HUG Tweede Kamer akkoord met versneld beleid in Nederlands Nieuw-Guinea Opleiding van meisjes tot „hulp-tandarts" 4 Alle bewoners zullen beslissen Minister Klompé verdedigt haar Departement en beleid Incident voor een 80-jarige Klachten over onreine lucht KOFFIE schenkt n meer voldoening Voetgangers op de zebrapaden binnenkort wettelijk beschermd Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 7 april 1960 Derde blad no. 3002 P. v. d. A. niet gerust op reis „Karei Doorman r (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer gaat gaarne akkoord met het nieuwe beleid in Nieuw-Guinea, dat gericht is op het versneld verlenen van zelfbe schikking aan de bevolking. Niet iedereen was helemaal te vreden» maar men waardeerde het toch dat minister Toxopeus er staatssecretaris Bot nieuwe, ver frissende elementen in het beleid hadden gebracht. Na hun vertrouwenwekkende uiteenzettingen zag men af van de aanvankelijk overwogen indiening van moties, pok met betrekking tot het subsidiebeleid voor het onder wijs. Over de uitoefening van de zelfbe schikking over de toekomstige status van Nieuw-Guinea, vroeg die heer Van RÜckevorsel (KVP) een nadere inlich ting, omdat hij niet alleen de inheemse bevolking wil laten beslissen, maar ook de andere inwoners van Nieuw-Guinea, dus ook bijvooibeeld de daar wonende Nederlanders en mensen van andere na tionaliteit. Artikel 73 van het Handvest der Verenigde Naties spreekt in geval van zelfbeschikking ook alleen over ,.de bevolking". De rechtsgelijkheid eist dat zonder onderscheid van ras ook de niet- Fapoea's mede beslissen. Staatssecretaris Dot verklaarde, dat zowel hij als de minister zich baseren op het betreffende artikel van het Hand vest der Verenigde Naties. OMSTREDEN REIS Aan zijn bezwaren tegen de reis van de „Karei Doorman" naar Nieuw-Guinea heeft de heer Burger (PvdA) ook giste ren weer Tilting gegeven. Hij concludeer de, dat het vliegkampschap, in tegenstel ling tot hetgeen altijd is beweerd, voor de NAVO geen waarde blijkt te hebben als het een half jaar kan worden gemist voor vlagvertoon in Nieuw-Guinea. Hij meende voorts, dat de toezegging van de regering de Kamer tevoren in te lichten over hit zenden van dienstplichtigen naar Nieuw-Guinea, ook voor de Marine gold. Hij vond dat minister Toxopeus zich de dag tevoren maar met een Jantje van Leiden van de ernstige zaak had af gemaakt, omdat de Kamer overal buiten wordt gehouden. Bovendien suggereerde hij, dat staatssecretaris De Jong (Ma rine) het niet eens zou zijn met de reis en meer de houding had aangenomen van de gehoorzame militair dan van een verantwoordelijk politicus. GEEN MOTIE Een motie wilde de heer Burger niet Indienen omdat hij met het oog op de internationale politieke consequenties zijn bezwaren zonder partijpolitieke oog merken had geopperd in het nationaal belang. Maar hij deed wel een ernstig beroep op de regering de consequenties HOOGLERAREN VERKENDEN NED. NIEUW-GUINEA Optimisme ten aanzien van de bosbouw (Speciale berichtgeving). Drie hoogleraren in de bosbouwwe- tenschappen aan de Landbouwhoge school te Wageningen, die op verzoek van de gouverneur een studiereis maakten door het Nederlandse gebied van Nieuw-Guinea en ook Australisch gebied bezochten, hebben de tropische bosbouw reeds vele diensten bewezen. Volgens prof. dr. H. Becking, prof. dr. ir. J. F. Kools en prof. dr. ir. G. Heliinga kan de bosbouw een der welvaartspijlers worden van de bevol king van Ned. Nieuw-Guinea. Gedurende een zevental weken stel den zij zich op de hoogte van de situa tie in bosrijke gebieden in de Vogelkop, op Biak en bij Hollandia en verkenden zij andere gebieden van de lucht uit. Zij zijn optimistisch gestemd ten aan zien van de ontwikkelingsmogelijkheden van de bosbouw, mits het boswezen voortgaat op de reeds ingeslagen weg door te blijven streven naar een meer uniforme samenstelling van het bos aan hoogwaardige houtsoorten, waarbij in het bijzonder aandacht moet worden geschonken aan de inheemse naaldhout- soorten agathis en araucania. De hoog leraren hebben hun bevindingen neer gelegd in een rapport aan de gouver neur van Ned. Nieuw-Guinea. Zij kon den daarin constateren, dat er reeds veel werd bereikt en dat er grote be langstelling voor de houtproduktie be staat onder de autochtone bevolking, maar dat er oog bijzondere moeilijkhe den moeten worden overwonnen. Prof. Becking legde tegenover ons vooral de nadruk op het grote belang van het in ruimen van een gelijkwaardige plaats aan de bosbouw naast de landbouw bij het geven van een bestemming aan de vruchtbaarder gronden. Middenstand en vestiging Rapport der A.R.-partij (Speciale berichtgeving) Onder de titel „Middenstand en vesti ging" is een rapport verschenen van de subcommissie voor middenstandaangele genheden van de sociaal-economische commissie van het college van advies der A.R. Partij, waarin enige vraagstukken verband houdende met de vestiging van het midden en kleinbedrijf worden be handeld. In het licht van het uitgangs punt dat een gezond midden- en klein bedrijf een onmisbaar element is in de opbouw van de maatschappij, wijst het rapport als kernpunten van het beleid aan welk beleid gericht moet zijn op een gunstig klimaat voor het midden- en kleinbedrijf 1" t behoud van: 1. de kans voor iedere daartoe bekwame burger met enig kapitaal een onder neming te beginnen. 2. de mogelijkheii in deze onderneming een behoorlijk bestaan te vinden. 3. de vrijheid van ondernemen. van de reis van de „Karei Doorman** nog eens rustig nader te overwegen. Minis ter Toxopeus merkte op, dat die heer Burger alleen tot bepaalde conclusies was kunnen komen door zijn woorden uit het verband te rukken en in ver keerd verband te stellen. Hij had niet gezegd, dat de „Karei Doorman" een on derdeel wordt van de versterkte Nieuw- Guinea-verdediging. Dat kan niet. De „Karei Doorman" is vandaag in NAVO- verband niet nodig, maar alleen in geval van oorlog. De NAVO gaat volledig ak koord met de reis van ons vliegkamp- schip. Een toezegging ten aanzien van dienstplichtigen van de Marine is nooit gedaan. De bedoelde toezegging is ge daan bij de wijziging van de dienst plichtwet om de uitzending van dienst plichtigen naar Nieuw-Guinea mogelijk te maken, maar die wijziging betrof al leen land- en luchtmacht, omdat voor de marine de wijziging en machtiging niet nodig was. WEERSLAG Op de beide onderzeebootjagers, die thans in Nieuw-Guinea zijn, bevinden zich ook een aantal dienstplichtigen en niemand heeft destijds gezegd, dat die jagers niet naar Nieuw-Guinea mochten worden gezonden. De politieke weerslag in Indonesië heeft de regering niet ver wonderd. Juist echter vaniwege de be dreigingen van Indonesië heeft het vlag vertoon van de .Karei Doorman1" zin, opdat de bevolking van Nieuw-Guinea weet, dat Nederland hen niet in de steek laat. Staatssecretaris De Jong had ln de woorden van de heer Burger een zekere angst bespeurd als zou de staatssecreta ris gedwongen zijn geweest meer de houding aan te nemen van een gehoor zaam militair dan van een verantwoor delijk politicus. „Die inlichtingen zijn bepaald onjuist", aldus de heer De Jong. „Ik ben het eens met het besluit. Ik ben erkentelijk voor de zorg van de heer Burger, maar er is geen reden voor. Ik voel me als politicus volledig medever antwoordelijk voor het besluit". Minister mr. M. A. A. Luns opende gisteren het miniatuur stadje Madurodam door het model van het Hitversumse stadhuis met een gouden sleuteltje te ontsluiten. Respect voor de groep repatrianten Het debat over de begroting van Maatschappelijk Werk in de Eerste Kamer heeft gisteren nog een motie opgeleverd, n.l. van mej. mr. Tjeenk Willink (P. v. d. A.), die gisteren nogal scherpe kritiek had geuit en die ken nelijk met het antwoord van minister Klompé niet tevreden was. Althans niet ten aanzien van het beleid voor de zgn. probleemgebieden. De motie nodigt de regering uit onverkort voort te gaan met het sociale beleid in de voormalige ontwikkelingsgebieden (probleemgebie den) en de bevolking daarvan niet het slachtoffer te laten worden van het ge wijzigde industrialisatiebeleid. De voorzitter, mr. Jonkman, wilde over de motie de volgende week laten stemmen, maar hiertegen verzetten zich de heren Kropman (K.V.P.), van Brug gen (C.H.) en De Vos van Steenwijk (V.V.D.). Op voorstel van mr. Kropman werd besloten op een nader te bepalen tijdstip de motie in behandeling te nemen. Dit betekent, dat er in feite nog een vervolg komt op de uitvoerige beschouwingen, welke dinsdag en giste ren in de Eerste Kamer zijn gehouden over het beleid op het gebied van maat schappelijk werk in de probleem-kernen. Minister Klompé kwam niet tegemoet aan de wens, welke van verschillende zijden was geuit, om ruimer toelating van de spijt-optanten uit Indonesië. De verantwoordelijkheid daarvoor berust bij de minister van Justitie, zei zij. De Kamer had, naar mej. Klompé ver klaarde, ten onrechte uit eerder door haar gedare uitlatingen de conclusie getrokken, dat zij voor een ruimer toe latingsbeleid zou zijn, of dat zij in elk geval ten deze een humaner standpunt zou innemen dan de minister van Ju stitie, mr. Beerman. Tot nu toe zijn ca. 360 spijt-optanten in ons land aangekomen. De „Zuider kruis" gaat er nu nog weer enige hon derden halen. Van de reeds in Neder land aanwezige spijt-optanten wordt thans nog aan 320 sociale bijstand ver leend. Minister Klompé verklaarde verder het grootste respect te hebben voor hetgeen de groep repatrianten uit In donesië heeft gepresteerd om zich in de Nederlandse samenleving aan te passen. Wat de Ambonezen betreft, als zij te kennen geven de woonoorden te willen verlaten en er is een woning beschik baar, dan verleent de regering daaraan alle medewerking. Ambonezen die naar Indonesië terug willen, krijgen ook alle medewerking van de Nederlandse rege ring, maar de Indonesische regering weigert tot nu toe hun toelating. Minister Klompé heeft, ln antwoord op de daarover geuite kritiek, nogmaals het zelfstandig bestaan van het Depar tement voor Maatschappelijk Werk ver dedigd. In antwoord op een desbetreffende opmerking ontkende zij, dat de nieuwe armenwet (wet op bijstand levensonder houd) een Mammoetwet zal worden. In de nieuwe wet, waarvan de totstand koming zoveel mogelijk wordt bespoe digd, zal men alleen een omschrijving vinden van de materiële regeling van de bijstand, of m.a.w. de basis voor de groepsregelingen en een regeling voor individuele gevallen. Het is overigens niet de bedoeling de reclasseringszaken van Justitie naar Maatschappelijk Werk over te brengen. De kritiek, dat bij Maatschappelijk Werk te veel vakjax-gon wordt gebruikt, wees minister Klompé af. Vakjax-gon in de financieel-econo- mische sector wordt nimmer bekx-iti- seerd. Daarmee heeft men zich dus blijkbaar verzoend. De kritiek van mej. Tjeenk Willink (P. v. d. A.) als zou het beleid ten aanzien van de subsidiëring van tehui zen voor ongehuwde moeders „sukkelig" zijn, wees minister Klompé af, als zijnde onjixist. Zij deelde verder mee, dat een wets ontwerp tot instelling van een inspec tie voor bejaardentehuizen zo spoedig nxogelyk zal worden ingediend. De begroting van Maatschappelijk Werk is tenslotte ziis. aangenomen. (Van onze parlementaire redacteur) Midden in een redevoering van me vrouw StoffelsVan Haaften werd de vergadering van de Tweede Kamer gisteren aarzelend onderbroken bij de binnenkomst van de heer Ch. J. I. M. Welter, die zijn tachtigste verjaardag vierde. Van alle kanten, ook uit de banken van de P.v.d.A., trad men op hem toe om hem geluk te wensen, zo dat de vergadering een rommelig ka rakter kreeg, waarin de woorden van de spreekster verloren gingen. Stopt u event", vroeg voorzitter Kortenhorst. En ook hij klom uit zijn zetel om de jarige te feliciteren. Offi cieel was de vergadering niet ge schorst. Men kon spreken van een in cident. „Het was de stem van ons hart", verontschuldigde de voorzitter de wat ongeregelde toestand als gevolg van de spontane felicitaties. „Ik heb het bijzonder op prijs ge steld", verklaarde de heer Weiter, voor wie tenslotte een algemeen applaus opklonk. Lente in de Kanier Het was gisteren een echte lente dag. In overeenstemming met de lentesfeer buiten, verscheen een jonge, vrouwelijke leerling-steno graaf gisteren in de Tweede Kamer in een fleurige lichtblauwe rok met een uitdagend lila truitje. Er ging een plezierige lentestemming van ixit. Maar waarschijmlijkij leidde de aanblik de aandacht teveel af van de ernstige redevoeringen, want een uur later bleek de aantrekkelijke lentefee even naar huis te zijn ge weest. Zij verscheen opnieuw in een minder opvallerxde, donker bloesje, zodat men weer alle attentie kon schenken aan de lijn van het debat Ook Schneider- vullingen voor elke ballpoint Kamerdebat volksgezondheid (Van onze parlementaire redacteur) Op het gebied van de volksgezondheid heeft Nederland een goede naam. Maar we moeten niet denken, dat we er al zijn, waarschuwde gisteren de heer De Vreeze (KVP) in de Tweede Kamer. Opvallend is een verschuiving naar ziektegevallen van lange duur. Hij acht te het niet uitgesloten, dat dit een ge volg is van verontreiniging van de lucht en daarom drong hij aan op een weten schappelijk onderzoek teneinde te weten te komen welke stoffen in de atmosfeer nadelig zyn voor de gezondheid. Er is wetenschappelijk nog maar wei nig bekend, zei ook de heer Lamberts (PvdA), over de langzame invloed van giften in de lucht op de gezondheid. Is het dan toelaatbaar, vroeg hij. een boogoventoedrijf te stichten in de Rijn mond op Rozenburg, waardocr de lucht ln een uitgebreid gebied verder wordt verontreinigd? Is hierover de mening gevraagd ran de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid? MEEBETALEN In Assen heeft prof. Muntendam, di recteur-generaal van de Volksgezond- Dr. Drees over zijn ervaringen in Israël Verbazingwekkende energie der joden (Speciale berichtgeving) In Den Haag heeft dr. W. Drees gis termiddag het een en ander verteld over zijn bevindingen in Israël. Met deze reis, welke de PvdA hem en zijn echtgenote aanbood - door familie omstandigheden was dr. Drees genood zaakt de duur ervan te bekorten van 15 tot 10 dagen - ging een hartewens in vervulling. Dr. Drees vertelde dat hij gedurende dezer reis, waarbij hij de gast was van de Israëlische regering, contacten had gehad met de president, de minister van Buitenlandse Zaken en, na diens terug keer uit Amerika, ook met premier Ben Goerion. Hij bereisde het land van Tel Aviv in het noorden tot de golf van Akaba in het uiterste zuiden, hij bezocht o.a. de oude „mijnen van Koning Sa lomon" en ook de nieuwe kopermijnen welke thans in exploitatie zijn, terwijl hij voorts een congres van de Israëlische socialistische partij bijwoonde. Voorts bracht dr. Drees een bezoek aan de Henri Polakschool, een onder deel van het Beth Berl-complex. Hier vindt niet alleen de kaderopleiding voor de jeugdbeweging plaats, maar is tevens de opleiding voor onderwijzers gevestigd. De gelden voor de Henri Polakschool zijn eveneens in Nederland bijeenge bracht. Dr. Drees zeide bijzonder ge troffen te zijn door het toekomstvertrou- wen, het zelfbewustzijn en de vastbera denheid van dit volk. Elke jood welke zich meldt wordt in het land toegelaten en degenen die komen weten dat zij in een land komen waar een gevaarlijke si tuatie heex-st. Israël met zijn enorme grens wordt aan alle kanten door haat omringd. Het is dan ook niet verwonder lijk dat 42 van de belasting voor de fensiedoeleinden gebruikt worden. Er is in Israël een militaire dieixstplicht van 214 jaar, waarna men automatisch re serve wordt totdat men ook hiervoor te oud is. Dr. Drees ontkende pertinent dat er in Israël een Arabierenhaat bestaat. Er is wel een tegenstelling, maar de rege ring doet al het mogelijke om deze te genstelling zo klein mogelijk te maken. Arabieren en joden hebben gelijke rech ten en op de munten en officiële aan kondigingen houdt men rekening met deze kleine groep, welke 10 van de totale bevolking uitmaakt. De haat waardoor Israël omringd wordt is ook de oorzaak van de tragische situatie waarin het land werkt aan zyn Internationaal beiaard concours De deelnemers aan het internationale beiaard concours, dat van 27 jixni tot en met 1 jixli te Hilversum wordt gehouden als onderdeel van het Holland Festival, zijn Willem Creman (Zwolle), Kees Roe- lofs (Oudekerkstoren, Amsterdam), Fre derick Marriot (Birmingham, USA), Re- naat van Steenwegen (Leuven) en Frans Vos (Mol, België). Willem Creman is de houder van de wisselprijs, welke door de gemeente Hil- versixm bij het eerste concours in 1959 werd uitgeloofd. Spaar- en reisfonds „Wij komen" Het bestuur van de Stichting Spaar en Reisfonds „Wij Komen" ten behoeve van emigi-antenouders en him kinderen deelt mede dat het op verzoek van de directies van een aantal grote Neder landse vervoersmaatschappijen een rap port heeft samengesteld over de resul taten, die dit fonds in slechts luttele weken mocht boeken. Niet minder dan 10.000 emigrantenouders toonden grote interesse voor het fonds, enige duizen den emigranten en hun ouders zijn reeds op een rijkspostspaarbankboekje, dat speciaal werd uitgegeven aan het spa ren. Ook aan de regering en de rege ringscommissaris voor de emigratie zal dit rapport worden aangeboden. Het Stichtingsbestuur heeft in de ge hele wereld een een-dollaractie op touw gezet waarbij van alle 500.000 landgeno ten, die uit Nedexiand zijn geëmigreerd, één dollar zal worden gevraagd, bestemd voor het noodfonds om in urgente ge vallen ouders direct van reisgeld te kun nen voorzien. toekomst. De joden hebben geen alter natief, achter hen is alleen de zee Met een verbazingwekkende energie en enthousiasme werken echter de 2 mil joen joden om deze staat, welke nu nog voor een groot deel afhankelijk is van financiële steun uit het buitenland en van de Duitse herstelbetalingen, eens volkomen onafhankelijk en groot te ma ken. Ook de Eerste Kamer fel tegen Z.-Afrika"s „apartheidspoli tiek" Ook de Eerste Kamer veroordeelt una niem de apartheidspolitiek van de Unie van Zuid-Afrika. Dit blijkt uit het voor lopig verslag van de commissie van rap porteurs inzake de begroting van Bui tenlandse Zaken. Vele leden kunnen enerzijds wel begrip opbrengen voor de moeilijkheden, voor welke een goeddeels stamverwant volk, in casu de blanke bevolking van Zuid- Afrika, zich geplaatst ziet. Anderzijds konden deze leden onmogelijk instem men met die politiek, welke zij uiteinde lijk ondoelmatig en voorts vooral ook zedelijk ontoelaatbaar achtten. Sommige leden waren erg bezorgd over de gevol gen van die politiek. „Zou Nederland terzake nu niets nuttigs kunnen doen?" zo vroegen zij de regering. Vele andere leden betuigden hun in stemming met het communiqué, waarin het Nederlandse standpunt inzake het rassenvraagstuk in Zuid-Afrika werd uiteengezet, maar zij deelden de mening van de regering niet, dat het hier een volkomen binnenlandse aangelegenheid zou betreffen. heid, een rede gehouden, waarin hij er voor pleitte, dat ziekenfondspatiënten iets meebetalen in de eerste ziektekosten Da: denkbeeld verwierp dr. Lamberts volstrekt. Hij achtte het beneden de waardigheid van de huisartsen met kwartjes te gaan rekenen. Tot die op merking kan men alleen komen, rea geerde de heer De Wolf, wanneer men zich heeft vastgebeten in de denkbeel den van vijftien jaar geleden, toen er over werd gesproken ziekenfondspatiën ten twee kwartjes te laten betalen voor ieder bezoek aan of van de huisarts om te voorkomen, dat de arts onnodig wordt lastig gevallen. Maar in Duitsland heeft men inmiddels veel betere systemen ont wikkeld om de ziekenfondspatiënten te laten delen in het eerste risico en waar schijnlijk heeft prof. Muntendam in As sen daarop gedoeld. De regering zal daarom denkbeelden in die richting nog eens moeten bezien. Enige soepelheid tegenover de para normale genezers bepleitte de heer Van Mastxigt (CHU). Men zal hen niet te spoedig voor de rechter moeten slepen. TANDVERZORGING Er is ook veel aandacht besteed aan de tandverzorging. Instemming werd be tuigd met de plannen van de i-egering tot opleiding van zogenaamde „dental nurses", vrouwelijke hulpkrachten, die als schoolfond - en kleutertand verzorg sters als jeuigdtandverzorgster in het al gemeen. onder verantwoordelijkheid van een tandarts op verschillende onderde len nadier te bepalen werkzaamheden zouden moeten verrichten. In Nieuw-Zeeland heeft men met dit instituut goede ervaringen opge daan. Voor meisjes van 17 jaar met ulo- opleiding leek de heer Lamberts de functie van „dental nurse" zeer geschikt. Hij merkte op, dat twee miljoen kinde ren nog niet zijn ingeschakeld bij de schooltandverzarging door gebrek aan tandartsen. De toestand van de kleuter- gebitten is in het algemeen slecht, zei de heer De Wolf, die niet alleen georgani seerde tandverzorging voor de school jeugd nodig achtte, maar ook voor de jeugd in de bedrijven. Vandaag wordt het debat over de volksgezondheid voort gezet. Advertentie. COFFEINEVRIJ Enkele leden wilden nogmaals duide lijk maken, dat huns inziens ons land in de Ver. Naties zijn stem had moeten uitbrengen ter ondersteuning van de re solutie, waarin de zgn. apartheidspolitiek van Zuid-Afrika werd veroordeeld. Wijziging verkeersreglemen t De vraag of wettelijke bescherming moet worden verleend aan de rechtdoor- lopende voetganger ten opzichte van naast hem rijdend, doch afslaand ver keer, op een plaats waar geen voetgan gersoversteekplaats aanwezig is, is in studie bij de Commissie Veiligheid Weg verkeer. De minister van Verkeer en Waterstaat, de heer H. A. Korthals heeft dit geantwoord op een hem schriftelijk door het Tweede-Kamerlid Van Rijcke- vorsel (KVP) gestelde vraag. De minis ter stelt zich voor, na ontvangst van het advies van deze commissie, zijn stand punt ten aanzien van deze vraag te be palen. De heer Van Rijckevorsel had zijn vraag gesteld naar aanleiding van het arrest van de Hoge Raad, inhoudende dat een voetganger niet is „verkeer" in de zin van artikel 28 van het Wegenver keersreglement. zodat een auto. die wil afslaan, niet de doorgang behoort vrij te laten voor naast zich. rechtdoor lo pende voetgangers. De minister ant woordde hierop dat reeds vóór de aan vang van het rechtsgeding, dat heeft geleid tot de bedoelde uitspraak van de Hoge Raad in zijn departement een wij ziging van het Wegenverkeersreglement in voorbereiding was. waarin o.m. zijn opgenomen nieuwe voorschriften, welke ten doel hebben aan die een rijbaan over stekende voetganger een aanmerkelijk betere bescherming te verlenen dan thans het geval is. Deze wijziging zal binnen korte tijd het departement verlaten. Aangezien volgens de voorgestelde regeling aan de voetganger, die zioh bevindt op een door een zebra patroon op het wegdek aangegeven voetgangersoversteekplaats, door het rij verkeer onbelemmerde door gang moet worden verleend, zal deze bij gebruikmaking van zodanige oversteek - (laats daarin ook niet mogen worden ierd door afslaand verkeer. 7APRII-VVERELDGE20NÜHEIDSDAG PROBLEMEN V.D WEREIDGEZONDHE0SORGAN. Jedelenv.d. drserslechtsldok- l«r oor100000mensen l\xv m qrofedeienvd we- ivfd beeft men slecht! ^lekenhu'sbedden 1 per 10,000 mensen bes.' de*ereld moet 1000 ^^j^ueMwbe' ^enn°9

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 11