LFC huldigde op originele wijze een drietal prominente figuren Blonde Bonk en gebr. Neuteboom zagen vele oude bekenden terug KNZB en KNAU brengen hulde aan Kon. Ned. Voetbal Bond RONDE VAN NOORD-HOLLAND VOOR 22-JARIGE AB SLUIS MAANDAG 11 APRIL 1960 DIT IS UW VOETBALLEVEN" (Van een onzer verslaggevers) Anno I960.... Tijdstip van handeling: 9 april. We bannen het heden echter even uit onze gedachten en zetten de klok ruim een kwart eeuw terug. Schrijven dus 1934. In dat jaar zette een klein kereltje van nauwelijks elf jaar de eerste stap op wat zou worden een lange weg vol voetbal lief en leed. Hij was een jonge loot aan een de oudere voetbalgeneratie wèl bekende voetbalstam. Met name ge noemd: de Neutebooms! Waar anders dan bij good-old LFC deed hij zijn intrede. De naam van dit „Neuteboompje" was Jan. „Er is echter een tijd van komen en gaan", zegt een oud Nederlands gezegde. Zo óók voor de thans 37-jarige Jan Neuteboom, de aanvoerder van de Kanaries. Inmiddels zijn ruim 25 jaar verstreken en in dit lange tijds bestek verloochende de sympathieke, doch bovenal bescheiden figuur als Jan is, zijn voetbalafkomst niet. Kortom: hij werd een voetballer van klasse! Speelde met het geelzwarte shirt getooid zo'n 400 KNVB- wedstrijden en droeg óók vele malen in het „Leidse elftal" een steentje bij in het belang van „Koning Voetbal" in de Sleutelstad. meester"! Op zijn beurt revancheerde „meester" Prevoo zich en overhandigde thans zijn oud-leerling een kruikje geestrijk vocht. „Anders dan anderen" Niet iedere voetballer kan, als hij een streep zet onder zijn loopbaan en de „wapenrok" voor goed heeft uitgetrokken, bogen op zulk een staat van dienst. Vandaar dat men in LFC-kringen zich bezon over de wijze waarop men een en ander zou „versieren". De sfeer, die in de geel zwarte vereniging heerst, de band die de leden bindt, doch bovenal de wijze van organiseren we denken hier aan de door de amateurvereni ging zelf gebouwde lichtinstallatie en de herbouw van het door brand verwoeste clubgebouw! kenmerkt deze „grijsaard" onder de Leidse voetbalverenigingen als „anders dan anderen"! Dit „anders dan anderen" of te wel „Dit is Uw leven" bekend van t.v. en radio werd óók de basis waarop, en nu komen we op ons uitgangspunt 9 april 1960 terug, ditmaal onder het mot to „Dit is Uw voetballeven" een waarlijk uniek programma rond het afscheid van Jan Neuteboom was geweven. Niet om de scheidende Jan alléén, want óók twee andere prominente figuren met 400 wedstrijden in hun voetbalschoenen uit het geelzwarte kamp werden voor het voetlicht gehaald: n.l. Bouk Pijnakken en Jerry Neuteboom, bijgenaamd de „ijzeren"! Bram „Garthoff" Nu het werd „versierd". Dank zy het harde werken van de „Grote Vier" van wie Bram Missaar als Bram Garthoff - zoals de bekende radioreporter Jan de Troye, die als oud-Leidenaar en ASC-er op het toneel kwam, hem betitelde - fungeerde. Uiteraard had onze „Leidse Garthoff" niet zovéél overredingskracht nodlcr om zyn drie niets vermoedende „slachtoffers" op het toneel te doen plaatsnemen. Tevoren waren de betrok kenen met echtgenoten en ouders van huis gehaald en ten overstaan van een kleine kring LFC-ers en genodigden - o.w. Afdelingsvoorzitter mr. J. J. de Jongh - reeds toegesproken door de voorzitter van de „Grote Vier", de heer B. v. d. Vos, de verenigingsleider Frits van Waveren, mr. J. J. de Jongh namens de Afd. Leiden en door de Supporters vereniging bij monde van de heer B. Zonderop. Gelijk door naar school De eerste figuur, die ten tonele werd gevoerd was de heer G. Prevoo in sportkringen beter bekend onder de naam „Gerrit", oud-speler van ASC 1 en momenteel voorzitter van de roodzwarte vereniging -, die in de jaren 1938-1939 als onderwijzer aan de school van mees ter Bloemink, de nu blonde reus Bouk Pijnakken toen nog „Boudewijn" ge naamd onder zijn leerlingen telde. Ook in die tijd werd er reeds over „voet bal" nagepraat. Vooral na die bewuste wedstrijd tussen ASC en Hillinen (uit Hillegom), waarin de Leidenaars een 3-0 achterstand in de slotfase overbrugden en zich kampioen mochten noemen. Het feestvieren zat bij ASC wel „snor" in die jaren en gewapend met deze wetenschap zei de heer Prevoo dan ook thuis: „Ik kom niet naar huis vanavond en ga morgenochtend wel gelijk door naar school!" Het „nakaarten" de volgende ochtend in de klas vond een abrupt einde, maar de opmerking van de jonge Boudewijn, die deze op een vraag van zijn „mees ter" nog nét op de valreep maakte was Omstreden doelpunt Gespreksleider „Garthoff" bracht ver volgens de vaak „hete" duels tussen Al phen en LFC in de herinnering terug. Wedstrijden, waarover weken tevoren reeds werd gepraat, zo direct na de tweede wereldoorlog. Annonceerde de bekende crack uit de Rijnstreek: Dick Bouthoorn. Geconfronteerd met zijn drie „tegenspelers" haalde deze in ronde be woordingen enkele herinneringen aan deze „stevige" duels naar de voorgrond. Een jaar later (1947) was het voor LFC een succesrijk seizoen. Immers de geelzwarten konden de kampioensvlag hijsen. Na héél veel strijd met stadge noot ASC en daarvan kwam de toenma lige roodzwarte midvoor Joop v. Duin getuigen. Vooral over de beslissende stryd tussen de twee rivalen kwamen de tongen los. De Kanaries wonnen destijds, maar de wyze waarop werd ook nu nog bestreden en door de heer Van Duin met een foto Barend Senteur zou hands hebben ge maakt als aanvechtbaar bewijs in deze kwestie overgelegd. „Dan zou dus alsnog een nieuwe beslissingswedstrijd noodzakelijk zijn", zei prompt de heer Missaar en voegde gelijk de daad bij het woord. ASCLFC wordt opnieuw ge speeld, zo mogelijk met dezelfde spelers van toen, werd wederkerig besloten. Hij is gebroken, die poot Bouk Pijnakken was in zijn voetbal carrière niet altijd even fortuinlijk en brak tweemaal zijn been. De eerste maal gebeurde dit in een vriendschappelijke wedstrijd in Noordwijk tegen de club van die naam. Dit onfortuinlijke duel werd geleid door arbiter A. A. C. Dusee en óók deze bekende figuur in de Leidse sportwereld verscheen op de planken. Nog heel goed herinnerde hij zich de woorden van de robuuste LFC-er na zijn blessure, want toen men zich wilde over tuigen van de aard van Bouks verwon ding zei deze heel kernachtig: „Afblijven hij is gebroken die poot". Nadien was dit lot hem in Culemborg (tegen Vrienden schaar) nog éénmaal beschoren. Verge zeld van de oud UVS- en Lugdunum- doelman Van Well bracht de heer Du see een drietal karikaturen van de hand van Martin van Well mee. Gewapend met paraplu Bij de vele trofeën, die de voetbalver eniging Hillegom bezit, bevond zich opgehangen in het clubhuis ook een paraplu. Voor een buitenstaander onge twijfeld moeilijk te rijmen met de voet balsport, maar voor de insiders heel nauw daarmee verwant! Die bewuste paraplu was „krijgsbuit" en dateerde van 27 oktober 1952, de dag toen enkele mi nuten vóór tijd de wedstrijd LFCHille gom wegens „kleumen" een vroegtijdig einde vond. Gouke v. d. Meer de ge duchte midvoor van Hillegom uit die tijd, verscheen gewapend met dit op LFC veroverde „aandenken" aan de arm, onder grote hilariteit van de aanwezigen om nog éénmaal oog-in-oog te staan met zijn directe rivalen. De vete is al lang begraven, daarvan getuige de geste van v. d. Meer toen hij dit voor Hille gom „kostbare bezit" terugschonk aan de eigenares Schee ndekkers Van 1952 nam gespreksleider Missaar zijn aandachtig gehoor mee terug naar 1947. Weer naar ASCLFC en kwam Een moment van de huldiging van de drie LFC-spelers. V.l.n.r.: Jerry Neuteboom, M. van Well, Jan de Troye, Jan Neuteboom en Bouk Pijnakken. (Foto L-D./Holvast) met niemand minder dan Jan de Troye. Met de vlotheid deze radioreporter eigen, vertelde deze dat hij na de ontvangen uitnodiging om naar Leiden te komen en wetende waarom het ging. allereerst naar zijn „scheendekkers" verborgen op de zolder had gezochtDe tenge re figuur, die De Troye als voorhoede speler in zijn ASC-tijd was, had van de drie „slachtoffers" voor wie de gang van zaken deze avond een volkomen verras sing bleek, overigens in de duels tegen LFC weinig gemerkt. Hij had teveel ont zag getoond en was angstvallig uit de buurt gebleven. De sportieve radioman onthulde dat hij juist tegen LFC het tweede duel dat eindigde met 11 voor de eerste maal in zijn leven een man had „ge zoend". Het slachtoffer was Joop van Duin, die voor ASC's enige doelpunt had gezorgd. Overigens is het by die ene keer gebleven, want zo zei De Troye: „Het was afschuwelijk". Tenslotte overhandigde hij de „ere gasten" enkele cadeaus, waaronder een drietal tekeningen vervaardigd door „Dik". „Dit was Uw voetballeven" was ten einde en het kan niet anders worden gezegd: „LFC was wéér anders dan an deren". Voetbal in Engeland Wolves aan hoofd van eerste divisie Stan Cullls is zijn doel alweer dichter genaderd. De manager van Wolver hampton Wanderers de Engelse kam- pioensploeg die twee maanden geleden vrijwel uitgeschakeld werd geacht voor de titel in dit seizoen was zaterdag meer dan tevreden. Opnieuw had de „miljoenenploeg" van leider Tottenham Hotspur twee kostbare punten verspeeld, (tegen Evertoni En wat belangrijker was: zonder zelf te spelen had Wolver hampton de leiding veroverd in de eer ste divisie. Na 36 wedstrijden bezet Wolverhamp ton met 47 punten de eerste plaats. Ook Tottenham vergaarde 47 punten doch de Londenaren hadden daar 37 ontmoe tingen voor nodig. De Wolves kwamen, zoals gezegd, deze zaterdag zelf niet in het veld. Het league bestuur had de ploeg van Stan Cullis, die eigenlijk thuis tegen West Ham United moest uitko men, genadiglijk uitstel gegeven aange zien Wolverhampton drie spelers stopper Slater, linkshalf Flowers rechtsbinnen Broadbent moest af staan voor het Engelse team. dat te Glasgow tegen Schotland speelde. (11) De Wolves komen nu maandag tegen West Ham uit. Wil de ploeg haar kan sen op de „doublé" zaterdag 7 mei komt Wolverhampton in de Cup Final op Wembley uit tegen Blackburn Rovers behouden, dan zal van West Ham ge wonnen moeten worden. Immers. Wol verhampton heeft behalve Tottenham nog een concurrent. Dat is Burnley. Weliswaar heeft het team drie punten minder dan de kampioenen, doch Burn ley speelde pas 35 wedstrijden. Aston Villa, leider van de tweede divi sie. heeft aangetoond dat de degradatie van verleden jaar een „vergissing" is geweest. Hoewel de ploeg nog vier wed strjjden moet spelen is het al zeker dat Aston Villa volgend seizoen weer in de eerste divisie zal uitkomen. Runner-up Cardiff City behoeft voorts uit de laatste vier ontmoetingen slechts één punt te halen om ook zeker te zijn van promotie. De uitslagen in de eerste divisie luiden: ArsenalChelsea 14; Blackburn RoversNewcastle United 11; Black pool—Birmingham City 0—1; Everton— Tottenham Hotspur 2—1; Fulham— Leicester City 1—1; Luton Town—Man chester United 2—3; Manchester City- West Bromwich Albion 0—1; Notting ham ForestBurnley 01; Sheffield WednesdayLeeds United 10; Bolton WanderersPreston N.E. 21. Fraaie geschenken Deze unieke wijze van afscheid nemen en huldigen werd besloten met het aan bieden van cadeaus door voorzitter Van Waveren. Jan Neuteboom kreeg 'n fraaie staande klok, zyn broer Jerry een ring en de nauw aan het visserijbedrijf ver wante Pynakken ontving een werphen gel met molen. Trainer Rolfes offreerde namens le elftal en tech. commissie de scheidende „Jan" enkele gebruiksvoor werpen, terwijl de heer Massaar - beter bekend onder de naam Flip - namens een goede gever de drie feestvarkens in geelzwarte kleuren uitgevoerde kussens overhandigde. Namens de gehuldigden sprak Jan Neuteboom een treffend dankwoord. Namens hem zélf zei de scheidende aanvoerder: „Dit was de moeilijkste wedstrijd van myn leven", maar nooit had dit afscheid mooier kunnen zijn! Als waardig besluit bleef men onder de tonen van „The Rhithme Makers" nog wat gezellig bijeen voor een dansje, terwyl anderen nog eens even gingen „bomen" over voetbal-uit-de-oude-doos! bijzonder treffend: „Je ruikt zo lekker,als klap op de vuurpijl op de proppen Moeder Triebeis- en Thompsonbeker Blijken van grote waardering voor werk van KNVB voor Nederlandse sport De voorzitter van de KNVB, de heer A. L. M. Schroder, zal wel nooit gedroomd hebben ooit nog eens uit handen van zijn collega KNZB-voorzitter Jan de Vries een zwemonderscheiding te zullen ont vangen. Tijdens de algemene ver gadering van de Koninklijke Ne derlandse Zwembond, welke zater dag te Utrecht is gehouden, werd de „Moeder Triebels-beker" aan de Koninklijke Nederlandse Voet balbond uitgereikt. Niet, zoals voorzitter De Vries duide lijk maakte, om de geldelijke steun, die ook de KNZB van de voetbalbond mocht ontvangen, doch als blijk van grote waardering van de zwemwereld voor het werk dat de KNVB voor de Nederlandse sport heeft gedaan, doet en nog zal doen. Het organisatorisch belangrijkste agen dapunt was het bestuursvoorstel inzake do financiering van het nieuwe bonds- gebouw. Volgens dit voorstel zullen de verenigingen als jubileum-geschenk de KNZB een bedrag aanbieden ter grootte van het contributie-bedrag 1959, te vol doen in drie jaar. Het voorstel werd na enige discussie met grote meerdertieid aangenomen. In plaats van de heer F. Lagerwey. die wegens tijdgebrek als vice-voorzitter moest aftreden werd benoemd het be stuurslid mr. J. W. van der Krol. De af tredende secretaresse mevr. A. M. Sten- der-Degenhart werd opgevolgd door de heer S. Bolman. Tot bestuurslid werd voorts gekozen mevr. A. Vlothuizen Foursoff. De heren F. Lagerwey en E. J. Steek (Suriname) werden tot lid van verdienste van de KNZB benoemd. De volgende onderscheidingen werden nog uitgereikt: de gouden KNZB-medaille aan de heer A. Tordoir Bzn, het Van der Mast-schild aan Corrie Schimmel; de Bredius-medaille aan Cockle Gaste laars; de HDZ-krans aan Judith de Nijs; de Zwemkroniek-beker aan Marianne Heemskerk. KNAU-vergadermg Het waren zondag, tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de KNAU, twee functionarissen van de KNVB, de heren A. Schroder en L. Brunt (secre taris-penningmeester), die met glunde rende gezichten de Thompsonbeker In ontvangst namen. Niet, zoals ir. A. Pau- len, voorzitter van de KNAU naar voren bracht, voor de gelden die de KNVB be schikbaar stelde, maar als waardering voor het vele werk, dat de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond voor de sport in Nederland heeft gedaan. De heer Sdhröder zei in zijn dank woord, dat hij in het afgelopen Jaar de noden van die zusterorganisaties had le ren kennen en was vol bewondering voor het werk, dat de andere bonden verzet ten met zo weinig financiële middelen. „Wij," aldus de heer Schroder, „hebben er nog wel iets van kunnen leren." In zijn openingswoord memoreerde de heer Paulen de goede vooruitgang op atletiekgebled in het afgelopen jaar. „Het was een goed jaar, met goede re sultaten, maar wij zijn ons wel degelijk bewust van de grote achterstand die er in Nederland ln vergelijking met het bui tenland nog bestaat. In dit belangrijke Olympische Jaar zullen wjj er dan ook met nog meer energie de schouders on der dienen te zetten om met behoorlijke verrichtingen voor de dag te komen." De nationale teohnisohe commissie heeft een plan uitgewerkt om ook na de Spelen in Rome verder te kunnen bou wen aan het atllefaekpeil in Nederland en het ligt ln de bedoeling om in oktober 1960 een betaalde buitenlandse coach in dienst te nemen. Met de KNAU-trainers zal dan intensief gewerkt worden, het oog gericht op de Olympische Spelen 1964 in Tokio. De Rome-kandidaten zul len na de Nederlandse kampioenschap pen op 23 en 24 Juli in Eindhoven aan het NOC worden voorgedragen. Ter ge legenheid van het 60-Jarig bestaan van de KNAU zal in 1961 in Amsterdam het kalender congres van de Europacommis sie van de IAAF worden georganiseerd. KNAU-beker voor Gerda Kraan Tienkamper Eef Kamerbeek verkreeg voor zijn prestatie van 7103 punten de Herman van Leeuwenbeker en bij de da mes werd aan Gerda Kraan, 800 meter in 2.08.6, de KNAU-beker uitgereikt. By de junioren was het Jan van Uden, die voor een jaar de Albert Spreebeker in zyn bezit kreeg, terwijl Lia Hinten de Fan ny Blankers-plaquette verkreeg. Het lidmaatschap van verdienste was voor de heer Mekes jr (Rotterdam) en ere kruisen van de KNAU werden uitgereikt aan Ans Panhorst-Niessink, Cor Lamo- ree, Wim Slijkhuis en Jo Moerman. Drie man met 15 punten in toto (Van onze Haagse redactie) Bij de drie deelnemers aan de KNVB- toto, die gisteravond het bondsbureau meldden, dat zij het maximumaantal punten hadden behaald, is één Hage naar: de heer D. J. Rietbroek, Johan- nesburgstraat 34. De beide anderen deelnemers met 15 punten zijn de he ren M. Wiggers, W. Spaanse weg 74 te Breezand en J. Schipper. Holterstraat- weg 187 in Rjjssen. Zy delen de eerste prijs van 120.717 gulden. Voor de tweede prijs van 60.359 gul den komen 20 deelnemers met 14 pun ten in aanmerking, voor de derde prys, even groot als de tweede, 200 deelnemers met 13 punten. In totaal werd deze week 689.813 gul den ingezet. Voetbaluitslagen Amateurs 2e-klasse A: HBSDe Musschen 14, Blauw Zwart—RKAVV 2—1 (RKAVV degradeert). 4e-klasse A: Gr. Willem 2Lenig en Snel 0—2. 4e-klasse F: DRZUnio 33. Boskoop VEP 1—1, St. Volharden—NADO/V 2—0, HaastrechtWaddinxveen 32, WoerdenSaturnus 31. Zaterdagvoetbal Bekerwedstrijden, 2e ronde: KennemerlandRCL 04, Noordwijk —Ter Leede 3—2. Koudekerk—SV '35 2—0, HoogvlietRijnsb Boys 31, Quick BoysLoosduinen 4—0. Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Res. 2e divisie B: Xerxes 2Haarlem 2 1—1, Stormvogels 2—DHC 2 2—0, SHS 2 RBC 2 3—0, EBOH 2—VSV 2 0—2, EDO 2—Fortuna VI. 2 1—0, UVS 2—Ba ronie 2 00. AMATEURS Res. 2e-klasse A: VCS 2—Quick 2 1—0, HBS 2—VUC 2 5—2 (HBS degradeert), LFC 2—Celeritas 2 0—2. „Leiden" vierde feest Ter gelegenheid van het 20-jarig be staan van de voetbalvereniging „Leiden" 4e-klasse Zaterdagvoetbal - kwam de roodwitte familie zaterdagavond in de Foyer van de Stadsgehoorzaal in feest stemming bijeen. De avond werd geopend door voorzit ter De Kier waarna het lid Hoogervorst namens de leden het bestuur een aantal nieuwe ballen aanbood. Daarna was het woord en de daad aan Roland Wagter en de zynen onder het motto „Goal. hij zit". Achtereenvolgens traden voor het voetlicht Bueno de Mesquita, be kend van de t.v., het slangenmens Del- monte, The Larrysons mond accor deonist en)John Rico met interna tionaal variété en Enrico Neckheim, de bekende solist. Tijdens de pauze werd het Junioren elftal gehuldigd in verband met het be haalde kampioenschap. Bovendien wer den Van Soest (leider) en de trainer, de heer Kruit, nog in de hulde betrokken. Resumerend: een alleszins geslaagde avond waarop het 20-jarige .Leiden" met genoegen kan terugzien. LugdunumKranenburg 11 Aan de Haarlemmertrekvaart speelde Lugdunum een vriendschappelijke wed strijd tegen Kranenburg, de kampioen van de 4e-klasse C. In een leuk en spor tief partijtje deelde men de punten (1-1) en dit was gezien het spelbeeld wel zo'n beetje de Juiste uitslag. De hardwerkende Hagenaars namen de leiding, toen Kerkvliet een wèl hard doch o.i. houdbaar schot liet gaan. Rechtsbuiten De Cler zorgde evenwel voor een gelijke ruststand. Na de thee kwam er geen wijziging meer in de stand. Beide ploegen lieten de kansjes, die aan de orde kwamen onbenut voor bijgaan en voor het overige waren de Kikkers in het veld toch wèl iets meer mans. Lugdunum probeerde enkele Jeugdige knapen, van wie linksbuiten v. d. Reyden nog het best uit de bus kwam, zonder dat er nu bepaald directe licht punten te ontdekken waren. In een wedstrijd voor de voorron den van het Olympisch voetbaltoernooi heeft die ploeg van Israël in Belgrado 'n verrassende 21 zege behaald op Zuid- Slavië. Harde wind de grote scherprechter De 22-jarige Ab Sluis, uit Bad hoevedorp kon zich zondagmiddag al ver voor de eindstreep van de zware Ronde van Noord-Holland oprichten om de hulde van duizen den Zaankanters in ontvangst te nemen. Een verdiende hulde aan de overwinnaar van een strijd, die in de eerste plaats tegen de elemen ten moest worden gestreden. De harde wind, die in de gedachten van de vermoeide coureurs uit groeide tot een complete storm, was in deze eerste klassieker van het seizoen de grote scherprechter. Dat Ab Sluis na tweehonderd kilo meter de kracht bezat om vijf strijd makkers. onder wie Harrie Scholten. die op zijn derde zege in successie hoopte, van zich af te schudden en in de laatste vijf kilometer een voorsprong van vijf en veertig seconden te nemen, is een bewijs van zijn grote klasse. Die had hij trou wens is vorige seizoenen reeds aange kondigd en drie weken geleden onder streept met een bijzonder fraaie derde plaats in de beroemde „Kattekoers" in België. Harrie Scholten moest zelfs de tweede plaats aan een jongere collega overlaten, de twee Jaar geleden zo succesvolle nieuweling Jan Jansen uit Nootdorp. Frans Balvert, Cees de Jong en Van Hees bezetten de vierde tot en met de zesde plaats. Achter hen finishten in volgorde René Lotz, de Belg Alfons Dits en de blonde Mik Snijder, de drie ani mators van een honderdvyftig kilometer lange vergeefse achtervolging van de koplopers. Hoog tempo Na nauwelijks vijftig kilometer ryden was de beslissende slag reeds gevallen. In het eerste uur overigens, waarin met de krachtige wind In de rug het tempo veelal rond de vyf en vyftig klometer schommelde, hadden al tientallen van de 177 gestarte amateurs hun hoop op een goed begin van dit belangrijke Olympische seizoen moeten opgeven, omdat zij het hoge tempo niet konden volgen en kansloos gelost werden. Op de Zeedijk tussen Hoorn en Me- demblik, waar de renners naar het wes ten afbogen en voor het eerst geconfron teerd werden met de gierende wind, ani meerden Harrie Scholten, Ab Sluis en Frans Balvert de grote ontsnappings- Ab Buis passeert zegevierend de eindstreep. poging. Guariento, Cor Lute, Braven- boer. Van Hees, Jan Jansen, de sprinter Pupping. Cees de Jong en de sterke noorderling Nijdam sprongen mee. Juist op het moment, dat Lex van Kreunin gen, een der favorieten, wegens een lekke band van de fiets moest en de blonde René Lotz door een aflopende ketting zich niet in het strijdgewoel kon mengen. Voor van Kreuningen was het spel afgelopen. René Lotz echter, die snel weer op de fiets zat, organiseerde de achtervolging en kreeg een sterke meute Jagers mee: onder meer de Belg Alfons Dits, Mik Snijder en Coentje Visser. Slinkend veld In het lage Noordhollandse land sneu velden steeds meer renners, ook uit de leidende groepen. Halverwege de wed strijd b(j Den Helder, toen er ruim hon derd kilometer opzaten, waren er nog acht koplopers overgebleven. Inmiddels was het verschil tussen de leiders en de achtervolgers gegroeid tot anderhalve minuut. Met dat verschil naderden zij voor de tweede maal de lange rechte we gen van de Beemster. Vooraan streden nog Van Hees. Schol ten. Jansen, Cees de Jong. Ab Sluis en Balvert, die tien kilometer alleen op kop had gereden. Uit de achtervolgende groep, die intussen ook tot zes man was geslonken maakten zich Dits, Snijder en Lotz los voor de laatste poging om bij de leiders te komen. Bijna waren zij door de slechte organisatie in hun opzet ge slaagd. Nog een honderdtal meters scheidde het drietal van de koplopers toen eindelijk de lange volgers karavaan achter de kopgroep werd stilgelegd. Op eens misten Lotz, Snijder en Dits de be schutting van de automobielen, moesten weer volop tegen de wind in tornen en gaven hun pogingen op. Uitslag 1. Ab Sluis (Badhoevedorp) 5 uur 32 min 26 sec; 2. Jan Jansen (Nootdorp) 5.33.11; 3. Harrie 8cholten (Den Haag z.t.; 4. Balvert (Amsterdam) z.t.; 5. Cees de Jong (Alkmaar) 5.33.20; 6. Van Hees (Breda) z.t.; 7. René Lotz (Heerlen) 5.3541; 8. Alfons Dits (België) z.t.; 9. Snijder (Halfweg) z.t.; 10. Van Geel Breda) 5 410; 11. Nijdam (Eelderwolde» 5 41.17; 12. Tube (Heerlen) 5.41.21; 13. Coen Visser (Amsterdam) z.t.; 14. Jan Hermes (Rotterdam z.t.; 15. Oudkerk (Amsterdam) z.t.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 13