PeekaCIoppenburg Geen wezenlijke verbetering in de betrekkingen van Parijs en Londen De Gaulle's welsprekendheid kon verschillen niet verhullen Ongerustheid in Tietjerk na de verdwijning van de bankkassier 57.50 45.- 39.75 Van 9—14 mei bieden bakkers broodbonkaarten bij brood aan Peek Cloppenlmrgs Moderado bracht veel variatie VRIJDAG 8 APRIL 1960 President bepleitte nauwe samenwerking (Van onze Londense correspondent) President De Gaulle is gister ochtend in de Westminster Hall een luisterrijke ontvangst bereid. Hij werd met korte toespraken ver welkomd door de Lord-kanselier (voorzitter van het Hogerhuis) en de Speaker (voorzitter van het La gerhuis) in hun met goud bestikte zwarte toga's en hun tot op de schouders reikende grijze pruiken op. Zelf gaf De Gaulle de oprecht klinkende verzekering, dat Frank rijk en Engeland ondanks bepaalde meningsverschillen schouder aan schouder staan. Hij bracht speciale hulde aan premier Macmillan voor diens werk voor de topconferentie. De vier staatslieden, die binnen kort in Parijs bijeen zullen komen, kennen en respecteren elkaar. Wij gaan naar de conferentie als reizi gers met een lange en moeizame tocht voor de boeg, aldus De Gaulle. Frankrijk is zich bewust wat er op het spel staat en is zonder overdreven ver wachtingen vervuld van redelijke hoop. Hij stelde de vraag welke twee andere landen het zo eens zijn wat hun eind doel betreft als Frankrijk en Engeland. Zij weten beter dan wie ook, dat niets de wereld kan redden behalve de eigen schappen, welke juist zij in zo bijzondere mate bezitten, namelijk wijsheid en vastberadenheid Eerder in zyn rede, welke twintig minuten duurde en die hij zonder de geschreven tekst te raadplegen op rus tige, diep-ernstige wyze voordroeg met een minimum aan gebaren, haalde hij vanzelfsprekend de oorlogsepisode op, waarbij opnieuw hulde brengend aan Churchill, die, enkele meters van hem verwijderd, hem vergenoegd aankeek. Boven alles, zei De Gaulle, zijn het de grote nationale eigenschappen, welke het Engelse volk kenmerken, die het in staat hebben gesteld de hoofdrol te spe len toen de storm het hoogtepunt had bereikt. Het was alsof De Gaulle met een alleszins begrijpelijke afgunst sprak over het solide Britse parlementaire systeem. In twintig jaar hebben slechts vier staatslieden Groot-Brittannië ge leid, riep hij in vervoering uit, daarbij zonder twijfel denkende aan Frankrijks interne politieke moeilijkheden in die periode. De Gaulle zei ook, dat zijn me ningsverschillen met Winston Churchill tijdens de oorlog, als het erop aan kwam, van ondergeschikte aard zijn ge weest. Opruimen van vrees Tegenover de dreiging van gigantische wapens en nu er sprake is van ontspan ning wendt Frankrijk zich uit instinct en verstandelijke overwegingen tot En geland. Het voelt dat Engelsen en Fran sen, wetende wat zij waard zijn, niet het hoofd zullen verliezen, zoals soms wel eens met reuzen het geval is, en dat het hun bestemming is samen te werken voor de vrede. Frankrijk gelooft, zei De Gaulle, dat de vrede alleen kan worden bereikt wanneer de algemene vrees voor plot selinge vernietiging eerst uit de weg zal zijn geruimd. Frankrijk wenst boven alles, dat de voorraden H-bommen zul len worden vernietigd en zal gaarne de bomproeven opgeven, zodra de anderen dat ook doen. Frankrijk verwacht, dat de vrede niet de bestaande kloof zal vergroten noch de wonden zal vergif tigen en merkt in dit geval op, dat het Duitse volk, dat gisteren onze vijand was, thans een onmisbaar onderdeel van het Westen vormt en onze gemeen schappelijke bondgenoot is. President De Gaulle zei verder, dat Frankrijk wil, dat Europa zijn eigen leven leidt, daartoe in staat gesteld door het tegenwicht van krachten tussen Oost en West. Dit was een pleidooi in algemene termen voor handhaving van de status quo. De Gaulle waarschuwde Jeugdluchtvaartdagen op Valkenburg Op woensdag 20 en donderdag 21 april a.s. houdt de Kon. Ned. Ver. voor Lucht vaart in samenwerking met de Marine Luchtvaartdienst en de Kon. Lucht macht zgn. jeugdluchtvaartdagen op het Marinevliegkamp Valkenburg. Een groot aantal leerlingen uit de derde hogere klassen van scholen voor middelbaar en voorbereidend hoger on derwijs uit alle delen van het land en een aantal docenten van deze scholen zijn uitgenodigd. Verwacht wordt dat op elk der beide Jeugdluchtvaartdagen 1500 leerlingen en 50 docenten naar het Vliegkamp Val kenburg zullen komen. Plattelandsvrouwen uit Zuid-Holland bijeen Gisteren hebben enkele honderden plattelandsvrouwen uit Zuid-Holland weer bezit genomen van de Beatrixzaal in Rotterdam voor de provinciale voor jaarsvergadering van him bond. Twee nieuwe afdelingen kon voorzit ster mevr. H. van Iterson verwelkomen: Leiden en Voorschoten. Ze vertelde, dat onlangs de 72e afdeling is opgericht in Heukelen. Mej. A. Prinsen, secretaresse, deelde mee, dat de afdeling Zuid-Holland van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen eind vorig Jaar 5.782 leden tel de. En voorts, dat de kas sloot met een batig saldo van ruim f 1800. Er werd afscheid genomen van de be stuursleden mevr. J. Lepelaars-Verzij den uit Haastrecht, mevr. S. van der Waal-Zinkweg uit Numansdorp en mevr. W. Schuddebeurs-Prummel uit Moordrecht. Nieuw benoemd werden mevr. W. A. Kruijthoff—Kranenburg uit Rhoon en mevr. D. Koert-Hameete- man uit Stad aan het Haringvliet. Ir. M. J. Vroom sprak over de op bouw van de Floriade. echter, dat zolang er nog twee miljard menselijke wezens in diepe ellende ver keren, de vrede wankel zal blijven. President De Gaulle werd door de verzamelde parlementariërs en leden van de regering met lang applaus be groet. Ook na zijn rede hield het ap plaus geruime tyd aan. De Gaulle, die men zelden ziet glimlachen, vertrok ook thans geen spier, hetgeen niet wil zeg gen, dat hij innerlijk niet geroerd was! Geen stap vooruit Onze Parijse correspondent telefoneer de ons hedenochtend: De officiële en andere betuigingen van bewondering en eerbied voor de Franse generaal, die bijna op de dag af 20 jaar geleden in Londen zijn spectaculaire entree in de geschiedenis maakte, kun nen in Franse ogen toch maar gebrek kig het feit verhullen dat de relaties tussen beide landen thans een zware crisis doormaken, die ook door dit be zoek niet veel verder tot haar oplossing gekomen is. De Gaulle heeft zijn imposante rede naarstalent ook in Londen en niet zon der succes aangewend om met grote waardigheid van zijn standpunt geen centimeter prijs te geven! Dat stand punt betreft hier natuurlijk vooral wel de economische tegenstellingen tussen de Zes van de Euromarkt en de Zeven van de Vrijhandelszone en geen woord heeft hjj gesproken dat als een gebaar van verzoening of toenadering zou kun nen worden uitgelegd. Voor zuiver poli tieke besprekingen had de generaal trouwens ook maar weinig tijd in Lon den willen reserveren en de dossiers zo die al waren meegenomen zullen zo gelooft men hier ten overstaan van premier Macmillan nauwelijks geopend zijn. De dreigementen waarmee de Britse premier in Amerika Frankrijk bestookte toen hij de schim van Napoleon opriep hebben kennelijk maar heel weinig in druk op de Franse president gemaakt. Frankrijk is niet van zins zijn politiek gebaseerd op de as BonnParijs en de zo mogelijk versnelde uitvoering van het verdrag van Rome met betrekking tot de Euromarkt te herzien. En in dat op zicht kan men zeggen dat premier Macmillan even weinig succes heeft ge boekt als vorige maand zijn Russische collega Nikita Kroesjtsjef by zyn poli tieke besprekingen met de generaal mocht oogsten! Fries dorpje in rep en roer (Van onze Groningse correspondent) In de gemeente Tietjerk (Fr.) is grote ongerustheid ontstaan sedert dinsdagmiddag omstreeks één uur de 60-jarige kassier van de Coöperatieve Boerenleenbank uit zijn dorp is ver dwenen en niets meer van zich heeft laten horen. De verdwijning is des te opmerkelijkeromdat er die middag een volledige bestuursvergadering zou worden gehouden in het bankgebouw, waarbij ook de raad van toezicht en twee vertegenwoordigers van de Cen trale Raiffeisenbank aanwezig zouden zijn. In deze vergadering moest de kassier zich voor het minder goede beheer van de bank verantwoorden. De directeur van de bank had hem reeds voor de vergadering meegedeeld, waarover zou worden gesproken. Om streeks één uur, kort voor het begin van de vergadering, is de man op de fiets snel in de richting van het dorp gere den. Hij stalde zyn fiets bij een kennis en vroeg deze of hij in diens auto kon meerijden naar Leeuwarden, waar hij spoedzaken had af te wikkelen. In Leeuwarden is de kassier uit de auto gestapt. Sedertdien heeft hij niets meer van zich laten horen, maar men ver moedt dat hy naar het centrum van het land is gereisd. Justitie ingeschakeld Zijn verdwijning is voor het bestuur van de bank aanleiding geweest de Ju stitie in te schakelen en sedert woens dagmorgen wordt in het kader van dit onderzoek de administratie van de bank gecontroleerd door twee accoutants van de centrale bank. Bij de kascontrole is Probleem tier leiding bij het kamperen is lastig op te lossen „Als de vlucht, die het buitenleven genomen heeft, zich in het huidige tem po doorzet, zal het probleem van de leiding op het kampeerterrein niet meer incidenteel kunnen worden opgelost", al dus zei de staatssecretaris van O., K. en \V., mr. Y. Scholten, vanmargen bij de opening van de tentoonstelling „Goed Kamp 1960". „Velen willen graag aan vormen van actieve vrijetijdsbesteding deelnemen, maar missen de fantasie om hierin zonder raad en daad zelf te kunnen voorzien. Als deze mensen, jongeren zo wel als ouderen, in hun onvermogen tot tijdbesteding of in him verkeerd gerichte pogingen daartoe anderen tot hinder zijn, is daarin misschien veran dering te brengen door leiders, die in sport, spel en buitenleven geoefend zijn", aldus de staatssecretaris. Hij stelde voor, naar Amerikaans voorbeeld een of andere vorm van opleiding tot re creatieleiders te overwegen, die in de eerste plaats gericht is op leiders voor de grote kampeergelegenheden en va kantieverblijven en voor eventuele spe ciale jeugdkampeerterreinen. De A.N.W.B. toont mede door deze tentoonstelling „Goed Kamp" te strijden voor behoorlijke recreatievoorzieningen en een omhoog brengen van het peil van het kamperen. Dat ook de regering aandacht voor dit onderwerp heeft, blijkt uit het hoofdstuk hierover in de sportnota, aldus mr. Scholten. Op het terrein van kamperen en bivakkeren is nog iedere vorm van particulier initia tief mogelijk. De overheid wil dit initia tief niet doden door alles, dat door ge brek aan financiën niet tot stand ge bracht kan worden, voor haar rekening te nemen. Lokale voorzieningen echter, zoals waterleiding, elektriciteit en rio lering, die vaak aan vakantiebedrijven en grote kampementen ten goede komen en die op een bepaald ogenblik bij de uitvoering van grote werken relatief goedkoop zijn aan te leggen, kunnen sinds kort door de regering worden be kostigd. Maar voor het overige moet er een voortdurende wisselwerking tussen overheid en particulier initiatief zijn. Postkoets aan de grens van Joego-Slavië Gisteravond heeft de Floriade-post- koets na het invallen van de duisternis de Grieks-Joegoslavische grens bereikt. Dit was het slot van een zware dagrit, die in Galoniki begonnen was Aan de anders tamelijk verlaten grenspost was nu een overweldigende belangstelling van pers. televisie en radio. Vanmorgen heeft men de reis ver volgd Gebleken is intussen, dat de eer- te 40 Kilometer van het traject, dat van daag afgelegd moet worden, in een wel haast nog slechter toestand verkeert dan men totnutoe had meegemaakt. Toch gaat men welgemoed verder. reeds gebleken, dat de kas geen tekor ten vertoont. Vermoedt wordt evenwel, dat de verdwenen kassier de laatste tijd wel eens valse handtekeningen heeft geplaatst en zich zodoende aan de bankbehorend geld zou hebben toege- eigend. Daarbij zou reeds vaststaan dat er inderdaad enkele gefingeerde hand tekeningen in de boekhouding voorko men. In elk geval worden alle inleggers van spaargeld, die de laatste tijd be dragen van hun tegoed hebben opgeno men een handeling, waarvoor men bij de bank een formulier moet onder tekenen opgeroepen hun handteke ning te plaatsen, voorzover althans wordt- getwijfeld aan de echtheid van de in de boekhouding voorkomende hand schriften. Onregelmatigheden Volgens de directie van de bank lijkt de zaak niet bijzonder verontrustend, maar men houdt wel rekening met de mogelijkheid, dat er nog onregelmatig1- heren aan her, licht zulen komen. Tij dens de controle heeft men totnutoe bovendien het chequeboek van de bank niet kunnen opsporen. Vermoed wordt daarom dat de voortvluchtige kassier een hypotheek-cheque van 40 000 gulden bij zich heeft, die hij dezer dagen bij de Zuivelbank te Leeuwarden had moeten laten verzilveren. De Zuivel bank werd direct na de verdwijning van de kassier telefonisch gewaar schuwd deze chèque niet te honoreren. Achteraf blijkt dat de verdwenen kas sier zich niet bij de bank heeft ver voegd. Toen de verdwijning van de kassier bekend werd. is het geld dat zich nog in de bank bevond naar elders overgebracht. De administratie van de bank verliep al enkele jaren niet zoals het moest. De man had veel bijbaan tjes in de vorm van administraties voor boeren en andere particulieren. On danks reprimandes die hij hierover van zijn directie te incasseren kreeg, ging hij met dit werk rustig door. Hij was de laatste tijd erg nerveus. Hij was al 20 jaar kassier van de bank en stond in Tietjerk gunstig bekend. Hij zou in ver- oand met zijn beheer binnenkort met vervroegd pensioen worden gezonden, waarbij het bankbestuur hem een be hoorlijke woning had toegezegd. Naar de directie van de bank meedeelt, zul len in geen gevai spaarders van de bank worden gedupeerd. De bank heeft een ruime verzekering en een eventueel tekort wordt bovendien gedekt door de reserves van de centrale bank. Regenmantels .Spring-style I960", prachtige Dri-sil poplins in modieuze pasteltinten Gentleroy Coats in „Parka-styte" geheel poplin gevoerd KONINGIN ELIZABETH VAN BELGIË NAAR NAARDEN (Speciale berichtgeving) Koningin Elizabeth van België zal donderdagavond 14 april in de Grote Kerk te Naarden de uitvoering van de Mattheus-Passion door de Ned. Bach- vereniging onder leiding van dr. Anton van der Horst bijwonen. De 84-jarige vorstin zal worden ont vangen door burgemeester N. J. G. Cra mer van Naarden. jhr. De Ranitz, burge meester van Utrecht, als voorzitter van de Ne«d. Baohvereniging en de heren G. Leonhardt en J. van Oudenniel, resp. vice-voorzitter van de Bachve re naging en secretaris van het uiit/voerend comité. De 4-jarige Maria van Oudenniel zal de Belgische vorstin bloemen aanbieden. Het wordt die avond een stereofoni- sche radio-uitzending: de eerste in ons land voor een concert van een dergelijke lengte. De verzorging hiervan is in han den van AVRO en NCRV. Soekarno bij Tito President Soekarno en z(jn echtgenote hebben gisteren een bezoek gebracht aan de grote ski-schans van planica en het industriecentrum Jesenice. Zij wer den vergezeld door hun gastheer maar schalk Tito en echtgenote. De beide staatshoofden hadden twee dagen van politieke besprekingen achter de rug. Naar verluidt bespraken zij het ontwapeningsprobleem en de kernstop. Zy waren het beiden eens over de noodzaak van grotere economische by- stand aan onderontwikkelde landen zon der politieke verplichtingen en de liqui datie van het kolonialisme, aldus goed- ingelichte zegslieden. De besprekingen werden gevoerd in een zeer hartelyke sfeer en er bleek gro te overeenkomst in standpunten te zijn, zo werd verklaard. Actie „Brood in de wereld Ten bate van graancultunr Midden-Oosten (Van onze Amsterdamse correspondent) Van 9 t.m. 14 mei zullen de Nederlandse bakkers en broodbezor gers bij hun klanten een angstige tijd in herinnering roepen door be halve brood ook een broodbonkaart aan te bieden. Onder het motto „Brood in de wereld" zullen deze bonkaarten die identiek zullen zijn aan de destijds voor september 1944 geldende kaarten worden verkocht voor de prijs van een kwartje, welk geld geheel ten goede zal komen aan de verbetering der graancultuur in de achtergebleven ge bieden in het Midden-Oosten. Er is honger in de wereld! De bon kaart die doet herinneren aan de hon ger die wij zelf hebben geleden zal moe ten doen beseffen, dat op dit ogenblik nog 60% van de wereldbevolking honger lijdt. Een verontrustend verschijnsel wanneer men bedenkt, dat in 1938 nog slechts 40% van de wereldbevolking on dervoed was. De groei van de mensheid is niet te stuiten, iedere week wordt de bevolking van de wereld uitgebreid met een aantal mensen gelijk aan het inwo nertal van Amsterdam. Iedere drie maanden groeit de wereldbevolking met een aantal als dat van geheel Nederland. Er is geen voedsel om al deze mensen te voeden. Van de 49 miljoen mensen die jaarlijks overlijden sterven 40 mil joen de hongerdood. Dus vier van de vyf sterfgevallen in de wereld heeft hon ger als ooi-zaak. Deze gegevens zijn afkomstig van de FAO, de Wereldvoedsel- en Landbouw organisatie, die de komende vyf jaren een anti-hongercampagne over de gehele wereld wil voeren met medewerking van particuliere organisaties. Reeds is een honderdtal projecten in voorbereiding voor hulpverlening aan de minder ont wikkelde gebieden. Deze hulp zal voor namelijk uit het verbeteren van de land bouwmethoden bestaan ter verkrijging van een grotere produktie. Van de 350 miljoen mensen die in de landbouw werkzaam zjjn, werken nog 250 miljoen op zeer primitieve wyze. De in de broodbonnenaotie samenwerkende Novib (Nederlandse Organisatie voor Inter nationale Bijstand) en Nederlandse Bakkerij Stichting zijn de eerste orga nisaties die in het vijfJarenplan ven de FAO daadwerkelijke steun hebben toe gezegd. Het initiatief is uitgegaan van de bakkers die tot deze aotie zijn ge ïnspireerd door de gedachte dat de ko mende internationale bakkerij-tentoon stelling (van 10 tot 20 mei in hot RAI- gebouw te Amsterdam) gewyd zal zijn aan het dagelyks brood in de wereld. Prins Bernhard aanvaardde 't bescherm heerschap van het comité. De met de verkoop van de bonkaarten in te zame len gelden zullen worden aangewend voor de verbetering van de graancultuur In het Midden-Oosten, onder meer door ontsmetting en vervolmaking van het zaaizaad. Het ligt in de bedoeling spe cialisten naar deze achtergebleven ge bieden te zenden en jongemannen uit deze landen in het Westen te laten stu deren. Gisterochtend en middag was er op de Breestraat een druk „mannequin- verkeer" tussen café-restaurant „In den Vervulden Turk" en restaurant Van der Heijden. In beide restaurants bracht n.l. de N.V. Peek en Cloppen- burg tegelijkertijd haar „Moderado" Mannequins, die men had gezocht in de kring van het eigen personeel uit de diverse filialen, namen haastig een „overstapje" om dan direct daarna de vele belangstellenden te confronteren met de nieuwe mode voor het komende seizoen. Behalve, dat op deze show een zeer uitgebreide collectie heven- en sportkle- ding van rokkostuum tot tennisshort werd getoond, was vooral ook veel aandacht geschonken aan het suède jasje de grote mode voor de vrouw zowel als de man en regenkleding, waarin vooral voor dames een grote variatie, in kleur en model, bestaat. Ook de bijpassende accessoires: hoeden, dassen, sjaals en handschoenen, waren met zorg gekozen. Combinaties waren er te kust en te keur. Terlenka pantalons, waarop tweed of tinneroy-j asjes worden gedragen. Voor warme zomerdagen waren er heer lijk lichte nylonjasjes. Iets nieuws zijn de colberts, welke zijn vervaardigd uit een. structuurweefsel. Bij enkele combinaties werd een fantasie-vest ge toond van wol of suède. Wat meer ge kleed voor de zomer zijn de kostuums in polyester-twists, die in zeer gedistin geerde ruiten werden getoond. Mode nieuwtjes zijn: de verhoogde taille, de hoog opgesneden revers en de natuur lijk aflopende schouder. De pijpen van de pantalons zijn vrij smal en zonder omslag. Soms zijn de zakken van de colberts schuin aangebracht, hetgeen zeer modieus staat. De geklede kostuums waren vervaardigd van mooie Italiaanse importstoffen in fraaie kleurenmelan- ges, voor het merendeel in streepdessin. Het driedelig kostuum, dus colbert met bijpassend vest, is weer in het mode beeld terug. De getoonde jassen waren van tweed en lodenstof of voor de re gen van Egyptisch katoen. De modellen zijn nog steeds kort. Voor de teenagers waren er parka- coats. met of zonder capuchon. Beeldige damesregenmantels in pasteltinten het accent viel veelal op de rug door de aparte vetergarnering gaven een fleurige noot aan deze show, welke be- VRIJSTELLING VAN DIENST By beschikking van de minister van Oorlog zyn de regelen, die leiden tot vrijstelling van dienst als gewoon dienst plichtige. uitgebreid met de bepaling, dat deze vrystelling zal worden verleend aan de enige of aan de oudste in leven zyn- de zoon van hem, die als militair in Ne derlandse krijgsdienst sneuvelt of is ge sneuveld. dan wel die volgens het dienst plichtbesluit met een gesneuvelde wordt gelijkgesteld. De betrokken zoon moet behoren tot het gezin vaaa de niet-hertrouwde we duwe van de gesneuvelde, uil hU in rgn- merking komen voor de vrijstelling van dienst. Deze beschikking is bekend ge maakt in een landimaohtorder. De vrijstelling aal worden verleend, ongeacht of de belanghebbende inge schrevene ten tijde van het sneuvelen van zijn vader de eerste oefening nog moet aanvragen of tot het vervullen van die oefening reeds in werkelijke dienst is. D? vrijstelling behoort door tussen komst van de burgemeester van de ge meente. waar de ingesohrevene woon achtig is, te worden aangevraagd, zo spoedig mogelijk na ontvangst van de oproeping ter inlijving c.q. tot opkomst in werkelijke dienst voor de eerste oefe ning. of, in voorkomend geval, ao spoe dig mogelyk na het sneuvelen van de vader. De dienstplichtigen op wie deze regelig van toepassing is en die thans voor eerste oefening in werkelijke dienst zijn, moeten de aanvraag indienen bin nen veertien dagen na de bekendmaking van deze regeling. sloten werd met een „Symphonle in plastic". Alle mannequins verschenen in oen plastic regenjas, een onmisbaar kledingstuk op reis. De belangstelling voor deze show. welke vlot en veelal ook geestig werd gepresenteerd, was zo groot, dat ook 's avonds nu echter alleen in restau rant Van der Heijden een reprise moest volgen Ook in Leiden en omgeving Aantal werklozen opnieuw veel lager Ook In Leiden is het aantal werklozen weer verder afgenomen. In totaal ston den er op 31 maart nog slechts 309 werk zoekenden uit Leiden, Alkemade, Lel den, Alkmade, Leiderdorp, Zoeterwoude, Voorschoten. Oegstgeest en Warmond ingeschreven in het Gewestelijk Arbeids bureau te Leiden. Alles werkte mee om het werklozen- cijfer zo sterk te doen dalen. Immers niet alleen door seizoeninvloeden, maar ook door vergroting van de activiteiten in niet.-eeizoerogevoelige bedrijfstakken is de werkgelegenheid aanzienlijk verbe terd. Weliswaar waren de belangrijkste wijzigingen "40 minder bouwvakarbei ders. 22 landbouwers. 7 man hotelperso neel en 18 losse aibeiders minden te danken aan de seiaoenopleving, maar de gunstige conjunctuur deed het aanbod ook dalen in de metaalnijverheid (met zestien) en in de groep minder-geschik te n (22 zelfs). Ook het aanbod van vrouwelijke werk krachten is zeer laag, nl. slechts 58. En dat. terwijl de werkgelegenheid voor vrouwen in vrywel alle bedrijfstakken zo gunstig is. De vraag is dan ook in maart gestegen van 232 naar 288 werkkrachten. R.-K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES MOET UITBREIDEN In het vandaag verschenen Jaarver slag van de R.-K. Vakschool voor meis jes aan het Galgewater blijkt, dat de school op 31 december JJ. werd bezocht door 794 leerlingen, van wie 452 uit andere gemeenten afkomstig. De bezetting van de school heeft reeds enkele jaren haar maximum ca paciteit bereikt, zodat het niet meer mogelijk is nieuwe opleidingen aan de reeds bestaande, toe te voegen. Het wordt daarom als zeer noodzake lijk gezien, dat de plannen voor de bouw van de tweede school, waarvoor reeds subsidie-toezegging verkregen is, meer vaste vorm gaan aannemen. Ook het internaat in het Noordeinde is geheel bezet. De Rijksgebouwendienst stelt echter geen gelden meer beschik baar voor het opknappen van dit onder het beheer van Monumentenzorg staan de gebouw en heeft het bestuur ver zocht op korte termijn voorstellen te doen voor de toekomst. Het bestuur is nu in bespreking met Inspectie en Departement over de bouw van een nieuw internaat. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Paullene Josephs, dr van P. L. Verkerk en R. J. Hondema, Maria Johanna, dr v. J. A. Mallo en A. van Loe. Wllhelmlna. dr. van A. van ZuMlen en N. Vletter. Qo- vert Jan. zn van K. E. T. Kerllng en C. A. Simons. Joseph Rudolf Maria, zn van J A. Tebarta en A. C. Fennes. Deborah Ann. dr van R. G Lerner en R. Schrleb- man. Theodorus Nlcolaa*. zn van T. J. van Aanholt en C. M. Trompert. GETROUWD C van Staveren en A. J. van Klaveren. J. G. van den Born en E. J Roosendaal, W. F Scheepe en J. R. E Monflla. P. C. Hansen en E. S. Noppen. H. Hllgers en L. Lugthart. K. J. Brussee en M. Kouwen- hoven, C. J A van Venetien en P. J. M. BlOte. L. Stad en C. C Leeuwes. P. J. Parlnussa en A. L. S. Pattlkawa. OVERLEDEN H. R. Baaa, 50 Jaar. man.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9