TMWÉïïïïMïMM D BEZOEK CETA-BEVER BUITENBIJTS VAN HUIS... Mei een enkel woord d&iijeyUen Agenda ZATERDAG 26 MAART 1960 Uet is typerend voor de gewiekste praktijk van het communisme die pe verontwaardiging te veinzen over tekortkomingen in de vrije wereld. Uit de afgelopen jaren herinnert men zich het geroep van „houdt de dief' ten tijde van de Suezkwestie. Dat was juist op het ogenblik, dat de Sovjetrussisohe leiders bezig waren hun handen met Hongaars bloed te bevlekken. Voor en na is de rode kritiek op de misslagen van de „kapitalistische" landen niet van de lucht geweest, waarbij tegenover elke Westerse fout zeker twee communisti sche geplaatst konden wordenMaar die laatste bestaan niet voor de met een onfeilbaarheidscomplex behepte leiders in het Kremlin. Terecht heeft de wereld met ontsteltenis kennis genomen van de recente gebeurtenissen in Zuid-Afrika. De laatsten echter, die daarover een ver nietigend oordeel mogen vellen, zijn de leiders vaai de Sovjet-Unie, die ten aan- eien van Hongarije en Tibet opmerke lijk kort van memorie zijn at is eigenlijk de diep-traglsche kant van het bezoek van premier Kroesjtsjef en familie aan Frank rijk: terwijl Nikita en zijn echtgenote Nina door joviaal optreden en innemen de lachjes de tachtig procent niet-com- munistiiche Fransen voor zioh trach ten te winnen, zuchten de Hongaren en andere Oosteuropese satelliet-volke ren onder door Moskou gedirigeerde Quisling-regimes. Natuurlijk ls dit geen verwijt aan president De Gaulle of de Franse regering, die ds gevolgen van dit politiek-onvermijdelUke bezoek nog zo veel mogelijk binnen de perken trachten te houden. Parijs is zelfs de laatste hoofdstad van de Westerse Grote Drie, waar de Sovjetrussisohe premier een vi site brengt en, al is de oppervlakte en bevolkingsomvang van beide landen om gekeerd evenredig aan de lichamelijke lengte van de president-generaal en zijn Russische gast, eerstgenoemde behoort zeker niet tot het slag politici, dat zich gemakkelijk door de werkelijke of voor gewende prestaties van de ander laat imponeren. Iïmand als De Gaulle, die zelfs zijn grote Amerikaanse bondgenoot voor het 'hoofd durft te stoten als hem dat politiek te stade komt, zal zioh dus zeker niet door een potentiële vijand in een hoek laten manoeuvreren. Dat 'heeft premier Kroesjtsjef intussen ook reeds ontdekt. Wel liet hij zich ontvallen, dat de kat, die eenmaal van het spek ge proefd heeft, de smaak nooit vergeet (en dus altijd proberen zal naar dat lekkere hapje terug te keren), maar. zo haastte hij zich later deze uitval tegen de Duit sers te verzachten, dit betekent miet, dat hu naar Parijs ls gekomen met de be doeling een wig tussen de Westerse bondgenoten te drijvenMet andere woorden: hij had reeds dadelijk begre pen, dat het geen zin heeft de banden tussen West-Duitsland en de rest van de vrije wereld, met name Frankrijk, door te snijden, omdat in elk geval De Gaulle daarvan niet gediend is. Als het erop aankomt kan de Russische premier een volbloed ^realist zyn. In elk geval heeft hij reeds spoedig ingezien waar de gren zen van zijn bemoeiingen lagen. President De Gaulle weet beter dan wie ook, dat het de slimme premier van de Sovjet-Unie in de eerste plaats te doen is de communistische heerschappij in Oost- en Midden-Euro pa te bevestigen en die zo mogelijk over het gehele werelddeel uit te breiden. Wat het eerste aangaat: dit bezoek aan Pa- rij is, evenals het reeds met de reizen naar andere hoofdsteden van de vrije wereld 'het geval was, een slag voor het verzet In de communistische satelliet staten, een verzet, dat zich minder spec taculair pleegt te uiten dan dat in de landen, die tijdens de tweede wereldoor log door de Duitsers overheerst werden, maar dat er niettemin fcooh is en door zijn Slavische taaiheid op den duur een steeds belangrijker factor gaat worden. Alleen moet men voor Oost-Europa niet dezelfde maatstaf-van-tijd aanleggen als voor de haastige Westeuropeanen geldt. Jammer is natuurlijk, dat een triomfe rende Kroesjtsjef na zijn rondreis door Frankrijk nog weer steviger te paard zit dan tevoren. De collectieve maOht in het Kremlin is de laatste tijd toch al vry sterk naar persoonsverheerlijking van de premier verschoven! Die ongunstige psychologische In vloed was heLaas niet te vermijden. De Romeinse consuls plachten zich als overwinnaars van. andere volke ren door de bevolking van de hoofdstad te laten bejubelen. Dergelijke zegevie rende intochten, met in boeien geslagen vijandige vorsten in een lange stoet ach ter zioh aan, zijn tegenwoordig niet meer nodig: een reis-met-juichende-mensen' massa's en een protserig verslag voor het „parlement' in Moskou heeft voor volks tribuun Kroesjtejef dezelfde demagogi sche uitwerking. Kwam dit alles de on derlinge verstandhouding der naties in zeer belangrijke mate ten goede, men kon er vrede mee hebben. Gevreesd moet worden, dat zo'n reis als de huidige geen ander resultaat heeft dan nog grotere eer voor die ene man-aan-de-top, nog grotere verslagenheid onder de onder drukte satellieten en een nog zwaardere druk op Parijs om de betrekkelyk-nauwe banden met Bonn te laten vieren. Wat dit laatste aangaat, behoeft men van president De Gaulle niet te verwachten, dat hil zich een rad voor ogen zal laten draaien. Zeker, de Frans-Russische alliantie van voor heen als afweer tegen het Duitse gevaar in Midden-Europa is vanzelfsprekend een gevoelige snaar in het hart van een man, die zo sterk bezield is van de voor malige „grandeur" van zijn land. Maar de generaal weet ook wel, dat de nood zaak van nauwe betrekkingen tussen Parijs en Moskou vandaag de dag in geen vergelijking staat tot die van voorheen, toen de Duitse heerszucht links en rechts de buren met schrik vervulde. Ook De Gaulle is een realist bij al zijn ro mantisch nationalisme. Een Frans-Rus sisch bondgenootschap ware een fictie en zeker op een ogenblik, dat niet de Duit sers, maar de Rusen streven naar be heersing van Centraal-Europa. Al by al is het nog vrij raadselachtig, wat er nu als resultaat van dit bezoek uit de bus moet komen. Gaat men de positie van president De Gaulle na, dan is er geen enkel punt waarop Kroesjtsjef hem van dienst kan zijn. Inzake Algerije kan de Franse pre sident alleen maar op tegenwerking re kenen. Hetzelfde geldt voor het Franse lidmaatschap van de „atoomclub" en de wrijving met de NAVO, terwijl de moei lijkheden op agrarisch gebied en de onmin met het parlement over de boeren een zuiver-binnenlandse aange legenheid zijn. Tegen de Westduitse bondgenoot Adenauer behoeft Kroesj tsjef ook al niet te intrigeren zoals hem al aan het verstand gebracht schijnt te zijn, zodat dus voornamelijk de bewa peningskwestie, zoals die thans in Ge- nève in een nieuw stadium is gekomen en straks op de topconferentie een punt van onderling loven en bieden zal uit maken, over blijft. Tegen deze ach ter- erond krijgt de reis van Macmillan naar Eisenhower nog meer reliëf. De wereld- Op visite (Van onze t.v.-medewerker) Mr. Hilterman trad tussen de gast van president De Gaulle en de kijker. Er zullen weinig kijkers zijn geweest, die deze interventie betreurd hebben, omdat Hilterman nu eenmaal de kunst ver staat op een getrouwe en toch smake lijke manier de tolk van de „spelers" te zün. De uitzending was bovendien goed voorbereid, zodat we niet teveel en niet te lang werden getrakteerd op toespra ken, waarvan we toch geen woord kon den verstaan. Een onbegrijpelijke misser werd gemaakt, toen de vraag van de zeer bejaarde maar nog steeds befaamde ma dame Tabouis aan de orde kwam, want haar beeld werd ons onthouden en dat onder leiding van de hoofdredacteur van de Haagse Post, waarin (als we ons niet al te zeer vergissen) onder de re dactie van de oprichter Van Oss weke lijks de brieven van de onbetwiste am bassadrice van de koningin der aarde juwelen waren, die het roze blad sier den. De Russische regeringsleider, die als een president werd ontvangen, reageerde op de gestelde vragen rustig, alleen bij het betoog over Duitsland keek hij steeds om zich heen, als het ware om te ervaren hoe de indruk zou zijn. Een prachtzet was de vraag wat de gast, ware hU journalist geweest, van de Rus sische staatsman zou hebben willen we ten. Kroesjtsjef gaf een vraag en tevens het antwoord en toonde zich geamuseerd door deze overrompeling. Jan Brusse was in zijn serie van de zeven goede werken toe aan het begra ven der doden en zette in met een speel se tekst als begeleiding van lugubere beelden, iets wat gekarakteriseerd kan worden met een begrip, dat ligt tussen smakeloos en schandalig. Gelukkig keerde hij snel van de verkeerde weg terug en vooral de passage aan Van Gogh gewijd maakte veel goed. Perry Como showde als gebruikelijk en tot slot werden we wegwQs gemaakt in de geheimenissen van een oude En gelse zede, die vanmiddag voor de eerste keer op de t.v. zal komen, de Grand Na tional (steeple chase), waarvoor 18 ca- Vliegongeluk Loosdrecht door onvoorzichtigheid (Van onze Haagse redactie) Naar het oordeel van de Raad voor det Luchtvaart te Den Haag is het on geval met het sportvliegtuig PH-UFO, een „Tigermoth" van de Nationale Luchtvaartschool. dat vorig jaar op 20 september in Nieuw Loosdrecht tegen de grond te pletter sloeg, veroorzaakt doordat de bestuurder, de heer G. H. Relmus uit Utrecht, een kunstvlucht op te lage hoogte heeft ingezet. Toen hij na een lusvlucht de grond te dicht bij zag, heeft hij getracht snel op te trekken. Daarbij is het toestel met hoge snelheid overtrokken geraakt en in een tolvlucht geraakt. De Raad acht het ongeval geheel te wijten aan de schuld van de bestuurder. Gelet op de gevolgen van het ongeluk voor hem persoonlijk vertrouwt de Raad dat hij er de nodige lering uit zal trek ken. Mede omdat hij reeds door de straf rechter is veroordeeld, onthoudt de Raad zich van het uitspreken van de door de directeur generaal van de Rijks Lucht vaartdienst gevraagde berisping. Overigens wenst de Raad aan de di recteur-generaal in overweging te geven valhelmen voor bepaalde sportvluchten verplicht te stellen. mera's zijn aangerukt, benevens over de 250 man technisch personeel, 12 regis- sieurs en 18 commentatoren. Hans Eys- vogel stond nog al lang stil bij de pro testen van de dierenbescherming en stel de o.i. ten onrechte, dat het spel voor de berijders gevaarlijker is dan voor de paarden. De praktijk leert, dat er meer dieren de dupe zyn dan mensen. Maar wat zou het? Het zijn twee volkomen onvergelijkbare zaken, want de jockey kan „neen" tegen het geval zeggen, maar het dier moet maar mee en zal zich niet bewust zijn, dat er met leven en gezondheid wordt gespeeld. Minister Butler zal persoonlijk gaan kijken of de race werkelijk zo hard en wreed is als velen beweren, maar zolang leden van het Koninklijk Huis op de tri bunes fervent staan te applaudisseren, eventueel voor eigen paarden, zal o.i. re gering noch dierenbescherming er ln slagen een klein spaakje in het rad der fortuin te steken. Eén onzer collega's gaf als commen taar bij een prentje van de hindernis Bechter's Brook, tijdens een race geno men, dat de paarden er vielen als rijpe appelen van de boom Het kan best eens zijn, dat die visite in Aintree by Liverpool geen onverdeeld genoegen is. Advertentie Schuren, bungalows, schutting] Hoogleraar in Luik werd slachtoffer van aanslag Een 41-jarige hoogleraar in de ge schiedenis. Georges Laperches, is giste ren het slachtoffer geworden van een aanslag in zijn woning te Luik. De hoog leraar had een postpakket ontvangen, waarin zioh naar het soheen een boek bevond. Bij het uitpakken deed zich een hevige ontploffing voor. die de eerste verdieping van de woning ver woestte. Laperches is ernstig gewond. Voor zijn leven wordt gevreesd. Het parket van Luik heeft een onder zoek geopend en het schijnt, dat df mogelijkheid niet is uitgesloten, da:, de aanslag op Georges Laperches van po litieke aard is en verband zou kunnen houden met een aanslag waarvan on langs een Algerijnse student in Brussel het slachtoffer werd. Georges Laperohes maakte deel uil van een linkse beweging, die sympathi seert met de F.L.N. Hij zou kort gele den een Algerijnse student onderdak verleend hebben. Seizoen walvisvangst tot 7 april verlengd Dc sluiting van het vangstseizoen- voor walvissen is tot 7 april uitge steld in verband met de slechte vang sten. Een woordvoerder van de Britse rede rij Salvesen and Co. heeft, verklaard dat de vangst va nalle expedities tot nu toe zeer slecht is geweest, waardoor de vangst van de toegestane hoeveelheid walvissen nog niet is bereikt. De door de Britse maatschappij af gelegde verklaring heeft, zo deelt men van de zijde van de Nederlandse Maat schappij voor de Walvisvaart te Am sterdam desgevraagd mede, uitsluitend betrekking op de expedities van de lan den aangesloten bij de walvisconven tie. Zoals bekend is Nederland verleden jaar uti deze conventie getreden. CDU-regering in Italië gevormd De demissonaire Italiaanse minister van Begrotingszaken, Fernando Tam- broni, heeft er gisteravond in toegestemd een nieuwe regering te vormen, 31 dagen na het begin van de politieke crisis ln Italië. President Gronchi heeft een door Tambroni voorgelegde lijst van ministers goedgekeurd. De door Tambroni gevormde regering bestaat geheel uit christen-democraten Tambroni maakt deel uit van de linker vleugel van de christendemocratische partij. De christendemocraten komen 26 stemmen in de tweede kamer tekort voor een volstrekte meerderheid. Antonio Segni, premier van de vorige Italiaanse regering, is in de nieuwe re gering minister van Buitenlandse Za ken. Afscheid dr. ir. Damme Aan het einde van de gistermiddag in het Kurhaus te Scheveningen gehouden lunchbyeenkomst van de Stichting Ne derlands Verkeersinstituut heeft de voor zitter, dr. ir. M. H. Damme, meegedeeld, dat dit de laatste lunchbyeenkomst was geweest die onder zyn leiding als voor zitter der Stichting werd gehouden. De 83-jarige heer Damme deed deze mede deling in zijn dankwoord aan de spreker op deze lunchbyeenkomst, de heer I. A. Aler, president-directeur van de K.L.M., die had gesproken over enkele conse quenties van het invoeren van straal vliegtuigen in de burgerluchtvaart. Het hoofd van de directie van de waterstaat, directeur-generaal ir. A. G. Maris, getuigde uit naam van de minis ter van Verkeer en Waterstaat en van de secretaris-generaal van dat Departe ment van de grote waardering voor het werk dat de heer Damme als voorzitter van de Stichting Nederlands Verkeers instituut heeft verricht. De raad van beheer van de Stichting Nederlands Verkeersinstituut heeft be sloten de heer F. Balhuizen, directeur van de in Den Haag gevestigde Neder landse binnenvaartbureau, te benoemen tot voorzitter van de Stichting. De heer Bakhuizen heeft deze benoeming aan vaard. Advertentie naar de schouwburg en van de schouw burg naar huls, vindt U dat wel echt uit zijn Ga nog even Iets gebruiken by TÉAC^OOM - RESTAURANT BROMMERS SCOOTERS^ HRRRl fMMERS7R.296en 309 RUKOREVRORS TR.6 LEI OEM BINNENLAND De Nederlandse regering heeft jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer. minister van Staat, bereid gevonden zich te belasten met de leiding van de Nederlandse delegatie voor het voeren van besprekingen met België over de Schelde-Rljnverblndlng. De 26-Jarige mevrouw A. Waanders Posthumus te Groningen ls gistermorgen ln de Taco Mesdagstraat onder een vracht auto geraakt en op slag gedood. De Britse oorlogsschepen Jewel en Acute brengen van 25 tot 29 maart een nlet-offlcleel bezoek aan Rotterdam. Zij hebben ligplaats gekozen aan de Park haven. Voor het publiek bestaat de ge legenheid de oorlogsschepen te bezichti gen morgen, 26 maart, van half drie tot vyf uur. BUITENLAND In Beersjeba ln Israël wordt bij wijze van proefneming een huls gebouwd met een luchtkoelingssysteem dat op zonne- energle werkt, volgens een ontwerp van dr. Henry Tabor, hoofd van de Israëlische •(jjerlngslnstantle voor onderzoek op dit In het centrum van het nieuwe ge deelte van Jeruzalem wordt de eerste wol kenkrabber van Israël gebouwd met der tig verdiepingen waarin kantoren, win kels, een schouwburf len worden Ingericht Twee ongeveer tienjarige Romeinse «jes hebben een paar dagen geleden kenman een brief geschreven, waar- JongetJes hebben een paar dagen geleden een zakenman een brief geschreven, waar- In zij hem onder bedreiging van tegen maatregelen opdroegen een enveloppe met 5.000 lire (dertig gulden) op een bepaal de plaats neer te leggen. De man die dacht dat er gangsters achter zaten, riep de hulp van ae politie ln. zy adviseerde hem een lege enveloppe neer te leggen. Rechercheurs, die de knaapjes ln hun kraag pakten, namen aanvankeiyk aan, dat de Jongens gestuurd waren maar het bleek dat alles hun eigen Initiatief was. Een arts van de Britse luchtmacht heeft dagenlang geleefd op een hapje, dat hij van 2.500 Libische slakken had ge maakt. De dokter wilde proberen of deze slakken, die ln grote hoeveelheden ln de Noordafrlkaanse woestyn voorkomen, vol doende zijn om ln de woestyn neergeko men vliegers een week ln leven te houden zonder ander voedsel of water. politiek draait op het ogenblik om de 'lê-Waëhli waar vier leidende staatslieden een grO' In een kolenmijn te Dorog (Honga rije) ls op 300 meter diepte 'n stuk boom stam gevonden, die achttien tot twintig miljoen Jaar oud ls Oud-president Truman staat op ge spannen voet met de Amerikaanse vereni ging voor de lotsverbetering van mensen van gekleurd ras. De vereniging heeft Tru man verweten, dat hij onlangs op 'n pers conferentie over de sit-down-demonstratie van negers ln eethuizen heeft gezegd, dat de negers zich als goede burgers moeten gedragen. „Als Iemand mijn winkel zou binnengaan en zou trachten het zaken doen te verhinderen, dan zou lk hem er uit gooien", had Truman gezegd. Meer dan 200 van de 3500 huisartsen die een medisch congres te Philadelphia bijwonen, hebben biykens een onderzoek een of andere kwaal waarvan zy zich niet bewust zyn geweest. Acht huisdokters hebben een gevaarlijk hoge bloeddruk. In Kenia ls een Kikoejoe-vrouw ver oordeeld tot drie maanden gevangenisstraf wegens ordeverstoring, zy zou een verga dering van 800 negers hebben aangespoord geen Europese kleding meer te dragen. Het Lagerhuis heeft gisteren met 97 tegen 21 stemmen een Labourvoorstel ver worpen, dat beoogde de voorgenomen bouw van een Brits-Amerikaans waar schuwingsstation tegen ballistische pro jectielen in Yorkshire niet te laten door- faan. Dit station zal 43 miljoen pond kos- en. Het voorstel was afkomstig van Tom Drlberg, een van de 43 socialistische afge- ?teunen, omdat vaardigden, die onlangs weigerden het of ficiële partystanc" het partijbestuur met de regering van me ning ls dat Engeland niet eenzydlg af stand moet doen van zijn kernwapens. George Brown, de officiële Labourwooi_ voerder in defensiekwesties, sprak zijn af- „as" Parijt 1* te activiteit ontplooien. George Brown, de officiële Labourwoord- voerder ln defensiekwesties, sprak zijn af keuring uit over het voorstel van Drlberg. Denemarken heeft met de NAVO een overeenkomst getekend, die voorziet ln de vestiging van bevoorradingsdepots voor het Westduitse leger ln Jutland en op slagplaatsen voor de Britse Marine ln Deense havens, aldus verluidt ln Kopen hagen. De vestiging van depots voor West- Dultsland heeft ln bepaalde Deense krin gen kritiek gewekt. Zoveel mogeiyk zal net personeel van de depots uit Denen be staan, aan wie waarschyniyk een aantal Westduitse verbindingsofficieren zal wor den toegevoegd. Morgen, zondag, gaan ruim tien mil joen Argentynen ter stembus voor de vernieuwing van ongeveer de helft (102 zetels) van de Kamer van Afgevaardigden en de verkiezing van een aantal provin ciale en gemeenteiyke functionarissen. Peronisten en communisten mogen als TtiJ niet meedoen, zy raden aan blanco stemmen. Waarnemers achten het niet - VI uitgesloten, dat het aantal blanco stem- ngton, twee steden men miljoen ln 1957 en 838.000 ln 1958) ditmaal de twee miljoen weer zal overschryden. BREEST*MT 85- LEIDEN Geopend tot 12 uur n.m. Drankvergunning aanwezig. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht: Ver. „Ons Grunnegerlaand" speelt „Achter de wolken schlent toch de zun". 7.45 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Feestavond Per soneel Zaalbergs Dekeniabriek. 8 uur nam, ZONDAG Gerecht 10: Eredienst Soefi-beweglng. Spr. de heer G. J. Leverland. 11 uur voorm. In den Vergulden Turk: Wydingsdlenst Rozekrulsersgenootschap. 10.30 uur voorm. Volkshuls: Poppentheater „Harleky speelt „Het geheim van de flesgeest". 3 nam. MAANDAG De Doelen: Leld6e Amateurfotografen- vereniging. 8 uur nam. Gulden Vlies: Lezing over huidverzor ging. 8 uur nam. Gulden Vlies: Spr. mr. dr. K. de Vries over het verzet in Friesland 1940-'45. 8 uur nam. Harmonie: Leden verg. Leldse Bond van Huis- en Grondeigenaren. 8 uur nam. Lakenhal: Viering 50-jarig bestaan Openb. Leeszaal en Bibliotheek „Reuvens" 8 uur nam. Nieuwe Mare 13a: Ledenverg. Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoor den. 8 uur nam. Rynsburgerweg 3: Aandeelhoudersverg. N.V. Nemari 2.30 uur nam. Salonboot Ursula (Haven) Bevolkings onderzoek T.B.C. 9-12 uur voorm., 2-4.30 uur nam. Schouwburg: K. en O. Spaans danspaar Susanna y José. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Jeugavond Ned. Ver. Expoge. 7.30 uur nam. Wljkgebouw Levendaal: Interkerkelijke Actie Vakantie voor vluchtelingenkinde ren. 8 uur nam. DINSDAG Marekerk: Herv. Wijkgemeente Molen wijk. Spr. ds. P. Lugtigheid over „De ver worpene in ere hersteld". 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. A. Radnoti over Romeins bronzen vaat werk ln vrij Duitsland: Import of oorlogs buit? 8 uur nam. Salonboot Ursula (Haven) Bevolkings onderzoek T.B.C. 24.30 en 79.30 uur nam. Schouwburg: Charlotte Köhler met „Frasquita". 8 uur nam. Steenschuur 6: K. en O.-cursus „China onder rode vlag" door J. G. Waardenburg. uur nam. St. AntonlusclubhulsGymnastlekult- voerlng „Rondom de Maredyk". 8 uur nam. Schuttershof: Ledenverg. Ned. Kath. Kapperspatroonsbond. 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Filmavond Oor logsgravenstichting. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Alg. Jaarverg. Ver. van onderwijzers en onderwyzeressen ln de Inspectie Lelden. 9.30 uur voorm. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Gulden Vlies: Show bad- en sportkle- dlng. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Jaarverg. Ver. „Koninginnedag". 8 uur nam. Prytaneum: Chr. Hlst. Studentenwerk groep. Spr. dr. P. L. Schoonhelm over „Doorbraak". 8 uur nam. Salonboot Ursula (Haven) Bevolkings onderzoek T.B.C. 9—12 uur voorm., 24,30 uur nam. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 14.10 V. d. Jeugd. 14.45 Gram, 5.05 Van de wieg tot het graf, lezing, 5.20 Mandoline-muz. 15.40 Het Socialis me ln deze tyd, lezing. 15.55 Utrechts Stedeiyk ork. 16.40 Boekenwijsheid. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Pianorecital. 18.30 Muziek- klosk. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, praatje. 19.40 Christus Zyn leerlingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week. praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Wie ls het?, quizprogr. 21.40 Amus. muz. 22.10 Oude gram. 22.30 Nws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Dansmuz. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 14.00 Mannenkoor. 14.20 Kunst- kron. 14.50 Lichte muz. 15.15 Franse les. 15 30 V. d. Jeugd. 16.00 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.30 Gevar. muz. 16.50 Periscoop Sport. 17.00 V. d. Jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Gram. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Omr. ork. 20.20 Lichtbaken. 20.30 God aan de grens (dl. 4), hoorsp. 21.10 Pol .praatje. 21.20 Gram. 21.45 Gepakt en gezakt, ca baret. 22.15 Het loonbeleld. 22.25 Boekbe- spr. 22.30 Nws. 22.40 V. d. Jeugd. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 16.00-16.30 EUROVISIE: Rep. uit Alntree: Grand National. NCRV: 17.00- 17.30 V. d. kind. NTS: Journ. en weer overz. NCRV: 20.20 Kleinkunstprogr. 20.35 Film. 20.45 Cabaretprogr. 21.05 Gevar. pro gram. 22.10 Dagsluiting. VOOR ZONDAG 27 MAART Hihersum I, 402 m. VARA: 8.00 Nws. 8.18 Gevar. progr. Geesteiyk leven, toespraak. VPRO: 10.00 V. d. leugd. IKOR: 10.30 Herv. kerkdienst. 11.30 Vragenbeantw. VPRO: 1145 Ber. uit de kerken .AVRO: 12.00 Gram. 12.30 Sport spiegel. 12.35 Gram. 13.00 Nws. en SOS ber. 13.07 De toestand ln de wereld, le zing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Gevar. progr. v. d. sold. 14.00 Boekbespr. 14.20 Phllharm .ork. en soliste. 15.20 Film- praatje .15.35 Madrigaal koor. 15.55 Lichte muz. 16.20 Marinierskapel. 16.30 Sport- revue. VPRO: Gesprekken met luisteraars. 17.15 De vluchtende mens, lezing. VARA: Soebkad uit de pot, hoorspel voor de Jeugd 17.50 Nws., sportultsl. en sportjourn. 18.30 Zlgeunerork. 18.55 Journalistenforum. 19.30 Cabaret. AVRO: 20 00 Nws. 20.05 Theaterork. en zang. 20.35 Anna Karenlna, hoorsp. 21,15 Licht progr. 21.45 Stem mingsbeelden uit het Franse leven. 22.00 Lichte muz. 22.15 Journ. en rep. bezoek Kroesjtsjef aan Frankrijk. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.10 Sportultsl. ..1' -Ag. 24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. NCRV: 8.00 Nws. 8 15 Gram. 8.30 Mor- jpel. KRO: 9.30 Nws. ding hoogmis. 10.00 Hoogmis. 11.30 Gram. 11.40 Utrechts Ste delijk ork., koren en sol. 12.15 Actuele ge- ploeg. lezing. 13.10 De Wadders. hoorsp. 13.30 Lichte muz. 14 00 V. d. Jeugd. 14.30 Gram. 15.00 Spijtoptanten ln nood. Hun zaak ls onze zaak. lezing. 15.10 Gram. 10 Sportultsl. 23.15 New York calling^ 23.20 Nieuwe Franse gram. 23.55- 15.30 Muzikale lezing. 16.00 Sport. 16.30 - ihef d. 'oogdag. praatje. 18.00 Ber. 18.30 De Kerk aan het - - - ig. De profeet van de nabijheid Gods. lezing. IKOR: 17.00 V. d. Jeugd. 17.15 Terugblik op de Jaariykse Toogdag. 17.45 Mensen, irg ling „Joseph ln Dothan". 2.30 uur nam. Tearoom van der Heyden (Breestraat 85)Modeshow Jean Pierre. 8 uur nam. DONDERDAG AmbachtsschoolDlploma-uitrelklng Vakavondschool. 8 uur nam. De Doelen: Bultengew. alg. ledenverg fiA. Lelden. 5 uur nam. Gulden Vlies: Modeshow fa. de Groot e.a. voor Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2.30 uur nam. werk. 18.40 Wie oren heeft, hore, praatje. NCRV: 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Sa menzang. 19.30 De gelijkenissen van Jezus, lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 De Katho liek en zyn gemeenschap, lezing. 20.15 Ge var. progr. 20.45 U bent toch ook van de partij? praatje. 20.55 Gemengd koor, volks zang en orgel. 21.25 Gram. 21.35 De Zaak waarnemers, hoorspel. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.55 Muzi kale lezing. 23.55-24.00 Nws. Radlo-Bloemendaal 9.30 uur ds. G Toornvliet te Bloemendaal; 11 uur ds. G. Toornvliet uitzending van dienst voor belangstellenden op 20.3.1960; 2.45 uur Kinderdlenst; 3.30 uur ds. M. Wildschut te Amsterdam. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: AVRO. KRO. VARA en VPRO: 17.00-17.45 Kampioenschap van Nederland le klasse sabel. VARA: 20.00 Toeristische documentaire. 20.20 Fllmvenster. 20.50 Act. 21.15 Gevar. progr. NTS: AVRO. KRO. VARA en VPRO: Sportact. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 m. 12.20 Verz. progr. 13.10 Kritieken. 13.55 Haarlemmerstraat 172: Receptie 50- Jarig bestaan N.V. Van Cleef .2.30-4.30 u. nam. Salonboot Ursula (Haven) Bevolkings onderzoek T.B.C. 912 uur voorm., 24.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en ©.-abon nementsconcert Residentie-Orkest olv. Willem van Otterloo. Solist Cor de Groot 8 uur nam. Tearoom van der Heijden (Breestraat 85)Modeshow Jean Pierre. 8 uur nam. VRIJDAG Boerhaavelaan 44: Diploma-uitreiking R.-K. Technische School „Don Bosco". 8 uur nam. Salonboot Ursula (Haven) Bevolkings onderzoek T.B.C. 24.30 en 79.30 uur nam. De Doelen: Leldse Amateurfotografenver- enlglng. 8 uur nam. Schuttershof: Officiële opening 10de Paasveetentoonstelling VEBO. 10 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. BIOSCOPEN Rex: „Vier desperado's". (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; don derdagcyclus „De straat der geverfde lippen". Trianon: „En eeuwig zingen de bossen". (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino: „Hier bin ich, hier bleib' ich". (Alle leeft.). Werkdagen: 2,30. 7 en 9.15 uur: zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „De liefdesnachten van Lucretla". (18 jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Wolven ln de schaapskool". (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Stiullo: „De muilkorf". (Alle leeftijden). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zyn van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de doktoren Pleiter, Langezaal, van Boekei, den Haan en van Alphen. Te Oegstgeest dokter Hugenholtz sr en Jr, tel. 20390. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden ls geopend Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. bovendien ls ge opend tot zaterdagmiddag 6 uur Apotheek Tot hulp der Menschheld". Hooigracht 48 el. 21060. park 8. tel. 26274 ls 's zondags geopend van 12-13 en 's avonds na 18 uur. By geen gehoor by (Jw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Klankb. 14.40 Vragenbeantw. 14.55 Intermezzo. 15.00 Wenken v. d. tuin. 15.30 Ork. conc. 16.50 Voordr. 17.15 The Brains Trust. 18.00 V. d. kind. 18.50 Money Matters. 18.55 Weer ber. 19.00 Nws. en Journ. 19.45 Lichte muz. 20.30 Brief uit Amerika. 20.45 Godsd. pro gramma. 21.25 Llefdadigh. opr. 21.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.15 Discussie. 23.00 Gram. 23.50 Epiloog. 24.00 Nws. en weer ber. 0.06-0.36 Kamermuz. Eng en 24' 12.30 Kerkd. 12.55 Progr. overz. 13.00 Verz. progr. 14.15 Gevar. progr. 14.45 Ge var. progr. 15.15 Hoorsp. 15.45 Fllmprogr. 16.30 Gevar. muz. 17.30 Hoorsp. 18.00 In terviews en gram. 18.68 Intermezzo. 19.00 Samenzang. 19.30 Hoorsp. 20.00 Hersen- gym. 20.30 Nws. 20.35 Verz. progr. 21.30 Samenzang. 22.00 Gevar. muz. 23.00 Popul. liedjes. 23.30 Nws. 23.40 Gram. 0.30 Gevar. muz. v. vroeger. 0.50 Avondgebeden. 0.55- 1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.10 Amus. muz. (verv.). 14.30 Nwe muz. 16.30 Lichte muz. 17.00 Gevar. muz. 18.15 Ork. conc. 18.45 Bariton en piano. 19.00 Nws. en weerber. 20.00 Operaconc. 21.45 Nws. en weerber. 22.15 Hoorsp. 22.50 Dans- en amus. muz. 24.00 Nws. en weerber. 0.05 Jazzmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 15.30 Ope- rafragm. 17.45 Stereofonisch conc. 19 40 Lichte muz. 20.05 Kamermuz. 21.00 Ork.- conc. 23.00 Nws. 23.35 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Liederen. 12.15 Amus. muz. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. muz. (verv.). 13.00 Nws. en weerber. 13.18 V. d. sold. 14.00 Opera- en belcantoconc. 15.00 Rep. voetbalwedstr. 16.45 Gram. 17.00 Sport en nws. 17.05 Gram. 17.45 Sport ultsl. 17.50 Liederen. 18.30 Godsd. half uur. 19.00 Nws. 19.30 Dansmuz. 20.00 Hoorsp. 20.50 Gram. 21.05 Gram. 21.15 Planowedstr. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.05-24.00 Gevar. muz. 484 m. 12.20 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Verz. progr. 17.00 Nws. 17.35 Gevar. muz. 17.45 Ork. conc. 18.45 Gram. 19.30 Nws. 20.30 Grand Prlx 1960. 21.45 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 28 MAART Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8 00 Nws. 8.15 Lichte muz. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 11,00 Kamerork. 11.45 Voordr. 12.00 Gram. 12.10 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.45 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade- ork. 13.55 Beursber. 14.00 Pianorecital. 14.30 Zang en plano. 14.50 Bejaarden en hun hobby's, lezing. 15.05 Gram. 16.35 Gram. 17.00 V. d. padvinders. 17.15 Gram. 17.50 Mil. comm. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. praatje. 18.25 Lichte muz. 18.50 Kamermuz. 19.25 Muzikale lezing. 19.45 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 De Radloscoop. 22.30 Nws. en beursber. v. New York .22.40 Act. en be zoek Kroesjtsjef aan Frankrijk. 22.50 Pro gramma voor alle weggebruikers. 23.20 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Theologische etherleergang. 11.00 Gram. 11.30 Wedstrijden. 12.00 Recital. 12.25 V. boer en tuinder. 12.30 Land- en tulnb.- meded. 12.33 Gram. 12.53 Zo leeft en werkt Suriname, praatje. 13.00 Nws. 13.15 15 jaar geleden, praatje. 13.20 Ork. conc. 13.50 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Gevar. pro gramma. 15.50 Gram. 16.00 Bybeloverden- king. 16.30 Klaveclmbelrecital. 16.40 Gram. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Rege- rlngsultz.: Bevaarbare rivieren en water kracht ln Nederlandse Nleuw-Gulnea, d. prof. Ir. A. R. H. Brouwer. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 18.50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Nws. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Koperork. 20.10 Dombey en Zoon. hoorspel. 21.30 Strijk- kwart. 22.00 Comm. 22.15 Gram. 22 30 Nws 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Kamermuz. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e ltyn van 1820 uur) I. Peter Tslaikowsky. 1. Vatrlatles op een Rococo theema voor cello en orkest op. 33. Maurice Gendron, cello. l'Orchestre de la Suisse Romande olv. Ernest Anser- met. 2. Concert voor viool en orkest ln d gr .t. op. 35. Allegro moderato. Canzo netta: Andante. Finale: Allegro vlvaclssl- mo. Davld Olstrach, viool. Sachsische Staatskapelle. Dresden olv. Franz Kon- wit8chny. 3. Capriccio Italien op. 45. Con certgebouw Orkest olv. Paul van Kem pen. II. Igor Strawlnsky. 1. Petrouschka (Bur lesque ln 4 taf reien) Eerst etafreel: Volks feest - Carnacal - Russische dans. Tweede tafreel: Bij Petrauschka. Derde tafreel: Bij de Moor. Dans van de Ballerina. Wals (de Ballerina en de Moor). Vierde tafreel: Volksfeest (tegen de avond). Dans van de kindermeisjes. Dans van de koetsiers en de stalknechten. De gemaskerden. Rals Symphonle Orkest, Beriyn olv. Fereno Frlcsay. 2. Capriccio voor plano en orkest. Presto. Andante rapsodico. Allegro caprlc- cioso ma tempo glusto. Monique Haas, plano. Rlas Symphonle Orkest, Beriyn, olv. Ferenc Fricsay. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gram. 14.40 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 17.30 Lichte muz. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Hoor spel. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weer ber. 0.06-0.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12,00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's Dagboek. 12.30 Nws. en fabrleksfanfare. 13.00 Ge var. muz. 13.30 Nws. en gevar. muz. 14.00 Gevar. progr. (Om 14.30 nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 nws.). 16.00 Theater- en filmmuz. (Om 16.30 nws.). 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 17.45 Ultsl. races en gram. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber., nws., act. en lichte muz. 19.40 Rep. cricketwedstr. 19.45 Hoorspel. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en muzik. quiz. 21.00 Gevar. muz. 21.30 Nws. en hoorspel. 22.00 Gram. 22.30 Nws. en gevar. muz. 23.30 Nws. 23.40 Rep. cricketwedstr. 23.43 Gevar. muz. 0.30 Nws. en gevar. muz. 0.56-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 14.15 Ork. conc. 16.05 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.45 Vrol. muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.30 Symf. conc. 21.45 Nws. en weerber. 22.10 Jazzmuz. 23.10 Gram. 23.30 Lichte muz. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Operettefragm. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.30 - en 14.25 Gram. 14.30 Gewijde muz. 15.00 Gram. 15.30 Ork. conc. 16.00 Gram. 18.05 Kamermuz. 19.16 Gram. 20.00 Ork. conc. 23.10 Kamermuz. 23.35 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 V. d. landb. 12.42 Gram. (erv.). 12.52 Koersen. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.06 V. d. zieken. 17.00 Nws. en weerber. 17.05 Gram. 17.45 Franse les. 18.00 Gram. 18.10 Kamermuz. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Kamermuz. (Om 20.55-21.10 kunstkalei- doscoop). 21.45 Liederen. 22.00 Nws. en weerber. 22.15 Amus. muz. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelleden. 481 m. 12.02 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.20 Ork. conc. 15.05 Gevar. muz. 15.30 Gram. 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Belg. muz. 17.20 Hedendaagse Belg. muz. 17.50 Belg. muz. 19.30 Nws. 20.00 Christine, opera. 21.00 Gevar. muz. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2