amsterdam voor een bezoek aan een museum waarna vervolgens door de Zuidhollandse polders gereden werd over Woerden naar de Al- blasserwaard. Het waren hier de talrijke molens die de aandacht hadden van de jongelui. Bijzonder werd het op prijs ge steld, dat een der molens ter ere van het Franse bezoek in bedrijf werd gesteld die daartoe nog eens extra goed bezichtigd werd. Hierdoor waren de autobussen za terdagavond wat later op het Thor- beckeplein terug dan aanvankelijk de bedoeling was. VERTRAGING ONDERZOEK SCHROOTAFFAIRE De Hoge Autoriteit van de EGKS heeft te verstaan gegeven dat een vertraging bij het onderzoek naar fraude met scheepssloopschroot in Nederland vorig jaar niet aan haar te wijten was, doch aan de Nederlandse regering. De Nederlandse socialistische afge vaardigden jhr. mr. M. van der Goes van Naters en G. M. Nederhorst hadden de Hoge Autoriteit onlangs gevraagd of het juist was dat de Hoge Autoriteit vorig jaar januari aan de Nederlandse minis ter van Economische Zaken een „aan vullend onderzoek" naar bepaalde onre gelmatigheden had gevraagd en dat zij pas negen maanden later, op 19 oktober 1959, stappen bij de Nederlandse Justitie had gedaan om tot een straf rechtelijk onderzoek te geraken. De Ne derlandse afgevaardigden vroegen daar bij tevens naar de oorzaak van deze ver traging. In antwoord hierop verklaart de Hoge Autoriteit nu dat de Nederlandse minis ter van Economische Zaken, die de vol ledige medewerking van de Nederlandse autoriteiten had toegezegd, pas acht maanden nadat het verzoek was gedaan had meegedeeld dat de economische controledienst die bij het onderzoek moest worden ingeschakeld, „niet vol doende bevoegdheden" hiervoor bezat. De Hoge Autoriteit heeft zich toen, in oktober vorig jaar, tot de Nederlandse Justitie gewend, aldus het antwoord. De ministers Beerman en de Pous heb ben geantwoord op de jongste vragen van de Tweede Kamerleden de heren Van der Goes van Naters en Nederhorst (PvdA) over het onderzoek met betrek king tot frauduleuze handelingen met schroot. De ministers menen niet te kunnen onderschrijven, dat er sprake is geweest van ernstige vertraging. Slechts is bij de voorbereiding van het onderzoek enige stagnatie opgetreden doordat een be spreking van de procureur-generaal met vertegenwoordigers, op verzoek van laatstgenoemden, enige tijd moest wor den uitgesteld, als gevolg van bijzondere omstandigheden. Bij het verzoek tot het instellen van een onderzoek noemde de hoge autori teit met name een periode, eindigende op 30 april 1957, hetgeen kennelijk ver band hield met het feit, dat het rapport van de Fiduciaire Suisse zich tot die periode beperkte. Het behoeft geen betoog, dat aanwij zingen van fraude, gepleegd na deze datum evenzeer voor onderzoek in aan merking komen, aldus het antwoord. Jongetje te Leidschendam verdronken (Van onze Haagse redactie) Zaterdagmorgen heeft zich te Leid schendam een tragisch verdrinkingsge- val voorgedaan, waarbij een 4-jarig jon getje, wonende aan de Voorburgseweg het leven verloor. Het ventje zou naar zijn vader gaan die in zijn tuin aan het werk was maar is in de langs de ouder lijke woning lopende sloot geraakt. Toen het kind na een half uurtje niet op de tuin was aangekomen, ging de vader zoeken en vond zijn zoontje in de sloot. Hoewel een dokter nog geruime tyd trachtte de levensgeesten door toepas sing van kunstmatige ademhaling weer op te wekken, bleek het jongetje reeds overleden te zijn. Gisteren ging het naar Noord-Holland naar de overkant van het IJ vanwaar men naar Volendam reed, dat natuurlijk werd aangedaan voor het maken van foto's en het kopen van soeveniers. Er werd een boottocht gemaakt naar Mar ken, dat voor velen eveneens een onge kend evenement betekende. Moe maar zeer voldaan arriveerden allen weer in de beste stemming in Alphen. Een gis teravond gespeelde voetbalwedstrijd ein digde in een 31 zege voor de Franse jongens. Tot de volgende keer (Foto Leldsch Dagblad) AMERIKAAN BIJ BOTSING GEDOOD In de nacht van zaterdag op zondag is een personenauto, bestuurd door de 43-jarige Amerikaanse zeeman Cum mins, op de Rijksweg Lochem-Zutphen in de gemeente Warnsveld tegen twee bomen gebotst. De in Vlaardingen do micilie houdende heer Cummins kwam daarbij om het leven. In de auto zaten voorts mej. Magareth A. Ross en de heren Robinson en Tor rance. die allen deel uitmaken van het Amerikaanse leger. Beide eerstgenoem- den werden zwaar, de heer Torrance lich gewond. Allen zijn overgebracht naar het algemeen ziekenhuis te Zuthpen. Het gezelschap was op weg van Bremen naar Vlaardingen. De auto werd totaal vernield. Jaarrede voorzitter Bloembollencultuur Aan de vooravond van de viering van het honderdjarig bestaan van de Koninklijke Vereniging voor Bloembollencultuur heeft de voorzitter, jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen' tot Pannerden, in zijn vanmorgen tijdens de te Haarlem gehouden algemene vergadering uitgesproken openingsrede, aandacht besteed aan de toekomst. „De vereniging heeft een uitermate grote invloed gehad op de uitbouw en de ontwikkeling van het bloembollenvak"zei spreker, die voorts opmerkte dat overal en op welhaast alle terreinen der samenleving, het samenwerken in groter verbanden noodzakelijk maakt. Mr. van Riel tijdeus VVD-vergadering: leid der liberale Kamerfracties. Mr. Van Riel gaf zijn visie op de vraag stukken rond Nieuw-Guinea. Naar zijn mening kan dit gebied op grond van nn- naam „Signal-Fire" een internationale I ze beloften aan de Papoea's niet worden De Publiekrechtelijke Bedrijfsorgani satie, die zo kenmerkend is voor de na oorlogse periode, heeft met voor velen nog overrompelende snelheid de mede zeggenschap der werknemers in de orga nisatie en de leiding van het bedrijf schap gebracht. Van de stelling, dat bij groter verban den een minderheid de ontwikkeling niet te zeer in de weg mag staan "waarom men deze verbanden met verordende be voegdheid heeft bekleed), zou als ty pisch voorbeeld kunnen gelden de ont wikkeling van het 2 cent per roe-fonds voor wetenschappelijk onderzoek en on persoonlijke reclame tot het huidige cen traal bloembollencomité, dat zijn gelden uit de algemene vakheffing kan ver werven. Hoe is op dit gebied het inzicht gerijpt, hoezeer beseffen wij allen de grote waarde van het wetenschappelijk onderzoek en van de onpersoonlijke re clame en hoe beseffen wij zelfs dat deze laatste zeker dan nodig is als in moei lijke tijden onze verkoop in het buiten land moet worden ondersteund, aldus spreker. Mogelijk De grotere verbanden, maken het op treden als bedrijfstak in haar geheel mogelijk, maar zü verlangen samenwer king van tal van groepen en voor tal van belangen en deze samenwerking kan praktisch slechts tot stand komen door het instituut van de vertegenwoordiging. Het is deze „indirecte" belangenbehar tiging die velen soms het gevoel geeft dat zij geen invloed meer hebben op de gang van zaken en in zekere mate is dit juist. Spreker schetste het belang en de be tekenis van de vereniging, die als grote, algemene bloembollenvakorganisatie praktisch alle vakbeoefenaren bereikt. Bewijs Dezer dagen is nog bewezen, aldus spreker, hoe serieuze initiatieven tot volledig succes kunnen leiden, toen de zorg voor de gevolgen van het stengel aaltje op aandringen van onze groep „De Tulp" en ondersteunend door ons hoofdbestuur tot een algemeen aan vaarde en zeer bevredigende regeling in het Produktschap voor Siergewassen heeft geleid. Eendrachtig is in de gehele tuinbouw stelling genomen tegen de opheffing van de vestigingseisen, nu deze juist ook in internationaal verband instemming hadden gevonden. Zeer belangrijke veranderingen teke nen zich af en de thans aan de orde zijnde wellicht versnelde uitvoering van de Europese Economische Gemeenschap plaatst wellicht eerder dan men denkt ook het bloembollenvak voor een ver snelde evolutie in de huidige verhou dingen. Zullen wij onze jeugd er niet op moeten voorbereiden om er zo nodig toe te kunnen overgaan om naast ons grondstoffenbedrijf, de bollen, ook een produktie- en verkoopsbedrijf ter hand te nemen voor ons eindprodukt, de bol- bloemen?, aldus vroeg spreker zich af. Straks zullen de voormannen niet al leen in produkt- en bedrijfsschappen de belangen moeten behartigen maar ook in organen van internationale samen werking. Wordt het geen hoog tijd dat men heenstapt over al het jarenlang geharrewar over het eigen beurs- kantoorgebouw dat nu bijna een halve eeuw tot onderlinge narigheid aanlei ding geeft, wat het alleen maar nog veel kostbaarder maakt des te langer er gewacht wordt? Zal het instituut van de algemene ver gadering, met een in zekere mate mee gegeven mandaat, ook in die toekomstige verhoudingen ongewijzigd gehandhaafd kunnen blijven, zo besloot spreker. OEFENING „SIGNAL FIRE" In het afgelopen weekeinde Is onder de fall-out-oefening gehouden. De navol gende landen hebben daaraan deelge nomen: België, Denemarken, Engeland, Frankrijk, Nederland en Noorwegen. Het doel van de oefening was het be proeven van een uniforme berichtgeving omtrent kernwapenexplosies in oorlogs tijd en het daaruit voortvloeiende ge vaar van een fall-out voor de nabuur landen. De leiding in Nederland berustte bij de rijksinspecteur voor oefening bescher ming-bevolking. Van Nederlandse zijde namen aan de oefening deel de A.B.C.- dienst en de verbindingsdienst van de nationale en provinciale bescherming bevolkingscommissie. Het deel van de oefening dat zich in Nederland afspeelde was speciaal be doeld voor de staf en de A.B.C.-dienst. Zij voltrok zich voornamelijk in de bun kers en kelders van de commando-pos ten en betrof voornamelijk het werken op de kaart. Bij de oefening is gebleken, dat er zich niet al te veel moeilijkheden voordoen over de uniforme berichtge ving omtrent kernwapenexplosies in oor logstijd tussen de verschillende NAVO- landen. VERHOREN NEERGESTORT RECLAMEVUEGTUIG De op vrjjdag 22 januari j.l. onder de Engelse kust in zee gestorte een-moto- rige Fokker S-ll, het reclamevliegtuig met dc registratieletters PH/SIK, dat eigendom was van een 42-jarige inwo ner van Maastricht, heeft vlak voor het neerstorten enkele malen vlak langs de Noorse tanker „Sagona" gevlogen. Dit hebben drie leden van de beman ning van dit schip verklaard, die vrijdag j.l. op verzoek van de rechter-commis- saris te Maastricht per vliegtuig uit Manchester naar Schiphol zijn gereisd om daar verhoord te worden door twee leden van de dienst luchtvaart van de Rijkspolitie. Later op de dag hebben zij dezelfde verklaring onder ede bevestigd tegenover de rechter-commissaris in Amsterdam. De verhoren duurden tot diep in de nacht. Naar bekend bevindt de eigenaar van het luchtreclamebedrjjf zich sinds mid den februari in voorarrest, omdat hij ervan wordt verdacht het toestel opzet telijk te hebben laten verongelukken, teneinde de uitkering van de verzekering f 30.000 in handen te krijgen. Naar aanleiding van de verklaringen der drie Noren meent de Justitie thans te kunnen aannemen, dat de veronge lukte vlieger van het toestel, de 23-jarige Bernard Kleijn uit Gouda, die in dienst stond van het luchtreclamebedrijf. vlak voor hij in zee stortte gepoogd heeft de aandacht van de bemanning van de Noorse tanker op zich te vestigen. In dit stadium van het gerechtelijk voor onderzoek tegen de eigenaar kan de vraag of hij dit deed omdat hij werkelijk in moeilijkheden verkeerde, dan wel op dat hij terstond zou worden opgevist na in zee te zijn terecht gekomen, niet wor den beantwoord. Tijdens de jaarvergadering van de I verklaarde hierna, dat zijns inziens de VVD te Hilversum hebben mr. H. van i KNVB-töt-o geen monopolie behoeft te Riel (Eerste Kamer), en mevr. H. van krijgen. Naar zijn smaak behoort ook SomerenDowner, mr. Berkhouwer, mr. j de Caritaspool gelegaliseerd te worden. Geertsema en prof. Oud (Tweede Ka mer) geantwoord op vragen over het be- TotO-problemen KASSIER UIT TIETJERK IS WEER TERECHT NAAR DE BORNIAKLIN1EK (Speciale berichtgeving) De voortvluchtige 60-jarige kassier van de Coöperatieve Boerenleenbank te Tietjerk (Fr.), is terecht. Hij heeft vrij dagmorgen zijn familie te Tietjerk tele fonisch meegedeeld, sedert zijn verdwij ning in Amsterdam te verblijven. Tij dens dit telefoongesprek deed hij een beroep op zijn zoon hem per auto uit de hoofdstad terug te halen. Dit is gebeurd. Bij terugkomst in Friesland moest de kassier, die in overspannen toestand verkeerde, evenwel op eigen verzoek worden opgenomen in de Bornia-kliniek in Leeuwarden. Het controle-onderzoek van de admi nistratie van de bank dat uitgevoerd wordt door de kassier van de Boeren leenbank te Wartena, de heer J. Visser en door de inspecteur van de Centrale Raiffeisenbank. de heer W. Wissema uit Leeuwarden, is met kracht voortgezet. Daarbij is men opnieuw voor raadsels in de administratie komen te staan, waar voor geen verklaring kon worden gege ven. De Leeuwarder Officier van Justi tie, mr. M. H. Gelinck, verklaarde naar aanleiding van de resultaten van het onderzoek, dat vermoed wordt, dat de kassier fraude heeft gepleegd door het vervalsen van handtekeningen. overgedragen. Hy wees erop. dat het Ne derlandse beleid rond dit gebiedsdeel in verlopen jaren niet in alle opzichten een verstandsbeleid, doch veeleer een emo tioneel beleid is geweest. „Wij moeten daarvan thans de consequenties dragen en bereid zijn daarvoor offers te bren gen binnen de grenzen van verantwoor delijkheid en mogelijkheid. Er is geen vrije beslissing meer moge lijk," zo verklaarde mr. Van Riel onder ovationeel applaus van de ongeveer 600 partij-afgevaardigden. „Wij behoren ter zake achter de regering te staan". Mr. Van Riel zei voorts, dat Indonesië militair constant sterker wordt door hulp uit het Oostelijk blok. In een con flictsituatie zullen de Afro-Aziatische landen achter Indonesië staan. Een oor log is voor ons onbetaalbaar, temeer daar het Suezkanaal dan voor ons ge sloten wordt. Voorbereiding van defen sie reikt reeds tot de uiterste grens van onze draagkracht. Onwelkom In zeer voorzichtige termen duidde mr. Van Riel erop, dat de Verenigde Staten en Engeland een aanval op Nieuw-Guinea zeer onwelkom zal zijn. Wij zouden bij een gewapend conflict wellicht op militaire hulp in een of an dere vorm kunnen rekenen. Daardoor is naar zijn mening rond Nieuw-Guinea een soort NAVO-situatie ontstaan, die Indonesië niet bepaald animeert. Wij van onze kant moeten voorkomen, dat het (vooroorlogse) Urbina-schandaal (waarbij de gouverneur van Curasao gevangen werd genomen) zioh niet zal herhalen. „Wij moeten zorgen voor vol doende bescherming, ook tegen infiltra tie", aldus mr. Van Riel, die geenszins verheelde, dat wij geen Nederlandse sol daten hebben opgeleid voor de strijd in de tropen en er ook geen kleding voor hebben. „Maar," zo zei hij, „je weet nooit hoe op een gegeven moment je bondge noten uit de luaht kunnen komen val len". Niet teveel verwachten Dezelfde spreker waarschuwde verder tegen te ihoge verwachtigen van loons verhogingen op grond van uitsluitend gestegen produktiviteit. welke laatste ook een gevolg kan zijn van zeer grote investeringen, waardoor arbeidskosten weinig meer op de produktie drukken Naast het kriterium van produktiviteit dienen nog andere te worden gehan teerd, bijvoorbeeld dat van vraag en aanbod op de arbeidsmarkt. Mr. Oud wees er hierbij op, dat ook aandeelhou ders van gestegen produktiviteit in be drijven moeten kunnen profiteren. Mr. Berkhouwer verklaarde zich op nieuw tegenstander van een gelimiteerde toto. Het sportinitiatief dient naar zijn mening gehonoreerd en gelegaliseerd te worden. Aan een maximuminzet van f. 2,per week voor volwassen kan een gezin naar zyn mening niet ten onder gaan. Tachtig procent van ons volk ziet de tot niet als zondig. Mr. Geertsema Prof. Oud zei nog, dat thans in de regering wordt samengewerkt op basis van een aanvaard sociaal, economisch en financieel beleid. Hij zou het bijzon der betreuren, indien bij amendering van het toto-ontwerp enkele ministers hun portefeuille zouden neerleggen. Dit zou het einde van de regering betekenen. Hij wees er daarby op, dat de totokwestie feitéUjk buiten de grondslag van de sa menwerking staat. Als oplossing voor deze moeiiykheid, zo herhaalde prof. Oud zyn reeds in Purmerend geuite ad vies. dat het beter zou zyn indien de re gering zich bij voorbaat bereid zou ver klaren om zich by enige uitspraak van de Kamer neer te leggen. Mevrouw Van Someren verdedigde algemene commerciële televisie, waar van de exploitatie zou overeen moeten komen met de exploitatiemethoden van dagbladen ten aanzien van de redactio nele onafhankelykheid van adverteer ders. SIKKENS: 17% DIVIDEND De winst van Sikkens groep NV te Sassenheim na afschrijvingen en belas tingen heeft in het afgelopen boekjaar f. 3.296.000 bedragen tegenover een winst over 1958 van f. 2.596.000, aldus deelt de directie mede. Aan de algemene vergadering van aandeelhouders zal worden voorgesteld 17 dividend in contanten uit te ke ren over het gehele thans uitstaande aandelenkapitaal ad. f. 5.881.200. Over 1958 werd 22 uitgekeerd over het ge plaatst aandelenkapitaal van f. 3.136.300 Dit kapitaal werd ultimo 1958 door een claim-emissie verhoogd tot f. 4.705.000 en ultimo 1959 door een agiobonus tot f. 5.881.200. Drama ivas slotscène van pleziertocht (Speciale berichtgeving) In de stille lentenacht van zaterdag op zondag ontstond op de Wolfhezerweg te Oosterbeek een angstig rumoer. Een man werd met de dood bedreigd, vrou wenkreten verscheurden de nachtelijke stilte, een wanhopige chauffeur zocht zyn leven en zyn auto te redden. Dit drama was de slotscène van een nachtelijke tocht, die een pleziertocht scheen te worden toen de taxichauffeur H. Timmer mans te Venlo zaterdagavond opdracht kreeg een man en een vrouw de stad rond te ryden. Afrikaans overleg in Accra De conferentie voor positieve actie voor de vrede en de veiligheid in Afrika die vrydag, zaterdag en zondag te Ac cra is gehouden, heeft zondag Frankryk veroordeeld wegens het tot ontploffing brengen van atoombommen in de Sa hara. De proeven worden een „vyande- lyke daad" genoemd. De conferentie dringt er by alle regeringen en organi saties, in het byzonder die in Afrika, op aan Franse goederen te boycotten en Franse tegoeden te bevriezen. De conferentie waaraan werd deelge nomen door vertegenwoordigers van re geringen of politieke partijen en vak bonden uit twintig landen of gebieden, beveelt aan dat de volgende conferentie in juni wordt gehouden ter bespreking van een plan tot vorming van een Afri kaans vrywilligerskorps dat zich aan de zijde van de Algerijnse opstandelingen zou moeten scharen. Vertegenwoordigd waren o.a. Ghana, Guinea, de Verenigde Arabische Repu bliek. Frans-Togoland en Marokko. Onafhankeiyke Afrikaanse landen werd aanbevolen economische sancties tegen Zuid-Afrika te overwegen evenals het afbreken van de diplomatieke betrekkin gen met Zuid-Afrika. De bezichtiging van de stad werd ge volgd door een tocht door het nachtelijk landschap van de Maas en de Ryn. Er werd gestopt by heilige huisjes waar de nachteiyke toeristen zich even vermaak ten. Doch de chauffeur een rustig en wijs man bleef in zyn wagen en wachtte geduldig. Nymegen was de eer ste grote stad, Arnhem volgde. De man en de vrouw kregen nu eerst goed de smaak van de tocht te pakken. Het was vier uur in de nacht. „Naar Utrecht!" klong de opdracht. Ze reden door het rustig slapende Oos terbeek, doch by de Wolfhezerweg wilde het paar de sensatie van het bos in de nacht ondergaan. Toen de wagen onge veer 100 meter die oude, schilderachtige weg was ingereden werd de chauffeur bevolen te stoppen. De man en de vrouw schenen in het bos een wandeling te wil len maken, doch de vrouw kwam na enige tyd terug. Met een verleidelyk lachje trachtte zy de chauffeur ook van de natuur te laten genieten Maar deze, onraad vermoedend, bleef in zyn wagen. Toen veranderde de schijnbare idylle in een drama. De man kwam terug, dreigde de chauffeur dood te schieien: „De wagen uit. vooruit, gauw een beetje of ik schiet". Toen dit niet spoedig ge beurde kwam de vrouw die de boswan deling gebruikt had om een knuppel te zoeken de man te hulp. Nu vielen er sla gen en de chauffeur werd de wagen uit- geknuppeld. Doch deze, voor geen klein tje vervaard, wilde de motorkap open gooien om de motor onklaar te maken. Dit mislukte, hij werd geschept en van de wagen geworpen. In volle vaart zetten de misdadige toe risten de reis voort en de Venlose chauf feur stond eenzaam in de nacht, bly het leven eraf gebracht te hebben, doch woedend dat hy zyn wagen niet had kunnen behouden Nu is de politie van Oosterbeek. onder dc persoonlijke lei ding van de hoofd-inspecteur, bezig de wagen terug te vinden en natuurlyk ook de daders. K e r k e I ij k Leven PROF. DR. F. J. TH. RUTTEN GEHULDIGD Zaterdagmiddag is de oud-minister van O., K. en W., prof. dr. F. J. Th. Rutten, thans hoogleraar in de psycho logie aan de R.-K. Universiteit te Ny megen, ter gelegenheid van zyn zilveren ambtsjubileum door hoogleraren van de universiteiten van Nijmegen. Eindhoven en Leiden en talryke oudleerlingen en studenten spontaan gehuldigd. Prof. dr. A. Chorus, professor in de psychologie aan de Leidse Universiteit, schetste de verdiensten van de Jubilaris. „Prof. Rutten heeft de psychologie ryp gemaakt voor het maatschappelijk le ven", aldus spreker. Na zyn rede bood hy prof. Chorus een feestuitgave van het psychologisch studentenblad „Ga- wein" aan. Uit naam van de rector-magnificus sprak de secretaris van de senaat, prof. dr. L. H. Terlingen, gelukwensen uit. Hy herinnerde aan de onderwysrapporten van dr. Rutten, die men aan de univer siteit in Nymegen niet graag meer zou missen Na het aanbieden van geschen ken volgde in de namiddag een druk bezochte receptie. NOG EEN NEGER-AARTSBISSCIIOr Volgens een telegram uit Vaticaanstad zal op 8 mei wederom een neger tot aartbisschop worden gewijd Het is pat* Paul Zoegrana in Hoog-Volta Hy ver nam het nieuws van de benoeming bi- de doopplechtigheid van de Jongste zoor. van de president van de republiek Volta. Maurice Jameogo.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5