Laatste nieuws LEIDSE JEUGD ZWOM VOOR SCHOOLDIPLOMA Raad Warmond discussieerde over subsidiëring van VVV Raadsvoorstellen Voorschoten KUNSTMAAN GELANCEERD WOENSDAG 23 MAART 1960 Honderden slaagden voor diploma A,resp.B In de overdekte heeft de Leidse schooljeugd gezwommen voor 't school diploma A en B. Voor de diverse scholen luidde de uit slag als volgt: School Rapenburg (V. d. Neut): di ploma A: Ria Doeswyk. Ciska van Ton geren, Peter van Veldhuizen, Guus v. d. Meulen. Kees Laurier, Frank Leenen, Willem Niemer, Daniël de Rooze, Wil v. Veen: Diploma B: Dorinp Martin, Dick Verbrugge, Hans v d. Blom, Paul Nie mer, Pirn Biegstraten, Dick Key. Joop Rietbergen, Chef Rosdorf, Juria Omt- zocht. Hans Lommers. Hans de Pau. Rob Paul; school Lorentzkade (Berken bosch) diploma A; Yvonne Franken, Joke Langeveld, Mary Lalau, Annelies Wirtz. Joop Ouwerkerk. Rol Sannes. Ab Oostenrijk: school Noordeinde (Hu- bregtse) diploma A: Annelies Ruhriem, Wilma Wijling; school Damlaan (v. Adrichem) diploma A: Marian Post, Caty v. d. Esholt, Piet v. d. Hulst, Wim Bemelman, Jan Poncin; school Kern- straat (Janssen) diploma A: Greetje Kroesemever, Manda de Goey, Marion Oosterbeek. Svlvia Bok. Paulien Bok, Hans Ladan Rudy van Duuren: school Franchimontlaan (Witteman) diploma A: Ineke Valk, Tom Copier, Hans Vol- water, diploma B: Gerard de Jong; school Damlaan (Fluit) diploma A: Anne Delsasso, Rob Steehouwer. Hans van Dam. Arie Bender; school Storm Hnyslngstraat (Datema) diploma A: Tom van Hoven; school Hoge Mors weg (Tijmstra) diploma A: Maurien Cou- berg. Gerrit Spruytenburg, Piet Plaizier, Peter Heemskerk, Dick de Roode; school Van Vollenhovenkade (Ko=ter) diploma A: Yvonne de Boer, Dodi Apeldoorn, Marion Noest, Ben Houthoff. Ria Stou ten, Tineke de Bolster, André Ucieer. Rob Jansen; school Haarlemmerstraat (Hurts) diploma A: Stien Zierikzee. Janny Jansen, Coby Prins, Jannv Sloos, Kees Boetermans. Wim de Hollander, Nico Harteveld. Koos Bavelaar, diploma B: Wil Schouten; school Mare Singel (Van Zonneveld) diploma A; Elly Ar- noldus. Bep v. Heusden. Marleen Bloe- mink, Daaf Binnendijk, Hans Vijfbrief, Jac. de Ridder; school Adriaan Pauw- straat (Berg) diploma A: Maria Hoge- wonig. Jeanne v. d. Gugte, Liesbeth Verboog, Corry de Mooy, Frans Stouten, Dick v. d. Linden. Jack Hogewoning, Thymen Huurman; school Noordeinde (Voorwinden) diploma A: Marleen van Rij, Albertien v. d. Voet, Cora de Jongh, Ingrid Marmelstein, Anita Steehouwer, Cora Kessenaar. Ankie Stissny, Hans v. d. Kloot. Jan Joost de Haan, Pieter de Graaff, Joost Kok, Hans Luyendijk, Thijs van Raay, Gaspard de Jong, Mar- jolijn Steehouwer; school Boshuizerkade (Van Dalsen) diploma A: Marien v. d. Horst, Caty Monteba, Arie de Visser, diploma B: Marina Monteba; school Ha verstraat (Volkers) diploma A: Ma rian La Rooy; school Lusthoflaan De Vries) diploma A: Coby Boef. Rina Van Dam, Henny Crama, Corry v. d. Wey- den, Egon Onderwater, Robby Schouten, school Breestraat (Hettinga) diploma A Jozef de Laaf, Frans Hulsebosch, Frans Dijkstra. FVans v. d. Meer, Harry Dijk stra. Nico de Haas, Henny de Vreede, Hans van Gils, Benny Janssen, Herman Roobert, Jan Salman, René van Delft, Leo Compeer, Lau Langerak. Hannv v. Kampen, Cor Vermeulen, Jos Dobbe, diploma B: Koos Ouwerkerk, Cor Prins, Tom v. d. Meer, Willy Smal; school Os- en Paardenlaan (Lippits) diploma A: Jerven de Roode, Peter Koot. Arnold Zierikzee; school Zuidsingel (V. d. Neut) diploma A: Wim Smit, Henk de Roode, Andries Schoonderwoerd de Bezemer, Peter Reyken, diploma B: Johannes Chaudron; school Oppenheimstraat (V. Raay) diploma A: Robby v. d. Pluim, Johan Goozens, Karei van Loon. Hans van Dorp, Piet Everaart; school Rapen burg (Poot) diploma A: FelLx Julien, Benny de Best, Hans Janssen, Aat Groenendijk; school Caeciliastr. (Vree burg) diploma A: Harry Walenkamp, Piet Barends, Gerard Tegelaar, Piet Geertsma. Hans Bost, Anton Richard van Gelder; school Boommarkt (Van Eisen) diploma A: Aad v. d. Heyden, Kees de Haas, Henk van Schle, Paul Opdam, Hans Rozier, René van Dam, Tonn.v Vreeburg, Kees van Rooden, Cornells Cornet. Frank Maaskant, Adri Opstal, Peter Rodewijk. Theo Hillebrand Marco van Alkemade. Kees van Wissen. Jan Koot, Dick Kleyn, Henny de Groot. Wim Wolters, Rudolf de Brabander, Piet Jansen, Sjaak van Bohemen, Wico Zwetsloot, diploma B: Kees Uittenhout, ,Robby Leenen, Sjaak Voorham, Hans Kuiper Gé van Dam. Theo Witjes; school Pasteurstraat (Stolk) diploma A: Cor Fallaux, Daan Schoonderwoerd de Bezemer, Sam van Erkel; school Leven daal (zr. Mirjam) diploma A: Paul Bou- ter. Sjaak Smit. School Boommarkt (Huygens) dipl. A: Rietje van Oosten, Mieke van Tongeren, Corrie Jongeleen, Leo Huisman, Gert Kramer. School Driftstraat (Riks) dipl. A: Henny de Jong, Anneke Deyn, Marijke Onderwater, Rietje Kromhout, Loesje Otto, Carien de Cler, Avemientje Re geer, Ria Reyken, Anneke de Tombe, Eric Planjer, Michiel Naves, Robert van lol, Nelly de Heer. School Drie Octoberstraat <v. Weerle) diploma A: An ja Brittijn, Coby Planje, "jaak v. d. Reyden, Wim v. d. Zanden. School Hooglandse Kerkgracht (Zui- derveld) diploma A: Ria Vink, Agnes Hoorn, Carla Hop, Elsje Salman, Gea Salman, Pieter Labrière, Hans van Dui- renbode, Paul Troost, Peter Christpijn. Asserstraat (Kruithof) diploma A: Jolijke Sepers, Antoinette Pera, Anne lies Ouwerkerk, Hetty Reyneveld, Robby Eradus, Wouter v. d. Waals, Mattie Tu- renhout, Hans Flaman; Driftstraat (De Vries) diploma A: Sinneke Krassen- burg, Janneke Griffioen, Jeanne Pont, Marjorie Trouwee, Tilly v. d. Veer; Marnixstraat (De Haan) diploma A: Ar- janna van Pelt, Jan de Bruin, Henk Schouten, Lou Gijsman, Bert Mulder, diploma B: Janny v. d. Vijver, Johnny Doove, Annie Hansen; Willem de Zwij gerlaan (Schuurman) diploma A: Ansje Sinteur, Wilma Ent, Dietje Wolters, As- trid Regeer, Lies v. d. Vos, Toosje Ha- merling. Koos Dreef; Storm Buysing- straat (Gelök) diploma A: Joop van Rhijn, diploma B: Henk Ravensbergen Oosterstraat (De Jonge) diploma A: Clazientje de Lecule, Corry Bey, Jan Karreman, Bram Lepelaar, Rudi Visser, Joop Eller, Teun Boer, Bert Eradus, Ol- ga Bavelaar, diploma B: William Stij- ger; Haarlemmerstraat (V. Veldhoven), diploma A: José Lindenhof, Margreet v. Dorp, Willy van Noort, Mausje de Vrind, Maud van Dongen, Jorientje Sluiter, Annelies Levelind, Marijtje Knijnen- burg, Tineke Kettenis, Elly Sluiter, Bea Klink, Maria v. d. Poel, Sietske Caste- leln, Hannie Zandvliet, Laura Ciere, Ria d. Heyden, Liesje de Groot; Timor- straat (v. d. Wijngaard) diploma A: Mieke Uittenhout, Joke Beek, Tineke Overdijk, José v. d. Krogt, Zoetenvoudse singel (zr. Acuisia) diploma B: Anita Ovedervest; vglo Pelikaanstraat (Bon net), diploma A: Gerda Lelieveld, Jen- neke Verver, Anneke de Bruin, Anneke Raaphorst, Leny v. d. Elshout, Riet v. d. Schoonderwoerd, Anneke Zevenhoven, Coby van Abswoude, Corry Rotteveel, Willy v. d. Geest, Franny Witteman, Te- tra Kossen, Anneke Boers, Netty Date- ma, Ria van Seggelen, Marjan Rooyak- kers, Marijke Gijbeis, diploma B: Agnes van Mourik, Netty Holswilder, Els Op dam, Thea Meyer, Gerda Kraakman, Leni Volwater, Riet Hoek, Hermien Gor dijn. V.g.l.o. Pelikaanstraat, diploma A: Ineke Meyers; Willy Hoogkamer; Thea Breenen; Ineke Rijsdtyk; Nelie Spring in 't Veld; Erna Berenfenger; Marja Weisz; Tony Juffermans; Lusthoflaan (de Hertogdiploma A: Petra Vhvke- stein; Carolina Rooden; Ati v. d. Holst; Janny van Tongeren; Anneke Brug- mans; Joke van Velzen; Levendaal (zr. Mirjam) diploma A: Charlotte Ysink Smeets; Els Verhoeven; Marijke Koe- kentoier; Anna v. d. Steen; Ineke Kos ter; Ingrid Versteeg; Annelies Trel; An- nemieke Bergers; Margriet Rozier; Car la Bonekamp; Lia Castelein;Renske Frielinik; Krauwelsteeg (mej. Broerse): diploma A: Janny Möllers; Wilma Hockx; Geria Breugelmans; Marijke de Hollander; diploma: Joke van Leeuwen, Tineke Bonnet, Oony Schellevis; Du Rieustraat (Slegtenhorst), diploma A: Els Zaa-dnoordyk, Lieke van Werkhoven, Mieke Smittenaar, Dolly Klein. Els Fluyt, Hans van Bovenen, Johnny Roest. Ysbrand Sorgedrager. Paul de Neef, Aad Burgers, Hans Hoogendoorn, Hans Hen nes, Frans Lopez Lardero; diploma B: Hans Boef, Marian Privé; Potgieterlaan (v. Oudenhoven), diploma A: Toos Aal- ders, Dicky van Paridon; Langebrug (v. d. Sluys) diploma A: Rosemarie Wijs man, Ton van Delft; Rijnsburgersingel (Bronner), diploma A: Ineke Harteveld. Geert Engels, diploma B: Rini Segaar; Munnikenstraat (Brittijn), diploma A: Thijs van Varick, Jan Sonsbeefc. Rob Nagtegaal, Bram Beekman, Rudi van As. Paul Rietkerk. Duivenbodestraat (Cossee) diploma A: Rini Bos; Aalmarkt (Wisse), diploma A: Conny Hendriks, Anneke Burgerhout, Laura Hansen, Lies van Verheyen, Ma rijke Moolen, Mia Sloos, Greetje van Burk, Henny Libochant, Hans Ubbink, Bert Verhoop, FriteDexel; Obrechtstraat (Noorduim), diploma A; Nelly v.d. Wey- den, Marjan Vis, Johan Ligtvoet. Peter van Bostelen, Dick Ligtvoet; diploma B: Marijke Sinke, Mieneke den Hollander; Stadhouderslaan (Streefkerk), diploma A: Cobi Nagtegaal, Adri de Reus, Mary Geskus, Greetje v. d. Eest, Marijke Stop pels, Ria van Toren, Joke Koenen, Koos Hedegeld, Aart Mulder, Wim van Iter- son, Henny van Hooven, Flip van Hoo- xen; Boshuizerlaan (Duyn), diploma A: Elsje van Dieet, John Halvemaan, Huub Gerrits, Loek van Tol; Oppenheimstraat (v. Iterson), diploma A: Leny Waals, Annemieke Fonteyn, Joke Taconis, Yvonne Tesink, Marianne v. d. Hoeven, Marjan Driesen, Pieter Regeer, Henk Bonarius; diploma B: Marianne Lourier, Rob Piena. Telderskade (Van Veen) diploma A: Elly Raimond, Bert Brouwer, Diederik Daams, Henk Arnoldus; Storm Buysing- straat (Datema) diploma A: Nico v. d. Wilk, Joke Mosterd, Nico Langezaal; di ploma B: Aad Passchier, Eric Stikvoort; V.G.L.O. Oude Vest (Wilterdink) diplo ma A: Elly v. d. Nieuendijk, Ria Cornet, Corry Hoogervorst, Tiny de Wit, Tiny Jongeleen, Marien Otten, Janny v. d. Born, Lia Moerland, Annie Mieloo, An nie Bentveld, Ria KooiStra, Anneke v.d. Stolpe, Liesje Borst, Ada van Leeuwen, Lenie Vermeer, Anneke Blikman, Suze Ouwerkerk, Kees Stolpe, Andrè Booms- ma, Robert Paats, Rien Kluts, Arie Kommer, Frans Brederode, Wim Griek- spoor Jan v. d. Plas, Karei Vijlbrief, Wim Wolters, Til Leeflang, Han Gijsman, Jan Crama, Herbert Scheepmaker, Jan Kleijn Ben Jonkers, Nel Filippo, Rob. Kooien, Rijk Stoop; diploma B: Ben Delsasso, Hans Langezaal, Kees v. d. Berg. V.g.l.o. Noordeinde (v. Leeuwen, diplo ma AMarijke Polane, Diny Selier, Thea van Houten, W. Vogelenzang, T. Maas kant. G. Gijzenij, J. v. d. Weyden, D. Bavelaar, M. Marijt, A. Massaar, R. Pe tersen, E. Boersma, R. Bekooy, J. Haver, R. van Leeuwen, J. Kramp, I. Raaphorst, H. Mens, B. van Genderen, W. Schouten. LEIDERDORP „De Vrijheid" bijeen In de kantine van Durisol werd de Jaarvergadering gehouden van de Schiet vereniging „De Vryheid". De voorzitter, de heer E. Kronenburg opende de vergadering met woorden van welkom tot de aanwezigen. In de kascommissle voor 1960 werden gekozen de heren Schmid en De Haas. De volgende bestuursleden werden her kozen: de heren F. P. J. van Straaten, C. Versluys en G. Aalders, terwijl in de vacature-Moraal gekozen werd de heer A. Ommering. Tot baancommandanten werden benoemd de heren De Haas, Van Dijk, Ammering, Zijlstra, Van Gemeiden, Bloemendaal en Loth; tot griffners, de heren Hoekstra, v. d. Kwaak, Schmid, Coh, Dompeling, Van Wijck, Korpers- hoek en Van Evert. Men besloot te trachten tot een rege ling te komen voor het schieten om wis- selprïjzen. Het feestelijk gedeelte werd verzorgd door het «Leids Ambtenaren Cabaret". EXCURSIE N.C.V3. Gistermiddag hebben 27 leden van de plaatselijke afdeling der NCVB een ex cursie gemaakt naar de Hollandia fa briek te Alphij a/d Ryn. In de kantine werden zij ontvangen. Daarna werd een rondgang door de fabriek gemaakt. De dames bezichtigden onder deskundige leiding dit bedrijf. Zy hadden veel be langstelling voor de machines en bewon derden de routine waarmee de meisjes werkten. OEGSTCEEST Artisgeheimen Dr. E. F. Jacobi, directeur van Artis was gisteravond de gast van de Vereni ging „Gemeentebelang" in een uitste kend bezette zaal van het Witte Huis. De bijeenkomst werd geopend door dr. K. Simon Thomas, die na een korte in leiding het woord gaf aan dr. Jacobi, wiens bedoeling het was een en ander te vertellen wat er alzo gebeurt achter de schermen van een dierentuin, dingen waarvan de bezoeker doorgaans geen no tie heeft. Artis .opgericht in 1848. wordt ten del ein stand gehouden door gemeente en provincie. Er wordt in Artis per jaar STADSNIEUWS ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor het doet. ex. Ned. recht, de heren Ch. M. de Rütte (Leiden) en H. A. Csouw (Rotterdam); kand.ex. kunst geschiedenis de heer Th. J. J. Leijenaar (Rotterdam). circa een en een kwart miljoen gulden per jaar omgezet, waarvan men 65% zelf verdient en de rest van de overheid wordt verkregen. Er werken ongeveer 100 mensen. Aan voedsel wordt per Jaar f 140.000 uitgegeven. Er wordt een goede gids en een populair maandblad uitge geven. Leerlingen van alle mogelijke kunstopleidingen komen in Artis naar de natuur tekenen. Verder is er een uitge breide inlichtingdienst. Vragen op alle mogelijke gebied worden gesteld. Zelfs behoeft men zich er niet over te ver bazen als Artis wordt opgebeld met de vraag: kent U een dierennaam, begin nend met m en bestaande uit vier let tersOok worden inlichtingen ver strekt over toekomstmogelijkheden in de dierenbranche. Naast de behandeling van zieke dieren is de tuinarbeid be langrijk. Men vraagt mij vaak, aldus dr. Jacobi, hoe komt men aan dieren? Wel nu er is een uitgebreide dierenhandel in Nederland, te Tilburg gevestigd, met in ternationale contacten. Wat kost een giraffe, en wat een olifant? Een Gorilla, een Chimpansee? De prijzen lopen nog al uiteen, doch voor een jonge olifant wordt f 10.000 betaald. Prijzen va ndien aard worden ook betaald voor een neus hoorn. Er wordt jaarlijks een bedrag van ca. f 70.000 uitgegeven voor aankoop van dieren. Verder verkrijgt men er vele door ruiling en fokken. Daarom heeft meer da nde helft van de bewoners van een dierentuin nooit zijn oorspronkelijke om geving gezien. Spreker ging uitvoerig in op de wijze waarop dieren moeten wor den gehuisvest en hoe men ze wend aan omgeving en voedsel. Het is vaak moei lijk om een goede representatieve collec tie bijeen te brengen. Op zeer onderhou dende wijze vertelde deze deskundige spreker allerlei bijzonderheden over die ren en lichtte veel toe met prachtige kleurendia's. Ruim 1600leden, maar niemand was verschenen JAARVERGADERING RODE KRUIS Gisteravond kwam het Nederlandse Roode Kruis, afdeling Rijnland bijeen in hotel Het Witte Huis voor het hou den van de jaarvergadering. Deze vereniging telt 1605 leden, maar niemand, buiten de pers, was versche nen. Na een welkomstwoord van de voor zitter. de heer B. Koomans uit Rijns burg las de heer J. Vos de notulen en bracht het jaarverslag uit. De penning- meesteresse, mevrouw P. H. Smits-Wit vliet gaf het financieel verslag en kwam met een batig saldo van f 907,76 uit de bus. Besloten werd de afdracht aan het Hoofdbestuur van 20 op 25% te brengen, dit overeenkomstig het reglement. Mejuffrouw C. H. Boeree rapporteerde namens de kascommissie en adviseerde de penningmeesteresse décharge te ver lenen. Mevrouw Toe Boekholt uit Voor hout werd hierna in het bestuur opge nomen, zij houdt zich in het bijzonder Onder voorzitterschap van de burge-uitgaven, doch uiteindelijk werd beslo- meester, jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, ten het gehele bedrag ad. f. 1000 te vo- kwam de raad der gemeente in openba re vergadering bijeen. Afwezig waren de wethouder Dekker (Prot. Chr.) en de heer Scheepers (WD). Naar aanleiding van een door de af deling financiën terzake opgemaakt rap port werd de heer S. de Jong met in gang van 1 maart als assistent gemeen te-architect in vaste dienst der gemeen te aangesteld. Een verzoekschrift van het Wit-Gele- Kruis kreeg de goedkeuring voor een subsidie van f. 2733 over 1959. Alvorens aan de agenda te beginnen werden twee punten in behandeling ge nomen. gezien de urgentie hiervan. Het eerste betrof de viering van 5 mei. De voorzitter was van mening dat hier ze ker iets gedaan moet worden. Er is reeds contact opgenomen met de commissie tot viering van Warmonds feesten en de Oranje-commissie heeft reeds een pro gramma samengesteld. Ruw geschat zou dit programma echter f. 1000 gaan kos ten en gezien de financiële toestand der gemeente vond de voorzitter dit bedrag nogal bezwaarlijk. B. en W. stelden daar om voor 2/3 door de gemeente te laten dragen en 1/3 uit ander bron te verkry- gen. De heer Van Vliet (KVP) vond het niet raadzaam een extra huis aan huis collecte te houden, want dit zal de in komsten van de jaarlijkse collecte door de Stichting tot viering van Warmonds feesten zeker benadelen. Er ontspon zich een debat over deze Verbetering verlichting Cultureel Centrum Op advies van de heer A. Hauer te Amsterdam, landelyk toneel-adviseur van de NATU, hebben B. en W. een voor stel laten ontwerpen voor verbeteringen uitbreiding van de verlichting van het toneel in het Cultureel Centrum. Het geheel komt hierop neer, dat het proscenium meer en beter kan worden benut doordat in de zaal, ongeveer 3 m. voor dit proscenium schijnwerpers zul len worden aangebracht. Bovendien zal men de witte vouwwand tussen proscenium en toneel willen ver wijderen, waardoor de toneelruimte circa 1 meter breder wordt. Deze vouwrand zal vermoedelijk te zyner tijd gebruikt kun nen worden voor afscheiding van het buffet in de te bouwen koffiekamer. De totale kosten van een en ander worden geraamd op f.5000. Brandweermaterieel Het is reeds lang bekend, dat het materieel der brandweer dringend uitge breid moet worden. B. en W. stellen de raad nu voor over te gaan tot aanschaf fing van een hogedruk-autospuit (nevel spuit) en een lagedruk-autospuit, als mede nylonslang en 4 persluchttoestellen met toebehoren. De totale kosten worden geraamd op f. 78.720. Ambtenaar van de Burgerlijke Stand Burgemeester C. J. v. d. Hoeven van Ridderkerk heeft ontslag gevraagd als ambtenaar van de burgerlyke stand. In diens plaats stellen B. en W. de raad voor te benoemen de nieuwe burgemees ter van Voorschoten, de heer L. de Kool. Dokter Thies legt praktijk neer Op 1 april a.s. legt dokter Th. H. Thies zyn praktijk als huisarts te Voorschoten neer. Zyn aanwyzing als gemeentelyke lijkschouwer wordt daarom op zijn ver zoek ingetrokken. Zyn opvolger, dokter J. E. James, zal als gemeentelyke lijk schouwer worden aangewezen. Eervol ontslag voor onderwijzeres Vlietschool B. en W. stellen voor mejuffrouw E. Worm, onderwijzeres aan de Vlietschool eervol ontslag te verlenen in verband met een benoeming in Delft. In een vo rige raadsvergadering is inmiddels reeds een nieuwe onderwijzeres benoemd. Katholieke Gezinsvoogdij vraagt subsidie De Vereniging voor Katholieke Ge zinsvoogdij en Patronage heeft een sub sidie gevraagd van f.20 per jaar per uit Voorschoten afkomstige pupil. B. en W. zijn voor deze subsidiëring, maar zy hebben, omdat versohillende particuliere verenigingen op dit terrein werkzaam zijn, besloten de subsidiëring vast te leggen in een algemeen geldende verordening. B. en W. zijn er in geslaagd tot over eenstemming te komen met de vertegen woordiger van de heer D. H. Buurman, wonende in Australië, tot aankoop van gronden gelegen in „Adegeesit" en be stemd voor bebouwing. De totale opper vlakte bedraagt 10.4110 ha. De prijs is in overleg met de Centrale Commissie voor de Onteigeningsvergoedingen ge steld op f. 150.000. De percelen zijn nog tot 1965 ver pacht. De pachtster. mevrouw de wedu we J. NellPoot zal een schadevergoe ding krygen van f. 77.492.85 met dien verstande, dat de door haar te lijden be- lastingschade alsnog door de gemeente zal worden vergoed. Deze belastingscha- de is voorlopig begroot op f4630. Geldlening van Bank voor Nederlandse Gemeenten De gemeente kan van de NV Bank voor Nederlandse Gemeenten een vaste geldlenning krijgen van f. 130.000 Deze geldlening dient ter financiering van uitbreiding water- en elektriciteitsbe drijf I960; voorzieningen ten behoeve van 72 woningwetwoningen; inrichten speelplaatshuistelefooninstallatie grond ten behoeve van garages; voorzie ningen i.vjn. Stichting R.-K. UJ.o. teren. Het tweede punt betrof een verzoek om extra subsidie voor de VVV in ver band met de bijzondere viering van de Kaagweek, tot een bedrag van f. 1500. Vrywel alle leden spraken er hun ont stemming over uit dat het verzoek door de VVV veel te laat was ingediend. De heer Van Vliet (KVP) vond toch wel, dat hetgevraagde gegeven moet worden, temeer daar het de recreatie stimuleert. Het bedrag zou volgens de voorzitter in twee delen uiteen moeten vallen nl. f. 600 garanties en f. 900 werkelijke on kosten. Gezien de kaspositie van VVV t.w. f. 1340 stellen B. en W. voor de f. 900 te verlagen tot f. 500. De heer Willemsen (KVP) sprak na mens de recreatiecommissie en vond het een aantrekkelijk plan. Hij achtte deze uitgave, gezien de recreatieve functie van Warmond, noodzakelijk. Diverse raadsleden waren de mening toegedaan, dat deze festiviteiten wel meer dan f 1500 zullen gaan bedragen. Dit bestreed de voorzitter o.i. zeer te recht. omdat de brief van VVV een overzicht geeft van de totaal te maken kosten. Ofschoon de voorzitter er niet veel voor voelde, drong de heer Groenendijk (KVP) aan op een beslissing in deze vergadering. Dit bracht de heer Weyers tot het voorstel, VVV een brief te schry- ven om nog eens een toelichting te vra gen op het kostencyfer en mocht dan blijken, dat men by VW niet tot aan spreking van het kassaldo hoeft over te gaan, het voorstel van B. en W. van f. 500 aan te houden. De heer Groenen dijk. hoewel niets kwaads veronderstel lende bij VW vindt dit nogal ontactisch en denkt het antwoord op, dit schrijven nu al te kunnen geven. Besloten werd een bespreking met VW te organiseren en de bevoegdheid aan B. en W. te delegeren, rekening houdend met het hedenavond bespro kene. Aangenomen werd een voorstel tot het tijdelijk in gebruik geven van de perce len Waagdam 2022 aan de heer Sprun- ken tegen de som van f.250.voor we derom een jaar. Eveneens een ruiling van grond met de heer R. Steijnman. Het betreft hier het zogenaamde zwarte pad in de Bur gemeester Ketelaarstraat i.v.m. verdere uitvoering van het plan Oost. Naar aanleiding van het 50-jarig be staan van de Kon. Zeil-, Roei- en Mo torsportvereniging De Kaag werd een bijdrage ad f.250 verleend. Beschikbaar gesteld werd een krediet ad f4000.— voor de dekking van de kos ten verbonden aan een algeheel onder zoek naar het rioleringstelsel in de ge meente. Er werd een krediet van f. 12.000. beschikbaar gesteld ter verbetering van het gemeentelijk gymnastieklokaal. Het betreft hier een vloerbedekking en een verbetering van de toestellen. De heer Willemsen verzocht zoveel mo gelijk Warmondse bedrijven in te scha kelen. De heer Weyers vroeg voorzichtig te zijn met verhoging van de tarieven, vooral wat betreft de toch al met moeite voortbestaande verenigingen. De gemeenterekening 1958 werd voor lopig vastgesteld met een nadelig saldo op de gewone dienst van f. 1929.16 en van de kapitaaldienst van f. 126.434.87. Bij de rondvraag vroeg de heer Van Vliet naar het bestek van Plan Oost. De voorzitter zei, dat het bestek gereed ligt, maar dat er op goedkeuring van het raadsbesluit wordt gewacht. Voorts vroeg de heer Van Vliet hoe het staat met de woning van de heer Kortekaas in het plan Oost i.vjn. de doortrekking van de straat. Daarop ant woordde de voorzitter, dat de besprekin gen nog niet het gewenste resultaat heeft opgeleverd. De heer Van Bladel stelde een tussen-oplossing voor, door alleen de sloot alvast te kopen, zodat er toch een smalle doorgang komt en het riolerings probleem alvast opgelost kan worden Mevrouw MeskersHendriks vroeg ten slotte om een wachthuisje voor de bus bij de halte Warmundastraat. De Amerikanen hebben vandaag op Cape Canaveral in Florida een satelliet gelanceerd, waarmee men de tot dusver grondigste studie van de dodelijke stra lingsgordel om de aarde hoopt te kunnen maken. PEC won protest Het protest, dat de Zwolse vereniging PEC had ingediend na afloop van de op 21 februari j.l. voor de tweede divisie B gespeelde wedstrijd PECHeerenveen, is toegewezen. De uitslag, die aanvankelijk 11 was, wordt hierdoor gewijzigd in 10 ten gunste van PEC. Door het toewijzen van hest protest is de situatie aan de kop van de tweede divisie B veranderd. Heerenveen, dat de op automatische promotie rechtgevende tweede plaats bezette met één punt voor sprong op Enschedese Boys en Velox neeft nu gelyk aantal punten als deze twee clubs, met nog één wedstrijd te spelen. bezig met het Jeugd Roode Kruis. De rondvraag leverde niets op. Tijdens deze vergadering deelde de voorzitter nog me de dat 4 bestuursleden van het Hoofd bestuur de medaille met oorkonde wa ren toegekend wegens 10 jaar trouw* dienst en wel aan: ds. B. C. Visser, dr. Van der Laan (Rijnsburg) .dr. Walen kamp (Warmond) en mevrouw von Fi senne, baronesse van Voorst tot Voorst (Warmond). De voorzitter heeft deze plechtigheid doen vergezeld gaan van woorden van dank voor hetgeen deze bestuursleden in die afgelopen 10 jaar voor de afd. Rijn land van het Roode Kruis hebben ge daan VOORSCHOTEN Raadsagenda De gemeenteraad van Voorschoten komt vrijdag 25 maart om 8 uur des avonds in openbare vergadering by een. De agenda vermeldt 16 punten, waar onder: voorstel tot subsidiëring van de verenigingen voor gezinsvoogdij; id. tot aankoop van grond in het plan „Ade- geest"; id. tot. aankoop van gronden in de Noord-Hoflandse polder; id. tot rui ling van enkele perceeltjes grond aan de Treubstraai en Schoolstraat met de heer H. Durieux; id. tot het beschikbaarstel len van een krediet voor verbetering en uitbreiding van de toneelverlichting in het Cultureel Centrum; id. tot het aan gaan van een vaste geldlening groot f. 130.000; id. tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het bekostigen van vooibereidingswerkzaamheden van ka- pitaalwerken; id. inzake toetreding tot de „Gemeentelyke Gasvoorziening Zuid- Holland"; id .tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaffing van brandweermaterieel; id. tot beschik baarstelling van een krediet voor de vie ring van de bevrijding op 5 mei door de schooljeugd; id. tot ontslag en benoe ming van ambtenaren van de burgerlij ke stand; ld. inzake aanwijzing van. ge meentelijke lijkschouwing. Onze plaatsgenoot, de heer J. H. Krooshof is benoemd tot lid van een examencommissie Handenarbeid L.O. 1960. ZOETERWOUDE De heer P. M. van der Bijl, alhier is benoemd tot lid van de examencom missie eerste deel, leidster kleuteronder wijs I960. WOENSDAG Schouwburg: K. en O. Schoolvoorstel ling „Joseph ln Dothan". 2.30 .uur nam. Rapenburg 61: K. en O. Lezing Karei Jonckheere „Ernst en luim ln de culturele betrekkingen tussen Noord- en Zuid-Ne derland". 8 uur nam. Prytancum: Chr. Hlst. Studentenwerk groep Spr. dr. P. L. Schoonhelm over „Doorbraak". 8 uur nam. Prins kondigt actie aan: .BROOD VOOR DE WERELD" (Van onze Haagse redactie) Prins Brrnhard heeft vanochtend tij dens de bestnnrsrergadering van de No- rib te Den Haag gezegd, dat van 10 19 mei in Nederland een speciale actie ..brood voor de wereld' ial worden ge bonden. Deze actie is opgezet door een comité, waarin o m. de Nederlandse Bakkersor ganisaties zitting hebben. Het plan be staat om de broodbezorgers aan al hun klanten kaarten te koop te laten aan bieden. Deze zijn geheel gelijk aan de broodkaarten, die in de week van Dolle Dinsdag 1944 in omloop waren. De opbrengst van deze actie, onder deel van de grote „anti-honger cam pagne", zal in overleg met de Wereld- landbouworganisatie van de VN aan een concreet doel worden besteed. De voorzitter van de Novib zei. dat dit vermoedelijk een project tot verbetering van de graancultuur in een minder ont wikkeld gebied zal zijn. Kroestjef boven ons land Op zijn reis naar Frankrijk heeft de Russische premier Kroesjtsjef toen zijn toestel boven Nederland vloog een tele gram van goede wensen gestuurd aan de minister-president, prof. dr J. E. de Quay Voorts sprak de Russische pre mier in zijn telegram wensen voor het welzijn van het Nederlandse volk uit. iDeze pagina is ongecorrigeerd) BEU RSO VERZICHT Philips vast Amsterdam, 23 maart Van de internationale waarden no teerde alleen Philips vanmiddag by opening hoger, vergeleken met de slot- koers van gisteren. De overige hoofd- fondsen lagen lager in de markt. In een hoger Wall Street van gisteren, was de stemming er voor de Nederlandse hoofd fondsen, na de aanhoudende aankopen van de vorige dagen, aan de zwakke kant. Dit was vandaag van invloed voor de koersvorming van de Internationals op het Damrak. AKU's moesten op 458 bij de opening circa 8 punten prijsgeven en misten de steun van de Westduitse kooporders. Unilever en Kon. Olie waren lager en moesten het eveneens zonder de buitenlandse kooporders stellen. Bij een prijs van 752 verloren Unilevers, ten op zichte van de vorige slotkoers, circa 4 punten. Kon. Olie was op f. 156 circa f. 1.60 lager. Gedurende het verdere beurs verloop trokken AKU's aan tot 460'f> en Unilevers tot 757. Philips open de al direct op 825 circa 5 punten bo ven de slotprijs van gisteren. Het fonds kon zich daarna nog verbeteren tot 8274Voor deze aandelen was wederom belangstelling van Amerikaanse zijde. Ook de preferente aandelen Philips wer den iets hoger geadviseerd. De handel in aandelen en claims Hoogovens trok wederom grote belangstelling al was de handel minder, vergeleken bij gisteren. De prijzen verschilden niet veel met die van het vorige slotniveau. De claims stegen van f. 263 tot f. 269 (f. 264). De aandelen werden verhandeld van 565 tot 572 (563%). In de scheepvaartsector was de stem ming aan de vaste kant, vooral voor aandelen Holland-Amerika Lijn die cir ca 145 noteerden, tegen gisteren 139 5/8 ex 6 dividend. Ook de overige aan delen konden koerswinsten van 1 tot 2 punten boeken. De cultures werden vol komen verwaarsloosd. Staatsfondsen iets beter bij een zeer kalme handel. WISSELKOERSEN Amsterdam, 23 maart. Londen 10.58%—10.59 New York 3.77A— 3.77 AMontreal 3.96%—3.97 Parijs 76-874—'7652%; Brussel 7.564—7.56%; Frankfort 90.434—90.484Stockholm 72.8572.90; Zürich 87—87.05; Milaan 60.744 —60.79 4- Kopenhagen 54 724 54.77 4; Oslo 52.844 —52.89 4: Wenen 14.50%14.51%Lissabon 13.19—13.20 4. Beurs van Amsterdam Woensdag 23 maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4 4 99fJ 99%GL Ned. '59 4 4 99fj 99%GL Ned. '59 4% 98GB 98 A Ned. '53 3y4 94B 94% Grootboek obl. 34 ..94 Ned. '47 3 4 (3) 92f| 93 Ned. '51 34 944GL 944 Ned. '53 34) 93 93GB Ned. '56 3 4 93 93GB Ned. '48 3% 86% 87 Ned. '54 3% 86% 86% Ned. '55 I 3% 88A 88A Ned. '55 n 3V4 90% 904 Ned. '37 3 88 4 88% Dollarlng '47 3 90A 90 A Investeringscert. 3 97 A 97% Ned. 62-64 3 97A 97% Indie '37 A 3 93 93 Grootboek '46 3 89% Ned. WJ3. 6% 108A 108A ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 39% 39% Nat. Handelsbank 160 160 Ned. Handelmij251 251 Amst. Rubber 113% 113GB H.VA156% 157 Senembah 540 540GB AK.U465 4 459% Berkel's Patent (v.) 290GB 294GB Calvé Delft cert. 7124 7124 Deli My.en (Ver.) 176.90 178GB Kon. Pap. v. Gelder 248 248GB Hoogovens cert562GB 566 Mtiller en Co. N.B. 383GB 386GB Ned. Kabelfabr411GB 412GB Philips 8204 828 Philips pref291 289 Unilever 756 755% Wilton Feyenoord 2124 211% Biliton 2de r350 348 4 Dordtse Olie gew. 730 718 Kon. Olie (f 20.—159 158 idem (50 k f20.—) 157.60 156 Holl. Amer. lijn 1394 145% Java China Paket 155 156 K1.M170.20 107.70 Kon. Ned. Stmv My. 170 172% Kon. Paket My138 1394 Stoomvaart Mij. Ned. 167 169 Nievelt Goudr. cert. 141GL 143GB v. Ommeren cert. 238 236 Kon. Rott. Lloyd 1504 152 Ned. Scheepv. Unie 145% 1484 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (34) 3 93% idem '48 (34) 93% R'dam '52-1 (44) 97 97% id. id. -37 I-II (34) 93% Z.-Holland '56 (4%) 99 9711 Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 103 A 103% id. N.W.B. '52 (4%) 95A 96% Industr. Obligaties Philips Dollarlng "51 94 94 Premieleningen 100B 101 A'dam '51 I 24 84% A'dam '56 I 24 834 83% A'dam '56 II 24 90% 90% Eindhoven '54 24 80% 80 Enschede '54 24 804 Den Haag '52 I 24 82% 83 Idem n 2% 85 84% R'dam '52 I 24 84% 84% 87% 96 Idem '57 2 4 96 Utrecht '52 24 86% 85% Z.-Holl. 1957 2 4 91% 92 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstellingen Robeco 207 207 Amst. Bank 327 327% H.B.U cert219% 220 Rott. Bank 271 2734 Twentsche Bank 265 265 Industrie Ondernemingen Albert Heyn375 Borsumij63 63 K. N Ed.met. A-AA 954 95% Idem pref wd1064 1064 Electrolasmy 300B 305 Kon Ned Grofsm 180B 174% Holl. Constructie 435 Ing. bur v Bouwnjjv 279 278% Internatio 158 158 Int. Kunststoff Ind. 65 64% Leidse Wolspinnery 383 376 Rott. Droogdok Mij. 600 610 Sikken's Lakfabr 590% 591 Ver. Touwfabrieken 291 Walvisvaart 112% 112% Wernink's Betonm 160 161 Van wyk en Heringa 104 Zaalberg 124 122 L Spoorwegen Dell Spoorweg My. 6 6% Amerik. fondsen Canadian Pacific R 24% 244 Intern Nickel 1014 1014 Anaconda 53 534 Bethlehem Steel 46% 474 Cities Service 43% 44% General Motors 45% 45% Kennecott 80 79% Republic Steel 624 63 Shell Oil 71% 72% Union Pacific 27f| 274 Un. States Steel 82% 82%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9