BERG HANDIG OP m 1 Gein. Bedrijf stechnische School te Leiden voorziet in grote behoefte Uw Kunstgebit Lezers schrijven yerkeerszondaren in serie voor de Leidse kantonrechter „Het past een wouw niet de gehele dag te kletsen" presenteer gemakkelijk beschuit Bijna driehonderd leerlingen krijgen individueel onderwijs CETA-BEVER BUITENBIJTS Kerkelijk Leven Leiden en de huurverhoging Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 5 april 1960 Tweede blad no. 30018 „Deze zaak kan met weinig woorden worden afgedaan, omdat alleen het nemen van zeer harde maatregelen tegen deze verdachte nog resteert", aldus de officier, mr. E. v. d. Schans, in zijn requisitoir tegen een 28rjarige veehan delaar uit Noorden, die vervolgens de eis van f.150.boete, subs. 30 dagen, als mede de onvoorwaardelijke intrekking van zijn rijbewijs voor de tijd van 9 maan den tegen zich hoorde uitspreken. Nu zal hij dus behalve de boete van f25.conform de eis en subs. 5 da gen ook nog f50.- als schadevergoe ding moeten neertellen. Onverantwoordelijk gepasseerd Verdachte reed op 2 februari met zijn veevervoer-auto op de provinciale weg onder Woubrugge achter de veeauto van een collega. Hoewel op een gegeven moment een snelrijdende tegenligger zeer dicht was genaderd, voerde ver dachte zijn snelheid tot ca. 80 km. per uur op en ging links van de weg rijden teneinde zijn collega in te halen. Een frontale en tevens fatale botsing met de tegenligger leek onvermijdelijk en de vier ooggetuigen, onder wie ook de col lega van verdachte, waren het er over eens, dat zij op dit moment de bestuur der van de tegenligger geen enkele kans gaven om het er levend af te brengen. Deze echter redde zich van de dood door de wegberm in te sturen, alwaar zijn auto weliswaar tegen een paal vloog en over de kop sloeg, doch waaruit de bestuurder wonder boven wonder zonder noemenswaardig letsel te voorschijn kroop. Het verweer van verdachte was uiterst zwak. Het kwam hoofdzakelijk hierop neer, dat hij weinig verdiende, dus de hoge boete niet kon betalen en dat hij bij de intrekking van zijn rijbewijs ern stig gedupeerd zou zijn vanwege zijn beroep. De plv. kantonrechter, mr. W. de Ko ning, verlaagde de geldboete tot f50 subs 10 dagen, doch was verder van mening, dat verdachte, ondanks het feit, dat hij hierdoor ernstig gedupeerd zou zijn, voor lange tijd van de weg verwijderd diende te worden. Daar hij de eis tot intrekking van het rijbewijs gedurende 9 maanden zelfs nog wat te mild vond, verlengde hij de tijdsduur tot één jaar. Op bezoek Toen een 53-jarige landbouwer uit Voorschoten met zijn aifto op de Rijn dijk reed en onverwachts naar links stuurde om aan de overkant van de weg een bezoek af te leggen .lette hij bar slecht op en zag dus niet, dat een an dere automobilist he minhaalde. De bot sing wam goed aan en behoudens zijn eigen schade, kreeg verdachte van de benadeelde partij een rekening van f 600 te betalen. De eis was f 60 boete subs. 20 dagen. Gezien het feit, dat verdach- te's eigen schade ook vrij hoog is, kreeg hij wat reductie en luidde het vonnis f45 subs. 15 dagen. Dode hoek Een 46-jarige Haarlemse buschauffeur haalde met zijn bus op Rijksweg 4 onder Sassenheim een voor hem rydende bus in, hoewel een personenauto reeds bezig was hem in te halen en naast zijn bus reed. Bus en auto maakten onzacht kennis met elkaar en behoudens veel materiële schade liep alles nog goed af. Verdachte voerde aan, dat hij de auto niet naast zich heeft gezien, omdat zijn uitkijkspiegel een z.g. „dodehoek" heeft. Reeds 2 jaar lang klagen hij en zijn collega's bij de directie over dat soort spiegels, doch steeds tevergeefs. Na de aanrijding is het geval in de onderne- mings-raad besproken en thans worden er inderdaad proeven genomen met an dere spiegels. Zowel de officier als de kantonrech ter hielden rekening met diL verweer en gezien de ernst van de overtre ding was de eis van f50 subs 10 da gen mild en, het vonnis f40 subs 8 dagen nog milder. Racebaan Als één van de ve^e bromfietsers, die terecht stonden, omdat zy de weg als racebaan hadden gebruikt, verscheen een 18-jarige Leidse straatmaker, om dat hij in de Haarlemmerstraat ruim 45 km. per uur had gereden. Kort ge leden stond verdachte voor hetzelfde feit terecht en kreeg toen f20 boete subs 5 dagen. „U is blijkbaar nogal hardnekkig, maar we zullen kijken wie het wint", aldus de officier. Hij eiste thans f 35 subs 7 dagen en al verlaagde de kantonrechter de boete tot f30, zijn waarschuwing voor een volgend weer zien was niet mis te verstaan. Volgens getuigen was er voor de taxi, bestuurd door een 50-jarige Leidse taxi chauffeur, onder het viaduct aan de Rijnsburgerweg te weinig ruimte om de voor hem rijdende auto in te halen. Verdachte probeerde het toch en be zorgde de andere auto enkele deuken. ••Hij week naar links uit", aldus ver dachte. „Absoluut niet waar", aldus de getuigen. De benadeelde party eiste f50 schadevergoeding van verdachte, doch deze verwees hem naar de taxi onderneming. De keus moest worden gemaakt, doch deze bleef gericht op verdachte persoonlijk. Dat deze keus goed was, bleek enige ogenblikken later, toen verdachte toegaf, dat hij niet meer by die taxi-onderneming in dienst was. Geloof, bijgeloof, ongeloof BIJEENKOMST HUM. VERBOND Voor de gemeenschap Leiden van het Hum. Verbohd sprak de heer A. J. v. d. Kooij over „Geloof, bijgeloof, ongeloof". Gods geloof, aldus spreker, is het ge loof, dat God bestaat als een almachtig algoed en volmaakt opperwezen. Dit geloof kan tot- ons komen door de opvoeding; dus van ouderen op jonge ren. Dit is onecht geloof, want men heeft het zelf niet verworven; men heeft ook geen kans gehad kennis te nemen van het ongeloof. Dit z.g. onecht geloof kan door een geestelyk groeiproces overgaan tot echt geloof of tot echt ongeloof. Het geloof kan ook tot ons komen door eigen verworvenheid, 't Kan een gevolg zyn van een gelovige, zowel als van een ongelovige opvoeding. Dit is weer een gevolg van het geestelyk groei proces van de mens. Elk mens komt gedurende zijn puber teitsperiode in de fase van religieus den ken; door de ontdekking van mysteries, die nooit zyn opgelost en die altijd aan leiding zyn geweest tot ruzies. Is men onbevredigd door het niet- kennen van de oorzaak der dingen, dan gaat men over tot de Godsgedachte, een persoonlijke God met menselijke trek ken. Ook kan men agnostisch blijven den ken, d.w.z. dat men tevreden is met het niet-weten. Dit is ongeloof. Ontkent met het bestaan van God, dan is men atheïst. De angst speelt hier bij een grote rol. Deze stamt uit onze kinderaren. Het kind maakt geen duide lijk verschil tussen levende en doc> din gen. b.v. het beertje, dat het mee naar bed neemt, waardoor het zich niet een zaam voelt. Dit is bijgeloof. Vele volwassenen hebben dit ook nog. Denk b.v. maar aan mascottes, astrolo gie. Concert Edward Koziello Vrijdagavond zal in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal de in 1940 uitgewe ken Poolse opera-tenor Edward Koziello, ter gelegenheid van de 150ste geboorte dag van Frédéric Chopin een concert geven. Deze zanger is indertijd verbon den geweest aan de opera te Warschau. Hij brengt een Interessant programma onder de titel „Les heures de musique et de litterature Polonaises", bevattende aria's en liederen. Edward Koziella, die in de oorlogs jaren een grote rol speelde in het on dergronds verzet, is vele malen, speciaal in Frankrijk, met veel succes opgetre den. Leidse huisvrouw krijgt gevangenisstraf „Zij was voortdurend op pad. Wat de zaak zo bedenkelijk maakt is, dat zij telkens geld en goederen steelt van mensen by wie zij gastvrijheid geniet en by wie zy als kind aan huis is". Deze klacht liet de officier van Jus titie by de Haagse politierechter giste ren horen in zijn requisitoir tegen een 30-jarige huisvrouw uit Leiden, die links en rechts by vrienden en bekenden klei ne en grotere diefstallen had gepleegd. „Ik zat zo diep in de schulden", voer de de vrouw aan. Het bleek echter dat dit afbetalingsschulden waren, die zy telkens zonder medeweten van haar man was aangegaan. De vrouw is al vaker veroordeeld. De proeftijd van de vorige voorwaardelijke straf is nog niet eens verstreken. Thans bevindt zij zich in preventieve hechtenis. „Het wordt tyd dat U eens een wat normaler leven gaat leiden", meende de officier van Justitie. Hy wees erop dat de verdachte, die inwoont by haar ouders, thuis nooit iets te doen heeft en dat zij de hele dag zit koffie te drin- Advertenitie rit de gehele dag stevig op zijn plaatsl Thans Is het niet meer nodig, dat Uw kunst gebit bij bet spreken, eten, ladien of niezen losschiet of verschuift. Een weinig DENTO- PlX-poeder op de gebitsplaat, en deze onge makken bestaan voor U niet meeri DENTO- FIX geeft U een ongekend gevoel van zeker- leid en welbehagen. Aangenaam en hygië- itsds in het gebruik. Tevredenheid gegaran- ieerd. Verkrijgbaar in discrete, neutrale ilastic flacons, prijs f. 2,35, bij apotheken m drogisterijen. ken en te „kletsen". „Dat is een houding, die een gezonde vrouw niet past. Zij hoort te zorgen voor haar huishouden en haar man en voor haar kinderen, als zij die heeft", aldus de officier, jhr. mr. Van de Poll. De officier eiste tenslotte een gevan genisstraf vaneen half jaar waarvan de helft voorwaardelijk, met toezicht gedu rende de 3 jaar lange proeftijd. De verdedigster, mej. mr. M. v. d. Keemel, wees erop dat de woningmisère hier mede schuldig is. Toen het echt paar nog (clandestien) een eigen huis houden had in Den Haag, was er geen vuiltje aan de lucht, maar sinds het paar inwoont bij de moeder van de vrouw heeft verdachte met voldoende om handen om bezig te zijn. Doch alle autoriteiten hebben thans hun medewer king toegezegd om een huis voor het paar te vinden, terwijl het echtpaar in de nabije toekomst ook kinderen hoopt te krijgen. De man zal voorts streng op de gedragingen van zijn vrouw toezien, zodat er alle reden Is te hopen dat zij haar leven zal beteren, aldus mej. mr. v. d. Keemel. De politierechter wees vonnis overeenkomstig de eis. Ophokplicht voor postduiven In overleg met de Ned. Postduiven- houdersbond', de Provincia le Voedsel- commissaris voor Zuid-Holland, de Rykslandibouwconsulenten, de directeur Faenabeiheer van het ministerie van Landbouw en Visserij en de Gewestelijke Raad voor Zuid-Holland van het Land bouwschap, moeten, evenals in voor gaande jaren, voorlopig in de periode van 4 april t.e.m. 7 mei 1960, in Zuid- Hólland iedere dag de postduiven wor den opgehokt tot 5.30 uur nam. Ook op zaterdag en zondag blijft deze ophok- mm Ja, de Box past precies bt de bus, ddt Is gemakkelijk Presenteer gezellig beschuit (zonder gepruts met papier) enberg MncEg opin uw büs, want alleen in de originele büs blijft beschuit vers en bros. TURKSTRA Friese BESCHUIT heeft 'n verrassing voor Mevrouw. De Beschuit-Box! - en die past precies in uw bus Vraag uw bakker TURKSTRA - Friese - BESCHUIT. Heerlijk van smaak en knisperbrosBeschuit zoals beschuit moet zijn. Even lekker met zoet èn met hartig bele&. Ja, échte Friese beschuit. duiven deelnemen aan wedvluchten en africhtingen, doch na aankomst moeten de dieren worden opgehokt tot 5.30 uur nam. Postduiven, die zich tijdens deze pe riode en vóór het aangegeven uur toch op het veld bevinden, lopen grote kans ten offer te vallen aan beschieting en plicht van kracht. Wel mogen de post- vergif. Men zy dus gewaarschuwd! Uitbreiding na vorming derde leerjaar bij openingsplechtigheid toegejuicht Velen hebben gistermiddag gehoor gegeven aan de uitnodiging van het College van B. en W. om in het schoolgebouw aan de Medusastraat de offi ciële ingebruikneming bij te wonen van dè nieuwe leslokalen van de Gem. Bedrijfstechnische School. Deze uitbreiding voorziet in de behoeften, welke zijn ontstaan door de vorming van een derde leerjaar. Met dit laatste is de uitbouw van de school, welke in 1957 mede dank zij het initiatief van wet houder J. C. van Schaik kon worden geopend, voltooid. Het betreft hier een school voor individueel technisch onderwijs. De 290 leerlingen, allen in de leeftijd van twaalf tot zestien jaar, krijgen les zowel in het gemoderniseerde gebouw aan de Medusastraat, waarachter nu een fraaie kantine is verrezen, als in de lokaliteiten aan de Timorstraat. Constructieve arbeid Binnenkort ook avondonderwijs Zoals de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, in zijn openingswoord zei is deze school bestemd voor jongens, die op de lagere school veel moeite hadden om mee te komen. Burgemeester Van Kinschot deelde mede, dat er op het ogenblik plannen bestaan om zo spoedig mogelyk met het avondonder wijs op de bedrijf stechnische school een aanvang te nemen. Hij prees het werk van de wethouder van Onderwijs, die dit bijzondere schooltype destijds cre- eerde, dankte de directeur van Gemeen tewerken voor diens bemoeienissen en feliciteerde de heer Mabesoone met de uitbreiding van zijn school. Laatstgenoemde toonde zich op zijn beurt zeer verheugd over het feit, dat de burgemeester ruimschoots tevreden is met al hetgeen op de school tot nu toe is bereikt. De directeur schetste o.m. de ontwikkeling van het onderwijs, dat op deze school wordt gegeven. Dit onderwys is vrijwel geheel gericht op het maken van taken. Dat de con structieve arbeid voor de eenvoudig be gaafde jongens van groot belang is, wordt duidelijk wanneer men een rond gang door de verschillende lokalen maakt. De heer Mabesoone wees erop, dat men op zijn school theoretische lessen zoveel mogelijk tracht te binden aan de praktijkvakken en dat het sa menstellen van de lesstof verre van een voudig is. In dit verband merkte hij op, dat er voor dit soort onderwys nog geen gedrukte leerboeken zijn. Veel aandacht wordt op de bedrijf- technische school geschonken aan de lichamelijke opvoeding, de muzikale vorming en aan de vrye expressie. Wat de lichamelijke opvoeding betreft, er staan verschillende takken van sport op het lesrooster vermeld. Zo heeft bijvoorbeeld een groot aantal jongens al een zwemdiploma we ten te behalen. Het muziekonderwijs staat op deze school ook in het brand punt van de belangstelling, aangezien Een interieuropname van de ge heel vernieuwde gymnastiekzaal. (Foto LD./Holvast) de meeste leerlingen een sterk ontwik keld gevoelsleven hebben. Dit onder wys wordt, evenals het godsdienstonder wijs er zijn protestantse en rooms- katholiekc jongens op school in de nieuwe kantine gegeven. De vrye ex pressie helpt samen met de zwemdiplo ma's het moreel van de 1 eerlingetjes verheffen en de gevoelens van minder waardigheid onderdrukken. Na de uiteenzetting van de directeur sprak de inspecteur-generaal van het nijverheidsonderwijs, de heer M. Goote, enkele woorden van gelukwens. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om te wijzen op het grote belang van deze vorm van onderwijs. Dat wat wy goed kunnen doen heeft waarde in het leven, aldus spreker. Hiervan moeten ook de Jongens doordrongen zijn. Grote aanwinst Later op de middag werden de ver schillende afdelingen, o.m. de hout- en metaalafdeling, bezichtigd. Allerlei nut tige gebruiksvoorwerpen stonden er ten toongesteld. Niet alleen de gezellige kantine, waarin de samenkomst gehou den werd, maar ook het vernieuwde in terieur van het gymnastieklokaal bete kent voor de gehele schoolgemeenschap een grote aanwinst. Veel belangstelling Behalve burgemeester Van Kinschot en wethouder Van Schaik waren by deze officiële opening nog aanwezig de wethouders J. Dryber en S. M. Stolp, de gemeentesecretaris J. Bool, de chef van de afdeling onderwijs, dr. J. M. Roo- senschoon, de gem.-inspecteur voor het onderwys, de heer B. Swanenburg. Voorts ir. J. J. G. van Hoek, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rynland en de heer J. G. J. Verhey van Wijk van het departe ment Leiden van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Deken W. P. M. Haring gaf eveneens blijk van zijn belangstelling. Speel-zelf-dag 1960 Zondag waren ruim 175 jongeren bijeen in de zaal Maria Gijzensteeg om in vele takken van sport en spel elkaar te ont moeten. Om half één opende de heer Langeveld deze „Speel-zelf-dag 1960". Hij heette de aanwezigen, o.w. kapelaan Lemmers en de jury hartelijk welkom. De dag werd geopend met het optreden van „The Starlights" die enige bekende nummers op hun gitaren ten gehore brachten. De heer Aard Langeveld ver telde in het kort het „waarom" van de speel-zelf-dag. Na de opening werd het programma vlot afgewerkt. De uitslag luidt als volgt: Muziek: trio's. 1. „The Moodmakers", o.l.v. A. de Boer, 73% P- met lof van de jury; 2. Het „Hobby Trio" (mondaccor- deon) 68% p; 3. de „Marito's" uit Hoog- made 63 p; duo's.- 1. ,The Green Leaves' uit Leiden, o.l.v. Loek Massaar 68p; 2. de „Brabantse Zusjes" uit Poeldijk 65 p; 3. „De Bambino's" (accordeon) 0.1.v. Ria Olijenhoek 61% p: zang: 1. Dhr. Helversteyn, Leiden 63% p; De clamatie: 1. afd. Voorschoten 56 p; 2. Th. Hoogeveen uit Hoogmade 56 p; Piano: 1. mej. Irene Wiekhard uit Lei den 76 p; 2. de heer P. Hoogeveen 71% p; Dans en gitaarband: 1. „The Star lights' 'uit Leiden 72 p; Tafeltennis: 1. mej. A. Kraan uit Zoeterwoude; 2. mej. R. Heining uit Hoogmade: 1. de heren Grimbergen en Driesen; Modeshow 1960 1. Greet van Baren uit Leidschendam, jurk a. 94% p; jurk b. 94 p; jurk c. 93 p; 2. Thilly Smit 92% p; 3- Willy Kraan ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit is geslaagd voor het kand. ex. kunstgeschiedenis mej. L. H. M. van Moorsel (Wassenaar). Schuren, bungalows, schnttlni (Hoogmade) 90% p; 4. Corry Salm (Woubrugge) 89% p; 5. A. Pennings (Aarlanderveen) 89% p. Danswedstrijden onder leiding van Martien Visser, Engelse wals: 1. C. Lemmers met mej. J. Witteman afd. Hoogmade; 2. N. Vlek met mej. R. v. d. Voorn uit Hoogmade; Tango: 1. K. de Wit met mej. A. Verhoeven afd. Leiden: 2. C. Lemmers met mej. J. Witteman afd. Hoogmade; Foxtrot; 1. Th. Pont met mej. A. Vermeulen afd. Leiden: 2. K. de Wit met mej. A. Verhoeven afd. Leiden; Oude Wals: 1. Th. Pont met mej. A. Vermeulen afd. Leiden; 2. B. van Abswoude met mej. J. Blom afd. Leiden; 3. K. Bouwmeester met mej. T. de Hollander, Leiden. Zondag 24 april zullen al deze win naars te Gouda deelnemen aan de finale van deze „Speel-zelf-dag". NED. HERV. KERK Bedankt voor Driebergen (3de pred. pl.) T. Offerlnga te Katwijk aan Zee. Be roepen te Driebergen (vac. H. J. van Dru- ten) (toez.) J. J. Moll te Schoonhoven te Jutryp-Hommerts A. P. Nauta te Sint Johannesga te Nlsse (Zld.) (toez.) J. G. Kooren. pred. voor bultengew. werkz. (koopvaardljpredlkant) te Rouen (Fr.). - Bedankt voor Oudshoorn (toez.) (vac. A. J. Jorlssen) J. den Besten te Dlrksland. GEREF. KERKEN Beroepen te Dlnteloord P. N. Kruyswyk kand. te Amsterdam. Bedankt voor Am- sterdam-Zuld-Slotervaart dr. D. van Swlg- chem te Kampen. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Dordrecht J. W. Kersten te Schevenlngen en A. Vergruist te Rotter dam-Centrum - te Gorlnchem C. Hege man te Genemulden en G. Zwerus te Norwich (Canada) (voorheen te Middel- harnis). Beroepen te Gorlnchem en te Oostkapelle C. Hegema te Genemulden. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Hulzen (N-H) N. de Jong te Katwijk aan Zee en J. C. van RavenswaalJ te 's-Gravenhage-Schevenlngen - te Rot terdam-Zuid D. Blesma Ir te Utrecht en dr. W. H. Velema te Eindhoven - te Oud- Beljerland T. Brlenen te Mussel en G. J. Buys te Papendrecht. - Beroepen te Doesburg J. Tijmes te Nunspeet. Handelen B. en W. overeenkomstig de ministeriële richtlijnen? De aangekondigde huurverhoging heeft, voor wat betreft de huren van de wonin gen gereed gekomen nè, 1957, nogal enige deining veroorzaakt. Immers, de huren van deze groep woningen zijn de hoog ste die worden betaald. Het zijn huren (kale) van f. 14.50, f. 17.—, f. 18.50 en f. 19.25 voor wat eengezinswoningen be treft; de flatwoningen naar evenredig heid. De huurders van deze groep wonin gen zyn destijds van oordeel geweest (en nóg) dat huurverhoging van deze wonin gen niet zou plaats hebben. Ze beschouw den de komende huurcompensatie als een welkome verlichting in de huuruit- gave. Een vergelijking van de allerhoogste huren met die van een vergelijkbare groep woningen, die een huurverhoging van 20% hebben ondergaan, geeft als resultaat, dat de allerhoogste huren lig gen boven die van de vergelijkbare groep. Zelfs een voorlopige huurverhoging is voor deze groep niet noodzakelijk. Het bovenstaande is reden geweest om aan het College van B. en W. het ver zoek te richten deze verhoging niet toe te passen; het verzoek was vergezeld van een vergelijkend overzicht wat de huren betreft. Op dit schrijven is een afwijzend antwoord ontvangen. Alle woningen, zo deelde het Cdllege mee, dienen met in gang van 1 april voorlopig te worden verhoogd, onder afwachting van een vergelijkend overzicht, waarvan de resul taten aan de minister zouden worden voorgelegd. De nodige spoed zou worden betracht betreffende de duurdere com plexen. De vraag rijst of de circulaire van de minister de verhoging van de allerhoogste huren voorschrijft. Deze vraag wordt ontkennend beantwoord. De minister schrijft in de door hem vast gestelde circulaire als volgt: „Voor zover de huurprijzen der onder- werpelijke woningen uitgaan boven de met 20% verhoogde huurprijzen van ver gelijkbare woningen, is er geen aanlei ding voor verhoging. Indien de huur prijzen van de woningen van deze groep echter onder de verhoogde huurprijzen van vergelijkbare woningen liggen, die nen zij tot het huurniveau van deze woningen te worden verhoogd. Basis van deze huurverhoging is een systeem van evenwicht en vergelijking, zulks in het belang van alle bij de huurverhoging betrokken bewoners". Van het hierboven geciteerde uit de circulaire van de minister is ln de brie ven van het College van B. en W. niets tot zijn recht gekomen. Men laat dit aan de toekomst over. De vraag kan worden gesteld: Is het College niet in staat om nu te beoordelen of een huurverhoging van de allerhoogste huren al of niet ver antwoord is te achten? Gezien de grote bemoeienis, die de verschillende gemeen telijke diensten hebben bfc de voorberei ding, de uitvoering en de totstandkoming van de betrokken bouwplannen, mag ge rust worden aangenomen, dat een directe beoordeling mogelijk is. Men heeft nu blijkbaar de weg van de minste weer stand gekozen, onder het motief, dat er een huurcompensatie wordt gegeven. A. J. SCHONEVELD. voorzitter Federatie van te Lelden en omstreken gevestigde woning bouwverenigingen.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3