Opheffing openb. school Langebrug Bronzen medaille voor K. Mostert 5 m6 M7 ftf8 ni9 mw i3#7712 ni13 w Verbeteringen in „De Lakenhal" en Openbaar Slachthuis bij sexuele opvoeding; Nieuwe deviezenregeling voor reisverkeer 8 april in werking DINSDAG 5 APRIL 1960 ^UNSDAQfMÊ^^ÊÊ WOENSDAG MÊF'Wi DONDERDAG RIJD AG fmm^ÊÊÊ ZATERDAG ZOND AG^"ÊFmimfÊ MAANDAG DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG y APRIL APRIL W T .APfl/l f y april g APRIL g L, J APRn- I 1 f API"L Ami TECHNISCHE^voorjaarsbeurs BQUW EN TRANSPORT UITRUSTINGEN VOOR INDUSTRIE EN OPENBARE DIENSTEN Voorstellen aan Leiclse raad In de jaren 1958 en 1959 was het aantal leerlingen, dat werd aangegeven voor toelating tot de openbare lagere school aan de Langebrug, zo gering, dat in die jaren geen nieuwe eersteklas kon worden gevormd. Deze school telde op 1 januari 1960 nog 90 leerlingen, verdeeld over vier leerjaren. Wegens vermin dering van het aantal leerkrachten, dat voor Ryksvergoeding in aanmerking komt, werd het aantal leerjaren op 1 maart 1960 teruggebracht tot drie met in totaal 60 leerlingen. De leerlingen van het derde leerjaar werden toen verdeeld over de naastbij gelegen openb. lag. scholen. Met ingang rati augustus a.s. zal het aantal leer lingen verder dalen tot ongeveer JfO, aangezien de leerlingen van de zesde klasse de school dan zullen verlaten, waartegenover geen aanmelding van nieuwe leerlingen zal staan. Het gemiddeld aantal leerlingen der school over 1960 zal daardoor belang rijk minder bedragen dan de grens van 100 leerlingen, waar beneden, inge volge artikel 22bis, lid 1, van de La- ger-onderwijswet 1920, tot opheffing van een openbare school voor gewoon la- ger-onderwijs moet worden besloten. Alhoewel de school nog tot augustus 1961 kan worden in stand gehouden, geven B. en W. er de voorkeur aan de school reeds met augustus 1960 op te heffen. In de maandagmiddag a.s. te houden zitting van de raad zal dit voorstel van B. en W. in behandeling komen. VOORZIENINGEN „DE LAKENHAL" IN De verlichting van de Singelzalen van het Stedelijk museum „De Lakenhal" verkeert in zeer slechte staat en be hoeft dringend verbetering. B. en W. zouden hierin willen voorzien door het aanbrengen van drie rijen lampen van elk vijf armaturen, die ieder twee TL- buizen van 65 Watt bevatten. Hiermede zal weer een belangrijke stap worden ge zet op de weg naar volledige moderni sering van het museum. De kosten van deze verbetering zullen naar raming f. 4070 bedragen. De ontwikkeling van het pedagogische werk, dat door de directie van het mu seum wordt verricht, maakt het nood zakelijk, dat in het museum een daartoe geëigende ruimte aanwezig is om groe pen kinderen te kunnen ontvangen en hun de mogelijkheid te bieden tot zelf werkzaamheid op het terrein van de scheppende kunst. De werkzaamheden op dit terrein zullen bovendien kunnen bijdragen tot toeneming van het mu- seumbezoek, speciaal door de jeugd. De kosten van het inrichten van een dergelijke ruimte op de zolder van het museum zullen naar raming f. 2200 be dragen. UITBREIDING CHR. KWEEKSCHOOL In verband met de voorgenomen uit breiding van de Chr. Kweekschool, heeft het bestuur van deze school van de ge meente te koop gevraagd een perceel bouwterrein, groot plm. 300 m2, gelegen aan de Antonie Duycklaan. Met adressant is overeenstemming be reikt omtrent de verkoopprijs van f. 9000 (bouwrijp, opgehoogd). B. en W. kunnen hiermede akkoord gaan en stel len de raad voor in bovenstaande geest een besluit te nemen. VERBETERINGEN OPENBAAR SLACHTHUIS Ten behoeve van 't Openbaar Slacht huis dienen enige voorzieningen te wor den getroffen. De vernieuwing van de slachttechni- sche inrichting van de slachthal voor groot vee is thans vrijwel voltooid. Ter afsluiting hiervan zullen nog enige aan vullende voorzieningen aan het gebouw en de slachttechnische inventaris moe ten worden getroffen, o.m. bestaande uit enig schilderwerk, het ruwen van de te gelvloer, het aanbrengen van een water- sproei-installatie en van een bloedop- van~installatie, alsmede het aanschaf fen van enige gereedschappen en werk tuigen. De kosten van een en ander wor den in totaal op f. 16.000 geraamd. Bij besluit van 25 juli 1955 heeft de raad o.m. een bedrag van f. 20.000 be schikbaar gesteld ten behoeve van de vernieuwing en verbetering van de dienstwoningen van het Openbaar Slachthuis in de Pasteurstraat. De res tauratie van vier van de zes woningen is thans voltooid. De slechte toestand, waarin deze woningen tijdens het uit voeren van de werkzaamheden bleken te verkeren en de aanzienlijke stijging der materiaalprijzen in de loop der tijd zijn er de oorzaak van, dat de kosten van het herstel van de woningen (rond f. 18.250) hoger zijn dan aanvankelijk was geraamd. Tengevolge hiervan is het van het destijds verleende krediet nog resterende bedrag niet voldoende om de kosten van vernieuwing van de laatste woningen te dekken, doch is hiervoor een aanvullend krediet van f. 7.500 no dig. De drooglegging van de zgn. slacht huishaven in verband met de werkzaam heden aan de Slachthuisbrug ter ver breding van het weggedeelte van de Ma- resingel bood de gelegenheid tegen veel lagere kosten dan anders het geval zou zijn geweest het kopgedeelte van het ha ventje te dempen, waardoor de inham tussen de noodslachtplaats en de stallen en het slachthuisterrein is verdwenen. De kosten van de demping en de hier mede verband houdende werkzaamheden (verlenging van de riolering en bestra ting) bedragen f. 6.000. Voorts biedt de verbetering van het weggedeelte van de Maresingel gerede aanleiding het hek, dat de afscheiding vormt tussen het slachthuisterrein, c.q. de tuin, behorende bij de dienstwoning van de directeur, en de openbare weg, te herstellen en te schilderen. De kosten hiervan worden op f. 2.000 begroot. Samenvattende vergen de hierboven voorgestelde voorzieningen in totaal een bedrag van f. 31.500. Bovendien stellen B. en W. de raad voor een wijziging aan te brengen in de Verordening 'Slachthuisrechten en een Vleeskeuringsverordening vast te stellen. AANSCHAFFING BASCULE VOOR VEEMARKT De op de veemarkt in gebruik zijnde bascule voor het wegen van levend vee voldoet niet meer aan de bij en krach tens de IJkwet 1937 gestelde voorschrif ten De bascule is verouderd en vertoont ernstige gebreken. Een ingesteld onder zoek heeft uitgewezen, dat het gezien de kosten niet verantwoord is tot revisie over te gaan. In verband hiermede ver dient het naar de mening van B. en W. aanbeveling een nieuwe bascule aan te schaffen. De kosten hiervan worden ge raamd op f. 6000. TERREIN VERHARDING SPEELTUIN OOSTERKWARTIER De Speeltuinvereniging „Oosterkwar tier" heeft de gemeente verzocht een ge deeltelijke tegelbestrating op de speel tuin te doen aanbrengen. Deze tuin is thans voorzien van een asfaltverharding, die verschillende oneffenheden vertoont. Dit vormt een groot nadeel, daar het dek na regen zeer lang nat blijft en plassen blijven staan. Herstel van de huidige verharding zal kostbaar zijn en geen volledig bevredigend resultaat op leveren. Een afdoende oplossing voor de tegenwoordige bezwaren zal, blijkens het advies van de Directeur der Gemeente werken, slechts worden gevonden in het aanbrengen van een tegelbestrating op dat gédeelte van de tuin waar zich de speelwerktuigen bevinden. De kosten daarvan worden geraamd op f. 8750. Voorts komen in deze zitting de vol gende voorstellen aan de orde: Aan de afdeling Leiden van de R.-K. Reclasse- ringsvereniging met ingang van 1 jan. 1959 een jaarlijkse subsidie toe te ken nen van f 200,idem aan de Commis sie voor Maatschappelijk Werk der Ger. Kerk met ingang van 1 jan. 1958 een subsidie toe te kennen van 40% van de kosten, die blijkens de circulaire van de Minister van Maatschappelijk Werk d.d. 14 juni 1955 aan de berekening van het rijkssubsidie ten behoeve van het uit voerend jalgemeen maatschappelijk werk ten grondslag liggen; beschikbaar te stellen een bedrag van f 54.944,11 we gens schadeloosstellingen ter zake van onteigening van een perceel, ter grootte van 3.18.50 ha., en kosten, voortvloeien de uit het gehele onteigeningsplan „Lei den, Voorschoterweg-Trekvliet"; aan te kopen in het belang van de volkshuis vesting, de gronden, afkomstig van het vroegere tracé van rijksweg 4b, gelegen in de Bos- en Gasthuispolder tussen de Voorschoterweg en de Vliet, teza men groot ongeveer 15,3900 ha., voor de prijs van f 121.934,50; idem de stroken grond, gelegen langs de trambaan Lei- den-Voorburg-'s-Gravenhage en ter weerszijden van de spoorlijn Leiden- Woerden voor een bedrag van f 8.930, Idem het huis met erf, staande en ge legen aan de Waardgracht no. 34, voor f3.035,het aangaan van een overeen komst van ruiling van gronden met „Nationaal grondbezit n.v.", gevestigd te 's-Gravenhage, waarbij: a. de ge meente Leiden aan genoemde naamloze vennootschap in eigendom afstaat twee percelen bouwterrein, gelegen in het uit breidingsplan „Leiden-Zuidwest", ten zuiden van de Vijf Meilaan en ten wes ten van de Churchilllaan; b. genoemde naamloze vennootschap aan de gemeen te Leiden in eigendom afstaat de per celen bouwterrein, gelegen ter weerszij den van de Gabriël Metzustraat, en een perceel grond, gelegen achter het pand Frans van Mierisstraat no. 11, zulks in het belang van de volkshuisvesting en tegen betaling van een toegift van f 34.500,door genoemde naamloze ven nootschap aan de gemeente. AFWIJZING VAN SUBSIDIEVERZOEK In handen van B. en W. was om pre advies gesteld een verzoek van de Mili- taire-Matigheids-Missie te Venlo om subsidie in de kosten van haar activitei ten onder de R.-K. militairen. Het doel van deze missie is bevordering van tucht en stijl in het genots- en ontspannings leven, het aankweken van een geest van soberheid en levenseenvoud en het be strijden van het teveel gebruik van ge notmiddelen. Op subsidieverzoeken van instellingen, die in landelijk verband belangen behar tigen van militairen, is tot nog toe afwij zend beschikt, omdat met het werk van deze instellingen geen aanwijsbaar plaat selijk belang wordt gediend. Het College is van oordeel, dat dit met het werk van de onderhavige instelling evenmin het geval is. B. en W. menen dan ook het toekennen van een subsidie aan deze in stelling niet te kunnen voorstellen. UITBREIDING MONTESSORI-KLEUTERSCHOOL In de zgn. Universitaire woonwijk (Boerhaavelaan en omgeving) zyn de laatste tijd veel nieuwe woningen in ge bruik genomen. Het aantal aanmeldin gen voor het openbaar kleuteronderwijs is hierdoor aanmerkelijk gestegen, zodat het noodzakelijk is aan de meest nabij-» gelegen kleuterschool, de montessori- kleuterschool De Boterbloem aan de Rijnsburgersingel een vierde klas te ver binden. Deze kan worden gehuisvest in een lokaal van de montessori lagere school De Valk. De inrichting van de kleuterklas zal f. 3.540.kosten, t.w. f. 2.305.voor meubilair en f. 1.235.voor spel- en ont wikkelingsmateriaal. Bij de behandeling van de onderwijs- paragraaf komen verder de volgende voorstellen aan de orde: voor de aan schaffing van kleutermeubilair voor twee klassen van de openbare kleuterschool De Paddestoel (Da Costastraat) en drie klassen van de openbare kleuterschool De Klaproos (Telderskade) kredieten beschikbaar te stellen van resp. f. 2.910.- en f. 4.365.aan het bestuur van de Eerste Leidse Schoolvereniging, alhier, ten behoeve van zijn school voor gewoon lager onderwijs aan het Noordeinde 1, medewerking te verlenen; 1. voor het aanbrengen van een afscheiding van de speelplaats langs de zijde van de singel; 2. voor het aanbrengen van een ventila tor in de drie lokalen aan de straatzijde; 3. voor de aanschaffing van een projec tor; op de voet van artikel 80 der Lager Onderwijswet 1920, aan de Stichting Roomsch Katholieke Scholen, te Leiden, in verband met de bouw ter plaatse van 4 leslokalen ten behoeve van de R.-K. Meisjesschool voor uitgebreid lager on derwijs aan de Haarlemmerstraat no. 34, om niet in eigendom over te dragen de oppervlakte grond .groot plm. 110 m2, gelegen aan de Oltmanstraat; het vast stellen van een vergoeding in de kosten voor de beloning van vakonderwijzers bij het bijzonder buitengewoon lager onder wijs over 1957. BENOEMINGEN EN ONTSLAG Tenslotte worden in deze zitting ook weer enkele benoemingen aan de orde gesteld. Zo zal o.a. moeten worden voor zien in de benoeming (vacature P. C. A. Opsporing verzocht van weggelopen jongen Op verzoek van de ouders wordt op sporing verzocht van de op 2 juli 1944 geboren Huub van Dongen, die op don derdag 31 maart is weggelopen uit een internaat in Oegstgeest. HU is gekleed in een bruine geruite blouse, groene pull over, lange grijze pantalon en zwarte schoenen. De jonge heeft een vol pos tuur, donker blond licht golvend haar en blauwe ogen. Hij geeft zich vaak uit voor medisch student. Inlichtingen kunnen worden verstrekt aan de commandant van de Rijkspolitie in Oegstgeest, telef. K 171020360. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 5 april Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg: andijvie 81-89. prei 47-82. spinazie 76-98, stoofsla 40-47. komkommers 44-71, waspeen 27-56; per 100 stuks: sla A 8.80- 20.80; per 100 bos: raapstelen 9-31, radijs 15-20, selderie 4-6, uien 11-38. Aanvoer ln totaal 6545, weektotaal vette koelen en ossen 700. gebrulksvee 2329. vette kalveren 478. graskalveren 395 nuchtere kalveren 1853. varkens 82. lopers 40. biggen 35, paarden 226, 6Chapen of lammeren 268. welde/zulglammeren 72, bokken of gelten 64. Prijs ln cents per kg: vette koelen le kw. 295-320. 2e kw. 280-295, 3e kw. 255- 275. vette kalveren 285-315 255-285 225- 255, slachtpaarden 240, 190, 180. Prijs ln guldens per stuk: graskalveren le kw. 430 2e kw. 370 3e kw. 270, nuch tere kalveren 60 48 38. exportvarkens (lo pers) 80 70 60, biggen 50 40 36. schapen 120 95 65. lammeren 130 95 70. kalfkoelen 1280 1100 900, melkkoeien 1280 1100 900, vare koelen 920 780 600, vaarzen 925 760 600, pinken 570 500 400. oegstgeest hinderen niet in luren Voorlichting in Oegstgeest De Commissie voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting had gisteren de grote zaal van het Witte Huis gereserveerd omdat blijkbaar verwacht werd dat er grote belangstelling zou bestaan voor de causerie van dr. J. A. C. de Koek van Leeuwen, zenuwarts, over de sexuele op voeding van kinderen. Deze verwachting werd bewaarheid want de zaal was uit stekend bezet toen de presidente, mevr. P. H. Smits-Witvliet aankondigde dat dit moeilijke onderwerp niet alleen op delicate, doch tevens op deskundige wijze zou worden behandeld Spreker wees op het verschil tussen sexuele voorlichting en sexuele opvoe ding. De voorlichting bepaalt zich tot feiten en is zonder meer objectief, ter wijl opvoeding sterk gekleurd is door de ethiek. Hij beschouwt voorlichting als een heilloze aangelegenheid. Hij nam Zweden als voorbeeld. Daar is de sexuele voorlichting op forse wflze aangepakt op de scholen, overigens op uitstekende wijze. Doch de resultaten zjjn onbevredigend. Het onderling con tact is vrijer geworden en het aantal jonge ongehuwde moeders groter, het geen uiteraard nooit de bedoeling ge weest kan zijn. Het levensbeschouwelijk aspect, zich uitend in respect voor de medemens is onontbeerlijk. Met grote nadruk wijst dr. De Koek van Leeuwen zijn gehoor erop, dat ouders, die onwillekeurig geneigd zijn tot uitstel daaraan meestal verkeerd doen. Ai heel jong heeft het kind besef van het geslachtsverschil. Men kan wel een mooi gefantaseerd verhaal verzin nen en kinderen van 34 jaar accep teren dat ook wel, maar men is er niet mee klaar. Men doet er dan ook beter aan de moeilijkheden niet uit de weg te gaan. het kind niet af "te schepen, want dan vindt het zijn weg wel naar anderen en het is beter dit te voorko men. Spreker ging achtereenvolgens na hoe dp kinderen zich gedragen op ver schillende leeftijden, wat zich bij hen openbaart en dat het heel wat gemak kelijker is daarover te praten als het fundament van de sexuele opvoeding al vroeg is gelegd. Hij wees bovendien op de verandering der tijden, b.v. wat er tegenwoordig in advertenties en etala ges wordt getoond. Kinderen van 14-15 jaar behoort men te vertellen wat er in de maatschappij te koop is en gaat men dan verboden opleggen doe het dan zo dat er een redelijke basis aan ten grondslag ligt. Spreker wees er tenslotte op dat kinderen vaak meer begrijpen dan de ouders soms denken. Na de pau- ze was er gelegenheid tot vragen stellen en discussie?, waarvan ruim gebruik werd gemaakt. Ten hoogste f. 3000.- voor twee weken Blijkens een vandaag in de Staatscourant gepubliceerde deviezen- bekendmaking en een aantal algemene vergunningen van de Neder- landsche Bank zal met ingang van 8 april een geheel nieuwe deviezen- regeling voor het reisverkeer in werking treden, zowel voor ingeze tenen als voor niet-ingezetenen. Het zal aan ingezetenen zijn toege staan voor een buitenlandse reis van twee weken ten hoogste een bedrag van f. 3.000.(tot dusverre f. 2.000.aan reisdeviezen te kopen. Hierbij komt het afzonderlijke dagmaximum van f. 125.- kan eventueel worden vermeerderd met f. 150.voor iedere dag, dat de buitenlandse reis langer zal duren dan veertien dagen, echter maximaal voor te vervallen. Het bedrag van f. 3.000.— vijfenzeventig extra dagen. Betreffende de langere duur van de reis evenwel moet de ingezetene aan de deviezen- ten Broek) van een commissaris van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij, waarvoor de raad een kandidaat moet aanwijzen, verder is er een voorstel om alsnog met ingang van 16 maart 1960, tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot 27 juli 1960, te benoemen aan de hogere burgerschool voor meisjes met 6-jarige cursus en afdeling middelbare meisjes school: a. mevr. C. M. C. J. Bakx-Rit- man, tot tijdelijk lerares in de wiskunde; b. de heer A. Sevenster, tot tijdelijk leraar in de wiskunde; c. de heer P. S. Klerk, tot tijdelijk leraar in de wiskunde. Eervol ontslag wensen B. en W. te ver lenen aan: amevr. Z. G. J. Schalkers- Nanning, uit haar betrekking van onder wijzeres aan de Willem de Zwijgerschool: b. de heer D. Cossée, uit zijn betrekking van onderwijzer aan de Albert Schweit- zerschool. Ten huize van de heer J. Zuyderduin, Wasstraat 11. werd vanmorgen de 64- jarige heer K. Mostert in verband met het feit, dat hij 40 jaar werkzaam is bij de firma C J. Kromwijk, groothandel ln suikerwerken te Leiden, gehuldigd. De heer Mostert, die in het magazijn werkt, werd eerst toegesproken door de jongste directeur van de firma, de heer F. Zuyderduin. Deze haalde herinnerin gen op, waarbij hij wees op de belang rijke werkzaamheden in en rond de ex peditie. „U was de steun en de vraag baak van het bedrijf en u hebt zich met veel toewijding aan uw werk gege ven". Als blijk van waardering overhan digde de directeur een enveloppe met inhoud, terwijl mevr. Mostert 'n boeket bloemen kreeg. De wethouder van Onderwijs, de heer J. C. van Schaik, die in zijn functie van loco-burgemeester de gelukwensen van het gemeentebe stuur overbracht, deed het veel genoe gen een Leidenaar te kunnen begroeten, die 40 jaar zijn krachten aan eenzelfde bedrijf had gegeven. De wethouder schetste in het kort de levensloop van de jubilaris. Op 5 april 1920 kwam u in dienst bij de firma Kromwijk, waar u 40 jaar lang een vertrouwensfunctie Wethouder j. C. van Schaik (links) speldt de heer Mostert de bronzen medaille op. hebt bekleed". Mede namens het ge meentebestuur uitte de heer Van Schaik zijn respect voor het werk, dat de heer Mostert in de afgelopen dienstjaren heeft verricht. Het verheugde spreker zeer. dat de jubilaris was onderscheiden met de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Na het op spelden van het ere-metaal werd het feest in intieme kring verder toeyier<L bank een schriftelijke verklaring afge ven. Mag men tot nu toe boven het bedrag aan reisdeviezen 200 gulden aan Nederlands geld op zijn reis meenemen, straks is men tot f. 3.000.vrij binnen landse dan wel buitenlandse betaal middelen te kiezen. Vertoeft de reiziger-ingezetene een maal in het buitenland, dan kan hij zich bovendien in het bankverkeer een bedrag van max. f. 1.500.laten over maken. In de nieuwe (ruime) regeling is geen speciale voorziening voor de benzinekosten van automobilisten (tot dusverre f. 600.meer opgenomen. Ook de deviezenregeling voor reizen van niet-ingezetenen in Nederland wordt vereenvoudigd. De buitenlandse reiziger zal, ook indien hij voor meer dan f. 4.000.aan betaalmiddelen bij zich heeft, geen in- en uitreisformu lier meer behoeven in te vullen. HU zal voorts zonder beperking over zUn tegoeden bU banken kunnen beschik ken (tot dusverre is dit gebonden aan een dagmaximum). LEIDERDORP FOTOCLUB DAQUERRE Jr. Op de wekelükse clubavond van de foto-club Daquerre jr. vertoonde de heer C. v. Hoek een serie kleurendia's over zUn reis in de Ver. Staten van Amerika. Hij is in Denver geweest, dicht bij de Rocky Mountains, waar hij gedurende de weekeinden verschillende tochten had gemaakt Er waren dus vele interesante opnamen by. De huis-aan-huis-collecte voor de aanstaande 5 mei-viering heeft f. 862 opgebracht. BEURSOVERZICHT Amsterdam, 5 april „Willige" markt De laatste verhandeling van de claims Hoogovens bracht recordprijzen voor zo wel de claims als de aandelen. De claims liepen op van f. 305 tot f. 310 en de aan delen stegen van 625 tot 633. Gestimuleerd door de betere tenden tie van gisteren in Wall Street, waar vooral de Nederlandse papieren Philips, Unilevers en Hoogovens zeer gevraagd waren, was de stemming voor deze fond sen vanmiddag op het Damrak aan de „willige" kant. Aandelen Philips waren op 857 circa 27 punten boven de slot- prys van gisteren. Hiervan profiteerden de preferente aandelen Philips die hoger werden geadviseerd. Unilevers waren bU een koers van 787 circa 15 punten bo ven het vorige slotniveau. Vanzelfspre kend profiteerden aandelen Calvé van de gunstige tendentie van de Unilever- waarden. AKU's 10 punten hoger op 484 mede als gevolg van aankooporders voor Westduitse rekening. Kon. Olies kwa men slechts een paar dubbeltjes boven de slotkoers van gisteren uit. In de Scheepvaartafdeling verschilden de noteringen slechts weinig by de slot- koersen van gisteren. Cultures uiterst kalm en eerder iets hoger. In de staats- fondsenhoek was het rustig en vast voor het kortlopende papier. Stockdividenden Philips werden op circa f. 429 verhandeld tegen gisteren als slotnotering f. 414.50. In de lokale sector kwamen de koersen merendeels boven die van gisteren uit. Beurs van Amsterdam Dinsdag 5 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 44 100ft 100ftGL Ned. '59 44 100ft 1004 Ned. '59 44 97tl 97»|GB Ned. '53 3% 944 94 Grootboek obl. 34 94 Ned. '47 34 (3) 92»» 92fJGB Ned. '51 34 944 944GB Ned. '53 (34) 93%B 934 Ned. '56 3 4 93'i 934 Ned. '48 34 864 864B Ned. '54 3 4 871 i B 874 Ned. '55 I 34 884 88,», Ned. '55 II 3y* 90 4 904 Ned. '37 3 88 4 884 Dollarlng '47 3 91GB 92 Investeringscert. 3.. 96»» 974GB Ned. 62-64 3 974 974 Indië '37 A 3 93 4 93 4 Grootboek '46 3 894 Ned. WH. 6% 1084 1084 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 39GB 394 Nat. Handelsbank 164GB 165GB Ned. HandelmU2594 260GL Amst. Rubber 111GB 1124 H.VA163 4 162 4 Senembah 540 545 AJC.U474 487 Berkei's Patent (v.) 297 4 295GB Calvé Delft eert. 730 743 Dell MUen (Ver.) 181.90 181GB Kon. Pap v. Gelder 253 GB 250 4 Hoogovens eert6014 638 Mtiller en Co. NH 425 GB 428GB Ned. Kabelfabr437 440GB Philips 829% 858 Philips pref2874 285 Unilever 722 789 Wilton Feyenoord 210 210 Billton 2de r 350 3484 Dordtse Olie gew. 720 7274 Kon Olie (f20.—) 156 156.80 idem (50 A f20.—) 155.40 155 80 Holl. Amer. lUn 141 1424 Java China Paket 1504 151 KL.M 108.50 110.50 Kon. Ned. Stmv MU 173 GB 175 Kon. Paket MU 1364 1364 Stoomvaart My Ned 1684 1674 Nievelt Goudr eert 138% 1384 v. Ommeren eert. 255 GL 257GB Kon Rott. Lloyd 150exd. 1484 Ned. Scheepv Unie 1464 146% NI ET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A dam '47 (34) 3 934 Idem '48 (34934 R'dam '52-1 (44) 974 ld. ld. *37 I-n (34) 934 94% Z.-Holland '56 (44 97»» Bank N. G. '58 (54) 1031034 ld. N.WH. "52 (44 95% Industr. Obligaties Philips Dollarlng -51 94 94% Premieleningen A'dam '53 3 101 L 99 A'dam '51 I 24 834 83 A'dam '56 I 2481 L 794 A'dam '56 II 24 91 91% Eindhoven '54 2 4 80 Enschede '54 24 794 79»| Den Haag '52 I 24 83% 83% Idem II 24 96% 86% R'dam '52 I 24 854 85% Idem n 24 86% Idem '57 2 4 98 4 98% Utrecht '52 2 4 86 86 Z.-Holl. 1957 24 924 934 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 209 Amst. Bank 320 H.B.U. eert219% Rott. Bank 2704 Twentsche Bank 260 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 365 L BorsumU 61 K N Ed met A-AA 96 Idem pref wd 106% Electrolasmy 310 Kon Ned Grofsm 175 Holl Constructie 460 Ing bur v BouwnUv 284% Internatlo 157 Int. Kunststof! Ind 634 Leidse WolsplnnerU 378 Rott Droogdok MU 620 B Sikken's Lakfabr 596 Ver Touwfabneken 288 Walvisvaart 114 Wernlnk's Betonm 158 Van WUk en Heringa 101 Zaalberg 119 Spoorwegen Dell Spoorweg MU 64 Amerik. fondsen Canadian Pacific R 24ft Intern Nickel 103 exd. Anaconda 52% Bethlehem Steel 464 Cities Service 43% General Motors 46 Kennecott 78'.exd. Republic Steel 614 Shell Oil 68 ,exr. Union Pacific 27% Un. States 8teel 794 211 3204 218% 262 365 624 95 1064 175 470 280 157 64 380 628 605 1134 159 100% 1194 24% 104 52% 464 44% 46% 78% 62 684 27

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7