^0I]®[i(§[LZ^0§va" LI NOLE UM pa*io°kinuw w°"i"ti! N.K.F.-aandeelhouders met mes op keel tot stemmen gedwongen Franse inspecteur van politie wordt Kroesjtsjefs „gorilla*" FOKKER GAAT SAMENWERKEN MET AMERIKAANSE FABRIEK POSTKOETS-KARAVAAN NAAR ISTANBOEL VERTROKKEN Historische prestatierit met vijftien man en tien paarden Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 22 maart 1960 Derde blad no. 30006 Klassiek of modern de Pleiter voor Haagse Rechtbank: Vernietiging conipensatiebesluit geëist (Van onze Haagse redactie) Voor do voltallige Civiele Kamer van de Haagse Arondissementsrechtbank zijn gisteren de pleidooien gehouden in het proces, dat een aantal aandeelhouders van de Ned. Kabelfabriek heeft aangespannen tegen het bestuur van deze N.V. De aandeelhouders eisen bij monde van mr. R. J. Polak uit Amsterdam van de rechtbank nietigverklaring van het aandeelhoudersbesluit d.d. 7 december 1959, volgens hetwelk aan een aantal commissarissen van de N.V. in verband met het gelijktijdig genomen besluit tot beperking hunner tantièmes compensatie worden toegekend voor een totaalbedrag van 4Yt miljoen gulden. „Door het be stuur geheel onvoldoende voorbereid op wat zou komen, werden de aandeelhou ders ter vergadering met het besluit overvallen en met het mes op de keel tot een beslissing gebracht", zo riep mr. Polak tijdens zijn pleidooi uit. Mr. Polak eiste nietigverklaring van het oompensatiebesluit op drie formele en materiële overwegingen. Als eerste formele punt noemde pleiter het feit, dat de aandeelhouders tevoren niet vol doende waren voorbereid op de kwes tie welke in stemming zou worden ge bracht. Weliswaar was voldaan aan de wettelijke eisen, maar met de redelijk heid en de goede trouw hebben gedaag den de hand gelicht. Ten tweede heeft het bestuur zo ge manoeuvreerd, dat voor de aandeelhou ders een stemdwang ontstond, namelijk door het voorstel tot beperking van de tantièmes voor de commissarissen te koppelen aan het voorstel tot het uitke ren van extreem hoge „compensaties" aan de „oude" NKF-commissarissen (diegenen, die reeds benoemd waren voor de fusie met de Draka). Als de aandeelhouders het gehele voor stel zouden afstemmen, zou ook de be perking van de tantièmes niet doorgaan. Wilden zij de tantièmes beperken, dan moesten zii nolens volens ook de com pensatieregeling goedkeuren, omdat het bestuur weigerde deze verschillende voor stellen gescheiden te houden en afzon derlijk in stemming te brengen. Door deze gang van zaken ontstond een on rechtmatige stemdwang, zo meende mr. Polak. Het derde formele punt betreft het feit, dat de inhoud van het besluit niet duidelijk vaststaat en dat het dus geen rechtsvervolging kan hebben. Als materieel bezwaar voerde mr. Po lak aan, dat het conipensatiebesluit ver werpelijk geacht moet worden en dat het strijdig is met het belang van de N.V. „Nieuw recht"? Op een volgende vergadering zou kun nen blijken, dat de commissarissen die in plaats van de belangen der aan deelhouders slechts hun eigen privébe- langen in het oog gehouden hebben niet meer het vertrouwen van de aan deelhouders genieten. Moeten zy dan heengaan met het gezamenlijke bedrag van f. 4.500.000 in hun zak? Of moeten de aandeelhouders hen maar laten zit ten, omdat zij zoveel betaald hebben? Op deze wijze ontstaat een onduldbare le venslange binding tussen de commissa rissen en de NV. De hele gang van za ken is in strijd met alle beginselen van het vennootschapsrecht. Er bestaat over dergelijke geschillen weinig of geen juris prudentie, omdat iets dergelijks (geluk kig) nog niet eerder voorgekomen is, maar de hier gepleegde inbreuken zijn naar algemeen aanvaarde fatsoensnor men evident, aldus mr. Polak, die de rechtbank tenslotte vroeg „nieuw recht te maken". Commissarissen worden de dupe Namens het bestuur van de Ned. Ka belfabriek pleitte mr. W. Schadee. Hij stelde allereerst, dat er een schikkings voorstel is gedaan aan de opponerende aandeelhouders, waarop deze ndet zijn ingegaan. De zakelijke verdiensten van de com missarissen zijn uit het oog verloren, zo zei pleiter voorts. Men wil hier een voor beeld stellen en de commissarissen van de NKF worden de dupe. Mr. Sohadee wees erop, dat de com missarissen helemaal ndet met een voor stel tot beperking van hun eigen tan tièmes hadden behoeven te komen. Men kan de voorgestelde beperking te wei nig vinden of de compensatie te hoog. dooh het doen van het voorstel op zich zelf kan men toch nauwelijks onredelijk achten. De winstverdeling bil de NKF staat verder statutair vast en is verdis conteerd in de aandelen. Als een aan deelhouder met de verdeling niet tevre den is, kan hij zijn aandelen verkopen. Hij hoeft geen aandeelhouder te zijn. In de praktijk was het 'bij de NKF zo, dat iemand die tot commissaris is benoemd, mag verwachten dit zijn leven lang te blijiven. De tanitièmetoeperking levert dus vooral voor de jongste commissaris sen nadeel op en een compensatie hier voor is dus redelijk. De vorm, waarin het voorstel gegoten is, is afhankelijk ge weest van belastingtechnische overwe gingen. De tantièmebeperking en de compen satieregeling vormden tezamen een voorstel. Men kon er voor of tegen stem men. De stelling, dat er stemdwang zou zijn geweest, is uit de lucht gegrepen, aldus pleiter. Mr. Schadee wees er voorts met nadruk op, dat de aandeelhouders het voorstel hadden kunnen afstemmen, om vervolgens zelf met een ander voor stel te komen. Na tenslotte achtereen volgens alle argumenten van mr. Polak bestreden te hebben, concludeerde plei ter voor gedaagden tot afwijzing van de eis. Het vorderen van een dwangsom van f. 100.000 per overtreding raakt trouwens kant noch wal, aldus mr. Schadee. De president van de rechtbank, Mr. Van Geleyn Vitringa, bepaalde de uitspraak op maandag 25 april. Goedkoop aardgas voor Algerije en West-Europa De eerste fase van een plan om Alge rije en West-Europa van goedkoop aardgas te voorzien is de vorige week in de Sahara begonnen. Men heeft een be gin gemaakt met de aanleg van een pijpleiding van het gasveld van Hassir- mel in de richting van de Middellandse Zee. Dit veld is een van de grootste ter wereld. De pijpleiding krijgt een lengte van 736 km. en heeft een vertakking naar Oran en een naar Algiers. Zij heeft een capaciteit van ongeveer 24.45 miljard kubieke meter per jaar, waarvan in het begin slechts 2 3 miljard kubieke me ter in Algerije zal worden gebruikt. In de volgende fase zal een belang rijk deel van de produktie in een spe ciaal bedrijf in Oran vloeibaar worden gemaakt. Dit vloeibare gas zal in spe ciaal voor dit doel gebouwde methaan- transportschepen naar het buitenland worden vervoerd. In de laatste fase zal de pijpleiding van Algerije naar Europa worden door getrokken. Deze onderzeese leiding zal óf van Mostagenem naar Carthagena in Spanje óf via Marokko en de Straat van Gibraltar naai1 Spanje lopen. Advertentie 't helpt en 't is lekker Minister Beerman naar Paramaribo Minister mr. W. Beerman van Justitie is gisteren uit Curasao naar Paramaribo vertrokken, waar hij zijn besprekingen over o.a. de rechterlijke machten in het Koninkrijk zal voortzetten. De minister verklaarde bij zijn ver trek, dat hij onder de indruk is geko men van de eigen geaardheid der drie eilanden, Curacao, Aruba en Bonaire, die hij heeft bezocht. Hij zei wel de overtuiging te hebben, dat de Neder landse rechterlijke macht kan bijdragen, door te putten uit de langdurige erva ring en traditie, bij het vinden van de juiste weg voor de jonge staat. De heer Beerman toonde bewonde ring voor hetgeen is opgebouwd op be stuursgebied in de Antillen, maar, zei hij, dat neemt niet weg dat men een open oog dient te houden voor de ver schijnselen van kinderziekten welke met de opbouw gepaard gaan. De eigen ge aardheid der eilanden en de groeperin gen. in overigens kleine gemeenschap bijeen, nopen tot decentralisatie, met alle daaraan verbonden problemen. Minister Beerman is na zijn bezoek aan de Antillen tot de conclusie geko men, dat voor Nederlandse rechters, die recht spreken op de Antillen, een ver eiste is dat zij kennis hebben van de landstaal. Hij achtte het bezoek be langrijk, omdat naast de besprekingen die zijn gevoerd, het mogelijk is geble ken een indruk te krijgen van de typische problemen. Geen nieuwe Frans „vuurwerk in Sahara omdat Rus anders in Moskou sou blijven (Van onze correspondent in Parijs) De bescherming van Kroestjsjef tij dens zijn bezoek aan Frankrijk van woensdag a.s. tot 3 april is opgedragen aan 25 Franse inspecteurs en tien agen ten van de Russische geheime dienst, die onder leiding staan van generaal Zakarof. Een der Franse inspecteurs heeft zich vrijwillig gemeld voor de functie van „beschermengel" of „go rilla" zoals de Fransen het noemen. Hij moet met zijn lichaam de hoge gast be schermen als er onverhoopt een aan slag zou worden gepleegd, zonodig moet hij zijn beschermeling op de grond gooien en boven op hem gaan liggen om te voorkomen dat hij letsel oploopt. Voorts is een Franse politieman speciaal belast met het onderzoek van het eten dat Kroesjtsjef en zijn gevolg tijdens hun verblijf in Frankrijk voorgezet krij gen. Hij heeft een „vergif-ontdekker", die hij in alle schotels zal dompelen voor zij worden opgediend. Tijdens het verblijf van Kroestjsjef in Parijs zal de helft van de Parijse politie. d.w.z. 10.000 man, op de been zijn. Voor Nieuwe mogelijkheden Republickrijgt 28 aandelenkapitaal 95 De Koninklijke Nederlandse Vliegentuigenfabriek Fokker heeft met de Amerikaanse vliegtuig fabriek Republic Aviation Corpo ration te Farmingdale een overeen komst tot samenwerking op het terrein van vliegtuigontwikkeling en -produktie afgesloten. Republic telt in haar bedrijven circa 17.000 werknemers. Totnutoe heeft zij ongeveer 25.000 gevechtsvliegtuigen af geleverd, waaronder 8.000 straalvliegtui gen. Thans is zij bezig met de produktie op grote schaal van de straaljager „Thunderchief', waarmee de Ameri kaanse luchtmacht zal worden uitgerust en waarvan er een groot aantal in Europa zal worden gestationeerd. Ook heeft de maatschappij een aanvang ge maakt met de uitvoering van een groot research en ontwikkelingsprogramma, dat in totaal 35 miljoen dollar zal kos- In de vroege morgen van de 22ste maart 1960 is de postkoets vertrokken! Wij vergissen ons werkelijk niet in het jaartal en bovenstaande is dan ook geen annonce uit de tijd dat de enige communicatiemiddelen nog de trek schuit en de postkoets waren. Vanmorgen om 5 uur vertrok uit Den Haag namelijk het transport waarmee de Flor iade-postkoets" naar de start plaats, Istanboel, vervoerd wordt voor de 3!,00 kilometer lange prestatierit waarmee het feit herdacht wordt dat 400 jaar geleden de eerste tulp uit Turkije naar ons land kioam. Er was dan ook niets te horen van hoorngeschal of zweepgeklap. Het trans port bestaat uit een service-wagen, een tankwagen en een drietal glanzend rood-witte opleggers van de firma Piet van der Touw uit Den Haag. In een van de opleggers kreeg de postkoets een plaatsje samen met een viertal paarden, in een andere werd het haver geladen en stonden zes paarden in speciaal ge bouwde slaap- en rustboxen. De laatste oplegger tenslotte is ingericht als slaap- en keukenwagen. En terwijl Hector, Carlos, Robert, Walter, Oskar, Sandor, Kees, Hans, Cas tor en Anja in hun boxen gelaten de dingen afwachtten die komen gingen, controleerde de 39-jarige Joop van der Touw, een van de drie koetsiers en te vens technisch ledder van de «expedl* komen. Op 30 maart zal de Floriade- postkoets uit Istanboel vertrekken voor een reis van 3-100 km naar Rotterdam. Gisteren werden de laatste voorbereidselen getroffen voor het vervoer naar Turkije. tie", nogmaals of alles in orde was. Er komt dan ook heel wat kijken voor deze monstertocht, die meegemaakt wordt door 3 koetsiers. 1 kok, 8 chauffeurs, 1 chauffeur-paardenverzorger. een journa list en niet te vergeten de ..heer De Brusbecq". Aan materiaal gaat mee: 160 hoefijzers, 70 zakken haver, 40 ba len hooi. zakken lynmeel en reserve ma teriaal om elke reparatie mogelijk te maken. Met een gemiddelde snelheid van 50 a 60 km. per uur hoopt Joop van der Touw zijn transport op de avond van de 27 maart in Istanboel te hebben. Het vertrek uit deze havenstad zal de 30ste met veel feestvertoon plaatsvinden. Meisjes in oude klederdracht en een af deling van de legendarische Janisaren in traditioneel uniform zullen de geel zwarte koets tot de stadsmuren bege leiden. Daar begint dan de prestatierit welke de koets met een gemiddelde snel heid van 7 a 8 kilometer r uur naar het einddoel, Rotterdam, zal voeren, waar men 39 dagen later hoopt aan te ten en in het kader waarvan volgende maand een groot researchcentrum in gebruik zal worden genomen. GROTE ERVARING Met deze samenwerking beoogt Fokker te profiteren van de grote ervaring van Republic, terwijl de Amerikaanse maat schappij relaties wil verwerven met de Europese landen. Ook wil zij zo efficient mogelijk faciliteiten verschaffen voor service en revisie van door haar in Europa geleverde toestellen. Het ligt derhalve in de bedoeling, dat Fokker in de komende jaren geleidelijk zal worden ingeschakeld bij de produk tie van onderdelen, alsmede bij repara ties en revisie van deze vliegtuigen. Een en ander zal uiteraard geschieden met inachtneming van de bij Fokker reeds in behandeling zijnde projecten, zoals de bouw van de „Starfighter" en de Bre- guet 1150 „Atlantic", terwijl de produk tie van de Fokker F 27 „Friendship" na tuurlijk normaal voortgang zal vinden. In het kader van de overeenkomst zal Republic van Fokker nieuwe gewone aandelen overnemen tot een nominaal bedrag van f. 1.000.000 (bijna 28 van het totale kapitaal). De koers vail over name is bepaald op 10 9c beneden de beurswaarde van aandelen Fokker op 18 maart 1960. De koers bedroeg op die dag 345 zodat Fokker dus een bedrag van ruim drie miljoen gulden zal ontvangen. VERGADERING Aangezien voor uitgifte van aandelen zonder voorkeursrecht overeenkomstig artikel 5 der statuten de toestemming van de algemene vergadering van aan deelhouders vereist is, is per 4 april a.s. een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders bijeengeroepen. Aan deze algemene vergadering zal worden voorgesteld bedoelde uitgifte goed te keuren en twee vertegenwoordigers van Republic in de raad van commissarissen van Fokker te benoemen. Blijkens een gemeenschappelijk com muniqué van Fokker en de Republic Aviation Corporation te Farmingdale, is het program van samenwerking tussen beide maatschappijen bedoeld om de we derzijdse deelneming aan de Europese markten voor vliegtuigen en geleide pro jectielen te vergroten. Krachtens de voorwaarden van de overeenkomst, zal de RAC „een aanzienlijk minderheids belang" in de Fokkerfabriek krijgen. VERTICAAL STIJGEN In de Ver. Staten is de Republic bezig met de ontwikkeling van vliegtuigen, die verticaal en met korte aanloop omhoog stijgen. Het ligt in de bedoeling aan Fokker de „know how" beschikbaar te stellen, welke de Republic verkregen heeft uit haar onderzoekingsprogram voor verticaal opstijgende vliegtuigen, waarmee een bedrag van 2V- miljoen dollar was gemoeid. Dit zal Fokker in staat stellen om in korte tyd een verti caal opstijgend vliegtuig beschikbaar te stellen, dat speciaal bestemd is voor be hoeften der landen van de Noord-Atlan tische Verdragsorganisatie. Bij Fokker is men van oordeel, aldus het gemeenschappelijke communiqué, dat de nieuwe situatie voordelen zal op leveren voor verdere Europese samen werking. waarvan Fokker en de Repu blic altijd krachtige voorstanders zyn en geweest zijn. Hoewel zij hun onafhanke lijkheid van handelen behouden, gelo ven Fokker en de RAC dat het nieuwe program van samenwerking een nog grotere bijdrage zal leveren tot de op bouw van een moderne Europese vlieg tuigindustrie, die een leidende positie zal kunnen handhaven bij de ontwikke ling van vliegtuigen en geleide projec tielen. Amerikaans vliegtuig boven Cuba neergeschoten Gisteren hebben Cubaanse strijd krachten bij Mantanzas een Amerikaans toeristenvliegtuig neergeschoten. Met vliegtuig zouden ex-kolonel Lazaro Damsomontedino en drie leden van zijn gezin Cuba verlaten, aldus is officieel bekend gemaakt. Een van de twee Ame- plaatje van de afzetting van routes, die Kroesjtsjef in de Franse hoofdstad zal volgen, zul len zij worden bijgestaan door gendarmes en republikeinse garde. Bij de afzettin gen zullen de manschappen om en om met het gezicht naar het publiek en naar de stoet worden geplaatst. Ofschoon iedereen nu toch wel gelooft in de authenticiteit van de griep die de reden vormde van het uitstel van Kroesjtsjefs eerste reis, die oorspronke lijk al 15 maart in Parijs had zullen arri veren, is het evenmin te ontkennen, dat Parijs en Moskou de laatste weken el kaar het vuur nogal na aan de schenen hebben gelegd. De vorige week moet het zelfs maar een haar hebben gescheeld of „monsieur K." had zijn Franse trip helemaal op gezegd. Het schijnt dat de Franse rege ring een ogenblik had overwogen by wijze van heel bijzonder feestvuurwerk tijdens Kroesjtsjefs verblijf in Frankrijk in de Sahara een tweede atoombom te doen ontploffen. Toen Kroesjtsjef deze mogelijkheid vernam moet hij de Franse ambassadeur in Moskou hebben laten weten, dat hij liever thuis in het Krem lin zou blyven indien die voorgenomen verrassing inderdaad op het programma zou komen. Maar nu zyn, lykt het, gast en gast heer het over de feest- en reisprogram ma's dan toch wel eens geworden. Geen verveling Tussen woensdagochtend en zondag 3 april liggen 12 dagen, waarin hij zich in elk geval niet zal behoeven te vervelen! De eerste drie dagen blijft de Russische gast in Parys, waar hij dan ook zijn in leidende besprekingen met generaal De Gaulle, zou voeren. In diezelfde begin periode van zijn verblijf zal Kroesjtsjef in de opera de nieuwe Carmen-voorstel- ling zien, recepties bijwonen, bij lunches onder meer met de pers aanzitten en exposities openen. Zaterdag 26 maart gaat de Russische regeringsleider dan Woning te Loenen uitgebrand SCHADE BEDRAAGT F. 20.000 Gistermiddag is brand uitgebroken in de woning van de familie Neuteboom aan de Hoofdweg in Loenen op de Ve- luwe. Het vuur ontstond in de slaapka mer op de bovenverdieping, waar kort tevoren een kacheltje was aangemaakt ten behoeve van een studerende zoon. Toen men het vuur ontdekte stond de kamer reeds in lichterlaaie. De brand weer van Loenen kon niet verhinderen, dat het huis totaal uitbrandde, slechts een gedeelte van de inboedel kon wor den gered. De bewoners zyn by familie en buien ondergebracht. De eigenaar was tegen brandschade verzekerd. Men schat dat de schade minstens f. 20.000 bedraagt. de boer op: naar Bordeaux, Marseille, Dijon, en nog verscheidene andere ste den. Een onderscheid met het eerste reisprogramma is dat de heer K. nu in Verdun ook de begraafplaatsen van ge sneuvelden uit de eerste wereldoorlog zal bezoeken. Men verwacht en wat de regering betreft, met vrees dat Kroesjtsjef zijn bedevaart naar de Noordfranse slagvel den wel gebruiken zal om de Russisch- Franse broederschap te verheerlijken als enige garantie tegen het eeuwige Duitse gevaar! Het tweede reisplan van Nikita Kroesjtsjef vertoont voor de Franse autoriteiten en politie trouwens over het algemeen wel meer en grotere risico's dan de voorstellen, die de mach tige Rus eerst waren voorgelegd. De heer Kroesjtsjef zal nu in Parijs ook met zijn communistische geestver wanten mogen praten en door hen of ficieel ontvangen worden. Men heeft er zelfs in toegestemd dat hij zo nu en dan een ommetje of slippertje maakt om ook eens de lagere kringen van het Franse volk wat beter te kunnen leren kennen. Tegen dit streven van de Russische staatsman had de Franse regering zich tot dusver steeds verzet omdat men vreesde dat „monsieur K." die kennis making met het gewone Franse volk met zijn twee krachtige handen aan zou gry- pen om nog eens een extra-nummertje communistische propaganda weg te geven. Men is daar trouwens nu nog niet zo erg gerust op, maar in elk geval zal Kroesjtsjef over iets meer vrijheid mo gen beschikken dan hem aanvankelijk was toegedacht. Zachte, geurige baai-tabak, een uitgezochte melange van de fijnste overzeese tabakssoorten rikaanse piloten van het toestel is door mitrailleurvuur gewond. De twee inzit tenden van het vliegtuig en de Cubanen die poogden het land te ontvluchten gearresteerd. Het toestel was in opgestegen. Met gelijke munt. (Van onze Paryse correspondent) De tegenstellingen tussen Tunesië en Frankrijk zijn de laatste tijd groter dan ooit. De problemen inzake de oorlogs haven Bizerta, die nog steeds door de Fransen bezet wordt gehouden, zijn nog niet opgelost en bovendien is het Franse leger sinds enige dagen begonnen de Al gerij ns-Tunesische grens ingrijpend te versterken. Onder normale omstandig heden zouden de ambassadeurs van beide landen hun handen vol hebben aan pogingen om tot een regeling te komen. Maar, zoals bekend, heeft de Franse ambassadeur in Tunis moeilijk heden met de tuinmuur rondom de ambassade, die plotseling hoognodig af gebroken moest wordenDe Fransen hebben met gelijke munt terugbetaald: een klein bataljon Franse wegwerkers begaf zich vorige week naar Rue Barbet de Jouy in Parys om daar met grote overgave voor het pand nummer 25 het trottoir op te gaan breken. Heel toeval lig is op dat adres juist de Tunesische ambassade gevestigd. De voorman van de ploeg deelde mee, dat hy opdracht had gekregen op die plaats de waterlei dingbuizen eens grondig te controleren. Noch by de Tunesische ambassadeur (Bourguiba jr.) noch bij een der buren had men zich echter tot dusver ooit over een lek of een andere onregelma tigheid in de waterleiding te beklagen gehad. Toen een persfotograaf een de werkzaamheden kwam nemen, werd hy door de politie zeer hardhandig van de plaats van handeling verwyderd en zyn toestel werd in beslag genomen. Men zou dus byna durven veronderstellen, dat er door de politie toch wel een zeker verband werd gelegd tussen waterleidingbuizen en hoge diplo matie! In elk geval moest de Tunesische ambassadeur des avonds over een hoge berg zand en asfalt klauteren om daar na over een diepe geul te springen, al vorens htf de voordeur van zyn ambts woning kon bereiken. Of ook de heer Bourguiba jr., vanwege die graverü nu maar liever naar zyn vaderland terug zal keren zoals het geval was met de Franse vertegenwoordiger bU de Tunesi sche regering is op het ogenblik nog niet bekend. Segni staakt pogingen tot regeringsvorming De demissionaire Italiaanse premier professor Segni, die heeft gepoogd een op centrum en linkse partijen (socialis ten en republikeinen» steunende rege ring te vormen, heeft gisteren tegen over president Gronchi verklaard hier niet toe in staat te zijn. Gronchi had Segni gevraagd met zijn kabinet de lo pende zaken te blijven behartigen en te pogen een nieuwe regering te vormen. Segni's oude, op zijn eigen christende mocratische centrumpartij en enkele rechtse partijen steunende regering, trac 24 februari jl. af, nadat de liberalen, die vonden dat Segni's kabinet een te linkse koers ging varen, hun steun aan de re gering onttrokken De christen-democraat Fernando Tam- broni, die in zijn party onder „midden- links" wordt gerangschikt, heeft zich be reid verklaard te pogen een regering te vormen. Tambroni was minister van Fi nanciën en begrotingszaken in de afge treden regering-Segnl.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5